Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) luckyman válasza Gabesz87 (#48) üzenetére


luckyman
aktív tag

Nincsen valakinek YAS-203? Vagy legalább hallott már valaki? Esetleg összevetve YSP-1400-al vagy más, hasonló kategóriás cuccal?

(#52) lacuska74


lacuska74
tag

Sziasztok!

Smart tv szeretnék optikai kábellel csatlakoztatni egy ilyen hangprojektorhoz.
Jó lenne bluetooth is, hogy a tabletemről zenét halgathassak.
Tudom hogy mindenkinek más az igénye, de mit ajánlotok olyan 30-40 ezer körül?
Nincsenek nagy elvárásaim ennyi pénzért, csak olyan sokat találtam hogy fogalmam sincs melyiket válasszam.

(#53) tench


tench
tag

Sziasztok,

Hangprojektort keresek, 40-80 k- ig. Nem lenne baj,ha a tv-t rá lehetne tenni.
Ezt néztem ki első körben:http://hangprojektor.arukereso.hu/sony/ht-ct60bt-p225692428/

A kétszer drágábbaknak a hangjuk is sokkal jobb? Sony tv-hez keresek, nem zenehallgatásra, arra van
HIFI-m.
Köszi a válaszokat.

(#54) tench válasza tench (#53) üzenetére


tench
tag

Ilyen van vkinek?
http://hangprojektor.arukereso.hu/sony/ht-gt1-p247814095/#termek-leiras

(#55) #21346560 válasza tench (#54) üzenetére


#21346560
törölt tag

Próbáld legközelebb a "Link" gombra kattintva, miután kijelöltél egy szövegrészt.
Nagyban megkönnyítenéd a dolgunkat ;)

Így.

Egyébként erre nem lehet TV-t tenni.

Én, ha most vennék, akkor ezt venném. (katt a piros szóra;) )

Sajnos egy nagy hiányossága van, csak optikai bemenet van rajta.

Mondjuk ez sem tűnik rossznak, csak kicsit több, mint amennyit te rászánnál.

[ Szerkesztve ]

(#56) tench válasza #21346560 (#55) üzenetére


tench
tag

Köszi, akkor a linkek :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#57) #21346560 válasza tench (#56) üzenetére


#21346560
törölt tag

A linkekben a "http" 2x szerepel, próbááld újra ;)

A "Cambridge"-ről egész jókat írnak. Nekem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#58) spanglee001 válasza tench (#56) üzenetére


spanglee001
addikt

egyik link se működik :F
azért ennyire nem bonyolult ;]
ezt akartad linkelni :DDD
és sikerült, megy ez :R

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#59) tench válasza spanglee001 (#58) üzenetére


tench
tag

Jaja,késő van, de nem adom fel. :)
Meg ezeket:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#60) lexter00


lexter00
őstag

Nekem se téma az 5.1-es házimozi kiépitése (pénz/helyhiány)
Ezért keresgélek nekem megfelelő megoldást és ezért jutottam ide,bluetooth és DTS kell.A 3Dhangzásra meg kíváncsi leszek.
Van 3 versenyző ezek közül talán az lg lesz a befutó elég jó árban tudnám most megszerezni,Sony felé húz a szívem mert ismerem és szeretem a márkát de szerintem az LG-vel se lehet nagyon mellé lőni.Tudom hogy a Yamaha a ősanyja ennek a szegmensnek de nekem az már drága.

Sony HT-CT60BT
Sony HT-GT1
LG NB300

[ Szerkesztve ]

(#61) Gabesz87


Gabesz87
addikt

No, én megvettem a Maxell MSXB-252-t. Pontosabban 252BT! Ugyanis az MSXB-252-n alapból nincs Bluetooth. Körülményes volt a beszerzés, ugyanis az edigitalnal rendeltem vagy 3 hete. Először jan.26-a volt írva várható érkezésnek, majd 29-e, aztán már 4-e. Na akkor lemondtam a francba. Láttam, hogy kapható az ipon-al, úgy 3000-el drágábbért, megrendeltem, és másnap már mehettem érte! Na ennyi az edigitalról! Hazaérkezés után tűnt csak fel ez a BT utótag a nevén, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy ezen van BT! Pedig sehol nem láttam ilyet ebből a típusból. Ezért volt picit drágább. Mostmár kíváncsian várom a beüzemelést, és az eredményt!
Most lehet hogy nagy hülyeséget kérdezek, de ezeken a cuccokon a BT csak arra használható, hogy pl. telóról zenét tudok lejátszani, vagy pedig a TV is ki tudja adni a hangot rajta BT-on, és akkor össze sem kell kötni? Bár ha még így is volna, azért gondolom nem olyan, mint ha HDMI-vel kötném össze.

[ Szerkesztve ]

(#62) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#61) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát ez csúcs...az ipont is korán dícsértem! Azért akartam ezt a Maxell soundbart, mert 3 HDMI bemenete van, és egy kimenete. Így tök egyszerű lett volna csatlakoztatni mindent. Na meg persze az ára miatt. Erre most veszem észre, hogy ezen a BT verzión nincs HDMI, csak 1 optikai és 2 analóg (RCA+3.5) bemenet. Bezzeg a honlapjukon a termék adatlapján a sima 252 specifikációi szerepelnek. Tehát a HDMI be és kimenet.
Na már most akkor a tanácsotokat kérném, mégpedig abban, hogy így rá tudok-e kötni egy médialejátszót, a set-top-boxot, meg esetleg még egy eszközt (akár pl. xbox, vagy dvd lejátszó)? Nem akar összeállni a fejemben ez a csatlakozási lánc, hogy mi hova kéne, honnan hová megy a hang (na jó, ezt azért tudom). Szóval csak megerősítés kellene, hogy menjen vissza, vagy maradjon. Amit mindenképp szeretnék, hogy a TV, és a médialejátszó hangja jöjjön a projektorból. (Jelenleg a médiabox és az IPTV STB is HDMI-vel csatlakozik a TV-hez). Az én gondolatmenetem szerint maradhat a 2 HDMI a TV-be, és a TV-t meg optikán csatlakoztatom a projektorhoz, és így akkor mindkét forrás hangja onnan jön majd!? Így van?
Kérlek segítsetek! :R

(#63) lexter00 válasza Gabesz87 (#62) üzenetére


lexter00
őstag

A TV-n nem lehet állitani hogy mi szóljon?Az én tévémen átlehet állitani hogy az audio rendszer szóljon a hangszórók helyett.De holnap vagy holnapután úgy is kipróbálom hogy jó e mert jön a kicsike :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#64) lexter00 válasza lexter00 (#63) üzenetére


lexter00
őstag

Én úgy fogom csinálni hogy a soundbart optikai kábellel összekötöm a tv-vel és beállitom hogy az audiorendszerre küldje a hangot a tv.

(#65) Gabesz87 válasza lexter00 (#63) üzenetére


Gabesz87
addikt

De, azt hiszem be lehet állítani. Van külső hangszóró, házimozi, meg soundshare opció, a tv hangszórón kívül. Tehát akkor ezek szerint minden maradhat így, STB és médiabox HDMI-vel a TV-be, és simán csak optikán küldöm a TV-ről a hangot a projektorra!?

(#66) lexter00 válasza Gabesz87 (#65) üzenetére


lexter00
őstag

Igen én így csinálnám.

(#67) Gabesz87 válasza lexter00 (#66) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem, köszi. Akkor mondhatni megnyugodtam, és megtartom a cuccot. Berakni csak hétvégén fogom, kíváncsian várom.

(#68) lexter00 válasza Gabesz87 (#67) üzenetére


lexter00
őstag

De azért próbáld ki mihamarabb :DDD

(#69) Gabesz87 válasza lexter00 (#68) üzenetére


Gabesz87
addikt

Vagy csütörtökön, vagy vasárnap fogom kipróbálni. Aztán majd beszámolok. Visszavinni 14 napom van úgyis, úgyhogy időben vagyok.

(#70) gianni85 válasza lexter00 (#60) üzenetére


gianni85
veterán

esetleg nem árt körbenézni a használtpiacon. Én nemrég vettem egy LG NB3420A, elég jó minősítéseket kapott, és csak 28ezrembe fájt. Wireless sub, esztétikus, és nagyon megdobja a tv-m botrányosan rossz hangját.

(#71) Skynet258 válasza lexter00 (#63) üzenetére


Skynet258
veterán

Majd számolj be róla hogy milyen, mert egész olcsó. Jelenleg ugyan egy 5.1-es szettem van, de költözünk, és az új nappaliba lehet betennék egy ilyet inkább...

https://geekpulse.hu

(#72) lexter00 válasza Skynet258 (#71) üzenetére


lexter00
őstag

Ma jött meg kb fél órát tudtam vele ismerkedni.Nem egy 5.1 az biztos de alternatívának több mint jó.
Kezdem (szerintem) a hátrányokkal!
Nincs a csomagban optikai kábel!(ezen csodálkoztam)
Csak falra szerelhető mert nincs lába amin megálljon az asztalon(ezen mégjobban csodálkoztam hogy nincs választási lehetőséged,vagy falra vagy sehova)
Fali konzolt adnak hozzá de csavarokat/tipliket nem azt külön kell beszerezni
Zogoralakk a külseje a főegységnek és a mélynyomónak is az eleje lakkozott (kényes/könnyen karcolódik)
Ennyi a hátránya.
Előnyei:
Wireless mélynyomó (nincs kábel és azonnal és automatikusan csatlakozik a főegységhez nem kell vele bajlódni.Jól teljesít,szép mély hangok jönnek belőle,dübörög tőle a szoba (15 nm)
A főegység is nagyon szépen és meglepően hangosan szól sok előrebeállitott hangkép van a 3D Surround processzor tényleg megtéveszt egy kicsit, több helyről jöttek a hangok.
Bluetooth azonnal csatlakozott és nem vesztette el a kapcsolatot.

Egyelőre ennyi,filmekkel majd később próbálom ki.

De ha van valami kérdésed akkor bátran kérdezz megnézem/kipróbálom :)

[ Szerkesztve ]

(#73) Skynet258 válasza lexter00 (#72) üzenetére


Skynet258
veterán

Huh ez a csak falra tevés dolog most elbizonytalanított, milyen hülyeség már ez? :W Ehhez a tévét is oda kéne tennem, de az nem tudom megoldható-e (a fal ahol lesz a nappalit választja el a konyhától, amerikai konyhás megoldás, és ez csak valami Ytong fal gondolom).
Csekkold még a filmes teljesítményt, arra azért kíváncsi vagyok. Igazából üvöltetni én sem fogom mert ott másfél éves gyerkőc (na meg a szomszédok), ami nekem jó lenne, ha lenne mondjuk valami esti hangkép ami a mélynyomót lejjebb veszi például. Sokadrangú dolog, de lcd van ezen? Időt mutatja pl?

https://geekpulse.hu

(#74) luckyman válasza lexter00 (#72) üzenetére


luckyman
aktív tag

És nem lehet ráragasztani bármelyik barkácsboltban kapható öntapadós szilikon korongot? Gömbölyű az alja, vagy hogy érted, hogy nem lehet asztalra tenni?

(#75) Skynet258 válasza luckyman (#74) üzenetére


Skynet258
veterán

Na meg a termékoldalon ezt írják:

"Falra szerelhető
Az LG tervezői azokra is gondoltak, akiknek esetleg nincs elég helyük, hogy egy több hangszórós audio-rendszert építsenek ki otthonukban – így amellett, hogy az LG NB300 Hangprojektor vékony kialakításával szinte bárhol elfér, egy egyszerű fali konzol segítségével akár falra is szerelhető."

Ez eléggé azt jelenti, hogy falra is szerelhető, opcionálisan. :F Nem tudom elképzelni, hogy nem lehet csak úgy letenni a tévé elé...

https://geekpulse.hu

(#76) luckyman válasza Skynet258 (#75) üzenetére


luckyman
aktív tag

Igen, nehéz elképzelni, hogy mi az, ami kizárja, hogy simán a tv elé/alá rakja. Maximum, ha gömbölyű. A tiplis dolgot sem értem, hisz a gyártó honnan tudná, hogy vasbeton, üreges tégla, gipszkarton, ytong stb. falra akarod felszerelni? Mindegyikhez más való.
De a lényeg, hogy tetszik a hangja, a többi csak részletkérdés.

(#77) lexter00 válasza Skynet258 (#75) üzenetére


lexter00
őstag

Na ha hazamegyek lefényképezem,én nem tudtam stabilan lerakni az asztalra.Nézd meg a termékoldalon hogy asztali láb nincs hozzá.És elég gömbölyű.

(#78) Laca19 (a) válasza lexter00 (#77) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Érdekes, bár nekem NB3531-em van, szerintem teljesen megegyezik az NB300-as modellel, kivéve szín, illetve talán az NB3531-es 2013-as darab, az NB300 2014-es. Az LG oldaláról letöltött használati útmutató alapján a két modell teljesen egyforma: teljesen egyezik súlyban, méretben és wattban a két termék.

És az alján nekem található gumialátét és teljesen stabilan van az üvegasztalon. Szóval még csak esély sincs rá, hogy nagy hangerőnél az üvegfelületen berezegjen, vagy éppen egy idő után "lemásszon" róla. Nem billeg egyáltalán, "erő" kell hozzá, hogy el tudjam dönteni bármely irányba.

Pont úgy van kialakítva, hogy a hangszórók kicsit "felfelé" dőlnek, így ha fotelból TV-zek, akkor a hangok pont a fejemhez érkeznek.

Amúgy korábbi kérdésre válaszolva van éjszakai üzemmód, de a mélynyomó hangerejét is könnyen lelehet venni 1-2 gombnyomással. LCD kijelző van, fényereje csökkenthető, de időt nem mutat sajnos. Az hogy a készülék áram alatt van (de kikapcsolva) a mélynyomón jelzi egy kis piros LED. Bekapcsolt állapotban természetesen jelzi a kijelző az aktuális dolgokat, illetve a mélynyomó LED-je zöldre vált.

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#79) lexter00 válasza Laca19 (a) (#78) üzenetére


lexter00
őstag

Igazából egyszer próbáltam meg,elborult után nem is foglalkoztam vele mert nekem úgy is a falra megy :)Igen van rajta éjszakai üzemmód is. :)

(#80) Skynet258 válasza Laca19 (a) (#78) üzenetére


Skynet258
veterán

Köszi az infókat neked is! Fránya óra csak azért lenne fontos, mert eddig évekig megszoktam, hogy a T-home-os STB mutatja az időt, csak le kellett pillantani. Viszont nemrég az ezüst színű meghalt, amit kaptunk helyette feketét azon meg már nincs ilyen funkció. Megszoktam pedig. :D

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#81) lexter00 válasza luckyman (#76) üzenetére


lexter00
őstag

Ezt a tiplis dolgot meg ezért éreztem spórolásnak az LG részéről [link] Pontos tipust ajánlanak hozzá ha kell vedd meg pedig az árba tuti belefért volna pár csavar meg tipli de lehet csak én vagyok szőrszálhasogató

De amúgy semmi bajom vele irtó jól szól nekem több mint elég :).Az lcd kijelzőt nem lehet teljesen kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#82) spanglee001


spanglee001
addikt

én fekete szigetelőszallagal kapcsoltam ki az lcd-t :D , (igaz csak a neve alapján nevezném) hangprojektoromon :DDD
De azért egy konyhai rádió szintjét hozza :DDD ennyiért nem venném meg, amikor én vettem 8-9k körül volt

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#83) tench


tench
tag

Sziasztok,
Ilyenek vannak vkinek, tapasztalatok?
sb200
sb400

(#84) spanglee001 válasza tench (#83) üzenetére


spanglee001
addikt

sb 200 at Media Markt ba hallgattam meg, nem tetszett , ami még sokkal meglepőbb az sb 400at a Tmobilnál hallgattam meg, bass test dijumdisum zenével még rosszabb volt a mint az sb 200 :F pedig úgy voltam vele hogy a JBL az milyen jó :F , A samsungot a tescoban próbáltam, az szépen szólt, viszont térhatásról nem tudok nyilatkozni, mert bluetoothon csak sztereoval tudtam próbálni

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#85) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na végre betettem a helyére a Maxell MSXB-252BT hangprojimat, és azt kell mondjam, nagyon pozitívak az első benyomásaim. Elfogult leszek, és nincs ugyan viszonyítási alapom, nem tudom, hogy szól egy 100e-es kategóriájú projektor, de első hallásra teljesen elégedett vagyok. Nyilván fényévekkel jobb a TV hangjánál. Végre nem hátrafelé, hanem előrefelé jön a hang, és nem valami nano méretű kis csipogóból. Simán optikán van összekötve a TV-vel. Tetszik benne az SRS BASS nevű mélyhang kiemelő opció. Esküszöm, érezni a basszust, az ágyon ülve érzem a rezgést. A távirányító is jó, pici, de jól használható, és ráadásul tanítható. A TV főbb funkciói (hang, csatornaváltás, ki/bekapcs, forrásválasztás; ill. van egy Enter gomb, azt még nem tudom, mire) megtaníthatók neki. De még ezekkel nem kísérleteztem, ahogy a Bluetooth-al sem. Továbbá dicsérendő, hogy van rendes magyar használati (igaz, néhol olyan hajmeresztő fordítással, mintha csak belökték volna google-ba), jár hozzá optikai kábel, EU-s és angol tápcsati, 3.5-ös jack-jack kábel, RCA-RCA kábel ill. 4 ilyen négyzet alakú ragadós gumitappancs a TV lábai alá, rezgéselnyelő és stabilitásnövelő céllal. Szóval összességében én teljesen elégedett vagyok! Árához képest szerintem baromi jó! Lőttem egy képet, szerintem tök jó, vakuval pont látszódnak az első hangszórók.

(#86) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#85) üzenetére


Gabesz87
addikt

Beprogramoztam a távirányítót a TV főbb funkcióival, és szuperül, szépen működik. Gyakorlatilag a be/kikapcsolást, és a forrásválasztást szoktam használni.

(#87) Pietro 22


Pietro 22
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Orion LED tv amin nincs optikai bemenet csak hdmi. Vettunk egy LG hangprojektort amin csak optikai bemenet van. Hogy lehet ossze kotni oket valahogy?

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#88) Gabesz87 válasza Pietro 22 (#87) üzenetére


Gabesz87
addikt

És analóg RCA vagy jack nincs rajta? Azért egy analóg szokott lenni a digitális mellett.

[ Szerkesztve ]

(#89) Pietro 22 válasza Gabesz87 (#88) üzenetére


Pietro 22
aktív tag

A TV-n RCA van meg kis jack dugo

[ Szerkesztve ]

(#90) Gabesz87 válasza Pietro 22 (#89) üzenetére


Gabesz87
addikt

A hangprojektorra gondoltam! Hogy azon milyen csatlakozók vannak. Mi a típusa pontosan?

(#91) Pietro 22 válasza Gabesz87 (#90) üzenetére


Pietro 22
aktív tag

LG nb300
A projektoron csak 2 db optikai bemenet van.
A tvn meg nincs optikai bemenet. Csak RCA es HDMI.

(#92) Gabesz87 válasza Pietro 22 (#91) üzenetére


Gabesz87
addikt

Az LG honlapja szerint van rajta jack bemenet.

(#93) Pietro 22 válasza Gabesz87 (#92) üzenetére


Pietro 22
aktív tag

Igen van. Elsiklottam felette. Akkor egy sima jack "atjatszo kabellel" kell osszekotni? Vagy pontosam mi kell akkor nekunk? :D

(#94) Gabesz87 válasza Pietro 22 (#93) üzenetére


Gabesz87
addikt

Gondolom igen. Más mód nem nagyon van. Sima jack-jack kábel kell. Nekem adtak a hangprojektorhoz.

[ Szerkesztve ]

(#95) Pietro 22 válasza Gabesz87 (#94) üzenetére


Pietro 22
aktív tag

Okes. Koszonjuk szepen a segitseged!

(#96) lexter00 válasza Pietro 22 (#91) üzenetére


lexter00
őstag

Vagy jack-rca kábellel kösd össze.Phaeleh ft. Soundmouse - Afterglow ezzel meg teszteld le a mélyet :DDD

(#97) Pietro 22 válasza lexter00 (#96) üzenetére


Pietro 22
aktív tag

Köszi neked is!

(#98) lexter00 válasza Pietro 22 (#97) üzenetére


lexter00
őstag

Neked volt optikai kábel a csomagban?

(#99) Pietro 22 válasza lexter00 (#98) üzenetére


Pietro 22
aktív tag

Nem volt. Kulon kellett vennunk. MM-ban vettuk amugy a hangprojektort es hozza a kabelt is. A tv korabbi vetel volt joval. Csak a franc se gondolta volna hogy nincs a tv-ben optikai bemenet.

(#100) Skynet258 válasza Pietro 22 (#99) üzenetére


Skynet258
veterán

Kimenet. A tévén optikai kimenet van. Csak mert következetesen rosszul írod, és már bántja a szemem. ;) :D Egyébiránt tök mindegy, csak már nem bírtam ki, hogy ne írjam le. :DDD

https://geekpulse.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.