Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:50

LOGOUT.hu

SONY sport és akció kamerák

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Bogyó bá' válasza András4 (#1549) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Itt is megkérdezem: milyen közdarab van a tok és a gyári talp között?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1552) hodostamas válasza András4 (#1545) üzenetére


hodostamas
addikt

Nem a sony saját progijával konvertáltad a videót? Annak a 720-as beállítása borzasztó.. még a 720p-s videót is érdemes 1080p beállítással menteni, ugyan úgy 720p lesz a felbontás, de legalább normális bitrátával.

(#1553) András4 válasza Bogyó bá' (#1551) üzenetére


András4
csendes tag

ezt a fejpántkészletet vettem meg és azt a tartót ami dönthető meg fordítható azt tetem föl a gyári homorú tartóval arra tettem még 2 csík ragasztót mert nem ugyanaz volt az íve.

http://www.sony.hu/electronics/actioncam-rogzito-kiegeszitok/blt-uhm1

(#1554) András4 válasza hodostamas (#1552) üzenetére


András4
csendes tag

Nem azzal hanem a Camtasia Studio 8 progival.Szóval akkor az én nyelvemre lefordítva, a kamera beállítás maradhat csak a programba állítsam át mielőtt lementem? :F

(#1555) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

!!! Figyelem a következőket mindenki csak saját felelőségére, a gép megbontása garancia vesztéssel, szakszerűtlen babrálása pedig meghibásodással is járhat !!!

Szétkaptam én is a kamerát, beállítgatás majd holnap lesz, valami kinti témán. Viszont én az eddigiek ellenére a melegítős megoldást javaslom. Szigetelőszalag többszöri körbetekerésével és kombinált fogóval próbálkoztam, és azon kívül, hogy a szigetelő szalagtól ragacsos lett a lencse és a többréteg szigetelés ellenére is nyomot hagyott a fogó a peremen sokminden nem történt. Ellenben hajszárítóval kb. fél percig melegítettem és gyönyörűen eltekeredett a lencse, elég feszes maradt, beállítás után további fixálás nélkül is meg tud majd maradni szerintem.

Egy betekintés kicsit a kulisszák mögé:

Feel Good Inc.

(#1556) -Mosquito- válasza András4 (#1545) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Bocsi, de kevered a micro sd kártya 8,16,32Gb felvételi idejét,meg az akku rendelkezésre álló idejét. Akku idő VGA esetén 85-(125) perc, zárójelben Wifi OFF-kikapcsolt állapotban. Kézikönyv jobb felül letölthető.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#1557) András4 válasza -Mosquito- (#1556) üzenetére


András4
csendes tag

Olvastam a kézikönyvet,én csak azt néztem hogy a kamera mennyi időt írt ki.

(#1558) barack1997


barack1997
senior tag

Hali!

VCT-AMP1 monopodja van valakinek ? Jó cucc ? Tetszetős, lehet veszek egyet, egy két koncertet jó lenne felvenni a kamerával majd Soundon :))

(#1559) Akidobos74 válasza mézespálinka (#1544) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Kis patentos megoldás féleség tartja még. Pulcsi belsejével a lencsét told és az ajtót húzd, kijön. De inkább az ajtót ne erőltetsd. :N
________________________
Csináltam ma timelapse-t az újratekert fókusszal, összehasonlításul linkelek egyet a maihoz hasonló időjárási körülményekkel és a gyári beálltással.

Gyári fókusz

Sufni fókusz

:))
_________________________

Pompi: Én lekapargattam a ragasztócsíkot csavarhúzó fejének a sarkával. Olyan 120°-nyi csík volt csak. Nem tekeredik el.

[ Szerkesztve ]

(#1560) mézespálinka válasza Pompi (#1555) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Pompi, Akidobos74, köszönöm a segítséget, sikerült. Bár sajnos mire olvastam, a szigetelős megoldással eltekertem a lencsét. Már csak napsütéses időben kell kis szabadidő, lövök pár képet hogy melyik legyen a jó beállítás. Köszi a segítséget. (bár még tuti jelentkezem :D ) :R

(#1561) DigitXT


DigitXT
félisten

Na, ezekre kíváncsi leszek:

(#1562) Pompi válasza DigitXT (#1561) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én is :K néztem már én is ezt a típust.

Feel Good Inc.

(#1563) loosht


loosht
senior tag

Jelentem a paypal dispute (igaz csak második körben) eredményes lett és vissza kaptam a pénzt lightinthebox-tól.

Rendeltem egy ilyet. Kb. 20-25 percet mentem vele elég szar, rázós úton. Végig a motoron volt és nem esett le. A bukóra is szépen feltapadt. Azt igaz csak úgy teszteltem, hogy megfogtam a kameránál fogva és ráztam kb fél percig, de onnan se esett le. Az autóra is feltapadt szinte bárhova és elég masszívan tartott. Majd azt is letesztelem menet közben.

[ Szerkesztve ]

(#1564) kistrojak válasza DigitXT (#1561) üzenetére


kistrojak
csendes tag

Ugyan ilyent vettem, súlyra pár grammal kevesebb mint a gyári. Üzemidőbe (1080p60) kb 5-8 percel bír kevesebbet. Nekem bevált, hidegben is. Nem csalódtam.

...

(#1565) Büszke válasza DigitXT (#1561) üzenetére


Büszke
tag

Szia.

Egy beszerzési linket ossz meg velünk légyszi.
És a hozzá való töltő linkjét is.
Köszi

Honda VFR800 Vtec Annyi a világ, amennyit látsz belőle!

(#1566) Pompi válasza loosht (#1563) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem van ilyen tapadógorongos, meg egy másik fajta is, aminek rövidebb a szára, igaz én szélvédőn belül használtam még csak.

És ma megjött a február 25-én rendelt és 27-én feladott sj3000 skeleton tok is, ebayes.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1567) DigitXT válasza Büszke (#1565) üzenetére


DigitXT
félisten

Két db volt egyben, 2x2-t rendeltem, mivel kellett egy a kollégának is.
Tapasztalatokat megosztom, amint lesznek, most éppen töltődik...:K
Mindkét kamerám 115-116 perces üzemidőt tudott, ehhez viszonyítok.
kistrojak: remélem hasonló jó tapasztalatokról számolhatok be.:R

Ui: 02/24-én rendeltem, most pénteken (6-án) már hozta is a posta.:D

Remélem nem robban fel semmi, elvégre nem Li-Po...;]

[ Szerkesztve ]

(#1568) zozohoho45


zozohoho45
tag

Halihó!

Tegnap ismét jött egy csomag Kínából.
A méretproblémás keret és a bizonytalanul rögzíthető gömbcsuklós adapter után végre egy olyan kiegészítő, amiről már első ránézés után megállapítható, hogy jól használható. Két plusz talpat is adtak hozzá, így több rögzítési mód is kipróbálható.
[link]

Tudtok olyan videószerkesztő programot javasolni, amivel kitudnám takarni a km órát? :U

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#1569) Pompi válasza zozohoho45 (#1568) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

pl. a Sony Vegas :K

Feel Good Inc.

(#1570) dbala válasza zozohoho45 (#1568) üzenetére


dbala
tag

Ezzel, hogy oldod meg, hogy függőlegesen álljon a kamera ne vízszintesen? Ehhez is kell egy gömbfej, hogy el tudd fordítani vagy hogyan oldod meg? Feltéve ha sisak oldalára rögzíted.
Én is rendelés előtt vagyok és gondolkodom a megfelelő rögzítésen bicajos sisakhoz.

(#1571) loosht válasza dbala (#1570) üzenetére


loosht
senior tag

Ha jobban megnézed, akkor látszik, hogy forgatható a fej. Beállítod és meghúzod.

(#1572) dbala válasza loosht (#1571) üzenetére


dbala
tag

De írtam, hogy feltéve ha sisak oldalára rögzíti. Így ha forgatja akkor nem előre hanem oldalra fog nézni a kamera és akkor is vízszintesen fog állni.

(#1573) zozohoho45 válasza dbala (#1570) üzenetére


zozohoho45
tag

Halihó!

Ezeken a képen látható a felfogatás mikéntje, valamint az, hogy tépőzáras rögzítést használtam a kétoldalas fix ragasztás helyett. Ezzel lehet a függőleges nézetet is változtatni.




Szép napot!

(#1574) dbala válasza zozohoho45 (#1573) üzenetére


dbala
tag

Köszi a képeket. Ez a tépőzár mennyire erős?

(#1575) bartal996


bartal996
tag

Sziasztok!
Van egy nagy problémám!
Ma elmentem dokihoz motorral, a fejemen ottvolt a kamera, itthon beindítottam(el is indult), de mikor ott megnéztem már ki volt kapcsolva a kamera. Próbáltam feltenni a telefonomra videot a váróban, de a telefonom enm tudta megnyitni. Most hazaértem, és rámásoltam a gépre, ugyan azt irja, hogy " A windows media player hibát észelt a lejátszás során." Vasárnap elmentem vele, ott még jóvolt, felvettem 40 percet egyhuzamban, utána is eldinditottam, de azt sem tudta már lejátszani.. Mi lehet a baja?? Még van rajta 24gb szabad hely. Akksi teljesen feltötlve. Már meglett 2x formázva.
Egy 1800 Ft os 32gb os eBay-es memória kártya van benne, nagyon arra gyanakszom.. szerintetek?? :F :W

(#1576) loosht válasza dbala (#1572) üzenetére


loosht
senior tag

Remélem a képek alapján leesett, hogy miről beszéltem! :D :P Te a másik csavarra gondoltál.

(#1575) bartal996: Az a memkari sajnos fake. Teszteld le h2testw-vel!

[ Szerkesztve ]

(#1577) bartal996 válasza loosht (#1576) üzenetére


bartal996
tag

Nem értek hozzá, de a piros szerintem nem jelent jót.. :(
Pedig olyan jó felvételek voltak.. :O

(#1578) Tomika86 válasza loosht (#1576) üzenetére


Tomika86
senior tag

Helló!

Ma jött az e-mail hogy feladták a nyitott tokot.
LightInTheBox.Com Február 18.-án vettem.
10-25 munkanap a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#1579) zozohoho45


zozohoho45
tag

Halihó!

Már nekem is csak a nyitott SJ tok hiányzik a boldogsághoz. ;]

Egy kis összegzés: - sony AS-20 ; nyitott keret mobilhoz /sajnos nem jó a kamerához/; mini, három poliplábas állvány /ezt miért?/ ; gömbfej adapter /talán jó lesz a polipos állványhoz/ ; sisakhoz rögzítőszett, amivel gopro tartozékokkal is használható a sony / nincs ilyen gopro-s cumóm/ ; 32 GB kártya / ez akármibe is jó lehet/; egy kerékpárhoz is használható vízhatlan mobiltartó /végül is kell egy ilyen tartó a mobilhoz vagy nem?/
és még úton Kínából hazafelé egy skeleton tok, amit a sisakon oldalra felszerelve talán hallani is lehet mikor, mit pittyeg a kamera. Ennyi!

Szép napot!

(#1580) Attila444 válasza bartal996 (#1577) üzenetére


Attila444
aktív tag

Ez fake, 1800ft azért gyanús lehetett volna.

(#1581) bartal996 válasza Attila444 (#1580) üzenetére


bartal996
tag

Több mint fél éve vettem.. Eddig nem volt különösebb baja azthiszem, haverral együtt vettük, neki is tökéletesen üzemel.. Vagy ennyi volt?
Tudna linkelni nekem valaki egy eBayes 32GB-os memória kártyát, amit esetleg magának is vett és bevált? Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#1582) Pompi válasza bartal996 (#1581) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Tessék.

Feel Good Inc.

(#1583) Büszke válasza bartal996 (#1581) üzenetére


Büszke
tag

Szia.
Ennél az eladónál nézelődj:
sinceritytrading

[ Szerkesztve ]

Honda VFR800 Vtec Annyi a világ, amennyit látsz belőle!

(#1584) Tomika86 válasza bartal996 (#1581) üzenetére


Tomika86
senior tag

Tegnap jött meg amit linkeltek. Nagyon gyors kártya, megéri.

(#1585) werszomjas válasza bartal996 (#1581) üzenetére


werszomjas
őstag

Én ilyet vettem.

Meg vettem a felettem linkelt Transcend-et is, azt online lehet csekkolni serial alapján hogy eredeti-e és igen, az :K

lightinthebox-on február 21-én rendelt skeleton tokot ma végre postára adták :Y

Gokarthoz milyen felfogatást ajánlotok? Sajnos nincs saját sisak, így az kilőve, mivel az ottanit nem ragasztgathatom össze.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#1586) bartal996


bartal996
tag

Köszönöm szépen a gyors és őszinte válaszokat! :) :R Mivel mind a hárman, ugyan azt az eladót írtátok, nekem ennyi elég is, én is tőle veszek, már csak az a kérdés, hogy Transcend vagy Samsung.. :F Inkább Samsungra hajaznék, az mégis csak Samsung nem?

(#1587) zozohoho45


zozohoho45
tag

Halihó!

Az is jó vétel!
Egy kicsivel gyorsabbnak tűnik a Transcend. /Van egy-egy darab mindkét kártyából./
Majd félév múlva újra megbeszéljük, hogy fake vagy nem fake ;]

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#1588) Drótszamár válasza loosht (#1563) üzenetére


Drótszamár
őstag

Épp ma akartam én is elkezdeni levelezgetni, meg dispute-ot nyomkodni, erre ma jött a levél, hogy feladták a tokot.
Pont 3 hét volt. :(

Újabb 3 hét mire ideér majd.

Az ünnepek miatt számítottam csúszásra, de azért az ünnep után 2 héttel feladni pofátlanság. :(

Részemről LightInTheBox nem ajánlott bolt.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1589) bartal996 válasza zozohoho45 (#1587) üzenetére


bartal996
tag

Nekem a gyorsaság a legkevesebb.. :)) Le sem tudom írni mennyire utálom azt mikor tele van egy kártya fontos cuccokal, és egyszer csak elromlik.. :W :O Lényeg az, hogy bírja. :)

(#1590) zozohoho45


zozohoho45
tag

Halihó!

Basszuskulcs!
Megnéztem és sajnos én is a Light-os forrásból rendeltem. :((

Még reménykedem, hogy idén megkapom az SJ skeletont. /nem néztem, de remélem nincs benne az összefoglalóban!/

Szép napot!

(#1591) Pompi válasza zozohoho45 (#1590) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"remélem nincs benne az összefoglalóban!"

Benne volt, de pár napja kivettem a tapasztalatok alapján.

Feel Good Inc.

(#1592) zozohoho45


zozohoho45
tag

Halihó!

Nagyon jól tetted! :R

Köszi!

(#1593) haladó válasza bartal996 (#1586) üzenetére


haladó
tag

Kártyát még nekem is kell bele venni, hogy melyiket én se tudom még, sztem mindegy, de ennél okosabb érvnek én is örülnék :)

(#1594) Pompi válasza bartal996 (#1586) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A Transcendről annyit, hogy saját mérésem szerint egy USB3-as eszközben 20MB/s írást és 80MB/s olvasást tud ez a kártya.

Feel Good Inc.

(#1595) DigitXT válasza Pompi (#1562) üzenetére


DigitXT
félisten

Na, teljesen jók ezek. 22 grammosak, a gyári akku 25 gramm, mindkét
kamerát kifuttattam lemerülésig, s mindkettő ~103 percet vett fel.:R
Ez egybevág a korábbi állításokkal, hogy valamivel könnyebb, valamivel
kevesebbet vesz fel, viszont ha figyelembe vesszük, hogy töredék áron:
best buy.:K Most került fel éppen az edzésvideó három kameraállásból
(FZ1000+2xAS20). Úgy néz ki a fájlok közt képkockát sem dob el.:C
Valamit ugyan vacakolt a VirtualDub, hogy az utolsó 7 képkockát nem
dekódolta, de AviSynth-tel összerakva nem is láttam, hol a fájlhatár.:N

[ Szerkesztve ]

(#1596) Something_ válasza DigitXT (#1595) üzenetére


Something_
őstag

Reméljük, hogy 30 feltöltés után sem veszít sokat majd az "erejéből".

Amúgy én PH-ról vettem Seederking fórumtárstól 5000-ért class 10-es kártyát. Eredeti és 1 év garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#1597) Pompi válasza DigitXT (#1595) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jól hangzik, köszi az infót. Én egyelőre még nem rendelek, mert ha minden igaz áll a házhoz pár original akksi (is) hamarosan, de még nem spoilerezek többet, nem akarom elkiabálni.

Feel Good Inc.

(#1598) Akidobos74


Akidobos74
aktív tag

Ha már akksi. Tavaly vettem családizásra egy HDR-CX240E-t, ugyanez az akksija :)

(#1599) Tomika86 válasza haladó (#1593) üzenetére


Tomika86
senior tag

Én is a Transcend kártyát vettem, és tényleg le lehet ellenőrizni hogy eredeti-e. Kiírta azt is hogy élettartam garanciás. 4400Ft volt azthiszem.

(#1600) loosht


loosht
senior tag

SJ3000 vízálló tok tapasztalatok:
- a kamera egy picit mozog a házban, de ezt könnyű orvosolni
- a gomb jól működik, nem megy be mellette a víz, viszont érdemes leragasztani valamivel a kamera gombját, mivel a tok gombja fém. Ezzel elkerülhető az esetleges karcolás
- egy nagyon picit vinyettál. 170°-nál picit belátszik a tok

És íme két tesztvideó a minőségről:
- eredeti tok
- SJ3000 tok

Forrás: gopro-club.ru

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.