Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Arra tudja valaki a magyarázatot, hogy miért csak az árában különbözik (minden fellelhető netes forrás, az AMD honlapja szerint is) a Sempron 2800+ és a 3000+? Állítólag ennek is 256k az L2-je és 1600MHz-en jár, ill. az AMD honlapján többek között ez a CPU sem szerepel mindenhol.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#452) ftc válasza VaniliásRönk (#451) üzenetére


ftc
nagyúr

nem a 2800+ csak 128k L2 míg a 3000+ 256k L2-el rendelkezik

(#453) VaniliásRönk válasza ftc (#452) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Sejtettem hogy ez a turpisság a dologban, köszönöm.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#454) Angelclaw válasza Motion_Blur (#439) üzenetére


Angelclaw
csendes tag

És azt honnan tudom, ha nem bírja? Lefagy a gép, vagy kiég, vagy mi?

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#455) ftc válasza Angelclaw (#454) üzenetére


ftc
nagyúr

kiir egy hibát a progi,hogy hibázott a proci

(#456) #65675776 válasza Freddy TNT (#437) üzenetére


#65675776
törölt tag

''A gigabites lan-ról meg annyit, hogy igazából nem egészen 1 gigabitesek (csak névleges)...''

Ha mutatsz nekem akár csak egy olyan buszt is, ami 100%-ban kihasználható, akkor Te egy isten vagy. Minden buszon vannak veszteségek, többek között azért, mert a vezérlőjelek is azon utaznak. Márpedig ezeket nem hasznos adatként dolgozzák fel a mérőprogramok sem.

(#457) Gabesz1986


Gabesz1986
csendes tag

Sziasztok

uj vagyok itt, és lenne egy kérdésem
szerintetek melyik alaplapot érné meg megvenni
MSI K9N Ultra-2F vagy asus M2N-E
ha van valami infotok rola akkor irjatok
köszi

(#458) Freddy TNT válasza #65675776 (#456) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Elvi 125 Mb/s helyett általában csak 30-35 Mb/s -et lehet csak kihozni maximum....ez azért nagyon névleges sebesség alatti.
A 100Mbites lan-ról is azért le lehet szedni legalább 11 Mb/s -et. Esetleg a 12-t de nem tartósan.

(#459) #65675776 válasza Freddy TNT (#458) üzenetére


#65675776
törölt tag

NEm tudom Te milyen teszteket néztél, de ha megsasolod a mai PH! AM2 laptesztet, akkor ott bizony 95% körüli hatásfokot mért fLeSs: [link]. Esetleg akkor lehet igaz amit mondasz, hogyha PCI-ra akasztott vezérlőről van szó, nem pedig PCI-E-re vagy teszemazt dedikált buszra, mint az i875P-ben. Viszont ezek a vezérlők is képesek ~70-80%-os hatásfokra. [link]


Eleve nem 125Mb/s, hanem 125MB/s.


Gabesz1986: MSI-t még véletlenül se. Egyébként pont ma jelent meg az AM2 teszt második része.

[Szerkesztve]

(#460) Angelclaw


Angelclaw
csendes tag

Blend - Stress CPU and RAM
Ne inkább ezt futtassam, hátha a RAM nem bírja?

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#461) Angelclaw


Angelclaw
csendes tag

Ja és van még valami ami nagyon zavar. Azt írja BIOS-ban, hogy CPU Fan Speed: 0, viszont System Fan Speed az 2300-2400RPM körül van. A CPU hűtőt érzékelte System Fan-nak? Arctic Cooling Freezer 64 PRO van rajta. És van egy alap házhűtő hátul, amit adtak Antec SLK3000-B -hez. Az lenne akkor a System Fan vagy a CPU hűtő az?

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#462) Freddy TNT válasza #65675776 (#459) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Na jó, a mai lapokat már sokkal jobbra tervezik, mint amik anno voltak. Integráltról beszélek és home körülmények között mért sebességről. Akkoriban az én lapomból sem lehetett kiszedni 35Mb/s -nél jobb értéket. Szóval megalapozott mérésről beszélek.

Ezt a tesztet még nem láttam és jó doloög, hogy a ma deszkák már ilyen jó hatásfokkal dolgoznak.

Mindenesetre elég drágák lehetnek még az 1 gigabites routerek...... bár nem néztem,de biztos :D

[Szerkesztve]

(#463) Freddy TNT válasza #65675776 (#459) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hi !
Elolvastam a tesztet....MSI-t miért ne ? :U :F

(#464) ftc válasza Freddy TNT (#463) üzenetére


ftc
nagyúr

azt én se értem...egyetlen alap gyártó amivel sose volt gond pedig pár deszkán túl vagyok már

(#465) Gabesz1986


Gabesz1986
csendes tag

köszi daa raa
csak azért kérdezem mert most egy abit alaplapom van
és szeretnék egy gépet.csak nem tudom milyen lapra épitkezzek.
maradok az abit -nál vagy az asus-nál
de ha van valami tapasztalatotok vagy hiretek akkor légyszives irjatok
köszi

(#466) #65675776 válasza Freddy TNT (#463) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl a tűzforró nF5 és a sokak által megerősített BIOS problémák miatt. Bár ez utóbbi nem igazán meglepő az MSI-tól.

(#467) ftc válasza #65675776 (#466) üzenetére


ftc
nagyúr

tűzforró NF5 ez lol eddig az össes lapon forrott...Bios probléma:jelenleg szintúgy Asus,Abit,Foxconn vacak bios-t használl szal...

(#468) #65675776 válasza ftc (#467) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért is forr minden lapon? Az MSI-on felmegy 90°C környékére, míg más, normális hűtésű lapokon csak ~50-55°C-ig. Jelentős különbség.

(#469) Freddy TNT válasza #65675776 (#466) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Az én lapomon termetes hűtőborda van....semeddig nem tartana rárakni 1vagy 2db 5 cm-es hűtőt egy kis szabályzóval :U Na de miért tenném ? :F Jól működik és semmi probléma vele. Csak ezért rámondani, hogy rossz mert melegszik........ :)

A bios-al pedig milyen problémáid vannak ? Nekem minden állítható és korrektül működik. Ha mégis van probléma az majd kijavítják, felteszem és meg van oldva.

(#470) ftc válasza #65675776 (#468) üzenetére


ftc
nagyúr

hátha a heatpipe-ra gondolsz mint normális hűtés alaplapon...MSI megpróbállt egy normális hűtőt kialakítani a kazán chipsetre..nem jött be de hogy ezért vacak az MSI.... :U
Az NV-nek ideje lenne kezdenie valamit a hőtermeléssel.mert más chipsetek beérik kis bordával is...

(#471) #65675776 válasza ftc (#470) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a normális hűtő, ami normális hőmérsékleten tartja az adott chipet. Erre önmagában egy kicsike borda nem elég nF4/5 esetén (leszámítva az int graf-osokat).


''MSI megpróbállt egy normális hűtőt kialakítani a kazán chipsetre..''

Ezzel csak az a probléma, hogy már a passzív GB nF4 lapok hasonló (talán nagyobb hőleadó felületű) bordája is elég necces volt. Ráadásul az MSI esetén a chip nem is a borda közepével érintkezik, hanem el van tolva. Ez tovább rontja a hatásfokot, mivel így a hőeloszlás nagyon rossz a borda felületén.

Abban viszont egyetértünk, hogy az nV-nek kellene valamit tennie ezellen.

(#472) Angelclaw


Angelclaw
csendes tag

Nekem azt írja NVIDIA MonitorView, hogy CPU 209, nForce 162 celsius fokosak. Ez lehetséges, vagy rosszul írja? Everest nForce-ot nem írja, de CPU-ra 39-et, CPU diódára meg 37-38 C fokot ír. Melyiknek higyjek?

[Szerkesztve]

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#473) ftc válasza #65675776 (#471) üzenetére


ftc
nagyúr

így ebben az értelemben igazad van nem szedtem még le sose egy chipsethűtőt sem szal nem tudom hogy pontossan hol van rajta..
Azt nem értem,hogy ATI-nak miért elég a kis hűtőborda meg SIS-nek is..pedig nem lasabb chipsetek.

Kérdés aki tud az válaszoljon:

MSI K9AGM F
MSI K9AGM L

nah ezek között mi a különbség...

#472-re nem Fahrenheitben irja ki a hőfokot?

[Szerkesztve]

(#474) Angelclaw válasza ftc (#473) üzenetére


Angelclaw
csendes tag

Nem, állítólag Celsiusban, de ha 200 fokos lenne akkor már leégett volna nem? Viszont 38-nak írja EVEREST. BIOS-ban is 38-40 körül írja. Viszont CPU fan speed 0, System fan speed meg 2200-2300RPM körül van. Próbáltam BIOS-ban átváltani 4pin-ről 3-ra a CPU Fan-t, de semmit nem csinált. A CPU hűtőt érzékeli System Fan-nak?

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#475) #65675776 válasza ftc (#473) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gyaníthatóan a specifikációban szereplő sok-sok ''Optional'' komponens nincs rajta az egyiken. Viszont az MSI az oldalán és a manualban kicsit bővebben is kifejthetné melyiken mi van.

A borda pedig: [link]

(#476) ftc válasza #65675776 (#475) üzenetére


ftc
nagyúr

hm ez a hűtő tényleg hülyén van megoldva főleg hogy ha jól nézem akkor a réz és az alu összevan csavarozva nem egybeöntve....

Jah azért kérdeztem hátha tudja valaki mert nem emliti sehol sem

(#477) #65675776 válasza ftc (#476) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ki tudja van-e valami hővezető anyag a réz és az alu között. :F

Egyébként lehet olcsóbb lenne egy az egyben rézből legyártani, mint így két részből összecsavarozni. Persze lehet csak az MSI-nak kellene értelmes helyre raknia az nF4/5-öt. Az nF4-es lapjain is szinte cserélhetetlen a borda, mert semmi sem fér oda.

(#478) ftc válasza #65675776 (#477) üzenetére


ftc
nagyúr

jobb mint a Gyga egyik lapja ahova semmit nem tudsz tenni...PCI-E x1-re gondolok...

(#479) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Nekem M2N-E van a chipset tényleg elég meleg, de tudom tenni az ujjamat, és ott is tudom hagyni, ez kb. 45 fokot jelent a borda tetején ami 55 fokos belső hőmérsékletet jelenthet kb. Lehetne még rá rakni plusz bordát, szerintetek érdemes-e rátenni?

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#480) ftc válasza Johnny001 (#479) üzenetére


ftc
nagyúr

nem kell rá semmi...

(#481) Angelclaw


Angelclaw
csendes tag

Nem tud senki megoldást a problémámra? (#474)

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#482) ftc válasza Angelclaw (#481) üzenetére


ftc
nagyúr

program hiba.... fahrenheitben nem stimmelne mivel 100Fahrenheit = 44 Celsiusal

(#483) Angelclaw válasza ftc (#482) üzenetére


Angelclaw
csendes tag

Akkor nem kell aggódnom, hogy leég a CPU? EVEREST az megbízható?

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#484) ftc válasza Angelclaw (#483) üzenetére


ftc
nagyúr

nézd ..minden alplapon vagy egy bios beállítás,hogy bizonyos hőfoknál lelövi a procit.Ha az everest annyit mutat akkor az annyi,de használlj belőlle mindig a legújabb verziót.

(#485) Angelclaw válasza ftc (#484) üzenetére


Angelclaw
csendes tag

Azt hiszem legújabb van, 3.01.652. Csak nem tudom, hogy miért írt az Nvidia monitor 200 celsius fokot CPU-ra.

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#486) #65675776 válasza Angelclaw (#485) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ne használd az nVidia HW monitort. Valószínűleg nem ismeri a lapod és nem tudja hogyan kell értelmeznie a SuperIO chip kimeneti adatát.

(#487) ftc


ftc
nagyúr

Nah kérdésem lenne.. sztetek A64 3500+ AM2 vagy A64 X2 3600+ AM2 -t vegyek a cél hogy minnél tovább kibirja kb 2 év...

alaplap már megvan MSI K9AGM-F személyében...

(#488) HERR Z


HERR Z
veterán

Hellóka
GA-M55plus-S3G alaplapról van vkinek tapasztalata?Olcsó és egészen felszerelt úgyhogy megteccet....csak a tuning az mennyire sereg neki?

(#489) VaniliásRönk válasza ftc (#487) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha semmiképpen sem akarsz CPU-t cserélni 2 évig, akkor egyértelműen dualcore, de én inkább vennék egy olcsó Sempront (256k-sat), áztán fél év múlva rádobnék párezret egy jól tuningolható X2 3600+-ra, most kb. a duplája a dualcore AMD-nél, végülis tényleg 2x annyi core van benne. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#490) ftc válasza VaniliásRönk (#489) üzenetére


ftc
nagyúr

most van rá zsé....és Sempron-t nem akarok a mostani után....

(#491) HERR Z válasza VaniliásRönk (#489) üzenetére


HERR Z
veterán

sztem azért 25+fáért már most jó vétel az x2 3600+

(#492) ftc válasza HERR Z (#488) üzenetére


ftc
nagyúr

én nézegettem ezt a lapot de az NV chipset miatt lemondtam róla...

(#493) HERR Z válasza ftc (#492) üzenetére


HERR Z
veterán

engem az int. vga pl egyátalán nem érdekel, minden más szempontból pedig egy majd szimpla nF4-es lap

(#494) VaniliásRönk válasza HERR Z (#491) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jó vétel, de egy 256k L2-s Sempron 2.6-2.7 körül már egész szépen húz, és kb. feleannyi, mint a 3600+, ami lesz ennél sokkal olcsóbb is, egyébként min. 27+áfa amennyire tudom. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#495) VaniliásRönk válasza HERR Z (#493) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az int. VGA-s chipsetek jobban bírják a gyűrődést, nem fűtenek annyira, a VGA max. jól jön, útban nincs az senkinek. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#496) ftc válasza VaniliásRönk (#494) üzenetére


ftc
nagyúr

tuning nem lesz mivel eddig se volt....

(#497) HERR Z válasza VaniliásRönk (#495) üzenetére


HERR Z
veterán

jah valahogy engem se zavar hogy van egy grátisz tartalék vgam
sztem bevállalom ezt a lapot, egy 3200+-os A64-el

(#498) ftc válasza HERR Z (#497) üzenetére


ftc
nagyúr

nem rossz ötlet én is sokat gondolkodtam iylenen mint te csakhát msot sokáig nem akarok alaplap+cpu párost venni az NV intVGA-al meg elég sokat szivtam lehet alaplap gyártó végett...,de ez Ati chipsetnél nem fordult elő,hogy a memoriám nem jött be nemúgy mint a 6100 int VGA-nak..

(#499) Zoli329


Zoli329
addikt

Üdv!
Van egy Nforce 570-es lapom X2-es procival. Konkrétan MSI K9N Ultra. CD/DVD írás közben véletlenszerűen kikapcsol a gép és csak áramtalanítás után tudom visszakapcsolni. Egyébként minden rendben üzemel. Ez miért lehet? Találkozott már valaki hasonlóval? :F :F

(#500) luci válasza #65675776 (#468) üzenetére


luci
tag

Hi!

Az én msi kn9 Neo-f lapomon a csipset éppen lagyos kb 30 fok küröl szokott lenni :)
A csipset borda felett huzódik a vga nyákja amin egy zalman vf700alcu van és pont oda fujja a hideget :) Biosz problémával még nem is találkoztam !

Üdv.:Luci :R

...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.