Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#95) csery


csery
tag

azzal kapcsolatban, hogy nem csak játékok alatt számít a teljesítmény, csak azt tudom mondani, hogy szerintem a 2 kezemen meg tudom számolni azokat itt a pH!-n akik nem használják játékra a gépüket.
meg aztán nézd meg az árakat: haverom 3000+ os s754-es a64-e 32k volt, a másik haverom 3 GHz-es P4-et vett kb 40-ért, és az AMD-s haveromnak a gépe jobban megy, mint az inteles srácé. az inteles elég gyakran szekéálja a másikat a gépével, azt mondja rá: athlon56 meg újabban athlon48, de szerintem csak irigységből mondja.

azt pedig jól gondoljátok meg, hogy ezek a tesztek (3dmark03, 05, sandra05, everest) mind szintetikusak, nem a való élet valós problémáit modellezik, hanem pl csak a vertex shadert, csak a multitextúrázást, csak a cpu terhelését, holott ezek mindegyike együttesen játszik szerepet. vagyis inkább a való életben használt progikkal kellene tesztelni, úgy ahogy itt a pH-n is láttam, pl mpeg-kódolás, játékok alatti fps értékek, stb, és az alapján hasonlítgatni.

egyébként meg jó lenne, ha nem offolnátok, hanem egyszer-s-mindenkorra lezárnátok ezt a témát, mert mint már egyszer írtam, ez nem amd vs intel topik, hanem az sli végett lett megnyitva. lehet, h kicsit korán, mert még keveseknek van, de majd lesz sokaknak, és akkor örülhetek magamnak, hogy nyitottam egy ilyen topikot. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.