Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11451) wladymir válasza Mágus2 (#11449) üzenetére


wladymir
csendes tag

De igen volt.Most dobhatom ki,benne az uj membrán meg a rugó.Alakul a tanulópénz:)
Akár láthattam is volna rajta,de nem:) Na sebaj marad a régi.

(#11452) Retro DJ válasza wladymir (#11448) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Dizájnos darab az már biztos...

Retro

(#11453) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Segítséget kérnék! Ma reggel munkába menet el kezdett villogni a műszerfalamon a felkiáltójel darabosan. Utána néztem és talán azt jelenti hogy csökkent a fékolajszintem. Ez a baj lenne?

(#11454) Retro DJ válasza JossyFavo90 (#11453) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Igen, meg kek nezni a tartalyt!

Retro

(#11455) JossyFavo90 válasza Retro DJ (#11454) üzenetére


JossyFavo90
csendes tag

Megnéztem és az olajszint a max nyílnál van szóval a szint jó. Szétkaptam a sapkát, kipucoltam és ugyan úgy jelez, valamiért a benne lévő úszót nem nyomja fel az olaj és így egyfolytában összezárja az áramkört amit a műszerfalam jelez. Majd beszerzek egy másikat, addig meg többször ellenőrzöm a szintet. :)

(#11456) Atuska75 válasza bringasisti (#11447) üzenetére


Atuska75
tag

Miért is?

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#11457) rob210 válasza JossyFavo90 (#11455) üzenetére


rob210
nagyúr

A fékhatás oké és a folyadék nem jelent meg sehol?

Renault power

(#11458) bringasisti válasza Atuska75 (#11456) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Hát én még nem láttam hogy egyben árulták volna, már azért is mert két eltérő profilú cég gyárt két teljesen más természetű terméket. Én saját magam szoktam felszabályozni a vasat és két garnitúra betétet kibír a dob is meg a tárcsa is vetemedés nélkül. Persze ha valaki kézifékkel lemegy a Balcsira.........

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#11459) Atuska75 válasza bringasisti (#11458) üzenetére


Atuska75
tag

Van köztük vessző. Párban van a dob (az egy szett), párban van a tárcsa (az is egy szett), szettben van a fékpofa és szettben van a fékbetét (ezeknél a szett tartalma tengelyenként van. Tehát akkor megint csak nem értem.

" Miért is? "

Ja és a Balcsi nekem 5 km. :D

[ Szerkesztve ]

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#11460) peti_s válasza Atuska75 (#11459) üzenetére


peti_s
addikt

Én értettem, köszi a választ Neked is, meg Mágusnak is. :R Hétfőre jönnek meg amúgy a betétek postán.

(#11461) bringasisti válasza Atuska75 (#11459) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

:R

BENEFON DELTA--------N8

(#11462) JossyFavo90 válasza rob210 (#11457) üzenetére


JossyFavo90
csendes tag

Néztem a kerekeknél, mert anno a buszunknál is ott eresztett a munkahengernél, de nem látok friss foltot, majd többször ellenőrzöm. Amúgy kezd aggasztani, hogy az olajnyomáslámpám sem működik, pedig jó az olajszintem, meg tuti keringés is, de remélem csak kiégett az égő... :/ Akkor elromlott a tolatólámpám is, pedig csak az érintkezőket csiszoltam kicsit meg, mert sötétben mikor tolattam akkor láttam hogy villog össze-vissza és gondoltam kontaktos és segítek rajta, erre az is... Jó lenne ha már megállna az elromlásokkal :D

(#11463) rob210 válasza JossyFavo90 (#11462) üzenetére


rob210
nagyúr

A tolató lámpa kapcsoló favorit betegség.
Elég hülye helyen is van, be kell a kocsi alá mászni hozzá.
Maga a csere nem egy nagy vasziszdasz.

Renault power

(#11464) Retro DJ válasza rob210 (#11463) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Es a hatso ajto csatlakozas mar smafu? Amiatt is villoghat...

Retro

(#11465) rob210 válasza Retro DJ (#11464) üzenetére


rob210
nagyúr

Azt írta megtisztította, akkor szokott menni 2-3 hétig.
Amúgy az a másik betegsége a 94előtti favoritoknak a csomagtér átvezető.
:R

Renault power

(#11466) JossyFavo90 válasza rob210 (#11465) üzenetére


JossyFavo90
csendes tag

Jó napot! Nem tudnátok nekem küldeni vagy linkelni erről az átvezetőről kapcsolási rajzot meg a tolató lámpáét? Nagyon megköszönném! :) Vagy ha nem, van fáziskereső égőm, akkor azzal megoldom ha minden jól megy... Meg hol is található a tolató lámpának a kapcsolója pontosan, szabad megtudnom? :D

(#11467) rob210 válasza JossyFavo90 (#11466) üzenetére


rob210
nagyúr

A váltókulisszában van.
Az égő jó megoldás, ha van segítőd, akkor még gyors is.

Renault power

(#11468) JossyFavo90 válasza rob210 (#11467) üzenetére


JossyFavo90
csendes tag

Kösz a gyors választ! Most már eszembe jutott hogy a váltón kell keresni azt a kapcsolót, a kocsi orra felől van alul és két zöld kábel csatlakozik rá, megvan. :D :C

(#11469) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Egy kis nosztalgia. Akiknek nem volt, érdekességképpen megnézhetik, a favorit motor nagymamáját működés közben. :K

(#11470) wladymir válasza Mágus2 (#11449) üzenetére


wladymir
csendes tag

2000ft volt a bontóba:)

[ Szerkesztve ]

(#11471) wladymir


wladymir
csendes tag

Hello
Szakirodalomban,amiket le lehet tölteni,csak annyi szerepel a vezérlésről,hogy miként kell állnia,és pont.
Valaki leírná nekem,ha szépen megkérem,hogy miként csináljam?azért valami fogalmam van róla,de alap csak.
Pl,az ékszíjtárcsát miként vegyem le?
Mi fogja a vezérműlánc fogaskerekeit?
Mire kell vigyáznom...stb
Nagyon szépen köszönöm előre is:)

(#11472) peti_s válasza Mágus2 (#11469) üzenetére


peti_s
addikt

Húh ez nagyon zsír. :D

Holnap megyek szerelőhöz, egy laza 3000km szervizmentes időszak előtt mit érdemes átnézni, átnézetni, kicserélni? :)

(#11473) Pszicho7


Pszicho7
újonc

Hello!

Már írtam régebben az alapjárati hibáról. Szerencsére a mágnesszelep kitakarításával a probléma megoldódott. Most csak annyi a kicsi bibi, hogyha az üzemanyag kevés az autóban, akkor előjön ez a kuplung folyamán lenyomott leállás. Ez szerintetek miért lehet? Az üzemanyagszűrőben lehetséges hogy van valami lerakódás és olyankor felkavarodik?

(#11474) Retro DJ válasza Pszicho7 (#11473) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Általában a dús vagy szegény alapjárati keverék okozza, terhelésváltozás után.

Retro

(#11475) Elvagyok válasza wladymir (#11471) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Miért?Szét szeretnéd szedni?Javítani szeretnél ezek közül valamit vagy csak ismerni szeretnéd az össze-szét szerelését,alkatrészeit?Laci. :R

Soha többé ...

(#11476) bringasisti válasza wladymir (#11471) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Olajteknővel kell kezdeni

BENEFON DELTA--------N8

(#11477) wladymir válasza Elvagyok (#11475) üzenetére


wladymir
csendes tag

Hello
ki szeretném cserélni.Eddig mindent megoldottam az autón egyedül.Ezt is szeretném megoldani.:)

(#11478) bringasisti válasza wladymir (#11471) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Olajteknő le. A belső csukló alatti két csavar egy élmény. Olajszivattyú kosár és a szivattyú alja egyben le. Ékszíj le . Gyújtás elosztó a vezérműlánc fedélnél két csavar ki és fehúzni. Váltó 5 ben kézifék szíjtárcsa csavar le fedél le. Kis lánckerék csavar le. És most figyelj !!!!!l! A két lánckereket úgy kell lehúzni hogy meg ne forogjon a tengely tartsa a poziciót. Új lánc fel nekem a lánckerék szarul volt megjelölve. Lényeg hogy a szereléskor a tengely nem mozdulhat. Vissza minden. Gyertya ki 1 es henger befogod a likat /öntve van a gyertya alatt / addi forgatod a fötengelyt mig kijön a levegő. Szíjtárcsa jellölés 0 fokon áll. Beteszed a gyújtáselosztót esetleg addig játszol mig a rotor az 1 es kábel alá kerül . Örül

BENEFON DELTA--------N8

(#11479) wladymir válasza bringasisti (#11478) üzenetére


wladymir
csendes tag

Köszönöm.Az hogy "A két lánckereket úgy kell lehúzni hogy meg ne forogjon a tengely tartsa a poziciót."
magától is el tud mozdulni,ha lehúzom őket?
"Kis lánckerék csavar le"
a nagy tárcsa csavarját,csak simán lelazítom és kész?

(#11480) Pszicho7 válasza Retro DJ (#11474) üzenetére


Pszicho7
újonc

Ezen milyen módon tudok javítani?

(#11481) Mágus2 válasza wladymir (#11479) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A nagy kereket a szíjtárcsa szorítja, ha azt leveszed, nem kell semmi mást meglazítani.

(#11482) Retro DJ válasza Pszicho7 (#11480) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Kell hozzá egy gázelemző és be kell állítani, vagy próbálkozol a keverékcsavarral.

Retro

(#11483) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Segítséget kérnék!
Amikor váltok és felengedem a kuplungot, elindul az autó és az mitől van, hogy megtorpan egy pillanatra, majd ugrik egyet és úgy gyorsul?
A kuplungtárcsa új, de lehet a beállítással lenne gond?
Melyik az ideális, ha bent fog jobban a kuplung vagy kint vagy ha középtájt amikor felengedem a pedált?
Előre is köszönöm a segítséget, mert így nem kényelmes a gyorsulás ha ugrál! :D

(#11484) bringasisti válasza wladymir (#11479) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Tegnap a halakat buziztam ezért kicsit elkapkodtam. Néhány betű hiányzik gondolom nem gond. Az olajteknő problémás csavarja nem a csukló alatt hanem felette van, és annyi ideig piszmogtam vele hogy inkább a féltengelyt kellett volna kikapni, nem kell hozzá gömbfej kinyomó, és a teknő visszarakása is egyszerűbb lenne. Ami kimaradt a motor kitámasztóját is le kell kötni a palacsintasütő mindkét végénél, és visszaszerelésnél a függőleges 12 es csavart lazán be kell hajtani majd a szárára az anyát felkapatni. A két tengely nem tud elforogni csak ha Te mozdítod meg, csak arra kell vigyázni hogy ha már az egyik lánckerék lejött és a másik elakad akkor vissza és ismét magad felé húzva próbálkozol. Az ékszíjtárcsa és a kis lánckerék csavarját is ki kell csavarni

BENEFON DELTA--------N8

(#11485) wladymir válasza bringasisti (#11484) üzenetére


wladymir
csendes tag

Köszönöm.
Nekiállok.Majd írok,hogy sikerült e:)

(#11486) bringasisti válasza wladymir (#11485) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Sok sikert

BENEFON DELTA--------N8

(#11487) Elvagyok válasza wladymir (#11485) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Felejtsd el hogy írtam.Laci. :R

Soha többé ...

(#11488) 62ibroN


62ibroN
csendes tag

Üdvözlöm az összes tagokat.

Ismét ide vetett a sors.
Olyan problémám van,hogy amikor hidegen inditom a kis favit vagy berángat a motor és leáll,van durrog is,amig benem röffen,ezután olyan füstöt lök mint egy trabi.Melegen semmit nem lehet észre venni rajta-pöcc-röff.
Ezt ki tudja megmondni,hogy mi lehet vele?Vagy ven-e korábbi téma evel kapcsolatban.
Előre is köszönöm

(#11489) morca6711


morca6711
újonc

Sziasztok Skodások! Már régebben szétszedtem a skodám műszerfalát (94-es Skoda Forman solitere), és mögötte a következő két "kütyüt" találtam. Nem tudom mi célt szolgálhatnak!

[ Szerkesztve ]

(#11490) morca6711 válasza morca6711 (#11489) üzenetére


morca6711
újonc

Itt a másik is

(#11491) wladymir


wladymir
csendes tag

Üdv
Sikerült a vezérlést kicserélni,nem volt nehéz.
Az lenne a kérdésem,hogy a benzin meg tud romlani 2és fél hónap alatt?

(#11492) bringasisti válasza wladymir (#11491) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

igen

BENEFON DELTA--------N8

(#11493) morca6711


morca6711
újonc

Üdv Mindenkinek! Volna egy problémám, aminek szeretnék a végére járni. Skoda Forman Solitere gépkocsim van, 94-es, injektoros. Több mint tíz éve van nálam és nagyon szeretem, mert megbízható! Ezért is zavar kicsit ami az utóbbi időben néhányszor előfordult. Minden előzmény nélkül leállt az autó. Menet közben megállt a motor, és nem lehetett újra beindítani sem. Csak tekert az önindító de nem indult be a motor.Szerencsére nem volt messze a lákás, így hazatoltuk. Másnap megpróbáltam beindítani és sikerült.Azóta is előfordul. hogy néha leesik a fordulatszám(pl piros lámpánál), olyankor egy gázadás és minden rendben. A leállás óta már cserélve lett:üzemanyagszűrő, gyújtótrafó, gyertyák, elosztófedél, rotor, gyújtókábel. Lényeges változást egyik sem hozott. Ha volna valakinek valami tippje mit lehetne kezdeni vele, nagyon megköszzönném! UI:Injektor tisztító adalékot is használok.

(#11494) Mágus2 válasza morca6711 (#11493) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A váltóba van felülről(váltó harandon a lendkeréken lévő jeleket figyeli) odacsavarozva a motorfordulat jeladó. Azt vedd ki és a vasreszeléket pucold le róla, ha nem hoz eredményt, akkor ki kellene próbálni egy másik jeladót is.

Ismert típushiba még a gyújtó trafó hirtelen halála, ebből vegyél mindenképp egy pótdarabot és dobd be a csomatratóba, mert ha emiatt leáll, csak másik trafóval lehet ismét beindítani, és nincs mindig olyan szerencséje az embernek, hogy közel az otthonához adja meg magát a technika.

[ Szerkesztve ]

(#11495) wladymir


wladymir
csendes tag

Üdv újra.
Az lenne a kérdésem,hogy a vezérlés cserénél probléma e,ha a gyujtásoszlop belseje nem ugy áll mint mikor leszedtem.Mert az olajszivattyú tengelyhez kellett igazítanom.

(#11496) gs20 válasza wladymir (#11495) üzenetére


gs20
tag

Az olajszívattyú tengelye forog! Tehát te is be tudod forgatni a megfelelő helyzetbe, kellő hosszúságú lapos csavarhúzóval! :K

E=MZ²

(#11497) morca6711 válasza Mágus2 (#11494) üzenetére


morca6711
újonc

Köszi a segítséget! Megtisztítottam a jeladót és hallhatóan szebben jár a motor. Még hosszabb távon is ki kell próbálni. Üdv:Morca

(#11498) bringasisti válasza gs20 (#11496) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Hát nem igazán

BENEFON DELTA--------N8

(#11499) Atuska75 válasza bringasisti (#11498) üzenetére


Atuska75
tag

Tetszenek a hozzászólásaid. Nehéz lenne a véleményed kifejteni, Vagy indokolni nem tudod csak kötekedsz? :)

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#11500) bringasisti válasza Atuska75 (#11499) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Nem kötekedek és van véleményem amit nem szégyenlek és ki tudom fejteni! Tehát a benzin azért tud elbaszódni mert a könnyűbenzin kipárolog belőle és mivel az gyújtja meg azt a benzint ami a kocsit hajtja ezért nem indul a verda. A fatengelyes világban denszeszt csöpögtettünk üvegből a karbi torokba mig a haver önindítózott. Majrésok hidegindító sprét használtak de szerintem most nem kapható. A gyujtáselosztót beállítani meg leírtam mikor szerintem részletes művelettervet írtam a vezlánccseréhez! Csavarhúzóval ott semmit nem lehet csinálni mert miden kötésben van be kell forgatni a ferde fogazású fogaskereket ahogy írtam! Nincs harag de hogy azt írod hogy nem tudok indokolni HÁÁÁÁÁT???
Azt hogy a benzin elbaszódik 20 Hsz el korábban kifejtettem, olvasni kell az oldalt nem beszólni!

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.