Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) Probiker válasza piadex2 (#4000) üzenetére


Probiker
aktív tag

:DDD Ismerős szitu.
Esetleg cmos cleart próbálj. Másik tápal.... ;)

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#4002) Gyuri27 válasza Chaser (#3996) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezt értem. De ami igaz, ha valamit nem is lehet kapni/nem tudni, hogy van arra nincs is kereslet.
A pixi féle üzletek ha jól működnének azok jók lennének, mert náluk a francia anyacég miatt sok érdekes dolgot kapni. Csak ugye a magyar betyár virtus miatt nem működik rendesen a dolog.

Csökkentek már a proci árak, van uj kisker árlista?

ftc: igen egy k10, egy 7xx az érdekes lehet.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4003) piadex2 válasza Probiker (#4001) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Megvolt a cmos clear. De semmi haszna.
2x is és másik táppal is. De továbbra is semmi.

Neked mi volt?

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#4004) Vandit. válasza piadex2 (#4003) üzenetére


Vandit.
addikt

Akkor proci.Nekem ugyanezt játszotta,ezért csréltem lapot és lám az új lapban is csinálta,ezért cseréltem procit. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4005) ftc válasza piadex2 (#4003) üzenetére


ftc
nagyúr

Szegényt szivatta egy Biostar lap...ami nálam azota is jol mükszik...valami az Enermaxban több volt vagy tul kis terhelést adott a tápra a cucc és nem indult be neki.....


Esetleg proba CPU ki és ujra be......néha megoldja a gondot..esetleg biosfrissitésel egy másik CPU-al


#3998-ra

nah igen a lap....a gép legfontosabb összetevője!

megvárom AM2+ -t és ha jo árban szerzek be lapot akkor AM2-t belepréselem azt kap egy nativ 4 magosat meg egy Vistát nah és onnantol nincs vásárlás :DDD valahogy meg kell kötni a kezem..Linux erre nem jo mindent felismer :D és nem kér ujra regelést....sztem egy eredeti OS visszahozná nálam az árát 3x is .....annyiszor elmaradna alaplapcsere

Lásd AM2-t nálam
via k8m890,ati RD480,amd690G,amd690v közel 3/4 év alatt

[Szerkesztve]

(#4006) piadex2 válasza Vandit. (#4004) üzenetére


piadex2
senior tag

Lehetséges az, hogy a az X2-vel vannak kompatibilitási problémái az alaplapnak?
Lehet, hogy egy titkos jumpert kellene át állítani?
(Amúgy a procit ma vettem BOX-ban, csak azért lennék meglepve...)

Köszi a segítséget mindenkinek.

Azt hiszem, hogy lesz egy processzor vizsgálat, majd egy alaplapvizsgálat is - ilyen sorrendben. :(

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#4007) Vandit. válasza piadex2 (#4006) üzenetére


Vandit.
addikt

Amikor nekem ez volt mindenre gondoltam csak a procira nem. :) És végül mégis az szivatott meg.Adj + feszt a prockónak,hátha úgy csinál valamit.

szerk:Most nézem,hogy boxos. :) Akkor inkább ne adj feszt neki. :(

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4008) piadex2


piadex2
senior tag

Na, amúgy mondanám, hogy a rendszer a képernyőre semmit vagyis semmit sem ad ki. A rendszer nem jut a bootig. A ''cpu ki cpu be''-t kipróbáltam, sajnos nem segített. :( Még jó, hogy van a garancia intézménye.

Érdekesség:
amikor ki akartam szedni a processzort, akkor az anyag a hűtőborda és a processzor között úgy működött, mint egy ragasztó. Annyira, hogy a kis kar elfordítása nélkül kitépődött a processzor, annyira hozzá volt ragadva a hűtőbordához... :Y

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#4009) ftc válasza piadex2 (#4008) üzenetére


ftc
nagyúr

brisbane magos az X2?

mert ha igen akkor bios

(#4010) Vandit. válasza piadex2 (#4008) üzenetére


Vandit.
addikt

Ki rakta össze a gépet?Valami hozzáértő volt? :Y Szerintem küldd el melegebb helyre.Bár mostanság ez nehéz lesz ;] Levetted a procihűtót és azzal 1ütt jött a proci is?

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4011) ftc válasza Vandit. (#4010) üzenetére


ftc
nagyúr

nekem is kijött anno azóta szedem le azt a ragacsot ha bárkinek gépet rakok össze

(#4012) piadex2 válasza ftc (#4009) üzenetére


piadex2
senior tag

Nem tudom, hogy milyen magos. Mert nem tudok cpu-z futtatni.
Elméletileg a kódjából (ADA...) ki lehet találni?

De amúgy hogyan jutok biosfrissítésig, ha nekem a képernyő sötét marad?

Plusz infó, hogy kikapcsolni is csak úgy lehet a gépet, hogy sokáig nyomom a ház kapcsolóját. Kvázi le van fagyva a rendszer.

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#4013) ftc válasza piadex2 (#4012) üzenetére


ftc
nagyúr

egy kölcsön procival....
ezek Brisbane procik

[link]


ha ez egyikse akkor a lap vagy a táp...CPU kizárva

(#4014) piadex2 válasza piadex2 (#4012) üzenetére


piadex2
senior tag

Nézem a http://balusc.xs4all.nl/srv/har-cpu-amd-k8d.php -t.
E szerint nekem Windsorom van. Lévén 3800+ -os.

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#4015) piadex2 válasza ftc (#4013) üzenetére


piadex2
senior tag

Tápot tudtam cserélni, de nem az. Marad a lap.

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#4016) ftc válasza piadex2 (#4015) üzenetére


ftc
nagyúr

Probiker is hasonlóval küszködött.....

3 táppal is szorakozott neki azt egy full noname vitte neki :DDD

(#4017) piadex2


piadex2
senior tag

Na ezt már csak érdekességként:

A processzoron nincs ''BOX'' a kódjának a végén!!!!

Azt mondja ADA3800IAA5CU, ami OEM verzió.
És én magam szedtem ki a BOX-ból! Na ez hogy lehet????

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#4018) szkorhetz válasza piadex2 (#4017) üzenetére


szkorhetz
őstag

úgy hogy a box nem a te procidé volt!

(#4019) piadex2 válasza szkorhetz (#4018) üzenetére


piadex2
senior tag

De a pecsétet vagy mit is én szedtem le...

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#4020) AtHoS válasza piadex2 (#4017) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A processzoron nem is lesz BOX a kód végén, mivel az a dobozán található meg, tehát a dobozon is van egy kód.

read-only mode on the forum

(#4021) AtHoS válasza szkorhetz (#4018) üzenetére


AtHoS
nagyúr

biztos rengeteg dobozos procival találkoztál ezért is írtad azt amit

ergo: lásd előző hozászólást

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#4022) Gyuri27 válasza AtHoS (#4021) üzenetére


Gyuri27
félisten

a doboznak is van szerialja :F
:o

Amd - Radeon - Ryzen

(#4023) AtHoS válasza Gyuri27 (#4022) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem értem miért vagy ezen meglepődve! :F
Nagyon sok terméknek van a dobozán ''szeriál''

Gondolom csak a szemednek hiszel, tessék akkor:
AMD processor doboz (nagy méret): [link]

Ugyanaz kicsiben:
[kép]


[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#4024) Probiker válasza AtHoS (#4023) üzenetére


Probiker
aktív tag

nem a 939-es procikat adták ilyen dobozba?
Nekem volt több am2-es procim és mind ilyen dobozba volt: [link]
Te, AM2-es procit vettél? nem véletlen 939eset? :Y :DDD

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#4025) Chaser válasza Gyuri27 (#4002) üzenetére


Chaser
titán

Arról van szó, hogy pl alaplapok terén a nagy magyarság úgymond ráállt bizonyos márkákra, pl asus, GB, MSI, stb..a nagykereknek nem is érdeke még több gyártót bevezetni, azzal hogy új gyártók jelennének meg, nekik nem lesz nagyobb forgalmuk, maz amit az ismert névtől vettek volna az userek, azt vennék meg egy ismeretlentől..nyereségileg a nagyker ugyanott lenne. Viszont az új gyártókat be kell reklámozni, kapcsolatot kell kialakítni velük stbstb..ami idő és pénz, ez nem érdeke a nagykereknek..

Prociárak AMD-nél sztem már nem nagyon fognak csökkenni, 5-10%-os csökkenések vannak az 1 hónappal ezelőtti viszonyokhoz képest. Viszont az intelnél már beindult a gépezet, q6600 nálunk pl 64.5k kiskeráron..kijöttek az 1333 mhz-es FSB-jű intelek is, pár k-val az 1066-osak fölött..és ez még jócskán mérséklődni fog. K10-nek vagy valami nevetséges áron kell kijönnie, vagy über jónak kell lennie..esetleg a 2 kombinációja, vagy nagy bukta lesz sztem..

#4007 Vandit.: mi köze van ahhoz annak, hogy adható-e fesz a procinak, hogy box v oem volt?:D 1ébként 90%-ban csak dobozosak a procik, én legalábbis oem-et nem is láttam am2-ben:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4026) Vandit. válasza Chaser (#4025) üzenetére


Vandit.
addikt

Gyári hűtős procinak Én nem adnék feszt. :( :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4027) Chaser válasza Vandit. (#4026) üzenetére


Chaser
titán

Ezexerint úgy értetted, hogy olyan procinak, ami gyári hűtővel van hűtve?:) Úgy már más, bár nálam már járt pár gyári hűtő..és iszonyatosan hűt:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4028) Balinov válasza Chaser (#4027) üzenetére


Balinov
félisten

énnemtom,énis elég jól elvagyok a box sempim hűtőjével,pedig nem alapon jár a procc

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4029) Vandit. válasza Chaser (#4027) üzenetére


Vandit.
addikt

Igen úgy. ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4030) Gyuri27 válasza AtHoS (#4023) üzenetére


Gyuri27
félisten

azt hittem érted. Az nem a doboz szerialja hanem a benne lévő terméké. :DDD

Chaser: pl a sapi lapokat nem kellene bevezetni mert mindenki is meri. Amúgy pl az aqua is sok helyen reklámoz, tehát annak az egyik sarkába lehetne tenni egy új terméket. Inkább az a baj, hogy ott is a fejesek csak azokat ismerik. Mint nálatok, hogy a intel a valami. Az amd-ről meg két szót nem tud nyögni. Szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4031) Chaser válasza Gyuri27 (#4030) üzenetére


Chaser
titán

Jah, ahogy mondod, ha már kialakult valami, amiből pénz jön be, nem erőltetik magukat. Safi lapokat ugyanúgy be3 kellene vezetni, attól hogy vga-t gyárt még a usereket meg kell győzni arról, hogy alaplapot is jót tud..stbstb..de sztem hagyjuk ezt, am2-zzünk:D Du. tesztelek mint állat, nézegettem ma az asus lapot, elég kicsik rajta az É-D híd bordái. Na majd meglássuk, hogyan működik, mindenesetre 3 év gari van rá, az már mellette szól :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4032) Probiker válasza Chaser (#4031) üzenetére


Probiker
aktív tag

Nagyon ne fogdossad csak azokat a bordákat, égési sérülésekre nem válalt garanciát az asus ;]

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#4033) AtHoS válasza Gyuri27 (#4030) üzenetére


AtHoS
nagyúr

:R
Akkor mégis csak jól írtam, mert helyhatározó ragot használtam -on és nem birtokos ragot -nak :DDD

read-only mode on the forum

(#4034) AtHoS válasza Probiker (#4024) üzenetére


AtHoS
nagyúr

De, teljes mértékben igazad van, ez egy S939-es X2 4200+ proci doboza [kép]

Egy harmadik variáció is van a vásárlási felvetésednél. Szerintem kis gondolkodás után rájössz magad is [kép]

read-only mode on the forum

(#4035) Probiker válasza AtHoS (#4034) üzenetére


Probiker
aktív tag

Nemigazán tudom mire gondolsz, de ha elmondod bizta azt fogom mondani hogy ''jah, tényleg'''. ;)

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#4036) AtHoS válasza Probiker (#4024) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Idézve:
''Te, AM2-es procit vettél? nem véletlen 939eset? :Y :DDD ''

Előbb 939-est, majd később AM2-est. Ennyi a történet :DD

read-only mode on the forum

(#4037) Probiker válasza AtHoS (#4036) üzenetére


Probiker
aktív tag

jah, azt hittem én felfogásom rossz, de mégse :P

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#4038) Gyuri27 válasza Chaser (#4031) üzenetére


Gyuri27
félisten

Eddig is az am2-vel foglalkoztunk. Ugyanis az inteles lapok 90%-t itthon meglehet venni.
Am2-ből epox, sapi.... :O

Amd - Radeon - Ryzen

(#4039) schumi62 válasza piadex2 (#4015) üzenetére


schumi62
csendes tag

Hali!

Nekem pont ugyanez volt a hiba az új gépemmel.Se kép se hang.
MSI K9N-ULTRA lap 3800-as egy magos proci.Indítok se kép se hang.
Kértem kölcsön egy diagnosztikai panelt és kiderült hogy a memória a hunyó.
Egy tök új 1 gigás Kingmax volt benne.Kicseréltettem a boltba egy 1 gigás Goodram modulra és rögtön elindult a lap.Előtte én is próbáltam mindent de nem indult.Aztán elgondolkodtam és arra a következtetésre jutottam hogy mivel a prociban van a memvezérlő ha nem komálja a ramot vagy hibás a memcsi akkor a processzor nem indul el.Próbálj memot cserélni hátha.Egy próbát megér.

Üdv

(#4040) Chaser válasza Probiker (#4032) üzenetére


Chaser
titán

Most nem is tudnám, benn felejtettem a boltban, zárás előtt beesett egy szervizes meó, és kiment a fejemből a lap ;] Na sebaj, holnap is lesz nap...

Gyuri: hát ez igaz, intelből van választék, alighogy megjelent az ip35-ös chip, már nálunk is lehet kapni sok gyártótól ilyen lapot, nem úgy mint AMD-t-..

K10-nek tényleg ütősnek kell lennie, a legújabb cerkák conroe alapúak, 35W max :Y TDP-vel, és kb annyi közük van a régebbi celeronokhoz, mint a nevük egyezése, a kóró összes utasításkészletét tartalmazza, az L2-je 512kb, mint az E2xxx szériás kóróknak, iszonyat lehet húzni ezeket is, szinte sz@réhugyé adják őket, az AMD helyében én komolyan elgondolkoznék, nem hiszem el, hogy nem tudják megoldani a gyártás megkezdését, mire jövőre a boltokba kerül a procijuk, addigra x millió ember gépében intel proc lesz, a másik rész x millió ember gépében szintén, mert csak jókat fog hallani már a celeronokról is, és nevetsaéges áron hozzá is tud majd jutni..ha tuningolni meg nem akar, egy tizenegynehány k-s lap is bőven elegendő alá..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4041) Gyuri27 válasza Chaser (#4040) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az amd-nek tovább kellene gondolni a nv féle linkboost technológiát. Hamár van procijuk, vgajuk, chipsetük. Mert abból a nyamvadt int memvezérlőből többet is ki lehetne hozni. Pl nagy ramgyártóval (akár amd edition névvel), hogy a lehető legkisebb időzétisű ramokat adjanak a k10-hez. Mert úgy nézki ez kell a procijuknak.
:U

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#4042) csorlala


csorlala
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, a jelenlegi konfigomat Apumnak kell adni, mert bedöglött a gépe.

Kérdésem milyen alaplapra kezdjek el építkezni?
AMD-s X2-es gépet szeretnék, X2 4400+ lesz talán, csak az bizonytalanít el, hogy majdnem minden internetes árlista mást ír róla valaki azt írja 2x1 mB-os cache máshol azt írják hogy 2x512, sőt még a magja is különbözik. Vagy én vagyok ekkora láma, h ennyi féle van egy prociból?
Videókari Asus X1950 Pro ezt még elbírja a pénztárcám olyan 40 eFt körül.
A ram vétem még atom bizonytalan, átolvastam több topicot is azt írja mindenki h nagyon érzékeny az AM2 alaplap+X2 páros a ramra.
Árlistákból 2X1Gb Kingmax kijön 20 eFt-ból, viszont más márkából még 30 eFt-ból sem. Mennyire ne spóroljak a ramon?
Kb. 150 lenne most a gépre úgy hogy még kell bele egy SATA vinyo, mert jelenleg 2 ATA és 1 író és egy olvasó amiből kettőt le kell selejteznem.

Köszi előre is nagyon.

csorlala - Member of PROHARDVER! MW Racing Team

(#4043) Dyno válasza csorlala (#4042) üzenetére


Dyno
veterán

hello! igazából az én olvasataim alapján a 800as Kingmax rammal nem lesz semmi probléma de én a helyedben az X1950pro helyett inkább egy Sapphire HD2600XT-t vennék és egy csak 27K :R :R

(#4044) csorlala válasza Dyno (#4043) üzenetére


csorlala
tag

THX, meggondolom

csorlala - Member of PROHARDVER! MW Racing Team

(#4045) AtHoS válasza csorlala (#4042) üzenetére


AtHoS
nagyúr

''Árlistákból 2X1Gb Kingmax kijön 20 eFt-ból, viszont más márkából még 30 eFt-ból sem''

Már nem azért, de pl.:
2x1024MB DDRII 800 A-DATA retail pack 20 676 Ft 2 év
2x1024MB DDRII 800+ A-DATA Extreme Edition 23 848 Ft 2 év
DDR2 PC6400 800MHz 2048MB GEIL ULTRA KIT 2DB (Chip BGA, 1.8~2.3VV, , SPD: 4-4-4-12) 24 486 Ft Élettart.
DDR2 PC6400 800MHz 2048MB GEIL VALUE KIT 2DB (Chip BGA, 1.8±0.1VV, , SPD: 5-5-5-15) 22 361 Ft Élettart.

És 4400+ -ból ezeket gyártották:
2x1MB 90nm 65W 2200MHz: [link]
2x1MB 90nm 89W 2200MHz: [link]
2x512KB 65nm 65W 2300MHz: [link]

Nekem ilyen [link] lapom van A-data EE 800+ memókkal, amik mennek 1000MHz magasságában. Amint látod 24k (mondjuk amikor én vettem még 22k alatt volt), de ott a Geil Ultra is 25k alatt. ha meg spórolni akarsz a memón, hát a Kingmax is jó lesz vagy az A-data retail pack.

read-only mode on the forum

(#4046) csorlala válasza AtHoS (#4045) üzenetére


csorlala
tag

köszi AtHos,

ezek melyik cég árlistái, elég jó árak tényleg.

köszi

csorlala - Member of PROHARDVER! MW Racing Team

(#4047) AtHoS válasza csorlala (#4046) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt nézelődj: [link]
#5021-es és #5024-es hozzászóéásban a legújabb listák

read-only mode on the forum

(#4048) Balinov


Balinov
félisten

hamár R690G, Asus M2A-VM tulajok, 1001-es béta biost próbáltátok? egy árva mukk sincs changelogként az ánusz szupportoldalán...[link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4049) ftc


ftc
nagyúr

According to a roadmap leaked on the net. The upcoming RS780 hall be Dx10 capable and includes support for HT3.0, UVD, PCIe, 45nm CPU and AVIVO HD. It is said to be available from next year and it will replace the 690G/V. There won't be a variant of it supporting the Intel platform as RS600 is the last chipset supporting LGA775.

For discrete chipset, the RD790 will support the Phenom and CrossFire 2.0 (formerly known loosely QuadFire) with 4 GPUs working in tandem. PCIe 2.0 s supported with double the bandwidth. RD790 supports 32 lnaes for graphics (4x4 or 2x16) and 6 pcie x1. A PCIex4 connects NB and SB



OCW

(#4050) Chaser


Chaser
titán

Hazahoztam a lapot:D Gond nélkül ment minden, ventiszabályzás műxik, még egy kis tuning aztán alvás ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.