Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:50

LOGOUT.hu

SONY sport és akció kamerák

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Tomika86


Tomika86
senior tag

Ha a memóriakártyámra laptopon csak 11,5Mb-al tudok másolni az jó?
Lehet ez miatt minőségromlás a kamerán? Amit csináltam videót arra csak 11000kb/s bitrátát ír a tulajdonságoknál.

(#1302) Pompi válasza Tomika86 (#1301) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jó. Ha csak 4 megabyte / másodperc sebességgel tudna rá írni, még az is jó lenne.

Feel Good Inc.

(#1303) zozohoho45 válasza -Mosquito- (#1298) üzenetére


zozohoho45
tag

Halihó!

Bocsi nem fogalmaztam világosan. Az érdekelne, hogy a telefon kamera kapcsolat meddig tart. Nálam a windows vs sony kb fél óra. Ez nagyon kevés, ezért jó lenne tudni, hogy android vs sony mennyi ideig bírja.
A telefonos vezérelhetőség meg a motoros kesztyűben való "kezelhetőség" miatt fontos

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#1304) Upo


Upo
addikt

Elektronikai cuccokat böngészgettem, erre közé keveredett ez :DD
Kutyára való hám, 2 kamerát lehet rátenni, egyet a buksija mögé. egyet a nyaka alá.

De hogy került bele a keresésbe azt nem tudom, 3.3V stepdown convertert kerestem. :C

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1305) Pompi válasza Upo (#1304) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Magára a kutya bekamerázásra csodálkoztál rá? A topikban is volt már róla szó, gyári Sony megoldás is van rá (tegnap óta a topik összefoglalóban is benne van).

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1306) Upo válasza Pompi (#1305) üzenetére


Upo
addikt

Tegnap óta nem néztem :N
De ez legalább dual kamerás.
Ránéztem onnan a gyári linkre, erre beadott ajánlatnak olyant, hogy az autó vonószem helyére lehet becsavarni a tartót, az elég jó perspektíva lehet, az enyémen elöl is és hátul is van vonószem menet. Házilag is könnyen lehetne barkácsolni, egyszer lehet hogy kipróbálom. A "gyári" árát kicsit sokallom, 40$ egy menetes rúd+gopro tartófülért, de barkács ötletnek nem rossz.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1307) pampika válasza maj-viktor (#622) üzenetére


pampika
őstag

@maj-viktor
ezekhez tudsz esetleg linket?
thx

(#1308) Pompi válasza pampika (#1307) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az elsőre itt van ebayes meg aliexpresses.

A másodikre ebayes vagy másik.

Feel Good Inc.

(#1309) pampika válasza Pompi (#1308) üzenetére


pampika
őstag

bah, pontatlan voltam :(

szóval a lenti két képen lévő érdekes, a hosszabb sínnel rendelkező adapter, valamint a bringára fogató :)

[ Szerkesztve ]

(#1310) Pompi válasza pampika (#1309) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Kerestem volna a többire is, csak közben elposztoltam véletlenül, de így akkor már legalább tuti, hogy mi kell :)

Az alsó az egy K-Edge Saddle Mount. Az ára elég borsos.

A sínes pedig itt van vagy itt vagy itt és még egy angol amazonos. Ahhoz képest, hogy egy kis "vacak" ennek is megkérik az árát.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1311) morge


morge
tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, AS20-at szabad /hálózatiGalayxy s2/ telefontöltővel tölteni?

...Munkahelyen én is kipróbáltam a szuperlassút. [link]

(#1312) DigitXT válasza morge (#1311) üzenetére


DigitXT
félisten

Szuper videó.:R

(#1313) loosht válasza morge (#1311) üzenetére


loosht
senior tag

Szabad.

(#1314) pampika válasza Pompi (#1310) üzenetére


pampika
őstag

Köszi! :R

mindemellett pfff...mik ezek az árak???
a sima mount 90 cent, ez meg tízszer annyi? a bringás meg abszolút vicc :(

(#1315) biceps


biceps
tag

Sziasztok én is boldog Sony as20 tulajdonos lettem. Kipróbálni még nem volt szerencsém, mert nem volt memóriakártyám. Erre forumra a napokban találtam rá. Nem tudtam, hogy milyen memóriakártyát vegyek, a fullhd miatt gondoltam minél nagyobb írási sebességgel rendelkezőt érdemes venni. MediaMarktban láttam sony memóriakártyát amin meg volt jelölve sonyactioncam. Elég húzós volt az ára 19.990 Ft. (32GB-os), így nem vettem meg. Ezért próbáltam hasonlót rendelni a netről, végül erre a 64GB-osra esett a választásom az írási sebessége miatt:

[Kingston 64GB UHS-I U3 microSDXC SDCA3/64GBSP]

Erre most, hogy megtaláltam ezt a forumot kiderül, hogy a tapasztalatok azt mutatják, hogy vígan elvan a kisebb írási sebességgel is. Mindegy, hátha később jó lesz máshoz is. :)

PSN ID: BulldozerHUN

(#1316) Upo válasza morge (#1311) üzenetére


Upo
addikt

Tokban volt vagy nélküle?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1317) tboldi


tboldi
nagyúr

Üdv!

Megjött az eBay-es mellkaspántom. :DD Első blikkre jónak tűnik, masszívak a csatlakozási pontok, bár a csiszolópapíros trükköt meg kell ejteni rajta. Nem biztos, hogy a délután ki tudom próbálni élesben, de azért gyorsba' lőttem egy fényképet. Jó lesz ez! :)

Fénykép

DigitXT: Perec esetén szerintem ez nem old le semmit, inkább csak törik.

[ Szerkesztve ]

(#1318) morge válasza Upo (#1316) üzenetére


morge
tag

Digixt loosht köszi.
Igen tokban volt.

(#1319) Bogyó bá' válasza tboldi (#1317) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tényleg jó perspektívát ad. Sajnos nekem magasabban van a plexim, úgy meg nemigen lehetne kirándulós tájvideókra használnom. Azt hiszem, marad a bukósisak oldala...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1320) Oraculus válasza tboldi (#1317) üzenetére


Oraculus
tag

Szia!
Betudnád linkelni a beszerzési címet?
Köszönettel,
Ori

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#1321) tboldi válasza Oraculus (#1320) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szia!

Parancsolj, de ahogy látom, éppen elfogyott.

(#1322) Pompi válasza tboldi (#1321) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Van több helyen is ebayen, ahogy nézem ez is egy ilyen pack.

De ha nagyon fillérekre utazik az ember (vagy mert már adaptere van pl.), akkor össze lehet pár száz forinttal olcsóbban is vadászni a szettet, itt az alap hám, és ez a képt adapter kell még hozzá: egyik és másik.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1323) tboldi válasza Pompi (#1322) üzenetére


tboldi
nagyúr

A "Purchase history"-ból könnyebb volt előkeresni. :B

(#1324) nrk


nrk
tag

Megérkezett nekem is az AS20 thEndeR-nek köszönhetően, köszi. :)

Felpattantam a bringára, hogy kipróbálom, aztán benti meleg, kinti hideg és ez lett a vége. :D

(Videóból kivágott kép.)

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#1325) morge válasza tboldi (#1317) üzenetére


morge
tag

Ez AS20-al készült?

(#1326) tboldi válasza morge (#1325) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen. :)

(#1327) morge válasza tboldi (#1326) üzenetére


morge
tag

Az enyém nem csinál ilyen jó képet. :N

(#1328) tboldi válasza morge (#1327) üzenetére


tboldi
nagyúr

Alapos lencsetisztítás esetleg (tokot is kívül-belül)? ;)

(#1329) vacs válasza biceps (#1315) üzenetére


vacs
veterán

A Kingston nem ajánlott.
Memóriakártya topikban tudnak segíteni, de ha nem sűrgős, akkor érdemes ebay-ről rendelni, vagy uk-ból, fele annyiba kerül, mint itthonról.
Pompi hasznos hozzászólása, [link].

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#1330) Something_


Something_
őstag

Kipróbáltam én is a kamerát autóban, hát nem vagyok elájulva. Majd következő héten a motoron is megnézem, hogyan teljesít.
1080p-be vettem fel, youtubenál miért max a 360p?
[link]

Ahh, na már van 1080p is:D

[ Szerkesztve ]

(#1331) Drótszamár válasza Something_ (#1330) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ez elég szarul néz ki. Rázkódik össze-vissza.
Hova rögzítetted?

Én szélvédőre felcuppantva teszteltem, bekapcsolt stabival. Úgy olyan mintha sínen futna.

A perspektíva tetszik egyébként, lehet én is kipróbálom majd.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1332) Akidobos74


Akidobos74
aktív tag

Sziasztok! Karira leptem meg magamat egy AS-20-assal. Timelapse-ot csinálok vele többet.
A csatlakozó ajtót rövid úton le applikáltam róla, mivel működik hálózatról is. Ezt nem tudom tudtátok-e. Egy cuppantós f.gép tartóból és egy csíptetős mikrofon tartóból okoztam egy tartót neki, így akár, ha van áram a közelben folyamatosan működhet. A leghosszabb idő, amíg használtam, ha jól emlékszem valami 7 óra körüli idő volt. Timelapse-ra. Példa

(#1333) Something_ válasza Drótszamár (#1331) üzenetére


Something_
őstag

Nekem az ilyen nézetekben tetszik, hogy nem full steril és hogy nem csak az út van benne, hanem van egy kis belső nézet. Amúgy az anyós ülés "vállán" van, elektromosan tudom állítani az ülést, így be lehet bárhogy lőni :D
Motornál is sisakra fog menni a kamera, tök nélkül, így lehet látni a "fél" motort és az utat is. Csak sajna nem lesz teljesen vízszintes.

(#1334) Akidobos74 válasza Something_ (#1333) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

HD ez, csak idő kell neki, amíg átkonvertálja magának. Próbáld meg a SteadyShot-ot bekapcsolni rajta. Ugyan kisebb lesz a látószög, de talán jobban kompenzálja a rázkódást. Ezért jó a szélvédőre rakni, csak akkor meg nincs benne az utastér..

(#1335) Something_ válasza Akidobos74 (#1334) üzenetére


Something_
őstag

Tudtommal be van kapcsolva a képstabi.

(#1336) barack1997 válasza Something_ (#1330) üzenetére


barack1997
senior tag

80PRS :DDD :DDD

(#1337) Something_ válasza barack1997 (#1336) üzenetére


Something_
őstag

Nem tetszik?:D

(#1338) barack1997 válasza Something_ (#1337) üzenetére


barack1997
senior tag

RS2-m volt előtte, hát mikor kibontottam a vatta új cuccot és sehol sem volt kinézetre sem minőségre, egy ideig fujjogtam, de szoftveresen fasza, menürendszere lényegesen jobb bármilyen eddigi fejesemnél, talán még a 117Ri-nek volt ilyen jól berendezett menüje Hangra nem tudom milyen, még épül a rendszer, de tutira jó lesz :))

Én nem használok hátteret egyébként, pedig az RS2-ben volt az a faleveles amikor hullotak fentről lefelé, na azt imádtam. Itt semmi jó háttér nincs sajna :/

[ Szerkesztve ]

(#1339) Something_ válasza barack1997 (#1338) üzenetére


Something_
őstag

RS2-t akartam, szép, minőségi, de nekem a BT nagyon kellett a telefonálás és a zenék miatt, azért vettem ezt újonnan (annó még 120k-ért). Hát jah, megfogtam és bazze, műanyag darab, ez nem lesz tartós. Eleinte vigyáztam rá, de most már dobálom ide-oda :D
Olyan brutál bonyolult a menüje, hogy gyááh. Nem is értek hozzá. Hifis szokta állítgatni, aztán én meg poweramp eq-jába néha belenyúlok, amitől a hifis haja égnek áll :D:D

(#1340) barack1997 válasza Something_ (#1339) üzenetére


barack1997
senior tag

Ez bonyolult ? Az RS2 menüjére akkor inkább ne is gondolj :D BT és a dupla usb wav lejátszási lehetősége miatt cseréltem én is

[ Szerkesztve ]

(#1341) Something_ válasza barack1997 (#1340) üzenetére


Something_
őstag

Próbálkoztam wav-val, nem láttam sok különbséget, igaz BT-n :D meg flacot is. semmi az én fülemnek.
Amikor vettem akkor gondoltam, hogy húúú, de jó, dupla usb, egyből vettem még egy külső hdd-t a zenéknek, 500asat, mert elbírja a fej.
Aha, kb 5x használtam, keresgéljen az, akinek 2 anyja van 500 gb zene között a fejjel.
Telefon, poweramp, aztán kész :D

(#1342) tboldi


tboldi
nagyúr

[link]
Megdobta. :DDD

(#1343) kistrojak válasza zozohoho45 (#1297) üzenetére


kistrojak
csendes tag

Ma teszteltem, élőképpel (Iph 5S), WIfi kapcsolat, 1080P 60fps, utángyártott "1600mAh" akku, képstabilizátor kikapcsolva, így nekem 96 percet ment egy töltéssel, szerintem ez egy jó üzemidő.

...

(#1344) zozohoho45 válasza kistrojak (#1343) üzenetére


zozohoho45
tag

Halihó!

Még az elején én is bizakodtam, de nagyon úgy néz ki, hogy androidos telefonról nem lehet megbízhatóan vezérelni. Két készülékkel is próbáltam / mondjuk mindkettő alsó kategóriás /. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a drágább telefonok mennyivel jobbak ezen a téren? Skeleton tok és motoros kesztyűben való vezérlése a sisak tetején elhelyezve, meg teljesen bizonytalan, ezért lenne jó egy működőképes wifi-s változat.

A windows-os kapcsolatról már írtam. Ez stabil, de energiafaló.

Szép napot!

(#1345) Tamás 72 válasza zozohoho45 (#1344) üzenetére


Tamás 72
tag

Szia!
Előbb-utóbb szerintem benevezel egy Live view remote-ra, azzal nincs ilyen gond, persze csak ha elég neked akkora kijelző :) Egy probléma van vele azért,hogy rövid a szíja... bár rögzíteni máshogy is tudod!

[ Szerkesztve ]

(#1346) Pompi válasza Something_ (#1333) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem is bejön ez a nézet, igaz ez a kép nem a Sonyval készült, de azzal is próbáltam már, az anyósülés fejtámlájához elég jól oda tudom szorítani és a steadyt bekapcsolva nagyon stabil képet ad nálam.

Feel Good Inc.

(#1347) vacs


vacs
veterán

Ebben a hozzászólásomban írtam, hogy megérkezett kínából ez a tartó.

A napokban kicsit tesztelgettem és a probléma a képen látható:

Az egyiknél a gömbfejből kiesett a kis cső, amire a kamerát kell csavarozni! :W
Lehet, hogy csak gyári hibás, de mi van, ha menet közben esik szét és emiatt elhagyom a kamerát... :(((
A másikat is jobban megmozgattam, de az egyenlőre tart rendesen.
Nem tudom mit csináljak, rendeljek ilyen erősebbet, vagy valakinek van jobb ötlete? :F

(#1344) zozohoho45:
Nekem Nexus 5-el tökéletesen működik a Play Memories mobile App, bár ez egy (mai napig) csúcskategóriás telefon!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#1348) Matthu válasza vacs (#1347) üzenetére


Matthu
aktív tag

Nem menetes? Ha igen, akkor egy kis loctite menetrögzítő, aztán sosem hullik szét.

(#1349) twine válasza zozohoho45 (#1344) üzenetére


twine
addikt

AHogy fölöttem vacs kolléga is írta, Nexus5-el nálam is tökéletes a kapcsolat...
Eleinte a kapcsolódással voltak bajaim(itt írtam is) de ha felépült a kapcsolat stabilan tartotta...
MInt kiderült a telefonommal volt gond, mert mióta a hibát kiküszöböltem (2,4Ghz-5Ghz, kapcsolónál volt valami "beragadva" ) a kapcsolódás is tökéletes...
720/120p-nél piszkosul szaggat az élőkép felvétel közben, de 1080/60p-nél ilyet sem tapasztalok!

Szóval a kapcsolatot f@szán felépíti, és utánna stabilan tartja is...a vezérlésben (üzemmód váltás, másolás, stb, eddig még hibát/fagyást/kilépést nem tapasztaltam)

Mindezt csak azért gondoltam leírni, hogy van ilyen is...
Ellenben Tamás 72 -nek valszeg igaza van abban, hogy a Live view remote a legtökéletesebb erre a célra...mégis "célhardver" :D (értsük a smiley-t ne kössünk bele plíz)

Bár ez utóbbit én gyakorlati tapasztalat nélkül mondom....de ha jól emlékszem Tamás 72, gyakorlatból beszél...

[ Szerkesztve ]

(#1350) tboldi


tboldi
nagyúr

Nos, délelőtt addig szórakoztam a pánttal, hogy sikerült letörnöm az egyik pöcköt és inkább megvettem a gyárit. :DDD

szerk.: Most már értem, miért kerül ez egy 10-essel többe. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.