Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) lamajoe


lamajoe
tag

Sziasztok!
Új TV-mhez, kis szobámba szeretnék venni egy soundbart.
Nem vagyok vájtfülű, de amatőr (értsd: tescos noname) cuccért nem akarok fizetni.
90%-ban Full HD filmek nézése / hallgatása lenne a célja a cuccnak, 10% PS4. Annak örülök ha a mély hangok szépen kijönnek.

Max. 50-70k-t szánnék rá. Van valami ami ezek alapján beugrik nektek? Én sajna egyáltalán nem értek hozzá, egy hónapja még azt se tudtam, hogy mi az a soundbar. (Csak viccelek, most se tudom)

JBL 250, Sony ct180 esetleg?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#752) Flashget válasza hdman (#747) üzenetére


Flashget
félisten

nekem Samsung HW-H430 van. Miben különbözik a kettő?
Mert ez elég jól szól 18,5 m2 szobában. :)
Az durva ha kikapcsolom este a soundbart és a samsung tv szól..borzalmas a tv hangja utána.

Realme GT Master Edition

(#753) Cabrio válasza Flashget (#752) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Szerintem dizájnban és a hdmi csatlakozásban különbözik.
Viszont én most a J450 modellt néztem ki, de az nem tud DTS-t, csak Dolbyt :W

[ Szerkesztve ]

(#754) Flashget válasza Cabrio (#753) üzenetére


Flashget
félisten

Most nézem, mert már elfelejtettem. :)
Méretben, HDMI csatlakozóban és az ezzel összefüggő szolgáltatásokban (ARC)
viszont magára a hangzásra és vezeték nélküli mélyládára ugyanazt írja valamint ezekben is megegyeznek:

Audio jellemző
Dolby Digital
Dolby 2 ch

DTS
DTS 2 ch

Realme GT Master Edition

(#755) Blaise válasza lamajoe (#751) üzenetére


Blaise
veterán

Sony CT380 80k körül volt akciózva mostanság.

(#756) B-L-A-C-K válasza Blaise (#755) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak volt, most a jelenlegi legjobb akciós ár 90 ezer.

(#757) hdman válasza Carvus (#749) üzenetére


hdman
őstag

Használt volt, de nagyon keveset használt, karcmentes, dobozában 30ért.

Sopron city :)

(#758) hdman válasza Flashget (#754) üzenetére


hdman
őstag

Így van, jól írta a kolléga, lényegében csak ez a különbség. Igazából vasárnaptól kezdjük el használni, egy 25 nm nappaliban. Kíváncsi leszek. :) Aztán lehet még a végén a hálóban fogom a falra fúrni :D

Szerk: a nappaliban lévő TV nem tud arc-ot, szóval optikai kábellel lesz összekötve.

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#759) Flashget válasza hdman (#758) üzenetére


Flashget
félisten

25m2-be már lehet karcsú lesz de a tévé hangszórótól még így is jobb.

Realme GT Master Edition

(#760) B-L-A-C-K válasza Flashget (#759) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

TV hangjánál 100% jobb lesz, de szerintem is kevés egy 25nm-es helyre már, bár felhasználó függő kinek mennyi kell.

(#761) Kobe válasza B-L-A-C-K (#756) üzenetére


Kobe
veterán

ma bementem több helyre is nézelődni, szinte mindenhol 90 ezerért akciózzák a CT780-at. Az kicsivel komolyabbnak tűnt, mélynomó legalábbis mindenképp

[ Szerkesztve ]

(#762) B-L-A-C-K válasza Kobe (#761) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elvileg igen komolyabb, bár még nem hallgattam soha, de biztos jobb mint a 380-as értelemszerűen, meg +30W.

(#763) B-L-A-C-K válasza Kobe (#761) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amúgy 90-ért sehol sem találtam 100 az inkább.

(#764) junior11 válasza Kobe (#761) üzenetére


junior11
veterán

Nem egyforma a 780 és 380 mélynyomója? Vagy jobb basszust ad a 780-as?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#765) Kobe válasza B-L-A-C-K (#763) üzenetére


Kobe
veterán

Westendben tegnap 2 helyen is 90 ert lattam, sony markabolt meg a masik vegyes felvagott minden markas muszaki bolt. Ugyanezeknel masik plazaban is lattam ugyanilyen aron.

Junior11: nem egyforma. A 780asnak nagyobb a doboza, bar a design teljesen ugyanolyan

[ Szerkesztve ]

(#766) junior11 válasza Kobe (#765) üzenetére


junior11
veterán

Aha, szóval nagyobb,gondolom teljesítményben is erősebb . Akkor tényleg csak design-ban egyformák. Én az ilyen cuccoknál arra lennék kíváncsi, milyen 5.1-es térhatással rendelkeznek, milyen mozizásra, vagy csak egyszerűen a tv hangszóróitól jobban szólnak és ennyi...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#767) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Hallott már valaki Onkyo LS-T30-at szólni? Szerintetek mennyire vállalható? 79.990 Ft lenne. Nappaliba kellene 5 éves LG LED LCD alá...

Engem az zavar csak, hogy a mélysugárzón kívül 4 hangszórója van...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#768) Cabrio válasza Cabrio (#753) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Na végül egy Samsung H450 lett a Sony után, egyértelműen jobb döntés volt, ezt legalább kezeli a tv távirányítója és a mélyláda bárhol elhelyezhető, kanapé mellett nagyon ütős :C

(#769) Carvus


Carvus
senior tag

Sziasztok,

kaptam egy Samsung HW-450 hangprojektort aminek sajnos nem működik a mélyládája, vagyis valami fura hangot kiad egy ideig aztán semmi csak villognak a ledek. Neten rákerestem, hogy ennek a szériának gyakran van kapcsolódási gondja ami nagyrészt szoftveres hibára utal, leírások alapján próbáltam újra pároztatni őket illetve szoftverfrissítést is, nálam valószínűleg hardveres vagy más baja lehet..valakinek esetleg valami ötlet? Érdemes lenne szervizbe vagy valami audio bolt javíttatni? Bár szerintem amennyiért megcsinálnák lehet újat veszek.
Másik Samsung vagy akár más gyártó mélyládáját egyébként lehet hozzájuk párosítani?

TV hangszórójához képest így 2.0-ként is felüdülés, de 2.1 lenne az igazi.. :)

(#770) bl4ze válasza Anubis_9 (#767) üzenetére


bl4ze
veterán

Inkább ezt venném, most akciós : itthon 100 Ezerről indul

[link]

Amazon elküldi hozzád, igen jól jön ki most az akciós árával még a futár díjával együtt is !

.:. bl4ze .:.

(#771) Flashget válasza junior11 (#766) üzenetére


Flashget
félisten

ezek a soundbarok a tv hangszórója és egy 5.1-es hangrendszer közé illeszkedik bár vannak olyan vélemények, hogy a bögreszett is jobb ezektől..ne várj el tőle túl sokat és akkor nem lesz negatív élményed. Az sem véletlen hangzik el, hogy általában max. 20m2-ig ajánlottak, mert akkora szoba légterét képes meg tölteni, főleg egy 18,5m2 panelét.

Az én véleményem ezekért max. 50-60K többet nem áldoznék rá, mert 100K-tól inkább normális 5.1 rendszert kezdenék kiépíteni ha van rá hely.
Samsung H430-nak (48K volt)nincs doboz hangja mint a 100K-s sounbaroknak sem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#772) Beni2360 válasza Anubis_9 (#767) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ezekkel a tulajdonságokkal?
Szép de nem egy nagy durranás.
Power Output
Front 12.5 W/Ch (4 Ω, 1 kHz, 1 Channel Driven,
1.0% THD, IEC)
12.5 W/Ch (4 Ω, 2 Channels Driven,
1.0% THD, JEITA)
Subwoofer 25 W (4 Ω, 80 Hz, 1 Channel Driven,
1.0% THD, IEC)
25 W
(4 Ω, 1 Channel Driven, 1.0% THD, JEITA)

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#773) Anubis_9 válasza Beni2360 (#772) üzenetére


Anubis_9
őstag

Szerintem hagyom ezt az Onkyo-t. Magnat 400 BTX lesz belőle, csak az a kérdés, mikor. :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#774) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Karácsonyra meglepném magam egy kis hangrendszerrel.
Első sorban legtöbbet TVzéshez. (Samsung tv) 4
Valamint zenehallgatáshoz kellene. ( jó kis metál szólna belőle :) :) )
Van egy qnap NAS-om, ami nem lenne baj, ha tudna hozzá csatlakozni. bár ahhoz asszem minimum wifi kell, mert a nas mást nem tud, meg max usb :)

Nagyon nagyon maximum 100-at szánnék rá.

A témában nem vagyok otthon , tudnátok ajánlani valamit ?

Jah.. és egy kb 5mx5m-es szobába kéne

[ Szerkesztve ]

-.-

(#775) Beni2360 válasza ubid (#774) üzenetére


Beni2360
félisten

egy kb 5mx5m-es szobába kéne

Látom te is a fürdőkádból szeretsz Tv nézni és zenét halhatni. :C

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#776) Kobe válasza ubid (#774) üzenetére


Kobe
veterán

én ekkora területre nem biztos hogy szétbontanám a rendszereket (merthogy a zene miatt tuti szét kell, máskül normális minőséget, főleg metált felejtsd el, soundbar tuti nem jó rá) hanem valami normális 2.0 t raknék össze inkább ami mindkettőre jó.
40 körül lehet kapni pl ebayen nobsound csöves erősítőt, eléggé pariban van a drágábbakkal, vagy akár használtan valami régebbi hifi erősítőt itthonról, és kb ugyanennyiért mennek már normális polcsugárzók is

(#777) ubid válasza Beni2360 (#775) üzenetére


ubid
őstag

Ennyire van hely ;)

Tehát akkor a soundbar-ok inkább filmezéshez használható ?

[ Szerkesztve ]

-.-

(#778) B-L-A-C-K válasza Beni2360 (#775) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt nem értem...

(#779) junior11 válasza B-L-A-C-K (#778) üzenetére


junior11
veterán

Valahogy én sem... :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#780) B-L-A-C-K válasza junior11 (#779) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Valószínű arra érti hogy az 5x5 méter az az 25nm náluk a fürdőszobának felel meg, ehhez képest nekem a nappalim ~19nm-es...

(#781) junior11 válasza B-L-A-C-K (#780) üzenetére


junior11
veterán

Lehetséges, nekem kb. 20-22nm lehet...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#782) lexter00 válasza B-L-A-C-K (#780) üzenetére


lexter00
őstag

Szerintem pont az ellenkezőjére érti :D De majd az érintetti tisztázza ezt a helyzetet :DDD

(#783) B-L-A-C-K válasza lexter00 (#782) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha arra érti hogy a 25nm-es nappali az meg nagy, akkor az is hülyeség, mert szerintem az egy átlagos....:)

(#784) ubid válasza B-L-A-C-K (#783) üzenetére


ubid
őstag

Na srácok nyugi, nyugi :D

Szerintem inkább én értettem félre az illető mondatát.

Szóval:
Az én szobám körülbelül 20 - 22 nm, ahová szeretném kicsit minőségibbé tenni a tv-zést és a zenehallgatást is.

Viszont még mindig tanácstalan vagyok, hogy akkor most soundbar mire elég nekem...
Nem vagyok egy vájt fülű . . . kicsit minőségibb a tv-nél már tuti megfelelne. lényeg hogy a zene is jobban szóljon. adja ki szépen a mélyet. aztán kb ennyi az elvárásom :)

[ Szerkesztve ]

-.-

(#785) Beni2360


Beni2360
félisten

Na igen a fürdő szoba méretét volt apellálni a 25 nm. :((( Viccnek szántam egy kis felvidulás képen.
A 25 nm nappali nagyon természetes átlag méret.
Volt egy lakásom ami az egész 45 nm volt és a Kanadai bérlőm mondta, hogy náluk a otthon a nappali 45 nm. :C
Boldog karácsonyt mindenkinek és sértés ne essék. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#786) Flashget válasza Beni2360 (#785) üzenetére


Flashget
félisten

azért én csípőből válaszoltam volna, hogy.
na igen de Magyarország kis ország, Kanada meg óriási több hely van ekkora napalikra ott. :)
és különben is Gretzy a király :D

Realme GT Master Edition

(#787) yvsmad válasza Flashget (#786) üzenetére


yvsmad
őstag

Gretzkyre gondoltál?

(#788) hdman


hdman
őstag

Hangminőség szempontjából van különbség hogy optikai kábellel, vagy HDMI-vel kötöm össze a soundbart és a TV-t? Köszi

Sopron city :)

(#789) yvsmad válasza hdman (#788) üzenetére


yvsmad
őstag

Nincs. Ami különbség lenne, azt egy soundbar nem tudja kimutatni.

(#790) hdman válasza yvsmad (#789) üzenetére


hdman
őstag

:R

Sopron city :)

(#791) B-L-A-C-K válasza hdman (#788) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hangban mint írták nincs, viszont előnye van. Pl nekem a Sony hangprojektor egy Sony TV-vel van összekötve, és HDMI-n tudom a TV távirányítójával növelni a hangját, nem kell külön a hangprojektoré hozzá, illetve így egy hangprojektoros kezelőfelület is előhozható a TV-n, optikával összekötve ezeket nem kapom meg.

(#792) Beni2360 válasza B-L-A-C-K (#791) üzenetére


Beni2360
félisten

LG pedig optikán meg van a hang erősítési lehetőség a tv távval.
A külön panelt még nem próbáltam pedig felajánlja.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#793) Cabrio válasza hdman (#788) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Samsung tv, samsung projektor, de én csak bluetoothal használom és így is elég jó a hangja, de majd ki akarom próbálni optikai és hdmi kábellel is. Bluetoothon is vezérli a tv távirányítója a hangerőt

(#794) Clever0 válasza Cabrio (#793) üzenetére


Clever0
senior tag

Több helyen is olvastam, hogy a Bluetooth átvitel tömörít. Én a HDMI ARC-ot ajánlom, úgy megmarad a kényelmes kezelés és választható DTS hang is.

[ Szerkesztve ]

(#795) Cabrio válasza Clever0 (#794) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Holnap otthon leszek és kipróbálom, de mondom, nekem így is elég szép hangja van. Ha ez csak javul ARC-on keresztül, akkor az öröm és boldogság :)

(#796) Carvus válasza Carvus (#769) üzenetére


Carvus
senior tag

Erre valaki?

Leginkább ez a része érdekelne a dolognak: "Másik Samsung vagy akár más gyártó mélyládáját egyébként lehet hozzájuk párosítani?"

(#797) Flashget válasza Carvus (#769) üzenetére


Flashget
félisten

Más gyártóét szerintem nem.

HW-450
ez így kevés hiányzik egy betű ami jelzi a kiadás évét.
Mert van HW-J450 és van HW-H450 is. Előbbi 2015 utóbbi 2014-es.
Na most a H450 a magassági méret kívételével megyegyezik minden másban a H430-al

Subwoofer Power (W)
130 W
Subwoofer Driver Size
6,5"
Subwoofer Type ( Active / Passive / Wireless, Bulit-in )
Vezeték nélküli

Szerintem a H450 és H430 mélynyomó műszakilag ugyanaz méretet kivéve.
a fő egységbe van különbség a HDMI port miatt.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#798) Carvus válasza Flashget (#797) üzenetére


Carvus
senior tag

ohh sorry tényleg lemarad, szóval: H450

mondjuk ahogy nézegetem nem is igen találni csak sub-ot..

(#799) Cabrio


Cabrio
aktív tag

Azt hogy lehet megnézni, hogy milyen szoftver van ezeken? Mire jók a frissítések egy hangprojektornál? H450

(#800) Clever0 válasza Cabrio (#799) üzenetére


Clever0
senior tag

Sehogy. Tudod, hogy mikor vetted, abból kitalálható, hogy milyen szoft van rajta. USB-n lehet frissíteni úgy, hogy forrásnak az USB van kiválasztva. Nem adják ki a változásokat, csak reménykedhetsz, hogy jobb lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.