Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:50

LOGOUT.hu

SONY sport és akció kamerák

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Oraculus válasza Something_ (#1047) üzenetére


Oraculus
tag

Szia!
Arra figyelj, hogy van olyan ami csak beltérre jo es olyan ami kültérre is.
Én rendeltem fekete színben, kültérre is alkalmas típust. Nem olcsó, de sok mindenre használható.
A 3550, vagy a 3551/3552 cikkszámú termékeket javaslom. Ezek fekete színűek es egy 3 m-es kiszerelés kb. 25e Ft.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#1052) Something_ válasza Oraculus (#1051) üzenetére


Something_
őstag

Köszi, akkor ez lesz. Gondolom ezek a számok az erősséget jelölik.
De ha neked bevált, akkor elhiszem. :R

(#1053) maj-viktor válasza Something_ (#1052) üzenetére


maj-viktor
őstag

50 centi ~5E Ft-ért...? :O

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1054) zozohoho45


zozohoho45
tag

Halihó!

Belefutottam egy problémába a felhasználói tesztelgetés során.
Főleg motorozás során használom, használnám a kamerát. Azért fontos ezt közölni, mert kesztyűben kezelni a sisak tetjén rögzített eszközt elég bizonytalan. Hiányzik a határozott visszajelzés a be- ill. kikapcsolásról.

No probelm, hiszen azért van wifi távvezérlés lehetősége az okosmobilokra letölthető ap. segítségével.

És itt van az én gondom! A telefonom nem hajlandó érzékelni a tapizást, ha kesztyűben próbálom :W

Az érintőképernyő kikapcsol a beállított idő szerint. Visszakapcsolni nem tudom, mivel tokban van, így az oldalról, felülről történő élesztés kizárt.

Létezik olyan beállítás, ami duppla koppintásra ébreszti a telót és talán a kesztyűvel való pettinget is támogatja, de sajnos az én ostoba mobilom nem ilyen. :((

Tudtok olyan készüléket ajánlani, ami legalább a felébe kerül, mint a sony gyári remote control megoldása és a fenti problémáktól mentes?

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#1055) Jamesch válasza zozohoho45 (#1054) üzenetére


Jamesch
tag

Nagy kesztyűben nem fogsz érintő kijelzőt kezelni, esetleg lehet hekkelni (kesztűn kivágás és/vagy vezető felület kivitele börről) Nézz utána hogy működik a kapacitív kijelző.

Milyen tok az hogy még a power gombot se tudod megnyomni telefonon? Bringán nekem is tokban van de simán tudom kezelni. A másik baj az hogy, legalábbis nálam, ha kikapcsol a kijelző akkor a PlayMeories app is lelövődik, tehát újra el kell indítani, ez kesztyűvel megint nem fog menni.

Duplakoppos érzékelés csak viszonylag új, nem olcsó cuccokban van, de kesztyűvel egyik se fog működni.

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#1056) dbala válasza zozohoho45 (#1054) üzenetére


dbala
tag

Legolcsóbb megoldás ha leveszed addig a kesztyűt. :))
Dupla koppintásos ébresztéssel LG telefonoknál találkoztam, de vastag kesztyűben szerintem az sem működik.

(#1057) loosht válasza mj1981 (#1038) üzenetére


loosht
senior tag

Mi ez a para a vízállósággal? 5 méterig és 30 percre vízálló. Én csak ezért vettem ezt a kamerát, be is b@szna, ha nem lehetne víz alatt használni! Annyi, hogy sós vízben való használat után át kell mosni (a tokot) édesvízben. Sőt, a gyártó 30 perces áztatást javasol!

(#1055) Jamesch: Ez mindenkinél így van. Ha kikapcsol a kijelző, kikapcsol az app. Ez elég bosszantó, mert amíg másolsz a telóra, addig a kijelzőnek is mennie kell, pedig ezeket a videókat nem 1-2 perc átmásolni. Ha lesz időm, megpróbálok megoldást találni rá android szinten.

(#1058) barack1997


barack1997
senior tag

Hali!

A Live View Remote-on vissza lehet nézni a felvételt ?

(#1059) Pompi válasza loosht (#1057) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Sőt, a gyártó 30 perces áztatást javasol!"

Ilyet hol olvastál?

Feel Good Inc.

(#1060) Upo válasza Pompi (#1059) üzenetére


Upo
addikt

User manual :N

Szerk: 37. oldal

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1061) -Mosquito- válasza zozohoho45 (#1054) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Samsung S4 Active-t használok, simán lehet kezelni a telefont kesztyűtben. (Vágjál le egy gumikesztyű uját,majd húzd fel a kesztyűre,hátha beválik.

Más.

Tegnap leszadiztam,szó szerint az Sj tartót a sisakom oldaláról. Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehezen jön le. Majd felkerült a Sony,ugyan oda. Beállítottam a kamerát stb, most reggel próbáltam volna milyen,mondhatni semmi erőlködéssel leszedtem/leesett a tartó pedig 2x akkora területen rögzült. :Y. Most vagy teszek mėg plusszban rá kétoldalú ragacsot vagy marad az Sj rögzítés. (Minden esetre amilyen drága a Sony tartó/tartozékok olyan vacak a ragasztója.) :(((

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#1062) Jamesch válasza -Mosquito- (#1061) üzenetére


Jamesch
tag

Egy vékony pamutkesztyűben lehet tudod használni (erre vannak speckó vezetőfelülettel elllátottak is), de megszem a kalapom ha motoros kesztyűben működik.
Gumiráhúzással meg nem ttudom mit akarsz, pont az a lényeg hogy egy nagy vezetőfelületet mutass neki (kapacitás másik fegyverzete), nem szigetelőt

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#1063) Pompi válasza Upo (#1060) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Köszi! ;) néztem ott, de a "sós"-ra kerestem csak ár.

Feel Good Inc.

(#1064) -Mosquito- válasza Jamesch (#1062) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Tudod van egy olyan funkció az S4 Activ-ban, hogy "Érintėsi érzékenység növelése.. Az érintőképernyő érzékenységének növelése,hogy kesztyűben is vezérelhesse az eszközt." :) Bőr/szövet kesztyűvel isműködik. :D Gumis verziót meg az Alcatel 995-nél csináltam, ott is működött. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#1065) PoLizei válasza -Mosquito- (#1061) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Egy vékony zsinórral lehet 1xűen leszedni ezeket. A Sony tartónál én azt látom, hogy totál más az íve mint a bukóm bármely része, sehol sem érintkezne teljes felületen, csak ha közepén kihézagolnám +ban kétoldalú ragaccsal Nálad nem ez a baj?

P*L****

(#1066) blst


blst
tag

A jó idő miatt nem győztem kivárni a kínából érkező rögzítést, így gyártottam egy ideiglenes darabot ami meglepően jól szuperál. 2mm-es alu lemez valami noname kétoldalú ragasztóval, a csavar pedig az amivel a dobozban volt rögzítve a kamera.

Videó! Hihetetlen, hogy a youtube mennyit ront a minőségen! :W

[ Szerkesztve ]

(#1067) DigitXT válasza -Mosquito- (#1061) üzenetére


DigitXT
félisten

Kolléga is mondta, hogy az SJ tartója alatt sokkal vastagabb ragacs van:
az egyszer felment a sityakra, akkor ott is marad... A Sony ragacsa meg
ránézésre vékony, nem idomul egyáltalán, nem bízna benne. Akkor ezért.

(#1068) .mf válasza zozohoho45 (#1054) üzenetére


.mf
veterán

Egy? :DDD
Van neki bőven gyengéje.
Engem az is eléggé zavar, hogy a 720p60 csak lassított, nincs normál sebességű. Ha 60p-t akarsz, csak fHD. Miért? Semmiből sem állna...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1069) vacs


vacs
veterán

Megérkezett kínából ez a tartó. :)

Többen nekiálltak házilag barkácsolni tartókat ilyen-olyan anyagokból, pedig ez a tartó csak kb 800 Ft volt és sokkal esztétikusabb mint a maszek gyártmányok, szerintem. ;)
A talp még NINCS a sisakra ragasztva, csak kézzel fogtam oda, mert kell egy fehér talpat rendelnem a sisakom színe miatt.

Valaki tudna linkelni olyan fehér öntapadós tartót, amibe bele lehet dugni a gyári sárga izét??
Amiket én találtam, abba nem biztos, hogy jó a gyári sárga izé! :U

(^)(>.<)(^)

(#1070) Something_ válasza vacs (#1069) üzenetére


Something_
őstag

A barkacs a legtobb esetben azert tortent, mert a tarto nem fekszik fel a sisak ivelt feluletere.

(#1071) Bogyó bá' válasza blst (#1066) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Te KALOCSAI vagy?! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1072) haladó


haladó
tag

Szerintem annyira felesleges egy ilyen nagy bumszli tartó. Csak egy tépőzár a sisakra, a párja a cam-ra és nem is látszódik a rögzítés, nem áll ki semmi aminek nem kell, 2 perc alatt kész.. szóval minden szempontból jobb miután egyszer be lett állítva.

(#1073) -Mosquito- válasza PoLizei (#1065) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Interponokat szedtem már párat le, az is tapad rendesen. Felfeküdt rendesen, ahova tettem. Amit Digit ír azzal egyetėrtek,vékony a ragacs, ha osszenyomom akkor már a konzol is hozzáérhet a sisakhoz, míg az Sj ragacs vastag, és jobban is tapad.

Vacs:

Van ilyen tartóm. Amint látom nálad is az a problem, hogy "csak" 90°-ot zár be, így elál a sisaktól.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#1074) loosht válasza vacs (#1069) üzenetére


loosht
senior tag

Az enyém bezzeg még nem jött meg. :N

(#1072) haladó: Csak épp össze kell ragacsolnod a kamerát. De tény, hogy az a legegyszerűbb és az mutat a legjobban!

[ Szerkesztve ]

(#1075) haladó


haladó
tag

Igaz, legfeljebb leszeded foltbenzinnel :) Márha valamiért elakarod távolítani a tépőzárat is a tokról :))

bogyó
Én abból indultam ki hogy tokkal használja az ember, hiszen akciókamera. A tokra ragasztom a tépőzárat :)

[ Szerkesztve ]

(#1076) Bogyó bá' válasza haladó (#1075) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egy fél tépőzárral viszont - szükség esetén - sem tudod a tokba betenni, ha kellene...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1077) loosht válasza Bogyó bá' (#1076) üzenetére


loosht
senior tag

Én is ezen agyaltam. Pedig nyilván tok nélkül lenne a bukón, viszont nyaraláskor kell a tok.

(#1078) .mf válasza haladó (#1072) üzenetére


.mf
veterán

Elméletben, elsőre. Aztán továbbgondolva / gyakorlatban kiderül, hogy mégsem.
Most nem találom a videót, ahol valaki egy pár rögzítési móddal kapcsolatos tapasztalatait írta le. Ezzel az volt a gond, hogy
- a sisak görbülete miatt csak pár ponton fogott
- ugyancsak a görbület miatt nem tudta előrenéző ÉS vízszintes pozícióba tenni
- s főleg, mivel ilyen közel volt a sisakhoz, a kép bal harmadát a sisak tette ki...

Vacs megoldása is volt benne, ezekkel az olcsó gömbfejekkel az a gond, hogy nem fognak elég erősen, a rázkódástól kilazultak.

Eddigi talán legjobb ez volt: skeleton case, oldalsó állványcsavarral, és egy állítható utángyártott kínai gopro rögzítő + állító állványcsavarral

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1079) loosht válasza .mf (#1078) üzenetére


loosht
senior tag

Lógatva kell a gömbfejnek lenni (a kamera fejjel lefelé van) és akkor nem feszül, nem fog lelazulni. Elméletben legalábbis, aztán majd kipróbálom, ha megjön. :)

(#1080) mj1981 válasza vacs (#1069) üzenetére


mj1981
tag

Ebböl a tartobol csak egy db rendeltél??
Én egy másik sport mkamerámét használom sisakra de egy ilyen is jol jönne!!
Amugy én csak a cross sisakomra ragasztottam 3m-el
gyorsaságin vákumos tartot használtam a tankra rögzitve

[ Szerkesztve ]

(#1081) haladó válasza .mf (#1078) üzenetére


haladó
tag

Valóban.. bár a görbületet nem hiszem hogy túl nagy ügy lenne orvosolni. Az hogy a kép harmadában egy sisak van az viszont baj :W
Én megpróbálnám előrehozni az állrészhez, így lejjebb is kerül a kamera, ami sztem mindenképp jobb mégha csak kicsit is van lejjebb. Én ezt is fogom majd tenni, aztán ha nem válik be, akkor lövök vmi SJ-t és chestmount, amit sajnálnék mert tetszik a sony meg a képstabilizálása is.

[ Szerkesztve ]

(#1082) Pompi válasza haladó (#1081) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"akkor lövök vmi SJ-t és chestmount, amit sajnálnék mert tetszik a sony meg a képstabilizálása is."

És a Sony chestmountos használata ördögtől való ötlet?

Feel Good Inc.

(#1083) haladó válasza Pompi (#1082) üzenetére


haladó
tag

Az :DD

(#1084) mj1981 válasza haladó (#1081) üzenetére


mj1981
tag

Igen az a baj ha tul hátrakerül a kamera akkor 170fokban használva tul sok látszana a sisakbol de ugye a képstabilizátor használatánál a látoszög csak 120 fok
Mindenesetre jol le kell tesztelni mielött felragasztanátok nekem tavaly egyik sisakomrol vissza kelett szednem "" a 3m-es ragasztot de viszonylag könnyen megoldhato melegitéssel (hajszátiró ,hölégfuvo) söt azota is az van a cross sisakomon visszaragasztva a megfelelö helyre rámelegitésel....

(#1085) haladó válasza mj1981 (#1084) üzenetére


haladó
tag

Mi volt a gond? Pontosan hogy van neked rögzítve?

(#1086) mj1981 válasza haladó (#1085) üzenetére


mj1981
tag

Csak annyi hogy elöször cross sisakra ragasztottam fel de nem vettem figyelembe a cross szemüveg pántját pedig jo sikerült belöni
le kelett szednem melegitésel és uj helyet keresni neki
amugy ez még egy másik sport cam -om volt de 1:1 be jo a sonyhoz

Amugy én a gopro tartozékok között szoktam keresgélni egyes oldalakon

[ Szerkesztve ]

(#1087) blst válasza Bogyó bá' (#1071) üzenetére


blst
tag

Igen! :) Amint látom te is! Kicsi a világ! :D

(#1088) DigitXT válasza haladó (#1083) üzenetére


DigitXT
félisten

Miért? Szvsz teljesen jó, visszaadja a motoros élményt, bár nem az a nézet,
amit én látok (mert én ugye elnézek a plexi fölött, a kamera meg átnéz rajta).

De a bukó tetejére rögzített kamera sem az igazi, mert az meg olyan magas,
teljesen természetellenes. Persze, a tájat videózni nem rossz úgy sem, meg
a forgalom is átlátható vele, de valahogy a motoros élményt nem adja nekem.

Az oldalsó nézet nem rossz! De hogy belelóg a sisak, valakinek zavaró lehet:
marad az állrész, esetleg úgy, mint ami videót linkeltél. Az eredmény szuper!

Ui: ma kaptam az SJ-s kollégától egy kis szélfogó szivacsot: kíváncsi leszek!
(Egy nagy előnye ennek a "túra" plexinek, hogy a mellkasom nem sok szelet
kap, így a kamera baromi jó hangot vesz fel. Motor, forgalom, kapcsolók stb.)

Minimálisan "bubbog" be a szél, de ez a szivacs talán azt is le tudja fogni.:B
(Amúgy a linkelt képen mintegy 5 foknyi hiba van a "vízszintes" belövésében:
nem triviális, de hát ma vettem fel másodszor a cuccot, majd beállítom jól.:DDD)

(#1089) mj1981 válasza DigitXT (#1088) üzenetére


mj1981
tag

Ezt a vidot tavaly csináltam a tankra rögzitve vákumos tartoval[link] ez egy AEE kamera volt képstab nélkül hát enyit tud de legalább nem hagytam el :)

(#1090) DigitXT válasza mj1981 (#1089) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha én a tankra rögzíteném a kamerát az durva lenne.:))
Viszont egy kisplexi lehet, hogy segítene a mellkas nézeten.

(Mondjuk a másik motorom jóval magasabb, szerintem azon
lesz az igazi ez a mellkaspántos történet. Tavasszal elválik.)

(#1091) loosht válasza mj1981 (#1089) üzenetére


loosht
senior tag

Jó az a kilométeróra? Sokkal kevesebbnek tűnik, mint amennyit mutat. :D

(#1092) haladó válasza DigitXT (#1088) üzenetére


haladó
tag

Mert pályamotorozásra használnám, és ott előbb utóbb esik az ember. De sima városi motorozásra se használnám, mert sztem ne lógjon ki vmi a mellkasomból ha lehetséges, másrészt hogy néz már ki :)

Most néztem 120° (steady shot) vs 170° motor hátuljára rögzítve és sokkal szebb volt a 170 és nem nagyon vettem észre különbséget képstabilitásban a két mód között. Ha emberre van rögzítve és mondjuk a (gyorsabb) fejmozgást kell korrigálni ott azért lehet megéri a steady shot!?

De szerintem ez a legjobb chinmount [link]!

[ Szerkesztve ]

(#1093) DigitXT válasza haladó (#1092) üzenetére


DigitXT
félisten

Pont azért jó a Sony tartója: perecnél leold. Amúgy az SJ is kiállna,
"csak kevésbé". Hülyén kinézés: kívülről tény, belülről nem látod.:DDD

(#1094) Pompi válasza haladó (#1092) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"De szerintem ez a legjobb chinmount [link]!"

De hát itt csupaszon van a kamera! Kapja telibe a port a lencse meg a mikrofon!

;] :P

Feel Good Inc.

(#1095) haladó válasza DigitXT (#1093) üzenetére


haladó
tag

SJ-t tuti homemade tépőzáras megoldással rögzíteném, hogy minél inkább simuljon mellkasra.

Sony chestmount sportmotoron felejtős, így marad az offroad műfaj, de ott meg igen intenzíven dolgozik az ember így az is felejtős szerintem.

szerk:
Nem értem miért tok nélkül használja!? De nem is az a lényeg! :N

[ Szerkesztve ]

(#1096) DigitXT válasza haladó (#1095) üzenetére


DigitXT
félisten

Oké, akkor tépőzárral simul a mellkasra. Ráhasalsz a tankra, és veszi a...? Tankot?
Úgy módosítanám, hogy sportmotorra bármilyen kamera mellkas-rögzítése felejtő.
Pláne, ha pályázol, mert ha be is lőnéd a hasalós szöget, féktávon felegyenesedsz.

A stabi az érdekes kérdés. Ezért sem válaszoltam. Rengeteget fog! Teszteltem. De
ennek ára van. Nem vagyok meggyőződve arról, hogy nem csak fogja a 170 fokos
képet, azt a részét kivágja, ami kell neki a simításhoz, majd 40%-kal felnagyítja, így
adva FullHD kimenetet, ami érzésre kb. egy felskálázott 720p. Ugyanezt meg lehet
csinálni utómunkában is, bár a Sony szerint több infót használnak fel (gyorsulás?):
kompromisszumos lehet a használata! Mindenki döntse el, hogy mi a fontosabb...

Ui: mellkaspánt esetén a nagyobb úthibákat durván megérzem. Fejjel talán jobban
tudnék stabilizálni. Robogón a nyeregből kiállás nem játszik. Bár aszfalton ez nem
kellene, hogy igényként felmerüljön, de amilyen jók a bp-i utak enduro lenne a jó.:DDD

(#1097) mj1981 válasza loosht (#1091) üzenetére


mj1981
tag

5 km/h csal felfelé kb 200 nál

képstabilizátor teszt futás közben
elöször bekapcsolva késöbb nélküle 170 fokban[link]

[ Szerkesztve ]

(#1098) haladó válasza DigitXT (#1096) üzenetére


haladó
tag

Jogos, sportmotorra sehogyse jó a chestmount

Aa alapján amit most láttam összehasonlítást (motoros) nem éri meg a steady shot. De pár napja meg láttam egy kirándulós videót, ahol nagyokat mozdult a kamera és ott annyival jobb volt mint a gopro, hogy csak na. Teljsen kisimította a felvételt!

Sztem kevesebb a szar út :DDD

szerk
mj1981
Iszonyat aranyos a kutyus :)

[ Szerkesztve ]

(#1099) DigitXT válasza haladó (#1098) üzenetére


DigitXT
félisten

Megéri/nem éri meg... Nagyon függ attól, hogy mire fogatod, hogyan használod.
Nekem ennél a tesztnél az látszik, hogy a sz*r utak miatti pattogást kifogja...:D

Cserébe kisebb a kép. (Persze, felnagyítja Full HD-ba, én kicsinyítettem vissza,
hogy látványos legyen az összehasonlítás.) Mondjuk ha lenne egy normálisabb
futómű alattam (egy robogó hátsó futóműve vicc!), akkor más lenne a helyzet.:DDD

De amikor jövök le a Lágymányosiról (pl.) a budai oldalon, fájdalmas zötyögés...
(Stabival meg "siklik".) Egyébként nekem speciel nem is tetszik a 170 fok.:R

(#1100) mj1981 válasza haladó (#1098) üzenetére


mj1981
tag

thx
tud egy vadálat is lenni ha bemérged
lekerget az agyrol még képes meg is harapni birkoznom kell vele mogy mentsem magam

Amugy én veszek hozzá egy SPK-AS1 tokot nyaraláshoz sos vizbe jo lesz meg nem is baj hogy kicsit nagyobb jobb a fogása+ beépitett mikrofon
Nagy kérdés ez a képstabi... téma
még nem teszteltem le egyik motoron sem országut vs terep
kiváncsi leszek nagyon rá
Igazábol terepen az enduro pályát értem nagy siratok stb
ott fontos a képstabilitás viszont bent az erbök mélyén dibeken dombokon a nagy látoszög is joljönne

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.