Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#151) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

[link]

Holnap lesz tehát a hivatalos indítás, viszont a cikk szerint az alaplapgyártók még nem készültek teljesen fel.

Aki szeretne két oprendszert, az vetődhet. :DD

(#152) ftc


ftc
nagyúr

Egy kis korai teszt:
[link]

800-as memókkal már hajszálnyival gyorsabb de 677-es kb egy szinten van DDR400-al...

(#153) Uncool Ben válasza Mackósajt (#151) üzenetére


Uncool Ben
tag

Én már nagyon vetődnék, mert úgy terveztem kihúzom az nForce2 lapommal az AM2-ig, és néha már igencsak kevéske a 2500-ös Barton :) Bár egyre inkább azon gondolkodom, hogy inkább egy jól bevált, és jó áron kapható 939 deszkát veszek, az AM2 megjelenésével remélhetőleg csökkenő árú 939 procival, az AM2-öt pedig átugrom a K8L-ig.

(#154) malocz válasza Uncool Ben (#153) üzenetére


malocz
tag

egy cipőben járunk, még időben meg kell szabadulni a jelenlegitől, ha valamit kapni is akar érte valamit az ember. :DDD
bár lehet maradok kőcséghatékony am2 sampronnál és kicsit izmosabb vidkártyára költök.

tobejedi!

(#155) Uncool Ben válasza malocz (#154) üzenetére


Uncool Ben
tag

Na igen. Sőt ha ilyen apró lépésekben halad előre az AMD, az is lehet, hogy a 466-os Celeronom után ismét Intel procim lesz, a Conroe nem véletlenül vált ki erős érdeklődést...

(#156) Sn00k


Sn00k
veterán

Már alig várom elkezdjék a PH-án, is tesztelni az új deszkákat...

3njoy the Lif3

(#157) butch3r


butch3r
senior tag

[link]

Nforce 590 + Fx-62 teszt, foxconn alaplapon

(#158) M3kk


M3kk
őstag

Eleg szar ez az AM2 :D

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#159) YODA mester


YODA mester
senior tag

Én azt vettem az nVidiás tesztből, hogy az nForce chipsetek fognak nagyot fejlődni am2-re...

(#160) M3kk


M3kk
őstag

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[link]


Par review :)

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#161) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Angol Am2 alaplap es proci arlista!

AM2 alaplapok

Link:[link]

AM2 procik

Link:[link]

(#162) YODA mester válasza MegalodonS (#161) üzenetére


YODA mester
senior tag

Nem vészes. +15-20% míg hun fődre ér...

(#163) twollah


twollah
nagyúr

Mikorra varhato, hogy kaphatok lesznek a CPUk, es az alaplapok nalunk is?

Jo lenne tudni.

(#164) VaniliásRönk válasza Sn00k (#156) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ahogy elnézem a PH tesztek többnyire az Xbit Labs tesztjeinek tükörfordításai.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#165) twollah válasza VaniliásRönk (#164) üzenetére


twollah
nagyúr

Ne legyel gonosz...

(#166) VaniliásRönk válasza twollah (#165) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem akartam gonosz lenni, ez csak egy ténymegállapítás volt.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#167) rauschie


rauschie
senior tag

[link]nemtom elirás e

(#168) vedini válasza rauschie (#167) üzenetére


vedini
őstag

mit írtak volna el?

workworkwork...

(#169) rauschie


rauschie
senior tag

[link]ittisvan dicsa:D
1. probléma: mezőkövesden
2: drágán
3: itt a 939 is drága, de u.annyiba kerül mint az am2 szal nemtom hogy az am2 mindenhol vagy csak itt drága?
Vedini: foglalatot, eddig magyarba nem láttam am2es procit, csak msi k9es lapokat.

[Szerkesztve]

(#170) vedini válasza rauschie (#169) üzenetére


vedini
őstag

hát nem olcsó am2, a vidéki boltokról meg annyit, hogy némelyik pofátlanul le akarja húzni a tudatlan ebereket (vagy azokat akik lusták pestre felmenni)
az is biztos, hogy azek közül 1 v. 2 db van max boltban, esetleg szempron :)

workworkwork...

(#171) rauschie válasza vedini (#170) üzenetére


rauschie
senior tag

nemtom, ugyanannyiba kerül mint az s939.
kérdés hogy az arány marad e meg vagy az am2 ára mire pestre ér.

mod: nem a budaiakat akartam megsérteni, csak igy rövidebb :P

[Szerkesztve]

(#172) rolko válasza rauschie (#171) üzenetére


rolko
őstag

Lehet mire ideér az ára is emelkedik!

(#173) rauschie válasza rolko (#172) üzenetére


rauschie
senior tag

azé' Budapesten occsóbb szokott lenni mint vidéken :U

(#174) ftc


ftc
nagyúr

Szal egy 3000+ A64-en lehet 3200+ lesz belőlle gondolkodom.Azon filozok milyen chipset legyen alá.
Versenyzők között:

Nforce 6150 /430 előddjével megszívtam
Via K8M890
Vagy várjam meg a
SIS 761GX
Ati RS485/SB600 ?

(#175) ftc


ftc
nagyúr

Egy kis teszt
Ati RD580/SB600 vs NV 590SLI
[link]

(#176) Alg


Alg
veterán

Abit és MSI AM2 lapok és AM2 procik a user's-nél!
[link]

Árak hasonlóak a 939-hez...

[Szerkesztve]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#177) Motion_Blur válasza Alg (#176) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Bukta lesz ez az AMD-nek ;) Kevés ember fogja magát direkt megszopatni. Új lap, új proci, új memória, új cooler...és ráadásul még kisebb lesz a teljesítmény is.

Normális ember 939-ről nem fog váltani, csak akkor ha fanatikus, vagy nem számít a pénz.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#178) kovsol válasza Motion_Blur (#177) üzenetére


kovsol
titán

meg ha talán most vált majd mégcsak először A64 -re ? ...

May the Force be with you!

(#179) lazydog válasza kovsol (#178) üzenetére


lazydog
addikt

Ha nem figyel oda eléggé, ezt is teheti. Ha tájékozódik, akkor Conroe-t választ.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#180) kovsol válasza lazydog (#179) üzenetére


kovsol
titán

Conroe ááá mindenki ezzel jön lehet nagy durranás lesz, de elöbb lássuk a rendes teszteket, az árakat és hogy menyire lesz beszerezhető

May the Force be with you!

(#181) Motion_Blur válasza kovsol (#178) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Pl: P4 820 2.8/2M/64 bit Dual Core dobozos hűtővel 1 év garancia: 33.900

Én inkább erre váltanék ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#182) kovsol válasza Motion_Blur (#181) üzenetére


kovsol
titán

én meg nem váltanék semmire, hanem vennék egy xbox360 -t :DDD

May the Force be with you!

(#183) MegalodonS válasza kovsol (#180) üzenetére


MegalodonS
őstag

Tessek egy kis Core Duo ARLISTA !

Kapaszkodhat az AMD!

Link:[link]

(#184) lazydog válasza MegalodonS (#183) üzenetére


lazydog
addikt

Nagyon kellemes induló árak!
Nem vennék mostanában AMD részvényt és nemcsak azért, mert nincs rá pénzem! :B

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#185) ftc


ftc
nagyúr

Már csak alaplapot keresek s meglesz az AM2-es gépem.

(#186) csizs


csizs
aktív tag

azért mondjatok akármit sok inteles procit még szemétben nem láttam.Nem mindenkinek van lehetősége ilyen jó procit venni9 és el kell ismerni jó még a sempi is az AMD ből, de azért nekem most cerka d-m van és nagyot ugrott a teljeítménye az elözőhöz képest pedig az gyorsabb proci volt.

1x éve a prohardveren!

(#187) klambi


klambi
addikt

meik a best alaplap szerintetek eddíg??????

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#188) Jakuza válasza lazydog (#184) üzenetére


Jakuza
csendes tag

Pedig az AMD arai megjobbak lesznek.
169$ egy X2 3800, az E6300 189$
Raadasul a legkisebb Conroe az elso meresek alapjan egyaltalan nem gyorsabbak nala.
[link]

''In SysMark 2004 test, the Con E6300 got 210 points. In comparison, an Athlon 64 X2 3800+ got 232 points. That's a 10.5% AMD win using Intel's own benchmark that Intel developed.

[Szerkesztve]

(#189) klambi


klambi
addikt

UP :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#190) MegalodonS válasza Jakuza (#188) üzenetére


MegalodonS
őstag


Egy kis osszehasonlitas!

Intel Core 2 DUO E6600 ''LGA775 Conroe'' 2.40GHz (1066FSB) Price: £214.95 £252.57 Including VAT at 17.5%)


AMD X2 Dual Core AM2 Athlon 64 4800 2.4GHz 2x1Mb Socket AM2 ! £379.00 £445.32

Azert itt van ar kulonbseg!

(#191) PPSH


PPSH
őstag

nemreg vettem 939-es x2 4400+-t es szerintem ennel gyorsabb nem is kell.a legtobb embernek meg ez is draga lenne a maga 106k-s araval,szoval az am2 meg tobb pluszkoltseget jelentene ugye sima ddr cdsereje ddr2-re,uj alaplap,+egy am2-es processzor,ami uyge szerintem nem olyan olcso.szerintem meg nem eri meg valtani,persze akinek van ra penze az megteheti ;]

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#192) Oliverda


Oliverda
félisten

Lapértesülések szerint az AMD addig is a meglévő fejlesztések teljesítményén javítana, mégpedig a hagyományos, egy szálon futó szoftverek végrehajtásának felgyorsításával. Ez az Intel Hyper-Threading technológiájának egyfajta ellentéte lenne, mivel az ikermagos chipek plusz erejét vetné be az egyszálas megoldások gyorsítása érdekében, sajátos válaszként a Conroe magos processzorok erejéről szóló hírekre. A részletekről egyelőre semmit nem tudni, mindössze annyit szivárgott ki, hogy a technológia debütálása az asztali Intel Core 2 chipek megjelenésének napján, azaz július 24-én várható. Egyes pletykák szerint a Socket AM foglalatú processzorokban már megtalálható megoldás a második mag ideiglenes mellőzését is lehetővé tenné, de ennek hitelességét egyelőre nem lehet igazolni.

A cég tajvani források szerint jelentős árcsökkentésre is készül, amivel a Conroe magos termékek megjelenése jelentette hátrányt igyekeznek minimalizálni. A július végén várható módosítás egyes chipeknél akár a 46 százalékot is elérheti, míg átlagban 36,7 százalékkal mérséklődnek az árak. A lépés - néhány példány gyártásának leállítása mellett - a Socket AM2 és Socket 939 foglalatba illeszkedő termékeket egyaránt érinti majd, a részleteket azonban csak később hozzák nyilvánosságra.

Jöhet a Conroe. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#193) MegalodonS válasza Oliverda (#192) üzenetére


MegalodonS
őstag

Hat ez a korrekt AMD lepes megveteti drag penzert es utana le ertekeli az arakat!

Gratulalok AMD!

(#194) Oliverda válasza MegalodonS (#193) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem kötelező megvenni drága pénzért, akinek van türelme az kivár. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#195) klambi válasza PPSH (#191) üzenetére


klambi
addikt

a ddr2 es ramok nem rágábban a procik se nagyon sőt szinte 1 árban vannnak a 939 esekkel csak az alaplap kicsit ennyi... :)) :DD

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#196) klambi válasza PPSH (#191) üzenetére


klambi
addikt

a ddr2 es ramok nem drágábban a procik se nagyon sőt szinte 1 árban vannnak a 939 esekkel csak az alaplap kicsit ennyi... :)) :DD

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#197) klambi válasza PPSH (#191) üzenetére


klambi
addikt

:R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#198) MegalodonS válasza Oliverda (#194) üzenetére


MegalodonS
őstag

Most nem arrol van szo igazan hogy kivarni.hanem hogy NE HUZZUK LE A VASARLOKAT!
Nem kiabalasnak szantam csak kiemeltem ;) !

Az AMD tudta mar regota az arakat neki az AM2 mar igy kellett volna inditani,es akkor azt mondom vasarlobarat uzletpolitika igy meg ugy hivom ''LEHUZAS''!

Nem AMD es Intel parti vagyok, csak etikusan nezve a dolgozt meg sem az.

(#199) #65675776 válasza MegalodonS (#198) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mitől lehúzás? Mitől az AMD húzza le az embereket? Az árkülönbözet nem létezik az AMD-nél, az a kereskedelemben alakul ki! A lapok árához az AMD-nek megint nincs semmiféle köze. Szóval szídd a kereskedőket.

Az intel viszont a chipsetjeivel tudatosan teszi inkompatibilissá a processzorait.

(#200) MegalodonS válasza #65675776 (#199) üzenetére


MegalodonS
őstag

En nem szidok senkit.

Ha tudom hogy hamarosan valaminek leviszem az arat,akkor nem adom dragabban.Az Amd kenyszerbol csokkent,de elotte azert tartotta az arait.Ha korrekt lenne a vasarlokhoz, akkor mondjuk mar megelozte volna az Intelt, es nem most kezdene csokkenteni az arakat.Az Intel olcso belepo arakat produkal es meg olcsobba teszi majd azokat.Jo neki es yo a vasarloknak.



Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.