Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:50

LOGOUT.hu

SONY sport és akció kamerák

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) loosht válasza akarmi1971 (#1843) üzenetére


loosht
senior tag

Este megnézem, de szerintem semmi hely sincs neki.

(#1852) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Hétvégén egész kellemes idő volt, ezért kipróbáltam a kamerát (még nem nagy motorral).
A sisakra vákuumos talppal van rögzítve.
Tudom, hogy sokatok szerint ez nem biztonságos, de a sisakom oldalán van egy kisebb egyenes felület ahova tökéletesen feltapad a talp (tavalyi szezonban is így használtam másik kamerával).
Hiába rángatom, akár a talpnál fogva is, tökéletesen tart. Persze ennek ellenére egy zsinórral a plexi alá kötöttem, hátha ...

A felvett videóból kettőt csináltam, egyiket Sony Vegassal kódoltam, másikat Action cam movie creatoral.
Tehát a nyers fájl azonos, csak a vágó/kódoló programban van eltérés, döntsétek el, hogy melyik a jobb.
A videót 1080p/60 fps-el rögzítettem, és ennek megfelelően kódoltam is.

Action cam movie creator-al készítve.
Sony Vegas-al készítve.

(^)(>.<)(^)

(#1853) Upo válasza vacs (#1852) üzenetére


Upo
addikt

Mondjuk ha nem a youtube-al kódoltatnád tovább kakivá, hanem feltennéd valami drive-ra a két file-t akkor meg is lehetne állapítani valamit.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1854) -Mosquito- válasza vacs (#1852) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ezekkel a rögzítésel vigyázzál,én most hagytam el a kamerámat. Sony öntapadós ívessel volt feltéve. Sisak oldalán volt,onnan leszakadt/levált a kétoldali ragacs tartóval tokostúl együtt.. A nyitott tokból kiszakadt a menetes rész na most ez a légellenálás miatt vagy mert oda kapja a plexiről a szelet vagy gyenge anyagminőség vagy a földre érkezés közben történt nem tudni.. Tok és a tartó között biztonsági damil volt ezért lett meg mind a kettő. Földön megtaláltam az üres tokot ami a sérülésekből kiderült az aszfalttal zárva találkozott majd kinyilt és a kamera kirepülhetett belőle. Ceredi szerpentin széle tele van falevelekkel/gazal na meg jó meredek partal. Esély sem volt megtalálni.. Most, hogy ez történt azt hiszem tenni fogok az új kamerára valami rikító színt,hogy ilyen esetben észre lehessen venni. Bár lehet ezzel csak csekély mértékben növelem a megtalálását.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#1855) DigitXT válasza -Mosquito- (#1854) üzenetére


DigitXT
félisten

Bár eső után köpönyeg, de...:B Ha ilyen eset előfordulhat, akkor én inkább a
tok és sisak közé tenném a biztonsági damilt, akár a sisak csatjába befűzve.
(Azért is, mert ha kirepült a kamera a tokból, kapott pár maflást az aszfalttól,
sanszos, hogy a lencséje kuka, onnantól meg csak a memóriakártyája érték,
meg az addigi felvétel. Karcolt, törött lencsével a kamera nem sokat ér.:R)

Persze, ha megtalálod, akkor legalább megvan, és még lehet mázlid vele.:K
(Így a legnagyobb pech, hogy le is szakadt, szét is törött, és el is veszett...)

Szerk: vacs egyébként pont a sisakhoz kötötte ki az egész hóbelevancot.:)
Ha az a vákuumos talp elenged, akkor a sisakplexit fogja cibálni a cucc...:DDD
(Mondjuk az - a pinlockot elnézve - nem biztos, hogy jó, ha azt is kiszakítja.
De nem fogja, annyira nem nehéz a kamera, remélhetőleg - és nem esik le.)

[ Szerkesztve ]

(#1856) -Mosquito- válasza DigitXT (#1855) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Egen,ez lesz a következő művelet,hogy a sisak-tok között lesz damil. Jahh nyitott toknál ha benne marad a kam akkor a lencse tuti kap mert az kijjebb van,ha meg kiesett akkor kukázni is lehet. Zárt tok sem 100%-as,ha megnézem akkor a záró csúszka/nyelv kb 1mm sisncs ami zárva tartja. :( Borzasztó a Sony tartozékok minősége. Ilyen áron sokkal többet/jobbat várna el az ember!

Vacs megoldasa sem jó, mert ott meg tok menetje szakadhat ki akár.. Persze milyen motoron, hol hogyan használják, mekkora km/h-val az meg másik dolog.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#1857) DigitXT válasza -Mosquito- (#1856) üzenetére


DigitXT
félisten

Tok menetje a talp elengedésétől/sisaknak koccanásától biztos nem szakad ki:
Nálad a földet érés, ami odaverte - valószínűleg nem kis tempóval csapódott be!
(Nálam egy kis tempós, de annál határozottabb erőhatás törte ki a gyári talpból
a kamerát tokostul, és csak a tok lencséje ment szét + a gyári talp törött el.:K
Én nem érzem olyan rossznak az anyagminőséget, hogy bármikor szétessen.)

Ettől függetlenül az, hogy kinyilt a tok az ütődéstől/pörgéstől, és elszállt belőle
a kamera meglehetősen kiábrándító mutatvány. De szerintem nem általános.:N
Mindenesetre kár, hogy nem lett meg: legalább látványos lett volna a felvétel.:DDD

(#1858) nemdan


nemdan
senior tag

Ki milyen powerbankot ajánl/használ ami bevált? Max. 3000-et szánnék most rá..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1859) zozohoho45 válasza vacs (#1852) üzenetére


zozohoho45
tag

Halihó!

Szerintem a sony movie creator által kódolt felvétel élesebb. Nekem nem sikerült még ilyen minőségben felvételt készíteni. Gyári helyzetben van még a lencse a kamerán, vagy már tekergetted?

Ez AS-20 kamera?

Nálam közel nincs meg ez a minőség :(

Szép napot!

(#1860) loosht válasza akarmi1971 (#1843) üzenetére


loosht
senior tag

Megnéztem, nem lehet.

(#1861) Akidobos74


Akidobos74
aktív tag

Vajon miért csak 40.000 képet lehet rögzíteni timelapse-módban? 32-es kártyán a 40.000 kép közel 15 Giga lett. Azt írta ki, hogy MAX. és még videót sem lehetett felvenni, pedig a kártya fél tár kapacitása még rendelkezésre állt.
:F

(#1862) akarmi1971 válasza loosht (#1860) üzenetére


akarmi1971
csendes tag

kösz , akkor még gondolkodom a megoldáson.

(#1863) yoli666 válasza vacs (#1852) üzenetére


yoli666
tag

Szia!

Én a kimerevített képnél vettem észre hatalmas különbséget, de ez lehet beállítás is a Vegas-nál.
Próbáljátok ki mondjuk 0.48 körül a táblát elolvasni megállított képnél....
Action cam movie creator-al készített videónál simán el lehet akár mikor.
A Vegas-al készítettnél szinte teljesen olvashatatlan.
Nem tudom ezen mennyit ront a youtube, de ez nagyon szembeötlő különbség...
Mondjuk, ha egy szabálytalan autós rendszámát kéne leolvasni akkor már nem mindegy a különbség...

(#1864) tboldi válasza yoli666 (#1863) üzenetére


tboldi
nagyúr

Biztos, hogy csak valami beállítást kell "birizgálni". A Vegas egy profi videószerkesztő, nem átlag usereknek szánták a fejlesztők. Kizárt dolog, hogy ne tudjon olvasható szövegeket produkálni. :D

(#1865) DigitXT válasza yoli666 (#1863) üzenetére


DigitXT
félisten

Szabálytalan autós rendszámához a nyilvánosságnak semmi köze,
azt nem a YT tömörített videójából kell majd leolvasni. A rendőrnek.
(Nyilvánvaló, hogy egy komolyabb program többféle tömörítést tud,
s ha azonos is a tömörítés, lehet állítható a bitráta/több paraméter.)

Ott a nyers fájl: az is tömörített, és annál már csak rosszabb lesz!:K

Ui: ha olvashatóságra mentek, akkor AS20-nál stabi szigorúan OFF!
AS100-nál meg ON, mert az FullHD videót csinál stabival is, s akkor
a kisebb látószög több részletet visszaad. Amúgy is túl sok a 170...
Persze utóbbi magánvélemény, de a mindennapi használatban sok.

(#1866) AnubiSV1000S


AnubiSV1000S
újonc

Valakit érdekel az alant látható konzol? Eredetileg egy Nokia tartót lehetett hozzá csatlakoztatni de tökéletesen illeszkednek a megszokott itt használatos tartókkal. Nagyon erős az öntapadós része!

Van 3 db belőle 2 bontatlan csomagolásban, 1 db amit a fénykép miatt kibontottam. Darabja 1500ft :)
svandor82@gmail címre írjon akit érdekel!

(#1867) loosht


loosht
senior tag

Csináltam egy gyors vízalatti tesztet a gyári és az SJ3000 víz alatti tokkal. Hirtelen csak a csapban tudtam kipróbálni, de a lényeg kivehető. A nyers videó és kép fájlok itt találhatóak. Közben kiderült, hogy a gomb mégis működik rendesen, csak a tok nem volt rendesen becsukva. Pillanatnyilag egyetlen negatívum a 170 foknál jelentkező vinyettálás, de steady on-nal ez nem látható. Nagy pozitívum viszont, hogy az SJ3000 képe ugyanolyan éles víz alatt, mint felette.

Gyári tokkal:

SJ3000 tokkal:

Néhány kép a tokról:

[ Szerkesztve ]

(#1868) haladó


haladó
tag

AZ1 akksi témában a kérdésem még annyi, hogy a gyári 650mAh, az utángyártott AZ1 aksi pedig 1050mAh. Miért ez a különbség?

(#1869) twine válasza loosht (#1867) üzenetére


twine
addikt

:R

(#1870) DigitXT válasza haladó (#1868) üzenetére


DigitXT
félisten

Mert a papír mindent elbír.:DD Utángyártott NP-BX1-re is 1600 mAh-t írtak,
aztán könnyebb, mint a gyári, és kevesebbet bír. Pedig a gyári 1240 mAh.
Gyanítom, hogy a gyári a valós adat, az utángyártotté kamu/marketing.:K

Szerk: nagyobb kapacitáshoz ugyanazon technológia használata esetén
nagyobb fizikai méret kell, ami ilyen milliméteres helyhasználatnál kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#1871) haladó válasza DigitXT (#1870) üzenetére


haladó
tag

Értem, köszi. Amúgy postával kb 3400 lenne 2 aksi attól az ebay -es eladótól akitől innen már vásároltak, annyit megér.

(#1874) yoli666 válasza DigitXT (#1865) üzenetére


yoli666
tag

Én csak ezt írtam le, mert ezt vettem észre. Tudom, hogy millió beállítás van a Vegasban, mert évekig használtam, de már Premiert használok. Bár nyilván a beállítások hasonlóak.
Pont ez a baj, hogy a szabálytalan autósok rendszámát nem teszik közzé, többet használna, ha a videómegosztókon látható lenne a sok tahó rendszáma...

(#1875) DigitXT válasza yoli666 (#1874) üzenetére


DigitXT
félisten

Az adatvédelem meg smafu? Minden pofon mellé ugye nem lehet
rendőrt állítani, de ha a civil rendőrnek hiszi magát el van tévedve.

Ennyi erővel: rendszámot a biciklistára (kéne) gyalogosra ("vicc"),
segédmotorkerékpárosra (kéne), a kóbor kutyákra, és YT-ra fel!:D

(#1876) yoli666 válasza DigitXT (#1875) üzenetére


yoli666
tag

A szabályosan közlekedőknek nincs millió esetben kitakarva a videókban, akkor az Ő adatvédelmükkel mi lesz? :) Pont a szabálytalankodókat kell védeni? Szerintem pont fordítva, de kinek hogy.... :)

(#1877) zozohoho45 válasza haladó (#1871) üzenetére


zozohoho45
tag

Halihó!

Én innen rendeltem és meg is jött bőven határidő előtt.
[link]

Szép napot!

(#1878) DigitXT válasza yoli666 (#1876) üzenetére


DigitXT
félisten

Rendesen félreértetted a mondandómat...:R Mindenesetre én nem szeretnék
pert a nyakamba, mert elkezdem bemutogatni - direkt!!! - a szabálytalankodókat
a YT csatornámom (hidd el, hogy naponta sokat látok, de semmi közöm hozzá).

Az, hogy a szabályosan közlekedők rendszáma megjelenik, szintén LEHET baj,
csak kisebb rá az esély: nekik általában nem merül fel jelentős érdeksérelmük...
De tőlem aztán mindenki arra használja az akciókameráját, amire akarja.:))

(#1879) haladó válasza zozohoho45 (#1877) üzenetére


haladó
tag

Szia!

Köszi a tippet! Sajna AZ1 -be valót ez az eladó nem árul. A legolcsóbb amit találtam az ez:[link]

(#1880) vacs válasza vacs (#1852) üzenetére


vacs
veterán

(#1854) Mosquito34 és (#1855) DigitXT: igen, a rögzítés kényes dolog, a zsinóron kicsit még variálok.
A stabi be volt kapcsolva, mert a 170 fok már sok, mindig látszódna a sisak.

(#1859) zozohoho45: igen, ez AS20 és teljesen gyári, semmit nem állítottam rajta

(#1858) nemdan: Xiaomi Power Bank-ot érdemes venni, Banggood-on néha nagyon komolyan akciózzák, [link].

(^)(>.<)(^)

(#1881) nrk válasza vacs (#1880) üzenetére


nrk
tag

Xiaomi Power Bank-ot használok én is, csak ajánlani tudom, nagyon jó. :)

Kicsit több mint 3 ezer, 5-6ért lehet már venni, viszont amennyivel többe kerül azt meg is éri. Teljesítményben is és minőségben is nagyon jól összerakott, ha jól tudom LG akkumulátorok vannak benne.

Viszont vigyázni kell mert elég sok a fake belőle.

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#1882) TXT


TXT
őstag

Mas is tapasztalta mar, hogy az AS20 wifi-n osszeparositva okostelefonnal (iPhone) vizbe helyezve eldobja a jelet es megszakad a kapcsolat, igy nem lathato tovabb a telefonon megjelenitett kepe?
Vagy ez teljesen egyertelmu jelenseg? :U

(#1883) barack1997 válasza TXT (#1882) üzenetére


barack1997
senior tag

Múltkor nekem is beleesett az iPhone-om a vízbe és tényleg nem jelenített meg többet semmit a kijelzője :DDD

Viccet félretéve, ez a telefonos app elég gyenge, néha megakad és eldobja a jelet és funkcióban se valami nagy eresztés :W :(((

[ Szerkesztve ]

(#1884) Pompi válasza barack1997 (#1883) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Milyen funkció hiányzik belőle? :F

Feel Good Inc.

(#1885) AllTheBest válasza Pompi (#1884) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Pl nem lenne rossz, ha mutatná az akksi töltöttségi szintjét :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1886) TXT válasza barack1997 (#1883) üzenetére


TXT
őstag

Medenceben probaltuk ki es minden egyes vizbetetelkor par masodpercen belul szakadozni kezdett a kapcsolat, ahogy kivettem visszaallt, majd amint viz alatt hagytam a kamerat, meg is szakadt a kontakt a telefonnal. Ez a szoftver gyengesegen mulik, vagy a viz ennyire jol szigetel a wifi-t illetoen? :U
Viszont akkor mi a helyzet a csuklos kontroller kapcsan???

Nekem csak egy funkcio hianyzik az app-bol, megpedig, hogy a felvett anyag is lejatszhato es visszanezheto legyen altala. :K

[ Szerkesztve ]

(#1887) Bogyó bá' válasza TXT (#1886) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lehet, hogy az iPhone-t is a vízbe kell rakni... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1888) twine válasza TXT (#1886) üzenetére


twine
addikt

Szerintem a víz lessz az....mert mikor megvettem a kamerát haver giga aquariumába dobtam be és ott is közvetlenül a fala mellet kellet álnom, hogy ne hasaljon el a kép....

Pedig eredetileg én is ilyen dolgokat (is)terveztem a rögzítésen kívül, hogy pici fiammal bohóckodunk nyáron a medencében, anya meg ha épp nincs kedve pancsolni, kintről nézi a parton a kijelzőn a víz alatti bohóckodást....
Ezt buktuk...
Pedig ahogy már itt írtuk páran Nexus tulajok...Nexus5-ön hibátlan a kapcsolat....nem szaggat nem dobálja...
De (ez a víz dolog)legyen a legkevesebb,,,nem vágok eret miatta... :N
Nekem mondjuk azt hiszem szerencsém van mert itt sokakkal ellentétben nem motorozom, sielek,,stb,,,inkább csak a kis pöcsösöm miatt kellet egy strapa kamera...
Szóval rövid jelenetekkel dolgozom, ami a vágó programoknak is szerencsésebb, hogy nem órás felvételekkel kel dolgozni,,másrészt azonnal másolható, nézhető emberi időn belül a telefonnal...

[ Szerkesztve ]

(#1889) Drótszamár válasza TXT (#1886) üzenetére


Drótszamár
őstag

A víz elnyeli a 2400 Mhz környéki rádióhullámokat. A mikró is ezért tud melegíteni.
A wifi is ezen a frekvencián megy.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1890) Akidobos74


Akidobos74
aktív tag

Megjött a skeleton tok az Aliexpressről rendeltem. 6-án adták fel, tegnap kaptam a cetlit, hogy megjött.. :Y :C
A Pestről csütörtökön rendelt küldeményt is ma vettem át...

(#1891) TXT válasza Drótszamár (#1889) üzenetére


TXT
őstag

Koszi sracok az infot es tapasztalatokat! :R

(#1892) AnubiSV1000S


AnubiSV1000S
újonc

Egy új kombót raktam össze :) Arra gondoltam hogy mivel van egy sony smartwatch 2 órám és van rá alkalmazás direkt AS20hoz hogy az élő képet nézzem rajta akkor ez biztos hogy fogja tudni helyettesíteni a gyári csuklóra rögzíthető nézőkéjét...
Elég döcögősen de megy... sajnos hogy az óra BT kapcsolattal van a telóhoz kötve a kamera meg wifin van a telóhoz, ez már túl sok lépcső a teljes akadásmentes képátvitelhez, ezért igen sokszor beszaggat, néha be is fagy a kép... no mind1, legalább megpróbáltam :)

(#1893) csaszi72 válasza nemdan (#1858) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Én meg a TPLINK 10400-át használom, ajánlom.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1894) loosht


loosht
senior tag

Hétvégén nekiálltam a fókuszállításnak. Kár volt, ugyanis gyárilag a legjobb beállításon volt. :( Annyit értem el vele, hogy most nincs rögzítve a lencse. Mit javasoltok? Én szilóra gondoltam.

(#1895) DigitXT válasza loosht (#1894) üzenetére


DigitXT
félisten

1) alapszabály: ami nem romlott el, ne javítsd meg!:R
2) ha találtál volna jobb fókuszt, mivel rögzítetted volna?
3) neutrálisat keress, nehogy a felszabaduló gőzök kárt
tegyenek a lencsében. (Nekem pl. ez teljesen jól bevált.)
4) amit csak beállítottam, de a gyári ragacsra hagytam,
elmászott, most állíthatom be megint immár ragasztva.

[ Szerkesztve ]

(#1896) loosht válasza DigitXT (#1895) üzenetére


loosht
senior tag

1) Gokartozni voltam és úgy tűnt a felvételen, hogy a gokart még éles, de a távolabbi tárgyak már nem annyira, ezért szerettem volna csak egy picit távolabbra állítani. Csak tekergetéskor derült ki, hogy ettől nem lesz jobb.
2) Még semmivel, ráér a rögzítés kérdése, egy ideig még nem kell a kamera.
3) Köszi! :R
4) Erre gondoltam én is.

(#1897) Pompi válasza loosht (#1896) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mi volt a tekergetés menete? Mekkorákat tekertél? Fotóztál, videóztál? Hogyan ellenőrizted a képet?

Feel Good Inc.

(#1898) loosht válasza Pompi (#1897) üzenetére


loosht
senior tag

Csináltam egy pár fotót. Utána élőképpel (HDMI/TV) tekergettem. A teljes tartományt megnéztem (makrótól végtelenig) és ami a legjobbnak tűnt, azzal csináltam ismét képeket. Ez kb. fél mm-re volt a gyári állapottól. Utána a képekbe belenagyítva összehasonlítottam a részleteket és gyakorlatilag semmivel sem volt jobb.

(#1899) pgemil válasza loosht (#1867) üzenetére


pgemil
aktív tag

Szia!

Honnan rendelted? Mennyi idő alatt jött meg?

Köszi a válaszokat előre is ...

(#1900) loosht válasza pgemil (#1899) üzenetére


loosht
senior tag

Szia!

Innen rendeltem és 2 hét alatt érkezett meg.

Pompi: szerintem az összefoglalóba is mehet a link, mert már többen is kérdezték és tényleg nem egyszerű rátalálni. Ha gondolod (és amiket már posztoltam nem jó), akkor csinálok róla egy pár jó képet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.