Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) _cirmos_


_cirmos_
őstag

sziasztok!
szept kozepen lesz aktualis a gepvasarlas. milyen deszkat ajanlanatok egy x2 3600+ vagy x2 3800+ proci ala? sli nem kell, jo lenne vmi passziv huteses eszaki hid, es a procit persze nem alaporajelen szeretnem hajtani, tehat legyen a mobo tuningbarat! es vegul, de nem utolsosorban, az ar eleg erosen befolyasolo tenyezo, tehat 25k kornyeken kellene valami. elore is kofi!

(#502) ftc válasza _cirmos_ (#501) üzenetére


ftc
nagyúr

amit nekem ajánlottak Ati chipset helyett:
GIGABYTE M55plus-S3G erről nicns tuning hír..

Ezek bírják a 300-as FSB-t...
ASRock ALiveNF4G-DVI
ASRock AM2NF4G-SATA2
ASRock AM2XLI-eSATA2

(#503) klambi


klambi
addikt

Helló
Lenn1 kérdésem!
hogy miben különbözik a AM2-es a 939- től nem csak abban hogy ddr2-őt kezel meg bal bla hanem pontosan mit tud nagyon nagyon kis részletekig valos és virtuális részeit is.. mert angol oldalán a szakirodalom az nem az erősségem! :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#504) SlAy3r


SlAy3r
tag

Sziasztok,

lenne egy kérdésem, milyen lapot ajánlanátok egy AMD Athlon 64 X2 4200+ os procihoz?
Fontos lenne az SLI, és a DDR2-800-as ramokat kihasználja.
MSI K9N Platinumot mondták már, csak érdekelne esetleg más alternatíva is :)

Előre is köszi.
:R

A gazdasági válságra és a megszorításokra való tekintettel az alagút végén lévő fényt lekapcsoljuk. Megértésüket köszönjük.

(#505) ftc válasza klambi (#503) üzenetére


ftc
nagyúr

DDR2 és tartalmaz virtualizációt kb ennyi lenne nagyvonalakban...

(#506) klambi válasza ftc (#505) üzenetére


klambi
addikt

de részletesen a 939-am2 incs fent valahol hogy pontosan milyenek.. kicsit felépítésben? :U

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#507) HERR Z válasza ftc (#502) üzenetére


HERR Z
veterán

M55 plusról jövő hét végén lesz tuninghír:)
amúghy meg új giga biosokba már lehet az integrált vga órajelét is emelni....
amúgy szubjektív de egy giga azért jobb tuningra mint egy asrock, azok sajna eléggé vissza vannak fogva

(#508) VaniliásRönk válasza HERR Z (#507) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A seggkő NF410-ek mennek 300-as FSB-vel (lehet többel is, még nincs sok tapasztalat, sajnos 1-2 hétig még nekem sem lesz :D), de az áráért már ez is szép eredmény, egy 9-10-es szorzójú CPU-val pedig már elég komoly tuningra képesek, modbios-okkal pedig 570-ig lehet emeleni az int. VGA órajelét. Szóval mi is van visszafogva? ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#509) HERR Z válasza VaniliásRönk (#508) üzenetére


HERR Z
veterán

az a baj hogy feszt alig tudsz emelni....egy 1.4V alapfeszes procinak 1.45V nem egy hú de sok, azzal olyan odabasz tuningot nem lehet elérni...lényegében ezekhez elég is a gyári hűtő, mert nem az a korlátozó....
igaz van vmod, vdimm mod, csakhát ugye nemmindenki áll neki otthon forrasztgatni

(#510) ftc válasza HERR Z (#507) üzenetére


ftc
nagyúr

az érdekelne annyit még tudok várni ...talán :DDD

(#511) VaniliásRönk válasza HERR Z (#509) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A manual szerint 1.55V a maximum, bár a processzortól is függ, de akkor elvileg modbios-szal 1.55V a vége.

Szerk.: +0.05V-ot engedélyez a BIOS, de ezt szerintem biztos ki lehet ütni, csak kérdés ki és mikor teszi meg, mert nekem sajnos nem fog menni. :)

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#512) HERR Z válasza VaniliásRönk (#511) üzenetére


HERR Z
veterán

Asusnál is volt ilen hülyeség, és igen ez valójában annyi volt hogy 1.5V-os alapfeszú procinál 1.55V volt a maxx míg 1.4V-osnál 1.45V...modbiosszal 1.5V-ot tudtam elérni anno, ezért adtam el..

(#513) VaniliásRönk válasza HERR Z (#512) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hajaj, akkor az ASUS alaplapoknak is ez a bogara? Miért nem lehet kapni itthon KN9-et... :((( akkor lehet hogy én is Gigabyte-ot fogok venni, remélem lejebb megy majd az ára 2-3k-val, mert per pillanat még mindig jobban megéri az árkülönbségből erősebb CPU-t venni, amit kis szerencsével alapfeszen is szépen lehet húzni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#514) ftc


ftc
nagyúr

Nah nézzük akkor a meglévő lapokat:


NF 590,570,550 kiesett


NF 6100/6150/410/430

MSI-nem tuningról híresek ezek a lapjai inkább az olcsóságról..
Asrock,Asus fent kitárgyalva
Foxconn 1x megszívtam vele többször nem fogom
ECS ijnkább stabilitás mint tuning
Giga talán a legjobb tuning és megbízható lap...

ULI chipset

Asrock
MSI-állítólag postok szerint csak 15% tuningot enged....pedig a lehetőség megvolna

Ati chipset

MSI van az intVGA-s nem tuning lap az RD 580-as chipsetet meg nem usszuk meg 40K alatt
Asus szintén zenész
ECS inkább megint stabilitás

SIS

csak MSI kitudja milyen

(#515) HERR Z válasza VaniliásRönk (#513) üzenetére


HERR Z
veterán

mért ne lehetne kapni KN9-et?
amúgy én is e között és a giga között vacilláltam, utána pedig hát a felépítés, a firewire a giga felé döntötte az eredményt

(#516) VaniliásRönk válasza HERR Z (#515) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Abit KN9 NF4 chipsettel, ilyet nem lehet kapni itthon. :(

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#517) HERR Z válasza VaniliásRönk (#516) üzenetére


HERR Z
veterán

csak rápillantok 2 nagyker listára és hopp máris ittfigyel rajta 15+fáért..kiaskerbe is van ha berendeled

(#518) HERR Z válasza ftc (#514) üzenetére


HERR Z
veterán

giga tuningról jövő héten télleg tok nyilatkozni, msi RD 580-as K9A platinumja vagy milye meg z0tyánál elég faja 30k környéki áron volt(lehet hogy hülyeség, de nekem ez rémlik)
Esetleg ABIT KN9 lenne még neked is alternatíva...

(#519) ftc válasza HERR Z (#518) üzenetére


ftc
nagyúr

hohó de lement az ára....


nekem kell egy int VGA sajna VGA max karácsony vagy szülinap....


Eszembe jutott még 1 gyártó de szinte beszerezhetetlen:

Sapphire kib. jó tuningal....nekem 1x volt ilyen lapom kb 1 hónap vártam mire lehozták 1,5x-e volt egy sima KT600A-s lap árához képest...


Ha lesz időm összeszedem az össes AM2-es lapot ....

[Szerkesztve]

(#520) HERR Z válasza ftc (#519) üzenetére


HERR Z
veterán

akkor nézz giga lap tuningeredményeket vagy várj majd 2 hetet és én is beszámolok

(#521) ftc válasza HERR Z (#520) üzenetére


ftc
nagyúr

nah neweggen nézegettem és írták,hogy elég forró a chipset hűtő...tuningról irták,hogy sok lehetőség van de hogy ki meddig jutott el azt nem

Ami érdeks,hogy nem rendes ATX hanem egy kicsivel kisebb..

(#522) _cirmos_ válasza ftc (#514) üzenetére


_cirmos_
őstag

nf 590/570/550-nel mi a baj?

(#523) VaniliásRönk válasza _cirmos_ (#522) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Melegszik mint a... :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#524) _cirmos_ válasza VaniliásRönk (#523) üzenetére


_cirmos_
őstag

a la nf4... jajh nem tudom hogy fogok rendes lapot találni, pedig lassan ideje lesz.

(#525) ftc válasza _cirmos_ (#524) üzenetére


ftc
nagyúr

azért nézelődünk a 6100/410/430 illetve a 6150/430-as vonalon...

(#526) HERR Z válasza _cirmos_ (#522) üzenetére


HERR Z
veterán

engem konkrétan a ráköthető 2 IDE eszköz zavar...ez elég indok hogy ne vegyek olyan lapot

(#527) HERR Z válasza ftc (#521) üzenetére


HERR Z
veterán

sajna énse találtam sehol egy tesztet vagy reviewet sem:(
Marad a saját tapasztalat

(#528) _cirmos_ válasza ftc (#525) üzenetére


_cirmos_
őstag

node mi abból az igaz, hogy az integrált vga-val rendelkező csipszetek kevésbé bírják a tuningot?

(#529) VaniliásRönk válasza _cirmos_ (#528) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Semmi, épp az ellenkezője az igaz. ;) Maga a chipset szépen bírja, simán viszi a 300-at (NF5-ök 280 körül megállnak), csak ami olcsó az ált. nem tuningra van kitaláva, az ASRock alaplapok max. +0.05V-ot engedélyeznek a CPU-nak (de azt is csak Cool 'n' Quiet-esnek), és ahogy hallom az ASUS-ok is, az MSI-ről mostanában szinte csak rosszat hallani, a Gigabyte meg viszonylag drága, 22k.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#530) HERR Z válasza _cirmos_ (#528) üzenetére


HERR Z
veterán

A sima NF4 télleg jobb talán picit tuningra, de am2 alá nem sok nf4/ultrás lap van....de pl az abit kn9:)
Amúgy az hogy kettévágták a chipsetet azt jelenti hogy 1 cucc nem fűt pl annyit, jobban lehet hűteni -meg értelmesebb a lap elrendezése
Amúgy int. vga-s chipsetre énmég nem láttam gyártót aki tuninglapot épített volna, így az hogy mennyire lesz tuningképes, az majd kiderül

(#531) #65675776 válasza HERR Z (#530) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak az 590-et vágták ketté, a többi ugyanúgy egy chipes, és a jelek szerint ugyanúgy 130nm-en készülnek, mint az nF4. Az nF410/430 azért melegszik kevésbé, mert 90nm-en készül. Int VGA ide, vagy oda.

(#532) _cirmos_ válasza VaniliásRönk (#529) üzenetére


_cirmos_
őstag

radeon Xpress 1600/1100 csipes lapokat lehet egyaltalan kapni nalunk? mondjatok konkretan egy (olcso) mobot, amiben jo esellyel tudom a leendo x2 3600 vagy 3800-amat legalabb 2600-2700mhz kornyeken hajtani.

(#533) ftc válasza HERR Z (#530) üzenetére


ftc
nagyúr

khm kikéri magának a foxconn alaplapom....
1,3V-1,55V-ig
200-300FSB
Chipset,ram fesz emelés
285 FSB-ig jutottam egy 6100/410-es chipsettel...és ment volna tovább is csakhát a ramommal igyis szorakozik..

(#534) ftc válasza _cirmos_ (#532) üzenetére


ftc
nagyúr

Xpress 1600 még nem láttam sehol sem
Xpress 1100/1150 tipikus anti tuning lap épült csak eddig köré
Xpress 3600 van 29K-t MSI tálalásában..

(#535) Dee Dee


Dee Dee
tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, most szeretnék gépet venni, még a karácsonyi állatkodás előtt.
E két lap között vacilálok, melyiket ajánljátok?
ASUS M2N-E
Abit KN9
Tudom, ezeknek is van mindenféle kiadásuk, végülis nem tudom melyik lenne jó.
Vagy van mégjobb?

Procinak meg e kettőt néztem ki:
AMD Athlon 64 3500+
AMD Athlon 64 3000+

Tanácsok? :)
köszi

(#536) _cirmos_ válasza ftc (#534) üzenetére


_cirmos_
őstag

MSI K9A Platinum (xpress 3200 + SB600) kemeny 18,5k kisker bruttoban, az bizony egyaltalan nem veszes!
[link]
utana nezek a lapcsokanak, biztos nyuztak mar valahol. (korkettot meg vegyen akinek ket anyja van, a 40-50k-s lapokkal :) )

(#537) ftc válasza _cirmos_ (#536) üzenetére


ftc
nagyúr

az nem elírás lesz?

mindenhol 28-29K

(#538) paleinho válasza ftc (#519) üzenetére


paleinho
senior tag

nyitottam egy topikot, de kicsit korán :D
itt összeszedtem néhány am2-es ati rd580 lapot
[link]

(#539) ftc válasza paleinho (#538) üzenetére


ftc
nagyúr

ezt tedd be a Sapphire-hoz

[link]

Egy teszt róla:

[link]

(#540) paleinho válasza ftc (#539) üzenetére


paleinho
senior tag

sapphire elég nevetséges 1 pci slottal 200EUR
ha 2 vidkarit tesz bele valaki akkor pedig nulla pci slot :O

amit linkeltél azok s939 deszkák

[Szerkesztve]

(#541) ftc válasza paleinho (#540) üzenetére


ftc
nagyúr

upssz sorry megint máshol jártam

[link]

(#542) _cirmos_ válasza ftc (#537) üzenetére


_cirmos_
őstag

hat, ha ennyiert van kiirva akkor ennyiert kell adni ;]
osszesen egy review-t talaltam:
[link]
''MSI gives potential overclockers plenty of tools to use in conjunction with the motherboard's AMI BIOS. Overclockers have full control of the processor's multiplier (on FX models only, Athlon64 and Athlon64 FX models can control the multiplier downwards), and can adjust processor vCore from 1.2V to 1.4V, actually fairly tame in today's market of overclocker-targeted platforms. Full control over the system's DDR2 memory is provided too, with full support for timing tweaks on every setting to voltage support from 1.8V to 2.3V. MSI also provides you with the ability to push the voltage of the ATI RD580 Northbridge (1.8V to 2.15V) and HyperTransport link speed and voltage levels.''
tehat tuningbarat lenne, ha lehetne normalisan emelni a vcore-t...

(#543) ftc válasza _cirmos_ (#542) üzenetére


ftc
nagyúr

meg kell kérdezni,hogy biztos hogy annyi és ha igen felvásároljuk a készletet :D

(#544) HERR Z válasza _cirmos_ (#542) üzenetére


HERR Z
veterán

msi-nél mindig +VID-et lehet adni amit elfelejt a sok tesztelő odaírni...azzal általában +10-15%-ot még lehet ráadni, ami 1.55-1.6V

(#545) _cirmos_ válasza HERR Z (#544) üzenetére


_cirmos_
őstag

hmm, nos, ha ez igaz, akkor a kerdes azt hiszem el is dolt :D. holnap este utazok haza, jovo heten meg is veszem a lapot :)) mindenki csinaljon screenshotot a linkelt arrol, ha nem akarjak annyiert adni akkor megfenyegetjuk oket hogy megyunk a fogyasztovedokhoz megteveszto reklam miatt ;]

(#546) ftc válasza _cirmos_ (#545) üzenetére


ftc
nagyúr

elmentem a cég honlapjára:

[link]

még alaplapot se árulnak lol és ami nem stimm,hogy MSI-re 3 év garancia van..nem 1 év mint ahogy a honlap állitja...

Valaki erről tesztet:

MSI K9AGM

[Szerkesztve]

(#547) Dee Dee válasza ftc (#546) üzenetére


Dee Dee
tag

Azt a hardware bolt site-ot jobb ha elfelejtitek, az állandóan tele van butaságokkal és nem vállallják a boltok azért a sok hülyeségért a felelősséget:)

(#548) ftc


ftc
nagyúr

Segítségetekre lenen szükségem...alaplap gyártókat keresem,hogy létrehozzak 1 AM2-es lap listát

Asrock,Abit,Asus,Biostar már megvan

ECS,Sapphire,MSI,Foxconn,Tul Powercolor,Epox,Gigabyte,DFI,Inno3D ezen kívül létezik még lap gyártó mert ha igen szóljatok megkeresem és beteszem akis összefoglalóba..


Jah és egy kérdés chipset szerint csinálljam vagy alaplap gyártó szerint?

(#549) _cirmos_ válasza ftc (#548) üzenetére


_cirmos_
őstag

is-is ;]

sztem ennyi, legalábbis kis hazánkban. bár ezek közül sem kapható minden...

(#550) ftc válasza _cirmos_ (#549) üzenetére


ftc
nagyúr

Ma este meglesz a lista ki is teszem készüljetek mert jó hosszú lesz :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.