Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Anubis_9 válasza nfsu17 (#550) üzenetére


Anubis_9
őstag

És ha akkor egy csak DTS hangsávos filmet akarsz megnézni,akkor némafilmet nézel? :U

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#552) Clever0 válasza Anubis_9 (#551) üzenetére


Clever0
senior tag

A lejátszók nem tudják lekeverni sztereóra?

(#553) Charliehun15


Charliehun15
csendes tag

Nagyon jó árban van a Sony CT-380 , de gondolkodom a Phillips HTL 5140 -en .

Összehasonlítva sok különbség nem nagyon van, Phillips -ben van optikai meg USB.

Az USB-ra pendrive dugva lejátssza vajon a zenét vagy csak szoftver frissítésre van?

[ Szerkesztve ]

(#554) szgaborsz válasza Anubis_9 (#549) üzenetére


szgaborsz
tag

Nem lesz némafilm, szólni fog :)

(#555) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Tudtok hangprojektort/Soundbar-t ajánlani egy 25nm-es szobába, lehetőleg 2.1-et?
- Árban max 40k, de lehet használt is.
- Amihez használom: Sony KDL-42W815
- Ami fontos: Most építem a HTPC-m , amiben az alábbi alaplap lesz => Asrock N3150-itx, tehát legjobb esetben a hangprojektor HDMI-vel csatlakozna a géphez, a hangprojektor a TV-vel valószínű optikai-n keresztül lenen összekötve a soundbar .

Eddig több típust néztem, de kíváncsi vagyok mit ajántok.Érdemes SONY TV-hez Sony hangprojektort venni?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#556) Anubis_9 válasza szgaborsz (#554) üzenetére


Anubis_9
őstag

13 éve azért adtam el a Kenwood erősítőm,mert nem volt bent DTS dekóder, vagyis egy hang se jött ki belőle ilyen hangság alatt. Ebből hogy hogy mégis jön? :D

Félre ne érts,örülnék,ha úgy lenne,ahogy írod,csak nem értem,miért... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#557) GoZoL válasza Anubis_9 (#556) üzenetére


GoZoL
senior tag

Mert MKV fájlt játszott le amiben alapértelmezetten a dolby magyar hangsáv volt kiválasztva és volt hang. Ha a hangsávot váltja DTS-re akkor tuti nem fog szólni! :)

(#558) Anubis_9 válasza GoZoL (#557) üzenetére


Anubis_9
őstag

Akkor jól sejtettem. Azért manapság nem ritka a DTS hangsáv, ebből kiindulva én csak olyat szeretnék, ami tudja ezt. Pl. Onkyo LS-T30. :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#559) GoZoL válasza Anubis_9 (#558) üzenetére


GoZoL
senior tag

Jó árban van ahogy nézem. Onkyo eredeti árában vettem 1 hónapja Denon-t, az se rossz!

[ Szerkesztve ]

(#560) szgaborsz válasza Anubis_9 (#556) üzenetére


szgaborsz
tag

Ha a tévét kötöd össze a soundbarral (mindegy, hogy optikaival vagy HDMI-vel) akkor az fog szólni a soundbaron ami a tévén is szól. Ha olyan hangsávot használ a tévéd amit a soundbar nem tud kezelni, akkor a tévén a kimenő hangsávot át kell állítani PCM-re, így a soundbar szólni fog. Ez igaz a lejátszóra is, vagyis a lejátszó kimenő hangsávját kell állítanod a soundbarnak megfelelő hangsávjára.

(#561) nfsu17 válasza Anubis_9 (#558) üzenetére


nfsu17
veterán

ha a médiaplayer (valamin csak nézed a filmet; ha meg tévén, akkor annak kell tudnia a dts-t) lekeveri sztereóra a hangokat (ha ismeri a dts hd-t, akkor azt is), majd ezt átküldi a tévének hdmi-n, amit a tévé optikain kiküld a soundbarnak, akkor szólni fog a dts hd is.
mivel a soundbar nem csinál semmit, csak a sztereó pcm-et megszólaltatja.
így is van különbség pl. ac3 magyar hang, meg dts angol között, persze az utóbbi javára.
erősebb, teltebb (hangosabb) hangot hallani.

(#562) Anubis_9 válasza szgaborsz (#560) üzenetére


Anubis_9
őstag

Igazatok van, ebbe be sem gondoltam: a TV (LG 42LE5500) eleve nem ismeri a DTS hangsávot. A kezelésije szerint: Támogatott HDMI-hangformátumok: Dolby Digital, PCM. A DTS hangformátum nem támogatott.

Elindítottam egy DTS hangsávos filmet, egyből jött a hibaüzenet, hogy nem támogatott hangsáv. Mindegy, hogy PCM-en, vagy AUTO-n volt a hangkimenet a TV menüjében.
Szóval 1 szó, mint 100: ha a TV eleve nem ismeri a DTS-t, ki sem tudja küldeni a soundbarnak, még ha abban van is DTS dekóder, akkor sem. :(( Ebből kifolyólag teljesen mindegy, hogy DTS dekóderes, vagy DTS dekóder nélküli soundbart veszek-e (legalábbis az én esetemben).

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#563) ii77 válasza ii77 (#540) üzenetére


ii77
tag

Sziasztok,
szépen, komótosan építem fel a "házi-mozim", Sony KDL-50W829B-s televízióm köré. Én is szeretném a tévén látottakat jobb hangminőségben élvezni, mint amit a beépített hangszórók nyújtanak. Ezt a soundbart már hallgattam, így mertem ajánlani. Akkor miért nem vettem még ilyet? Egyrészt van itthon egy pár KRK VXT6-os közeltéri stúdiómonitorom. És az Édesapámtól megörökölt hifitorony, hangfalakkal. A KRK-nak imádom a hangját, sub nélkül is jó a mélye, de azok a keverőpultnál teljesítenek szolgálatot, nem akarom állandóan átrakosgatni az épp' aktuális felhasználás miatt. Erősítő: Technics SU-V570 Rádió Tuner: Technics ST-GT350 CD-lejátszó: SL-PG300 KAzettás Deck: JVC KD-V44 Hangfalak: JAMO D165
"3-way bass reflex with tweeter protection long term power:100W short term power:165W
frequency range:55-20.000Hz Impedance:4-8ohm Dimensions- 600h x 310w x 270d Made in Denmark."
Ezekből az erősítőt, a tunert és a hangfalakat használom. Sajnos az erőlködő több potija is gyengélkedik.
Arra jutottam, hogy a meglévő eszközökből építkeznék. És ekkor futottam bele e videóba: [link] Valami ilyesmi volna nekem ideális(olcsón megúszni), mert kompakt, több bemenettel is rendelkezik(Optical, Coaxial, Analog, Computer USB Output). Már rég foglalkoztam a témával, hogy pl. képes-e kihajtani a Jamo-kat? És ha később veszek egy médialejátszót, ami ismeri a különféle hangkódolásokat, össze tudom-e hozni majd vele?
Ezen dilemmáimmal gondolom át kéne nyargalnom a "hőn szeretett" hifis topikba, szép lesz... :DDD

[ Szerkesztve ]

VESTAX QFO

(#564) szgaborsz válasza Anubis_9 (#562) üzenetére


szgaborsz
tag

Így van, ha viszont a dts-es filmet elindítod, akkor a lejátszón állítsd át pcm-re a kimenő hangsávot, és így nem lesz némafilm -:)

(#565) Anubis_9 válasza szgaborsz (#564) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nincs hozzá asztali lejátszó, a TV USB-jéről indítom a filmet. :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#566) szgaborsz válasza Anubis_9 (#565) üzenetére


szgaborsz
tag

Aha, most már értem :)

(#567) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bose soundbarokat nem látok a topikban (keresővel sem találtam). Ennyire nem ajánlott, vagy csak a Kárpát-medencében nem forgalmazzák?

Én egy ilyen Solo 5-re hagytam magam rábeszélni a tv-hez, meg nem bántam, igaz, összehasonlítási alapom nemigen van más soundbarral (MM-ben nekem mind egyformának hangzott... :B ). Az biztos, hogy érzetre minőségi cucc, nagyon klappol vele minden. A hangja számomra tökéletesen elfogadható, korábban egy ősrégi Samsung 2.1-es rendszer (RTS-E10, talán még itt a Ph!-n vettem valami nevetségesen olcsón) volt a tv körül, csak elegem lett a sok dobozból, meg kábelből, ráadásul a hely is kevés volt már.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#568) yvsmad válasza Tomi0703 (#502) üzenetére


yvsmad
őstag

Ilyenkor olyan hangrendszert kell venni, amit másra is tudsz használni, nem csak a tévé hangjának a feljavításához. Különben nem lesz arányban a kettő ára.

(#569) Charliehun15


Charliehun15
csendes tag

Szóval szerintetek melyiket válasszam ?

Sony CT380 vagy Phillips HLT 5140 ?

A Sony-ról nem sok mindent találtam ! Ti nektek van vmelyik és tapasztalat ?

(#570) B-L-A-C-K válasza Charliehun15 (#569) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

-> link

(#571) Charliehun15 válasza B-L-A-C-K (#570) üzenetére


Charliehun15
csendes tag

A te hozzászólásod már olvastam ! :D Köszönöm , hogy megosztottad velünk , gondolkozom nagyon melyiket is válasszam ! Nehéz lesz !
Olvastam másik fórumon , hogy szaggatott a film ha tv usb médialejátszóján ment a film , lehet nem is hangprojektor kellene venni hanem inkább egy házi mozi szettet egy blu-ray lejátszóval ?

(#572) sting2 válasza Charliehun15 (#569) üzenetére


sting2
addikt

Három Verdikt!

[link]

[link]

[link]

Ezek alapján :
Pénzfeldobás vagy hajlasz a tesztekre...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#573) B-L-A-C-K válasza Charliehun15 (#571) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az hogy szaggat a film annak semmi köze a hangprojektorhoz, de az is szerintem user error, valami beállítás miatt. Viszont média lejátszó minden TV-hez ajánlott, mert sose lesz olyan egyik TV-be sem mint egy normális lejátszóban. De elsőnek egy hangprojektort vegyél szerintem...:)

(#574) Charliehun15 válasza sting2 (#572) üzenetére


Charliehun15
csendes tag

Igen -igen ezeket a teszteket mar lattam ! Mar a Phillips volt kinezve mar egy ideje csak hogy most ilyen jo arba van a CT 380 meginogtam egy kicsit a valasztasban !

B-L-A-C-K : a filmszaggatas ugy van koze a hangprojektorhoz , hogy akkor nem adok ki penzt hangprojektorert hanem veszek egy hazimozit lejatszoval ! :D

(#575) Flashget válasza stigma (#555) üzenetére


Flashget
félisten

ebben az árkategóriában a nyáron én ezt a Sonyt néztem és hallgattam MM-ben. [link]
Aztán elkezdtem a ki és bemenetek alapján is keresni akkor ez volt már többért.
Végül ez lett akkor még 11K-val kevesebb volt. [link]
Viszont az a 25m2 már necces szerintem egy hangprojektorral...

Realme GT Master Edition

(#576) stigma válasza Flashget (#575) üzenetére


stigma
addikt

:R

Sok választásom nincs, mert sajnos a hangfalak már nem igazán férnek el, bármit is veszek, ezért gondolkodom hangrpokjektorban.

Majd meglátogatom az MM-et és meghallgatok ott majd valamit.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#577) nfsu17 válasza Anubis_9 (#565) üzenetére


nfsu17
veterán

kevés magyar dts-es film van, de azokat is át lehet ac3-ba tenni.
neked kell eldönteni, hogy sok dts-t hallgatsz-e, vagy nem.
ha keveset, akkor át lehet kódolni, nincs kb 10 perc.
ha nem akarsz média playert és a tévéd sem ismeri a dts-t, akkor nincs más megoldás.
azt nem tudom, hogy egy dts-t tudó soundbarra a tévéd kiküldené-e a jelet, lévén, hogy nem ismeri, így valószínű nem.

(#578) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Most érkeztem haza az Euronicsból, ahol LG hangprojektorok iránt éreklődtem, NB3540, NB300-as típus iránt főleg, de azt mondták, hogy ezek már kifutottak, most az LA sorozat van az LG-nél. Valamint ajánlott egy Sony-t a nagyon tehetséges rábeszélő ottani dolgozó. A Sony HT-GT1-et dicsérte agyon, hogy nagyon pöpec.

Tudtok véleményt mondani erről a Sony-ról? Érdemes rá költenem azt a +15 ezret vagy jó az LG LA sorozata is, esetleg "kukázzak" a neten NB sorozatot?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#579) HagaNRG válasza parandroid (#567) üzenetére


HagaNRG
őstag

"Bose soundbarokat nem látok a topikban"

Szerintem csak azért, mert jobbára itt mindenki a 40 ezres tv-jéhez keres valamit (miután rájött, hogy a 40 ezres TV sajnos még mindig nem tud mindenben többet, mint a 3 évvel ezelőtti 300 ezres kategóriatársai). És ez jobb esetben inkább 10-20 ezer forint közé kellene, hogy essen.

A legtöbben nem értik meg, hogy a legolcsóbb házimozi sub ládák önmagukban kerülnek most 50-60 ezerbe, de ez csak a láda és nem fogja lerobbantani a háztetőt. Ezek után aki 25-ből vár csodás hangú LG soundbart, azon nem csodálkozom, ha csalódni fog.
Ami már tényleg valami lehet, az a 90 ezer körüli Sony, vagy JBL soundbar, úgy gondolom...

(#580) bl4ze válasza HagaNRG (#579) üzenetére


bl4ze
veterán

Én is pont ezért vettem meg a Magnat 400 BTX-et.
Ebben nem csalódtam, sőt sokkal többet ad mint amit reálisan elvártam.

.:. bl4ze .:.

(#581) HagaNRG válasza ImACeltic (#578) üzenetére


HagaNRG
őstag

"Sony HT-GT1"

Ezt a GT1-et én kerülném, de nagyon.
Messziről is látszik, hogy a parasztvakításra mentek rá a hülyegyerek dizájnnal, szerintem komoly hangot egy ilyen villogós, diszkós hangfaltól ne várjatok.

(#582) B-L-A-C-K válasza HagaNRG (#581) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hallgattad is, vagy csak ránéztél és az alapján döntötted el nem ajánlott? Mert szerintem ilyen ~50-60 ezres kategóriában abszolút nem rossz, igaz csak bolti környezetben hallgattam, de a felhasználói vélemények sem rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#583) Beni2360 válasza ImACeltic (#578) üzenetére


Beni2360
félisten

NB3540 kukázzál még kaphatók aoutletteknél én ott vettem és tökéletes.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#584) ImACeltic válasza B-L-A-C-K (#582) üzenetére


ImACeltic
őstag

Még annyi, hogy utánanéztem neten a részletes leírásának és nem találtam 3D sound processzor tulajdonságot, illetve azt írják, hogy nem támogatja a DTS hangsávot. Nekem pedig ez a két funkció fontos.

Maradjak inkább az LG-nél? Legszívesebben az NB300-at venném/rendelném, de sehol sem találom az interneten.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#585) B-L-A-C-K válasza ImACeltic (#584) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt nem néztem neked mi fontos, csak arra válaszoltam hangzásban szerintem nem rossz. LG-t sajnos nem hallgattam még, így nem tudok róla írni.

(#586) Beni2360 válasza ImACeltic (#584) üzenetére


Beni2360
félisten

LG NB3530A

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#587) ImACeltic válasza Beni2360 (#586) üzenetére


ImACeltic
őstag

Igen, ezt ajánlottátok korábban is és ha nem találok NB300-ast, akkor valószínűleg ez lesz a befutó.

Köszönöm szépen a segítségeket!

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#588) HagaNRG válasza B-L-A-C-K (#582) üzenetére


HagaNRG
őstag

"Hallgattad is, vagy csak ránéztél és az alapján döntötted el nem ajánlott"

Egy szirénázós, ledes, diszkós hangfal tudod kiknek a szobájába illik?
Na, én is tudom jól pontosan, így fölösleges is többet beszélni róla...

(#589) B-L-A-C-K válasza HagaNRG (#588) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az hogy neked nem tetszik az egy dolog, de itt a külsőről szó sem volt, a hangzás a lényeg...Az meg hogy nem is hallgattad és úgy alkotsz róla véleményt másnak, az nálam kicsit sok, főleg mivel félrevezeted így az embereket, azzal hogy messze kerüljék 0 tapasztalattal. Amúgy tudtommal kikapcsolható a világítás.

(#590) lexter00 válasza HagaNRG (#588) üzenetére


lexter00
őstag

Amúgy ne zavarjon hogy kikapcsolható a "szirénázós" led. :)

Kb egy hónapja voltunk a havernál házibuliba és egy ilyen gépe volt [link] nagyon jól szólt és nagyon jó bulit csinált

(#591) Flashget válasza stigma (#576) üzenetére


Flashget
félisten

Hely az nálam sincs. Így jött az ötlet, hogy a mélyláda BT-on keresztűl kapcsolódjon így bárhová tudom rakni.
Sonyhoz én először is Sonyt keresnék, ha nincs olyan amit keresel (csatlakozók) megnézném a Phlipset is, de meg is hallgatnám. MM és társainál óriási a légtér így a lehető legközelebbről hallgasd meg. És vigyél magaddal egy pent zenével (mp3, FLAC) hogyan szólnak majd mobilról is ugyanezt BT-on keresztűl.
Egész más egy 20-25m2 szobában ugyanannak az eszköznek a hangzása.
És még valami amit sokan elfelejtenek. Kell 1-2 nap mire bejáratódnak a hangszórók egy új soundbaron is.

Realme GT Master Edition

(#592) stigma válasza Flashget (#591) üzenetére


stigma
addikt

:R
Hát ha azt veszem hogy annó mindenben a keretösszeget amit meghatároztam, annak 1,5x-ét költöttem akkor jó vagyok most is :DDD

Köszi a sok segítséget, igen én is lehet egy BT-os verziót nézek, mert nagy kényelmet jelent számomra is.
Meglátjuk mi sül ki belőle, ha valami újat vennék, ami itt még nem ajánlottatok, akkor természetesen megírom a tapasztalatokat. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#593) Beni2360 válasza stigma (#592) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a sok segítséget, igen én is lehet egy BT-os verziót nézek, mert nagy kényelmet jelent számomra is.
Azért konnyektor kell neki. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#594) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!

A Samsung HW-F350 és a Samsung HW-F355 között mi a különbség?

Megéri ezeket venni a TV hangjának lecserélésére?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#595) stigma válasza Beni2360 (#593) üzenetére


stigma
addikt

Hát , ha konnektorba dugom akkor talán működni is fog :DDD

Meglátjuk mi lesz, vak is azt mondja, csak nehogy elcsábuljak valami drága cucctól, amit meg keljen vennem

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#596) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Na ma megvettem a Samsung HW-H600-at.

Az lenne a kérdésem, hogy mennyit érdemes HDMI kábelre költeni?

Van pl.: leárazva Inakustik Premium HDMI kábel 4.500Ft-ért vagy érdemes beruházni valami komolyabb kábelre akár használtan is (pl.: Audioquest Carbon)?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#597) yvsmad válasza HUNNIA1920 (#596) üzenetére


yvsmad
őstag

Soundbarhoz bőven jó az Inakustik.

(#598) PeterPH válasza HUNNIA1920 (#596) üzenetére


PeterPH
senior tag

1000 Ft, ha nincs otthon elfekvő darab.

(#599) B-L-A-C-K válasza HUNNIA1920 (#596) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyen hangprojektor szinten 4500Ft-ot is felesleges kiadni érte.

(#600) Flashget válasza B-L-A-C-K (#599) üzenetére


Flashget
félisten

optikai kábelből melyiket érdemes venni? 1000Ft-osnak gyengébb a hangzása mint a tv BT kapcsolaton keresztül.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.