Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#501) nylontacsko válasza fesii (#500) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Nekem gond nélkül.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#502) _Karesz_


_Karesz_
tag

ha valaki esetleg élőben akar jó minőségben sporteseményeket nézni: [link]

(#503) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy az oldalon is belinkelt táblázatban is szereplő Magyar adóknak nincs hangja. Ez valami átmeneti hiba vagy a probléma nálam keresendő? Aki tudja nézze már meg legyen kedves hogy nála van e hang (M1,M2,Duna és DunaWorld) ezeket érinti a problémám és MA kezdődött. A több általam használt TV csatornáknak van hangja, de pont a legfontosabbaknak nincs.... :F

Update:

Tehát kép az tökéletes de nincs hang, ha ezteket a streameket megnyitom VLC ben itt is azt jelzi hogy nincs hangsáv... :F

Tudná valaki ellenőrizni hogy neki van e hang. Előre is köszönöm!

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#504) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Bocs, de lejárt a szerkesztési idő:

Update2: Kipróbálás után az összes táblázatban szereplő stream-nek van hangja kivéve a connectmedia.hu-s streameknek. :F

ezekhez mától vmi spéci codec kell vagy mi?

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#505) Melorin válasza J00hnny (#504) üzenetére


Melorin
addikt

Valaki tud valami jó természetfilm strream címet adni serviio-hoz?
Angol is jó.

(#506) J00hnny válasza Melorin (#505) üzenetére


J00hnny
aktív tag

A fentebb említett táblázatban találsz ilyet.

HA már úgy is a táblázatot fogod nézegetni kipróbálnád nekem, hogy nálad van e hang a magyar csatornáknál?

Köszi

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#507) Melorin válasza J00hnny (#506) üzenetére


Melorin
addikt

A fentebb említett listában lévő csatornák nagy része nem működik :(

(#508) J00hnny válasza Melorin (#507) üzenetére


J00hnny
aktív tag

És a magyaroknak van hangja? Az biztosan megy

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#509) RudY


RudY
addikt

Lassan egy hete frissítettem az 1.3 verzióra, eddig se volt vele gondom, de szerintem jónéhány hiba is javításra került. [link]

(#510) J00hnny válasza RudY (#509) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Az imént én is frissítettem 1.3-ra, de az említett stream-ek nek továbbra sincs hangja.
Másnál van ezeknek hangja? Megtudná vki nézni?

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#511) Flashget válasza RudY (#509) üzenetére


Flashget
félisten

nincsenek proci pörgetés 100%-on és egyébb bugok mint az 1.2-nél?

Realme GT Master Edition

(#512) _Karesz_ válasza Flashget (#511) üzenetére


_Karesz_
tag

nekem már annál sem volt, most sincs

(#513) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Servioo XP-n nem mutatja a TV-t? Mi lehet a gond? XP-n nem műkszik a progi?

(#514) Flashget válasza _Karesz_ (#512) üzenetére


Flashget
félisten

pedig jó nagy bug volt az 1.2-ben az 1.2.1-el javítottak benne elvileg.
de én maradtam az 1.1-nél

Realme GT Master Edition

(#515) tomy0628 válasza Flashget (#514) üzenetére


tomy0628
aktív tag

most hogy feltettem az xp-t valahogy nem működik.. :((

(#516) Flashget válasza tomy0628 (#515) üzenetére


Flashget
félisten

ffdshowt, jawát rakál fel?

telepítés menete itt le van írva.

Realme GT Master Edition

(#517) RudY válasza Flashget (#511) üzenetére


RudY
addikt

Nincs semmi gond, nálam legalábbis hibátlan.

(#518) tomy0628 válasza Flashget (#516) üzenetére


tomy0628
aktív tag

megvolt minden, de nem jeleníti meg, illetve kijön egy helyi kapcsolat hogy nincs kapcsolat vagy korlátozott...
A servioo csak egyet jelenít meg unrecognized device generic dlna profile, ezalatt kéne lennie a tv-nek mint win7 en de itt nincs.

[ Szerkesztve ]

(#519) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Minden ok, nálatok sincs hang a magyar stream adóknál?

(#520) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Ha elíndítok Sopcaston egy közvetítést és nem tudok a jobb klikkel rámenni az adatokra akkor mi a helyzet? Máshogy is megtudom nézni?

(#521) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Fent van az 1.3.1 [link] ismét van benne néhány javítás.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#522) Flashget válasza nylontacsko (#521) üzenetére


Flashget
félisten

szinte éreztem ;)

Realme GT Master Edition

(#523) nylontacsko válasza Flashget (#522) üzenetére


nylontacsko
senior tag

..és gyanítom, hogy heteken belül jön az újabb :D

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#524) predator00


predator00
tag

Srácok ezt az m3u8 kiterjesztésű fájlt mivel tudjátok megnyittani? próbáltam kmplayer-t, vlc-t de eggyik sem működik. Kmplayernél elindul pár másodpercre de meg is áll, vlc meg semmit sem tud kezdeni vele. Már órák óta túrom a netet M1 HD streamért ahol F1 is megy :O

(#525) J00hnny válasza predator00 (#524) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Mint a topik is mutatja SERVIIO ;)

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#526) predator00 válasza J00hnny (#525) üzenetére


predator00
tag

köszi, tegnap este már nem volt idegzetem ezt állítgatni de most sikerült belőni, de sajna hang nincs :O komolyan nem hiszem el hogy 2013ba nem lehet találni egy értelmes HD streamet

(#527) J00hnny válasza predator00 (#526) üzenetére


J00hnny
aktív tag

HA visszaolvasol, sajnos a hang probléma már sajnos régebben előjött :(

Egy másik fórumon egy bennfentes szerint magánál a MindigTV-nél van a probléma, és nem találják a probléma okát

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#528) ladlac válasza _Karesz_ (#502) üzenetére


ladlac
tag

Ha a Media Player ablakára jobbegér gombbal kattintva semmi nem történik, akkor mi a teendő? Így nem tudom megnézni az IP-címet.

(#529) Melorin


Melorin
addikt

Feliratos .mkv-t szeretnék felirattal nézni a TV-n, de nincs feliratválasztási lehetőség.
Van valami megoldás rá?
Köszi!

(#530) Batib válasza Melorin (#529) üzenetére


Batib
őstag

Némiképp segítene a válaszadásban, ha leírnád:
Milyen tv, beágyazott v. külső felirat, milyen forrás pl dlna v. külső adathordozó stb.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#531) Melorin válasza Batib (#530) üzenetére


Melorin
addikt

Feliratos mkv alatt azt értem, hogy beágyazott felirata van, nem mellékelt. A mellékelt feliratok szoktak menni a tv-n.
Samsung tv-m van. És mivel servioo topicban vagyunk, egyértelmű, hogy servioo-n keresztül küldöm hálózaton a filmeket tv-re, nem rácsatlakoztatott külső vinyóról pl..

[ Szerkesztve ]

(#532) Ano


Ano
őstag

Feltettem ezt a progit ... az 1.3.1-et, de kiírja hogy 14nap múlva lejár a liszensz :(

Ha lejár, akkor teljesen működésképtelen lesz, vagy csak bizonyos funkciók szűnnek meg?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#533) nylontacsko válasza Ano (#532) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Működni működni fog 14 nap után is. Elvileg a lejátszó funkció "szűnik meg".
Nem értem, minek piszkáljátok a licenc file feltöltését :)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#534) Ano válasza nylontacsko (#533) üzenetére


Ano
őstag

Mi az a "lejátszási funkció"? Én megosztásra használom ...

Továbbá kérdezném, hogy hogyan lehet iso fájlokat (ami eredetileg egy DVD) lejátszásra bírni a TV-n ... van erre lehetőség?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#535) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Felraktam a 1.2.1-es verziót, azóta minden bekapcsoláskor feldobja a serviio ablakát, ezt hogy lehet kikapcsolni? A menüben nem találom sehol.

(#536) RudY válasza Ano (#532) üzenetére


RudY
addikt

Ennyi a különbség: [Free vs Pro]
Részletesebben:
[MediaBrowser]
Gyakorlatilag bárhonnan le tudod játszani, mutogatni az otthon tárolt anyagokat, nem kell magaddal hurcolászni semmilyen adathordozót.
[Controlling access to shared content] A hozzáférések beállítása is hasznos, legalábbis számomra, így a 25 dolláros PRO ára (5-6 ezer ft) elég korrektnek mondható, és a FREE is teljesen elég annak, akinek a fentiek nem szükségesek.

[ Szerkesztve ]

(#537) mfranky


mfranky
őstag

Sziasztok!

Nem tudja valaki megmondani, hogy hogyan tudnám innen kivenni az olasz sportcsatornákat, hogy a servioo-n keresztül tudjam nézni?

http://www.tv-tube.tv/tvchannels/sports/country/italy

Vagy esetleg az RTL SportKlub még mindig nincs online stream?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#538) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Hogyan tudom beállítani azt,hogy a megosztott meghajtóban lévő dolgokat ugyan úgy lássam mint itt a gépen?
Torrentes meghajtó van megosztva és az időpont szerint nézem azokat,nem nevek szerint. Értsd úgy hogy a legfrissebb van legfelül, nah ezt akarom én a tv-n is látni,nem a mappás rendezést betű vagy kiadási év szerint....stb.

Illetve a kezelőfelületen az ip címeknél a kis pötty nem zöld hanem sárga vagy piros, de ettől függetlenül elérek mindent a szomszédos szobában lévő tv-vel és médialejátszóval is.

(#539) RudY válasza Möhe (#538) üzenetére


RudY
addikt

Megjelenítés/Video/Legutóbb hozzáadva
Csak tipp, nem próbáltam.

(#540) stigma


stigma
addikt

Hi, próbált valaki wifi-n streamelni 1080p-s video-t akadásmentesen?
Nekem egy 941ND-s routerem van, vezeték nélkül egy wifi kulcshoz csatlakozik ami 300mbps kapcsolattal rendelkezik, és kb 5 méterre vana routertől és az 1080p-s filmek akadni szoktak?
Van valami ötletetek?
Eddig 720p-s filmek nem szoktak gondot okozni, de most gondoltam "1 szinttel" feljebb lépek.
- K-lite kodek vana gépen (x264), router TV-vel összelőve, Tűázfal engedélyezve, portok rendben.
- Serviio-ban átkódolás kilőve, frissítési időbe nem írtam semmit, 1.21-es verzió van

Valami ötlet?

Amúgy ha átkódolást kilövöm most pl megszűnik a TV-n a lejátszási lista, amiben az mkv filmeket látom.
Tv egy Sony Bravia 2011-es modell.

Új 1.3.1-et kipróbáltam semmi változás.
Nézegettem wifi analizerrel és olyan 30db környéki a jel ott ahol a TV van, ha ez segít nektek.
Esetleg vegyek komolyabb router-t?

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#541) fesii válasza stigma (#540) üzenetére


fesii
aktív tag

Sztem akkora bitrátával már nem bír el hiába az elméleti 300mb/s...
De mindjárt jönnek az okosok és elmondják mi az igazság :)

(#542) stigma válasza fesii (#541) üzenetére


stigma
addikt

:R
Megfordult a fejemben mert most nézem utána mi is az amit leszedtem.
Nem titok egy Olympus.Has.Fallen.2013.1080p.BluRay.DTS.x264... aminek 15500 Kbps bitrátája van.
Wifinél le kell felezni azt a 300-at akkor saccra reálisan,és akkor megkapom a tényleges maximumot amit tud a wifi kulcsom.

Azért köszi a gyors hsz-t.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#543) fesii válasza stigma (#542) üzenetére


fesii
aktív tag

Az még egy probát megér, hogy 11g szabvánnyal szórsz mert állítólag úgy erősebben lövi ki az adatot.

Szerk: Hülyeség elég közel van az adó és vevő pont :DDD

[ Szerkesztve ]

(#544) stigma válasza fesii (#543) üzenetére


stigma
addikt

Hát passzolom, de az tény hogy 5m nem sok, de ebben a dB-es jelerősségben nem vagyok otthon :)
És vajon ha átkódolást kikapcsolva vajon miért nem látom a Tv-n az mkv fájlokat?
Olvasgattam xml probléma lehet, mikor profilt váltok a tv-nél de kipróbáltam bármelyiket de semmit nem látok.
Ha átkodolást visszateszem no para megy minden.(Illetve ha Ps3 media server-t indítok akkor is simán visz mindent.)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#545) fesii válasza stigma (#544) üzenetére


fesii
aktív tag

őhhh izééé ne kapcsold ki az átkódolást ;]

(#546) RudY válasza stigma (#544) üzenetére


RudY
addikt

Az átkódolás ki-be kapcsolása után érdemes nyomni egy kényszerített frissítést, majd várni pár percet.
Nálam is ki van kapcsolva, mégis látszik minden hibátlanul :K

(#547) stigma válasza RudY (#546) üzenetére


stigma
addikt

Az a furcsa ha kikapcsolom az átkodolást, akkor nem látja a tv az mkv fájlokat.
Viszont ha telón, tableten egy mediahouse nevű alkalmazást telítek, azon keresztül látom a fájlokat, és bármit le tudok játszani rajta.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#548) Flashget válasza stigma (#547) üzenetére


Flashget
félisten

Úgy tudom a Sony tévék médialejátszójába tíltva van az mkv fájlok lejátszása. Vagy nem?
Ilyen filmet amivel próbálkozol még a 1043ND-nek is komoly feladat wifin, próbáld ki lan kábelen.

Realme GT Master Edition

(#549) stigma válasza Flashget (#548) üzenetére


stigma
addikt

Én nem tudom, most tesztelem mi lehet a probléma.
-eddig működött rendesen, volt néha mikor az 1080p-s filmek is mentek rendesen rajta igaz nem ilyen 18GB-os DTS-es változat.
Amúgy azt néztem már hogy a 720-as filmeket wifin simán viszi, igaz kell átkódolás, de az 1080p-s filmeknél olyan 20-30mp után élvezhetlenül akad.
Nekem 941ND van a kistesója. Kábeles megoldás nem megoldható sajnos.
Azért köszi a segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#550) Melorin válasza stigma (#549) üzenetére


Melorin
addikt

Nálam Samsung TV-n a 720p mkv-k is beakadnak 1 pillanatra időközönként, kb egyszer percenként, 1080p 10-20mp-ként.
Nekem csak 740-es routerem van, 150Mbit-es. Ha azt elosztom kettővel, az is 75Mbit. Egy 1080p-s film amim most van 9770kbps. Még ezt is simán kéne vinnie a routernek. De vezetékkel összekötve a routert a PC-vel és a TV-vel ugyan az a helyzet. Valami más turpisság lesz itt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.