Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) d@vee válasza gaben88 (#4300) üzenetére


d@vee
őstag

De mint MINDEN az életben, ez is ízlés kérdése. Vagy bejön, vagy nem.

Ja

(#4302) 30z.Samu válasza gaben88 (#4300) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na igen, a grafika brutálisan jó Steam Deck-en is. :Y

Sic Parvis Magna

(#4303) CPT.Pirk válasza rasotamas (#4299) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem. Még az is lehet, hogy magán a Decken is lehet követni a műsort élőben, ami viszont feltétel. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4304) aragorn1000


aragorn1000
csendes tag

Új hűtési technika, Steamdeck-en is tesztelve. Reméljük hamarosan megvalósul. :)
[link]

(#4305) gaben88 válasza d@vee (#4301) üzenetére


gaben88
őstag

Alap, ez így van! :)

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#4306) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Mivel konzolrol jöttem ezért kérdezem hogy amikor mérem az fps számott ott vannak hő fokok mi az optimális a gépnek hogy hosszu távon ne legyen baja? :)

(#4307) 30z.Samu válasza Bazsi1987 (#4306) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem tudod annyira felhevíteni, hacsak nem bontod meg a gépet. :)

Sic Parvis Magna

(#4308) kovsol válasza Bazsi1987 (#4306) üzenetére


kovsol
titán

Hőfoktól függően állítja a ventilátor sebességet, és az órajelet is vissza veszi ha túlmelegedne. Ha nem babrálod a hűtést akkor nem fog annyira felmelegedni, hogy kárt tegyen benne. Mit gondolsz egy PS vagy Xbox hogy működik? Az is pont így, csak nem írja ki a hőfokot.

May the Force be with you!

(#4309) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Köszönöm :)

(#4310) CPT.Pirk válasza Bazsi1987 (#4306) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs ilyen hőfok, még konzolnál sem. A mai AMD procik konstans 90 fokon járnak terhelés alatt... - Már ha nem számítjuk azt, hogy egyik-másik rosszabbul tervezett konzol terhelés alatt visít mint egy hajszárító.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4311) Exelsior válasza CPT.Pirk (#4310) üzenetére


Exelsior
senior tag

Nincs ott baj a tervezéssel. a PS4 PRO-m is anno felszállt majdnem a holding. :D Azt szét szedtem. Kapott új thermal padokat és griizli pasztát és olyan csendben tette a dolgát GOW alatt is hogy még én is meglepődtem. Inkább a spórolás pont ezeket az apró dolgokon ami gáz sajnos. PS5 már jobb lett szerencsére. Deck remélem jobb eszempontból. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#4312) zombiex válasza Bazsi1987 (#4306) üzenetére


zombiex
tag

A gepnek nem tudsz kart okozni, viszont arra erdemes figyelni, hogy a tapegyseg ne melegedjen tul (ne takard le pokroccal, mikozben ugy tolt, ahogy a csovon kifer, mert epp valami AAA cimet porgetsz).
Nekem epp a minap "tiltott le" Days Gone alatt. Azt vettem eszre, hogy hiaba van bedugva, egyszer csak lemerult az akksi. A takaro alatt volt az eloszto es tuz forro volt a tap. Szerencsere miutan kihult, gond nelkul mukodik.

Steam Deck PH! community on Steam: http://steamcommunity.com/groups/ph-steamdeck ----- Discord szerver: https://discord.gg/Na7wQVn7

(#4313) ripla


ripla
őstag

Heroic Launcher helyett mit tudtok ajánlani?
Amióta megkapta az új frissítést, semmi nem úgy működik rajta ahogy eddig. Már kipróbált játékok is látványosan rosszabbul futnak, mint a frissítés előtt, és a már beállított gombokra is összevissza reagál, visszadobál az asztalra, megint vissza a játékba, nem fogadja el őket, a Dying Light 2 pl. konkrétan úgy néz ki, mintha a fentieken kívül leöntötték volna egy vödör festékkel, pedig a frissítés előtt ez is működött rendesen.
Szóval, mik az opciók a cserére?

[ Szerkesztve ]

(#4314) rachmaninoff válasza ripla (#4313) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Próbáltad már a hivatalos Epic Launcherrel? Nekem ami egyik alatt nem megy, a másik alatt oké.

(#4315) szilasz007 válasza ripla (#4313) üzenetére


szilasz007
aktív tag

vagy másik proton verzió?
Nekem furának hangzik, hogy egy launcher miatt "színeződne" egy futtatott játék.

(#4316) ripla válasza szilasz007 (#4315) üzenetére


ripla
őstag

A színeződés közben megoldódott, viszont a futtatott játék minősége továbbra is botrány. Az előző verzióval semmi baja nem volt, mert azon már futtattam, most meg nem ismeri fel a gombokat, ha megnyomom a B-t, akkor ki-be lépked az asztal és a teljes képernyő között, és játékon belül csak a kamerát tudom mozgatni, mozogni nem lehet.
De ahogy olvasgatom a kommenteket, nagyon sokan szidják a fejlesztőket, hogy használhatatlanok lettek a launcher alatt futtatott játékok.
Le is töröltem a francba, viszont most meg nem engedi visszatelepíteni a régebbi verziót, hibával megáll. Mondjuk az új verzióra is hibát ír ki, szóval lehet mindegy is már. :D

#4314rachmaninoff
Nem még, most a másik MicroSD-re telepítem fel, azon Win10 van. Kíváncsi vagyok itt milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4317) Cucuska2 válasza ripla (#4313) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Igazából ezért hatalmas probléma, hogy az Epic nem hajlandó kiadni egy Linux klienst, vagy legalábbis egy stabil API-t adni a fejlesztőknek, hogy ne fordulhasson elő olyan, hogy Proton alatt eltörnek a játékaik.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4318) ripla válasza Cucuska2 (#4317) üzenetére


ripla
őstag

Én sem értem ezt a makacskodást.

(#4319) ripla


ripla
őstag

Nyomtam egy gyári resetet, mert már nagyon nagy volt a káosz a gépen. És akkor kezdjük tiszta lappal.

(#4320) CPT.Pirk válasza ripla (#4318) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Konkurencia nekik a Steam. Ennyiről szól ez a dolog.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4321) szilasz007 válasza ripla (#4316) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Ajaj. Hát, köszönöm, hogy akkor ezt felszínre hoztad. Így legalább nem fogok üvöltözni, ha majd ebbe belefutok. Eddig szerencsére csak Steames játékkal akartam játszani rajta...

(#4322) Cucuska2 válasza CPT.Pirk (#4320) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Hát de pont az, ha konkurrálni akarna, akkor megpróbálná támogatni ugyanazt a platformot.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4323) CPT.Pirk válasza Cucuska2 (#4322) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahhoz több fejlesztő kellene, hogy Windowstól eltérő világgal is foglalkozzanak, miközben az Epic store tudása a Steamhez képest egy darab kő szintjén van. - a fejlesztőt fizetni az meg drága.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4324) ripla válasza szilasz007 (#4321) üzenetére


ripla
őstag

Akkor érdemes visszarakni a Heroic-ot, ha kijavítják a hibákat. Mert az előző verzióig tökéletesen működött. Most meg teljesen szétesett az egész rendszer.

Amúgy azt tudjátok, hogy milyen verziót kellene telepíteni a Deckre? Gondolom nem exe?

[ Szerkesztve ]

(#4325) szilasz007 válasza ripla (#4324) üzenetére


szilasz007
aktív tag

tuti nem exe.
flatpack, vagy AppImage.
Innen. Aztán kb ugyanott ki lehet túrni az összes változatot is: [link]
(kicsit pirulok ezt leírni... csak az "exe" említése megijesztett)

[ Szerkesztve ]

(#4326) ripla válasza szilasz007 (#4325) üzenetére


ripla
őstag

:)
Kösz.

(#4327) yodee_


yodee_
őstag

Üdv Mindenki!

Tegnap sikerült beszereznem egy 512-es példányt. Kezdem belakni. Eddig egy dolog akasztott meg. Nem tudom kikapcsolni a "Performance overlay" - t. Remélem jól mondom a játék közben a képernyő bal oldalán megjelenő adatokat. Hiába nyomom meg az opció gombot jobb alul majd power és ott kikapcsolom, továbbra is ott van. Mit rontok el? Nincs nekem szükségem erre...

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#4328) szilasz007 válasza yodee_ (#4327) üzenetére


szilasz007
aktív tag

jobb oldali gombbal az "akkumulatoros" menüben lehet szabályozni.
Azzal a menüvel ismerkedj meg mélyebben is, mert ott tudsz órákat is nyerni akár üzemidőn, mikor kell.

(#4329) kovsol válasza yodee_ (#4327) üzenetére


kovsol
titán

Szia

Itt off értékre van rakva mégis látszik?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4330) yodee_ válasza kovsol (#4329) üzenetére


yodee_
őstag

Köszönöm, ez volt! :)

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#4331) mr.perfect


mr.perfect
tag

Sziasztok.. szállítási időről mit lehet tudni manapság? Ha most megrendelem tényleg megjön 1-2 hét alatt ahogy a steam oldalán írják?

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#4332) CPT.Pirk válasza mr.perfect (#4331) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4333) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok.

A steam game awards mikor indul a steam/TV.n?
Mert a youtube-on már megy a live. Steam-en mikor fog?

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#4334) CPT.Pirk válasza Exelsior (#4333) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem éjjel 2-re rakta be a naptáramba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4335) eami válasza Exelsior (#4333) üzenetére


eami
addikt

hajnali 2

(#4336) HummeRC


HummeRC
senior tag

Na, kb 20 perce meghackelték a sorsolást és azóta csak botok nyernek. Rendesen hisztis a chat.

(#4337) jaffa 2843 válasza HummeRC (#4336) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Steam ID-t mutat csak. Telefonos appban megjelennek a nevek rendesen. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4338) HummeRC válasza jaffa 2843 (#4337) üzenetére


HummeRC
senior tag

És a telefonos appban tényleg jól mutatja. Persze ez sehol nincs kommunikálva, a chat meg háborog. Érdekes, hogy az asztali steam alkalmazás is csak számokat mutat, nem csak a steam.tv weblap.
Kösz a tippet. :R

(#4339) CPT.Pirk válasza HummeRC (#4336) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Már a stream elején ezerrel mindenki a /claim -et írta be a chatbe. Nem is értettem miért. Mikor én írtam be, akkor valami hibaüzit adott de esélyem sem volt elolvasni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4340) ripla


ripla
őstag

Ez a videó [link] a Battlenetet rendeli hozzá a Steamhez, de ugyanígy hozzárendeltem az Epic Launchert, és működik. Egy játék már fel is lett telepítve, tökéletesen megy.
A lényeg, hogy ezzel ki lehet kerülni a jelen állapotában (legalábbis nálam), bugosan működő Heroic Launchert, azaz -1 program, amire erőforrásokat kell pazarolnia a Decknek.

[ Szerkesztve ]

(#4341) ripla


ripla
őstag

Nos. Most hogy sikerült Heroic nélkül hozzákötni az Epic Launchert a Steamhez, kipróbálva a Dying Light 2-t elmondhatom, hogy első indítás után tökéletesen megy, minden gomb a helyén van és nincsenek grafikai problémák.
Ennyit a Heroic Launcherről, nálam a kukában végezte.

(#4342) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Red Dead Redemption 2 6800 forint az Epic Store-ban, ha valakit érdekel.

Sic Parvis Magna

(#4343) d@vee válasza 30z.Samu (#4342) üzenetére


d@vee
őstag

Fuh az kegyetlen drága.
Eneba/gamino/stb...kulcsos oldalakon kuponnal is megvan 11 euró körül akció nélkül.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#4344) P41N válasza d@vee (#4343) üzenetére


P41N
senior tag

Csak azt ne felejtsük el, hogy ezek szürke oldalak, így megvan rá az esély, hogy azokhoz a kulcsokhoz nem legálisan jutottak hozzá és árulják.

Mondjuk kisebb játékokat már én is vettem ilyen oldalakról, eddig egyik se lett eltávolítva a fiókomról.

(#4345) d@vee válasza P41N (#4344) üzenetére


d@vee
őstag

Nincs semmi gond velük, felesleges fázni az olcsóbb kulcsoktól. Viszont van olyan oldal, ahol fiókokat árulnak nagyon olcsón amin csak x cím van, na azt kerülni kell.
Mióta steamem van, azóta a játékok egy része innen van.
Semmi extra amúgy, bevásárolnak kulcsokból amikor akciós xy országban és árulják úgy tovább. Global verziónál nincs régiókorlát.

Szerk.: Allkeyshop-on nézem meg ha érdekel egy játék, olyan mint az árukereső. Kihozza hol a legolcsóbbak és legtöbbhöz kupont is ír.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#4346) P41N válasza d@vee (#4345) üzenetére


P41N
senior tag

Mondjuk én csak olyan játékokat szoktam ilyen oldalakon venni, amiket már nem lehet kapni steam-en. Fiók vásárlás azért is hülyeség, mert ha az eredeti tulaj árulja, lazán vissza tudja szerezni bármikor :D

Allkeyshop-ot szoktam én is nézegetni, hasznos kis oldal ilyen esetekben.

(#4347) d@vee válasza P41N (#4346) üzenetére


d@vee
őstag

Persze, fiókot mindig mindenhol tilos.
Egyetértek. Ha meg lehet venni olcsóbban mint steamen, mégis steames kulcsot kapsz tök jó.
De van itt ea playes, uplayes stb...kulcs is.
Egyedül PS-re nem nézek itt kódot, ott elég a Premium előfizu.

Ja

(#4348) 30z.Samu válasza d@vee (#4343) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én néztem ezeket az oldalakat, de sehol nem láttam 11€-ért, ezért is írtam, hogy ez szerintem nem rossz deal, akit érdekel.

Szerk.: Most nézem, de van 5500-ért gift card formájában és az is Epic Games-es. Szemeztem is vele, de most nem veszek játékot, van backlog gazdagon. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#4349) d@vee válasza 30z.Samu (#4348) üzenetére


d@vee
őstag

Ott van 11,4-ért [link] , talán AKS12 kupont elviszi még, nemtudom.
Ajjé van nekem is bőven bepótolnivaló. Deck most pihen is egy darabig, az asztalit zaklatom napközben :D

[ Szerkesztve ]

Ja

(#4350) 30z.Samu válasza d@vee (#4349) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem most pörög a Deck rendesen, mert PC-s GamePass-ban van benne a Death Stranding, azt akarom végigtolni, mielőtt kiveszik szolgáltatásból. :D

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.