Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11351) Mágus2 válasza wladymir (#11350) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem a gyűrűvel van a probléma, azt visszatetted, hanem a görgőkkel, azokat kellene megszámolni, hogy mindenhol megvan-e mind. :Y

ebből a csillagból több fajta is van, nincs mindegyiken a zölddel jelölt gyűrű, néhol csak egy perem van ott a csonkon, oda ülnek be a görgők.

Akkor van baj, ha lecsúszik a görgökről a piros nyíllal jelölt gyűrű. Szépen lepotyognak a görgők, amiker tiszta zsírágyba vissza kell pakolni, majd visszahúzni a gyűrűt.

Ha hiányosan rakod össze, morogni fog a kopás miatt egy idő után és keresheted a morgás okát.

Jó meló lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11352) bringasisti válasza wladymir (#11350) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Mosd el gázolajban vagy benzinben és akkor látni hogy hiánytalanul van összerakva mert a görgő kitölti a teret

BENEFON DELTA--------N8

(#11353) wladymir válasza Mágus2 (#11351) üzenetére


wladymir
csendes tag

Naszóval.
Megnéztem,és minden megvan,a görgők közt nincs rés nem hiányzik belőlük,a fém gyűrűből,mind a három lecsúsztatható a görgőkről,a görgők végénél egy-egy alátét szerű gyűrű van amik szintén levehtők,de nincsenek leesve,és semmi nincs a földön se,és a gumiharangban sem.
Minden megvan és ez így működött,akkor most ez hogy lehet.
A morajlás 75-90kmh-ig tart,ott vége.Én kerékcsapágyra tippeltem és azok szarok is,de nagyon.

(#11354) wladymir


wladymir
csendes tag

Fűtésboxot kiszedni nagyon bonyolult?

(#11355) wladymir


wladymir
csendes tag

Kész a felujított ac,ez kerül a vasra a préselt vika helyett:) :C

(#11356) wladymir


wladymir
csendes tag

Ha így néz ki a karbim az gáz???

(#11357) redaizoltan válasza upsyka (#11337) üzenetére


redaizoltan
csendes tag

Ennyi idő alatt ennyit nem kophat...nem lehet, csak a lábad kopott hozzá? :DD

A számítógép nem az élet,csak az életünk egy része... http://mesterszerviz.hu

(#11358) peti_s


peti_s
addikt

Üdv, az mitől lehet hogy "hídhangja" van a kocsinak? Kis gázállásnál 2000-s fordulatszám körül elég hangos, olyasmi hangja van akkor mint egy Ikarusnak pl. Mi okozhatja? :U Köszi előre is, üdv. peti_s

(#11359) Mágus2 válasza peti_s (#11358) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Üresben is?

(#11360) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Vedd fel a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#11361) peti_s válasza Mágus2 (#11359) üzenetére


peti_s
addikt

Nem, 4-ben adja leginkább, olyan hang, mint amikor hamar berakod 5be, alacsony fordulatnál. Csak hangosabb.

(#11362) Mágus2 válasza peti_s (#11361) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Búg a váltó, vagy a difi.

(#11363) peti_s válasza Mágus2 (#11362) üzenetére


peti_s
addikt

Váltóolajcsere lehet h segít? A szervizkönyv szerint cserélni kéne.

(#11364) Fric007


Fric007
újonc

Sziasztok!
Az alábbi problémám lépett fel egy Favorit 136L-nél:
egy ideje megnőtt a fogyasztása, a 6l helyett hirtelen 9-10-et fogyasztott. Az olajban megjelent a benzin,
Fontos tünet, hogy az alapjárat magasabb lett, szinte gáz nélkül megy az autó minden sebességi fokozatban, sokkal kisebb lett a motorfék ha elengedem a gázt, alig lasssul, olajcsere után a jelenség persze megmaradt, szeretném újra lecserélni az olajat, de persze előtte javítani.
Régen volt olyan, hogy nem volt alapjárat, de azt be tudtam állítani a karburátorban egy fúvóka kicsit feljebb tekerésével, most teljesen le van tekerve, régen ekkor nem volt alapjárat, lefulladt, most meg így is túl sok benzint kap.
Talán a szívatóval lehet valami, vagy más karburátor probléma?
Előre is köszi!

(#11365) rob210 válasza Fric007 (#11364) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha az olajban benzin van azt ne a karburátor hibájának tulajdonítsd.
:R
Az AC.

Renault power

(#11366) Mágus2 válasza rob210 (#11365) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Lehet a túl dús keverék miatt is.

(#11367) rob210 válasza Mágus2 (#11366) üzenetére


rob210
nagyúr

Akkor a gyűrűi is kivannak mint a liba.
Meg a gyertyái is kormosak mint az ikarus kipufogó.
:C
:R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#11368) Thomass90


Thomass90
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy Favirorit GLX-em van, és a vezetőoldali ablakmosó fúvókából nem jön semmi, az utasoldali tökéletesen működik. A motor felől nem nagyon fértem hozzá, igazából azt sem tudom, hogy honnan férek hozzá, mit szedjek le, stb. Tudnátok segteni?

(#11369) rob210


rob210
nagyúr

Na parkoló party megvolt.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Renault power

(#11370) rob210 válasza Thomass90 (#11368) üzenetére


rob210
nagyúr

A motorháztető alatt kell molyolni.
HA a fűtés motor konzolját kiszeded jobban hozzá férsz.
A spricni alján van egy rögzítő anya, ha ki akarod venni azt kell lecsavarni utána az egész fej kiszedhető felfelé.
Alapos tisztítás ellenőrzés, hogy átenged-e?
Ha kintvan a fej nyomd meg párszor a spriccelést, ha jön a csőből akkor a dolog el van intézve.
Ha nem akkor a cső van eldugulva de ne ez szokott lenni.
:R

Renault power

(#11371) Mágus2 válasza rob210 (#11369) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szépségek. :R

(#11372) rob210 válasza Mágus2 (#11371) üzenetére


rob210
nagyúr

Végre reméltem, hogy legalább te értékelni fogod:)

Renault power

(#11373) Marczi80 válasza Mágus2 (#11371) üzenetére


Marczi80
tag

Nem tudom ki hogy van vele, de a régi autók messze szebbek voltak a mostaniaknál...

In a world without fences and walls - who needs windows and gates ?

(#11374) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Na ha minden igaz kiderült az benzin vs olaj párbaj... :D Hiába hogy "új" volt a membrán, egy ismerőssel közelebbről megskubizva apró repedések voltak rajta, ami abból adódhatott hogy régóta állt a polcon, elöregedett és én pont ilyeneket fogtam ki 2-szer is így persze hogy 20 km-t sem kibírva megadta magát... :/ :D Úgy hogy legközelebb másik boltosnál próbálkozok, de ez így meg nagyon gáz, hogy zsákbamacska membrán lehet bárhol ugye, mivel nem mai gépek a Favók és kitudja mikori gyártásúak a membrik... Hát ez fantasztikus... XD Továbbá állítottunk a gyújtáson is, könnyebben indul és szebb lett a hangja, a kuplung viszont valszínű cserés lesz és a héten kap új termosztátot. Így fény derült a rángatózásra, mivel hibás a mostani termim és folyamatosan nyitva van, nem tud bemelegedni a motír és a szekér úgy érzékeli hideg a motor és válaszul a nemtetszését kifejezve ritmikus riói táncba kezdett az én és jövendőbeli feleségem örömére... :D Elnézést a regényért, de szerintem azért van ez a fórum hogy leírjuk tapasztalatainkat és segítsünk egymásnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#11375) bringasisti válasza JossyFavo90 (#11374) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Ha cseréled a membránt vedd figyelembe a korábban megbeszélteket

BENEFON DELTA--------N8

(#11376) Pszicho7 válasza Mágus2 (#11231) üzenetére


Pszicho7
újonc

Másik szerelőhöz vittem, szó nélkül kivette a mágneszelepet és kitakarította majd azt mondta: Ezzel már jónak kell lennie! Mióta megcsinálta, az 1. nap (nagy forgalomba mentem vele, több kereszteződésre meg kellett állnom, 1-2 helyen le is állítottam a motort...szóval amikkel eddig probléma volt) Azóta nem merült fel ez a gebasz. Remélem így is marad. Köszönöm a segítséget.

(#11377) JossyFavo90 válasza bringasisti (#11375) üzenetére


JossyFavo90
csendes tag

Ha az előfeszítésre gondolsz, másodszor úgy raktam össze és úgy is megadta magát, szóval csakis anyaghiba lehetett... De azért kösz hogy emlékeztetsz! :)

(#11378) bringasisti válasza JossyFavo90 (#11377) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Több mint 35 éve Skodázom mind 20 évesnél idősebb kocsival. Még nem voltam szerelőnél. Amit a Favin csináltam az mind elromlott rövid időn belül. Azért is maradtam itt az oldalon mert olyan botrányos az alkatrészek minősége hogy ha nem tudok előre lépni ez ügyben / figyelem milyen beszerzési lehetőségek vannak / sajnos váltani fogok. Mikor 1 hónapos Vika gyújtás elektronika a Szabadság híd közepén megadta magát mindenki velem beszélgetett! A legnagyobb gond hogy kimenni a Felvidékre egy 1000 Ft alkatrészért ráadásul nincs boltcím ahol érdeklődni lehet hogy ne utazzak hiába kicsit durva

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#11379) Mágus2 válasza bringasisti (#11378) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vikából semmit ne vegyél, az csak kitölti a régi alkatrész helyét, de a funkcióját nem.

(#11380) bringasisti válasza Mágus2 (#11379) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Igen tapasztaltam

BENEFON DELTA--------N8

(#11381) wladymir


wladymir
csendes tag

Hello
Valaki tud valami egyszerű teljesítménynövelést favóra?Nem versenyezni akarok,csak kis dinamikát vinnék az életébe:)

(#11382) Mágus2 válasza wladymir (#11381) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egy új kipufogó csodákra képes. ;)

(#11383) Atuska75 válasza wladymir (#11381) üzenetére


Atuska75
tag

Mondjuk cseréld le a kocsit valami erősebbre :DD Viccet félretéve, egy fokolt vezérműtengely csodákra képes de, teljesítmény növelésével egyenesarányban nőni fog a fogyasztás is.

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#11384) Atuska75 válasza Mágus2 (#11382) üzenetére


Atuska75
tag

Na igen ez a másik fele, de nem biztos hogy el van dugulva a régi. Kérdés a hogy mennyi idős ami rajta van

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#11385) bringasisti válasza Atuska75 (#11384) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Szerintem Mágus egy Remus dobra gondolt 100 as csőátmérővel ;]

BENEFON DELTA--------N8

(#11386) wladymir


wladymir
csendes tag

A kipufogó nem régi,a hátsó dob az pl tök új,de atöbbi is cserélve lett,leömlő nincs egy éves,és a közepe is kb egy éves.
Nem akarok dudorogni az autóval:)Meg az asszony se szereti,ha hangos a kipu.
Utánalesek jobban a tengelynek,de ugy hallottam az nem csak annyi,hogy berakom a régi helyére és kész.
köszönöm a válaszokat

(#11387) bringasisti válasza wladymir (#11386) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Szuromi vezérműtengely vagy Gaál

BENEFON DELTA--------N8

(#11388) bringasisti válasza bringasisti (#11387) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Legolcsobb tuning ha megsítólód a hengerfejet, viszont rögtön 15 Ft vel drágább a benzin litere

BENEFON DELTA--------N8

(#11389) Buster17


Buster17
addikt

120-as skoda 100-al megelőzött a gyorsforgalmin :DDD

(#11390) Pszicho7


Pszicho7
újonc

1.3 glx.
Immáron megjavítva...egyszerűen imádom! :)

(#11391) Thomass90 válasza Mágus2 (#11371) üzenetére


Thomass90
csendes tag

Köszönöm :)!

Közben kiderült, hogy nem csavar tartotta, hanem azt a "babát", amin ül az ablakmosó fúvóka, kicsit meg kell kenni valamilyen síkosító anyaggal, és egyszerűen kijön felfelé. Bár a rendszer így nem vizslatható át, kiderült, hogy a cső tört meg és elzárta a folyadék útját. Most szuperül üzemel :) :))

[ Szerkesztve ]

(#11392) darius válasza Pszicho7 (#11390) üzenetére


darius
tag

Szép a kocsid!

Ti hogy viselitek a meleget a kocsiban? Én nehezen, főleg, hogy folyamatos városi használatban vagyok.
Egy régebbi Égéstérben (alá Totalcar) volt arról szó, hogy Egyiptomban taxiztak egy Favorittal. A várakozásokkal ellentétben mégsem volt elviselhetetlen forróság, a trükk pedig a műszerfalra borított szőrbunda volt, az állatra nem emlékszem már. Viszont most szívesen kísérletezgetnék.

(#11393) Retro DJ


Retro DJ
aktív tag

Ma ez a gép:



Megkapta újra a két év letöltendőt...

Retro

(#11394) Retro DJ válasza darius (#11392) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Ráadásul az egy dolog, hogy meleg... de nekünk a kocsiban valaminek olyan kipárolgása van, hogy hetente legalább kétszer kell belülről ablakot tisztítani, mert olyan lesz mintha köd lenne a tájon... :O

Tavasszal, ősszel, télen semmi... érthetetlen...

Retro

(#11395) rob210 válasza Retro DJ (#11394) üzenetére


rob210
nagyúr

Érdemes lenne a műszerfalat letakarítani valami komolyabb alkoholos mondjuk ciffel.
Nekem a golf csinálta ugyan ezt, mert az előző gazdája lekente a műszerfalat glicerinnel, hogy szépen csillogjon eladáskor :W

Vagy 3 szor kellett letakarítanom a műszerfalat mire megszűnt a tejesedés a szélvédőn.
:R

Renault power

(#11396) Pszicho7 válasza darius (#11392) üzenetére


Pszicho7
újonc

Köszi.

Hidd el, nehezen. A melóhelyen is kicsit lehúzott ablakkal hagyom ott a parkolóban. Csodálkozom néha, hogy a Videoton hangfal hátul még nem olvadt meg :)

(#11397) Mágus2 válasza Retro DJ (#11393) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Még mindig szép. Az a forma már akkor öreg volt, amikor kihozták, de megőrizte méltóságát. :R

(#11398) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Hali!
Az AC felfogatásomnál még mindig ereszt az olaj, pedig új tömítést kapott meg csutira megvan már húzva mind három csavar, jobban nem merem már, nehogy megszakadjon a menet vagy megpattanjon a bakelit hézagoló...
Ötletek? :)

(#11399) rob210 válasza JossyFavo90 (#11398) üzenetére


rob210
nagyúr

Használj a tömítés helyett pasztát.
:R

Renault power

(#11400) wladymir válasza JossyFavo90 (#11398) üzenetére


wladymir
csendes tag

Az enyém is kifli egy kicsit a felfogatásnál.Nem tudom,hogy gyárilag ilyen,vagy a sok lehúzástól lett ilyen.
Ha majd rakom fel,meglátom,de ha nem gyárilag ilyen,akkor tükörre teszek csiszpapírt és felsíkolom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.