Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Beni2360 válasza lexter00 (#450) üzenetére


Beni2360
félisten

Előző törölve keveredés volt.
Értem csak én már egy kicsit nagyot hallok. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#452) grigo válasza Clever0 (#449) üzenetére


grigo
őstag

A 3,5 jack bemenet az egyértelmű. De az optikai bemenet az mit takar?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#453) Clever0 válasza grigo (#452) üzenetére


Clever0
senior tag

A legtöbb tévének van optikai kimenete, ami mögött egy vörös LED villog. Az optikai kábel egy üvegszál, ez vezeti a fényt a fogadó eszköz bemenetére. Előnyös tulajdonsága a galvanikus elválasztás, nincs földhurok miatti búgás. Nagyon jó minőségű hangot ad. Az ilyen kimenet legtöbbször nem szabályozott, ezért a hangláda távjával tudsz hangerőt változtatni. Ha a tévéden van vonal kimenet, azzal is összekötheted, de az is fix. Ha van fülhallgató kimenet, akkor az szabályozott, cserébe gyengébb minőségű szokott lenni. Ehhez a hangládához blutooth-on keresztül is tudsz kapcsolódni tablettel vagy mobiltelefonnal, esetleg a tévével. Ha tudod, próbáld ki a boltban, hogy hogy szól, illetve milyen könnyű kezelni, ha tévére van kötve!

(#454) Flashget válasza Clever0 (#453) üzenetére


Flashget
félisten

+ nagyon nem mindegy a kábel minősége...olcsónak pont olyan a minősége mint az ára...
nálam a tv-vel BT-n keresztül csatlakozik és így hangosabb, szebb a hang és nincs semmilyen késés a filmhez vagy adáshoz képest. Ha mégis lenne a tv-ben állítható ez.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#455) grigo válasza Clever0 (#453) üzenetére


grigo
őstag

Igazából megvettem. Pont volt még a tescoban. Sok elvárásom nem volt, a tévé hangszórójától jobb és kb ennyi. Viszont a bluetooth kapcsolat nem akar tv-vel összejönni, csak telefonnal. Most nézek hozzá egy optikai kábelt. Tudtok ajánlani valami konkrétat esetleg? Bár nem tudom ehhez a teszkós akciós soundbarhoz érdemes e jobbat venni, mert hogy nagy minőséget ez nem fog leadni. Egy linkért hálás lennék.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#456) Clever0 válasza grigo (#455) üzenetére


Clever0
senior tag

Olyat vegyél, ami nem a legvékonyabb. Mivel nálunk van a városban, én AQUA-tól Gembird Cablexpert Toslink optikai kábel 2m és Edigital-tól Valueline Toslink digitális hangkábel, 2,00 m szoktam rendelni. Persze lehet, hogy csak a műanyag szigetelés vastagabb rajtuk.

(#457) Beni2360 válasza grigo (#455) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem volt a dobozban optikai kábel ezen csodálkozom. :F
Nekem van mind kettő fajta a vékony és a vastagabb árnyékolással ellátott kábel, semmi különbséget nem tapasztaltam.
Szerintem ennek a cuccnak bőven elég a vékonyabb kábel.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#458) yvsmad válasza Beni2360 (#457) üzenetére


yvsmad
őstag

A tévéhez sem adtak HDMI-t, menj vissza reklamálni. :D

(#459) Beni2360 válasza yvsmad (#458) üzenetére


Beni2360
félisten

A TV-hez minek is adnának, hiszen van beépített tuner.
De az én 2.1 LG soundbaromhoz adtak optikai kábelt pedig az is támogatja a bluetooh-t. Ennyi. :C
Én már vagy fél éve ettem őket.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#460) B-L-A-C-K válasza grigo (#455) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Sok elvárásom nem volt, a tévé hangszórójától jobb és kb ennyi."

Dehogy jobb, csak nyugtatod magad vele... ;]

(#461) grigo válasza B-L-A-C-K (#460) üzenetére


grigo
őstag

A tévénél szerintem még egy kis pc-s hangfalpár is jobb.
Na nem vájtfülő oldalról, kielemezve, csak úgy értem, hogy kellemesebb megnézni egy filmet mondjuk. Lehet, hogy tudományosan, adatokkal görbékkel mást is ki lehetne mutatni, de nekem kellemesebb. Annak ellenére hogy tudom, hogy fogok venni egy normálisat, ez csak olyan tűzoltás jellegű volt.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#462) B-L-A-C-K válasza grigo (#461) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én már hallgattam párat azért, és mély nélkül tényleg feleslegesnek tartom az egészet, mert ha talán jobb is nem sokkal, azaz még 15 ezret se ér meg, legalábbis nekem. De te megvagy vele elégedve ez a lényeg...;)

(#463) grigo válasza B-L-A-C-K (#462) üzenetére


grigo
őstag

Hülye nem vagyok. Tehát elégedett sem. De most ez van. Ideiglenesen jó lesz aztán majd jön egy komoly cucc.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#464) kmarci25


kmarci25
veterán

Üdv! Most pénteken vettem egy LG LA260B soundbar-t. A kérdésem az lenne, hogy milyen állvánnyal tudom rögzíteni a tv tetejére?

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#465) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, Black Friday keretén belül kifogni 70.000 Forintért egy Magnat 400 BTX-et, hát igen durván
B R U T Á L !

Azt hittem, hogy a régi (Genius 5.1) rendszerem után csalódás lesz : hát nagyon nem. Őrület mit tud a cucc, tényleg le a kalappal !
Ha valaki jó cuccot akar, nagyon ajánlott.

Egyetlen dolog van ami furcsa, és lehet én bénázok : megvolt a Bluetooth párosítás (kódot sem kért!) de a telefonon lejátszott hang sistereg, kvartyog :(
A boltban bluetooth-ról próbáltuk ki a bolti eladó telójáról és ott is nagyot szólt egy Youtube videóval tesztelve.
Itthon meg 2 telefonnal párosítva is csak sistergés, halk hang jön.
Nem fogom BT használni, de akkor is furcsa......

.:. bl4ze .:.

(#466) lexter00 válasza bl4ze (#465) üzenetére


lexter00
őstag

Mindig csak egy telefonon legyen bekapcsolva a bt.Nekem a Lumia 625 csinálja ugyanezt de előtte tökéletesen működött de 2 androidos telefon simán átküldi a jelet.

(#467) szgaborsz válasza bl4ze (#465) üzenetére


szgaborsz
tag

😃

[ Szerkesztve ]

(#468) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Lekerül az 5 éves LG LED LCD tévém a nappaliba, ahol semmilyen hifi cucc nincs. Erre jött az ötlet, hogy beszerzek egy ilyet: Onkyo LS-T10. Több helyen 69.990 Ft-ért kapható. Használ valaki ilyet? Tapasztalatok?
Tisztában vagyok azzal, hogy nem fog úgy szólni mint a nagy hangfalak. A szobámban Polkaudio hangfalakat Onkyo TX-NR636 erősítővel hajtom meg, nem is akarom majd ehhez mérni. Igazából azért kell, hogy azért amennyire csak lehet, jobban szóljon, mint a TV hangszórói. :DDD

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#469) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#468) üzenetére


Anubis_9
őstag

Bár most olvasom, hogy DTS dekóder nincs bent. :((( Ebből kifolyólag DTS hangsávot nem tud megszólaltatni és néma csend lesz alatta? Vagy átfordítja DolbyDigital-nak? :F
Ha nem tud mit kezdeni a DTS-sel, akkor inkább a nagytesója, a LS-T30... Ebben már van DTS dekóder.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#470) bl4ze válasza lexter00 (#466) üzenetére


bl4ze
veterán

Zavarja ha 2 telefonon is aktív a bt? Azaz ha az egyiken kikapcsolom akkor jó lesz a hang?
Egy dolog ami még vicces: a Magnat távirányítója akad a Mede8er media playerrel,azaz azt bekapcsolja pedig a sounddecket akarom bekapcsolni 😃

.:. bl4ze .:.

(#471) lexter00 válasza bl4ze (#470) üzenetére


lexter00
őstag

Nálam zavarta hogy 2 telefon akart rácsatlakozni és csak sistergett.Amúgy addig semmi baj nem volt a lumia bt csatlakozásával amíg rá nem csatlakoztattam egy droidos telefont a soundbarra,utána csak dobálja a kapcsolatot és ha rá is csatlakozik csak sistereg.

(#472) Flashget válasza kmarci25 (#464) üzenetére


Flashget
félisten

fölé

Realme GT Master Edition

(#473) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Yamaha YAS 201 vajon miféle?
Érdemes vele foglalkozni?

(úgy, hogy egy Yamaha 5.1 erősítőt, plusz álló fadobozos hangfalrendszert cserélnék le rá: (subom viszont nincs, a YAS-ban viszont van, talán ez nagy előny lenne...)

Köszi!

(#474) lexter00 válasza HagaNRG (#473) üzenetére


lexter00
őstag

A Yamaha a soundbarok ősannya,ők találták ki ezt a szegmenst úgyhogy nem lősz mellé a Yamahával.

(#475) bl4ze válasza lexter00 (#471) üzenetére


bl4ze
veterán

A telefon androidos, egy Nexus 5 és Samu S4.
A boltban több telefonnak is aktív volt a BT, és rögtön szépen megszólalt, de kipróbálom amit írsz.
Érdekes, lehet az Android telefont nem komálja ? Fura lenne :Y

.:. bl4ze .:.

(#476) lexter00 válasza bl4ze (#475) üzenetére


lexter00
őstag

Androidosokkal működik csak a Wp-s telefon nem akar működni.

(#477) nfsu17 válasza bl4ze (#465) üzenetére


nfsu17
veterán

én is ilyet vettem.
tényleg nem rossz.

s5-el szépen megy bt-al is, tunein rádiót is ki lehet tenni rá.

ami utólag lett meglepetés, mert nem számítottam rá, hogy a tévére hdmi-n rákötött STB és dune player saját távirányítójával is tudom a hangot állítani, pedig azt hittem, hogy csak a magnat távjával fog ez menni.
szóval csak a ki-bekapcsolásra, meg bemenet váltásra kell a táv.

(#478) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!
Adott egy LG LB650v smart tv.
Ehhez kimondottan csak LG hangprojektor csatlakoztatható a hangzás minősége miatt, vagy semmi köze az azonos gyártónak ebben az esetben?
Lenne egyébként egz Philips HTS3111/12 tipus kiválasztva.
Erről vélemény, tapasztalat?

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#479) lexter00 válasza Henker2 (#478) üzenetére


lexter00
őstag

Semmi köze hozzá,csak annyi előnye van ha márkaazonos hogy az alap funkciókhoz nem kell a soundbar távját használni hnem a tv távja is jó hozzá

(#480) kmarci25 válasza Flashget (#472) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi! :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#481) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni a konyhában lévő TV-hez egy hangprojektort. Ki is néztem egy Samsung HW-H600-as típust gyakorlatilag fél áron: [link]

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata a készülékkel illetve mire is számíthatok hangminőség terén? Még sosem hallottam egy hangprojektort sem, így fogalmam sincs mire számítsak. Azért is gondoltam erre, mert kicsi és nem szeretnék a konyhába hangfalakat, erősítőt, sok kábelt, stb.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#482) Beni2360 válasza HUNNIA1920 (#481) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ez attól függ, hogy mennyit nézik a konyhában és hol van elhelyezve?
Egy kicsit drágálnám a konyhába 40k-ért még fél áron is. A hangban biztos nem fogsz csalódni.
Oda talán egy egyszerűbb falra szerelhető kivitel jobb volna.
Vezeték nélküli kapcsolattal akárhova lehetne felrakni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#483) bl4ze válasza nfsu17 (#477) üzenetére


bl4ze
veterán

Egy Nexus 5 és S4 van itt, mindkettővel rossz a BT, zúg, sistereg - pedig a boltban az eladó telefonjával jó volt - nem értem :Y

Nekem is a Mede8er-t simán tudom állítani, egyedül az zavaró, hogy a Magnat távirányítója bekapcsolja a media playert, egy frekin lehetnek... :DDD

.:. bl4ze .:.

(#484) PeterPH válasza HUNNIA1920 (#481) üzenetére


PeterPH
senior tag

Itt az aprón kettőt is hírdetnek félár alatt, kérdezd meg a tulajoktól.
Én mondjuk el sem tudom képzelni azt a konyhát ahol ez elfér, és nincs útban.

(#485) Beni2360 válasza PeterPH (#484) üzenetére


Beni2360
félisten

Valószínű, hogy Ő is azt látta, de az egy helyről hirdet 2 tsz-al.
Vannak az úgynevezett amerikai konyhák ahol az ebédlő egybe van a konyhával és 25-30 nm.
Mi is ebéd, kávé, szieszta alatt állandóan Tv-zünk. Tudod a jól megérdemelt nyugdíjas évek. :Y

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#486) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Igen, a konyha-étkező egybe van nyitva.

Azért gondoltam rá, mert a hűtőn van a TV és az alá tenném a projektort. Ennél még ugye a falra rögzítéssel sem kéne bajlódni. Az igaz, hogy túl lógna a hűtőn, de hát minden nem lehet tökéletes. :)

Természetesen más eszköz is szóba jöhet, de 50eFt fölé nem igazán szeretnék menni.
Attól is félek, hogy ezek a projektorok nem hoznak akkora változást, mint amennyibe kerülnek.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#487) Ironmike81


Ironmike81
újonc

Sziasztok.

A Samsung HW-J550 és A SONY HT-CT380 között ha jól gondolom akkor a Sony az ajánlottabb igaz?
Sajnos teszteket egyikről sem találtam, de a hozzászólások alapján talán egyikkel sem lehet mellé lőni. Az áruk nagyjából azonos a Samsung 70k [link] a Sony 79k [link] . Személy szerint a Sony felé hajlok, az a +10k már nem oszt nem szoroz, ha jobbat kapok érte. Tudásban mindenképpen, de vajon hangban is? Ha jól néztem a Sonyn tényleg nincs usb?

(#488) lexter00 válasza Ironmike81 (#487) üzenetére


lexter00
őstag

[link] Én is a Sonyt venném.

(#489) Beni2360 válasza HUNNIA1920 (#486) üzenetére


Beni2360
félisten

Mertem volna esküdni a hűtőszekrényre.
Én biztos nem tenném ezt a csodás gépet a hűtőre. Ott zötykölődne alatta a hűtő.
A falra szerelés választanám messze a hűtőszekrénytől, legalább is nem rá.
Egy 40-50 Ft közt már biztosabban sokkal jobb hangzást érsz el mint a TV.
Én is a beépített 2.1 hangzást váltottam le.
Ha nagyon 2.1 kell akkor a mély láda elfér a TV mögött, olyat kell nézni ami nem vezetékkel kapcsolódik a soundbarhoz.
Falrögzítés meg 2 db furat, az nem lehet a mai világban bajlódás. :)

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#490) HUNNIA1920 válasza Beni2360 (#489) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nem tudom, akkor nézek valamit, aztán kiderül jól döntök-e. :)

Köszi neked is és a többieknek is a válasz! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#492) HagaNRG


HagaNRG
őstag

A miskolci Auchanban 60k a JBL SB350. A rossz hír, hogy utolsó darab és az eladó szerint két éve folyamatosan megy... (és bár valóban ez a listaára is náluk, sajnos esély nincs új érkezésére)

(#493) Henker2


Henker2
addikt

Van egy LG LB650v- TV-nk.

Egy pár db hangprojektort néztem ki hozzá, ami számunkra belefér a családi kasszába.. Egyértelmű, hogy a jobb és szebb hangzás a cél!

A típusok:

LG LAS260B
LG 2020A
LG NB2430
LG NB2431A

2.1-es típusok:

PHILIPS HTS3111/12
SAMSUNG HW-F350
SAMSUNG HW-F355

Köszi a segítségeket.. Mind használtan lenne vásárolva
Ha mondtok konkrét tipust irjátok már meg, hogy miért az.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#494) B-L-A-C-K válasza Henker2 (#493) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak 2.1-et vegyél, amihez nincs mély felejtsd el.

(#495) Henker2 válasza B-L-A-C-K (#494) üzenetére


Henker2
addikt

Nem jó a hangzása a 2.0-áknak?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#496) B-L-A-C-K válasza Henker2 (#495) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

a TV hangjától nem sokkal lesz jobb, egy mély mindenképpen kell hozzá.

(#497) Henker2


Henker2
addikt

Akkor a Samsung HW-350-ről mi a véleményetek?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#498) Flashget válasza Henker2 (#497) üzenetére


Flashget
félisten

Én ezt vettem samsung tv-hez. [link]
LG tévéhez én LG-t keresnék használva a topic keresőjét. ;)

Realme GT Master Edition

(#499) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Sziasztok!

Vettem emagon a 40k-s 82 centis tévéből. Gondoltam, hogy valamivel rosszabb hangja lesz, mint a 13 éves Alien márkájú tévémnek, de hogy ennyivel. Ez valami borzasztó. Nem sűrűn nézek tévét, de arra gondoltam, hogy valami olcsóbb hangprojektort veszek hozzá, ill a legolcsóbbat. :D Tesco újságban láttam valami Technika csodát 6-7k-ért. Megéri ez valami semmi javulást nem hoz majd? Inkább valami olcsóbb 5.1-es hangfal-szett?

(#500) Beni2360 válasza Tomi0703 (#499) üzenetére


Beni2360
félisten

A technikai csodát, NE
A hangfalakhoz meg erősítő kell.
Lapozz vissza fele aztán megtalálod 2.1 soundbar kb 300 W megfelelő lesz már.
Itt esetleg. vagy a jófogáson ki lehet fogni jó cuccokat.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.