Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) OPiiPO válasza hkaroly (#25400) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Kapott tippeket, jókat, de csakazértse azokat próbálja." - a genya, van saját véleménye ízlése és azokra hallgat, hát ez milyen felháborító ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#25402) hkaroly válasza OPiiPO (#25401) üzenetére


hkaroly
csendes tag

Nem érted, ugye?

(#25403) Dilikutya válasza hkaroly (#25400) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vagy az is előfordulhat, hogy neki a lager vonal jön be, abban pedig a németek hagyományosan erősek. Nekem pl. lehetne ajánlani bármilyen zseniális savanyút, nyár kivételével eleve nem iszok olyat, és akkor is kevés, ami bejön, fesztiválokon kívül nem is szoktam, mert ami ott bevált, azt úgyse tudom beszerezni soha. :)
De ugyanígy vagyok a zseniális olajos melaszos kókuszos tökömtudja milyen diós beütésű pastry stoutokkal is. Mostanra pl. a Mad Scientist nálam kuka lett 1-2 sörüktől eltekintve.
New England IPA-t viszont bárhol, bármikor. Snassz, meg hipszter, de akkor is.
De sok évnyi craftolás után újra felfedeztem magamnak a lagert, a cseh pilsnerek és a német kellerbier mindig jól tud esni, a müncheni helles nem annyira az ízvilágom, bár nem dobnám ki az ágyamból, ahogy a mondás tartja. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25404) hkaroly válasza Dilikutya (#25403) üzenetére


hkaroly
csendes tag

Persze hogy lehet, hogy a láger vonal lesz nála a befutó, de azért nem baj ha a többit sem a legalja alapján ítéli meg. Az meg hogy majd magának kitapasztalja, az tök jól hangzik, csak nehogy elmenjen a kedve a tizedik ezerötszázforintos mosogatólé után. A mad scientistel teljesen igazad van, én már évek óta elengedtem.

(#25405) proci985 válasza Dilikutya (#25403) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

De ugyanígy vagyok a zseniális olajos melaszos kókuszos tökömtudja milyen diós beütésű pastry stoutokkal is. Mostanra pl. a Mad Scientist nálam kuka lett 1-2 sörüktől eltekintve.
MS nem tudom, hogy jon ide ;] , kb egy kotegnyi fozde fozde tud ilyet jol Europaban, az egy szem holland Moersleutel kivetelevel Skandinaviabol es a Baltikumrol.

egyebkent tenyleg hamar be lehetne toluk sokallani, ha nem evi par egyszeri fozetrol (es meg kevesebb alapsorrol) lenne szo, adott esetben minimalis beszerezhetoseggel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25406) .LnB válasza hkaroly (#25398) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezen jót mosolyogtam tegnap, amikor olvastam, persze a jó értelemben. :) Nem könyveltem én még el semmit szerencsére. Ez csak ilyen pillanatnyi helyzet.
Ezt már korábban írtam, hogy előbb felmérem a "terepet" a környezetemben, amit nagyjából lokálisan be tudok szerezni. És a komolyabb dolgokat majd úgy is rendelni kell.
És rendelni meg azért nem rendeltem még, mert arra gondoltam, hogy ezekből a magyar craft sörökből legalább a sör típusokat be tudom lőni, hogy milyenek, és melyik jön be. Szerintem mondjuk ezt tévesen tettem, mert például kétlem, hogy a belda dubbel, tripple, quadrupel típusokat jól adja vissza a Pannonhalmi sörfőzde. Vagy ha igen, akkor lehet, hogy nem ez lesz az én kedvenc vonalam.

A pénzkidobással azért nem értek egyet egyértelműen. Mert ezek a 1000ft/ doboz vagy üveg árak, azért még mindig olcsóbbak, mintha elkezdenék rendelgetni. Úgy látom, hogy ennél jellemzően drágábban lehet rendelni.

"Kapott tippeket, jókat, de csakazértse azokat próbálja."
Ezt mondjuk konkretizálhatnád, mert most visszakerestem, és te nem írtál nekem. Érdekelne, hogy szerinted mik voltak a jó tippek.

Ha valamit nem próbáltam még ki, de ajánlottátok, akkor az simán lehet azért is, mert egyszerűen annyi információ zúdult rám egyszerre. Azért gondolj, gondoljatok bele, hogy többen ajánlottatok több félét, én meg kapkodom a fejem. :D Ez nagyon jó, és örülök is neki, de azért nem is egyszerű lekezelni, megjegyezni az összes főzdét és típust.

Amúgy a következő még mindig az lesz, hogy az Auchan-ban körülnézek. Mert írtátok, hogy ott már több jó cucc fellelhető.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25407) hkaroly válasza .LnB (#25406) üzenetére


hkaroly
csendes tag

Én tényleg nem irtam ajánlást, mert már leirták előttem, de akkor szerintem: Ha auchanba mész, belgát találsz jó ár/érték arányút (delerium, chimay, la trappe) ipából BYM, ebben kb egyetért a topic úgy látom, többivel kár kínlódni. Stout, porter ilyesmi vonalon muszáj lesz rendelni (hacsak nincs a közeledbe valami jobb sörös bolt) Én talán pohjalákat néznék elsőre, a belépő söreik nem drágák, és egész jók. Savanyúkat én sem szeretem, azt mond majd más.

(#25408) .LnB válasza hkaroly (#25407) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egyébként ez volt konkrétan a terv is. Amiket felírtál belgákat, azok külön fel vannak a telefonomba írva jegyzetbe, hogy ha látok valahol, akkor vegyem meg. :D
BYM-et tegnap is néztem. De vidékiként nem könnyű. Még a csakajosor is csak Budapestre szállítja ki az APA, IPA söreiket. A Fruit Works-ök meg még nem érdekelnek.

Põhjala ez új, de úgy látom, hogy beerside-on kapni sok félét tőlük. És tényleg nem vészes az áruk. Ez a CocoBanger már most felkeltette az érdeklődésemet például.

Látod, megvan az irány, nem áll messze az elképzelésünk, csak félreértettél kicsit, azt hitted hisztizek, hogy minden rossz. De nem erről van szó. Csak még mindig sok minden van hátra.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25409) F-ECT$ válasza .LnB (#25406) üzenetére


F-ECT$
titán

Ellentmondást érzek abban, amit írsz. Ha a Pannonhalmi nem adja jól vissza a belga söröket, akkor hiába próbálod ki, max hasonlítani fog az igazira. Ez alapján eldönteni, hogy az adott sörtípus tetszik-e kicsit necces.
Persze érthető, hogy nem akarsz 4-5000 Ft-ot adni egy olyan sörért, ami lehet hogy be se jön, de néha nem árt kockáztatni.
Aztán ha megvan hogy melyik sörtípus ízlik, akkor azon belül majd ráérsz finomhangolni, hogy kell-e belőle a drága, vagy elég az 1000 Ft-os is belőle.

A láger vonallal meg szerencséd van, abból pár száz forintért is lehet jókat találni :K

Dive ever, work never.

(#25410) proci985 válasza .LnB (#25408) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a cocobanger szuper egyebkent, csak vigyazz vele, mert eros :K

F-ECT$: Chimay, La Trappe, Rochefort, St.Bernardus azert nem 4-5000 a BA szeriakat leszamitva. alapsoreiknek ilyen 4 euro korul kene lenniuk.

altalaban nem annyival nehezebben beszerezhetoek, mint egy hasonlo aru Gulden Draak vagy Piraat, es az apatsagiak azert jobbak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25411) Dilikutya válasza hkaroly (#25407) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez konkrétan hülyeség, hogy csak a Brew Your Mind-al érdemes foglalkozni. Horizont Hazy Queen és a Gentle Bastard, Mad Scientist-től Liquid Cocaine, Jam72 (ha épp főztek akkor Jam92 is), de hasonlóak az APA-k is, csak abból nincs hazy. Ez most csak ami eszembe jutott, ráadásul ezeknek a beszerezhetősége is jó, Interspar/Spar és Auchan tuti árulja őket. Nekem nagy kedvencem az Ugartól a Stróman, szerintem van olyan könnyű beszerezni, mint a BYM söröket, de inkább azoknál bármi könnyebb. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25412) .LnB válasza F-ECT$ (#25409) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez a Pannonhalmi vonal rendesen kifejtve. Mert lehet, hogy félreérthető voltam.
Tök izgatottan ittam végig mind a 4+1 sörüket. Gondolván, hogy olcsón, betekintést nyerhetek az oly sokszor hallott, belga vonalba. Ilyen tudatban ittam is végig őket. Csakhogy egyedül a Blonde-juk jött be.

Namost, kóstolnék valami tényleg jobbnak nevezett belgát. Azokat, amiket proci985 is írt most, hogy akkor mi a helyzet?! Tényleg nem fog ez nekem ízleni, vagy csak a Pannonhalmi-ak nem olyan jók. Ez egy kérdés számomra még.

#25411Dilikutya
Hétvégén ott ültem a pub-ban a csap előtt, ott szemeztem a Horizont Hazy Queen-nel. És nem esett le, hogy azt ajánlottátok e. És a telót sem vettem elő, visszakeresni. Ezért azt ki is hagytam aznap este. De majd legkközelebb tuti azzal fogok kezdeni. :)

És egyébként ezért írtam az előbb, hogy nem nehéz ám elveszni az ajánlások között. Mert ti se vagytok egyformák, mindenki mást ajánl. És konkrétan én azokat is vettem eddig meg a Spar-ban is, amiket már ajánlotta valaki. Az már más téma, hogy nem mind jött be. De ez se vészes, mert olyan, hogy nagyon nem ízlett az max 1-2 lehetett. Szóval a nem jött be is inkább azt jelenti, hogy jobbra számítottam, nem azt, hogy rossz lenne!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25413) proci985 válasza .LnB (#25412) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

probald ki, lehet tenyleg nem a te sorod a quad es a dubbel :R

van ilyen. en pl pilzenit es lagert 30+ fokban iszok csak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25414) Dilikutya válasza .LnB (#25412) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha könnyen hozzáférhető, mégis jó belgát akarsz, akkor vegyél könnyen hozzáférhető, jó igazi belgát: Delirium Tremens (vagy a Red, a meggyes), Chimay (fehér és piros gyakori, a kéket én csak csomagban láttam direkt sörös bolton kívül). :)

Hazy Queen-t én nagyon szeretem, nem kell azokra hallgatni akik szerint nincs semmi a Brew Your Mind-on túl. Én annyira azért nem vagyok leseggelve tőlük, bár pár éve a Money Cannon zseniális volt. Tényleg jók, de nekem pl. nehéz hozzájutni, Szolnokra nem szállítanak, bolt sem tartja őket. Szerencsére van rajtuk kívül is jó sör, nem igaz, hogy nincs.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25415) hkaroly válasza Dilikutya (#25411) üzenetére


hkaroly
csendes tag

:) Nyilván ismerem ezeket (meg még sok mást is), a véleményem tartom. Az a bajom ezekkel hogy nem stabil a minőség, valamikor jók, de inkább nem. Én meg borzasztóan unom már a félresikerült főzeteiket teliáron iszogatni. (Liquid cocain is milyen jó volt amikor először került csapra csakajóban, aztán szép lassan ment lefelé a minőség)

(#25416) .LnB válasza hkaroly (#25415) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Számomra ez a Brew Your Mind "makacsság"' már visszás. Mert ha párhuzamot vonok Westvleteren és a BYM sörök beszerezhetősége között, akkor van ám átfedés. És teljesen megértem a BYM minőséghez való ragaszkodását. De! Mire jó az, ha csak egy szűkebb közönség élvezheti?! Ez anyagilag sem jó húzás. Már csak azért sem, mert ha jó húzás lenne, akkor lenne lehetőségük is, nagyobb közönséget kiszolgálniuk a söreikkel. Abban a minőségben, amiben ők szeretnék. Ez nem kicsit elitizmus, és sznobizmus a részükről. Ahogy a Westvleteren-nél is, csak más indíttatásból. Mert ők meg inkább a kapitalizmus ellen lázadnak ezzel.
És azok mellett, hogy nagyon szeretném én is megkóstolni frissen ezeket a söreiket. Egy kicsit bennem van az, hogy hogy b****ák meg, ha ennyire megnehezítik ezt. ;] Szóval én ezzel a kettősséggel várom majd az első BYM élményemet. :)

---

De egyébként nektek, ezen összeszólalkozni, hogy mi hülyeség vagy mi nem. Ki mit ajánl. Ezen felesleges. Mert ti nem tudtok mit csinálni, mint ajánlani söröket. És az én dolgom, hogy ezeket az ajánlásokat dekódoljam, és halásszak a zavarosban.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25417) jsk válasza .LnB (#25416) üzenetére


jsk
Topikgazda

Eladja a BYM a söreit így is. Nem is tudnak jelenleg többet főzni. Azonban én is egyetértek azzal, hogy 1-2 nap hűtetlenség még nem okozna élvezhetőségi károkat.

(#25418) Dilikutya válasza hkaroly (#25415) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én sose vettem észre ilyen különbségeket, pedig évek óta iszom őket.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25419) vatoteam válasza .LnB (#25416) üzenetére


vatoteam
tag

BYM nem elitizmus vagy ilyesmi miatt nehezen hozzáférhető. Én inkább kényességnek hívnám a szó jó értelmében. Először is nem akarnak milliárdosok lenni, a geekek csomószor piszkálták már őket, hogy ez nyugat EU meg USA szint, simán nyithatnának. Viszont írtó kényesek a szállításra, házhoz, kocsmákhoz is csak hűtőkocsival visznek ki és a helyeknek is úgy kell tárolni őket. A szavidő sem véletlen pár hónap (IPA-król beszélek). Ők ezzel meg vannak elégedve. A minőségi ingadozás pedig szerintem a beszállítók/elérhetőség miatt lehet.

(#25420) proci985 válasza .LnB (#25416) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

BYM ennyit tud fozni

a topikban azert ajanljuk oket, mert Magyarorszagon stabilan gyakorlatilag ok tudnak minoseget tartani. a hutes eros, de igy lehet kivedeni, hogy mondjuk a Ford Transitban a nyari melegben hagyott sor ne buggyanjon meg extrem esetben.

egyebkent nemzetkozi szinten van boven masik fozde ami tud hasonlo minoseget, pl itt a varosi Systembolagetben (helyi alkoholmonopolium) siman le tudok venni a polcrol legalabb egy feltucat IPAt ami kb hasonlo tudasu mint a Bright Lies. Göteborgban a sorshopjukban ez nyaron tippre ilyen legalabb 40 fele IPA volt. viszont, ezek a sorok Budapesten jellemzoen joval dragabban mennek, es ott a BYM lesz friss, nem a Stigbergets / Omnipollo / Oppigårds / Poppels / Gotlands / Dugges (/To Ol / Amundsen) vagy mondjuk egy Lagunitas / Collective Arts.

a magyar sorfogyasztas nagyon arerzekeny, a fozdek joresze pedig keptelen konzekvensen tartani a minoseget. vannak fozdek amik bealltak Brewdog modellre, avagy 1-2 csucsfozet melle valtakozo alapsorok, viszont 3.5 es alatti alapsoroket itt a topikban jellemzoen nem ajanlunk stilussal ismerkedni.

vatoteam: europai szinten azert ez eleg kemeny mezony, szallitassal egyutt a helyieket megfogni meg foleg nehez.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25421) F-ECT$ válasza vatoteam (#25419) üzenetére


F-ECT$
titán

A halász és marketinges meséje illik rájuk is, és ez így van jól. Nem kell mindenkinek nagyra nőnie.

Dive ever, work never.

(#25422) .LnB válasza proci985 (#25420) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Értem én a miérteket a BYM felfogásában. Sőt, szerintem ez tökre becsülendő. Azt nem értem csak, hogy ha már ennyire maximalisták, akkor az miért nem motiválja őket, hogy minél nagyobb közönség élvezhesse azt, amibe ők a szívüket beleteszik.

Na meg azért ahhoz sincs hozzászokva manapság az ember, hogy valamit ne tudna megkapni pár kattintás után. Hanem még neki, mint vásárló, kell komoly energiákat mozgósítania, valaminek a beszerzéséhez. :D

Szerintem jobb is, ha addig meg sem kóstolom a söreiket, amíg nem tudok rendesen értékelni egy jó IPA-t. Mert ez a nagy felhajtás, lehet, hogy visszásan sülne most még el. (Sőt, szerintem tuti).

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25423) Aranypatkány válasza jsk (#25417) üzenetére


Aranypatkány
tag

Csakában már vagy fél éve ott porosodnak a hűtetlen EQ dipák 6ezerér', ami elég gáz azért.

(#25424) Aranypatkány válasza .LnB (#25416) üzenetére


Aranypatkány
tag

Nem tudom hol laksz, de ha nagyon érdekel a BYM akkor alkalomadtán felbuszozol, vonatozol Pestre egy tatyóval és "feltankolsz" ebből-abból, persze ez utiköltség+idő, szóval ez csak tipp, Csakajósör, Beerselection, szinte mindig van valamelyik főzetből. :) Én szoktam ilyet csinálni, én sem vagyok odavalósi.

(#25425) proci985 válasza .LnB (#25422) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ne a topikbol indulj ki. leirasokra es rendelesekre sem.

itt jellemzoen minoseg > mennyiseg normal esetben a prioritas.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25426) Aranypatkány válasza proci985 (#25420) üzenetére


Aranypatkány
tag

Mondjuk kezd unalmassá válni ez a hazy őrület, egy korrekt west coastot nem főztek még le. A BYM.

[ Szerkesztve ]

(#25427) Dilikutya válasza Aranypatkány (#25426) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egyszer egy Monyo söresten mesélték a srácok, hogy az elszúrt alapsört a komló feljavítja, elfedi az ízhibákat. Lehet a fele sör szar a BYM-nál, csak annyi a komló benne, hogy elnyomja. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25428) vatoteam válasza Aranypatkány (#25426) üzenetére


vatoteam
tag

A komló és a rommá zabozott/búzázott recept ápol és eltakar sokszor. :D

.LnB: Még a Neked csak Dezsős átvételi pontos időszakban volt olyan sztori is, hogy pár fan írt nekik, hogy ki se rakják a webshopra, mert ők instant felvásárolják. El lettek hajtva. :)

proci985: Kb. 4-5 éve volt ez még téma, akkor más volt a helyzet, de ma már tény, hogy nem lenne sok értelme.

(#25429) jsk válasza Aranypatkány (#25423) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ipát csak a Beerselectionben veszek már. Ott hűtik. A Csakában sok-sok éve a fapolcokon porosodnak a sörök.

(#25430) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Na most már pontot kell tenni rá. :DDD Én várpalotai vagyok. Soha nem mennék fel a fővárosba csak sör kedvéért, még valami drágább cucc miatt is nagy nehezen szoktam. Az asszony szokott üzleti útra menni Pécsre, veszek ki szabit és visszafelé beugrunk Szekszárdra. Nem ittam még Brew Your Mind sört a fent taglalt dolgok miatt. Hűtőtáskával fogok érkezni. Idén már nem valószínű, hogy sor kerül rá, jövő év eleje esélyes. Írjatok már egy listát, hogy mit érdemes megkóstolni a felhozatalból! :) Most nézem nincsenek is nyitva, csütörtök négykor nyitnak, ez ám a burzsoázia. :DDD

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25431) vatoteam válasza tranceplanet (#25430) üzenetére


vatoteam
tag

Ami lesz. :D Folyamatosan rotálódik a választék.

(#25432) Aranypatkány válasza tranceplanet (#25430) üzenetére


Aranypatkány
tag

Szóval palotai vagy. Üdv Várpalotáról! :DDD

(#25433) .LnB válasza Aranypatkány (#25424) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azért az vicces, hogy 5-6 percre van egymástól a csakajósör és a beerselection. :D

Vicc egyébként, hogy mostanában pont nem nagyon kell mennem Budapestre. Csak ezért meg nem fogok felkocsikázni. Nem is az üzemanyag miatt, hanem elvből. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25434) tranceplanet válasza Aranypatkány (#25432) üzenetére


tranceplanet
addikt

Pacsi! :C

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25435) Grave_444 válasza tranceplanet (#25430) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Múlt szombaton vettem magamnak 4db-ot. Most, hogy olvasom a topikot tettem őket hűtőbe. :DDD [kép] [kép] A Bright Lies ma jár le, nem is figyeltem, azért ez durva.
Kb fél óra kitérő az Újbuda Sörszaküzlet, szerintem beugrok ezen a hétvégén is.
Ha gondolod hozok párat, feltéve, ha eljössz érte Veszprémbe. Azt hiszem 1680Ft/db.

[ Szerkesztve ]

(#25436) Frod válasza .LnB (#25422) üzenetére


Frod
addikt

Nincsenek rászorulva, hogy nagyobb közegnek is terítsenek, így is eladnak mindent is. Röviden ennyi, meg valószínűleg hosszabban is ez lenne a vége. :)

Amúgy ha mást is érdekelne rajtam kívül érdeklődtem náluk, hogy idén várható e Moment is Time BA stout, de azt mondták idén kihagyják az ünnepi szezont, majd jövőre lesz. Krafton kóstoltam a mexikói vaníliás variációt (vissza is mentem egy második adagért is), gyakorlatilag csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla.
(ami persze semmit sem jelent, de nekem nagyon bejött :D)

Do you see the white shadow?

(#25437) tranceplanet válasza Grave_444 (#25435) üzenetére


tranceplanet
addikt

Emlékszem, már érdeklődtél gép miatt nálam, emlékeztem, hogy veszprémi vagy. Köszönöm a felajánlást! 4 db akkor érdekelne. :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25438) looser


looser
addikt

Fekete pénteken egy sört húztam be: Fehér Nyúl Triglav
De mellé 2x5L SMASH IPA lefőződik decemberben :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#25439) Grave_444 válasza tranceplanet (#25437) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Milyen érdekelne? Összesen kb 10 féle volt múltkor, a képen lévő Big Lies és Simple Memories már elfogyott. Sour Ale volt bőven. Aztán lehet már egy se lesz szombatra. [link]

(#25440) tranceplanet válasza Grave_444 (#25439) üzenetére


tranceplanet
addikt

Alsó nyolc közül jöhet! Mivel egyiket sem ittam nem tudom. Sour vonal nem tudom bejönne-e. Pont ezért is kérdeztem feljebb mit ajánlotok. :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25441) NoLF válasza looser (#25438) üzenetére


NoLF
addikt

triglavot találni manapság már művészet :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#25442) thesound


thesound
őstag

#25441 NoLF Ritka, mint a fehér holló nyúl?

#25435 Grave_444 Kíváncsi leszek a véleményre a kávés oatmeal stoutról. Nekem nem jött be. Vanília semmi, kv. alig. Ízre és illatra is igaz. A többiben nem fogsz csalódni szvsz.

Egyébként ha valaki állatságot szeretne inni, MS Court of the Apricot King. Ez nem sör, ez alkoholos desszert. Hab. Kemény, capuccino hab és sok. Kanállal kell leenni. Nem vicc, szerintem reggelig ott maradt volna. Ízre hozza amit ígér. Fagyi íz. Érződik a kókusz, a vanília, a mandula és a barack is. Tényleg összhatásában, mintha alkoholos fagyit ennél/innál. A zöld szinezéket nem értem, a hab nem túl gusztusos, ahogy ottmarad az ital után a pohár oldalán.
Mindent összevetve, kizárt, hogy vennék megint, az MS amúgy is lejtőn van nálam, van 1-2 jó tétele (pl. a kenyai és az etiópiai kávés stout), de keresni kell. Egy tavalyi Nasty Riff még lapul a hűtőben az ünnepekre.

No memories-ra várok még idén, de amúgy összességében mostanában alábbhagyott a lelkesedésem.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#25443) looser válasza NoLF (#25441) üzenetére


looser
addikt

Hát...ennyit még nem adtam sörért, ez akciósan 2700 volt. Volt izgalmasabb tétel mostanában (De Molen - Red Velvet & Cake és Pim's & Sinaas, ill. a koxx-tól kapott kóstoló a Lervig Dulce De Leche By Rackhouse-ból), de az elsőt sohasem felejtem el: Calm Storm - Gemenc BA :-)
Ez utóbbitól letettem a hajam, bár mondjuk az első ipámtól is (Hopfanatic Bitterfly), szóval simán lehetnek ennél jobbak is :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#25444) galervin93 válasza looser (#25443) üzenetére


galervin93
őstag

Én most minimál estet tartok. :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#25445) Grave_444 válasza thesound (#25442) üzenetére


Grave_444
nagyúr

BYM Bright Lies
Tegnap fogyasztottam, ez nem okozott csalódást. Sok IPA-t ittam már, talán tényleg ez volt az egyik, ha nem a legjobb közülük. Hozzáteszem árban azért ennél drágábbakat nem szokásom rendszeresen inni, mert ha veszek nem csak 1-2db-ot szoktam.

Illatban hasonlít a saját kotyvasztott hidegkomlós ipámra. ;]

Írok majd róla, bár nem vagyok szakértő, hogy részletesen kielemezzem.

[ Szerkesztve ]

(#25446) looser válasza galervin93 (#25444) üzenetére


looser
addikt

Bár dícsérhetném...de nem tudom. Kb. a 2010-es évek elején, még egy Népligetben tartott fesztiválon kóstoltam, egy hosszú ősz hajú és szakállú ember csapolta. Akkor nem tűnt különösebben problémásnak, meg hát nem nagyon ismertem mást ezen és az Edelweiss-en kívül, de később...hát nem tudom, mit mondjak. Nem az volt a gond, hogy rossz lenne a recept, az ízek, valahol a háttérben ott volt egy remek búzasör, de olyan istállós, szarrá oxidálódott szerencsétlen valami lett. A világos és a barna (meg talán vörösük is volt) szintén. Megittam (mindig mindent megittam, ami elém került :-) de csak ezekre emlékszem. Szóval a jó alapsörük valahol mindig bekapott valami fertőzést, legalábbis a saját kóstolásaimnál. Egy idő után nem is választottam, minden fesztiválon volt más. Jó lenne újrakóstolni őket, lehet, hogy most nem lenne csalódás. Mindenesetre neked jó étvágyat hozzá, remélem a tiéd egy hibátlan darab!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#25447) galervin93 válasza looser (#25446) üzenetére


galervin93
őstag

Abszolút egyetértek veled - a '10 évek kitétel miatt! Én mondjuk inkább a '10-es évek közepére teszem, de ott volt egy nagyon rossz korszakuk, pl. a Vidróczki (vörös) kb. ihatatlan volt. Talán 2-3 évig tartott ez, nem tudom az okát, de valóban, egy jó ideig én sem ittam tőlük, pedig tősgyökeres 'gyarmati vagyok. Ma már konszolidálódott a helyzet, bár szerény véleményem, hogy nem olyan jók a söreik, mint a fenti időszak előtt, de sokkal jobbak, mint a "mélyponton". A Dunakanyar IPA kifejezetten kellemes darab, én valamiért a fenti búzát is nagyon csípem. Volt egy ideig 0.33-as kis üvegben Civitas Fortissima néven egy igen erős porter (?) is a kínálatukban, na az volt a kedvencem, sajna nem sokáig lehetett kapni.

Ez pedig a mai menü.
Az illata nagyon kellemes málnás, de ízben alig-alig jön elő (főleg a korty elején), aztán "számomra feleslegesen" savanyú lesz. Egynek elmegy, lehet nyári estén egy izgibb ivósörnek okés, de nekem nem igazán adja.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#25448) tranceplanet válasza galervin93 (#25447) üzenetére


tranceplanet
addikt

Pacsi innen Várpalotáról! :C Balassagyarmaton születtem, sok rokon él ott és Szécsényben is. Iszonyat rég jártam ott. A Palóc sörök nekem kimaradtak, de Winkler szerint nem is baj. A pille palack már előre vetíti a baljós végkifejletet. :DDD

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25449) looser


looser
addikt

Armando Otchoa: Ezek a világ legkülönlegesebb sörei. Kóstolnád?

Ha már kevésbé jó tételek, legyen itt a sörforradalom egyik atyjának írása a legjobbakról :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#25450) .LnB válasza looser (#25449) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most a legkülönlegesebb, vagy a legnehezebben beszerezhetők listája?! ;]
Alap, sznob filozófia, hogy ami mindenki számára elérhető, az nem lehet a legjobb, legkülönlegesebb. Ez itt a söröknél is megvan.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.