Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) ftc


ftc
nagyúr

MSI K9AGM

2 létezik belőlle a Rev2 már RS690-el készül amirpé tudni kell,hogy 4pipe-s X700

(#952) VaniliásRönk válasza nightwish (#950) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Itt te vágtál fel olyan dolgokkal amire senki sem volt kiváncsi, kit érdekel hogy hol nem vagy új meg hogy volt dolgod 286-ossal.
Leírom harmadszor is, senki sem fog tudni segíteni, mert a hiba nam vassal van, hanem azzal aki összerakta, attól hogy másfél-két éve nem foglalkozol számítástechnikával, még nem durrbele stílusban kell vásárolni (pláne ha valaha tényleg ''benne voltál'', de ebbe ne menjünk bele), nekem is Socket A-s konfigom volt, nem is láttam Athlon 64-et mielőtt megvettem, mégis képes voltam utánanézni mi hogyan van, mit érdemes venni, és csak aztán szórtam el a gépre szánt összeget.
Szóval ha lusta voltál körültekintően vásárolni, akkor ne hőbörögj nekünk, és ne védekezz azzal hogy ennyi volt a keret.
Sorry az off miatt...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#953) VaniliásRönk válasza ftc (#951) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Rev2 jó lenne, csak ne lenne MSI. :( Nem értem az Abit miért nem gyárt ATi-s alaplapokat, pedig ahogy a dolgok kinéznek 1-2 éven belül az AMD-s alaplapok jelentős része ''AMD'' chipsetre fog épülni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#954) Chaser válasza zolynet (#926) üzenetére


Chaser
titán

Másik totyikba is írtam, lehet nem néztél oda..ugyanezzel a lappal ,2800+ semivel-ami ugyanaz mint a 3000+ csak 128kb L2-vel-, int. memória használatával mérve, pici tuninggal, mert enged annyit a lap ntune-nal/''FSB''-t 250-ig lehet vele húzni/, mem írás/olvasás 5000 felett, késleltetés 57ns, proci 2ghzen, ram 800mhz-en, HT 1000mhz-en. Ram alapból 667-es kingmax volt.Pörgött mint egy vadállat:D
Szerk: látom páran nem nagyon dícsérik ezt a lapot, nálam atomstabil volt, aki nem akar tuningolni, annak tökéletes. De 25% tuningot is tudott..és hát sztem elég szép eredmények jöttek ki így:) És az sem mind1 melyik everesttel nézed, én a legújabbal néztem.
És való igaz, hogy a nagykerekben szinte semmi nincs, én is alig tudtam gépet venni miután eladtam az am2 cuccomat-nem azért mert rossz volt, úgy tűnt nincs már rá szükségem-, de mégis lett, helyette vettem egy 754es gf6100as lapot-mert csak ez volt vga-sban- egy 2600+-os semivel..de ez is pörög rendesen:D

[Szerkesztve]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#955) ftc


ftc
nagyúr

új alaplap

[link]

(#956) Chaser válasza ftc (#955) üzenetére


Chaser
titán

Nem rossz..ezen most milyen int. vga van?Vagy nincs is? Crossfire..akkor elvileg 2 vga hely nem? Az ide-t meg a dimm slotot szűkösen mérték, bár valszeg senki nem 4x1 gigás modulban gondolkodik:) Meg már a dövödö írók is kezdenek sata-ra áttérni mint a vinyók...sataból meg van rajta bőven...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#957) ftc válasza Chaser (#956) üzenetére


ftc
nagyúr

RD480-as tehát CF chipset...de CF 2x8-ban megy csak ezért 1x 16-t tettek inkább...
mondjuk 6ch audio kevéske már
és a dobozban egy kis venti is,hogy a cpu felől huzza a levegőt...



[link]
mégtöbb jetway alaplap

(#958) #65675776 válasza VaniliásRönk (#953) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Abit sosem rohan az új chipsetek bevezetésével, tipikusan az utolsók között jelennek meg a lapjai. Egyébként én is kíváncsi lennék egy AT9 32X vagy akár sima AT9 lapra (az A-betű fontos, μGuru nélkül nem Abit az Abit lap, Fatal1ty-t viszont nyugodtan kihagyhatják.)

(#959) ftc válasza #65675776 (#958) üzenetére


ftc
nagyúr

μGuru jobb mint a hírhedt MSI Core Cell?

(#960) #65675776 válasza ftc (#959) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ahogy én néztem a CellMenu-t egyes MSI lapokon, azt kell mondjam, a CoreCell a lábanyomába sem ér a μGuru-nak. Utóbbi sokkal több lehetőséget biztosít. A CellMenu kb olyan szintű, mint a SoftMenu II. Az meg ugye jó 6-8 éve volt az Abitnál, mindenféle külső chip nélkül. A μGuru legnagyobb előnye a közel totális felügyelet a ventilátorok (az összes lapra köthető) felett. Ilyet nem láttam egyetlen MSI lapnál sem.

(#961) ftc válasza #65675776 (#960) üzenetére


ftc
nagyúr

hm lehet a köv lapom Abit lesz?
mondjuk ha nem lesz Ati chipsetes lapjuk számomra norm áron akkor megint kihagyom..

(#962) #65675776 válasza ftc (#961) üzenetére


#65675776
törölt tag

Biztosan lesz.

Talán most, hogy az AMD részben átveszi az ATi marketinget is, lesznek értelmes árban is AMD chipset-es lapok, és nem csak CF csúcstermékek. Az biztos, hogy a következő váltásnál én is kerülni fogom az nV chipset-eket.

(#963) nightwish válasza VaniliásRönk (#952) üzenetére


nightwish
csendes tag

Majd pont téged foglak megkérdezni. Tele van a szakma ilyen kis mitugrálszokkal mint te!
Tuningollj tovább, ost hidd azt hogy értessz hozzá.
Csak az a helyzet hogy tévedtem a fórummal kapcsolatban.
Azt hittem reális segítséget kapok.
Nem! Na pá.

[Szerkesztve]

Nightwish

(#964) VaniliásRönk válasza nightwish (#963) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem arról volt szó hogy csendben maradsz? :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#965) rollins válasza ftc (#961) üzenetére


rollins
őstag

Abit NF-M2 nView hogy tetszene? :) Tudom volt róla már szó, sztem egyik legjobb am2 matx lehet. (gf6100/nv430) jól néz ki, elég jó felszereltségű, aranyos, kicsi, szép, softmenu, stb. csak parallel port nincs rajta ha jól tudom.
[OFF]Valahogy szimpatikusak lettek ezek a matx lapok, mióta kipróbáltam az Asrock k8nf4g-sata2 -t[OFF]
Látom nem köl, te tudod...

[Szerkesztve]

(#966) ftc válasza rollins (#965) üzenetére


ftc
nagyúr

nem NV-t nem thx és u-s lapokkal teli a tök..

(#967) rollins válasza ftc (#966) üzenetére


rollins
őstag

Ez az Asrock ALiveXFire-eSATA2 (Xpress 1600 (RD480) SB600) hogy tetszik? (Vagy hagyjalak békén? :B )

(#968) ftc válasza rollins (#967) üzenetére


ftc
nagyúr

erről irtam már pár hozzászólással azelőtt,hogy bejön..
de még a mostanitól kell megszabadulnom..

(#969) kutyuska válasza rollins (#965) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Pontosan.GF6150/430
Valóban nincs rajta párhuzamos port és ezekről a lapokról előszeretettel lespórolják az egyik belső audió csatlakozót. Csak CD-IN van, így ide raktam a tuner audió kimenetét, a DVD meghajtóé pedig lóg a levegőben :)
Az OFF-os lapot 1 éve nyúzzák a gyerekek,( Sempi 2800+ 8*250-en) gond nélkül ketyeg.

" Babra munka, de megéri! "

(#970) rollins válasza kutyuska (#969) üzenetére


rollins
őstag

Tehát van NF-M2 nView -d? (Elírtam, az gf6150) Elég jókat írtak róla, tuning is mehet benne szépen állítólag. Erről az audió csatiról nem tudok semmit. (Hogy én mire fogok fejleszeteni, az sok mindentől függ, főleg: $, hogy maradjak am2 -nél vagy Intel legyen... ennél nagyobb gondom ne legyen :) ) Ja, jó kis lap a k8nf4g
ftc: bocs, nem olvastam vissza


[Szerkesztve]

(#971) Chaser válasza ftc (#957) üzenetére


Chaser
titán

Értegetem, thx :R Nem is láttam nálunk ilyet..valszeg azért mert nálunk nem lehet kapni?:D Én is kipróbálnék már valami ati chipes lapot, pár hsz-szel ezelőtt írtad hogy valamelyik int.vga-son x700as van 4 pipeline-nal, visszaolvasgattam de nem találtam :U Melyik az?:) :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#972) ftc válasza Chaser (#971) üzenetére


ftc
nagyúr

K9AGM MSI RS690-es chipset....de csak a rev2 illetve revB-s lapokon talállható...

Én megvárnám norm lapon amin van egy kis tuning mert MSI belőpő szinten nem ad tuning lehetőséget..olyan dec közepe,január eleje kapható az uj ati chipset.. érdemes lesz kivárni mert nagy durranás lesz SB650-es déli hiddal...de még érdemes SIS környékére is átnézni méghozzá a SIS771-es chipsetre mivel elég megygóző volt egy bemutató lapon beta driverekkel..a mostani RD580-al volt pariban a déli hidja lemosta az NV hires déli hidjat USB kezelésben...

(#973) kutyuska válasza rollins (#970) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Itt már írtam róla: #862 :)

" Babra munka, de megéri! "

(#974) Chaser válasza ftc (#972) üzenetére


Chaser
titán

Akkor jó helyen keresgéltem:)..de MSI oldalán rev2-t nem találtam..Ha tudsz róla adni valami linket megköszönném :R
Tudom, hogy int.vga-s, microatx lapoknál MSI-nél nincs biostuning..K9NGM lapom volt még múlt héten:) Nem most azonnal kell, csak majd kipróbálnék egy ati chipest is..
Meg most tényleg úgy néz ki, hogy alig lehet kapni valamit. Sürgébe kellett gép az am2 helyett, int.vga-sat akartam-of kórz:D- 754 v 939ből-mert van ddr ramom- csak egy asrock 754 volt...először kicsit paráztam tőle, de elég jó, asszem még kis tuninglehetőség is vana biosban
Nem nagyon szoktak nálam megmaradni gépek sokáig..csak tesztelgetem ha megunom adom tovább:) Egy am2 lapot azért jövőre valszeg megtartanék magamnak..de csak int.vga-s kell-arra a rengeteg gamere amit én tolok bőven elég-és jó lenne ha tuningos lenne, nagyon megnézném már, hogy alapfeszen egy am2 semit mennyire lehet megküldeni:)Vagy akár a 3600+x2-t..bár az nem olyan überbrutál tuning szempontjából mint a semik a tesztek alapján.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#975) ftc válasza Chaser (#974) üzenetére


ftc
nagyúr

Nah link:
[link]
tipusszám: MS-7327

hm X2 3600+ nem lehet huzni khm 2,8Ghz magonként nem elég? :DDD kapsz egy 5000+ X2-t szinte ingyen..és X2 3600+ kevés van a világon valamiért beszüntették a gyártást...

(#976) Chaser válasza ftc (#975) üzenetére


Chaser
titán

Thx :R Akkor ez meg x200 vga-val van?[link]
Nem mondtam hogy a 3600os x2-t nem lehet húzni:) Csak egy semit jobban, kíváncsi lennék egy alaból 2ghzes semi mennyin megy..esetleg 533 v 667 tuning rammal,-533as vitestáról mondták többen hogy vígan megy 800on- mivel ugye a ram frekije is nő ''FSB'' húzással, hallottam olyat hogy 3300mhzet is alapfeszen..vagy többet..ha alapból lassú ramot tennék bele nem kellene visszaosztani... proci 3200 felett, ramok 900-1000 körül..na valami ilyenben gondolkozom..vagy lehet rosszul gondolkozom?:)
A 3600-ast meg tudom hogy ritka, igazából tavaly volt esélyes, kicsit bántam is hogy nem vettem meg, akkor 27k nettó lett volna, most 34, a 3800-as meg 35..de valszeg 2 magra nem áldoznék..inkább több memóra..de majd jövőre úgy is eldől milyen árak lesznek, ha nem sokat tévedek 30k alá mennek az x2esek, legalbbis a belépők, meg olvastam jönnek a 2 magos semik is..bár sztem a 3600+ is az:) Szóval majd meglátjuk..csak tervezgetek..aztán lehet megdől az egész :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#977) VaniliásRönk válasza Chaser (#976) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem lehet, sőt nem is ajánlott lassú ramot tenni AM2-be, a BIOS-ban megadod hogy hány MHz-es a ram, és annak megfelelően oszt vissza.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#978) Chaser válasza VaniliásRönk (#977) üzenetére


Chaser
titán

Lehetni lehet:) Egyik fórumtárs ddr2 400!mhz-es ramot rakott bele..nem vicc..tényleg van ilyen:) Tudom hogy alapból 667 a minimum, hogy pörögjön is. Arra gondoltam, hogy mivel húzom a procit, a ram is menne vele együtt, csak példa: ha 2gzh körüli semit feltolok 3000-re..sztem bírná..a ramokat is vinné felfelé, 533as tuning rammal így valszeg a ram 900 környékén ketyegne..ezek csak durva számítások..és nem kellene visszaosztani a ramot. Csak igazából tuningolni nem szoktam, csak megnézem mit tud az adott cucc:D Utána már nem nagyon érdekel, mert úgyse használom ki:) Az áraktól függ mik lesznek jövőre..2ghzes semi 800as ramokkal ..proci 2.5-en, ramok 1000-en...és ha még 1Tben is menne így:D A teljes rendszer sebességnövelése a cél, nem az, hogy a proci az ég magasságában ketyegjen, ramok meg nagyon visszaosztva, és akkor az egész nem ért semmit. A szűk keresztmetszet a ram frekije, azt szeretném minél jobban tuningolni.Abból kiindulva hogy a 667es kingmax alapfeszen gond nélkül ment 800on, valszeg a 800-as menne 1000-en, és ezzel a verzióval tuning nélkül is pörögne a gép. Azt nem tudom, hogy a semi alapból a 800as ramot 800on hajtja-e, vagy 667en, vagy még ez is semin belül is típusfüggő.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#979) VaniliásRönk válasza Chaser (#978) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez butaság. :) Az hogy egyeseknek sikerül kifognia olyan modulokat, amikre véletlenül komolyabb chipek kerültek, az egy dolog, erre nem érdemes építeni. Nekem pl. vannak 533-as Infineon ramjaim, de 700-at se nagyon akarnak menni, ami tulajdonképpen nem is baj, a ram sávszélesség sem korlátoz semmilyen valós esetben (extrém összeállításoktól tekintsünk el), az meg le van ejtve hogy mit mér az Everest...
És 800-as ram esetében abból sem indulhatsz ki, hogy a 667-es ramnak milyen a tuningpotenciálja, mivel a 800-as jóval közelebb van a technológiai határhoz. Az Athlon 64 3000+-om megy 143%-ot, ez alapján akkor az Athlon 64 FX62-nek is mennie kellene ennyit... azért érzed hogy ez kicsit necces. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#980) Chaser válasza VaniliásRönk (#979) üzenetére


Chaser
titán

Nem fejjel akarok a falnak menni, azért is nézegetem a totyikokat,hogy mit érdemes venni. 667-es kingmaxnak alapfeszen 840 körül van a vége, majd veszek 800ast és kipróbálom nnak hol a vége. Nyilván nem garantálja a 667-es tuningpotenciálja a 800asét is, de 1 próbát megér. Corsair ramot meg nem fogok venni,a cél az hogy minél kevesebb pénzből minél bikább gépet rakjak össze:) Ezért ultratuningos ram, alaplap szóba se jöhet, semiben meg azért gondolkodom, mert eddig volt 1 pár..és nem volt velük gond..hiába ''csak'' kistestvérei az athlonnak..ami abban nyilvánul meg hogy kisebb az L2, a64 meg nem L2-re gyúr, hanem órajelre.
A proci tuningpotenciálokat összehasonlítani meg értelmetlen, sok helyen láttam, olvastam,tapasztaltam, a semik jobban tuningolhatók, láttam igazán extrém eseteket is:D Persze gyártástechtől is függ..jó példa volt erre a 939es 3700es sandi proci..E4 ill E6 steppinggel.
És nem az everest miatt akarom a ramokat 1000mhz környékén járatni, volt egy hivatalos teszt, valami ddr2-t 1200mhz környékén járattak, összehasonlítatlanul gyorsabb lett az összteljesítmény. Hiába ketyeg a proci magasan, ha a ramokkal nem tudja ezt közölni, és még ott van a HT is, ezek a szűk keresztmetszetek. Nyilván nem véletlenül 2 ghz környékén jelentek meg a c2d procik is, azok fsbje is már 1066 mhz ha jól tudom, bővítik az utasításkészleteket, növelik az FSB v HT sebességét, mert a proci ezen keresztül kommunikál az alaplappal.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#981) ftc


ftc
nagyúr

Nah egy memória tisztázást akarok elérni..
533-as ramot nem érdemes venni...
667-es ez egy érdekes memória...anno 800-as ramokat raktak rá amikor hiány volt,de mostmár nincs hiány szal ne is számitsunk olyan ramokra amellyek viszik majd a 900-at max 730-t fogunk elérni vele

800-as nah ezzel túllépjük a S939 testvérwek sebességét....ajánlott erőssen...

amugy 667 CL5/4 kb = 400 CL 3/2,5

(#982) Chaser válasza ftc (#981) üzenetére


Chaser
titán

Azt tudtam eddig is mit érdemes venni és mit nem, azzal viszont újat mondtál, hogy a 667es ramokon 800as chip volt. Épp ezért akarok 9-1000mhz környéki ramfrekit elérni, mivel a 939-es kistestvérek ezzel nem igazán tudnak mit kezdeni:) Láttam ddrből 500 mhzest, asszem kingmax hardcore volt, az mehet kb annyit mint egy 800 mhzes ddr2.
Most nézegettem, jönnek a 65nm-es athlonok, jövőre meg már majdnem biztos hogy a 2 magos semik is, úh nem tervezgetek tovább..jövő nyáron ha nem megyek kűfődre melózni, akkor kezdek újra tervezni:) Gondolom addigra értelmesebb int.vga-s lapok is kijönnek, mint pl az x700as..én vga-ra addig nem akarok költeni mig nincs olyan game ami 20 percnél tovább leköt, az utsó ilyen az mw volt, az meg mx440en is ment:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#983) ftc


ftc
nagyúr


Visszatér az egyik legolcsóbb alaplap gyártó:[link]

Tudni kell,hogy ez is ECS szal nyigodt szívvel megvehető...

(#984) Chaser válasza ftc (#983) üzenetére


Chaser
titán

Ez PCChips márkájú? És ECS zászló alatt készül? ECS-t én még nyugtalan szívvel se vennék:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#985) Rolcsi20


Rolcsi20
senior tag

srácok, én keverek valamit? mert anno úgy olvastam hogy az AM2 az nootebookokba való alaplap...vagy keverem a foglalat nevét?

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#986) Rolcsi20


Rolcsi20
senior tag

inkább úgy kérdezném hogy mi az előnye az AM2esnek a s939el szemben? látom hogy ebbe már ddr2es800as ramok mennek....de azt is olvastam itt anno hogy az amd procik még nem tudják kihasználni a 800as ramokat...így nincs sok értelme még váltani rájuk...

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#987) rollins válasza Rolcsi20 (#986) üzenetére


rollins
őstag

Az előnye? Hát gyorsaságban eddig semmi. A váltás főleg a ddr2 miatt volt (ez van sajna).
Pl: [link]
Reméljük a hír igaz lesz és az új cpu-k am2 lapokkal is menni fog. Ha nem így lesz, hát akkor kenjék a hajukra jó vastagon.
Egyébként a az am2 X2-esek már ki is használják a nagyobb ddr2 sávszél.-t, 800MHz -es ddr2 ramokkal gyorsabb mint az s939 X2-esek, singel core-nal sem hátrány gondolom.

[Szerkesztve]

(#988) rollins válasza rollins (#987) üzenetére


rollins
őstag

Beszélek itt össze vissza :) A ddr2 800-ast a ddr1 400-ashoz hasonlítottam. (singel, az meg single akart lenni)

[Szerkesztve]

(#989) Rolcsi20 válasza rollins (#987) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

köszi a linket:)...akkor jól értelmeztem a múltkor hogy a 800Mhzes DDR2esek ellenére sem gyorsabbak? most tervezgettem hogy lecserélem a S939es athlon64es 3000+os asusA8N-E 1GB-400as rammal szerelt gépem egy Asus M2NE Athlon64 X2 3600 vagy 3800+ra meg persze 800Mhzes 1GB-rammal....ja meg az asus x1600pro512-t asus 7600GT-re....kb +40et kellen rálöltenem, a vid karit így is úgyis lekell cserélnem, ami 15ezres árkülönbözet, szóval ha vid karit nem számolom akkor szerinted +25ezret nem ér meg hogy az alaplap+proci+ram-ot ''fejlesszem''?:D....és még egy kérdés 44körüli árba milyen vid karit vegyek? Asus 7600GT vagy Sapphire Radeon X1800 GTO 256M GDDR3...ezen a 2-n gondolkozok. De ha az új AM2es asus alaplapom se fogja szeretni az ati vid karit akkor megint ott tartok ahol most...

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#990) Rolcsi20 válasza rollins (#988) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

értettem mit akarsz:D

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#991) rollins válasza Rolcsi20 (#989) üzenetére


rollins
őstag

Na most olyat kérdeztél amire senki sem mer biztos választ adni :) Mert van egy pci-e s939 lapod. Ha azt nézzük hogy a cpu-d, mennyit érthet? 12 hűtővel?, egy am2 X2 3600+ meg kb 34 (boltban még 36k sok helyen) meg lesz egy gyors ddr2 ,akkor talán megéri azt a 25-t.
Neked kell tudni hogy kell -e most vagy később kétmagos cpu. :U Mert ott van, igaz csak egy maggal, a s939 3700+, amire alig kéne ráköltened. Te döntesz.
46-50 körül már ilyen dx9c vga-kat kaphatsz: X1950Pro, X1900GT, vagy 7900GS

(#992) Rolcsi20 válasza rollins (#991) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

igen igazad van, akkor nyavajgok itt még 1 sort, hogy jobban megérts:D
szóval alap gondom az hogy az alaplapom nem szereti a VGA-mat. Így eredetileg venni akartam egy 7600gt-t ami +15ezer(41ért találtam). Viszont kicsit eldurrant az agyam hogy akkor lecserélem az egész gépemet így jutott eszembe hogy talán az újabb Asus alaplap már ''jobban kedveli'' az ati kártyákat. Mivel mindíg is ati párti voltam, így jobban örülnék egy X1800GTO-nak amit már 46ért kapni, viszont igazad van hogy X1900at is kapni 50ért(51ért találtam:)). De már nem tudok kiigazodni azon se hogy melyik a jobb, a GT vagy a Pro esetleg már jelzések is előfordulnak néha:D...Tegyük fel hogy mind1 hogy ati vagy nvidia, 45-52 környékén TE melyik kártyát vennéd meg a mai piacon?....(más is írhat véleményt:)). Amúgy a gépem 3hónapos csak, szóval még jóárba eltudom adni, 90-95körül...és 7600gtvel már 128ért tudnék venni olyat amilyet leírtam korábban...

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#993) Rolcsi20 válasza Rolcsi20 (#992) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

''már'' jelzések===MÁS jelzések:D

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#994) rollins válasza rollins (#991) üzenetére


rollins
őstag

Azt azért hozzátenném hogy boltban már egyre nehezebb s939 X2 -höz jutni. Esetleg itt a ph-n találhatsz még azért. És bejön a képbe majd az Intel az E4300 -zal majd. Lehet tőrni a fejecskénket :DDD

[Szerkesztve]

(#995) rollins válasza Rolcsi20 (#992) üzenetére


rollins
őstag

Hu ez kezd elmenni milyen gépet vegyek, stb. Ránk fognak szólni. Másik témában kéne megkérdezni a vga-kérdést: itt pl [link] , mert offolunk rendesen ám :U

szerk: megpróbálok jól viselkedni :B (egyébként érthető, kis alkalmazkodás nem árt)

[Szerkesztve]

(#996) Rolcsi20 válasza rollins (#995) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

ez az amit nem szeretek a ph-ba. 1 kis offolás és máris szólnak...most átmenni 1 másik topicba és ott is elmagyarázni a problémámat, meg főleg az én bajom az több szintet is átfog:D....nyissak 1 új topicot vagy mi?:D

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#997) rollins válasza Rolcsi20 (#996) üzenetére


rollins
őstag

Dehogy ;] , keress rá a ''milyen'' szóra, lesz ott elég téma, mint: milyen gépet, milyen procit, milyen vga-t vegyek, stb.
Oh, látom megtaláltad, akkor no problemo

[Szerkesztve]

(#998) Rolcsi20 válasza rollins (#997) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

köszi:D

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#999) Yhennon


Yhennon
csendes tag

Sziasztok!

Most szeretnék venni egy AM2 socketes alaplapot, de nekem van 2 IDE-vinyóm és 2 IDE-Cd-DVD meghajtóm...azonban azt olvasom, hogy ezeken csak 1 IDE csatlakozó van, amely 2 IDE egységet tud ellátni!
ÁÁÁ
Mi a megoldás??
Van olyan alaplap, amely képes 4 egység ellátására?
Köszönöm szépen a válaszotokat!

(#1000) rollins válasza Yhennon (#999) üzenetére


rollins
őstag

Abit KN9 Nforce4 Ultra, azon van 2 IDE Connector úgy tudom.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.