Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) Chaser válasza ftc (#800) üzenetére


Chaser
titán

MSI K9NGM még olcsóbb, kb 15k netto, 2 sata2, 2 pata, 4 dimm, 1xpcix16, 2xpci,1 pcix, + int. gf6100, nf410/gf6100 chipkészlet..ugyanazt tudja mint a nagyok csak SLI nélkül:) A 430as +firewire, gigalan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#802) VaniliásRönk válasza Chaser (#801) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Csak épp nem lehet vele tuningolni, mert olcsó MSI, ettől eltekintve biztos jó, de nekem feleennyiért sem kéne. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#803) ftc válasza Chaser (#801) üzenetére


ftc
nagyúr

azért azt nem mondanám....22K brutto az a lap mit linkeltem szal

(#804) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok

Könnyen lehet hogy amatört kérdés, de köszönöm ha nem kell többet a NETen turkálnom (hiába), hogy megtaláljam a választ.

Szóval AM2-es alaplapot szeretnék venni, csak ezen márkák és ilyen sorendben jöhetnek szóba: ASUS, MSI, GIGABYT.

A sok egyéb mellett örülnék annak, hogy 2 PATA csatlakozó lenne rajta, azaz 4 IDE eszközt köthetnék rá. De ha jól látom ezt erösen megsporolták az AM2-esekből :(

Tudtok olyan konkrét tipusú alaplapot mondani ami AM2-es, 4 IDE köthető rá és kb. 20 - 32e Ft között van?
Nagyon köszönöm!

(#805) Chaser válasza VaniliásRönk (#802) üzenetére


Chaser
titán

De ntune-nal még kis tuning is van..25%ot lehet kihozni belőle, alap 1600hoz képest proci 2ghz, ram 667@800mhz..HT 1000..és atomstabil ezen is:)
Én 14.5kért vettem,annyit sztem megért int.vga-val:)
Szerk:#803 ftc : SLI-t aki nem használja/már pedig sokan vannak ilyenek, meg aki nem tuningol olyan is/, annak tökéletes, meg aki nem gamel annak bőven elég az int.vga, most 18 bruttó az ára, szóval..
Szerk2: (#804) eL Geri: elég sok lap van ami megfelel neked..talán keress olyan árlisát ahol leírás meg link is van a cuccokról.. pl [link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#806) VaniliásRönk válasza Chaser (#805) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A software tuning olyan mint a guminő. :D
Az int. VGA meg tartaléknak jó, de használni nem érdemes, mert még 2D-ben is iszonyat gagyi, legalábbis az NV csodák.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#807) Chaser válasza VaniliásRönk (#806) üzenetére


Chaser
titán

Azért nem teljesen olyan mint egy guminő..szintetikus tesztek és gamek nem ezt mutatták:)
''Az int. VGA meg tartaléknak jó, de használni nem érdemes, mert még 2D-ben is iszonyat gagyi, legalábbis az NV csodák.''.. ha valaki nem gamelni veszi a gépet fölösleges 20k-t kidobni egy 7300GT-ért...ezek az NV csodák semmivel nem lassabbak az ati x200 int. csodáknál, sőt, szebb a megjelenítésük..a via-s integrált vga-k valóban gagyik, de én nem arról beszéltem:) És ahogy mondod tartaléknak is tökéletes, ha épp nincs pénzed vga-ra gépvásárláskor..vagy ha éppen váltasz és eladtad a régit..akkor ott a tartalék:)
Én csak mw-t tolom a konfigommal, adataimnál levő gép szépen viszi 1024-ben...pedig ahogy a németek mondanák: nem nagy vásziszdász:D
Peace!:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#808) ftc válasza Chaser (#805) üzenetére


ftc
nagyúr

amit linkletem létezik SLI és annélkül is

(#809) Chaser válasza ftc (#808) üzenetére


Chaser
titán

Oké..nem mondtam hogy rossz lap..de vannak alternatívák:) :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#810) ftc válasza Chaser (#809) üzenetére


ftc
nagyúr

jah vannak de mivel én NV-s intVGA-s chipsettel sokat szívtam érthető,hogy irtózom NV-s chipsettől...én igazán Ati chipset párti vagyok csak kib drága....29K
VIA-t megszívtam Linux alá nem tudtak kiadni az uj kernel alá egy déli híd ''drivert''..
SIS chipsetes lapot akartam venni,de kapni háááát sehol nem lehet csak tudnám miért

(#811) Chaser válasza ftc (#810) üzenetére


Chaser
titán

Régebbi int. vga-s nv-k nem tudom milyenek voltak, ez atomstabil:) Van ilyen pl giga lapban is, és az már tuningolható..20k környékén van, firewire, 4 sata..stbstb..
A viás gagyi vga terén..sys-sel nincs tapasztalatom, nem is lesz.
ATI meg tényleg drága
nf410/430 gf6100/6150-nem semmi probléma nincs, stabilak, nem melegszenek...a 430as minden extrát tud
Találtam egy olcsó ati chipest...[link]
18.3k az egyik boltban nettó..nem tudom tuning terén mit tud

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#812) sh4d0w válasza eL Geri (#804) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

ASUS M2N-E SLI? Árat nemtok...

Meg itt körülnézhecc: [link]

https://www.coreinfinity.tech

(#813) ftc válasza Chaser (#811) üzenetére


ftc
nagyúr

nem gagyi az a VIA célnak megfelel...

(#814) Chaser válasza ftc (#813) üzenetére


Chaser
titán

Az int.vga-ja gagyi..azzal játékot el lehet felejteni..amúgy stabil az is, mint az nv vagy az ati.. de még minimális gamere sem alkalmas az int. vga-ja..nem rossz az a lap amit linkeltem pár hsz-szel ezelőtt..ati 1150..ha jól emléxem, firewire, giga lan, 8 csatis audio, 4 sata2..minden földi jó ,int. vga.val 19k nettó alatt..tuning terén kíváncsi lennék rá..majd utánanézek:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#815) ftc válasza Chaser (#814) üzenetére


ftc
nagyúr

tuning felejtsd el azon az ATI-s lapon MSI ilyen célból 0-ra rakta a tuningot...
az 1150-es chipset lényegében egy RS482-es...
Ati részéről mostmár ugye AMD alá AMD chipset 4 pipe-s intVGA X700-as maggal
Ami érdekes lessz az a RD600 Intel alól ismertek a specifikációk...
Szal ha megjelent a piacon válltok..

(#816) Chaser válasza ftc (#815) üzenetére


Chaser
titán

Ha váltanék giga lapra cserélném a mostanit vagy asusra ugyanilyen chipsettel, azok tuningosak, 19k alatt vannak.
az 1150-es chipset lényegében egy RS482-es...--tudom ;) :R
Notiban már van x700:) Asztaliban nem tudom mért nem jött még ki :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#817) ftc válasza Chaser (#816) üzenetére


ftc
nagyúr

az nem intVGA a notiba az egy külön VGA kari de én itt intVGA-rol beszélltem

(#818) Chaser válasza ftc (#817) üzenetére


Chaser
titán

Na majd utánanézek..tom hogy vannak külön karik is, meg integráltak..x700 nem tudom hova tartozik.
Szerk: megnéztem, jah az tényleg külön kari:) x1300 és 1600 is van..fejlődnek a notik:)

[Szerkesztve]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#819) VaniliásRönk válasza Chaser (#807) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Eleve szemmel láthatóan gyengébb a 2D képminősége is az int. GeForce-oknak (a 350MHz-es RAMDAC ennyit tud, ez nem változott az első nForce chipsetek óta), de ami igazán vad, hogy 800x600x32@85Hz max. egy GeForce 6100-zal... Nem értettem a SyncMaster 757DFX miért nem képes többre még azután sem, hogy feltoltam a driverét, aztán kiváncsiságból visszavettem 16bitre... rögtön ott figyelt a 150Hz... ennyit az int. NV cuccokról.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#820) ftc válasza VaniliásRönk (#819) üzenetére


ftc
nagyúr

1280x1024-ben hajtja ott az LCD-t ahova eladtam az enyémet igaz ezt csak egy régi driverral értem el...az ujj 1024x767-at engedett

(#821) Chaser válasza ftc (#820) üzenetére


Chaser
titán

Hajtja az 1280-ban is:) TFT max 75hz-es, analógról nincs tapasztalatom:) Az új forceware tényleg elég érdekes:D én moncsimat se engedte 1280x1024ben, csak asszem 1280x960ban..az előzővel noproblem volt:) Nekem megfelel ez..akinek nem vesz mást:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#822) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Hi all!

döntenem kell!

ASUS Crosshair vs. Gigabyte M59SLI-S5

komolyan mondom nem tudom melyiket válasszam, ASUS szimpatikusabb de drágább is

:F

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#823) ftc válasza Mr.Skyline (#822) üzenetére


ftc
nagyúr

vedd az olcsóbbikat és a maradékbúl vegyél jobb ramokat

(#824) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Sziasztok!

Nemrég váltottam AM2-re és úgy esett,hogy Asus M2V alaplapom lett.Idézet a ph cikkből: ''és ami még rosszabb, hogy még a PCIe és a PCI órajele sem fixálható, így ha tuningra adjuk a fejünket, csak reménykedhetünk benne, hogy azok nem másznak el szabványos órajeleikről''...''Érdekes módon annak ellenére, hogy a BIOS nem túl tuningbarát, és ezek után már a chipsettel szemben sem voltak nagy elvárásaink, az M2V képes volt stabilan működni 270 MHz-es FSB-n.''
Most akkor ha tuningolok,akkor vagy emeli a PCI frekit vagy nem?Most hogy van ez? :F

Z Fold 4

(#825) ftc válasza T0rnad0 (#824) üzenetére


ftc
nagyúr

lehet ujabb biosban fixállták,de úgy ahogy írod 50-50%

(#826) Mr.Skyline válasza ftc (#823) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Eredeti felálásban ez lenne a konfig:
ASUS M2-Crosshair
2x1GB DDR2 800Mhz Kingmax
AMD Athlon 64 4200+ X2 + Zalman CNPS9500 AM2

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#827) ftc válasza Mr.Skyline (#826) üzenetére


ftc
nagyúr

ha kihasznállod az alaplap képességeit akkor crosshair ha nem akkor felesleges pénz kidobás...de nézd meg a Sapphire Ati CF3200-as chipsetes lapjait is....

(#828) T0rnad0 válasza ftc (#825) üzenetére


T0rnad0
addikt

Akkor inkább nem nyúlok hozzá :( .Néztem az Asus honlapján,nem írták,hogy javították volna ezt a ''hibát''...Remélem kijön vlmi új bios vagy mod bios,ami fixálja,mert előbb utóbb elkell a nagyobb teljesítmény :DDD
Más:athlon xp-khez volt olyan oldal,amelyik megmondta a proci adataiból,hogy kb mennyire lehet húzni.Ez van Athlon 64-nél?Kerestem,de nem találtam...Vagy próba cseresznye?

Z Fold 4

(#829) ftc válasza T0rnad0 (#828) üzenetére


ftc
nagyúr

hogy kb mennyire lehet húzni? ez mindig is szerencse kérdése volt...mióta a magban van az int mem vezőrlő azóta meg azonos gyártásban is vannak eltérések...eddig mindenkinek sikerült 2500Mhz-ig húzni szal...

(#830) Mr.Skyline válasza ftc (#827) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Ati felé nem nagyon akarok mozogni
a Gigabyte meg igazából csak az Award BIOS miatt nem tetszik, valahogy nem vagyok kibékülve vele, a mostani lapom egy Gigabyte GA-K8NF9 Ultra előtte egy ASUS A8N-SLI Deluxe volt és az ASUS-al jobban meg voltam elégedve, eltekintve a Chipset hűtőjétől :)

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#831) ftc válasza Mr.Skyline (#830) üzenetére


ftc
nagyúr

pedig stabilabb chipset mint a híres NV-s kazánok...
Sztem a crosshairt csak abban az esetben vedd meg ha kell az a sok felesleges funkció amit támoga a lap...NF590-es chipset van azon is és van Asusnak egy ugyanilyen olcsobb lapja is ha jól láttam

(#832) T0rnad0 válasza ftc (#829) üzenetére


T0rnad0
addikt

Igen,szerencse kérdése volt mindig,de azért meg lehetett jósolni,hogy mennyit bírhat.Egyébként az Asus M2V-hez visszatérve:a 2db 512es Samsung 667Mhz-es memóm ha dualban hajtom,akkor sorban jönnek a fagyások,így csak single channelben vannak :(((

Z Fold 4

(#833) Mr.Skyline válasza ftc (#831) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

az a Asus M2N32 SLI Deluxe lesz :U
lehet hogy inkább ez kellene nem a ''célkereszt'' ;)

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#834) ftc válasza Mr.Skyline (#833) üzenetére


ftc
nagyúr

vagy ha gondolod NF 570Sli chipsetes lapoknál is körülnézhetsz....és ramokbol oylat vennék ami tuti birja a 4-4-4-12-t alapon 800Mhz-en...

(#835) Mr.Skyline válasza ftc (#834) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Geil 2GB Dual Kit (2x1GB) PC6400 Ultra 800MHz (4-4-4-12)
szerintem ez jó lenne, csak nem tudom a Geil DRRII téren milyen mert nincsen még tapasztalatom

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#836) Mr.Skyline válasza ftc (#834) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

80k-ból kellene kihoznom a 2x1GB ramot

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#837) bnss válasza Mr.Skyline (#836) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

A ''Nagy RAM-os topicban'' írta egy guru, h AM2-höz ajánlott Corsair kínálatból memóriát választani. Remélem nem zavartam! :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#838) Mr.Skyline válasza bnss (#837) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

egyáltalán nem! és köszi! :R

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#839) ftc válasza Mr.Skyline (#836) üzenetére


ftc
nagyúr

ehhez a részéhez már nem értek sorry

(#840) sh4d0w válasza T0rnad0 (#824) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

A ''rejtély'' kulcsa az, hogy az M2V VIA-s alaplap, azok pedig nem tudják fixálni a PCI/PCI-E/AGP frekvenciákat, míg az nForce-ok igen...

https://www.coreinfinity.tech

(#841) VaniliásRönk válasza sh4d0w (#840) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez így nem igaz. :) Az újabb VIA chipsetek képesek rá.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#842) T0rnad0 válasza sh4d0w (#840) üzenetére


T0rnad0
addikt

De a prohardver tesztben sikerült 270es fsb-t kihozni!Akkor az hogy sikerült? :F

Z Fold 4

(#843) ftc


ftc
nagyúr

Befogok ruházni egy új AM2-s lapba....a a mostanin Linux nem hajlandó még a másolásig sem jutni hála VIA lelkes kitartó Linux ellenes törekvseinek

(#844) VaniliásRönk válasza ftc (#843) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Pedig az ATi sem kényeztet Linux fronton. ;) Bár az AMD hatására csak-csak lesz előrelépés az ügyben, de fene tudja mennyi időbe fog kerülni. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#845) ftc válasza VaniliásRönk (#844) üzenetére


ftc
nagyúr

hááát mivel volt már ATI chipsetem és gond nélkül felismerte a déli hidat mindenenstül...6x inkább Ati mint VIA...SIS-t még nepróbálltam mivel nem lehet erre fele nem kapni..

(#846) korcsi


korcsi
veterán

Hali!

Ezzel jók lehetnek a S939-es hűtők AM2-höz?
[link]

Van benne fantázia!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#847) bnss válasza Mr.Skyline (#838) üzenetére


bnss
veterán

Nagyon szívesen, remélem segítettem az útmutatással! :B

Én is gépvásárlás előtt állok, ezért olvastam elég sokat mostanság a PH!-n! :))

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#848) ftc


ftc
nagyúr

VIA-tól elbúcsózhatunk a komoly lapok piacáról....pár éve ugyanazt adják csak semmi fejlesztés...
[link]

(#849) sh4d0w válasza ftc (#848) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

2007 3. és 4. negyedévében előjönni chipsetekkel... elég késői óra...

https://www.coreinfinity.tech

(#850) ftc válasza sh4d0w (#849) üzenetére


ftc
nagyúr

jah fog sincs miből él a VIA....késői és a többiek már rég tudják ezt...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.