Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Flashget válasza Cabrio (#799) üzenetére


Flashget
félisten

Volt aki leírta mi volt a gond és javított rajta. Igaz más tipus, de a lényegen nem változtat.[link]
Én nem értem miért nem lehet leírni mit javítanak ezek a frissítések.

Realme GT Master Edition

(#802) Cabrio válasza Flashget (#801) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Mivel tökéletesen működik az enyém, és lövésem sincs milyen sw lehet rajta, ezért nem próbálom meg feltenni a legfrissebbet, csak kíváncsi voltam mire jók ezek...
De jó tudni, ha elkezd vacakolni idővel, akkor egy frissítés segíthet rajta elvileg.

(#803) Flashget válasza Cabrio (#802) üzenetére


Flashget
félisten

Az enyémhez volt kinn fw a letöltésekben, most nézem már ki vették. Én még akkor felraktam de előtte meghallgattam..semmi változást nem hozott benne. :D

Realme GT Master Edition

(#804) Spynoza


Spynoza
csendes tag

Sziasztok!
LG 50lb670 tv-hez keresnék 5.1 hangrendszert, nagyjából 20m2-es szobába, és így merült fel az általam kevésbé ismert soundbar lehetősége. Ha esetleg van ötletetek, tanácsotok, előre is köszönöm.

(#805) hdman


hdman
őstag

Mennyiért keresel?

Sopron city :)

(#806) IzI


IzI
senior tag

Hi

Tudnátok ajánlani 1-2,úgy 100e Ft-ig? Filmezéshez kellene és 2x5m szobába lenne.

(#807) bl4ze válasza IzI (#806) üzenetére


bl4ze
veterán

Magnat 400 BTX, itthon vagy amazon.de-ről sokkal olcsóbban :)

.:. bl4ze .:.

(#808) IzI válasza bl4ze (#807) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi.Azért külföldről kicsit rizikós a garancia miatt. Meg ezekre milyen + teher jön?

(#809) bl4ze válasza IzI (#808) üzenetére


bl4ze
veterán

EU-ból veszed azaz semmi teher.

FULL EU gari van rá, szóval mi bajod lehet? Megveheted itthon 100-ért amikor kintről az amazon.de a kezedbe adja bruttó 69 ezerért..... Your call ! :)

.:. bl4ze .:.

(#810) Defqon69


Defqon69
újonc

Sziasztok!

Egy 12 nm-es szobába Sony Bravia KDL-40R550C mellé tervezek hangprojektort beszerezni.
HDMI-vel kötném össze őket, a tv-nek van HDMI ARC kimenete.

És most lényeg, azonos márka esetén(Sony-Sony) tudom-e a tévé távirányítójával növelni a hangerőt a hangprojektoron vagy menni fog más gyártó termékével is? A Samsungot szeretném elkerülni.

50-60 ezer forintot szánnék, kicsi a szoba, komolyabbra nem látom értelmét beruházni egyenlőre.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#811) Clever0 válasza Defqon69 (#810) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha tévé és a hangláda is tudja a HDMI CEC-et, akkor mennie kellene egy távval. Vannak olyan gyártók, akik csak a saját termékeik között engedik ezt, ezért nem árt kipróbálni, vagyis neten rendeld!

(#812) m4csk4fogo


m4csk4fogo
tag

Sziasztok,

egy Samsung HW-J450-et párosítottam a Samsng UE40D6100 TV-vel. Sajnos vagy power on megy a TV-vel optikán vagy power off és hangerőállítás HDMI kábellel. Olyan hgy minden működjön a TV távirányítójával létezik egyáltalán? :W

Köszi,

(#813) Clever0 válasza m4csk4fogo (#812) üzenetére


Clever0
senior tag

HDMI ARC van a tévéden? Anynet engedélyezve mindkét eszközön?

(#814) m4csk4fogo válasza Clever0 (#813) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Szia,
igen és igen
sőt, a tv és a soundbar is a legfrissebb szoftvert kapta

ahogy olvasgattam, sajnos másnak is hasonló tapasztalata van, bár van akinek működik

(#815) Clever0 válasza m4csk4fogo (#814) üzenetére


Clever0
senior tag

Az Anynet-es eszközök között megtalálta a Soundbart? (Bár később a listában nekem sem látszik, de akkor is le kell keresni.)
Ha a HDMI ARC-ot és az Anynet-et akarod használni, akkor inkább ne kösd be az optikait!
Nálam egy tévére kötött műholdvevő zavarta meg a HDMI kapcsolatot, ha az volt előbb bekapcsolva, akkor a hangláda nem váltott át D.IN-ről HDMI ARC-ra, ha később, akkor jó volt. A tévé HDMI ARC kimenetét a hangláda HDMI OUT-jával kell összekötni egy jó minőségű kábellel. Elvileg a HDMI ARC-hoz kell az 1.4, de nekem 1.3-as kábellel is működik.
Nálam optikaival összekötve is ment az együtt ki-bekapcsolás, a hangerő szabályozás nyilván nem.

[ Szerkesztve ]

(#816) m4csk4fogo válasza Clever0 (#815) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Szia,
igen látja a tv az anynet eszközök között, a hdmi kábel 1.4 és átvált a kijelző hdmi arc-ra a soundbaron.
Sajnos a bekapcsolás sehogy sem akar működni.

(#817) Clever0 válasza m4csk4fogo (#816) üzenetére


Clever0
senior tag

A bekapcsolásra külön van egy állítási lehetőség a tv menüjében.

(#818) m4csk4fogo válasza Clever0 (#817) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Nálam csak a kikapcsolásra és a házimozira van külön menüpont.

(#819) Clever0 válasza m4csk4fogo (#818) üzenetére


Clever0
senior tag

Valószínűleg ugyanarról beszélünk. Rendszer > Anynet+ (HDMI-CEC) > Automatikus kikapcsolás
Akkor esetleg a Soundbar-on lehet állítani, hogy bekapcsolódjon. Bár ez a Bluetooth kapcsolatra vonatkozik, hátha másra is hat:
▪Bluetooth Power On function
- -The Soundbar will be powered on automatically when you turn the TV on if you connected the TV and Soundbar with the SoundConnect function.
- -You can toggle this function On/Off by pressing and holding the SOURCE button on the Soundbar remote for more than 5 seconds when the Soundbar is powered off. If set to Off, the product turns off automatically when the TV turns off, but it does not turn on automatically.

(#820) m4csk4fogo válasza Clever0 (#819) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Szia,

igen :)

Sajnos semmilyen beállítás mellett nem megy hdmi kábelen az automata bekapcsolás.
A D6100-ban még nincsen SoundConnect :(

(#821) Kobe


Kobe
veterán

múltkor voltam meghallgatni bár soundbart, főleg a kiszemelt sony ct780-at. Hát gyerekek, nem hittem volna hogy 100 ezerért ilyen cuccokat árulnak. Talán az első termékkategória aminél tényleg tapintani lehet a "parasztvakítás"-t. A sony kinézetre komoly, viszont semmi teljesítmény nincs benne. Max hangerőn is halk, szerintem alkalmi zenehallgatásnál 20 nmen megáll a tudomány

Még a magnat sounddecknek adok egy esélyt egy próba erejéig, de eddig elég kiábrándítóak a tapasztalatok ezekkel a termékekkel.

(#822) B-L-A-C-K válasza Kobe (#821) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hol nézted ezt? Nekem 380-as van és abszolút nem halk.

(#823) Kobe válasza B-L-A-C-K (#822) üzenetére


Kobe
veterán

több helyen is tesztelgettem, media markt, sony márkaszalon, illetve egy hifistudioban is, egyik helyen sem voltam elámulva a hangerejétől. TV felhangosítására alkalmas, az biztos, de én pl már arra gyengének éreztem hogy a háttérben zenét hallgasson róla az ember egy nagyobb szobában.
Nem feltétlen a hangerőt hiányolom, hanem a dinamizmust, olyan....kicsit semmilyen hangzású, tök ugyanaz, mint a tv, csak irányítottan szórja előre a hangot, de 100-120 rugóért azt hittem valami hangszínt sikerül belecsempészni :)

sztem egyszer még adok egy esélyt a magnatnak, hátha az a fa felépítés miatt jobban sikerült, de ha nem akkor valami stúdióhangfal lesz....

(#824) B-L-A-C-K válasza Kobe (#823) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mély be volt kapcsolva? Csak mert ha ugyan azt a hátast érzed mint a TV-kben az 5-10W-os hangszórókkal ott valami nem volt jó egyik esetben sem.

(#825) Kobe válasza B-L-A-C-K (#824) üzenetére


Kobe
veterán

Foleg zenekkel tudtam tesztelni meg a demo videokkal amik mentek. Zenenel ertelemszeruen a basszus nem jatszik annyira, a hangszin lapossagat ettol fuggetlenul ugyanugy ereztem benne.
Nekm az volt a benyomasom hogy ezek a cuccok max a tv hangerejet novelik, de erdemben nem nyulnak bele a hangszinbe, esetleg basszusssl megtamogatjak. Ha csak filmeznek, oke lenne (mondjuk fele ennyiert max) de gondoltam mar hoz valami kis all-around hatast ahogy reklamozzak oket

(#826) B-L-A-C-K válasza Kobe (#825) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem 370-es volt ezelőtt most meg 380-as van, a 780-as ugye erősebb ezért is lep meg hogy ilyet írsz mert nekem bejöttek eddig a Sony-k, na meg tesztekben is jó pontozást szokott kapni.

(#827) szgaborsz válasza Kobe (#825) üzenetére


szgaborsz
tag

Érdekes a véleményed, a három hozzászólásodból arra következtetek, hogy sem a hangerővel, sem a dinamizmusával nem vagy elégedett.

"A sony kinézetre komoly, viszont semmi teljesítmény nincs benne. Max hangerőn is halk, szerintem alkalmi zenehallgatásnál 20 nmen megáll a tudomány."

"Nem feltétlen a hangerőt hiányolom, hanem a dinamizmust, olyan....kicsit semmilyen hangzású, tök ugyanaz, mint a tv, csak irányítottan szórja előre a hangot, de 100-120 rugóért azt hittem valami hangszínt sikerül belecsempészni :) "

Igazából mihez hasonlítod, mihez képest gyenge és dinamikátlan? 2.1-hez vagy 5.1-es rendszerhez, vagy aktív stúdióhangfalakhoz? 100.000 Ft-ból olyan rendszert kihozni, amely zenén 20m² feletti szobában hangosan szól illetve kellő dinamikával, mindezt mélynyomóval megtámogatva, hát nem lesz egyszerű. Az is igaz, hogy soundbarokat hasonlítani 5.1-es rendszerhez olyan, mintha az almát vetnéd össze a körtével, de sajnos nincs más alternatíva.
50.000 Ft-ért én is elfogadnám csak filmnézésre :) , de tartok tőle, hogy ennyiért nem kapsz semmit, ami elérné a sony szintjét.

(#828) Kobe válasza szgaborsz (#827) üzenetére


Kobe
veterán

Nem tudom pontosabban leirni, de valami nem volt meg benne...egesz ecceruen viszketett a tenyerem a hianyerzettol....lehet a hangero nem utott akkorat, vagy lehet hogy csak a lapos, preset nelkuli hangkep zavarta a fulem. en alapbol nem szoktam hangosan filmezni, inkabb a hangszinre ugrok.

Odaalltam a cucc ele, elnditottam rajta par mintat es par perc mulva vakartam a fejem, hogy szep szep, de ez mit tud, ami miatt megerne a 100-130 ezret? Mert a tvnel hangban nem jobb, max hangosabb, illetve van par jopofa funkcio (bt meg rakat mas csatlakozo rajta), de azert 100k ert villantson is mar valamit pluszba (tudom, audiofil kategoria teljesen mas)

konkretan egy logitech "bogreszett" is sokkal szebben szolt, pedig az is muanyag, es meg olcsobb is (es real 5.1), vsgy mondjuk egy 30-40Ks genius 5.1

Ha kicsit jobban korbenezek avx forumokon, sztem 60-80 bol egy ehhz kepest nwgyon jo szett hozhato ki, pl 2 db regebbi, de renomeval rendelkezo polcsugarzo, egy sztereo erosito....ez kb 40-50K a ketto....es ha BT kell akkor 6-7 ezerert lehet kulso BT vevot kapni hozza

Ettol fuggetlenul nem mondom, hogy szar a cucc, cssk nalam tenyleg az elso olyan termekkategoria aminel nem latok semmi komparstiv elonyt, es nem ertem mire fel kernek el ennyi penzz.
Pedig en lennek a legboldogabb ha mukodne, mert ruhellem a full 5.1 el jaro macerat, kabelek helyigeny stb....de ezek meg nem igazan ugorjak meg a lecet

[ Szerkesztve ]

(#829) B-L-A-C-K válasza Kobe (#828) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ha ilyen sok helyen nézted meg ugyan azt a típust mást hangprojektort nem is próbáltál ki? Csak mindenhol ezt az általad TV hangjával egyenlő Sony-t? :U

Na de mind1 te tudod, én mindenesetre megvagyok a kisebb testérével elégedve, úgy hogy több hangprojektorom volt már, és ezelőtt 5.1-es házimozit használtam. Tegnap néztük meg pl barátokkal a Jurassic World-öt, kérdezték hogy hátul hol a hangszóró, mondom sehol, csak ennyi van amennyit elől láttok. Szóval a tér hanghatás is érezhető. Persze sose lesz egy 5.1, de a TV hangjától messze jobb...

(#830) szgaborsz válasza Kobe (#828) üzenetére


szgaborsz
tag

Abszolút megértelek, ha elsőre nem jön be a cucc, akkor nincs mit tenni. Használt elemekből építkezve persze jobban kihasználható az a 100.000 Ft.

(#831) Kobe válasza B-L-A-C-K (#829) üzenetére


Kobe
veterán

néztem másik típust is, de nem tartottam fontosnak érdemben foglalkozni vele. Egyrészt mert vagy a sonytól is sokkal drágábbak voltak, amennyit már pláne nem ilyen eszközre költenék, ami meg árban alatta volt azokat még annyira se találtam értékelhetőnek.

(#832) GoZoL


GoZoL
senior tag

Miért a Sony-t nézitek csak? Van sokkal jobb márka is szerintem.

(#833) junior11 válasza GoZoL (#832) üzenetére


junior11
veterán

Pl.? S miben jobbak?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#834) GoZoL válasza junior11 (#833) üzenetére


GoZoL
senior tag

JBL, Yamaha, árban drágább de hangban is sokkal jobb.

(#835) junior11 válasza GoZoL (#834) üzenetére


junior11
veterán

Lehetséges, bár én az ilyen soundbarokért nem adnék sokat, max 300eurót. Azért meg sokat el sem várok tőle, de egyelőre még szerencsére nincs rá szükségem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#836) GoZoL válasza junior11 (#835) üzenetére


GoZoL
senior tag

Próbáld meg a 150000-es kategóriát és azokat hallgasd meg.

(#837) junior11 válasza GoZoL (#836) üzenetére


junior11
veterán

Annyit nem adnék érte. Max 350-400euró. De amíg még a házimozim működik (kb. 7 éves), addig nem cserélem le. Ha besz@rik, akkor szóba jöhetnek a soundbarok is. Ami fontos számomra soundbar esetén a tiszta beszédhang, jó basszus és legyen azért 5.1-es térhangzás - a fennt említett árért.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#838) B-L-A-C-K válasza GoZoL (#836) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

150ért én senkinek se ajánlok projektort abból már összerak egy normálisabb használt sztereó rendszert, vagy akár egy 5.1et.

(#839) GoZoL válasza B-L-A-C-K (#838) üzenetére


GoZoL
senior tag

Én is össze tudtam volna rakni, de itt amiért a legtöbben a soundbart válasszuk az a helyprobléma. Nálam is ez volt, 5.1-et adtam el, nem fértem a hangszóróktól. Nem bántam meg, zenére kifejezetten jobb, filmre pedig nem sokkal rosszabb.

(#840) junior11 válasza GoZoL (#839) üzenetére


junior11
veterán

S milyen soundbart választottál?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#841) GoZoL válasza junior11 (#840) üzenetére


GoZoL
senior tag

Már írtam régebben, a Denon DHT S514-t.

(#842) junior11 válasza GoZoL (#841) üzenetére


junior11
veterán

Értem, köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#843) Flashget válasza B-L-A-C-K (#838) üzenetére


Flashget
félisten

+1

ezek a soundbarok nem érnek 100.000-t sem...

Realme GT Master Edition

(#844) ubid


ubid
őstag

Erről mi a véleményetek ?
JBL

Első sorban zenehallgatásra, aztán TVzésre, majd Filmezésre :)

Ilyen sorrendben.

Köszi a véleményeket ;)

-.-

(#845) GoZoL válasza ubid (#844) üzenetére


GoZoL
senior tag

JBL 450 amit hallottam és az nagyon jól szólt.

(#846) ubid válasza GoZoL (#845) üzenetére


ubid
őstag

Linket tudsz adni ?

-.-

(#847) RudY válasza ubid (#844) üzenetére


RudY
addikt

Ebben az árkategóriában nekem a JBL tetszett a legjobban: 250, 350, 400, ha teheted mindenképp hallgasd meg, a fülünk se egyforma :)
Itt a fórumon viszont volt néhány panasz velük kapcsolatban, ha jól emlékszem.

(#848) GoZoL válasza ubid (#846) üzenetére


GoZoL
senior tag

Elírtam, nem 450 hanem JBL SB 400. Én is írtam pár sort róla, zenére tökéletes lesz.

(#849) ubid válasza GoZoL (#848) üzenetére


ubid
őstag

Hú az azért jó drága darab :)
Ha már 80nál többet kéne kiadni érte akkor már külön erősítő és hangfalat vennék szerintem.

A 350-ről: visszaolvasva láttam, hogy volt egy kolléga akinek baja volt vele... majd csere után ugyan az a hiba jelentkezett.

-.-

(#850) TyLe válasza junior11 (#711) üzenetére


TyLe
csendes tag

Nem vagyok nagyon vájtfülü, de nekem tetszett a hangja.
Amit a Pana is kiemel, hogy tisztábban és érhetőbben szól a beszéd az igaz.
Hangereje az van az biztos. :) Mielőtt visszavittem akkor tekertem fel olyan félhangerőig és szerintem a szomszéd is tisztán hallott mindent. ;)
A mély az szerintem rendben van filmhez és zenéhez is.
Kipróbáltam minden funkcióját és tökéletesen működött, csak az a durrogás ne lett volna... (szervíz szerint valami környezeti behatás, visszavinni könnyebb volt mint elköltözni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.