Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3001) Gausz válasza VaniliásRönk (#3000) üzenetére


Gausz
aktív tag

Tehát akkor 2,2procról beszélünk
Multiplier [MHz] cpu clk [MHz] mem clk eff [MHz] cpu/mem
11 2200 628,5714286 7
11 2805 801,4285714 7

Így viszont már megérné tényleg Corsair.
Kösz a tippet.

(#3002) VaniliásRönk válasza Gausz (#3001) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azért kösz hogy másolod a hsz-eimet, segíteni akar neked az ember és ez a hála. :D De legalább a gyökér ASUS lap topikjába küldted volna, és nem 24000Ft+-oséba. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3003) Gausz válasza Gausz (#3001) üzenetére


Gausz
aktív tag

Sőt, akkor inkább 2,3 Brisbane.
FSB: 244
szorzó:11,5
Cpu:2806
Mem:801,7142857

Gondolom Asus M2A-MVP viszi:D:D:D:D:D:D

(#3004) laci666 válasza VaniliásRönk (#3002) üzenetére


laci666
senior tag

Igazad van 24K alatt nem valam jok az Am2-es Asus-sok tuning terén.
Ha tunningolok akkor már inkább egy jó kis Abit KN9 Ultra lapot veszek mint egy Asrockot.

[Szerkesztve]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#3005) Gausz válasza VaniliásRönk (#3002) üzenetére


Gausz
aktív tag

Azért ne legyen öri hari, de kicsit nehezen fér a fejembe, amit mondtál. Egyből ugrottál nézni a másik topikot? :DDD
De szerintem azzal le is zárhatnánk, hogy mindenkinek van vmilyen kedvence, esetleg olyan gyártó, aki kevésbé áll közel a szívéhez.
Peace

(#3006) VaniliásRönk válasza laci666 (#3004) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nade nem véletlenül gyengék tuningban, sz@rok a VRM-ek, és még ha nincs is gyakorlati különbség mert 1MHz-et sem tuningolsz, fizetnél Te többet egy rosszabb minőségű termékért?

Gausz: Azért csak szabad nézelődni a fórumon? :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3007) Gausz válasza VaniliásRönk (#3006) üzenetére


Gausz
aktív tag

Most még húzhatlak azzal, hogy a nyomtatóm meg 8 éves, és parallel csatija van, ami megtalálható az Asuson, Abiton viszont nincs :C Amúgy ez is jó lenne.

(#3008) Gausz válasza VaniliásRönk (#3006) üzenetére


Gausz
aktív tag

Most még húzhatlak azzal, hogy a nyomtatóm meg 8 éves, és parallel csatija van, ami megtalálható az Asuson, Abiton viszont nincs :C Amúgy KN9 Ultra is jó lenne.

(#3009) Oliverda


Oliverda
félisten

Van már valakinek tapasztalata ezzel [link] a lappal kapcsolatban?

Holnap kapok ilyet és húgom gépében fog lakni egy 3200-es Sempron társaságában. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3010) ftc válasza Oliverda (#3009) üzenetére


ftc
nagyúr

elvileg jo kis lap....hwt-n volt rola teszt...

[Szerkesztve]

(#3011) ftc


ftc
nagyúr

Hírek!

Új SIS chipsetek AM2+/AM3-ra
[link]
Megjelenés 2008 Q2

Lehet lemennek 5W alá intVGA-al? ;]

FASN8 AMD-től(first AMD silicon next-gen 8-core)

[link]


kiturták az NV-t ebből a szegmensből Rd790 megy bele és 4db VGA(3 grafika,1 fizikára)

(#3012) Oliverda válasza ftc (#3010) üzenetére


Oliverda
félisten

Idézet a tesztből:

A BIOS a legfontosabb dolgokat tartalmazza, tuningba olyan nagyon sok beleszólásunk nincs, sajnos mi nem nagyon tudtunk 230-as FSB fölé merészkedni, az alaplap innentől felfelé vagy nem POST-olt vagy instabillá vált.

Most nézem hogy nem lazsálnak a hozzá kiadott BIOS-ok terén:

2007/05/03 update

M2A-VM release BIOS 0603(Please do read the description before updating BIOS)
1. Enhance overclocking ability :D
2. Fixed plug 4G memory and EAX 1600 PCIE VGA card and enable surround view, system will hang


(Meg ahogy nézem azóta kijött egy beta BIOS is hozzá)

Ha ki lehetne belőle hozni 250-260-at stabilan, az jó lenne. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3013) ftc válasza Oliverda (#3012) üzenetére


ftc
nagyúr

aha de ne de ne remélj 240-nél nagyobbbat...nem fognak konkurenciát teremteni saját drága lapjaiknak....

(#3014) VaniliásRönk válasza ftc (#3013) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egy kisebb Sempronnal az ilyen alaplapok is simán mehetnek 300-as FSB-t (8-as szorzóval), a 3200-essel is reális a 267-es alapfeszen is, de ha az már C'n'Q-es (azt hiszem az), akkor 2600-2700MHz is elérhető lehet egy kis szerencsével.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3015) Oliverda válasza ftc (#3013) üzenetére


Oliverda
félisten

Na majd meglátjuk.

Egy kis érdekesség: [link]

Changing the CPU frequency via the BIOS only let the board boot up to 225 MHz....Once it made it into Windows I could use SysTool to further overclock the system.
It seems PCI-E and PCI bus frequencies are not locked to 100 MHz / 33.3 MHz, which means that they quickly go out of spec when increasing clocks. Since there were no PCI/PCI-E cards installed for this testing we could still get the system to run at over 258 MHz, completely stable.


Hátha az új BIOS-ban már lefixálták. Bár én nem is fogok bele rakni semmiféle kártyát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3016) VaniliásRönk válasza Oliverda (#3015) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Előfordulhat, sokat emlegetik a PCI-E-t meg az overclockingot, de konkrétan nem írják hogy zet javították volna. [link]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3017) Oliverda válasza VaniliásRönk (#3016) üzenetére


Oliverda
félisten

Tudom, ezt néztem. Én már azon is meglepődtem hogy ilyet beleírnak hogy javítottak az OC lehetőségén. Főleg egy ilyen kaliberű lapnál. Majd délután kiderítem hogy mit tud. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3018) Gyuri27 válasza VaniliásRönk (#2988) üzenetére


Gyuri27
félisten

Valóban? :o
Z0ty Gigabyte MA69G-S3H 17862! Biztos csak viccel az ember mert unatkozik. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#3019) VaniliásRönk válasza Gyuri27 (#3018) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az hogy szerepel z0ty árlistáján nem azt jelenti, hogy van is neki, rákérdeztél?
Másrészt ennyi erővel jöhettél volna eBay-jel is, hivatalosan nem beszerezhetőek Magyarországon. (kisker, nagyker)
Meg a 3 említett lapból benyögtél egyet, a másik kettő valószínűleg bazárosoknál sem beszerezhető. :P

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3020) Gyuri27 válasza VaniliásRönk (#3019) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azt irtam az ecsre, hogy egész európában alig van. Biostar van a környékbeli országokban lehet, hogy itthon is lesz. Egyébként egy bolt árlistája sem garancia. Mert vagy van vagy nincs.

Bakker neked még normális írásod nem volt hozzám. Most akkor szépen megkérlek mivel ilyen birka vagy: légyszives kerüld az irásaimat.
Köszönöm. (erre már ne is válaszolj) :R
Én is elkerülöm a hozzászólásaidat, sőt amihez hozzászóltál azt is.




[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#3021) Gausz válasza Gyuri27 (#3020) üzenetére


Gausz
aktív tag

Most akkor kicsit rokonlelkek vagyunk? Én is nagy vitában voltam vele tegnap este :DD

(#3022) ftc válasza Gyuri27 (#3020) üzenetére


ftc
nagyúr

van Biostar hunban is hwoc

abban igaza van,hogy hiába van fent z0ty árlistéján lehet nem tud hozni

(#3023) Gyuri27 válasza Gausz (#3021) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az emberrel csak azt lehet. Bármelyik totyikot nézem. Bekellene látni (mint ahogy én is szoktam), hogy az ember nem érthet mindenhez és néha téved.

ftc: [link] ez 550-es. Én 690-re gondoltam. Persze ez sem garancia mivel nem látod mennyi van náluk raktáron (nem úgy mint eggyes online boltoknál). Tehát vagy van vagy nincs. :U

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#3024) VaniliásRönk válasza Gyuri27 (#3020) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

''Azt irtam az ecsre, hogy egész európában alig van. Biostar van a környékbeli országokban lehet, hogy itthon is lesz.''
Semmi ilyet nem írtál. [link]

Egy bolt árlistája nem garancia, láttam már (kisker) árlistán Biostart, üzletben még nem, ezért is írtam hogy beszerezhetetlen, ahogy az ECS is, teljesen leálltak velük itthon, minden üzlet ASUS-szal van rogyásig, +1-2 ASRock.

Azért kicsit visszavehetnél az arcodból, én tényeket írtam te meg csak Z0ty árlistájával vagdalózol. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3025) VaniliásRönk válasza Gausz (#3021) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jah, leírtam azt amiről te is meggyőződhetnél ha kinyitnád a szemed, ehelyett te olyan szinten ''vitáztál'', hogy ''de az ASUS az ASUS, nehogy már az ASUS az nem ASUS''.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3026) Gausz válasza VaniliásRönk (#3025) üzenetére


Gausz
aktív tag

Mindenkivel kötözködsz? Csak annak adsz igazat, aki azt mondja, mint te?

(#3027) VaniliásRönk válasza Gausz (#3026) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Abba kötök bele aki kinyilatkoztat, és tények helyett csak megalapozatlan elképzelésekhez ragaszkodik.
Te sem tudtál semmi konkrétumot mondani, csak azt szajkóztad hogy ASUS, ASUS.
Az ASRockot meg az olyan teccós konfigok alapján ítélted el, amibe néha fordítva erőltetik bele a RAM-ot, és nem zavarja a szakit hogy a felel kilóg, vagy pl. már egy Codegen táp is minőséginek számítana ahhoz képest amit beletuszkolnak, stb.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3028) nesa válasza ftc (#3022) üzenetére


nesa
veterán

Pécsen is van egy uzlet az nagyon nyomja a biostar lapokat [link] bar en meg ilyen biostar csodat nem mertem venni:)

(#3029) Oliverda válasza Oliverda (#3009) üzenetére


Oliverda
félisten

Összeraktam és kicsit nyúztam ezt az AMD 690-es[link]ASUS lapot. Hát...kellemesen csalódtam. :D

[link]
[link]
[link]

Kapásból BIOS frissítéssel kezdtem, megkapta a 0503-as BIOS-t. A proci 1.475-öt kapott a BIOS-ban. Gyári alu hűtő került rá. :))

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3030) arty válasza Oliverda (#3015) üzenetére


arty
veterán

ok, mondjuk h nem rakott bele kártyád, de sztetek az integrált vga, lan, stb melyik buszt használja? :) ezért sztem ez az érvelés hibás, azaz más gond lesz/volt a lappal a tuning kapcsán.

---------------------------------

egyébként, érdekes, h itt van aki szerint szar az asrock tuningra, nekem 2 asrock lapom van, mindkettőben megy az FSB280 (egyiket sem néztem tovább, RAM és PROC korlátok miatt). és ezt az eredményemet ocworkbench tesztjei is alátámasztjak, mert ennyin másoknál is mennek (ALiveNF6G-DVI(nf430/6100) és AM2XLI-eSATA2(uli1697)).

lehet h nem kellene a levegőbe beszélni, ha nem is probáltunk vmit? ;) az, h ELMÉLETILEG kevésbé tuningképes egy asrock, sztem lényegtelen. amikor vettem a lapokat, árban nem volt velük versenyképes lap, mondjuk mostmár van bőven :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3031) Gyuri27 válasza Oliverda (#3029) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ramokkal lehetett játszani? Vagy csak a 800 cl5 volt elérhető?

Amd - Radeon - Ryzen

(#3032) Probiker válasza Oliverda (#3029) üzenetére


Probiker
aktív tag

Jó ki deszka ez. Nekem is ilyen van, csak HDMI-s :R

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#3033) Zoli329 válasza Oliverda (#3029) üzenetére


Zoli329
addikt

300fsb. Ahhoz képest, hogy nem deluxe, szép :) na de mindjárt megköveznek :)

(#3034) Oliverda válasza Gyuri27 (#3031) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát sajnos a RAMokkal nem lehet játszani a BIOS-ban, csak vissza lehet őket osztani és ennyi.

Zoli: Nem hogy nem deluxe, de integrált VGA, microATX, és 14,4K bruttó. :D

Amúgy vannak nyűgök még BIOS téren. Pl. a HT frekit hiába állítom, semmit nem csinál. Illetve a CPU hőmérséklet a BIOS szerint konstans 25 fok. :DDD

mod: Amúgy 300-on végül nem volt stabil, 290-en viszont idáig az. :)


[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3035) Zoli329 válasza Oliverda (#3034) üzenetére


Zoli329
addikt

feszt hogy lehet adni a ramoknak? memsettel lehet azért időzítést állítani win alol?

(#3036) VaniliásRönk válasza Zoli329 (#3033) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Sempronnal nem nehéz FSB rekordokat döntögetni, egy Athlonnal más lenne a leányzó fekvése. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3037) GezaR


GezaR
tag

Helló! Mivel én kb. másfél hónapja cseréltem a 4 éves gépemet, így találtam benne egy-jét újdonságot, amelyikek közül egyet nem tok h mi (vagy lehet h tom csak nem tom h az szal értitek. :D ), ez pedig nem más mint a CPU dióda. Az mi? :B

(#3038) Oliverda válasza Zoli329 (#3035) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet, 2.1V-ig. Systool-lal pedig lehet időzítéseket állítani.

VaniliásRönk: Miért lenne más egy Athlon-nal? A nagyobb cache miatt? :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3039) ftc válasza Oliverda (#3034) üzenetére


ftc
nagyúr

nem a HDMI-s van akkor :)

(#3040) Oliverda válasza ftc (#3039) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, mert nem tudtuok volna mire használni a HDMI-t. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3041) VaniliásRönk válasza Oliverda (#3038) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hogy miért azt nem tudom, gondolom amiatt is, meg Sempronokban le van tiltva még 1-2 dolog ha jól tudom, pl. a virtualizáció is.
Van a környezetemben egy 3000+ Sempron meg egy 3000+ Athlon is, a Sempron alapfeszen megy 2600-at, az Athlon akkor sem ha ''szétfeszelem'', a 2400-hoz is 1.45V kell neki.

A 2.1V az nem rossz, mértékletes tuninghoz épp elég, én is annyit adok a RAM-oknak hosszútávon. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3042) Gyuri27 válasza ftc (#3039) üzenetére


Gyuri27
félisten

ezekszerint nem. ;)
Azzal még mindíg nem vagyok kibékülve, hogy a ram kezelést így oldották meg. :(((

Amd - Radeon - Ryzen

(#3043) ftc válasza VaniliásRönk (#3041) üzenetére


ftc
nagyúr

mintha sokszor használnám az X2-ben a virtualizáciot :)

lesz egy AM2+ lapkám utánna megveszem Windows Pistat...és 2 évig letudva a gépvásárlás.
Valahogy nem látom át,hogy mit tud nekem pluszba nyujtani a 8 16 stb mag..megint roszfele indult el a fejlődés :O

(#3044) Oliverda válasza VaniliásRönk (#3041) üzenetére


Oliverda
félisten

Na jó, nekem is volt olyan X2 procim ami 2.4-et is éppen hogy csak ment, illetve olyan is ami a 2.7-et alapfeszen vitte. Gondolom az említett Sempron és az Athlon nem ugyanaz a stepping, és gyártási év/hét.

ftc: ha a ''rosszfele indult el a fejlődés'' a Vista-ra célzol, akkor egyet kell értsek veled :)) Megveszed? Gratula...

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3045) VaniliásRönk válasza ftc (#3043) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem azért mondtam mert nekem hiányzik (kell a ráknak :P), csak így az sem fűti feleslegesen a CPU-t.

Hát másfele nem nagyon tudtak indulni, az AMD még mindig nem képes áttörni a 3GHz-es határt, meg értelmes fogyasztással egyelőre az Intel sem.

Oliverda: Tökugyanaz, mindegyik elsőszériás AM2-es, tavaly októberi vétel.

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3046) ftc válasza Oliverda (#3044) üzenetére


ftc
nagyúr

Valamit kell vennem vissza kell fognom a hrdver kényszert :)

Vaniliás

ugye jelenleg a magok sokszorozása megy.A renderprogik örülnek neki,játékfejlesztők hááát még mindig nem láttam 2 magot kiaknázó gamet.Még 4 magig eltudom képzelni(2 game,1 fizika és 1 AI) bár fizikára inkabb VGA lesz a nyerő.

Azt jön a 8 mag pl

elérkezünk oda,hogy lehet tömöriteni,konvertálni,gamezni meg fogalmam sincs mit...

De kérdezem én ezt kicsinálja együtt?
Fejlesztőknek is egy darabig elég lesz a 2 mag.Elég nehéz párhuzamositani.Én azfele mennék el amit anno Intel bemutatott.
Volna egy a routerhoz hasonlo cuccod amely eloszatná az utasitásokat egyes magok közt..pl az egyik futtatná az első feltételig addig a másik futtatná a progit tovább addig ahol kérik a feltétel eredményét...

(#3047) Oliverda válasza VaniliásRönk (#3045) üzenetére


Oliverda
félisten

Mindkettő (például) LBBVF 0635VPMW ?

ftc: Vista-val akarod visszafogni a hardverkényszert? :DDD Olaj a tűzre. :D Linux kell neked. :))

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3048) VaniliásRönk válasza Oliverda (#3047) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A stepping ugyanaz, mást nem csekkoltam annó, és most nem is fogok, a Sempron ugyanis munkahelyen van. :D

ftc: Ezt a software-ek is megoldhatnák, hardware-esen lekezelni szerintem nem olyan egyszerű, a CPU nem tudhatja mit fog csinálni a program, csak a fejlesztő.

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3049) Oliverda válasza VaniliásRönk (#3048) üzenetére


Oliverda
félisten

Na jó, az a stepping tuti F2, de van a procira írva egy hasonló betű/számsor. Na az a fontos.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3050) ftc válasza Oliverda (#3047) üzenetére


ftc
nagyúr

ott nem köti meg a kezem a licenc alaplapváltásnál :DDD
Teren van jelnelg AM2+ deszka,hd2600xt és 2x1Gb ram...

amugy addig nincs linux még a canon nyomtatomat epsonak kezeli :DDD

kellene ebédelnem :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.