Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9001) band1103 válasza Oliverda (#8999) üzenetére


band1103
őstag

Nagyon köszi Oliverda a tippeket. Te pontosan tudod mi a dörgés! :R

Ez igazan mutatós lap . Akinek 780G-re van szüksége annak van annyi pénze hogy 2x jobb VGA-t tegyen bele. Annak ez az int.vga már kevés lenne. Aki meg válltani szeretne Socket A-ról AM+ -ra annak jól jön hogy nem kell +pénzt adnia 1 közepes PCI-E -os vga-ra, mert már a lapon van. De ez csak egy vélemény.

(Egy szaros ujjon véleménye aki levegőt is csak egyes őstagok engedélyével vehet, mert ha nem, akkor ők teleszemetelik a topikot a gyerekes "lealázlak mert nagy vagyok te meg egy béna ujjonc" hszekkel) :C
(mert ők már őstagként kezdték mert annyira nagyok, sose voltak ujjoncok azok minden balfékségeivel eggyütt) (elöző napokban frontátvonulás volt és ez látszódott a viselkedésemen de nem csak az enyémen hanem VaniliásRönkén meg dezz-én meg daa-raa-én is :B )

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#9002) dezz válasza Oliverda (#8971) üzenetére


dezz
nagyúr

Phenomnál az integrált NB és az IMC frekije nem ugyanaz, mármint nem közös a szorzójuk? Mert ha igen, akkor az MA78GM-S2H-n és MA78G-DS3H-n is állítható (a többit nem néztem), "Memory Controller Freq." címke alatt.

band1103: Tényleg nem érzed, hogy most már épp ideje lenne befejezned az ezen való offolást, és nem azért, mert újonc vagy, hanem mert egyszerűen értelmetlen. Kizárólag a te viselkedésen látszott itt fronthatás, vagy talán valami késdobálóhoz vagy szokva, ahol bármi kiigazítás beszólásnak számít, és már áll is a kés a hátban. Itt nem ez a pálya. Ebből a szempontból mindegy, hogy ki milyen tag, ebbéli megjegyzésem arra vonatkozott, hogy ezt a stílust talán itt ne erőltesd.

(#9003) Oliverda válasza dezz (#9002) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel az NB és az IMC ugyanaz a dolog ezért közös. :D Nem ismerem az általad felsorolt két lapot, de nem kizárt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9004) band1103


band1103
őstag

Nézegettem az AMD oldalait. "Discrete Chipsets" alatt a AMD 790FX, 790X, 770 -eket találltam. Viszont volt még egy olyan hogy "Integrated Chipsets ". Ez alatt a 780, 780V és kisebbeket találltam. külön voltak a Notebookosok.
Azt nem értem miért veszi külön a 790FX, 790X, 770-et és mit jelent a "Discrete Chipsets" kifejezés.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#9005) band1103


band1103
őstag

Ugy érzem nem kéne minden hülye apró kérdéssel titeket nyaggatni, ezért keltem utra és próbállok informálódni hivatalos oldalakon. CSak aza probléma hogy én nem tudok angolul. De nam baj, gondoltam. Majd használok szótár-fordító oldalakat. ctrl+c-zni én is tudok! Beírtam hogy:

Native PCI-E cores on one chip means fast GPU to GPU communications by eliminating the latency and possible bandwidth issues of multiple PCIE chip designs. Double pumped with Xpress Route for fast Core to Core transfers.

Erre ezt a fordítást kaptam:
"Bennszülött, akit PCI-E egy chipen magoz ki, GPU kommunikációkra jelenti a gyors GPU-t azáltal, hogy kiküszöböli a lappangási időt és lehetséges sávszélességet, többszörös PCIE kérdései vágnak apróra terveket. A kétszeres Core átvitelekbe szivattyúzott Xpress Route-tal gyors Core-nak."
Nem könnyü a magyar élete na hem szpik inglis.
(forrás: AMD 780 Chipset Reviews)

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#9006) #65675776 válasza band1103 (#9004) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem bonyolult: A diszkrét chipsetben nincs IGP, az integrated-ben meg van.

Külön meg azért veszik őket, mert fizikálisan is eltér a felépítésük.

(#9007) band1103 válasza #65675776 (#9006) üzenetére


band1103
őstag

B@szus! Csak ennyi? mindíg bonyolultabnak hiszem a világot mint amilyen valójában

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#9008) band1103


band1103
őstag

Vajon lesz a 790GX.-en IGP?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#9009) #65675776 válasza band1103 (#9008) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mivel ott a típusjelben a G, ezért könnyen kikövetkeztethető, hogy igen.

(#9010) leviske


leviske
veterán

Hello mindenkinek! :))

Megint elkezdtem gondolkodni azon, hogy építenék egy AMD-s rendszert, csak nem tudom milyen alaplap legyen benne... :F
Tudom, hogy ez nem egészen a topik témája, de a kérdés topikjában valószinűleg azt az egszerű választ kapnám, hogy: "Vegyél inkább Intelt"
A rendszer valószinűleg eleinte egy Phenom 9850-ből, Crucial 800-as ramokból és eleinte valami belépőszintű vga-ból állna. Mgejelenésekor csatlakozna egy HD4850, vagy 70 és némileg később (az is megjelenése táján) egy Deneb.

A lehetséges lapok ezek volnának:

- ASUS M3A32 Deluxe, ezzel az a problémám, hogy a PH!-s tesztben tuning során nem szerepelt túl fényesen... (mivel nekem nem tetszik a hűtése, ezért ő kapna TR hűtést)
- ASUS Crosshair II Formula, ezzel az egyetlen problémám, hogy nVIDIA termék... és amellett nem örülnék annak sem, hogyha összeakadna a Catalyst-al... :F Viszont mivel ROG, ezért leginkább felé húzna a szívem.
- Gigabyte 790FX DQ6, vele az a gondom, hogy Gigabyte és nem tudom, hogy a gigák bios-a mennyivel másabb az ASUS-okénál... :F
-DFi 790FX M2R, vele is csak az a gondom, hogy félek, nem tudnám kezelni a bios-át...

Előre is köszönöm a segítséget! :R

MOD: leginkább ami gondolkodtatóba ejt, az a DFi és a CIIF... utóbbihoz rohadt sok kiegészítőt adnak és ASUS :B , viszont nv... :F

[ Szerkesztve ]

(#9011) raul560


raul560
tag

Sziasztok nekem 2*1 gb DDR 2-es ramom van és ezt irja ki a program amivel megnéztem mennyivel fut.
DRAM Frequency:373,2 MHz Pdig 800 MHz-esek a RAM-ok

(#9012) Oliverda válasza leviske (#9010) üzenetére


Oliverda
félisten

Hello!

Én ha most vennék lapot kipróbálnám a Crosshair II Formula-t. A DFI (BIOS?) még mindig nem tökéletes (tapasztalat), az M3A32-ról nem nagyon tudok mondani semmit, a Giga (bár a PH! tesztben jól megy) lapra pedig Alvin panaszkodott a napokban.

Jelenleg én úgy vagyok vele hogy megvárom a 790GX+SB750 párossal szerelt lapokat, és ha lesz köztük értelmes darab és a chipset is fel tud mutatni valami érdekeset akkor megnézek egy olyat. Ellenkező esetben kipróbálom a Formula-t.

Amúgy megnyugtatlak. Olyan hogy nV chip-es lapban nem megy ATi kártya nem nagyon fordul elő, de fordítva sem. Én pl. majdnem 1 évig használtam egy X1600XT-t egy 590 SLI chipes abit AN9 Fatal1ty lapban és sosem volt semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9013) ABnormal


ABnormal
őstag

halihoooo!

a jelenlegi gépem :

JW-RS780UVD-AM2+
5000+ Black Edition (downclock:13*200 ->1.175volt, 5*200 -> 0.775volt)
1066 Kingmax 2*1Giga

használ még valaki ilyen lapot?
eddigi tapasztalataim jók a lappal kapcsolatban,de azért jó lenne valakivel kivesézni a dolgokat...

[ Szerkesztve ]

(#9014) leviske válasza Oliverda (#9012) üzenetére


leviske
veterán

:R :R :R

(#9011) raul560: egy 800MHz-es ram igazából 400MHz-et megy, csak natív 800MHz-es (vagy valami ilyesmi...). :) A lényeg az, hogy normális. :)

[ Szerkesztve ]

(#9015) raul560 válasza leviske (#9014) üzenetére


raul560
tag

Köszi a válaszod! :R Épp most néztem Everestel hogy a proci hőmérséklete az egyik magnak 4C fok a másiknak meg 10C fok! Ez lehetséges? a Sima CPu-nál ha megnézem ott meg olyan 70C fokot ir! Mi lehet ai igazság?

(#9016) leviske válasza raul560 (#9015) üzenetére


leviske
veterán

Az, hogy eltérő hőfokot mutatnak, az lehetséges, mert nincs mind a kettő ugyan annyira használva... viszont, hogy 4C-os legyen.... :F Maximum akkor tartanám elképzelhetőnek, ha oroszországban laknál ás a szobában, ahol a géped van ~0° lenne.
A 70C hihetőbb... :)

Bár lehet, hogy hülyeséget mondok és az a magonkénti 4-10C az más akarna lenni... Intelnél ugy van, hogy a rendes hőmérsékletét jelenti a magnak... ebből következtetem, hogy itt is ezt akarná jelenteni... :F

(#9017) raul560 válasza leviske (#9016) üzenetére


raul560
tag

ÉN is gondoltam hogy képtelenség hogy annyi legyen! De a 70 C fok az viszont nem sok? Most nézem és 79 C fok! Pedig a hűtője sem vmi gagyi!
Cooler Master Hyper 212 Processor Cooler
1200-1300-al pörög!

(#9018) raul560 válasza leviske (#9016) üzenetére


raul560
tag

Kicsit beijedtem a 79 C foktól! És nyomtam egy restartot ott a BIOS-ban megnéztem és a rendszerhez:31 C
A CPU-hoz meg 28 C-irt ki!
Ugyanez az Everestben
Rendszer: 24C
CPU: 79C
Ez miért lehet? Meiknek higgyjek?

(#9019) Oliverda válasza raul560 (#9018) üzenetére


Oliverda
félisten

BIOS

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9020) leviske válasza raul560 (#9018) üzenetére


leviske
veterán

Lassú voltam. :R :)

[ Szerkesztve ]

(#9021) dezz válasza Oliverda (#9003) üzenetére


dezz
nagyúr

(Én inkább úgy mondanám, az IMC az integrált NB része, de mindegy.)

Ezek a Gigabyte 780G-s lapjai.

Most megnéztem a 790X és FX-es lapjait is, és ott hiányzik ez, miközben többféle feszt lehet állítani. Érdekes, valahogy megfeledkeztek róla. Talán a frissebb BIOS-okban már benne van, bár ezt nem emelik ki külön.

Az is elég érdekes, hogy a "CPU NB VID Control"-t is csak a DS3H-n lehet állítani, pedig ez is elég fontos... De talán hasonlóan újabb BIOS-okba (majd) belekerül(t) a nagyoknál is.

A SouthBridge fesz mennyit számít? (Ez is csak DS3H-tól van.)

Btw, S2H-n az F4-es BIOS-ban már 2 GHz-ig állítható a IGP. :D

(#9014) leviske: Nem natív, hanem effektív. :) DDR = Double Data Rate = az órajel 2x-esével küldi az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#9022) TomBoy1986 válasza leviske (#9010) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Szerintem az ASUS M3A32 Deluxe lenne a jó választás, amit írtál negatívumot, pedig nem mondanám annak. Az ára pedig mindenképp ellensúlyozza.

És nem győzöm hangsúlyozni, hogy ezzel a lappal nagyon jó eredményeket értek el külöldi fórumokon tuning terén.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#9023) Oliverda válasza TomBoy1986 (#9022) üzenetére


Oliverda
félisten

Eddig 3 lapról olvastam hogy el tudták vele érni a 3.5GHz-et. DQ6, DFI 790FX-M2R és a Crosshair II Formula. Az utóbbival ugye 3570-et egészen pontosan.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9024) band1103 válasza TomBoy1986 (#9022) üzenetére


band1103
őstag

Az öcsémnek már volt 2 ASUS lapja is (neki mindig volt pénze a fejlesztésre) de nem bírták a gyürődést pedig semmi tuning nem volt. 2-4 hónap után instabilak lettek, kontakt hibásak stb. Csak szívott veluk. Konkrét tipust most nem tudok de egyik fél éve volt a másik elötte 1 évvel. Valahogy mindig premium szintű ABIT-nál kötött ki. Jobban bírják hosszútávon mostoha körülmények között a gyürődést és adott tudásszinten olcsóbbak egy kicsit.
(őszerinte) Jobb alapanyaggal dolgoznak vagy jobb a tervezése? Jobb a gyártástechnológiája? Jobb beszálítói vannak?.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#9025) TomBoy1986 válasza Oliverda (#9023) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Arra az esélye, hogy olyan CPU-t fogjon ki... hát nem túl nagy.

band1103
Most premium-kategóriás ABIT lap, AMD platformon nincs.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#9026) Gyuri27 válasza TomBoy1986 (#9025) üzenetére


Gyuri27
félisten

Még középkategóriás sincs. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#9027) Oliverda válasza TomBoy1986 (#9025) üzenetére


Oliverda
félisten

Tudom, én csak arra próbáltam utalni hogy ezek a lapok nem annyira rosszak. :)

Bár ha pont egy 0810APMW-t kap a kezei közé akkor még van esélye.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9028) leviske válasza TomBoy1986 (#9022) üzenetére


leviske
veterán

Végül CIIF mellett döntöttem, mert legalább míg várok a HD4-esekre, nem kell vga-t vennem, mert ha jól tudom, akkor a 780a tartalmaz int.vga-t. :DDD

(#9021) dezz: :R de közel jártam... ;]

(#9027) Oliverda : és kb mennyi az esélye annak, hogy pont egy "0810APMW"-t kapok? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9029) band1103 válasza TomBoy1986 (#9025) üzenetére


band1103
őstag

TomBoy1986:És sokan sírnak is emiatt :K

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#9030) nesa válasza leviske (#9028) üzenetére


nesa
veterán

Elmesz a boltba es megnezed a procit ha az megveszed ha nem otthagyod .....
Enis igy csinaltam csak epp x2-vel, jo is lett 3,3 betonstabil....

(#9031) Gyuri27 válasza nesa (#9030) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ott ahol van raktáron és nem úgy rendelik igény esetén. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#9032) nesa válasza Gyuri27 (#9031) üzenetére


nesa
veterán

Olyan kiskerbe nemis veszek procit ahol rendelni kell, pécsen kapasbol 3 boltot is tudok ahol szinte mindig van raktaron ,ahol en vettem ott a csavo 1 egyesz talca procit rakott elem amin a semprontol x2 ig minden volt es mondta hogy van megegy talca +a dobozos cuccok ,ahol rendelni kell minden szart azokat komolytalan boltoknak tartom....

(#9033) band1103 válasza nesa (#9032) üzenetére


band1103
őstag

De jó neked. Írigyellek hogy van lehetőséged vállogatni kiskerek között mert ugye Pécs az Pécs. De hány olan nagy város van kis hazánkban mint Pécs? Többen vannak akik nem vállogathatnak. Szolnoki vagyok és a város legnagyobb kiskerében is csak max 4-6 cpu van raktáron.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#9034) nesa válasza band1103 (#9033) üzenetére


nesa
veterán

Pécs az Pécs:) na ja, a varos szep de nincs mogotte semmi munkaheyl nincs penz nincs (volt csak epp...)es szerintem a legszegenyebb megye baranya ilyen szarul a foldon nem elnek emberek mint itt........

Azert nam olyan fasza am......

[ Szerkesztve ]

(#9035) borsi válasza ABnormal (#9013) üzenetére


borsi
tag

Hali!

Írtad hogy 780UVD-d van. Te találtál valahol leírást, hogy melyik két foglalatba kell rakni a memót hogy duálba menjenek?

[ Szerkesztve ]

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#9036) TomBoy1986 válasza band1103 (#9029) üzenetére


TomBoy1986
veterán

3DMarkon kívül semmivel sem tudnám kihasználni, ha gyorsabban menne.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#9037) Richter36 válasza band1103 (#9033) üzenetére


Richter36
őstag

Van azért szolnokon is jól felszerelt bolt.Az Antiquarium melletti bolt (azt hiszem PC office a neve)pl nagyon jó kis bolt.Sok minden van és szinte bármit meghoznak még másnapra.Ja és gariba is nagyon korrektek.

(#9038) band1103 válasza Richter36 (#9037) üzenetére


band1103
őstag

Ez már nem is kicsit off de azért elmondommég utoljára azt hogy nem arrol volt szó hogy van-e jó bolt itt hanem hogy van-e 2-3 tálca cpuja vállogatni. az meg szvsz nincs.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#9039) leviske


leviske
veterán

Na, hogy kicsit vissza kanyarodjunk... mennyire valószinű, hogy egy bolt tud nekem egy "0810APMW"-t szerezni? :F És honnan tudom pl: kibontás nélkül, hogy amit kaptam, az az? :F

Tudom, hogy elég láma kérdések, de eddig intel fronton ilyenre nem kellet annyira figyelni ezért ebben nem nagyon vagyok tapasztalt. :(

MOD: és vajon elküld-e a francba a boltos, miután mondtam neki, hogy nekem csak ilyet adjon? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9040) raul560


raul560
tag

Sziasztok! Az mitől lehet ha játszok vagy msn közben zenét hallgatok akkor a hang ugy csinál néha mint ha le akarna fagyni? Beakadozik! Ez mitől lehet? valaki tud segiteni? HELP!! :F

[ Szerkesztve ]

(#9041) Oliverda válasza leviske (#9039) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem kell kibontani mert látszik dobozon keresztül is, de szvsz majd elküldenek a francba ha nincs ismerősöd valahol.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9042) leviske válasza Oliverda (#9041) üzenetére


leviske
veterán

:R Mondjuk, ha elküldenek a francba, akkor fogom magam és nem vásárolok ott... nem tom ki jár rosszabbul. :)

(#9040) raul560: Feltételezem, hogy Vistád van.. a Vistának pedig ez egy aranyos ficsörje, hogy a internethasználat esetén lecsökkenti a többi program prioritását...tehát míg vistád van, addig nagyon nem érdemes zenehallgatás közben msn-ezni. :)

Ha viszont nem vistád van, akkor nem tom. :DDD

(#9043) raul560 válasza leviske (#9042) üzenetére


raul560
tag

Nem vistám van! Sztem vmi audio eszköz gond lehet! De most volt 1 napos a gépem! :DD :F

[ Szerkesztve ]

(#9044) VaniliásRönk válasza raul560 (#9043) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Netről szedd le a legfrissebb drivereket mindenhez, a gyári CD-ket meg akár ki is dobhatod.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9045) #65675776 válasza leviske (#9042) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont fordítva, a médialejátszásnak ad prioritást a hálózati forgalom rovására. [link]

(#9046) leviske válasza #65675776 (#9045) üzenetére


leviske
veterán

Akkor elnézést kérek. :R Pedig most direkt kerestem is a WinPortal-on, hogy nem-e írtam hülyeséget, csak nem találtam a cikket. :DDD

(#9047) raul560


raul560
tag

Értem és köszi a válaszod! :R De pontosan meik Drivereket érted ez alatt? Gondolom VGA,Audio és még mire gondoltál? Ami ezt érintheti?

(#9048) VaniliásRönk válasza raul560 (#9047) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Elsősorban audio, chipset, de ajánlott a többit is frissíteni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9049) raul560 válasza VaniliásRönk (#9048) üzenetére


raul560
tag

Köszi! Remélem be fog vállni! :R

(#9050) ABnormal válasza borsi (#9035) üzenetére


ABnormal
őstag

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.