Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#1051) ciceroo válasza RudY (#1050) üzenetére


ciceroo
tag

nem, nincs ott pipa :(

(#1052) Firka30


Firka30
tag

Eurosport (magyar) linket tud valaki?
Találtam egyet de servioban nem igazán működik.

(#1053) ciceroo


ciceroo
tag

Bocsi, de újra érdeklődnék, hátha valakinek akad egy mentő ötlete FELIRAT kezelés kapcsán.

Adott egy új laptop, egy Samu f6400 TV, mostmár a legújabb 1.4-es Serviio...
Minden alaphelyzetben, mappa hozzáadva, wifi-n gyönyörűen, gyorsan lejátszik mindent, de a feliratokat nem akarja hozzárendelni :(
(igen, egy mappában vannak, megegyező névvel és az elmúlt évben, az előző laptoppal, ugyanezekkel a beállításokkal tökéletesen működött. gépen VLC természetesen lejátssza a feliratokat is)

köszi

(#1054) milanfan


milanfan
tag

Valami használható és nézhető minőségű Digisport linket nem tud vki?

(#1055) Asztee


Asztee
aktív tag

Hi ! Bocs ha már volt... :R Szóval kipróbáltam én is ezt a programot és nekem az a problémám,hogy a hálózati meghajtón lévő filmeket nem látja. :F Próbából átmásoltam egy kisebb mappát egy USB meghajtóra és onnan mennek is a filmek csak hát ez egy kicsi meghajtó, szóval jobb lenne a másikat beélesíteni... :C

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1056) fesii válasza ciceroo (#1053) üzenetére


fesii
aktív tag

Sztem szar ez a verzió. Mert nálam se működik.
Töröld le és tegyél fel egy régebbi verziót

(#1057) ciceroo válasza fesii (#1056) üzenetére


ciceroo
tag

felreaktam 1.3-at, 1.3.1-et.. semmi ugyanaz a hiba (nincs felirat)

kénytelen voltam visszarakni :( a Samsung Allshare-t -> ezzel természetesen működik, de annak idején okkal váltottam Serviio-ra

(#1058) Bobbacsi válasza ciceroo (#1057) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Esetleg még ezt kipróbálhatnád :[link] hátha ezzel már lesznek felirataid.

(#1059) RudY válasza ciceroo (#1057) üzenetére


RudY
addikt

Ezen a leíráson kívül nincs más megoldás. :(

Asztee, mit értesz pontosan hálózati meghajtón? Gépre vagy router-re csatlakozott külső HDD, NAS, stb.

[ Szerkesztve ]

(#1060) Asztee válasza RudY (#1059) üzenetére


Asztee
aktív tag

Konkrétan a router-be dugott WD MyBook Live-ról van szó. Serviio nélkül is látja a TV csak abban reménykedtem ,hogy így valami szebb menüben válogathatok a filmek között. Próbálkoztam már a XBMC-vel is és annak nem volt semmi gondja a külső meghajtóval csak azzal sem kaptam borító képeket... :(

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1061) fesii válasza ciceroo (#1057) üzenetére


fesii
aktív tag

Én is kb egy hete jártam meg ugyan ezt az utat.. :) Utálom az allshare-t de még mindig kényelmesebb mint vinyóra másolgatni..
Ha nem feliratos filmet nézek akkor mondjuk még mindig servio-t használok

[ Szerkesztve ]

(#1062) RudY válasza Asztee (#1060) üzenetére


RudY
addikt

Érdekes, pedig elvileg simán látnia és osztania kellene. Nálam a laptopon van egy külső HDD, innen szór a Serviio, és egy mini (szutyok) NAS, amin szintén lóg egy külső HDD, erről MiniDLNA osztja. Pát kattintással a Serviio simán beszippantotta a kiválasztott mappát a NAS-ról (Hely hozzáadása...), frissítés után pedig hibátlanul látszik minden.

(#1063) bodazo válasza ciceroo (#1057) üzenetére


bodazo
tag

Nem biztos, hogy a serviioban van a hiba, lehet a tv-ben. Nekem két tv van itthon egy Philips és egy LG. Régen a Philips megjelenítette a feliratokat hálózaton keresztül, de mostanában nem. De az LG meg igen, hálózat ugyanaz és a film is. Nálam például ez a probléma és nem jöttem rá mi a baj. De már beletörődtem.

(#1064) Flashget


Flashget
félisten

Létezik, hogy ennél frissebb plugin gyűjtemény nincs?

Realme GT Master Edition

(#1065) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

most ismerkedek még csak a témával ezért bocs ha láma kérdés lesz... szóval a laptopom nem egy erőmű a BDRip-ek kifogástalanul mennek rajta de a 720p és 1080p-s filmek már kifognak rajta, ebben az esetben nem érdemes serviio-val lejátszani a 720p, 1080p-s filmeket (csak a BDRip-eket) mert a serviio csak megosztja a tartalmat a géppel történik a lejátszás.

a válaszolóknak előre is köszönet!

(#1066) psychocska válasza baandii (#1065) üzenetére


psychocska
tag

A tv lejátszója fogja vinni a filmet, de ha tévedek, ki fognak javítani.

Még egyszer elolvasva a hozzászólásod, nem teljesen tiszta a dolog. Tv-n akarod egyáltalán lejátszani a laptopon található tartalmat?

[ Szerkesztve ]

(#1067) Firka30


Firka30
tag

Magyar sport streameket tud valaki?

(#1068) baandii válasza psychocska (#1066) üzenetére


baandii
senior tag

Igen tv-n akarom lejátszani a laptopról a filmeket (720p, 1080p) serviio-val megosztva wifin. Csak én azt hittem hogy a lejátszást a laptop végzi majd és a tv-n csak megjelenik a kép és hogy nem érdemes így csinálni mivel gyenge a laptopom de ha tv média lejátszójával történik úgy már okés. Jól gondolom?

(#1069) psychocska


psychocska
tag

Jól, a tv fogja lejátszani a filmeket. :K

(#1070) makoss


makoss
addikt

Üdv!
Power iso programmal bontottam ki Iso formátumú BD25 filmet de a Servioo nem érzékeli, LG LA 620S Led tévén, mi ennek az oka?
Üres a mappa Servioo-val nézve, holott ezt látni a gépen:
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1071) Flashget válasza makoss (#1070) üzenetére


Flashget
félisten

ezzel nyisd meg majd másold valahova a tartalmat amit megadsz a serviionak.

Realme GT Master Edition

(#1072) makoss válasza Flashget (#1071) üzenetére


makoss
addikt

és mivel másabb mint a Power Iso? :F
Itt szerintem a Serviio a ludas, mert a médialejátszó ami a tévére van kötve mind a 2 változatot felismeri és szépen lejátsza, csak azért ragaszkodnék az átküldéshez mert ha kimásolom vinyóra mint rég és úgy viszem át az átmásolás kegyetlen sokáig tartana :( (USB 2.0)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1073) RudY válasza makoss (#1070) üzenetére


RudY
addikt

Milyen lejátszó látja üresnek a Serviio által megosztott mappát?
A TV a kicsomagolt ISO-t sem fogja látni, csak ha megkeresteted vele a m2ts fájlokat tartalmazó mappát, de az sem garancia, hogy felismerné. Viszont ha a médialejátszó se látja a megosztott mappát, akkor más gebasz van.

(#1074) makoss válasza RudY (#1073) üzenetére


makoss
addikt

A Serviio nem látja, a médialejátszó az Iso-ot és a kicsomagoltat is látja így kizárásos alapon csak a Serviionak lehet baja, csak kérdés mi?
rá is frissítettem meg amit kellett de semmi, a tévén csak a fő mappát látja ami üres :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1075) Flashget válasza makoss (#1072) üzenetére


Flashget
félisten

virtuális meghajtó nem piszkál bele a fájlokba. és nem tégla mint a daemon tools.
másik dolog..én így használom 2 éve és semmi gond vele. a serviio látja az m2ts fájlt csak meg kell neki adni a helyet.

Realme GT Master Edition

(#1076) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

A youtube videókat csak a Seviio Pro változatával lehet lejátszani, vagy megy a free-vel is?

Bogyóka

(#1077) fesii válasza TomiLi (#1076) üzenetére


fesii
aktív tag

Free is elég

(#1078) makoss válasza Flashget (#1075) üzenetére


makoss
addikt

akkor neked is power iso van?
nem tudja betölteni valamiért a Servio, nem értem mi a baja :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1079) TomiLi válasza fesii (#1077) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm! Olvasgattam utána, de nekem nem nagyon sikerült.

Nem vagyok tisztában igazából az RSS működésével sem, meg azzal sem, hogy az mi is pontosan... :B

Volt egy jó kis videó, ezen akartam letesztelni, hogy lehet megosztani, mint online tartalmat. (ezért fel is telepítettem a firefox-ot, mert olvastam, hogy a chrome ezen a téren gyenge)
Arra rájöttem, hogy egy videót nem lehet, csak egy témát, amit pl. berakok a youtube videó kedvenceim közé. (feliratkozás). De hiába osztottam meg a seviio-n keresztül a tv-vel ezt a csatornát, megjelenik, mint online tartalom, de üres a mappa... :F

Bogyóka

(#1080) makoss válasza Flashget (#1075) üzenetére


makoss
addikt

Az m2ts megvan de van egy seregnyi, köztük a film is de angol és nem 23 Giga ahogy a letöltésnél szerepelt hanem 20,2GB és a szöveg angol :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1081) makoss válasza makoss (#1080) üzenetére


makoss
addikt

lejárt az idő....
[link]

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1082) RudY válasza makoss (#1080) üzenetére


RudY
addikt

Nyilván nem csak a filmet tartlmazó fájl méretét adják meg a letöltésnél, hanem a teljes csomagét :DDD A képet elnézve stimmel is a 23 GB. A hangsávot és a feliratot pedig a lejátszó eszköz tudja kiválasztani, nem a Serviio.

[ Szerkesztve ]

(#1083) RudY válasza makoss (#1078) üzenetére


RudY
addikt

A Serviio nem tud ISO-t megosztani: [Supported media files].
Többféle program alkalmas az ISO kicsomagolására, de mostanában a PowerISO a legkedveltebb, de ebből is csak a teljes és regisztrált változat alkalmas erre. Megnyitod és kibontod a letöltött ISO-t egy választott mappába, ez lehet akár rögtön a Serviioo-nak kijelölt megosztott mappa, vagy utólag átmásolod abba.
Mivel ezt a tartalmat már ismeri a Serviio, így csak a BDMV/STREAM mappákat mutatja, ahol az m2ts fájlok találhatók, pl. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1084) makoss válasza RudY (#1083) üzenetére


makoss
addikt

Az m2ts fájlok megvannak, megjeleníti a filmet lejátsza de angolul :(
A magyar hangsávot hogyan tudom beállítani?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1085) RudY válasza makoss (#1084) üzenetére


RudY
addikt

A lejátszóval lehet választani a hangsávok és a feliratok között, legyen az tv vagy médialejátszó.

(#1086) RudY


RudY
addikt

(#1087) makoss válasza RudY (#1085) üzenetére


makoss
addikt

Eddig jó, de merre ez a beállítás?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1088) fesii válasza makoss (#1087) üzenetére


fesii
aktív tag

Mivel játszod le? tévé? Mi a tipusa? Samsungnál a tools gombra nyomva vannak a beállítási lehetőségek.

(#1089) makoss válasza fesii (#1088) üzenetére


makoss
addikt

Tévével LG 42 LA 620S, UTP kábelen keresztül Serviioval küldeném át, bosszantó, hogy másnál simán megy nállam meg nem :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1090) Firka30


Firka30
tag

Működő Europsort 2 linket tud-e valaki?
2 találtam de nem nagyon megy :(

(#1091) bodazo válasza makoss (#1089) üzenetére


bodazo
tag

Ez a tv nem képes hálózaton keresztüli lejátszásnál hangsávot váltani. Úgy kell már a filmet rá küldened, hogy magyar legyen az elsődleges hangsáv. Ez nem a serviio hibája.

(#1092) makoss válasza bodazo (#1091) üzenetére


makoss
addikt

Jó, és ezt, hogyan kell megoldani?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1093) bodazo válasza makoss (#1092) üzenetére


bodazo
tag

MKV merge programot tudom ajánlani. Megnyitod vele az mkv fájlt, és ott megadod, mi legyen az elsődleges hang és újra muxolod és kész.

(#1094) makoss válasza bodazo (#1093) üzenetére


makoss
addikt

de nem mkv fájlról van szó, már írtam fentebb, BD25-ből Power Iso-val kibontott m2ts videófájl

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1095) bodazo válasza makoss (#1094) üzenetére


bodazo
tag

Hát sajnos arra nem tudom a megoldást. Vagy nem a tv média lejátszóját használod hanem egy médiaplayert.

(#1096) makoss válasza bodazo (#1095) üzenetére


makoss
addikt

Legutóbb médialejátszóval néztem, UTP kábelen sajna csak angolul megy :(
...ha más nem beérem a 1080p videóval is, a BD25 úgyis több helyet foglal, ha meg majd jön olyan aki tudja a BD25 Iso-ból m2ts videóból magyar hangsávot elővarázsolni, majd az szól :U ;)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1097) fesii válasza makoss (#1096) üzenetére


fesii
aktív tag

Privi ment!

(#1098) KonzolKartel

A hálóban lévő Celcus smart TV-n valamiért nem játsza le az összes feliratot. Valamit megesz, de elég sokkal semmi. Míg a nappaliban lévő Samsung d550-emen mindegyik srt működik. Mi lehet a gond? Mezzoval most ment a hálóban is, csak az meg sz*rúl kezeli az ékezeteket. Előre is köszi!

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#1099) zooldor


zooldor
újonc

Sziasztok,
Régóta használom a serviio-t. Tökéletesen működött a media lejátszóval és az LG házimozival.
A rendszer: am3+ proci 16gb ram. Cseréltem a rendszert fm2+ és 8gb ram-ra. A serviio-t feltelepítve a filmek szaggatnak. A VLC, FFDShow, java7, codek packot is telepítettem.
A serviio-ban az átkódolást kikapcsoltam. Mégis lejátszás közben a windows/temp könyvtárban ír valamit. Olyan mintha átködolná az éppen lejátszandó fájlt.
A probléma csak az új rendszer telepítése után jelentkezett.
Lehet, hogy régen is kódolta, csak nem tűnt fel?

Esetleg van tippetek, hogy miért csinálja ezt a szaggatást?
Köszi előre is.

(#1100) Drag77 válasza zooldor (#1099) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

Lehet régebben is kódolt, csak nem veted észre. Probáld meg , hogy a serviio beállításainál másik hdd-t adsz meg temp könyvtárnak mint ahonnan játszod a filmet, vagy ne a rendszer hddn legyen. Esetleg a magok számán is állíthatsz. Illetve performance monitorral nézd meg, hogy melyik erőforásod szűk ilyenkor.

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.