- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
- sziku69: Szólánc.
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Rap, Hip-hop 90'
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- bitpork: MOD Júni 13 Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Steven: Sokat utazó kávéfüggők ide!
Aktív témák
-
karyo
senior tag
''Tudom, hogy vannak azekenek a HP-UX, AIX, IRIX, stb. rendszereknek furcsasagai...''
bizony bizony...sajna azt kell mondjam, hogy mára a jobb linuxok bizony jobbak is UNIX elődeiknél. Bár abban nem vagyok biztos, hogy egy több node-os clustert el lehetne vezérelni linuxxal (van egyáltalán HACMP linuxra???), de az biztos hogy a linux maga hatalmas fejlődésen ment át, és mára már az egyik legmegbízhatóbb és legsokoldalóbb szerver megoldás. bizony sok dologban übereli fizetős társait, (pl novell), illetve az igen borulékony windows alapú szervereket hadd ne is említsem egy lapon ezekkel... -
tocsa
senior tag
Valoban nem adtam konstruktiv valaszt, elnezest. Azt szerettem volna megjegyezni, hogy a sudo-t veszelyesnek tartom. Azon az uton indulnek el, amerre eredetileg mentel, tovabb kell probalkozni. Ha nincs idod probalkozni, jo a sudo is.
Megdobbento, hogy az alap AIX-be nincs benne a C fordito (nem hittem volna, hogy nincs). Tudom, hogy vannak azekenek a HP-UX, AIX, IRIX, stb. rendszereknek furcsasagai...
de a C nyelv, es ezzel egyutt a C fordito a UNIX esszenciaja. Pont arra fejlesztettek ki, hogy meg lehessen irni benne a UNIX kernelt es a drivereket meg a csomagokat.
Ez olyan, mintha teszem az az autobol kihagynak a motort.
Udv! -
tocsa
senior tag
El vagy tevelyedve. Legfeljebb nem gcc a neve. De ugyanugy mint barmelyik UNIX-on, HP-UX-on, AIX-en, SGI IRIX-en, stb. is van C compiler. Hiszen a C nyelv a UNIX alapja. Arra
Amiert irok: vegyuk eszre, hogy bizony a sudo-nak is megvan biztonsagi szempontbol a maga hatulutoje. Pont ez a kenyelmesseg, hogy jelszo nelkul sudozhatsz, veszelyes. En gyulolom a root sudo miatt. Inkabb megtanulom azt a 16 karakteres krikszkraksz jelszot, minthogy veszelybe sodorjam az altalam adminisztralt rendszert.
Udv! -
Sipi
addikt
Ha nincs, fordítsd le forrásból. :) Szerintem nem túl rendszerspecifius dolog, menni fog.
A te megoldásodat azért nem forszíroznám, mert nem túl szerencsés olvasható állományban tárolni a jelszavakat.
Na, én léptem. Sok sikert!
Sipi -
Sipi
addikt
Javaslom, hogy használd a sudo csomagot/parancsot. Ezzel megadhatod, hogy egy bizonyos felhasználó egy bizonyos parancsot milyen joggal futtathasson.
Sipi -
karyo
senior tag
elb*sztam! természetesen a parancs a köv. képpen néz ki:
echo ''B passwordje'' | su B -c ''parancs'' -
karyo
senior tag
Sziasztok! Linux gurukhoz lenne kérdésem:
adott egy UNIX alapú rendszer 66 adatbázissal.
adott 2 user, ''A'' és ''B''.
''A'' user nem root, és nincsenek root jogosultságai.
''B'' user csak adatbázis indításra és leáálításra használatos.(vele kell minden adb műveletet végezni, de nem is ez a lényeg)
a probléma:
''A'' user nem tudja ''B'' user passwordjét, azonban létezik egy script amelynek egy ominózus része a következőt teszi:
su B -c ''parancs''.
sajna az SU passwordot kér, amit B-nek nem szabad tudnia,a scriptben amit futhat viszont benne lehet.
ilyesmivel probálkoztam:
echo ''A passwordje'' | su B -c ''parancs''
ez viszont hatástalan, azt kellene megoldani, hogy az SU-nak valahogy be lehessen adni B passwordjét A tudta nélkül.
ha valaki tud valami megoldást, azt megköszönném!
köszi,
X
Aktív témák
Hirdetés
- Mozilla Firefox
- Steam topic
- Fejlesztői videón a Destiny 2 - The Edge of Fate
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Milyen routert?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen videókártyát?
- Windows 11
- Gitáros topic
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
- Microsoft Surface Pro 7 - Újszerű, dobozban, gyári töltővel, billentyűzettel
- Bomba ár! HP ProBook 450 G7 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
- IBM/Lenovo Thinkpad T60
- Azonnali készpénzes Intel i3 i5 i7 i9 8xxx 9xxx processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged