Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:50

LOGOUT.hu

SONY sport és akció kamerák

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Jamesch válasza loosht (#1600) üzenetére


Jamesch
tag

ennyire szar víz alatt a gyári tok?
Ha jól értem ezt nem te csináltad, próbálta már más víz alatt? Van a Setupban egy kapcsoló direkt vízi felvételhez, próbálta vki?

DigitXT, utánygyártott akksihoz tudsz linket adni?

Egyébként látott vki Recover módot már a kamerán? Múltkor snowboardnál fél napig produkálta azt hogy elindítom a felvételt kikapcsolt állapotból a wait mellett néha villogot a recover is (sztem még az előző videóra) aztán ment a videó de mikor pár perc mulva néztem ki volt kapcsolva. AKKSI meg kártya teljesen jó volt. Aztán normál bekapcs és felvétel ON-OFF után jó lett. Így felvett jópár olyan videót ami nem lejátszható

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#1602) Pompi válasza Jamesch (#1601) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Viz alatt nem jó az AS2 tok a domború lencsével. Ez nem is arra van, hogy víz alatt kamerázz, hanem, hogy ne ázzon be, víz(közel)isportoknál. A domború lencse miatt a víz alatt torzítani fog és homályos lesz. Víz alatti felvételekhez az AS1 tok kell a sík lencsével. [link]

A #1567-ben ott a link az akksikhoz.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1603) loosht válasza Jamesch (#1601) üzenetére


loosht
senior tag

Jól érted, nem én csináltam, csak megosztottam az infót. Én még nem próbáltam ki, hogy milyen minősége van víz alatt, de ha olyan, mint a videóban, akkor beruházok egy SJ3000-es tokra. Nekem elsősorban víz alatti felvételekre fog kelleni a kamera.

A víz alatti felvétel opció csak a fehéregyensúlyon változtat, hogy a víz alatt is élethű színeket kapj.

[ Szerkesztve ]

(#1604) Pítőr válasza loosht (#1600) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Nem lehet a kamera mozgását "kihasználni", hogy ne lógjon bele a tok!?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#1605) Jamesch


Jamesch
tag

Szerintetek ez mennyire kamu?

Hol lehet külön víz alatti SJ3000 tokot rendelni? Ebayen csak kamerával találtam

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#1606) loosht válasza Jamesch (#1605) üzenetére


loosht
senior tag

Miért lenne kamu? Én is ilyet veszek, ha veszek. :) Bár nekem elég lenne 1db.

Vízalatti tokot itt tudsz venni.

[ Szerkesztve ]

(#1607) barack1997


barack1997
senior tag

Hali!

Kicsinek bizonyult a 8GB-os Samsung EVO. Érdemes Samsung PRO-t venni, vagy elég bele az EVO ? Szeretnek egy 64-eset venni a későbbiekben. Sony 90 centis monopodja van valakinek ? Jo cucc ?

(#1608) Bogyó bá' válasza barack1997 (#1607) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Magánvélemény: ha nincs, és nem is tervezel pótakkut venni hozzá, akkor elég a 16GB-os kártya is, kb annyit bír felvenni fullHD-ban, mint amennyit az akksi bír.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1609) bartal996 válasza Jamesch (#1601) üzenetére


bartal996
tag

Egy cipőben evezünk szerintem.. :(((

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1610) Jamesch válasza bartal996 (#1609) üzenetére


Jamesch
tag

Nekem is úgy tűnt elsőre, de nem
Nekem nem 1800ft-os kártyám van :) de amúgy csak egy ideig állt fenn a dolog és azóta jó

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#1611) bartal996 válasza Jamesch (#1610) üzenetére


bartal996
tag

Attól még hogy nem 1800 Ft volt, lehet hogy "ugyan olyat" vettél csak drágábban.. :)
Meg ha csak néha áll fenn a probléma, akkor honnan tudod, hogy mikor éppen valami nagyon jó anyagot/fontosat fogsz felvenni akkor fog? :U ejj

(#1613) haladó


haladó
tag

Na lett egy 32 gigás Transcend. NTFS-re formázzam? És mekkora legyen az Allocation unit size (64 a legnagyobb)? Köszi!

(#1614) Tomika86 válasza haladó (#1613) üzenetére


Tomika86
senior tag

Belerakod a kamerába, és ott leformázod.

(#1615) Akidobos74 válasza Jamesch (#1601) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Én ezzel a Recovery-dologgal már többször találkoztam. akkor csinálja, ha gépen törlök valami rendszerfájlt a kártyáról és utána rakom bele a kamerába. Szerintem a fájlrendszer/könytárszerkezetet állítja helyre.
_________________
Srácom segítségével kipróbáltam most a külső audió bemenetet. :)
Ha három másodpercig nem jön jel, átvált mikire, de amint újra kap jelet, visszavált. Szerintem ez jó dolog. Lehet beszélni is, ha eszköz van rákötve, majd indítja az ember a pl. zenét és már annak a jelét veszi.
_________________

Haladó: semmiképpen sem ntfs-re. FAT32 a fájlrendszere. De ha NTFS-t teszel bele, úgyis első dolga megformázni :)

[ Szerkesztve ]

(#1616) maj-viktor válasza Jamesch (#1610) üzenetére


maj-viktor
őstag

Azért gyanús, hogy az eredeti kapcítású kártyák:
Kínából ~4E
EU-ből ~5-6E Ft
magyar ~6-8E Ft-ért vannak...

szóval amit 2E Ft-ért vesz az ember és 32GB van ráírva.. tipikus túl szép, hogy igaz legyen esete...

(#1612) HGabor89
Nálad mit jelent a nem "meggazdagodni vágyók"!? Én 10$-ért vettem... akkor ~2.700 Ft-ért és 3.000 Ft-ért adtam Mosquito fórumtársunknak... (de én vagyok a közellenség díler pl.! :D ja és ezért a kemény "plusz felárért cserébe saját pénzből rendeltem a plusz darabot", nem ilyen ebay megrendelős - 1hónapot várós - "dropshippes" történet! :D)

Azóta már felmerült 8$ és 6$-os forrás is, így mondjuk mennyit érne meg neked amúgy!?
(és nem - nincs eladó darabom, csak érdekel nálad / nálatok mi a nem "meggazdagodós" kategória... mintha több százezrek - milliók lennének ebben)

ami amúgy $ akkor 270Ft volt, az most 290Ft

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1617) Something_ válasza maj-viktor (#1616) üzenetére


Something_
őstag

3000-et.

(#1618) maj-viktor válasza Something_ (#1617) üzenetére


maj-viktor
őstag

Állítólag már van olcsóbb forrás is... akkor a 3E Ft nem lehúzós történet már!?
:D
(én annó hirtelen "megörülve" vettem 10$-ért / db, így én úgymond "drágán vettem ~1hónapja)

(egyébként ha valaki nem jártas külföldi rendelésbe, szívesen segítek neki... szal vagy fizesse ki előre utalással pl. ha 6$, akkor most OTP-nél 290Ft a $, így 6x290= 1.740 Ft, akkor mondjuk 2.000 Ft-ért megrendelem neki.... vagy igenis "értékelje, hogy valaki megrendeli saját pénzen és akkor nem kell előre utalni, stb. és akkor mondjuk 2.500 Ft) persze ezt így személyes esetén... plusz belföldi posta +500 Ft (ha nem megoldható az ő címére rendelni... (nem regisztált levél) stb.)

De ha valaki most akar neki állni / megtanulni / regelni PayPal-ra - eBay-re, abban is segítek szívesen PM-be... anno írtam már 3részes rendelés külföldről posztot: junkieeeboy.blog.hu nem egy nagy was ist das

(és most ezt a kommentet is flag-eli majd valaki tuti...)

Akkor inkább annyit írok, van itt is ebay-ről megrendelem ingyen vagy minimális felárért (esetleges minimális bankiköltségek... aza +pár száz forint) topik... most lusta vagyok linkelni!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1619) Pompi válasza maj-viktor (#1618) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

OK, ez volt az utolsó ide, ebbe a topikba írt kommented. Többszöri kérésre se hagyod abba a kéretlen OFF hozzászólásokat. Négy napja kértelek legutóbb, hogy hagyd ezt abba, előtte is számos alkalommal. A jelek szerint nem megy, gond van a felfogásoddal.
Innentől minden ide írt kommentedet kommentár nélkül törölni fogom, téged pedig ideiglenesen bannolni.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1620) Something_ válasza maj-viktor (#1618) üzenetére


Something_
őstag

Fura egy fazon vagy te..
..ha a topikban le lehetne tiltani a hozzaszolasokat felhasznalo szerint, akkor nem sok mindenki latna a te irasaidat.

(#1621) kistrojak válasza Pompi (#1619) üzenetére


kistrojak
csendes tag

HURRÁ! :R

Kipróbáltam egy töltőt, EBBEN a szettben volt. A töltési idő és az áramerősség és a feszültség is megfelelő, nem nyírja ki az akkut vagy a kamerát.
600mA töltőáram van ráírva, egy kamera kikapcsolásáig merített akkut eleinte 510mA-al töltötte, majd később 420mA-al. Hálózatról és autóban is próbáltam, az eredmény ugyan az.
A kamera töltőáramát nem tudom most megmérni, de úgy gondolom az körülbelül 500mA-al töltheti az akkut. (Valakinek itt biztos van USB-s áramerősség mérője :) )
Ez a jobbik fajta töltő, nekem bevált. Sok olyan utángyártott töltő van ami a megengedettnél nagyobb árammal tölti az akkut és feljebb is engedi a feszültséget a töltés végéig. Nekem van egy casio fényképezőm, az 1A-el tölti a 2 cellás Liion 2500mAh akkut, az utángyárott majdnem 2A-el töltötte, tehát szerintem az nem tett jót az akkunak, és feszültségben is majdnem 0.2V-al tovább töltötte. Szanáltam is, nem mertem használni.

...

(#1622) DigitXT válasza kistrojak (#1621) üzenetére


DigitXT
félisten

A mezei USB szabvány szerint max. 500mA-re képes. Valaki írta korábban,
hogy a gyári töltő 1,5A-es. Az mondjuk feltűnő, hogy 500mA-rel sokáig tölt.
(Néha töltöm a 2A telefontöltővel: lehet, hogy azt nem kéne erőltetni?:R)

Szerk: képek alapján pont ugyanilyen töltőt szervált nekem Mosquito34.:D
Nem tudtam, hogy az akku tartó része levehető, pedig de.:DDD Gondolom, jól
jön, ha más formájú akkut kellene tölteni... Ha külön vásárolható felső rész.

Szerk: jó, a hálózati csatlakozója más, de a címkéje szerint dettó 600mA...

[ Szerkesztve ]

(#1623) hodostamas


hodostamas
addikt

Megjött ma a fejpántom, jónak tűnik :) A pánt belsején vmi gumis anyag van hogy sisakon ne tudjon csúszni.

Ebay

[ Szerkesztve ]

(#1624) Bogyó bá' válasza DigitXT (#1622) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Li-Ion-os akksit tartalmazó készülékek esetén a töltőáramerősséget szabályozó elektronika minden esetben magában a készülékben van, nem a "töltőben". Az csak egy 5V feszültségű tápegység, semmi más. Szóval túltölteni nem fogod tudni egy "erősebb / komolyabb" töltővel sem. Én, mióta csak megvan, a tablet 2,5 A-es töltőjével töltök mindent, telefont, fényképezőt, kamerát, a tablethez vett BT-s billenytűzetet, szóval bármit ami USB-s. Eddig gondom még nem volt vele, a telefonok simán 2 óra alatt töltődnek nulláról maximumra, és nem is melegebbek, mint a saját töltőjükkel töltve.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1625) Pompi válasza DigitXT (#1622) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Néha töltöm a 2A telefontöltővel: lehet, hogy azt nem kéne erőltetni?"

Én azt gondolnám, hogy van olyan intelligens az elektronika, hogy annyit vesz fel, amennyi szükséges.
Persze ezt csak méréssel lehetne igazolni, addig csak feltételezés.
Pl. a telefonomat is hiába próbálom 1.2-2A-es töltővel tölteni, nem láttam még, hogy 600-700mAh-nál többet vett volna fel (szoftver szerint).

közben bogyo meg is előzött a válasszal :R

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1626) DigitXT válasza Pompi (#1625) üzenetére


DigitXT
félisten

Köszi, mindkettőtöknek. Logikus. (A One Maxhoz kellett a 2A töltő,
mert játszott olyat, hogy éjféltől reggelig nem töltött fel teljesen.:DDD)

(#1627) twine válasza Pompi (#1625) üzenetére


twine
addikt

Tessék, töltőáram 1,2A-es töltővel:

;)

[ Szerkesztve ]

(#1628) DigitXT


DigitXT
félisten

Ma vegyesfelvágottban teszteltem az akkut. 1 óra 52 perc timelapse
(motorszerelés) után tekeregtem a városban 2x20 percet. Összesen
2:34:35-re volt elegendő a kraft. (Ez most a gyári akksi volt...:R)

(#1629) Raptureasgjk


Raptureasgjk
csendes tag

Sziasztok!Kis segítség kéne. Íves talpat honnan tudok rendelni leholcsóbban?Előre is köszi :W

(#1630) xiho válasza twine (#1627) üzenetére


xiho
csendes tag

Megtennéd, hogy megnézed külső USB áramforrás (PC USB, Power Bank) esetén mennyi áramot vesz fel?
(USBPw menü)

[ Szerkesztve ]

(#1631) vacs válasza Raptureasgjk (#1629) üzenetére


vacs
veterán

Ebay/Ali-n a keresőbe beírod, hogy "curved helmet mount", és a neked megfelelőt megrendeled. ;)

(^)(>.<)(^)

(#1632) twine válasza xiho (#1630) üzenetére


twine
addikt

Hogyne, szívesen,,, csak most fullra van töltve...amint csökken legalább 50%ra az aksi, ráakasztom a xiaomi power bankra, (az 2.1A-t tud adni) ;)

(#1633) szobipeti199


szobipeti199
tag

Evolveo x3 szerintetek mennyivel rosszabb mint a sony?

(#1634) Raptureasgjk válasza vacs (#1631) üzenetére


Raptureasgjk
csendes tag

Azt nem írtam hogy a Sony talpat keresem..

(#1635) vacs válasza Raptureasgjk (#1634) üzenetére


vacs
veterán

Ebben a három szóban (curved helmet mount) látsz Sony feliratot?? :U
Tehát NEM Sony-ra keresel így rá, hanem mindenre. ;)

(^)(>.<)(^)

(#1636) Pompi válasza Raptureasgjk (#1634) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha a Sonyt keresed, akkor neked a VCT-AM1 kell. Nem olcsó. [link]

Feel Good Inc.

(#1637) xiho válasza twine (#1632) üzenetére


xiho
csendes tag

Manuált olvasva nekem az jött le, hogy USBPw/On állásban a külső USB forrásról kapja a delejt és függetleníti magát az aksitól. Szóval akár van benne aksi, akár nincs a külső USB áramforrást használja. Na és közben nem is tölt.
Tévedek?
Azaz mennyi a kamera áramfelvétele gyakorlatilag aksi nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1638) twine válasza xiho (#1637) üzenetére


twine
addikt

Ok. Asszem nem olvastalak elég figyelmesen... :R

(#1639) Akidobos74 válasza xiho (#1637) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Megy külső tápról akksi nélkül, ha az akksi is benne van tölti is. Tapasztaltam, több órákat szoktam timelapse-ezni.

(#1640) DigitXT válasza Akidobos74 (#1639) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezek szerint akkor is tölti, ha a töltésjelző narancssárga LED nem világít?:R

(#1641) Raptureasgjk válasza Pompi (#1636) üzenetére


Raptureasgjk
csendes tag

Kösz Pompi.Esetleg ha valakinek nincs szüksége a kamerához kapott íves talpra(Mondjuk nem bukóhoz használja) írjon rám privibe.Köszi

(#1642) Akidobos74 válasza DigitXT (#1640) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Igen, az csak akkor világít, ha ki van kapcsolva.

(#1643) loosht


loosht
senior tag

Leteszteltem, hogy mennyire torzít a gyári tok víz alatt.

(#1644) nrk válasza loosht (#1643) üzenetére


nrk
tag

Ez a videó privát.

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#1645) loosht válasza nrk (#1644) üzenetére


loosht
senior tag

Már nem. ;)

(#1646) Jamesch


Jamesch
tag

Chestmountot végül használt vki a Sonyval?
Ez jó lenne?

Milyen távtartó szükségeltetik, hogy előre nézzen a kamera?

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#1647) Pompi válasza Jamesch (#1646) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Milyen távtartó szükségeltetik, hogy előre nézzen a kamera?

Egy ilyen és egy ilyen kell ehhez a csupasz hámgoz amit linkeltél.

Feel Good Inc.

(#1648) Büszke


Büszke
tag

Hali.
Tegnap mentem egy kört a mocival. A vidit még nem volt alkalmam megnézni,
de van egy negatív tapasztalatom.
130 felett( német autó pálya :) ) nagyon belekapott a szél. Sisak jobb oldalán rögzítve.
Éreztem a nyakizmom, hogy jobb oldalt fárad.
És elég szép plusz szélzajt generált.

Pedig a gopro-koz képest áramvonalasabb is a Sony.

Honda VFR800 Vtec Annyi a világ, amennyit látsz belőle!

(#1649) nrk válasza Büszke (#1648) üzenetére


nrk
tag

Azért 130 fölött már igen kell tartani, és a legkisebb pöcök is sz@arul eshet a nyakadnak.

Van rá megoldás a másik oldalra is tegyél egy kamot, és a kettő egyensúlyba lesz egymással. :D

Vagy tedd fel a sisak tetejére, állára vagy mellkaspánttal használd, ott még talán szélzaj sem lenne akkora.. :)

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#1650) Bogyó bá' válasza nrk (#1649) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ráadásul 2 kamerával - ha jól vannak beállítva - rögtön 3D-s tartalmat is lehet készíteni. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.