Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) bul07 válasza depe95 (#13349) üzenetére


bul07
nagyúr

(#13350) Kaba

Köszönöm már nézem is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13352) Paxker315 válasza bul07 (#13348) üzenetére


Paxker315
addikt

Egy szempontot vegyél figyelembe még :
Miért használna menopauza után bárki is vaskiegeszitest? Van objektív ok? Mert amúgy ártani lehet vele, nem véletlenül üldözik sokan "tűzzel - vassal" a vas-kiegeszitest, sokan meg egészségmegőrző okokból adnak rendszeresen vért ( verlebocsatas~vasterheles csökkentése)

Biztos vagy benne, hogy szüksége van rá? Általában többet árt, mint használ.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#13353) arcsin válasza Paxker315 (#13352) üzenetére


arcsin
senior tag

Én ismertem olyan hölgyet, aki szinte minden problémára azt mondta hogy biztosan vashiány miatt van és ő maga is vasat szedett ha kellett ha nem . Meggyőződéses.

(#13354) bul07 válasza Paxker315 (#13352) üzenetére


bul07
nagyúr

63éves édesanyám
Vérvétel alapján határérték közelében alatta van, alacsony[kép], és ápolónő és a csukos orvos szerint is alacsony a vas szintje

Olvastam hogy több fokozata van a vas pótlásnak, sorrendben
Étrend változtatás(nem sok esély van rá)
Vitamin
Felírt gyógyszer
És végső legsúlyosabb esetben
Infúzióval bevitt

Így szerintem most elég lesz a vitamin amit hébe hóba mikkor eszébe jut bevesz

Ezt néztem ki
Jutavit Szerves Vas Komplex 18 mg Forte tabletta 100x

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13355) bul07 válasza bul07 (#13354) üzenetére


bul07
nagyúr

Elrontottam a képet nem volt rajta a vas szint[kép]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13356) vittorio7 válasza bul07 (#13354) üzenetére


vittorio7
őstag

Én ilyet vennék, vettem. [link]

[ Szerkesztve ]

(#13357) 8 válasza bul07 (#13354) üzenetére


8
senior tag

És okoz valamilyen panaszt?
Mert ha nem, akkor én feleslegesen nem pótolnám. Sokkal többet árthat, mint használ, ez nem olyan, mint a c vitamin, hogy "nem baj ha többet veszek be, majd kiürül". Ráadásul nem is biztos, hogy vaspótlással feljebb mennek az értékek, illetve ha tényleg valamilyen konkrét probléma áll a háttérben, azt könnyen ronthatja is a vaspótlás.
Határértékek közelében is teljesen jók lehetnek ezek az értékek.
Viszont ez jelzés arra, hogy rendszeresen kell nézni, és ha még lejjebb megy az alsó határértéktől vagy komolyabb ingadozás van, na akkor kérni az orvos tanácsát a pótlással kapcsolatban, illetve először is kivizsgálni az okát.
Fotelorvos-vélemény

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#13358) Lackki


Lackki
senior tag

vas szedéssel azé óvatosan, mert könnyen átfordul és a túlzott vas a szervezetben elég nagy sz*pás tud lenni...

Privátot hamarabb észreveszem

(#13359) bul07 válasza 8 (#13357) üzenetére


bul07
nagyúr

Gyenge hajhullás van

Havonta kéthavonta megy vérvételre, majd nem csak alap vérképet kérnek hanem vas szintet is, és ha már majd helyreál nem szedi tovább

(#13356) vittorio7

Megrendeltem amit linkeltem abba kevesebb is a vas

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13360) Bendegúz98 válasza bul07 (#13359) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Én hagynám azt a vasat úgy ahogy van. Picit alacsonyabb,viszont a vas fokozza a hemoglobin termelést,ami már így is magas. Én sem vagyok orvos,csak a logika ezt diktálja.

(#13361) bul07 válasza Bendegúz98 (#13360) üzenetére


bul07
nagyúr

Hemoglobin szint is alacsony 114, a jó 120-160
Amit elsőnek beraktam képen azok mind alacsonyak kicsit

Na de én elköszönök mostanra, megyek aludni, még ma éjszaka is megyek dolgozni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13362) DrBubo77 válasza Bendegúz98 (#13360) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nekem a hemoglobinom szokott határérték alatt lenni. Ezért amikor megyek véradásra, akkor izgulok, hogy jó lesz-e, ezért magas a vérnyomásom. ;]
Pedig próbálom májjal, céklával hasonlókkal feljebb tornászni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#13363) Paxker315 válasza arcsin (#13353) üzenetére


Paxker315
addikt

Ki így, ki úgy. Én "meggyőződésesen" vallom, hogy normális esetben menopauza után szükségtelen, potenciálisan káros a vas"pótlás". Utána PÜ-ben észrevételeket megtettem, de mivel releváns lehet, ide is "átemelek".

Egyrészt, ez "nem vérszegénység". 114-es Hemoglobin, 4T/L vörösvértest, főleg 87-es MCV-vel bennem nem veti fel "vérszegénység" képét (elsőkézből: 100-as Hb-al is lehet havonta 1200-1500km-t bringázni nagyobb erőlködés nélkül...). Vannak kollegák, akik nézete szerint a Hemoglobinnal akkor érdemes foglalkozni, ha már kétszámjegyű az érték (Ahogy nekem meg meggyőződésem, hogy a HbA1c-vel meg akkor, amikor az 5-öt meghaladja. Amíg 4-gyel kezdődik, béke van, és a triglicerid is legyen csak 1.25 alatt minden esetben.).

Mivel se teljes vaskötő kapacitást, se transzferrint vagy ferritint nem néztek, és amúgy a szérumvas is "reftart", én nem esnék neki a vasalásnak.

Ami viszont tény: a vastagbél tumorok mindkét nemben a leggyakoribbak közt vannak, kiváltképp' idősebb korban. Első körben felgöngyölíteném, van-é tápcsatornai vérzés v székletben vér, nem "veszt-e" valahol. Tudom, nem mindenki szeret tükrözésre császkálni szűrővizsgálatra, pedig a bélrendszeri daganatok nagy része kiszűrhető lenne kezdeti szakaszban, amíg "uralható a helyzet". (Jó, nyilván van, ki túltolja, és meggyőződése, hogy 40pluszosan 2-3 évente kellene kolonoszkópiára mászkálni, de, engem nem vett meg az elképzelés. Titkon bízok benne, hogy mire oda kerülök, már lesz nem-invazív, jó érzékenységű és fajlagosságú "kit" coloncc kizárására, nem akarok kameráztatni)

Előbb zárjuk ki, hogy van-é esetleg vastagbél-daganat, tápcsatornai vérzés. De nekiesni vassal nem körültekintő. Utána kell járni, mi lehet a háttér-ok. Elhúzódó gyulladás? rejtett vérzés?

Akit említesz nő vlszg fiatalabb volt azért, tippre menopauza előtti. És rendellenesen erős ciklikus vérzések azért "le tudják meríteni" a raktárt idővel. Csak a vas tipikusan olyan kiegészítés, aminek a kockázata általában nagyobb, mint a várható haszon. Meg, mint mondtam, személyes "tiltakozásom" is van ám ellene. :B Ahogy látom, a fórumtagok jó része osztozik ezen "aggályoskodáson", és teljes mértékben jogosan, megalapozottan.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#13364) Madoc


Madoc
veterán

Halló!! Milyen topic ez??

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#13365) Mr.Csizmás válasza Madoc (#13364) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ha tudsz folytatásra javaslatot, kiemelem :D :R

(napközben kicsit átaludtam az SZTK rendelő topicra átnevezést)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13366) bul07 válasza Madoc (#13364) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez itt egy jó közzösség akik bármiről jól tudnak bezélgetni. :DDD :)
És nem. ....

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13367) Paxker315 válasza Madoc (#13364) üzenetére


Paxker315
addikt

Szigorúan véve jó akciók gyűjtőhelye, "mindennapi dolgainkhoz". Pl. most lidl plusban 19 ft az instant élesztő, 303 ft literje a "Doussy" sajátmárkás öblítőjüknek, és a silan is 509-re jön ki literáron. Viszont a coccolino áraktól kis híján összecsuklottak a lábaim, ahonnan korábban vettem, literje 535 ft-ról 900-ra drágult :U Bár most kb 1.5 évig nem kell vennem ;]

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#13368) Skillet válasza bul07 (#13323) üzenetére


Skillet
addikt

:DD
KATT

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13369) bul07 válasza Skillet (#13368) üzenetére


bul07
nagyúr

Két s@gget is tud egyszerre nyalni
Tuti gyorsan megy fel a ranglétrán :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13370) Paxker315 válasza Skillet (#13368) üzenetére


Paxker315
addikt

köv lépcsőben négyosztatú, és tegyük be a tesztbe a lidl saját márkás ill queen termékeit is ;]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#13371) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Hova lett az olcsó rizs?!
Valamelyik "bótba" holnap kellene venni.
Nem újrakezdve a témát, de mi a Iron complex vasat vettük a gymbeamtől, de most nem is látok náluk ilyet. (C vit, cink,folsav is volt benne. Most meg csak sima van.. Meg is ijedtem most a beírásaitok alapján, meg hogy be is szüntették ezek szerint.)

(#13372) Kaba válasza Keef_Lee (#13371) üzenetére


Kaba
veterán

A rizs mindenhol megdrágult 500 Ft alatt már ritkaság a kilós rizs.
A pennyben pár napja láttam 479 Ft -ért.
A Lidlben van (a mai napon még érvényes) 4,5 kg-os Basmati rizs 3299 Ft-os áron és 5 kg-os Jázmin rizs 3299 Ft-os áron. Amennyiben valamilyen ázsia bolt van a közeledben vélhetően ott lehet még olcsóbban beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#13373) krizmo_ válasza Kaba (#13372) üzenetére


krizmo_
addikt

Van olyan Lidl, aholvan basmati? BP- en több Lidlben meg lett nézve, de nem volt? :(

(#13374) csondes


csondes
junior tag

Schauma Color sampon duopack, 2x400ml 990 ft

(#13375) Kaba válasza krizmo_ (#13373) üzenetére


Kaba
veterán

Az ajánlat kezdetén nézted?, mivel jellemzően a jóáras/akciós tartós élelmiszereket már az első napon felvásárolják.

(#13376) krizmo_ válasza Kaba (#13375) üzenetére


krizmo_
addikt

Persze. :K

(#13377) Keef_Lee válasza Kaba (#13375) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Én is ízért kérdeztem ma, hogy holnap reggeli akciónál rárepüljek nyitáskor, könyökölve a nyugdíjasokkal a bevásárlókocsiért. :B

[ Szerkesztve ]

(#13378) xcvbxcvb válasza krizmo_ (#13373) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Hétfőn kettő után már nem volt nálunk egyikből sem.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#13379) rushty


rushty
senior tag

Almighty Spar [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#13380) headhunter


headhunter
addikt

(#13381) Ciccuka válasza headhunter (#13380) üzenetére


Ciccuka
veterán

ilyesmiket mi is szoktunk venni

tegnap előtt 59% volt rájuk a helyiben
berakom a fagyasztóban és 3 hét múlva is jó.
10 perc alatt kiolvad.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#13382) rushty válasza Ciccuka (#13381) üzenetére


rushty
senior tag

Van jégkrémben is [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#13383) 8 válasza Ciccuka (#13381) üzenetére


8
senior tag

igen a túró rudi nagyszerűen fagyasztható
sőt, akár fagyottan is lehet enni, nem túl kemény, pl 2 centis darabokra vágva főleg nyáron hibátlan
fagyva pár kanál joghurttal összeturmixolva is jó hideg csemege

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#13384) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Az új Tesco Clubcard App-ban már 400 pontokat be lehet váltani utalványra.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#13385) DJGABI válasza Ciccuka (#13384) üzenetére


DJGABI
addikt

már hét elején / múlt héten bedobta nekem

próbálta valaki, miket ad? termékre vagy blokk végi összegre való kupont ad?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#13386) Zsoleszhun válasza csondes (#13374) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ez gyors volt, már át is vettem az automatából, köszönöm :R

¯\_(ツ)_/¯

(#13387) Nikaré válasza Zsoleszhun (#13386) üzenetére


Nikaré
őstag

Én meg lassú, pont lemaradtam és pont kellett volna :B majd legközelebb.

#13373 krizmo_
Tegnap három Lidlben néztem a Basmatit, egyikben sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#13388) krizmo_ válasza Nikaré (#13387) üzenetére


krizmo_
addikt

:( Úgy tűnik, esélytelen, hogy bárhol találok.

[ Szerkesztve ]

(#13389) cd930 válasza krizmo_ (#13388) üzenetére


cd930
aktív tag

Én is néztem egyben tegnap, mondták, hogy hamar elfogyott.
Így marad az Aldi, még az áremelések után is olcsóbb kicsit a kilós egységára, mint a lidles félkilós kiszerelésű. Pontosan nem tudom, de nyóccázvalamennyi.
Ami korábban 800 volt és akciókor 600-ért lehetett betankolni a következőig.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#13390) sambenez válasza krizmo_ (#13388) üzenetére


sambenez
addikt

Erdőkerülő utcai Lidlben van 1/2kg 479ft.

(#13391) cd930 válasza sambenez (#13390) üzenetére


cd930
aktív tag

Ez a standard félkilós mindenhol van annyiért, de a 4,5 kilós 3 ezerért elfogyott.

20+ éve a Prohardveren

(#13392) Ciccuka válasza DJGABI (#13385) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha beváltod, akkor egyből fel tudod használni bármire. De amit veszel, az mindenképp több legyen árban, mint a kupon.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#13393) rushty válasza Ciccuka (#13392) üzenetére


rushty
senior tag

meddig él az utalvány?

Revolut meghívó pü-ben

(#13394) Nikaré válasza rushty (#13393) üzenetére


Nikaré
őstag

Budmil kupon, ha valakit érdekel, priviben dobom.
Gondoltam először itt említem, a "nagy" topik hátrányára :)

10% kedvezményt biztosít vásárlásából.
Beváltható a budmil Zrt. üzleteiben
és webáruházában (budmil.eu)
2022.05.25-31.-ig.
Ajánlatunk egyéb kedvezménnyel nem
összevonható és akciós termékekre
nem vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#13395) krizmo_ válasza sambenez (#13390) üzenetére


krizmo_
addikt

Ha nem lesz más, akkor olyat veszünk, mert elfogyott. :R

(#13396) rushty válasza sambenez (#13390) üzenetére


rushty
senior tag

500g az egyértelműbb lett volna, no offense

Revolut meghívó pü-ben

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.