Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) ftc válasza PePe G (#400) üzenetére


ftc
nagyúr

én 1,5V-al elértem 297-es FSB-t T1-el

(#402) PePe G válasza ftc (#401) üzenetére


PePe G
tag

De neked nem orleans magos a procid, hanem gondolom venice vagy winchester. Szóval én nem merek neki 1,5 V-ot adni, amig nem tudom, hogy annyit szabad-e.

(#403) ftc válasza PePe G (#402) üzenetére


ftc
nagyúr

1,5V-n vígan ment ebbe a fórumban:

[link]

(#404) PePe G válasza ftc (#403) üzenetére


PePe G
tag

Köszi, akkor teszek most egy próbát én is...hátha. :U

(#405) PePe G válasza PePe G (#404) üzenetére


PePe G
tag

Túl vagyok a próbán: nem csippan be a gép 1,5V-tal sem 250-es FSB-vel sem. Sajnos most már elkönyvelhetem, hogy ténylega lap nem bír többet. De az vigasztal, hogy a 244-es FSB-t viszont akár 1,25V-tal is viszi a proci! :C

MOD: Amúgy még az jutott eszembe, hogy esetleg a PCIE frekit kellene esetleg átállítani a 100Mhz-ről?

[Szerkesztve]

(#406) ftc válasza PePe G (#405) üzenetére


ftc
nagyúr

tedd 2T-ra a ramokat és proba ugy

PCI-E freki nem lényeges...

[Szerkesztve]

(#407) PePe G válasza ftc (#406) üzenetére


PePe G
tag

De a ramok bírják bőven! Főleg amikor 533-ra veszem vissza az induló feszt!

(#408) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

6100 chipsettel nekem 300 as FSB volt a legtöbb. de azt 5x HT mellett is vitte(!)

Egy ASRock 939NF4G volt annó

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#409) RexpecT válasza BlueAthlon (#408) üzenetére


RexpecT
addikt

Ehhez a laphoz mit szoltok/nem akarok tuningolni/ :
ASUS M2N-E

(#410) ftc válasza RexpecT (#409) üzenetére


ftc
nagyúr

[link] vélemények róla

(#411) Rapid


Rapid
aktív tag

Gigabyte lapon gondolkodom, 6100 + nForce 430 chipsettel. Ez miben lenne rosszabb, egy 570-es cuccnál?

(#412) #65675776 válasza Rapid (#411) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kettővel kevesebb SATA port, viszont eggyel több IDE csatorna. Egyébként nem sok különbség van.

(#413) Rapid válasza #65675776 (#412) üzenetére


Rapid
aktív tag

igen, meg a sima atx-en kettővel több pci slot.

Teljesítményre gondoltam, sebességben vagy miben rosszabb még? Elvileg a memóriát u.úgy kezeli, mivel az proci szinten történik. Bocsi csak most állok át A64-re.

(#414) #65675776 válasza Rapid (#413) üzenetére


#65675776
törölt tag

A memória kezeléséhez K8 esetén nincs köze a chipsetnek, azt a proci végzi. AM2-es procik esetén DDR2 RAM kell, s939, s940 és s754 esetén sima DDR.

Teljesítménykülönbség nem igazán van az nF4 és nF5 széria között. Ha érdekel kicsit részletesebben: [link]

A lapon levő PCI és PCI-E slotok száma nem annyira a chipset, mint inkább a tervezők és a lap formátumának a függvénye.

(#415) chipke


chipke
csendes tag

Hi!

Kérdésem lenne.
Van egy MSI K8N neo4 platinum lapom. Le szeretném cserélni egy AM2-re. Az MSI K9N Platinum lapról mi a véleményetek? Érdemes megvenni? Van olyan kategóriájú minta mostani lapom?

(#416) nucleos


nucleos
csendes tag

Szasztok

AM2-es lapot akarok venni, de nem tudok dönteni. 3 kiszemeltem lenne, áruk párszáz forintos eltérésekkel csaknem ugyanaz.

A versenyzők:

Asus M2N-E

MSI K9N Platinum

MSI K9N SLI-2F AM2


Csak a különbségeket sorolnám:

- chipset megyezik (nf570), csak értelemszerűen a 3. jelölt sli-s

- a platinum 2 gigabites lan porttal, a többi 1 db-bal rendelkezik

- bővítőfelületek:
Asus: 3x PCI,2x PCI-E,1x PCI-E x4,1x PCI-E x16
Platinum: 3x PCI,2x PCI-E,2x PCI-E x16
SLI-2F: 3x PCI,2x PCI-E,2x PCI-E x16

- usb portok száma eltér, bár ez igazából nem fontos számomra (nem mindegy, hogy 7 vagy 8? :D )


A helyemben melyik vennétek? Az Asusban jobban megbízok, viszont a két msi deszka sli-s, ami később jó lehet (hosszú távra szeretnék bevásárolni). Habár a Platinum nem SLI chipsettel rendelkezik, ami mindjárt kicsit ront rajta. Szted fontos lehet 2 gigabites port? (ügyelve arra, hogy ezt a deszkát pl. 2-3 év múlva is szeretném használni...) Tudom, nem lehet senki sem jós, de egy jó döntést kellene hozni, amit nem bánok meg később.

Köszönöm!

(#417) Motion_Blur válasza nucleos (#416) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én holnap valamelyiket meg fogom venni az első 2 versenyző közül, majd írok véleményt. Ha lesz Asus, akkor azt választom ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#418) Angelclaw


Angelclaw
csendes tag

Hello. Nekem van egy MSI K9N SLI Platinum alaplap és benne Athlon64 3800+ (nem X2) és 1GB A-Data DDR2-667 RAM. Felraktam legújabb BIOS-t (1.3) és letöltöttem a CoreCenter-t, és amikor betöltöm elkezd sípolni, nem tudom miért. Azt írja, hogy a CPU -47 fokos. Ez miért van?

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#419) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Asrock AM2NF4G lappal van tapasztalata valakinek?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#420) Angelclaw


Angelclaw
csendes tag

Azt nem tudja valaki, hogy miért csak 2600MHz-ig tudom felhúzni a processzort és akkor sem stabil? Sima 3800+, nem X2. Hány volt kell processzornak illetve a RAM-nak? HT szorzót, FSB-t és CPU szorzót mire állítsam?

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#421) ftc válasza Angelclaw (#420) üzenetére


ftc
nagyúr

vissza osztotta a ramokat? mert ha nem akkor a ram nem bírja tovább..

(#422) discovery válasza Angelclaw (#420) üzenetére


discovery
csendes tag

Szia!
Nekem Asus M2N-E-van, szintén sima 3800+-os procival.
1, A HT szorzót állítsd 4-re.
2, A proci szorzó marad 12X
3, A ramot állítsd 533MHzre.
4, Mentés, és újra boot után kezd emelni az FSB-ét.
5, Ha kezd instabil lenni akkor emeld a proci feszt szerintem max 0.1V-al.
6,Ha elégedet vagy az eredménnyel, akkor lehet finomitani a szorzó csökkentésével, és vele párhuzamosan az FSB növelésével.

Egyébként nekem 12X217MHz-en üzemel a proci alap feszültségen (2600MHz), a ramok 834MHz-en mennek, HT-szorzó 5, További tuninggal azért nem foglalkozom, mert a GF7900GT teljesitménye miat nincs értelme mivel ha megnézed a 3Dmark06-tal akkor látnifogod, hogy innentöl VGA limitált a rendszer. Probáld inkáb a VGA-át tuningolni a nagyob teljesitmény reményében, ha játékra használod a gépet.

(#423) Angelclaw válasza ftc (#421) üzenetére


Angelclaw
csendes tag

RAM-ot AUTO-n hagytam és azt hiszem 1,9V-on mennek.

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#424) discovery válasza Angelclaw (#423) üzenetére


discovery
csendes tag

Nos szerintem ved vissza 533MHz-re.

(#425) Angelclaw válasza discovery (#424) üzenetére


Angelclaw
csendes tag

De 667-es RAMok, azokat miért kéne 533-ra visszavenni? És igen, játékra használom, de szerintem nem a 7950GX2 lesz a szűk keresztmetszet.

[Szerkesztve]

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#426) ftc válasza Angelclaw (#425) üzenetére


ftc
nagyúr

mert nem bírja feljebb?azért kell visszaosztani...

(#427) discovery válasza Angelclaw (#425) üzenetére


discovery
csendes tag

Nos szerintem valami nem frankó nálad, aki vesz egy 3800+ os procit meg egy 7950GX2-es VGA kártyát és arra nem képes hogy vegyen egy DDR2-800MHz-es ramot a 667MHz-es helyet az nekem nagyon de nagyon nem frankó!! Hogy miért, hát azért, mert a 3800-as proci alap órajele 2400MHz ami 400-al osztva kerek számot ad, tehát ki tudja használni a ramok teljes sávszélességét. Egyéblént ehez a VGA-kártyához én inkáb vettem volna egy dual magos procit. Talán mások is igy gondolkodnak erröl.

(#428) Angelclaw válasza discovery (#427) üzenetére


Angelclaw
csendes tag

Már magam sem tudom, hogy miért nem vettem 800-as RAMokat, de azt igen, hogy miért nem dual core processzort. Azért, mert amikor vettem a gépet akkor 3800+ 31.000Ft-ba került, X2 3800+ meg több, mint a duplájába.

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#429) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok látogassatok ti is el ide és lássuk ki mire jut.
Ez nem harc ez kölcsönös eredményhirdetés, hogy aki új gépet akar el tudja dönteni mibe szeretne befektetni:)
[link]

Renault power

(#430) Angelclaw


Angelclaw
csendes tag

Honnan tudom, hogy az FSB amit beállítottam az stabil-e?

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#431) Motion_Blur válasza Angelclaw (#430) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link]

Small FFT's - cpu stress

Pár óráig futtatod, ha kibírja, stabil ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#432) Angelclaw válasza Motion_Blur (#431) üzenetére


Angelclaw
csendes tag

Pár óra az elég sok. Nincs olyan ami néhány percig tart csak?

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#433) Motion_Blur válasza Angelclaw (#432) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hát a stabilitás szóról nekem nem a ''néhány perc'' jut eszembe :U

Mondjuk ha elmész valahova pár órára, akkor érdemes futtatni (min. 2 órán keresztül, de az igaz 1 nap).

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#434) Angelclaw válasza Motion_Blur (#433) üzenetére


Angelclaw
csendes tag

És ez nem rontja el a CPU-t azzal, hogy túlterheli?

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#435) ftc


ftc
nagyúr

Nah kapható alaplap amit kinéztem magamnak ..remélem X2 3600+ procival párositva kiszolgállja igyényeimet majd...Tuning nem érdekel....

[link]

(#436) nucleos


nucleos
csendes tag

hájjtok

a #416-os hsz-re még nem válaszoltatok. Légyszi osszátok meg velem a tapasztalataitokat, melyik a vásárlásra érdemesebb deszka! Köszi.

--
nucleos

(#437) Freddy TNT válasza nucleos (#436) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hi !

Nekem MSI K9N Ultra 2F lapom van és egyenlőre meg vagyok elégedve vele. A platinum verzió abban különbözik, hogy van rajta valami SLI-hez hasonló cucc,de mégsem SLI.

Igazából nem értem, hogy mi értelme van akkor :U

Ha nem akarsz plusz videókártyát venni SLI-hez akkor szerintem felesleges az SLI-s deszka. A gigabites lan-ról meg annyit, hogy igazából nem egészen 1 gigabitesek (csak névleges) na meg arról se feledkezzünk el, hogy mégis mikor és hol fogod valaha kihasználni az 1 gigabites hálókaridat ? :U :F Ha elmész 1-2 lanparty-ra ahol van még olyan gép amiben van gigabites hálókari, akkor nem rossz,mert közvetlen kábelkapcsolattal elég gyorsan tudtok egymásról másolni. Nagy file-ok mozgatásakor jól jön tehát,de az esetek döntő többségében nincs rá szükség.....1 gigabites router vagy switch pedig elég ritka a baráti körben, hogy mindenki gigabittel nyomuljon :D

[Szerkesztve]

(#438) Freddy TNT válasza Freddy TNT (#437) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Az én kérdésem pedig az, hogy van-e teszt vagy van-e olyan ember itt akinek van AM2 x2-es prociról véleménye/tapasztalata. Mennyire éri meg AM2 Athlon 64-ről x2-re váltani ?

(#439) Motion_Blur válasza Angelclaw (#434) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#440) ftc válasza Freddy TNT (#438) üzenetére


ftc
nagyúr

Kb annyira mint S939 1 magosról S939- X2-re..ha nem használlod ki a dual magot akkor nem éri meg...

(#441) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Ami azt illeti nekem is s754 em van és AM2 be gondolkodok.
Én igazi utős gépként ezt raknám össze és ebben is gondolkodom
5000+ proci asus m2n32 Sli Deluxe 4GB 800Mhz ram Ati x1950xtx
NA EZ MÁ ÜTŐS GÉP

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#442) gaga1


gaga1
tag

sziasztok

gép vásárlás előtt állok,tuningolni nem akarok.
gép filmnézésre,játékokra(pl. counter strike,lord of the rings,szóval nem a legújabbakra)
szeretném használni.a keret 70000.- pénz:(
ebből kell kihoznom ezért olyan alaplapot keresek amiben van int. vga.
no azt viszont nem tudom,hogy 939 vagy am2 legyen.
olvastam egy tesztet,hogy nem gyorsabb az am2-es konfig.
de sajna én nem értek hozzá ezért is vagyok itt.
amit kinéztem azon geeforce 6150 van integrálva.
van ennek tv kimenete?
a lapok am2:
MSI K9NGM GeForce6150
ASUS M2NPV-MX
előre is köszönöm a segítséget :R

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#443) ftc válasza gaga1 (#442) üzenetére


ftc
nagyúr

Én inkább ezt a lapot favorizálnám....[link]
egy 3200+ vagy 3500+ AM2-es procival és 2x 512DDR2 667-el

(#444) gaga1 válasza ftc (#443) üzenetére


gaga1
tag

köszi
ezen van tv-kimenet?
a tv-re szeretném kötni,hogy ott tudjam nézni a filmeket.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#445) VaniliásRönk válasza ftc (#443) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Csak azt áruld el hol lehet AM2-es lapokat kapni, mert kiskeren nem sok van, és pl. az Abit K9N NF4 alaplapja sincs egyik árlistán sem, pedig jó vétel lenne.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#446) ftc válasza VaniliásRönk (#445) üzenetére


ftc
nagyúr

felénk ..a határ túloldalán már hemzsegnek az AM2-es lapok...mondjuk Abitot én csak S939-hez láttam errefelé...

de tok szerezni NF3 AM2-es alaplapot
ASUS M2N4 SLI
ECS NFORCE4M A

Abitot felénk nem csípik se a nagy és kiskerek..

(#447) VaniliásRönk válasza ftc (#446) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

NF3-at nem akarok venni, éppen a pisztuló AGP-s VGA felhozatal miatt váltok SocketA-ról AM2-re, szóval NF4 kéne, mert az már bizonyított, nekem nem kell több, és az ára is rendben lenne. Az a baj hogy itthon kell megvennem, egyébként tudom hogy netről bármit lehet rendelni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#448) VaniliásRönk válasza ftc (#446) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jut eszembe, miért nem szeretik az Abitot?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#449) ftc válasza VaniliásRönk (#448) üzenetére


ftc
nagyúr

anno túl sok ment vissza gariba..azt a nagyraktárok 2x is meggondolták,hogy hoznak e vagy nem...sokkal jobban mennek az MSI és Asus alaplapok....

az ECS lap amit irtam kb 16K lenne

(#450) VaniliásRönk válasza ftc (#449) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Pedig tunigban az Abit sokkal jobb szokott lenni, kár érte.
Ez az ECS lap nem lenne rossz, de sajnos bűn rossz az elrendezése, és a csenevész feszültségstabilizáló tekercsek sem túl bizalomgerjesztőek.
Lehet hogy várok még 2-3 hetet a vásárlással, talán akkor már lesz választék.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.