Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:50

LOGOUT.hu

SONY sport és akció kamerák

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) zozohoho45


zozohoho45
tag

Halihó!

Milyen progival tudnám kitakarni a sebességmérő órát a videóknál?

Szép napot!

(#1652) d.tiborz válasza zozohoho45 (#1651) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Fekete szigszalag... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1653) Pompi válasza zozohoho45 (#1651) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Halihó.

Feel Good Inc.

(#1654) nrk válasza Bogyó bá' (#1650) üzenetére


nrk
tag

Így van! :D

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#1655) rollaz


rollaz
tag

Az alábbi képet egy Phantomra rögzítve - a vízálló tokban - sikerült lőni a kamerával. Igazából itt szembetűnő, hogy nekem is homályos a bal széle, amit videóknál eddig nem vettem észre. Azt hittem, hogy megúsztam, de nem. Mea culpa.

Az az érzésem, hogy nem igazán fényképezésre van ez kitalálva, az azonos körülmények között készült videó minősége számomra sokkal szebb. Gyanítom, hogy a fókusz apró állításával még többet ki lehetne csiholni a dologból, egyelőre kb. 1,5 mm-es balra tekerést csináltam a lencsén. Érdemes még piszkálni vagy szerintetek ez a maximum, amit ki lehet hozni a dologból?

[ Szerkesztve ]

(#1656) szobipeti199


szobipeti199
tag

Sziasztok!
megán tudok olyat csinálni, hogy a feltöltött tartalmakat nem egyesével linkelem, hanem mondjuk a profilomat, és mindenki kiválasztja mit akar onnan szedni? Köszi!

(#1657) Pompi válasza szobipeti199 (#1656) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, tudsz! (itt van például egy F1-es gyűjtésem ami ilyen megosztás)

Feel Good Inc.

(#1658) bartal996


bartal996
tag

Sziasztok!
Nem csak sj4000, Sony is(1:03-tól) van benne, nézzétek meg.. Még talán összehasonlításnak is jó :D
[VIDEÓ]

(#1659) werszomjas


werszomjas
őstag

Használ vki csuklópántot?

Ez vagy ez vajon a jobb?

Előbbi sztem könnyen elfordulhat, vagy pedig nagyon meg kell szorítani, az meg kényelmetlen, utóbbi talán stabilabb.

üdv

(#1660) bartal996


bartal996
tag

Üdv!!
Kicsit off(de talán annyira nem mert Sonyhoz kellene majd), de látom ti értetek hozzá, ezért megmerem itt kérdezni! :) Van különbség USB-s kártyaolvasó és USB-s kártyaolvasó között? Arra gondolok h én vettem 230 Ft-ért, amit használtam már párszor, és eddig teljesen jó. De vannak drágábban is. Gondolom a sebesség is különbözhet. Esetleg valaki aki már rendelt és jó az milyet vett? :)
Köszi előre is!

(#1661) Pompi válasza bartal996 (#1660) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Alapvetően az USB 2.0 és USB 3.0 között van különbség. Utóbbi - kártya függően - akár az előbbi sebességének a többszörösét is tudhatja. Nem mindegy, hogy a 10-20-30 gigát 80 mb/seccel vagy 20 mb/seccel olvasod le.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1662) zozohoho45 válasza Tomika86 (#1578) üzenetére


zozohoho45
tag

Halihó!

Megérkezett már a tok?

Nálam azt jelzi az idővonal, hogy március 10-én kiszállítva, de még nem kaptam semmit. :(

Nem tudom, mit tegyek. Postán kell ilyenkor reklamálni, vagy a webshopnál?

Szép napot

(#1663) loosht válasza zozohoho45 (#1662) üzenetére


loosht
senior tag

Még senkinél se reklamálj! Március 24. előtt nem valószínű, hogy megkapod. Kínából jön, szóval akár egy hónap is lehet a szállítás.

(#1664) Tomika86 válasza zozohoho45 (#1662) üzenetére


Tomika86
senior tag

Ebayről volt ami 5 hét alatt jött meg.

[ Szerkesztve ]

(#1665) rollaz válasza zozohoho45 (#1662) üzenetére


rollaz
tag

Ne reklamálj még szerintem. Én február 18-án rendeltem meg, március 1-én postázták, de még nem kaptam meg én sem.

Amennyiben nagyon aggódsz az ügy miatt, akkor nyiss PayPal dispute-ot.

(#1667) Upo válasza yoli666 (#1666) üzenetére


Upo
addikt

írtam.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1668) zozohoho45


zozohoho45
tag

Halihó!

Az SJ Skeleton tok hiányában a gyári csomagban lévő tokkal használtam ma a kamerát egy egész napos motoros túrán, ahol a kamera a sisak tetején volt rögzítve. Egy noname kínai androidos telefont használva wifis kapcsolattal úgy, hogy motoros kesztyűben nem tudtam vezérelni a felvételt a mobilról.
A mobilon a kapcsolat a kamerával stabil maradt. Végit tudtam követni, hogy mikor kapcsolom be - ki a fejtetőn lévő készüléket.
Sajnos az androidra írt szoftver hiányossága miatt nem lehet tudni, hogy mennyi a hátralévő akkumulátor idő, de nagyon gyorsan / legfeljebb 40 perc / lemerült a gyári aksi. Ezért szükséges beszerezni tartalék akkumulátort, ha így szeretné valaki használni a kamerát.
Már korábban is írtam és most is megerősítem, hogy állandó wifis kapcsolat, kontroll nélkül nem használható a fentebb említett módon a kamera. / szerintem egyiken sem, amin egy nyomógomb szolgál a felvétel indítására, vagy leállítására /

Szép napot!

(#1669) Tomika86 válasza zozohoho45 (#1668) üzenetére


Tomika86
senior tag

Én egyszer beállítottam a kamerát és azóta nem használtam telefonnal.
Felvétel indítás megy kesztyűben is elég nagy a gombja. Ha leállítod akkor meg magától kikapcsol a kamera.

(#1670) zozohoho45


zozohoho45
tag

Halihó!

Amennyiben csak egyszer kellene megnyomni, esetleg kétszer, akkor nem is lenne probléma. :P

Azért is írtam, hogy egész napos túrán merült fel a használat. Itt legalább nagyon sokszor /10-100/ fogod nyomkodni a gombot, valahol, valamikor tuti, hogy elveszted a fonalat ;] Az aksi maxi két- két és fél órát bír folyamatosan.

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#1671) nrk


nrk
tag

Én is használtam hétvégén egész nap a kamerát, egy egész napos kerékpártúrán, és a wifit én is csak beállításhoz használtam. Beállítottam a fejemen a kamerát majd ki is kapcsoltam. Aztán, ahogy fentebb írja Tomika86 is, egyszeri megnyomásra bekapcs és már indult is a felvétel, majd megint egyszeri megnyomásra megállít és 10 sec múlva automatikusan kikapcsol. Ezt megcsináltam milliószor. Nem vett végig a kamera, csak időnként ilyen 5-10 perces szakaszokat, egész jól is bírta aksival, késő délutánra sikerült teljesen lemeríteni.

Amit viszont elnéztem a túra alatt az a beállítás, 1080p/60fps-t próbáltam otthon, tökéletesen működött is, hangot is vette, ahogy kell. Indulás előtt gondoltam én, hogy legyen 720p/60fps mivel ugye több fér a kártyára, na de az egészet slow motionba vette fel ugye és hang nélkül. :D Nem tudom járt már így valaki, igazából nem volt gond, mert hang amúgy sem nagyon kellett volna (szélzaj + egész nap szembe szél) így csak itthon fel kellett vissza gyorsítanom, viszont valamivel rosszabb lett a kép minősége, de legalább már ezt is tudom és legközelebb marad az 1080/60 beállítás. :)

[ Szerkesztve ]

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#1672) szobipeti199


szobipeti199
tag

A THM kiterjesztés mire jó amit csinál az mp4 mellett? lehet azt törölni?

(#1673) DigitXT válasza szobipeti199 (#1672) üzenetére


DigitXT
félisten

Előnézeti kép, gyakorlatilag egy JPG (ha átnevezed, képnézegetőben is látszik).

(#1674) bartal996 válasza nrk (#1671) üzenetére


bartal996
tag

Szerintem te összekeversz valamit, :K az FPS csak a másodpercenkénti képkockákat jelenti, minnél több annál jobb. Attól még hogy több FPS be veszel fel nem lesz lassított semmilyen felvétel.. :N

(#1675) DigitXT válasza bartal996 (#1674) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem keveri össze, mert a Sony 720p-ben 60 fps esetén SLOW módban van,
tehát 60 fps-sel rögzít, de abból 30 fps-sel játszandó fájlt csinál, hang nélkül:
2x-es lassításra jó. SSLOW módban meg ugyanez 120 fps -> 4x-es lassítás.

(#1676) Pompi válasza DigitXT (#1675) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ez is egy nagy különbség az AS20 és mondjuk az AS100/200 stb. között. Azoknál ugyanis ezek a high fps módok nem (csak) slow motion módban érhetőek el, hanem rendes hangvelvevős módban (is).

Feel Good Inc.

(#1677) nrk válasza bartal996 (#1674) üzenetére


nrk
tag

DigitXT jól mondja, csak eddig ezt még így nem próbáltam ki csak 1080/60ba, gondoltam én, hogy 720/60 is ugyan úgy működik, aztán nem, de most már tudom. :D

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#1678) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Egy kis cockpit view a Sonyval ;)

Kamera az anyósülés fejtámlájába helyezve. Steady ON.

Feel Good Inc.

(#1679) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok, kamera vásárlásan gondolkozom, eddig az SJ4000 volt a kiszemelt, de megtetszett az AS-20. Hamisítják ezeket? Mert [link] ezt szeretném megvenni, csak nem tudom, hogy eredeti-e. Gondolom minőségben veri az sj-t.

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1680) tboldi válasza Pompi (#1678) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem rossz. Van kép a felfogatásról is? :B

(#1681) Pompi válasza AllTheBest (#1679) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én nem tudok róla, hogy hamisítanák. A hirdetésben levő eredetinek tűnik, valószínüleg január-februári tescos vásárlás. Az SJ4000-rel össze-vissza lett már hasonlítgatva, ha rákeresel itt a topikban az "sj4000"-re találni fogsz jópár hozzászólást ezzel kapcsolatban (de ezt azért linkelem mert elég összetett teszt lett). Összességében van pro és azért kontra is, aztán kinek merre billen a mérleg nyelve.

@tboldi: holnap csinálok róla egy képet, de konkrétan a fejtámla résébe szorítottam be, szóval más autónál nem biztos, hogy utánozható.

Feel Good Inc.

(#1682) AllTheBest válasza Pompi (#1681) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Köszi, mindjárt átolvasom a tesztet, igazából motorozáshoz kellene a kamera, elég sokat járkálok olyan helyeken amiket érdemes lenne megörökíteni :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1685) tboldi válasza Pompi (#1681) üzenetére


tboldi
nagyúr

Értem, köszi. :R Akkor ez valószínűleg nem működne egy Suzuki Wagon R+-ban. :(

(#1687) zozohoho45


zozohoho45
tag

Halihó!

Erről a töltőről és akkumulátorról szeretnék véleményt kérni. Érdemes megrendelni? Van esetleg jobb vétel?

[aksi szett]

Szép napot!

(#1688) -Mosquito- válasza zozohoho45 (#1687) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Mehet a vétel, ilyenünk van Digitnek és nekem is. :K Töltött itthon is lehet venni 1év garival 2800ft-ért,aksi a húzósabb tétel.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#1689) Pompi válasza tboldi (#1680) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Készítettem ma képet a tegnapi látványt adó "fefogatásról" ami inkább befogatás :)

Azért is írtam, hogy nem annyira utánozható. De mondjuk az ülés és a fejámla közé talán több autónál megoldható talán, valahogy így:

Feel Good Inc.

(#1690) hodostamas


hodostamas
addikt

Ma kipróbáltam a kamerát Gokart közben. Nemtudom eldönteni Stabi nélkül jobb lett volna-e.. Legközelebb majd csinálok úgy is videót. Sztem vállalható a minősége... Videó

a kopogás nem a kamerától jön, maga a gokartnak valamelyik eleme zörgött.

[ Szerkesztve ]

(#1691) loosht válasza hodostamas (#1690) üzenetére


loosht
senior tag

Hogy tudtad így megosztani a videódat, hogy nem nyilvános és a linkkel mégis meg lehet nézni? Nekem csak két opciót ajánl fel a youtube: nyilvános. privát.

(#1692) Flashback


Flashback
addikt

Vállas rögzítés: [link]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1693) Flashback válasza Pompi (#1678) üzenetére


Flashback
addikt

8 gen Civic, a zuglói vasútállomásnál?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1694) loosht válasza Flashback (#1692) üzenetére


loosht
senior tag

Ezzel csak az az egy baj van, hogy ferdén áll rajta a kamera.

(#1695) d.tiborz válasza Flashback (#1693) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

A Francia út, az Ipon előtt?

[ Szerkesztve ]

(#1696) Flashback válasza loosht (#1694) üzenetére


Flashback
addikt

#1695 És azt miért nekem írjátok? :D

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1697) loosht válasza Flashback (#1696) üzenetére


loosht
senior tag

Mert te linkelted a vállas rögzítőt. :)

(#1698) hodostamas válasza loosht (#1691) üzenetére


hodostamas
addikt

Egy időbe nekem is inaktiv volt az, aztán már egy jó ideje engedi.

(#1699) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Pakkot kaptam :DDD

AS100V

Ebayes licites aukció volt, Németorszgából. Igazából a rendes vízálló tokot kerestem, úgy futottam bele ebbe a csomagba. AS100V kamera, a benne levőn kívül plusz egy eredeti akkumulátor, a gyári AS2 tok mellett az AS3 síküveges rendes vízálló tok, FL2-es úszó, utángyártott akkutöltő, gyári felfogatók. Mindezt kb. két tesco akciós AS20-as szett árából, azt gondolom nem volt rossz vétel.

Még nem volt alkalmam nagyon tesztelni, a menün végigszaladtam, azért vannak újdonságok az AS20 dolgaihoz képest, persze ennek már előre utánanéztem, nem ért váratlanul. Azt kell mondjam van pár (számomra) jópofa dolog, érződik, hogy eggyel komolyabb széria. A pro módot (50Mbps bitráta) még nem fogom tudni kipróbálni, mert SDXC kártya kell hozzá mindenképp, hiába a gyors SDHC, nem engedi átkapcsolni.

Úgyhogy lesz majd azért összevetés az AS20-szal, kiderül, hogy képminőségben van-e egyáltalán különbség. Illetve, hogy itt is van-e ez a féloldalas fókusz.

Aki ilyen AS100-ban gondolkodik, érdemes körülnézni eBayen, mert elég jó vételeket ki lehet fogni, gondolom az AS200 megjelenésének is betudhatóan. De kíváncsi vagyok, hogy lesz-e valami akció a maradék készletre, mert ahogy láttam az AS200 nagyon hasonló áron jön, mint amennyi az AS100 ára volt.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

A vállrögzítéshez. Egy gömbefejes felfogatóval lehetne egyesebe hozni talán.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Az off részhez pedig, igen, ott és úgy ahogyan írtátok ;)

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1700) DigitXT válasza Pompi (#1699) üzenetére


DigitXT
félisten

Irigyellek.:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.