Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) #65675776 válasza Mr_Vercetti (#699) üzenetére


#65675776
törölt tag

PC Health Status -> Fan EQ Control. (Ahogy szinte minden szabvány Award BIOS-os lapon.)

(#702) Mr_Vercetti válasza #65675776 (#701) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

nem csinál semmit :(

(#703) VaniliásRönk válasza Mr_Vercetti (#700) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem, nem gondoltam hogy ilyen harmatos ''tuningnál'' is bezavar, most 4x 8/8-on van és már 2385MHz-nél járok, de még folyamatban van a dolog, lehet hogy a sávszélt nem is kell csökkenteni, mindjárt kiderül. ;]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#704) Mr_Vercetti válasza VaniliásRönk (#703) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Az mit jelent amúgy hogy 16/16 vagy 8/8 :F

(#705) VaniliásRönk válasza Mr_Vercetti (#704) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A hipertransrportnak nem csak szorzója van, hanem sávszélessége is oda/vissza, most HT 3x 8/8 biten 9x266 (2400) a vége, de lehet még finomítani, de most ennyi sikerélmény is elég. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#706) Mr_Vercetti válasza VaniliásRönk (#705) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Ja akkor lehet azért nem megy nekem se 240 fölé :)

Én csak 4x-esre raktam a szorzót aztán ennyi.

Na majd beállítom.

(#707) HERR Z válasza VaniliásRönk (#705) üzenetére


HERR Z
veterán

a ht sávszélt ne vedd vissza mert elég sokat levesz a tempóbol, inkább vedd vissza a szorzót 3-ra(600)

(#708) VaniliásRönk válasza HERR Z (#707) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

3-on van, de így sem vitte a 16/16-ot, majd emelek neki 1 kis feszt hátha úgy megy, de ma már nem játszok vele.
A HT az FSB-vel gyorsul, nem? Tehát most 3x266-on megy.

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#709) VaniliásRönk válasza HERR Z (#707) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

+8% HT fesszel megy a 16/16 stabilan.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#710) _cirmos_


_cirmos_
őstag

nem leszek klubtag, ma vettem egy 3200+ s939-et. az am2 nekem túl sresszes lett volna :).

p.s. tudom, ez itt nem a reklám helye, de aki olcsó ddr2 ramokra vadászik, az nézzen be a redtowerhez. nemtom tényleg annyi-e amennyi az árlistán van, de egy próbát mindenképpen megér.

(#711) VaniliásRönk válasza _cirmos_ (#710) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Red Tower kamu árakkal bombázza a kiskert és a depo-t is, kerülendő.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#712) Mr_Vercetti


Mr_Vercetti
őstag

Hát a f@szom tele van már hogy sehogy nem tudom beállítani az abit lapon azt a kurv@ q-fan controllert :(

(#713) _cirmos_ válasza VaniliásRönk (#711) üzenetére


_cirmos_
őstag

én kinéztem hat dolgot az xls-árlistából, de egyik sem volt a webshopban. írtam nekik mailt, azt válaszolták, hogy a webes felület feltöltést alatt van, a hatból öt cucc van a kiírt áron. holnap megyek érte.

(#714) MateusAMD


MateusAMD
csendes tag

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!HELP ME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hali
nemrég vettem egy AM2-es konfigot, minden ok, volt... de most újraraktam az xp-t és nemtudom feltenni az Enthernet (vagy hogy írják) drivert... elkezdi rakni és kékhalált kapok ami az nventpf.sys vagy dll -re hivatkozki... :(
Az előző windowsomba a hálókártyán bekapcsoltam egy funkciót (nem tom mi a neve), és még a TPC/IP gyorsítót...
Azért raktam újra a windows-t, mert felraktam egy új VGA drivert és nem indult az XP, rámentem a legutolsó helyes konfigra, elindult, de nem akartak müködni a driverek (nem jött be a NV Control panel, a hálókártya beálítgatója, ezért letöröltem őket, de reset után nem tudtam elindítani az xp-t... és most a Enthernet hibánal vagyok....
A segítséget előre is köszönöm.

(#715) MateusAMD


MateusAMD
csendes tag

Már jó, reseteltem a biost, és úgy raktam fel előröl mindent... most jó...

(#716) ftc


ftc
nagyúr

Holnap összerakhatom végre a gépet

MSI K9VGM
2x512Mb/667 Goodram
X2 3600+

(#717) VaniliásRönk válasza ftc (#716) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Majd írj 1-2 teszteredményt ebbe a topikba [link], ha nem gond. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#718) ftc válasza ftc (#716) üzenetére


ftc
nagyúr

nah gép megvan igaz a 2x512 memo nem jött össze igy csak 1x 1Gb lett..
lapról röviden...a legkisebb passziv hűtő amit edig lűttam ...tuning opciokkal igaz FSB ha jól emlékszem 234 a max...
Most telepitem win-t azt majd beszámolok

(#719) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Az integrált VGA (GeForce 6100) 2D órajelét lehet valahogy csökkenteni? A ForceWare nem engedi, de miért tekerne 2D-ben? Valami ötlet? A RivaTuner nem ismerte fel.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#720) ftc válasza VaniliásRönk (#719) üzenetére


ftc
nagyúr

nvtune sem? bár ott már egy kis emelésnél is kiirta,hogy hiba...

(#721) BobChemistry


BobChemistry
őstag

van olyan alaplap AM2 foglalattal, ami nem válogatós a ramokat illetően, és normális BIOS van rajta?

most akarok Socket A-ról váltani, és a s939 és az AM2 között vacillálok
ha maradnék az s939 mellett, nem kellene eladnom a ramomat (2*512MB Hynix D43)
ha AM2 akkor - elvileg - időtállóbb lenne a gép
mi igaz abból, hogy az AM3 kompatibilis lesz az AM2 lapokkal?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#722) ftc válasza BobChemistry (#721) üzenetére


ftc
nagyúr

sajna alaplapnak semmi köze nincs már a memóriához,hogy finnyás-e vagy nem..mivel IMC van a prociban...Én egy Goodram 1Gb-s modullal szorakozok eddig hiba nélkül...

Igen AM3 kompatibilis AM2-el...de hol van még az...

(#723) BobChemistry válasza ftc (#722) üzenetére


BobChemistry
őstag

tehát akkor maga a proci - illetve a prociban található memvezérlő - a ludas?
egy újabb steppingel ez megoldódhat?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#724) ftc válasza BobChemistry (#723) üzenetére


ftc
nagyúr

az a vicc,hogy mindenki jön a mem kompatibilitással...de én még nem találkoztam vele ..pedig elég sokat olvasok AM2-s témában...amiről többen írtak,hogy szórakozik nekik az a ADATA ramok

(#725) BobChemistry válasza ftc (#724) üzenetére


BobChemistry
őstag

főleg az asus m2n-e lapokban voltak gondok a 667-es ramokkal
a 800-as memókkal nem sok gond volt...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#726) VaniliásRönk válasza ftc (#720) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nagyon meleg volt az IGP (a GA-M55Plus-S3G-ről van szó, a Sempron tuning megy neki, 3000+@2200MHz alapfeszen, 4x HT-vel, de csak mert a BIOS-ben nem lehet csökkenteni :DDD), gondoltam leveszem a VGA órajelét, de már tárgytalan, beállítottam mellé egy 8cm-es ventit 7V-on, így langyos nyúzás közben is. Irodai gépnek ideális. :D Azért köszönöm. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#727) ftc


ftc
nagyúr

na vazz 224-es FSB-nél elindul win egyszercsak összeomlik és ujrainditás után hall.dll hiánya van.......

(#728) VaniliásRönk válasza ftc (#727) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kevés szegénynek a fesz, tényleg nincs feszemelés? Mert ilyet még csak ECS lapban láttam... :(

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#729) ftc válasza VaniliásRönk (#728) üzenetére


ftc
nagyúr

fesz emelés csak ramnak de ezzel majdnem kimerült a ram állítás...mek kideriteni mit lehet még buherállni a ramokon..CPU-nál meg csak FSB állitási lehetőség :D

lehet verem ma a fejemet a falba ha elszállt az összes cumom most mivel uj win instalnál márcsak 2 patriciot látott a 6bol

(#730) VaniliásRönk válasza ftc (#729) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez vad, remélem nem vesztek el az adataid...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#731) ftc válasza VaniliásRönk (#730) üzenetére


ftc
nagyúr

yessss 120GB pápá ez az én sorsom..amott nem kaptok majd tuning eredményt....

hu az összes tom jerry elveszett áááááááááááá meg 30GB zene meg 1-2 filmecske...

(#732) VaniliásRönk válasza ftc (#731) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Abit NF-M2?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#733) HERR Z válasza VaniliásRönk (#732) üzenetére


HERR Z
veterán

(#734) VaniliásRönk válasza HERR Z (#733) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én ezt tudom, de ha ilyen vacak az az alaplap, akkor lehet hogy érdemes lenne cserélni. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#735) ftc válasza VaniliásRönk (#734) üzenetére


ftc
nagyúr

adsz rá pénzt? ...
A tuning mindig is a rizikó játéka volt vagy sikerül vagy nem...alapon betonstabil a lap...éa 2,2Ghz-ig semmi gond nem volt...

(#736) VaniliásRönk válasza ftc (#735) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ugyan még nem lehet kapni, de szerintem 20 körül lesz, 5-6k-t kéne ráfizetned és lenne egy rendes alaplapod. Nem akarlak rábeszélni, csak leírtam amit gondoltam, én ezek után a lehetető leggyorsabban cserélném. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#737) ftc válasza VaniliásRönk (#736) üzenetére


ftc
nagyúr

vazz igy is ráfizettem erre az egészre kib... ramok végett...ha veszek legközelebb valami az január mert az árak mennek felfelé..csak tudnám miért...és csakis Ati chipsetes lapom lesz vagy SIS-es.....

VIA nem rosz,de nem tuningra való...
NF chipset ha nem lenne bugos a déli híd egész jo lenne

(#738) VaniliásRönk válasza ftc (#737) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Na igen, nem szereti ha egyszerre PATA meg SATA wnyió is van rajta, de egyébként nem volt vele gondom.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#739) ftc


ftc
nagyúr

lehet bekrepállt a winyom...
XP logo nem jön be csak 1 fekete képernyö...

(#740) VaniliásRönk válasza ftc (#739) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem meg a Goldmem és a Memtest is elszáll ha visszaveszem alapra akkor is (nem az aláírásomban szereplő konfig, de AM2). Nem értem, lehet hogy az int. VGA ramját próbálják tesztelni, azért rajzolnak krix-kraxokat. :F A win egyébként nem fagy, a MS memtestje sem érzékel hibát, ill a Prime95 sem.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#741) ftc válasza VaniliásRönk (#740) üzenetére


ftc
nagyúr

memtest86 most fut ..
linux install a hardisk vezérlőig jut el utánna behal....50 50 % esély hogy vagy az alaplap vagy a hardisk szállt el...

(#742) HERR Z


HERR Z
veterán

na a giga lap még mindig nem jött meg szóval abit kn9 lesz helyette...roszabb felszereltség,felépítés de legalább van és tuningra biztos hogy jobb lesz

(#743) ftc válasza HERR Z (#742) üzenetére


ftc
nagyúr

legalább állithatod a HT szorzot nem ugy mint mi...

(#744) VaniliásRönk válasza HERR Z (#742) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Majd mesélj mi a helyzet a HT-vel, mivel csak 1 CPU-val tudtam tesztelni lehet hogy nem az alaplap sara a harmatos HT teljesítmény.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#745) ftc


ftc
nagyúr

Hozzuk már fel a tozyikot egy kicsit:DDD

Novemberi megjelenés a várva várt chipset:
[link]


SIS chipset:
[link]

egy Asrock lap mi még érdekes lehet:

[link]

(#746) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Sziasztok

X2 3600+ -t érdemes venni? Van valakinek ilyen?
Véleményeket, tanácsokat elfogadok :R

(#747) VaniliásRönk válasza Vincsó (#746) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha kimondottan dualcore kell, akkor igen, egyébként még felesleges X2-be ölni a pénzt, mire értelme lesz úgyis sokkal olcsóbban kapsz gyorsabbat is, egy 3200+ csak a 2/3-ába kerül, egy 3000+ meg már majdnem fele annyiba, és ezt is rendesen meg lehet húzni.
(Én is hasonló konfigot cseréltem pár hete.)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#748) Vincsó válasza VaniliásRönk (#747) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Ezt értem, csak nem tudom mennyire lenne jó vétel 33 ezer magyar pengőért.
Meg ha ez elég sokmindenre akkor nem tuningolok... majd ha kevés lesz már :)
Bár a 3200+ az meg 20 lenne mondjuk ha lenne biztosítékom hogy rendesen lehet húzni...
akkor esetleg megvenném mert mégis 13 ezer pénz... csak hát nincs lehetőségem válogatni... :((

Jah amúgy erről váltanék: Athlon 2800+ @ 2400 MHZ Abit nf7-S
szal ehhez képest mit tud egy ilyen 3200+?

[Szerkesztve]

(#749) VaniliásRönk válasza Vincsó (#748) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A különbség ég és föld. ;) Általában nem szokott gond lenni a húzással, nekem egy mezei 3000+ van és simán megy 2500MHz felett.
Most semmivel sem vagy rövidebb, ha csak egymagos rendszered van. Jövő év elején meg jönnek majd a 65nm-es CPU-k, amiket lazán lehet majd 3GHz felett hajtani. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#750) Tuor válasza Vincsó (#748) üzenetére


Tuor
csendes tag

van egy teszt valahol csak én keveslem a casht benne (2x256) én nem vennék de az én vagyok

Keresek olcsó PCI-E vidkarit!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.