Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:50

LOGOUT.hu

SONY sport és akció kamerák

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Horváth Istv válasza XP NINJA (#3000) üzenetére


Horváth Istv
tag

Vegyél egy AS200-ast , és nem kell többet válogatni ! Szerintem , jó darabig nem mutatnak nagy dolgot , amiért érdemes lenne váltani...Persze a jövőt , én sem ismerem :B De az biztos , hogy ez , egy sportkamera keretein belül , minden célra felhasznállható képet rögzít már !

[ Szerkesztve ]

(#3002) Geresics válasza Horváth Istv (#3001) üzenetére


Geresics
addikt

...vagy, ha nincs szükséged mikrofon-bemenetre, GPS-re, és cseppálló kialakításra, akkor AS50! ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#3003) DigitXT válasza Geresics (#3002) üzenetére


DigitXT
félisten

Utóbbiban nekem a zoom tetszik, de az ára egyáltalán nem barátságos...

(#3004) runner 125


runner 125
nagyúr

Noh, bepróbálok kinti forumos javaslatokra egy ilyen mikrofont: Edutige ETM-001. Több külföldi motoros használja GoPro-kkal, elégedett vele mindenki.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3005) Geresics válasza runner 125 (#3004) üzenetére


Geresics
addikt

Hát ez eléggé rohadtdrága! :Y ;]
Ha ennyit szánnék rá, akkor már itthon lehet venni 10eFt-ért Audio-Technica ATR3350, vagy külföldről hozatnék 6m-es vezetékkel (!) rendelkező Movo LV1-et, és akkor aztán bárhova kialakíthatod magadnak a mikrofont! :K
Ezen a videón az ATR3350-ről beszélnek épp...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#3006) runner 125 válasza Geresics (#3005) üzenetére


runner 125
nagyúr

Néztem az AT-t, de mi az a bumszli rajta, amibe az a sok gombelem kell? Zajszűrő, vagy erősítő? Nem ismerem ezeket, de én elemekkel nem akarok szarakodni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3007) DigitXT válasza runner 125 (#3006) üzenetére


DigitXT
félisten

Tápegység. A hangminőség érdekében ilyen a kialakítása. De szerintem ahhoz,
hogy felvedd a kipufogó hangját, akármilyen mikrofon jó, nincs szükséged erre...

(#3008) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Tudom, hogy volt szó a különbségekről, de konkrétan képminőségbeliről nem olvastam. Szóval ha nem fontos a mikrofon bemenet és a gps hiánya sem szempont, hanem inkább az időtállóság és a képminőség, akkor AS50 vagy AS200 lehet a nyerőbb?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3009) DigitXT válasza DigitXT (#2986) üzenetére


DigitXT
félisten

Fun videó: balra AS200, jobbra AS20, ha szemben ülnek a TV-vel...:C

(#3010) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Srácok ez a xavcs formátum beteg. 22 perc videó 7.5 giga.
Ha leveszem a videóformátumot mennyit romlik a kép érezhető a különbség? Van valahol összehasonlítás?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3011) Geresics


Geresics
addikt

Új akiket érdekel, hogy hogyan lehet frankón rögzíteni a kamerát, és/vagy szeretnének egy megoldást a nem látható piros visszajelzőre, azoknak ajánlom figyelmébe ezt a videót 8:03-tól!
Türelmetlenebbeknek: kamera-bemutatás 8:03-tól, rögzítés 10:15-től, piros LED 11:45-től (12:30-tól), utána hangrögzítés, kommunikáció, stb... :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#3012) Horváth Istv válasza Ferdzsoo (#3010) üzenetére


Horváth Istv
tag

Igen ! Elég jol látható a külömbség . Nem életlenedik annyira ! Érdemes felvenni ebben a formátumban , majd feldolgozás után , kukázni ami nem kell . Videónál , elég sok felesleges anyag kerül rögzítésre :((( Fotónál jobban lehet előre gondolkodni....

(#3013) Rakman


Rakman
tag

Van valakinek tapasztalata az AS200 powerbank-kal való használatáról?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rakman

(#3014) Horváth Istv válasza Rakman (#3013) üzenetére


Horváth Istv
tag

Tapasztalatom nincs , de gondolm , ugy lehet használlni vele ,mintha tápegységen lenne a kamera .

(#3015) Rakman válasza Horváth Istv (#3014) üzenetére


Rakman
tag

Azért kérdeztem, mert itt a fórumon elhangzott olyan vélemény is, hogy volt, akinek nem működött így...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rakman

(#3016) Horváth Istv válasza Rakman (#3015) üzenetére


Horváth Istv
tag

Kézi kamerás forumban írták , hogy használható ilyen külső táprol , ebböl arra következtettem , hogy a kiskamera is elmegy róla .
Nah , majd ha lessz ilyenem , kipróbálom...

(#3017) Kroni1 válasza Geresics (#3011) üzenetére


Kroni1
veterán

Nagyon ügyes ez a srác, rendesen tele is rakja a sisakját mindenféle szarsággal! :)

Amúgy ahogy nézem, én pont ilyen szinte új AFX FX41-es sisakot vettem meg most havertól 25e-ért, csak az enyém fehér színű.. De egyenlőre nagyon tetszik, remek sisak!

Az az optikai kábel a kamerához rohadj jó ötlet volt a haverjától! Te ilyenre nem gondoltál?!

(#3018) Geresics válasza Kroni1 (#3017) üzenetére


Geresics
addikt

A srác amúgy tényleg ügyes, de itt a videónál picit azt éreztem, hogy megmutatja milyen a "mindent bele" csomag. :DDD

Amíg a SONY AZ1-et használom, addig nekem nem kell optikai kábel, mert van a tetején jól látható piros fény! :D
Nagyon szeretnék egy AS200V-t, de úgy döntöttem, hogy már "csakazértis" megvárom az utódmodellt, pedig az sem biztos, hogy idén jön! :DDD

Mik a tapasztalataid eddig az AFX 41DS-sel kapcsolatban? Mióta használod? Milyen sebességgel? Stb. Kérlek írj róla "feleslegesen sok" infót, mert el kell adnom az Acerbis Active Graffix bukóm mérethiba miatt, és vagy egy ugyan ilyet veszek nagyobb méretbe, vagy akkor már inkább egy AFX 41DS-t...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#3019) kellerman válasza Rakman (#3013) üzenetére


kellerman
tag

Működik powerbankról is, ha van távirányítód még az is. Én így használom sisakon / motoron.

(#3020) Kroni1 válasza Geresics (#3018) üzenetére


Kroni1
veterán

Az AS200 elég jó cucc, sztem ne várd az utódját egyenlőre, leeht egy darabig nem fogják lecserélni, mert ebben az árban még más gyártók körében nincs nagyon ellenfele sem, akkor meg minek. Áttervezhetnék a bekapcsologombot, esetleg előre tegyenek LED-et, de mást nem igazán tudnék mondani, hogy mit változtatnék rajta, a képminőség sztem több mint elég.

Sisak: Itt ebben a tesztben elég jól leirják és elmondják a vidiben a lényeget szerintem: AFX FX41
Annyit hozzátennék, hogy a szélzajból én sokkal többre számítottam, az én plexim mögött meglepően alig hangosabb mint a Caberg VOX. A fül alatt valóban jön egy kicsit a levegő, de nagyon jól szellőzik, és mivel hosszutávon mindig füldugóval megyek szerintem nem fog zavarni a szélzaj. Az árához képest sztem nem rossz cucc, sőt. A bélés könnyen kiszedhető, olyan anyag mint a legtöbb sisakban, azaz finom, de ha beleizzadok akkor nem a legkellemesebb. Csak egy-két prémium sisakban találkoztam olyannal ami talán gyorsabban szárad, és kevésbé dörzsöli ki bőrt gyakori fel-le vételkor, de ilyet azért nem lehet elvárni tőle, még a Schubert sisakom sem volt jobb ebből a szempontból. Amúgy RMCMotornál most akciósan 54e körül van..

(#3021) Rakman válasza kellerman (#3019) üzenetére


Rakman
tag

Köszönöm a konkrét választ!
:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rakman

(#3022) nrk


nrk
tag

Sziasztok, tudtok nekem segíteni, hogy SONY HDR-AZ1VR kamerához távirányítót hol tudok vásárolni? Kerestem itt fórumon vissza pár oldalt de nem találtam, google se sokat segít általában csak olyat dobál ahol kamera és távirányító egyben eladó. Köszi.

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#3023) Geresics válasza nrk (#3022) üzenetére


Geresics
addikt

Ez azért lehet, mert a típus végén a "VR" a távirányítós szettet jelenti! :K
Ezt keresed: Live Remote Control with Wi-Fi® for Action Cam: RM-LVR2

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#3024) nrk válasza Geresics (#3023) üzenetére


nrk
tag

Áhá ez volt a gond, találtam is, köszi. :)

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#3025) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok! A Sony akciókamera terén is szériaszám alapján nézi a garanciát? Most nézem hogy az AZ1VR-em számlájára csak a kamera számát irták fel, a távirányitóét nem. Vajon garanciás lehet? :F

(#3026) Horváth Istv válasza XP NINJA (#3025) üzenetére


Horváth Istv
tag

Szerintem , teljesen mindegy :) Jó esélyel , addig még garis , rendeltetés szerű használattol , nem romlik el ! Utánna meg már mindegy.....

(#3027) Geresics


Geresics
addikt

Sikerült összetörnöm az AZ1 lencséjét. :W
Mennyi a reális ára az AS200-nak? Árukeresőn, árgépen 80-85eFt-tól kezdődnek, de az nagyon sok szerintem... :F

Szerk.:
Ha van valakinek eladó AS200-asa, ne féljen közölni velem! :D

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#3028) -Mosquito- válasza Geresics (#3027) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Most vettem nem eladó. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#3029) Horváth Istv válasza Geresics (#3027) üzenetére


Horváth Istv
tag

És hogyan sikeült ? Csak az okulás végett....

(#3030) DigitXT válasza Horváth Istv (#3029) üzenetére


DigitXT
félisten

:DDD

(#3031) Geresics válasza Horváth Istv (#3029) üzenetére


Geresics
addikt

Nem bonyolult. Rátettem a motorra, majd 2 perc múlva megmozdítottam a motort, a kamera pedig pont a lencséjére esett, persze tok nélkül...

Az AS20-nak van mikrofon bemenete, és csak a Steady Shot ON mellett skálázza a FullHD-t, ugye?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#3032) DigitXT válasza Geresics (#3031) üzenetére


DigitXT
félisten

Igen és igen, bár az AS200 köröket ver rá képminőségben (sajnos, vagy sem).

(#3033) Geresics válasza DigitXT (#3032) üzenetére


Geresics
addikt

Mi a "normál" ára az AS200V-nek? Mert a 80-85eFt nekem erősnek tűnik...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#3034) DigitXT válasza Geresics (#3033) üzenetére


DigitXT
félisten

Sajna annyi. Hülyebolt leakciózott egy darabot 55K-ra, aztán pingvineztek.
(Bár azt mondták, a kiállított darabot oda tudják adni: az nem kellett.:R)

De úgy tudom, másnak sikerült a topikban 65K-ért lőnie szintén akciósat...
Nos ezek szerint tényleg akció volt. (Az AS50 se váltotta be a reményeket,
már ami az olcsóságot illeti, így nem volt különösebb árletörő hatása sem.)

(#3035) Kroni1 válasza Geresics (#3033) üzenetére


Kroni1
veterán

Miért nem próbálsz meg egy lencsét vadászni ebay-en az AZ-1-hez? Sztem az lenne a legolcsóbb megoldás..

(#3036) Geresics


Geresics
addikt

Kép.

Szerk.:
(#3035) Kroni1
Az lesz. Már péntek este neki is álltam, de egyelőre elkeserítő a helyzet: az AZ1 lencséje 45-65eFt között mozog, ami még viccnek is rossz! :W
Az AS100V-nél is hasonló a helyzet, de oda jó a GoPro régebbi változatának a lencséje, amit már 2500Ft-ért lehet kapni!
Most próbálom kideríteni, hogy az AZ1 lencse mivel csereszabatos. Ha mákom van, akkor az újabb GoPro lencséje jó lesz, az már 4500Ft-tól kapható!

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#3037) kellerman válasza Geresics (#3036) üzenetére


kellerman
tag

Szerintem ez még simán beleférne a garanciába. :C

Sokalltam az árát a lencsevédőnek, de most utólag biztos megérte volna.
[link]

(#3038) Geresics válasza kellerman (#3037) üzenetére


Geresics
addikt

Nyilván garanciális még! :DDD Sőt, még fizethetnek is nekem, mert segítettem a munkájukat, mert már szétszedtem, és kivettem a rossz lencsét! :D

A védővel az a baj, hogy csak pár típust ír kompatibilisnek, és nem tudom, hogy van-e különbség... :F

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#3039) kellerman


kellerman
tag

Átraktam a kamerát a sisak tetejéről oldalra, mert mindig szétkenődött a lencsén egy bogár, itt eddig nem volt ilyen problémám. tartottam tőle, hogy a magas plexi nagyon be fog lógni a képbe de nem . Már csak a szélzaj szűrést kell jobban megoldanom.

Érdekes hogy a két videó minőségében milyen nagy különbség lett YT-on, pedig egyforma minőségben vettem fel. Az első kb 400 Mb a második 1GB körül van, a nagyobb méretet jobban tömöríti? Mintha az árnyékos részeken lenne rosszabb a kép.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3040) Horváth Istv válasza kellerman (#3039) üzenetére


Horváth Istv
tag

Szerintem , a szélzajjal , nem tudsz mit kezdeni , csak ha külsö mikrofont teszel . Nálam közelebb van a kamera a motorhoz , ezért több motorhang halható , de így is zavarnak a mellék hangok...Érdemes lenne tán vagy zenét alá tenni , vagy hang felvevőröl külön motor hang felvételt alá keverni , mert a folyamatos súgás , eléggé elveszi a motorozás hangulatát...

(#3041) kellerman válasza Horváth Istv (#3040) üzenetére


kellerman
tag

Mikrofon a sisak szellőzőjében van. A szélzaj csökkentésére már van ötletem, hétvégén próbálom ki.

Wind muff ;) Van otthon nyúl bunda abból alakítok ki hasonlót. :)

[ Szerkesztve ]

(#3042) Horváth Istv válasza kellerman (#3041) üzenetére


Horváth Istv
tag

Majd referálj , milyen hatása van ! :)

(#3043) Chal


Chal
addikt

Telekom webshopban 54eFt az AS50. Nem tudja valaki hogy ezt ténylegesen meg is lehetett venni ennyiért, és tényleg elfogyott? Vagy csak amolyan placeholder termék? Sokszor volt már náluk, hogy ugyanezzel a szöveggel (elfogyott, de várható) kint volt jó áron egy-egy termék, de senki nem hallott olyanról aki valójában kapott is belőle, aztán később le is szedték :)

[ Szerkesztve ]

(#3044) Kroni1 válasza Chal (#3043) üzenetére


Kroni1
veterán

Próbáld meg! Asszem van vmi "TELEKOM2016" kuponkód is, amivel további 5 vagy 10% is lejön az árból!!!

(#3045) Chal válasza Kroni1 (#3044) üzenetére


Chal
addikt

Próbálnám ha lenne :) Igazából arra vagyok kíváncsi hogy megéri e rá várni (lesz e egyáltalán). Bár szerintem erre a választ amúgy is csak a T tudja :(

(#3046) kellerman válasza Horváth Istv (#3042) üzenetére


kellerman
tag

Sajna nem vált be. A mikrofonokat a szellőzőbe raktam belülről, eddig sima szivacs volt előtte, de ezzel is ugyan olyan. Más helyet kell nekik keresnem.

Gondoltam ilyenre is, hogy az adót elrakni a kipufogó környékére a vevőt meg a sisakra a power bankról kapna az is töltést és nem kellene vezetékkel bajlódni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3047) kellerman


kellerman
tag

Most kicsit meghosszabbítottam a mikrofon vezetékeket, közvetlen a mikrofonra ragasztottam a szivacsot, már csak keresni kell valami jó helyet a sisakon belül.

(#3048) Geresics válasza kellerman (#3047) üzenetére


Geresics
addikt

én úgy tettem a mikit, hogy a pofa-párna szorítja, de a szellőzőbe pont nem lóg bele (nincs szélzaj). Egy próbát megérhet!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#3049) Chal


Chal
addikt

Várom hogy legyen raktáron a T-nél AS50, közben olvasgatom a review-kat, és egyre bizonytalanabb vagyok :)

Az AS50 és az AS200V között nem bírok dönteni. Az AS200-ban van ugye GPS, cseppálló maga a ház is, van mikrofonbemenet, de a beépített mic. is jobb mint az AS50-ben. Az AS50-nek gagyibb a háza, van viszont BT lehetőség is a wifi mellett (kisebb fogyasztás, és remote power on), az LCD menüje szebb, gyorsabb, jobb a víz alatti hozzá járó ház (sokkal), és 13eFt-vel olcsóbb is.

Namost GPS nem kell, víz alá nem vinném, BT se mozgat annyira. Tehát tulképpen ami bármelyik típus erőssége a másikhoz képest, az engem pont nem vonz annyira (hacsak nem a 13kHUF :) ). Innét meg a minőség kéne hogy döntsön. Megnéztem pár review-t, a MarkHawkCam össze is hasonlította a két kamerát, szerintük szinte tök ugyanolyanok képminőség tekintetében. Viszont ahogy nézem a sampleket, az AS200-nál én több detailt látok helyenként, főleg a távoli dolgoknál (hegyek csipkéje, messzi fák, kövek, stb..). De hogy ezt mennyire venném észre két egymás után megnézett video között, a felől kétségeim vannak.

Van esetleg valakinek a jelenlevők közül tapasztalata az AS50-el, úgy, hogy használt már AS200V-t is?

[ Szerkesztve ]

(#3050) Geresics válasza Chal (#3049) üzenetére


Geresics
addikt

A közelmúltban vettünk cimborámnak egy AS200V-t, és egy AS50-et is. Eddig 2 napot forgattunk le vele, de még nem volt időm összevágni az anyagot, mert a törött AZ1-em szervizelem. Talán jövő hét végére lesz belőle videó, de gondolom addig nem akarsz várni... (Motorozáshoz használtuk mindhárom kamerát...)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.