Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) ftc


ftc
nagyúr

Jó hír egyre többen építenek AMS-s chipsetre
[link]

(#852) VaniliásRönk válasza ftc (#850) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Chrome S27-tel is befürödtek... ideje lenne villantani valamit.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#853) ftc


ftc
nagyúr

Nem hiszem el,hogy csak ilyen kevés embernek van AM2-s alaplapja...kérhetnénk mindenkitől beszámolót,hogy az első hozzászólást lehessen bővíteni....

Már készül a chipset összefoglaló csak még megvárom az uj ATI chipsetet

(#854) T0rnad0 válasza ftc (#853) üzenetére


T0rnad0
addikt

Akkor kezdeném:

Asus M2V: dobozából kivéve feltűnt,hogy keskenyebb az átlagos alaplapoktól és hogy milyen kevés cumót adnak hozzá.Persze 19 ezer forintért nem vár csodát az ember...A 2x 512Mb-os Samsung 667 MHz-es Ramokat rögtön dualba tettem.Sajna win telepítéskor dobálta a hibákat,hogy ezt meg azt nem tudta felmásolni.És mindezt addig nyomta,amíg single channelbe nem tettem a ramokat :( .A chipseten passzív hűtés van,nem forrófejű,bár az Asus Probe kicsit alulméri a hőmérsékletét.Tuningra nem alkalmas a lap,mert nem fixálható a PCI freki,ennek ellenére a Prohardver tesztben fel tudták nyomni 270es FSB-re.
(A konfigomban szereplő TV tuner kártyával 1 hét alatt nem sikerült összehozni,az install cd-je NOT SUPPORTED hibával kilép,amit eddig más lapnál ugyanilyen oprendszerrel egyszer nem csinált.Egyszer sikerült felrakni úgy,hogy normálisan menjen,de egyik nap bekapcsolva a gépet eltűnt az összes TV tuneres eszköz és azóta szívok vele... :((( Ez a hiba nem tom mennyire függ össze a lappal,ennek még utánanézek)
Összességében aki ilyen árban vesz lapot jobban megéri az Asrock...Ha még szükség van vlmilyen infora,akkor szóljatok!

Z Fold 4

(#855) VaniliásRönk válasza T0rnad0 (#854) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A tanulság nem az, hogy ASRockot kell venni, az ASUS és az ASRock ugyanaz a szutyok, ugyanennyi pénzből lehet Abitot venni, és az legalább működik is, nem mellékesen tuningolni is lehet vele rendesen. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#856) T0rnad0 válasza VaniliásRönk (#855) üzenetére


T0rnad0
addikt

Abitból is volt már szutyok... ;] Nem az Asus-sal van gond,hanem a chipset tudásával!Nekem 15ért lett meg a lapom nagykeráron(azért írtam 19et,mert boltban ennyibe kerül.mondjuk annyiért már drága lenne nekem ezzel a tudással :U ).Ha tusz ennyiért vadiúj,garis Abitot,akkor értesíts ;) .Biztos nekem is meglenne akkor a 2565MHz :DDD

[Szerkesztve]

Z Fold 4

(#857) ftc válasza VaniliásRönk (#855) üzenetére


ftc
nagyúr

nézzük

MSI mióta használlja a CoreCell nevü csodáját azóta az olcsóbb lapokban kiveszett a tuning...bár stabilitásban még mindig elöl járnak

Asus/Asrock Asrock egy tuningra felkészitett lap csak épp nincs engedélyezve...sztem itt probállnak ki Asussék 1-2 dolgot

Giga nem ismerem,de rosszat nem hallottam még

ECS a legstabilabb alaplapok egyike igaz tuning 0 semmi felesleges dolog csakis a használlható dolgokat adják hozzá

Abit mint tudjuk elég sok füstölt el anno..szerencsére az új részvényes törődik vele

Sapphire stabil,tuning az egekig csak legyen ki megveszi:DDD

(#858) VaniliásRönk válasza T0rnad0 (#856) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha neked ez a 3k (ennyivel kerül többe boltban a KN9 18k) megéri amit leírtál akkor egészségedre. :) Volt ASUS alaplapom is régebben, nem véletlen nem szeretem. ;)

ftc: Annyival egészítenélek ki, hogy a GigaByte is alkalmatlan tuningra, és ahogy írtad is, ha nem akar tuningolni az ember fia, akkor tökéletesen megfelel egy ASRock/ECS alaplap is, de ha már drágábban veszek alaplapot, akkor értelme is legyen! :DDD

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#859) T0rnad0 válasza VaniliásRönk (#858) üzenetére


T0rnad0
addikt

A tvtuneres gondot leszámítva nekem most elég ez a teljesítmény,tuningolni most nem fogok.Meg inkább vettem egy 7600GT-t a ''nagy spórolásból'',a Barton+6600GT után bőven meg vagyok elégedve :)

Z Fold 4

(#860) T0rnad0 válasza ftc (#857) üzenetére


T0rnad0
addikt

Ebben a sorba talán a DFI is megérdemelne egy-két szót :DD

Z Fold 4

(#861) ftc válasza T0rnad0 (#860) üzenetére


ftc
nagyúr

DFI hogyan adjunk el valamit jó áron hiába tud annyit mint más tuning lapok..de ára kb 2x....

(#862) kutyuska válasza ftc (#853) üzenetére


kutyuska
aktív tag

folytatnám:

Abit NF-M2 nView mAtx:
GeForce 6150/430 páros valódi ( egyszerre működő ) duál monitor kimenettel ( RAMDAC 400 MHz-es ) HDTV támogatás 1080i
2 IDE csatorna, 4 SATAII 4 db kábellel, 1 db 1394 port a hátlapon, 1 db 1394 +2 db USB csati külön bracket-en.
SPDIF In/Out ! Viszont nincs párhuzamos port. ( régi , öreg szkennerem.... :(( .. )
Hőcsöves hűtés. A tuning miatt valszeg szükséges is lehet.
Tuning: gyakorlatilag full, a tizedét sem ismerem. Proci, mem, Chipset Core, HT, SB Core AUX feszemelés,
Proci-NB, NB-SB HT speed, width; Pcie clock állítható. Memória beállítások 2 oldalon keresztül.

Konfig: X2 3600+ gyári hűtő, 2x512 667 KingMax Mars.
Jelenleg a proci 1,25V-on 2400Mhz, memória alapfeszen manuálisan 667-re állítva ( FSB/DRAM = Cpu/6 ): 400Mhz 5-4-4-10 1T
Win XP SP2 nincs újratelepítve ( még nem volt energiám ) csak javító telepítés + driverek.
Memteszt, Prime95 2x, Tmpgenc 3.0, Pinnacle Studio 9.3 stabil ( két hete nyúzom ). Proci max. 45 fok gyári hűtővel.
A további tuningot majd az AC Freezer 64 Pro támogatja. :)


" Babra munka, de megéri! "

(#863) ftc válasza kutyuska (#862) üzenetére


ftc
nagyúr

igen erre vagyok kíváncsi tapasztalatokra...
a memóriák mennek dualban ugye? és nem próálltad meg 4-4-4-12-ben használlni? 2,1V körül kéne mennie...gyorsabb lest a rendszered..

(#864) kutyuska válasza ftc (#863) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Igen, dualban mennek. 1,9 V-nál még nem mertem többet adni nekik. Akkor 5-4-4-8 volt 400-on

" Babra munka, de megéri! "

(#865) HorvBalint


HorvBalint
tag

Sziasztok!

Tudom picit hülye helyen kérdezem mert a többség itt AMD-s de akkor is. Jelenleg egy P4 (630) 3GHZ CPU-m van. Ha ezt lecserélném egy AMD 3800+ AM2 S940 (nem az X2-re gondoltam hanem amelyik 30 k körül van.) akkro az gyorsabb mint a mostani P4-em? És annyival gyorsabb hogy megérné költenem is rá? Ja és tuningolni nemakarok úgyhogy mindenképp az alapfrekvencián érdekelne a véleményetek.

(#866) VaniliásRönk válasza kutyuska (#864) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nyugodtan adhatsz neki 2.1V-ot, nekem legalábbis kézmeleg sincs, pedig meg van húzva rendesen. :)

Szerk.: Ha az Abit 3-4 héttel korábban hozza ki az NF-M2-t, akkor olyat veszek, sajna akkor még csak katalógusban lehetett látni... :(

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#867) VaniliásRönk válasza T0rnad0 (#859) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hát nem igazán értelek. :) Az alaplap az egyik olyan alkatrész, amin nem szabad spórolni, a ram a másik. Ha ezeken fogsz mág pár Ft-ot, azt később min. duplán fizeted ki.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#868) VaniliásRönk válasza ftc (#861) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

fLeSs kolléga előtt ne hangoztasd a véleményedet, a végén keresztbe lenyel hogy szidalmazni mered az übermeister csodatuning '''díefáj'' alaplapokat... :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#869) ftc válasza VaniliásRönk (#868) üzenetére


ftc
nagyúr

nézd nekem ez a véleményem arról a lapról....csak nagy felhajtás semmi más...akinek megér ennyit az pár plusz Mhz őrült...nem azt mondom,hogy car csak nem éri meg az árát és ezt mindenki tudja...

(#870) VaniliásRönk válasza HorvBalint (#865) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mintha már máshol is láttam volna ezt a kérdést, ahol emlékeim szerint ki lett vesézve a téma. :F Egymagos rendszert egymagosra ennyiért nem érdemes cserélni, 33k az X2 3600+, sokkal inkább megéri, mint a sima 3800+, a tuningról meg annyit, hogyha nem értesz hozzá/elvből elutasítod, az a te dolgod, de akkor ne kérdezősködj ennyit és fizess mint a katonatiszt! :DDD (18k-ért vettem olyan processzort, ami 7%-kal gyorsabb a legnagyobb egymagos AM2-esnél, az Athlon 64 3800+-nál, ami mellesleg 38k...)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#871) VaniliásRönk válasza ftc (#869) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Pont arról beszéltem, hogy fLeSs szerint nagyonis megéri. Még bizonygatta is, miközban az ECS is komolyabb hűtést tesz az alaplapjaira, mint ami némelyik DFI-n előfordul. :P

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#872) kutyuska válasza VaniliásRönk (#866) üzenetére


kutyuska
aktív tag

4-4-4-12 beállítással 2,1 V-on el sem indul.
Olyannyira nem, hogy a CMOS törlés sem segít, csak ha megváltoztatom a konfigot. Pl. kiveszek egy mem modult, elindítom, majd visszarakom.

Asus és a Giga hasonló lapjai között ingadoztam, s ha jól emlékszem te ajánlottad az Abit-ot :)

" Babra munka, de megéri! "

(#873) VaniliásRönk válasza kutyuska (#872) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Lehet hogy nem kellett volna így nekiesni az időzítéseknek. :) Csak szép apránként, a finomhangolással jópár napot el lehet játszani.
Már nem emlékszem, de akkor örülök hogy megfogadtad a tanácsomat, annak meg aztán pláne, hogy nem bántad meg. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#874) ftc válasza kutyuska (#872) üzenetére


ftc
nagyúr

próbállkozni kell...a legtöbb elindul ezen a beállitásokon lehet kicsivel több V kell neki

(#875) ftc


ftc
nagyúr

uj MSI lap remélem még nem linkeltem:
[link]

(#876) Pribi válasza ftc (#875) üzenetére


Pribi
senior tag

Hello!

Nekem egy MSI K9N Platinum lapom van. A tapasztalataim nem túl kedvezőek. Mostanában egy jópárszor lefagyott a gép, sőt csinált olyat is, hogy dvd másolás közben fogta magát és kikapcsolt. Nem tudom mi bánat baja lehet, bár a lap topikjában valaki leírta, hogy gyárihibás a darab, és általában csak X2-vel jön elő a hiba. Egyébként sebességre nagyon jó darab, bár tudom, hogy az alaplap ebből a szempontból nem lényeges.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#877) T0rnad0 válasza VaniliásRönk (#867) üzenetére


T0rnad0
addikt

Akkor egy kérdés:ha jó fél évig nem vennél semmi fontosabbat a gépbe,akkor te mit választanál:
1, Abit lap+1Gb Geil+7300GT
2,Asus lap+1Gb Samsung+7600GT?

Z Fold 4

(#878) ftc válasza T0rnad0 (#877) üzenetére


ftc
nagyúr

Abit+1Gb Samsung,ADATA,Kingmax+7600GT

(#879) VaniliásRönk válasza T0rnad0 (#877) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Geil csak drága, semmivel sem jobb, ha minőséget akarsz kapni a pénzedért, akkor Corsair, én mondjuk a Kingmaxot kedvelem a legjobban, de arról hallottam már rosszat DDR2 fronton, ha egy helyen veszed az alaplapot és a ramot akkor mindenképpen próbáltasd ki benne.
Egyébként ezután a kis rizsa után csatlakozok ftc kollégához. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#880) T0rnad0 válasza ftc (#878) üzenetére


T0rnad0
addikt

Ez már túl van a max összegen...Még aznap kellett a gép,tovább nem tudtam várni.Másra is kell költeni,sajna :U

Z Fold 4

(#881) VaniliásRönk válasza T0rnad0 (#880) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Akkor Inno3D 7600GST, a 256MB-os is csak 30k. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#882) T0rnad0 válasza VaniliásRönk (#881) üzenetére


T0rnad0
addikt

Sajna nem volt :( .De ne offoljunk ennyit,most már ez van,ezt kell szeretnem ;)
A hűtőd hány fokon tartja a procid,így felhúzva?

Z Fold 4

(#883) ftc


ftc
nagyúr

hoppá mit találtam Asrock-nál kezd érdekelni a márka:
[link]
RD480-as chipsetes lap...

(#884) ftc válasza ftc (#883) üzenetére


ftc
nagyúr

Elég meggyúzú a teszt róla....lásd USB,SATA2 sebesség
hátrány max 250-es FSB-t értek el vele
[link]

(#885) T0rnad0 válasza ftc (#883) üzenetére


T0rnad0
addikt

Úgy tudom 19ezer körül van ez a lap,annyiért nem rossz...

Z Fold 4

(#886) VaniliásRönk válasza T0rnad0 (#882) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Alapon 1300 alatt pörög az AC Fan 92, így 33-37°C között ingadozik, teljes terhelés alatt valamivel 50°C fölé kúszik. (2-3 óra CS:Source után max. 55°C volt, mellesleg ez a game nem csak a legjobban fűt, de a legkisebb hibánál elszáll, jobb stabilitástesztelésre mint bármilyen teszt/nyúzóprogi :DDD)
ftc: Nekem is tetszenek az ASRock alaplapok, mert ugyan koppintott ASUS, de legalább olcsó (nem kicsit, nagyon! :DDD), viszont ezt sem venném meg a VCore durva limitálása miatt... :(

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#887) ftc válasza VaniliásRönk (#886) üzenetére


ftc
nagyúr

hááát jah,de legtöbször elég az a kicsi Vcore emelés ,hogy a lap maximumát kihasználld...
amugy uj AMD chipsetre várok lehet szintém Asrock kiszerelésben...

(#888) VaniliásRönk válasza ftc (#887) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Sempronnak még sok is, de az Athlonoknak jól jön a +0.1-0.15V.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#889) T0rnad0 válasza VaniliásRönk (#886) üzenetére


T0rnad0
addikt

Kíváncsi lennék,hogy a Ninja mennyire hűtené le :DDD
Volt már valamelyik Asrock(talán a 939 dual sata-hoz) laphoz modbios,amivel több feszt lehetett adni,hátha lesz itt is...

Z Fold 4

(#890) ftc válasza T0rnad0 (#889) üzenetére


ftc
nagyúr

meg van ellenállás forrasztás is :D

(#891) VaniliásRönk válasza T0rnad0 (#889) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Felesleges Ninja-t venni, maximum 5°C-kal lenne jobb, szélsőséges esetben 10-zel, és kerül 3-4x annyiba... :)
Hogy egy konkrét tipushoz készül-e modbios, és hogy mikor, az lutri, sajnos nem lehet erre építeni, nem mellesleg modbios-szal is max. +0.1V érhető el, ami az én esetemben rögtön kevés is lenne. (2400MHz körül lenne a max., nekem ez a szabadság és a +100-150MHz megér 2-3k-t)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#892) VaniliásRönk válasza ftc (#890) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Arról olvastam már, de ha van rá mód inkább kerülöm. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#893) ftc válasza VaniliásRönk (#892) üzenetére


ftc
nagyúr

én is jobban örülnék ha pl Abit ATI chipsetes lapokat i nyomatna AM2 alá de ha nem akkor nem ...Asrock,ECS,Asus,MSI,Sapphire és ennyi

(#894) VaniliásRönk válasza ftc (#893) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szerintem lesz az is idővel, az NF-M2 is viszonylag sokat váratott magára.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#895) ftc válasza VaniliásRönk (#894) üzenetére


ftc
nagyúr

a másik amit hiányolok a piacról EU-ban az a SIS chipsetes lapok...és ezt mégkevesebben gyártanak mint ATI-s lapot...

(#896) T0rnad0 válasza VaniliásRönk (#891) üzenetére


T0rnad0
addikt

A hűtő hangja milyen?Olvastam már,hogy vlkinek halk,vlkinek meg búg...
Újabb ATI chipek várhatóak mostanában?Most,hogy az AMD megvette,jó kis cuccosokat tudnak majd összehozni :DD

Z Fold 4

(#897) VaniliásRönk válasza ftc (#895) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hát igen, érdekes hogy a SiS szép csendben eltűnik. Ami viszont még érdekesebb, hogy a kanadai Foxconn-nak nincs ATi-s alaplapja...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#898) ftc válasza T0rnad0 (#896) üzenetére


ftc
nagyúr

Intelnél RD600-nak hívják AMD-nél lehet szintén annak...

(#899) VaniliásRönk válasza T0rnad0 (#896) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

No igen, az enyém pl. picit ''morog'', de még mindig csendesebb bármelyik hasonló árú hűtőnél, és ha zavar 1500Ft körül kapsz hozzá egy GlacialTech SilentBlade 92-t (kéket!), ami garantáltan minimális zajjal üzemel, és még így is 2-3x annyiba kerül a Ninja.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#900) ftc válasza VaniliásRönk (#897) üzenetére


ftc
nagyúr

az a vicc,hogy AMD notebookoknál vagy SIS vagy Ati chipsetet használlnak..USA,kelet érdekes módon ellátva SIS chipsettel..

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.