Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:50

LOGOUT.hu

SONY sport és akció kamerák

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Pompi válasza maj-viktor (#43) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Egy slow-mo videó tesztet valaki mindenképpen csináljon már..."

Tessék, egy tegnapi kávéfőzésem, mint slow motion sample :) 1:30 környékén szoftveresen tovább nyújtottam, egy 0,5x-ös playback rátával.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#52) DigitXT válasza Pompi (#51) üzenetére


DigitXT
félisten

Hangulatos videó.:DDD

(#53) maj-viktor válasza PoLizei (#49) üzenetére


maj-viktor
őstag

Akkor te törd le azt az ajtót! :DDD
(de ám szerintem ha szétszeded - leszedhető azaz ajtó simán... csak egy műanyag pöcök tartja... (SJ3000 WiFi esetén így volt)

(#50) Flashback
Nagyjából hasonló következtetéseket vontam le én is...
+SJ4000-nek élőképes LCD-je van, míg a SONY-nak csak monokróm "beállításos képernyője"
(ám a SJ4000 is távirányítható... mármint a WiFi-s változata ugyebár)

A legjobb megoldás, ha van mind2! :D (SJ4000 WiFi-d és SONY AS20-as is)
Ám remélhetőleg ezen 2 pro érveket egyesíti az SJ5000 PLUS (ugyebár az Ambarella chip és így a magas FPS lassítások... mivel az SJ4000 kiváló képminőségét folytatja... csupán az SJ4000-ből hiányzó magas fps-t pótolja)

ám a SONY esetén plusz érv nekem csak a magas fps... a 5-10fokkal nagyobb látószög nem izgat, hogy most 170 vagy 175-180fokos... a képkészítés se feltétlen... ez mégis csak egy sportKAMERA

plusz érv az SJ4000-hez: LCD és sok kiegészítő mely "GoPro kompatibilis"

Szerintem ha sikerül kerítenem egy 30E-t "ezen hobbimra még pluszba", akkor beugrok az egyik apróhirdetésre... SONY ügyileg... vagy megvárom míg valaki megunja... és még olcsóbban túl akar adni rajta!
Ez a sportkamera tipikusan olyan, amit van aki csak "hirtelen felindulásból vesz meg"... és max 1x használja ki egy nyaraláskor... tengerpart vízalatti felvételek vagy téli síelés... a másik kategória, aki valóban kihasználja a képességeit neki... pl. aki rendszeresen extrém sportol - síel - snowboardozik - motorozik...

Ám tényleg jó ötlet volt külön topikot nyitni a SONY sportkamerának, mert az SJ4000 topikjába nagyon szétoffoltuk / offoltátok, az olcsó sportkamera témába meg azért nem illik, mert a tesco-s 22,5E-s ár csak alkalmi akció volt, az amúgy 60E-s kamera... így nem állja meg a helyét, hogy "olcsó"... 100$-os kamera!

SJ4000: http://prohardver.hu/tema/sj4000_fullhd_action_cam/friss.html
Olcsó sportkamerák: http://prohardver.hu/tema/olcso_sportkamerak_gopro_alternativak/friss.html

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54) nemdan


nemdan
senior tag

Akit érdekel még Sony AS20-as az keressen privátban és megegyezünk róla. Nálunk még van 4db.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#55) nemdan válasza nemdan (#54) üzenetére


nemdan
senior tag

Az kimaradt, hogy a tescoban.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#56) settenkex


settenkex
tag

;)

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#57) maj-viktor válasza settenkex (#56) üzenetére


maj-viktor
őstag

Addig "húztok már", hogy benevezek egyre... még ha a tesco-ból nemis, mert elfogyott, de egy haszonszerző hirdetésből vagy "közvetítő díjjal"! :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#58) dbala válasza Flashback (#50) üzenetére


dbala
tag

A sok és olcsó kiegészítőt nem csak az SJ-hez írnám. Van állványmentes tartó amivel kompatibilis a Sony a gopros rögzítőkkel.

(#59) vacs válasza settenkex (#56) üzenetére


vacs
veterán

Like!

(^)(>.<)(^)

(#60) maj-viktor válasza dbala (#58) üzenetére


maj-viktor
őstag

...igen az utánpótlás olcsó lehet a GoPro-s módosítással... de gyárilag nem kapsz hozzá olyan sok kiegészítőt, mint SJ4000 esetén! Inkább az SJ4000 a +LCD mint pro érve (az olcsó kiegészítő tényleg nem az... mert módosítással ehhez is jó a GoPro-sak)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#61) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Biztos elég béna vagyok, de hogyan lehet a memóriakártyáról videót törölni, számítógépről? Azt írja hogy írásvédett. Meg olyat lehet hogy a számítógépre Wifi-n keresztül másolom a videókat, vagy élőképet számítógépen lehet nézni? Playmemories Home van feltelepítve a számítógépemre.

Én is tegnap vettem a Tesco-ban, még jó hogy nem vártam vele, mert csak egy darab volt. Jó kis kamera ezen az áron, SJ4000-et akartam, de az így drágább lett volna.

Köszönöm!

(#62) Flashback válasza settenkex (#56) üzenetére


Flashback
addikt

Várjuk a végeredményt! :R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#63) dbala válasza maj-viktor (#60) üzenetére


dbala
tag

Igen elsőre nekem is furcsa, hogy nincs élőkép de a mobil app-ja nekem jobban bejön így ez kárpótol kicsit. Meg a menü is jobban kézre áll nekem és a gombok is könnyebben használhatók.
Még én sem döntöttem, hogy melyik marad, de a Sony szenzor, a kép stabilizátor és 120 fps eddig meggyőző érvek.

(#64) DigitXT válasza Flashback (#62) üzenetére


DigitXT
félisten

Szuperlassításban nézzük a hóesést?:DDD

(#65) settenkex válasza DigitXT (#64) üzenetére


settenkex
tag

Hja, csináltam olyat is :D Meg víz kiöntőset ;) szerintem jópofa :) este feltöltöm ;)

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#66) zoli03


zoli03
őstag

Mos tényleg mindenki ennyire odavan a lassításért? 120 FPS azért annyira nem sok, el lehet vele játszani, de 240 FPS lenne az igazi (vagy több), az már tényleg érne valamit. A másik, hogy csak 720p-ben van 120 FPS.

Én egy beltéri fényképet csináltam a Sonyval (elég sok fény volt a szobában), de számomra értékelhetetlen volt a minősége, úgyhogy lényegtelen, hogy jobb képeket csinál-e az SJ4000-nél.

A nagyobb látószög se előny nekem, az SJ4000-é bőven elég. Ha be van kapcsolva a stabilizátor, akkor meg amúgy is csak 120°.

(#67) vacs


vacs
veterán

"A maximális rugalmasság kedvéért, ha a kamerát véletlenül, vagy akár szándékosan fordítva szerelnéd fel, a gép a képeket automatikusan megfordítja."

Hogy mik vannak! :))

Teljes cikk.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#68) settenkex válasza zoli03 (#66) üzenetére


settenkex
tag

Azért a "csak 120" ebben az árban nagyon jo, ugye sj4000nél csak képduplázós 60 van... 240et melyik is tud? A 150ezres gopro hero4 black.. És ott is "csak" 720p-nél...
Szóval szerintem igen jó hogy benne van ennyiért... :)

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#69) maj-viktor válasza zoli03 (#66) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én meg eléggé "minőségbuzi" vagyok... mégis megelégszek a 720p-vel... én meg azt nem értem miért izgul mindenki a FullHD-ra... sokszor csak szar feliterpolált 720p aza a FHD nem is valós... (gagyibb kameráknál) mégis erre verik a nyálát egyesek... és jó részük "kisem használja", meg olyan műszaki analfabéta, hogy öröm hallgatni amikor okoskodik, hogy így fullHD hú de fasza - úgy fullHD húdefasza... aztán megnézem mire veri magát és egy szar felinterpolált 720p-s felvételről van szó, ami így még ramatyabb... megszokszor ugyebár a nyersanyag 720p, mégis 1080p-be rendereli... minek!? Attól nem lesz jobb... sőőt csak rosszabb... Én a CANON DSLR-emmel is 720pbe veszek inkább videót, pedig tudna 1080p-be is... de sokszor tök fölösleges, mert a 720p is szép részletes már! Szóval nekem a 720p-s 120fps is megteszi / megtenné!
(és nálam az sem lenne indok, hogy nem "bírja a gépem, stb"... i7 proci / 8GB RAM-mal / 1GB video-val már csak elboldogul a rendelerés) Csak sok 14éves vérpistike a 1080p-re veri magát!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#70) maj-viktor válasza vacs (#67) üzenetére


maj-viktor
őstag

G-sensor!? Manapság már olcsóbb baleseti kamerákba is raknak...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#71) dbala válasza settenkex (#68) üzenetére


dbala
tag

Az újabb Sony HDR-AS100 is tud 240fps-t és az elvileg a vízálló tok nélkül is bírja a fröccsenő vizet fela annyiért mint a gopro.
Mondjuk nekem elég az AS20, kár, hogy "csak" 5 méterig vízálló ez a tok. Sokan ezt hozzák fel az SJCAM oldalán, hogy ott 30, de a Sonyhoz lehet venni 10k-ért tokot amivel már 60 méterig vízálló és akkor is árban vagyunk 2 év magyar garanciával, rendes supporttal.
Lehetne kicsit jobb idő és vinném már terepre.

(#72) Tomika86


Tomika86
senior tag

Valaki esetleg? [link]
Hogy tudok törölni a memóriakártyáról?

Köszönöm!

(#73) zoli03 válasza settenkex (#68) üzenetére


zoli03
őstag

Persze, nem baj, hogy benne van, de annyit nem ér, hogy mondjuk ezen funkció miatt válasszam ezt mondjuk az SJ4000 helyett. Szerintem 120 FPS-el nem lehet annyira belassítani a videót, hogy érdekes felvételeket csináljak. Ez az én véleményem, másnak lehet hasznos funkció, nekem nem.

maj-viktor: szerintem fullHD-s monitoron elég jól észre lehet venni a különbséget. Persze aki 1366x768-as laptopon nézi, annak mindegy lehet. 2015-ben szerintem nem nagy elvárás az 1080p. A másik, hogy később nem akarod megnézni a videót, mondjuk 10 év múlva, amikor valószínűleg még nagyobb felbontású megjelenítők lesznek?

(#74) 66zio


66zio
aktív tag

Még nem készített valaki Sony as20 vs sj4000 videót?

(#75) nemdan


nemdan
senior tag

AS20 120FPS teszt. Egy kis szösszenet a kutyámról. :))

HOPP

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#76) maj-viktor válasza Tomika86 (#72) üzenetére


maj-viktor
őstag

Az SD-kártya / adapter írásvédett pöckét kikéne akasztani és akkor tudsz törölni...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#77) Tomika86 válasza maj-viktor (#76) üzenetére


Tomika86
senior tag

Micro-SD kártyán tudtommal nincs ilyen.

(#78) maj-viktor válasza zoli03 (#73) üzenetére


maj-viktor
őstag

Jó-jó persze! De ilyen áron hova akarsz fullHD-s lassítást!? Ahogy írták a GoPro is hasonlót tud és nem az említett 22,5/30E Ft-ért, hanem ~100E Ft-ért... akkor mit vársz ilyen áron! Ilyen áron ez nagyon is jó ficsör!
(a legtöbben úgysem profi szinten akarják alkalmazni, hanem csak "jópofa videó" lassításokra)

Aki ilyenbe gondolkozik (magas fps lassítás), annak mélyen a zsebébe kell nyúlnia...

Ahogy pl. ugyebár most a legnépszerűbb sportkamerához, az SJ4000-hez hasonlítjuk ár/értékben... azt
bruttó 28-36E Ft-ért kapod meg verziótól függően ezt most olx-es hirdetéseknél 30E-ért, akkor miről beszélünk!? Ritka jó áron van / volt leakciózva a tudásához képest ez a SONY AS20!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#79) maj-viktor válasza settenkex (#45) üzenetére


maj-viktor
őstag


http://www.edigital.hu/Sportkamera-kiegeszito/Sony-AKA-SF1-csupasz-vaz-ActionCam-keszulekhez-p413332.html

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#80) settenkex válasza maj-viktor (#79) üzenetére


settenkex
tag

Köszi! Megyek is érte :D

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#81) Tomika86 válasza maj-viktor (#76) üzenetére


Tomika86
senior tag

Én úgy mondom, hogy a kamerát USB-n csatlakoztatom a számítógéphez, és ott megjelenik a meghajtó, és ott nem tudom törölni. Micro SD-n nincs írásvédő pöcök, az csak az átalakítóján van.

(#82) maj-viktor válasza Tomika86 (#81) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ja naaa... így más.. ha nem kártyaolvasóval használod... ezesetben nem lehet, hogy levédetted a videókat a kamon, hogy ne tudd letörölni!? Windows-on belül az "írásvédettséget" nem tudod kiikszelni!? (jobb gomb / tulajdonságok)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#83) Tomika86 válasza maj-viktor (#82) üzenetére


Tomika86
senior tag

Videókat hogyan lehet levédeni a kamerán?

(#84) settenkex válasza maj-viktor (#82) üzenetére


settenkex
tag

A kamerán nem lehet törölni. Csak ugy ha kiszeded. Hiába használod usb-n, csak olvashato. Használj külső olvasót, esetleg a sony progijával nézzed meg.

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#85) Tomika86 válasza settenkex (#84) üzenetére


Tomika86
senior tag

Azt hittem csak nekem van így :) Akkor marad a kiszedős, vagy ha átmásoltam mindent, akkor lehet formázni.

(#86) zoli03 válasza maj-viktor (#78) üzenetére


zoli03
őstag

Én sehol sem írtam, hogy ilyen áron akarok fullHD-n lassítást. Én azt írtam, hogy mindenki olyan nagyon nagy előnyének hozza fel a lassítást, pedig szerintem nem az ebben a formában, amit a kamera tud.

GoPro-ról ne is beszéljünk. Ott a Hero, kb kétszer annyi, mint az SJ4000, de még azonos áron is inkább az SJ4000-et venném.

Pár év múlva szerintem a 20-30e Ft-os kamerák is tudnak majd normális lassítást. Igen rákaptak az emberek, szerintem jópár kínai akciókamera fog megjelenni majd. Okostelefonokban is igen durva, ahogy elárasztották a piacot.

Persze, 22245 Ft-ért igen jó vétel volt az AS20, meg még 30e Ft-ért is megéri itthonról. De annyira nem kell isteníteni, mert SJ4000 is van kb ennyiért (külföldről), ami szerintem nem rosszabb, sőt, az én igényeimnek sokkal jobban megfelel.

(#87) Tamás 72


Tamás 72
tag

Csip verzsön alternativa RM-LVR1 helyett.Mivel mind a két kamerát Sony/Sjcam egyszerre szeretném használni
ezt találtam(ki).
Hozávalók: egy kisebb méretű ocsó "android" meg egy "Armband". :Y

(#88) Tamás 72


Tamás 72
tag

(#89) Pompi válasza Tamás 72 (#87) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jó ötlet ;) Van is egy kis (épp) Sony Ray-em armbanddel, majd holnap kipróbálom :)

Feel Good Inc.

(#90) PoLizei válasza zoli03 (#86) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Hogy mekkora lassítás jó, eléggé témafüggő. Nemdan kutyás videóján az ugráshoz pl. sztem tökéletesen elég a 120fps. Egy kő vízbe csapódásához, lehet, hogy tényleg kevés.

P*L****

(#91) Tamás 72 válasza Pompi (#89) üzenetére


Tamás 72
tag

Igen igen...akkor már Sony legyen :)

(#92) Pompi válasza PoLizei (#90) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen van amihez kevés a 120, de ahhoz lehet a 240 is az lenne, de nem rohangálhatunk Phantom tudású kamerával tenyérnyi méretben. Ez a 120 fps is pont négyszer több, mint amit az SJ4000 tud.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#93) twine


twine
addikt

Sziasztok

Sikerült tegnap egy hdr-as20 típust venni a Tescoban...(köszönet,a "testvér" topicban az infóért mindenkinek)

A kérdésem az volna 1 perc, vagy 60 perc(kinek hogy könnyebb :D )1080/ 60p felvétel mennyi helyet foglal a micro sd-n,, ?illetve hogy a 720/120 mennyit foglal...?valszeg egy 64 gigás kártyát vennék bele,, de ha nem "zabálja" annyira a tárhelyet, fölöslegesen nem dobnám ki a pénzt érte(mondjuk úgyis külföldi rendelés lesz...ott olcsóbb:B)
És köszönet a topic lakóknak,, már most az elején sok hasznos dolgot olvastam. :R (gopro adapter, és tsai.)

Szerk: illetve ami még érdekelne, hogy mire formázza a kártyát? Ntfs-re? Mert ilyenre nem szokásuk a kameráknak,, ha viszont fat, akkor darabolja a kártyán a file-okat(videókat) vagy hogy old meg mondjuk egy 2 órás 1080/60p felvételt? Gondolom az már több lesz mint 4 giga:U

[ Szerkesztve ]

(#94) Flashback


Flashback
addikt

Az SJ4000 kiegészítőiből összeraktam egy Sony rögzítést. Az SJ féle 3M el ragasztottam fel (miután zsírtalanítottam a felületet) és beton stabilan fogja. Áldassék az SJCAM féle kiegészítők! :B

Az egyetelen gondom csak az hogy a "húzóka" kiáll. Ez ugye esésnél nem túl szerencsés. A gyári jobb megoldás ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#95) DigitXT válasza Flashback (#94) üzenetére


DigitXT
félisten

Ilyenkor eszembe jut MSC balesete, hogy mi lett volna, ha NINCS a kamera...:O

(#96) Flashback válasza DigitXT (#95) üzenetére


Flashback
addikt

Neki a feje tetején volt?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#97) DigitXT válasza Flashback (#96) üzenetére


DigitXT
félisten

Emlékeim szerint azt írták, hogy fokozta a sérülését; személy
szerint én bukósisakra ezért nem (sem) raknék kamerát. Te is
megjegyezted, hogy "enyhén" balesetveszélyesnek néz ki így.
Kellemetlen lenne oldalra lekoppanni, ha átszúrja a sisakot.:O

De ne vedd belepofázásnak! Nem vagyok síelő. Csak motoron
is látok ilyen fejkamerás őrületet. Ahol szintén lehet koppanni.
Az esetleges sérülés minimalizálása*, többek közt az energia
elosztásán alapul, amit egy ilyen kiálló bizbasz megzavar(hat).

*: márpedig azért hordunk bukósisakot - nem csak dísznek.:B
(Van persze olyan minőségű bukó, ami kb. csak dísznek jó...)

Ui: több F1-es balesetnél volt baj a sisakon áthatoló "akármi".
Aztán persze ott van az az eset, amikor a G-erők oldják meg.
Az ellen nem véd semmi. Volt itt egy motoros emberke, aki a
GPS tartó-vasát szerelte úgy fel, hogy egy esésnél (ami nem
is kell, hogy nagy valami legyen) konkrétan felnyársalta volna
vele magát! Rábeszéltük, hogy ezt ne így. Az ilyen kivédhető.

Szerk: ha Te is úgy érzed, hogy így ne, akkor de pláne ne.:N
(Azt ne kérdezd, hogy szerintem hogy jó... Nem tudom.:R)

[ Szerkesztve ]

(#98) DigitXT


DigitXT
félisten

Na, ha minden igaz engem is elért a "TESCO láz", szóval topiklakó leszek.
Mindjárt 2 kamerával is. De hát egy ugye kell középső visszapillantónak.:DDD

Viccen kívül ki akarom próbálni: mekkora laggal megy a WiFi "közvetítés"?

(#99) Pompi válasza DigitXT (#98) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Alapvetően egész minimális a késleltetés, bőven 1mp alatti, de néha laggos, kimarad egy két (sok) frame.

Feel Good Inc.

(#100) twine válasza twine (#93) üzenetére


twine
addikt

Ha egy ide tévedőt még érdekelne ez az infó amit kerestem én is:

16Gb-os kártyára
1080/60p: 01h22m lehet rögzíteni
720/120p: 01h26m

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.