Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:50

LOGOUT.hu

SONY sport és akció kamerák

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) t72killer válasza maj-viktor (#483) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Csak az árazásról ne feledkezzünk el...
100E - 60E - 40E Ft (GoPro - SONY - SJ..."

Most melyik az a 100eFt-os gopro? h4 silver (bár ez inkább 120k ÁFÁ-san)? Annak a képe kb sony as100v kategória, amit 85-90kFt körül vesztegetnek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#502) Upo válasza -Mosquito- (#500) üzenetére


Upo
addikt

Ez a drága 360 ft-os tartó lehet ebben a videóban, ennyiért én nem barkácsolok.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#503) Upo válasza Upo (#502) üzenetére


Upo
addikt

Ez egy kicsit más formájú.

Persze a mágikus for iphone szóval és golyós adapterrel már mindjárt van ára.

Golyós adapter is van sok, gyors csatlakozós,

olcsó,

Vaku papucsos

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#505) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Techmoan szokásos teljeskörű tesztje a SONY AS10 - AS15-tel (igen nem az AS20, de tudtommal teljesen ugyanaz a méret, így kompatibilisek a tartozékok)

http://www.techmoan.com/blog/2013/5/17/revisiting-the-sony-action-camera.html


https://www.youtube.com/watch?v=6UBZLWWA7tk
(ha valakinek új lenne esetleg)

20+ perces, de minden másodperce hasznos!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#506) nemdan


nemdan
senior tag

Sony HDR-AS20 60FPS teszt

A youtube nagyon sokat rontott rajta, egyébként nagyon meg vagyok elégedve vele. Sajnos az én motorom szét van szedve jelenleg, így csak a párom pitbikejával mentem pár kört. ;] :DDD

Apropó, az SJ-hez kapott 1/4-es adaptert sikeresen elroppantottam túlhúzással, így be kell szerezzek egy másikat.. :((( Ebayről rendelt már valaki? Az első találat amit néztem ott a menet is műanyag volt, olyan nem kell. :N

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#507) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Sziasztok! Új vagyok (pontosabban pár napon belül egy topiktársunk jóvoltából leszek) a topikban, és lenne pár butuska kérdésem, mivel nincs topik-összefoglaló. Nagyon régóta fotózok elfogadható színvonalon, viszont soha az életben még nem videóztam, sem digitális kamerával, sem telefonnal, sem VHS-sel, tehát semmilyen videós tapasztalatom nincsen. Motoros túrázáshoz lesz az AS20-as, nem "akciójelenetekhez", hanem rövid, 5-10-20 másodperces snittekből összeállított, kb. negyedórás "útifilmhez".

Kérdéseim:
- Milyen videoszerkesztő / vágó (lehetőleg ingyenes) szoftverrel próbálkozzak, mi az, amivel viszonylag kevés munkával és hozzáértéssel, de elfogadható végeredménnyel meg tudom vágni a jeleneteket? Fontos lenne, hogy - fényképezőgéppel készített - fotókat is be tudjak illeszteni átúsztatással, stb. Hang lényegtelen, mert csak zene lenne az aláfestés. Az elvárás: fullHD, de csak 25/30 fps.
- Milyen módon lehet a legegyszerűbben/ legolcsóbban, de megbízható módon bukósisak oldalára erősíteni ezt a fajta kamerát?
- Milyen mértékben rontja a videók képminőségét a vízálló tok? magyarul esőmentes, szép időben is tokban kell-e használni, vagy csupaszon is fel lehet rögzíteni? (Fotós tapasztalatom miatt aggódok, ott még egy drága, jó minőségű, üveg UV-szűrő is észrevehetően ront a képminőségen, itt pedig ugye egy nyers, fröccsöntött műanyag vacakról beszélünk a fény útjában.) Első körben ennyi....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#508) Pompi válasza Bogyó bá' (#507) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szia! A topik összefoglaló készül, bár pl. videó szerkesztés eddig nem volt tervben, mert nem kamera specifikus, de valóban annyi kérdés van ezzel kapcsolatban is, hogy pár szó majd belekerül. Ingyenes megoldásból neked is a Windows Movie Makert tudom mondani, nem ismerem, nem tudom milyen átfedő effektek vannak benne.

Sisakra rögzítéshez egy hot shue ball head adapter merült fel, mint legegyszerűbb ötlet. A gyárilag a kamerához kapott elemet kell a sisakra ragasztani, majd a szintén gyárilag mellékelt sárga köztes elemre lehet rátekerni ezt az említett adatpert és abba a kamerát. Itt van kép is, hogy hogyan kell ezt elképzelni. Az adapterről pedig ezekben a hozzászólásokban volt többek közt szó: [link] és [link] és [link]

Sajnos a tok elég sokat ront a képen, szerintem főleg a domborúsága miatt, a szélek homályosodnak. Itt készítettem egy gyors összehasonlítást.
Létezik a tokhoz egy AKA-RD1 kódnevű ajtó szett, amiben kettő csere ajtó van akár a gyárilag kapott tokhoz is használható. Az egyik egy síküveges megoldás - egyébként a komolyabb 60m-ig vízálló MPK-AS3 jelű tokhoz ez van alapból. Én ez utóbbit fogom beszerezni szerintem, búvárkodáshoz is jó lenne, és akkor kiderül, hogy a sík előlap mennyivel jobb.

A csupaszon való felrögzítéshez mindenképpen kell valami tartozék. A gyári megoldás az AKA-SF1 jelzésű szett. Ez 8-9 ezer forintos áron beszerezhető. Ennek lehet alternatívája egy SJ3000 másolat kamerához való lényegesen olcsóbb keret. Ennek a kompatibilitásáról még nem tudunk 100%-ban nyilatkozni, maj-viktor fórumtársunknak érzezőben van kínából ilyen, majd ha megjön fogunk tudni biztosat erről.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#509) Bogyó bá' válasza Pompi (#508) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszönöm szépen, lassan kezdek megvilágosodni. Most olvasgatom a topikot az elejétől kezdve, és nézegetem a belinkelt dolgokat: videókat, tartozékokat, stb. A videovágó programokból akkor maradjak egyelőre a Windows sajátjánál, ugye? Akkor elkezdek vele ismerkedni... :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#510) t72killer válasza maj-viktor (#505) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én már az fdr-x1000v teszteket várom, jóideje bejelentették már, még sincs semmi sehol.

#506: a youtube katasztrofális - ha erre dolgozik az ember, akkor felesleges 25eFt-nál drágább kamerát venni - vagy a mostani csúcs 4k-s modellek közül kell válogatni. Eddig uis csak olyan esetben láttam youtubeon használható, nem pixelesedő anyagot, amikor 4k-ra állítottam és fHD-ben néztem vissza.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#511) zozohoho45


zozohoho45
tag

Sziasztok!

Mekkora az a maximális távolság, ameddig látják egymást a wifin csatlakoztatott telefonnal?

Az SJ3000-es keret kompatibilis tesztjét már nagyon várom.

Szép napot!

(#512) maj-viktor válasza zozohoho45 (#511) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én is! (hogy megjöjjön a SJ3000 nyitott keret), már úton van postával (~2-4hét Kínából), de én szinte így látatlanba 100%-ra mondom, hogy jó lesz... kompatibilis! (ahogy írtam 2-t rendeltem, de elvileg máris jelentkezett valaki a másikért, ha megjön), de ~8-10$-ért ti is megtudjátok venni...
Persze megjön, első dolgom lesz ide írni, hogy jó-e , stb.

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#513) Bogyó bá' válasza Pompi (#508) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kicsit megijedtem, hogy kizárólag windowsos telefonnal / tablettel rendelkező júzerként ki fog maradni az életemből a kamera WiFi-s távvezérlése, de lehet, hogy szerencsém lesz: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#514) PoLizei válasza Bogyó bá' (#509) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Én a VSDC Free Video Editorral bíbelődöm, mert az első kamerám .mov kiterjesztést használ, és arra nem volt jó a Windowsé. Egész jó, még sok is a tudása ahhoz, amire nekem kell.

P*L****

(#515) Drótszamár válasza zozohoho45 (#511) üzenetére


Drótszamár
őstag

Kb 8 méterig volt nekem jó. A végén egyre jobban akadozott a kép, és aztán teljesen meg is szakadt.

Ez valószínűleg függ a telefon wifijétől is. Én egy tescos (Op3n Dott) tablettel próbáltam. Talán többet is ki lehet hozni belőle.

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#516) nemdan válasza zozohoho45 (#511) üzenetére


nemdan
senior tag

Nekem 20-25 méterig jó volt telóval. Messzebb nem mentem.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#517) tboldi


tboldi
nagyúr

Sziasztok!

Mától kezdve én is boldog tulaja vagyok egy AS20-asnak. Csak tegnap botlottam bele a tescós akcióba és féltem is, hogy nem lesz már egy sem. Jelentem, a mosonmagyaróvári hipermarketben még van 4 3 db! :)

Már csak jó időjárás kell, és indulhat a motorozás és a videógyártás. :D

[ Szerkesztve ]

(#518) bartal996


bartal996
tag

Na én is beálltam a sorba.. :D [link] Vettünk 2 db-ot haverommal.. Ma rakok is fel yt-ra videót!
Ui.: Csak nekem van olyan érzésem, hogy ez a kamera kezd egy ilyen Fila, Airmax, Sj4000 szintre jutni(nem mintha bajom lenne vele, sőt)? :D

[ Szerkesztve ]

(#519) DigitXT válasza bartal996 (#518) üzenetére


DigitXT
félisten

(#520) bartal996 válasza DigitXT (#519) üzenetére


bartal996
tag

Na látom te is betáraztál :D Eladásra szánod majd őket vagy mi?

(#521) Bogyó bá' válasza DigitXT (#519) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#522) kiscéé


kiscéé
csendes tag

Sziasztok!
Meddig tart ez a Tescos akció, mert engem is érdekelne, lehet hogy még sikerülne elcsípnem egyet! :))

[ Szerkesztve ]

(#523) bartal996 válasza kiscéé (#522) üzenetére


bartal996
tag

Szia! Ez kiárusitás, tehát nem akció! Ez addig tart amíg van! :D Felénk pl. még van sok..

(#524) Wilika válasza bartal996 (#520) üzenetére


Wilika
aktív tag

Lehet 3D akcióvideót akar :D Igaz, ahhoz elég kettő. Bár biciklin is láttam már előre-hátra egyet-egyet. :)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#525) Tamás 72


Tamás 72
tag

(#526) vacs válasza Bogyó bá' (#509) üzenetére


vacs
veterán

Én (és még sokan mások) Sony Vegas-t használunk.
A kezelése nem túl bonyolult és a youtube-on vannak magyar nyelvű oktató videók, ezekből gyorsan meg lehet tanulni az alap dolgokat (vágás/effektek/zene stb).

[ilyet ne, alapelvek...]

[ Módosította: Pompi ]

(^)(>.<)(^)

(#527) PoLizei válasza DigitXT (#519) üzenetére


PoLizei
aktív tag

És még én éreztem magam egy igazi konzumidiótának, amikor az SJ M10-em megérkezése után ~2 héttel nem bírtam ellenállni ennek az árcédulának :DDD

bartal996: én lehet, hogy átragasztom a Sonyt vmi dzsunkás egzotikus márkanévre :D

[ Szerkesztve ]

P*L****

(#528) bartal996 válasza nemdan (#506) üzenetére


bartal996
tag

Nemdan, te hol vettél olyat, mint ami a géped alatt van, tehát az adaptert? :D Nagggyon tetszik az a kameraállás ami neked van. Gondolom e-bay, belinkelnéd kérlek? :)
[Erről beszélek]

(#529) DigitXT válasza PoLizei (#527) üzenetére


DigitXT
félisten

Ennek az árcédulának kevesen tudnak ellenállni.:K Amúgy a képeken
lévő 4 db-ból 2 az enyém, a többi már elkelt: azokat pont azért vettem.

(#530) maj-viktor válasza bartal996 (#528) üzenetére


maj-viktor
őstag

SJ4000-hez kapta gyárilag mindet... így az adapter-t is

"GoPro tripod adapter" néven rátalálsz, ha csak a "rögzítő cucc kell"

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#531) t72killer válasza Tamás 72 (#525) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ismert mod, bár nekem kétségeim vannak a tipikus cserelencsék minőségét illetőleg. Én is gondolkodtam rajta, hogy a h4-em obiját cserélem, de tartok tőle, hogy nemigen találnék minőségi 3.6-4mm-es lencsét. A sony szuper zeiss optikáinál is ez van. Lehet, hogy a felbontás okés, de még ott a színkorrekció és a szellemképesedés kérdése, ami nagylátószögű obiknál komoly tétel lehet.

Amúgy a témában sokkalinkább Ribcage és gopro profi, cserélhető obikkal. Az is kijön ennyiből mondjuk hero 3+-ra alapozva.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#532) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Készítettem ma egy time lapse tesztet, 5 másodpercre állítottam az időközöket, feltöltött akksival, 2 óra 40 percig ment a fotók készítése míg le nem merült (utána még vissza tudtam kapcsolni, tehát nem csontra merült), wifi be volt kapcsolva. Semmi extra, csak kíváncsi voltam, hogy hogyan és mennyi ideig működik, az eredmény: felhők jönnek mennek.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#533) nemdan válasza bartal996 (#528) üzenetére


nemdan
senior tag

Bizony az SJ-hez kaptam, de tegnap szerencsésen el is törtem.. :((( Tehát nekem is kellene ugyanilyen vagy hasonló amibe nem műanyag a csavar. :U

DigitXD: Megy a biznisz úgy látom. :DDD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#534) Tamás 72 válasza t72killer (#531) üzenetére


Tamás 72
tag

Köszönöm! Bátyám szerertne fényképezőt a távcsővéhez "celestron 925 hd edge" [link] és ha lenne hozzá adapter akkor jó lenne a sony is próbaképpen de ha nem akkor marad a "canon eos 60 d" mert ahhoz van adapter.

(#535) DigitXT válasza nemdan (#533) üzenetére


DigitXT
félisten

Ami tőled van azt megtartom: holnap összehasonlító tesztet csinálok.
Csak nem tudom, hogy stabi, nem stabi, vagy szivacs, nem szivacs.:D
(Esetleg 60p vs. 30p, vagy 60p vs. 120p, és azok keverhetősége.:R)

[ Szerkesztve ]

(#536) nemdan válasza DigitXT (#535) üzenetére


nemdan
senior tag

Teszt jöhet minden mennyiségben. :K

Elírtam a neved,bocs. :B

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#537) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Ezekkel fel tudom rakni a sisakom oldalára?
[link]
[link]

(#538) mijos válasza Pompi (#532) üzenetére


mijos
senior tag

Képeket csinál, videó helyett? :F

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#539) vacs válasza Tomika86 (#537) üzenetére


vacs
veterán

Ha mindkettőt megrendeled, akkor igen, de ennél egyszerűbben és olcsóbban is megoldható.
Ezzel fel lehet a sisak oldalára tenni a gyári elemmel kombinálva: olcsóbb vagy drágább, de (elvileg) erősebb.

Én az olcsóbból rendeltem kettőt, várom, hogy megérkezzen! ;)

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#540) Tomika86 válasza vacs (#539) üzenetére


Tomika86
senior tag

Megvettem mind a kettőt. Már csak meg kell érkeznie.

(#541) t72killer válasza Tamás 72 (#534) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hú, a csillagászat egész más műfaj, az akciókamerák csak elég spéci céloknál férnek bele, pl hullócsillagmegfigyelés halszemoptikával. Távcsövekre nagyobb szenzorú gépet akasztanék, pl az általad is írt 60D, vagy minimum egy újabb micro 4/3-os váz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#542) bartal996 válasza Tomika86 (#537) üzenetére


bartal996
tag

Hali, én is holnap rendelek hozzá cuccokat, hogy feltudjam rakni :D
Én 2 fajtát rendelek(2 módszer a felrakásra)
Egyik:
[link]
(Ez tűnik egyszerűbbnek)

Másik:
[link] Csak a 2x Vertical Surface j-hook...
[link]
[link]

Magamnak a 2. fajtát rendelem, mert az kijjeb van a bukón, és nekem jobban tetszik mikor az eleje meg a szemüveg is látszik(Cross bukó). A másikat, ami szerintem sokkal masszívabb, stb a haveromnak rendelem.. Aztán majd elválik melyik a jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#543) Pompi válasza mijos (#538) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, képeket. 1924 kép készült. Így is kijön a 2 óra 40 perc, én a fájl időket néztem ;) de 1924 x 5 mp az 9620 mp, vagyis 160 perc :)

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#544) nemdan válasza Pompi (#543) üzenetére


nemdan
senior tag

Lehet hülye kérdés, de ablakon belül vagy kívül van? Mert azért a hideg is közrejátszik üzemidőben.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#545) tboldi


tboldi
nagyúr

Az imént rendeltem egy ilyen mellkaspántot. Remélem, jó lesz. Valaki vett már ilyet, vagy valami hasonlót?

[ Szerkesztve ]

(#546) Pompi válasza nemdan (#544) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Kint volt, tokban nyitott ajtóval.

Feel Good Inc.

(#547) vacs válasza tboldi (#545) üzenetére


vacs
veterán

Az SJ5000 topikban SymbianOS-nak van, [link]. ;)

(^)(>.<)(^)

(#548) nemdan válasza tboldi (#545) üzenetére


nemdan
senior tag

Én is ilyet fogok rendelni holnap. Csak én ennyiért. :U

Szerk.: Látom ahhoz van adapter, de nekem nem kell mert volt az SJ-hez. Sony-t meg amúgy sem tenném mellkasra.

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#549) Tomika86 válasza bartal996 (#542) üzenetére


Tomika86
senior tag

Ez a 2 oldalas ragasztó amit e-bay-en adnak, mennyire elég? Nem kell még pluszba átfúrnom a sisakot :)) ? Vagy a gyári SONY öntapadós talp?

[ Szerkesztve ]

(#550) tboldi válasza vacs (#547) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tőle vettem az ötletet, hogy a mellkasomra rögzítsem a kamerát. Sony-s tapasztalatra lennék kíváncsi. :R

(#548) nemdan:Ez az első kamerám, kelleni fog az adapter. Sisakra nem akarom ragasztani, a mellkasos nézőpont jobban tetszik. Kicsit hülyén fog kinézni a Sony, hogy így előreáll, de már megbarátkoztam a gondolattal. Eredetileg én is SJ4000/5000-et akartam volna, de kár lett volna kihagyni a teszkós bulit. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.