Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Flashget válasza Cabrio (#349) üzenetére


Flashget
félisten

a 430 is bekapcsol ha a TV-vel ha BT kapcsolaton van.

Realme GT Master Edition

(#352) Flashget válasza Beni2360 (#346) üzenetére


Flashget
félisten

:C

Realme GT Master Edition

(#353) Cabrio


Cabrio
aktív tag

Samsung H6400 alá venném, és most e kettő között vacilálok, hogy megéri a több pénzt a H450 vagy legyen inkább a H430

(#354) pupuka76 válasza lexter00 (#345) üzenetére


pupuka76
tag

Köszi! Pont az akció miatt szemezek vele :)

(#355) bl4ze


bl4ze
veterán

Sziasztok,
Adott az alábbi helyzet :
egy régi, de általam szeretett (sokak által lenézett), Nekem megfelelő Genius 5.1 rendszert szeretnék majd lecserélni, a fő szempont az lenne, hogy vezeték nélküli (wireless) legyen, mivel az új helyre ahol költözök nem megoldható a hátsó hangfalaknak a vezetékezése.
Ebből jött az ötlet egy soundbar-ra, hangprojektorra.

Nincsenek nagy igényeim, nem kell high end, most a Genius 5.1 egy Mede8er med600x3d media playert szolgál ki, mellé egy Panasonic 42" plazma tv van, ezek szólnának rajta.
Ami fontos : kéne két HDMI BEMENET rajta, egy a media playerhez, egy a tv-hez - ezek hangja menne ki rá, a Bluetooth nem követelmény, ha van benne nem baj :)

Ha a Genius szintjét eléri, az már jó - van ilyen megfizethető soundbar, hangprojektor?
Ahogy nézem az 5.1-esek már elég húzós áron vannak, milyen minőséget képvisel egy 2.1-es hangzásban a Genius után? (ami nem mai darab)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#356) szgaborsz válasza bl4ze (#355) üzenetére


szgaborsz
tag

Szia,

Mekkora helységben használnád? Milyen alakú a helység? A hallgatási pozícióhoz viszonyítva az oldalfalakon vannak bútorok? Ezek a kérdések azért fontosak, mert a surround hangzást nagyban befolyásolják ezek feltételek.
Ha ezek a feltételek nem megfelelőek, akkor szerintem nem érdemes drága 5.1-es soundbart venni, mivel az sem lesz képes olyan surround hangzást varázsolni mint a jelenlegi rendszered. A 2.1-es soundbarokkal nincs tapasztalatom, de vélhetően itt számíthatsz a legkisebb térérzetre.

(#357) bl4ze válasza szgaborsz (#356) üzenetére


bl4ze
veterán

Még képlékeny a dolog, épül a ház a nappalival ahol lesz.
Csak előre próbálok gondolkodni ezek. De akkor ahogy olvasom úgy érdemes majd ha megvan a tv, media player végleges helye és tudja az ember hol hallgatná.
Igen, félek a 2.1 rendszerek kevésbé hoznák még ennek a régi Genius 5.1 cuccnak is a minőségét.

.:. bl4ze .:.

(#358) szgaborsz válasza bl4ze (#357) üzenetére


szgaborsz
tag

Az 5.1-es soundbarok működési elve az, hogy a két frontra és a két hátsó csatornára kevert hangot az oldalfalakra sugározza, és az oldalfalakról visszapattanva jut el hozzád. Ezek irányát/szögét és erősségét tudod manuálisan állítani, vagy a bemérő rendszer teszi ezt meg helyetted. Ha az oldalfal "nagyon" messze van (Yamahánál úgy emlékszem, hogy 6 méter), vagy arról nem tud visszapattanni, mert elnyeli a hangot ami rajta van (bútor stb.) akkor oda surround hangzás. A Yamaha árul direkt erre a célra kifejlesztett paneleket, amelyeket az oldalfalra kell felhelyezni, érdekessége, hogy a soundbar menüjében ezt be kell állítani, és meghatározza, hogy hová kell pontosan feltenned a falon.

(#359) bl4ze válasza szgaborsz (#358) üzenetére


bl4ze
veterán

Ah,értem,oké.
Köszönöm az infót. Tegnap láttam egy tetszetős Panasonic soundbart, az otthoni gépemen megvan,az érdekes lehet és árban is jó - kíváncsi lennék előben milyen.
A Panasonic plazma tv mellé még jó is lenne egy Pana soundbar. :)

.:. bl4ze .:.

(#360) szabolcs.sz


szabolcs.sz
tag

Samsung ökoszisztémához (tévé, telefonok) keresek egy 2.1 hangprojektort, használtan. Ha valakinek van valami kincse eladó, keressen bátran privátban.

(#361) bl4ze válasza szabolcs.sz (#360) üzenetére


bl4ze
veterán

Engem Panasonichoz érdekelne ilyen. (Panasonic 42" plazma mellé)

.:. bl4ze .:.

(#362) bl4ze


bl4ze
veterán

Használ itt valaki valamilyen Panasonic soundbar-t ?

.:. bl4ze .:.

(#363) yvsmad válasza szgaborsz (#358) üzenetére


yvsmad
őstag

Amit a Yamaha árul, az hangprojektor, nem soundbar. A soundbar nem tud semmilyen 5.1-et, virtuálisat sem.

Yamaha YSP sound projectors:

Soundbar, ami a lapostévék hangjának feljavítására való (ettől ne várjon senki 5.1-et!!!):

[ Szerkesztve ]

(#364) szgaborsz válasza yvsmad (#363) üzenetére


szgaborsz
tag

Én úgy tudtam, hogy a Yamaha is soundbart árul, a hangprojektor egy technológia, amelyet a Yamaha használ, pl: YSP 2500, Yamaha Sound Projector. Szerintem van olyan soundbar, amely nem sound projector technológiát használ, és mégis képes az 5.1-es vagy a 2.1-es hangzás realisztikus leképezésére. De lehet, hogy az egészet rosszul tudom :)

(#365) yvsmad válasza szgaborsz (#364) üzenetére


yvsmad
őstag

2.1-et mindegyik tud, amiben beépítve vagy külön dobozban van szub is.
Van átmenet a kettő között, de azért a hangszórók számából azért lehet következtetni arra, hogy hány csatornásra tervezték. Pl. 2x2 vagy 2x3 hangszóró az sima sztereó. Ha 3x2 vagy 3x3 hangszóró van, az már +1 centercsatornát is le tud fedni. Az 5.1-hez minimum kb. 15 hangszóró kellene.

[ Szerkesztve ]

(#366) bl4ze válasza yvsmad (#365) üzenetére


bl4ze
veterán

Egy Pana 42" plazma mellé mi ajánlott, mi lenne elfogadható minőség?

.:. bl4ze .:.

(#367) #21346560 válasza bl4ze (#366) üzenetére


#21346560
törölt tag

Igazából mindenkinek más az elfogadható minőség...

(#368) szgaborsz válasza bl4ze (#366) üzenetére


szgaborsz
tag

Szerintem határozd meg azt az összeget, amelyet szánnál rá. Aztán keress rá a neten, hogy milyenek kaphatóak annyiért, majd menj el hallgatózni. Sok teszt olvasható már a soundbarokról, egyre nagyobb teret kap.

(#369) bl4ze válasza szgaborsz (#368) üzenetére


bl4ze
veterán

Olyan max 70-80 szánnék rá, ebből mit lehetne kihozni?

.:. bl4ze .:.

(#370) szgaborsz válasza bl4ze (#369) üzenetére


szgaborsz
tag

Én ezt ajánlanám: Philips HTL5140

(#371) yvsmad válasza szgaborsz (#370) üzenetére


yvsmad
őstag

Én meg ezt: Sony HT-GT1 2.1
Érdemes megnézni a "további képeket" is, ennek a mélynyomója nem egy szimpla fadoboz, mint a többi soundbaré. Máshol olcsóbban is kapható, a képek miatt tettem be ez a linket.

[ Szerkesztve ]

(#372) bl4ze válasza yvsmad (#371) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm a tippeket, mindkettő tetszik.

A Philips-nek elég komoly leírásai vannak, 100%-os review-val.

A Sony esetében nem sok infó van a csatlakozókról.
Nekem ami menne rá : egy Mede8er media player, és egy Panasonic Plazma tv. Gondolom mindkettőt HDMI-vel érdemes rákötni ?
Ennyit találtam csak :

HDMI nincsen ha jól nézem. A Philips-en meg kettő is. A Philips jóvá drágább, de úgy nézem talán jobb is.

.:. bl4ze .:.

(#373) yvsmad válasza bl4ze (#372) üzenetére


yvsmad
őstag

Miért, a Me8er-nek van 2 HDMI kimenete?
A media playert a tévére kell csatlakoztatni HDMI-vel, a tévé optikai kimenetét meg a soundbarra kötni, ennyi. Felesleges videojelet küldeni a soundbarra. A 3 készüléket háromszögbe (deltába :D ) kötni meg végképp értelmetlen.
Mellesleg rádió is van a Sonyban és természetesen távirányítót is kapsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#374) batukán


batukán
csendes tag

Sziasztok!
Én is gondolkodom egy soundbar beszerzésén. Igazából nem térhangzás kellene, hanem inkább zenét hallgatnék vele tv, tablet, telefon...
Magnat Sounddeck 400 BTX-ről esetleg van valakinek tapasztalata?
A másik kérdésem az lenne, hogy a hdmi hiánya miben jelent hátrányt?
Előre is köszi a válaszokat!

(#375) yvsmad válasza batukán (#374) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem szükséges a HDMI, a tévék 99,5%-a optikai digitális kábellel csatlakozik a soundbarhoz.

(#376) bl4ze válasza yvsmad (#373) üzenetére


bl4ze
veterán

Jogos, erre nem is gondoltam :)

A med ezekkel van szerelve :

TV-m :

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#377) yvsmad válasza bl4ze (#376) üzenetére


yvsmad
őstag

A Philipsnét szerintem az egyik HDMI csati kimenetként (is) szolgál.
Tehát ott Mede8er -> HDMI -> soundbar -> HDMI -> TV lenne a jel útja, bár nem tudom, van-e értelme a videojelet átvezetni a soundbaron, csak rontja a képminőséget.

[ Szerkesztve ]

(#378) batukán válasza yvsmad (#375) üzenetére


batukán
csendes tag

Köszönöm, akkor vsz ez lesz a befutó. Magnattal csak nem nyúlok mellé... :-)

(#379) bl4ze válasza yvsmad (#377) üzenetére


bl4ze
veterán

Képminőséget semmiképpen nem akarnék rontani.

.:. bl4ze .:.

(#380) Clever0 válasza yvsmad (#377) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha a Philips (vagy más soundbar) és a tévé is tudja a HDMI ARC-ot, akkor a jelút így alakul:
Mede8er -> HDMI -> TV-> HDMI -> soundbar. Előnye, hogy a tévé távjával megy a hangerőszabályozás. Jó esetben még a hang késleltetését is a képhez lehet igazítani.

(#381) Flashget válasza batukán (#378) üzenetére


Flashget
félisten

Magnat jó autós hangszórókat gyártott régebben és valaki vett is ilyen soundbart..keress vissza rá a topicban.

Realme GT Master Edition

(#382) yvsmad válasza Clever0 (#380) üzenetére


yvsmad
őstag

Ez logikusabb, viszont így nincs szükség a soundbar 2. HDMI csatlakozójára.
Egyébként a Philips soundbar 2 HDMI-je közül az egyik IN, a másik OUT (ARC), úgyhogy jól gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#383) Clever0 válasza yvsmad (#382) üzenetére


Clever0
senior tag

"nincs szükség a soundbar 2. HDMI csatlakozójára" Valószínűleg Te tudod, hogy működik az ARC, de másnak félreérthető, amit írtál. A hdmi in-re tehetsz bármilyen hdmi-s eszközt és annak a hangja fog szólni, ha az a bemenet van kiválasztva. A hdmi out-tal kell a tévé hdmi ARC kimenetét összekötni, ami ilyenkor audio kimenetként viselkedik. A soundbar akkor is szólni fog, ha a hdmi in bemenetén nincs semmi. A hangszóró szempontjából mindkét hdmi bemenet. Az igazi házimozi erősítőknek több hdmi bemenetük van, az erősítőnél lehet válogatni közülük és a tévével egy hdmi kábellel van összekötve, ami vissza tudja vezetni az erősítőbe a tévé saját hangját. Ennek akkor van értelme, ha a tévé beépített tunerét használják vagy más olyan hdmi-s eszköz képét jelenítik meg, ami valamiért nincs bekötve az erősítőbe. Ezért az erősítőn nem kell lenni a tévé felé hdmi bemenetnek és két hdmi kábelnek.

(#384) batukán válasza Flashget (#381) üzenetére


batukán
csendes tag

Köszi :-)
Olvastam róla egy rövid tesztet, és pár felhasználói tapasztalatot. Mindenki nagyon dicséri. Vsz csütörtökön meg is tudom hallgatni hogy szól, és ha tényleg úgy ahogy mondják, akkor már hozom is haza :-)

[ Szerkesztve ]

(#385) yvsmad válasza Clever0 (#383) üzenetére


yvsmad
őstag

Igazad lehet, csak az a megtévesztő, hogy más készülékeken a HDMI (ARC) is IN felirattal rendelkezik, itt meg nem úgy jelölték. Az említett házimozi erősítőknél a több bemenet funkciója az, hogy az erősítő egy control center, ő gyűjti össze az összes bemenetet és osztja szét a kiválasztott kimenetekre. Meg ugye a legtöbb lejátszónak csak 1 HDMI kimenete van, tehát nem lehet külön kábelt küldeni a tévébe és külön kábelt az erősítőbe. Meg az erősítők ugye sokcsatornásak és az újabbak a HD hangokat is tudják kezelni, ami miatt nem elég a tévéből kijövő digitális sztereó jelet optikai kábelen átküldeni, szóval oda kell a HDMI. A soundbar viszont csak sztereó, nem kell 5.1 és HD bemenet neki, az optikai kábel teljesen lefedi a tudását.

(#386) bl4ze válasza batukán (#384) üzenetére


bl4ze
veterán

Elég bikán néz ki, de azért HDMI elfért volna rajta :(

99 ezer a legolcsóbb helyen úgy nézem.
Ha meghallgattad, számolj be róla majd. Hová mész megnézni ?

.:. bl4ze .:.

(#387) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Hangprojektort akarok venni, volt már Sony ht-ct370-esem, amivel maximálisan megvoltam elégedve, most úgy látom az utód Sony HT-CT380-as...Kérdésem az lenne ~100 ezres árkategóriában van jobb? Igazából olyanok véleményét kérdezném akik a Sony-t hallották már hogy szól.

(#388) yvsmad válasza bl4ze (#386) üzenetére


yvsmad
őstag

Miért annyira fontos a HDMI? Videojelhez vagy HD hanghoz kell? Mert 2.0-5.1 digitális hang simán átmegy optikain is. Azokhoz a tévékhez, amiknek csak 1 HDMI csatija van, nem is jó.

[ Szerkesztve ]

(#389) Clever0 válasza yvsmad (#388) üzenetére


Clever0
senior tag

Nekem Samu tévém van Samu soundbar-ral. Optikain csak PCM hang megy ki, HDMI ARC-on DTS 2.5. Egész más a hangja. Továbbá működik a hangerő szabályozás a tévé távjával HDMI CEC-el.

(#390) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#387) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na 70e-be vettem egy új bontatlant, holnap jön meg, remélem lesz olyan jó mint a 370-es. Majd írok róla egy kis beszámolót.

(#391) bl4ze válasza Clever0 (#389) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, például ezért is pártolom a HDMI ARC-ot.

.:. bl4ze .:.

(#392) Clever0 válasza bl4ze (#391) üzenetére


Clever0
senior tag

Ezt olvastátok? Tévékre szerelhető, hangzásjavító audiorendszer
Kár, hogy nincs több ilyen, mert a jelenlegi póthangszórók többsége keskenyebb a nagy tévéknél és így a sztereo hatás romlik. Továbbá a tévék alatt / előtt sem mindig van hely. Érdekes, hogy elvétve gyártanak lapos tévét oldalhangszóróval, mint pl. a Sony XBR-X900, de az LG-nek is volt hátulról két oldalra kihajtható hangszórós tévéje (vagy csak bemutató darab).

(#393) bl4ze válasza Clever0 (#392) üzenetére


bl4ze
veterán

Ötlet nem rossz, de USD $400 kicsit sok érte szvsz

.:. bl4ze .:.

(#394) tick


tick
aktív tag

Sziasztok!

Tévén keresztüli (TV távirányító) hangerő szabályozás ugye nem csak azonos márkánál működik? Elég hozzá a HDMI CEC szabvány ugye?
Philips HTL3140S-el szemezgetek, elég jó volt róla a review, már csak egy akció kéne :) talán holnap

Everything that has a beginning... has an end

(#395) Clever0 válasza tick (#394) üzenetére


Clever0
senior tag

Elvileg kellene mennie, de néhány gyártó direkt megakadályozza. Valamelyik másik fórumban olvastam, hogy a tévé doksijában az volt, hogy csak saját termékekkel kompatibilis, aztán mégis jó volt. Ha lehet, neten rendeld, akkor vissza tudod vinni, ha mégsem működik!

(#396) Beni2360 válasza Clever0 (#392) üzenetére


Beni2360
félisten

Én ilyet csináltam a tv-hez.


és csak 13k volt a tartószerkezet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#397) Clever0 válasza Beni2360 (#396) üzenetére


Clever0
senior tag

Jól néz ki, de az is látszik, hogy rövidebb, mint a tévé, vagyis erre is igaz, hogy a sztereo kicsit összemegy, hacsak nem hiszünk a virtuális hangzásban. Az én dobozomnál még nagyobb a különbség és a magassága is kisebb, a hangszórói nem lehetnek jobbak, mint a tévében lévők, esetleg több van belőlük. Így is alig fért el a tévé előtt, a tiédet meg már fölé kellett tenni. Azért szerencsésebb a két oldali elhelyezés.

[ Szerkesztve ]

(#398) yvsmad válasza Clever0 (#397) üzenetére


yvsmad
őstag

Mihez képest megy össze? A tévé gyári hangszórói sincsenek jobban széthúzva.

(#399) Beni2360 válasza Clever0 (#397) üzenetére


Beni2360
félisten

Az, hogy 6-6 cm-el rövidebb a hangzásban 3.5 m-nél nem játszik szerepet.
A hangja meg jóval felül múlja a TV 2.1 2x10 watos minőségét csak azt vedd figyelembe, hogy helyezkednek el a beépített hangszórók a vékony tv-ben. Direkt ezt a 2.1 2x10 fajta tv választottam de nagyon csalódtam benne és ezért vettem a 2.1 sounbar szettet. Nekem zavarta at v irányítását amíg előtte volt, ezért tettem föléje és mivel a faltól 65cm-re van a tv, ezért lett nem a falra szerelve. lehet, hogy gyengébb a te soundbarod.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#400) Clever0 válasza yvsmad (#398) üzenetére


Clever0
senior tag

Az új Samunál nem tudom, hogy hol vannak a hangszórói, mert csak egy vékony csík látszódik a képernyő alatt, de a régi Sharp-nál alul a két szélén lefelé néznek. Igaz, hogy az nem szupervékony kivitel, 10 cm vastag, nem is kell neki pót hangszóró. Szintén régebbi Philipsnek hátra néző hangszórói (is?) voltak, ha annak a hangja megkerüli a tévét, olyan, mintha a széléről jönne. A nagyobb régi CRT-knek is oldalt voltak a hangszórói. Nem állítom, hogy meghallom a különbséget, de feltételezem, hogy a távolabb lévő hangszórók jobb sztereót adnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.