Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#1101) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Pluginok kódekek fenntvannak a Serviionál,youtube videók is szépen mennek! Amit nem értek,pedig rengeteg "Élő adatfolyam,Web erőforrás-t is próbáltam,de kizárólag az Online RSS atom forrás működik!
RTL2 és Comedy Central -t szeretném valahogy főleg bevarázsolni...
Mi lehet az ok?

(#1102) metalstorm válasza KonzolKartel (#1098) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Szia! Én mindig a film mellé (mkv) teszem a feliratot, LG smart 3D tv nálam igy mindegyikat viszi! Egyedül a 3D-s filmek SUB felíratai nem müködnek sokszor! Tehát akkor is a film mellé,ha a feliratot is tartalmazza az mkv!

(#1103) smatte


smatte
tag

Lehet, hogy volt már, akkor elnézést.

Szóval eddig - közel 1 éve használom - jól működött a serviio, 720p filmeket néztem a segítségével (az 1080 már szaggatott...). Most viszont azt tapasztalom, hogy egyre több 720-as tartalom is beszaggat, főleg a gyors mozgásoknál.

Valaki tudja, mi lehet a baj? A filmekben lehet a "hiba", vagy a hardver "romlik"?

Laptop 2 magos 2,2 GHz 3 GB
TV Samsung EH6030

(#1104) KonzolKartel válasza metalstorm (#1101) üzenetére

Kb. 3 éve használom a serviio-t, eddig gond nélkül. Ahogy írtam most is jó az eggyik TV-n, de a másikon nem. Azaz berakok egy sorozatot, de egy másik rész feliratát rakja a film alá, míg a nappaliban lévő TV-n tökéletes.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#1105) zooldor válasza zooldor (#1099) üzenetére


zooldor
újonc

Sziasztok,
Pár napja merült fel nálam az a probléma, hogy a filmek szaggatnak.

Tegnap sok DLNA server programot kipróbáltam, de mindnél jelentkezett a probléma.
A mai napon jutott az eszembe, hogy egy ideje a netes letöltésem sebessége jóval a szerződött érték alatt van. Hazaérve ellenőriztem a hálókártya sebességét és csodálkozva tapasztaltam, hogy 10, pedig a belő háló sebessége 1000-s. Driver újratelepítés sem segített. Az asztali mellett használt lapin a sebesség 1000 volt és a net sebesség is a szerződött értéken ment.

Így már csak a hálókábellel lehetett a probléma. Kicseréltem és rögtön megjavult a rendszer.
Az 1080p filmek lejátszásához kell a 100-as rendszer.

Remélem tanulságos másnak is ez a probléma.

(#1106) zooldor válasza smatte (#1103) üzenetére


zooldor
újonc

Szervusz,

Ha nem használod a transcoding opciót, akkor a lejátszó kódol és nem a fájl biztosító gép. Ezért nem tartom valószínűnek, hogy a laptoppal lenne a probléma.
Az előző hozzászólásban olvashatod, hogy nálam mi volt a baj.

Feltételezem, hogy wifivel viszed át a jelet. Javasolnám, hogy próbáld ki a fix kábelt, ha van rá lehetőséged.

Visszatérve, ha jól tudom, akkor az .mkv formátum is többfajta kódolással készülhet. Ezért előfordulhat olyan eset, hogy a lejátszóban nincs megfelelő codek.
Nálam 2 készülék is üzemel a serviio-ról, és még egyiknél sem fordult elő, hogy nem ismerte volna a kódolást.

(#1107) RudY válasza zooldor (#1105) üzenetére


RudY
addikt

Nagyon jó ötlet volt, hogy ezt leírtad :K
Meglepően sokan használnak régóta meglévő kábeleket, holott közben már több hálózati eszközt is lecseréltek modernebbre és gyorsabbra. Pedig érdemes átnézni őket, meglepetés is lehet, akárcsak a cégünknél, ahol minden eszköz gigabites, csakhogy még mindig az ősrégi (CAT4!) kábelek voltak használatban. A jelölés nélküliek pedig mehetnek is kukába :DDD
CAT2 - max. 4 Mb/s adatátviteli sebesség érhető el vele.
CAT3 - max. 10 Mb/s
CAT4 - max. 20 Mb/s
CAT5 - max. 100 Mb/s
CAT5E, CAT6 - 1000 Mb/s átviteli sebesség (gigabites hálón ezek alatt nincs alternatíva!)
CAT7 - max. 10 Gbit/s

[ Szerkesztve ]

(#1108) smatte válasza zooldor (#1106) üzenetére


smatte
tag

Szia!

Köszi, közben megoldódott. A Power DVD 13 a 192.168.0.12 ip címre berakott egy "eszközt", amin valószínűleg ment egy bizonyos adatfolyam. Fogtam és töröltem, azóta minden rendben. :))

(#1109) ACE- válasza RudY (#1107) üzenetére


ACE-
addikt

Jók ezek a névleges értékek, de én CAT5 kábellel simán másoltam két gép között stabilan 50-60 MB/sec-el, igen, Megabyte/sec. És félő hogy csak a vinyó sebessége szabott határt, mert egy laptop vinyóról másoltam, ami 5400-as 2.5"-es. Szóval ezeket az értékeket is kukába lehet dobni.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1110) ACE- válasza makoss (#1094) üzenetére


ACE-
addikt

Az m2ts-t ugyanúgy megeszi mkvmerge, és csinál belőle mkv-t, csak azt a hangot rakod bele ami kell, és már megy is.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1111) makoss válasza ACE- (#1110) üzenetére


makoss
addikt

köszi
ez jó? [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1112) RudY válasza ACE- (#1109) üzenetére


RudY
addikt

Lehet vitakozni a kábelgyártókkal, a szabványok, a jelölések és sok más miatt is, de alighanem fölösleges. :DDD

(#1113) juan88


juan88
tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy újra kellett telepítenem a windows 8.1-et a gépemen. Az LG Blu-Ray lejátszom ezelőtt tökéletesen játszott a gépről a nero mediahome serverrel, most viszont sehogy sem látom a gépről, sem pedig a lejátszóból a gépet. Tudnátok-e segíteni, hogy milyen beállítással lehetne ezt a problémát megoldani.
Annyi még, hogy időközben routercsere is történt, de ez nem valószínű, hogy közrejátszik, mivel az internetelérés teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#1114) baandii válasza RudY (#1107) üzenetére


baandii
senior tag

sziasztok!

tudnátok ajánlani vmi megbízható boltot kábelek beszérzésére? ahol néztem csak rendelésre hoznak CAT6-osat...bár lehet csak láma voltam... :D

[ Szerkesztve ]

(#1115) ACE- válasza makoss (#1111) üzenetére


ACE-
addikt

Aha, nálam az csinált m2ts-ből mkv-t.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1116) RudY válasza baandii (#1114) üzenetére


RudY
addikt

ebay vagy Kábelfutár stb.

(#1117) makoss válasza ACE- (#1115) üzenetére


makoss
addikt

Jó de amit legutóbb kicsomagolt a Power Iso, rengeteg m2ts fájlt csinált, azt jelöljem megint ki mind vagy meg van, hogy melyiket kell?
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1118) ACE- válasza makoss (#1117) üzenetére


ACE-
addikt

Igen, a legnagyobbat kell, az maga a film.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1119) makoss válasza ACE- (#1118) üzenetére


makoss
addikt

Abban benne van minden? A hangsáv is?
Csak az kell? amit belinkeltem elég sok m2ts fájl van abból nem kell semmi?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1120) ACE- válasza makoss (#1119) üzenetére


ACE-
addikt

Nem kell semmi, ha majd beilleszted az mkvmerge-be meglátod hogy ott lesznek a hangsávok, azoknak a sorrendjét változtasd meg, hogy a magyar legyen az első, és menni fog, feltéve ha a TV-d támogatja az AVC formátumot.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1121) makoss válasza ACE- (#1120) üzenetére


makoss
addikt

ok
köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1122) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

a "kiszolgálás" fülnél az "átkódolás engedélyezése" lehetőséget érdemes bepipálni vagy inkább ne? hogy lehet jobb teljesítményt elérni? ti hogy használjátok?

(#1123) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Pluginok kódekek fenntvannak a Serviionál,youtube videók is szépen mennek! Amit nem értek,pedig rengeteg "Élő adatfolyam,Web erőforrás-t is próbáltam,de kizárólag az Online RSS atom forrás működik!
RTL2 és Comedy Central -t szeretném valahogy főleg bevarázsolni...
Mi lehet az ok?

(#1124) makoss válasza baandii (#1122) üzenetére


makoss
addikt

Szia!
Nállam így van, de sosem nyúltam hozzá: [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1125) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Találtam ezt:
http://www.livestream.com/cineboxcartoon
Itt a kép alatti linket próbáltam élő adatfolyamként betenni!
Nem megy....
Nálam RSS -en kívül meg sem jelennek! Segitsetek,köszi! :R

(#1126) makoss válasza ACE- (#1120) üzenetére


makoss
addikt

ment privát

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1127) RudY válasza baandii (#1122) üzenetére


RudY
addikt

Csak akkor érdemes, ha a lejátszó eszköz nagyon gyenge a normális megjelenítéshez! Jobb a tesztelésnél mindent érintetlenül kiengedni, ha a TV, médialejátszó stb. kínlódna (bár nem valószínű), ilyenkor ajánlott engedélyezni, egyébként értelmetlenül pörgeti a procit és csak bonyodalmakat okoz. Pláne, ha NAS-ra van telepítve, PC, laptop még érthető, de bizonyos formátumoknál ilyenkor még a lejátszás sem indul el vagy szaggat. Nálam még a droidos telefonhoz sincs engedélyezve az átkódolás, pedig nem egy komoly darab.

makoss pedig lehet, hogy nálad is megoldódna az m2ts probléma :F

[ Szerkesztve ]

(#1128) makoss válasza RudY (#1127) üzenetére


makoss
addikt

Mivel oldódna meg?
Amúgy az MKV Merge nevű progi m2ts fájlt átkonvertáltam MKV fájlá amibe sikerült beletenni a magyar hangsávot is, de ha van jobb ötleted arra minként lehet m2ts fájlt úgy lejátszani illetve átküldeni UTP kábelen Serviio progival, hogy a magyar hangsáv is menjen akkor vevő vagyok ötletedre, már ha van :K

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1129) RudY válasza makoss (#1128) üzenetére


RudY
addikt

Ez az alap gond ugye:
[(#1091) bodazo]
Ez a tv nem képes hálózaton keresztüli lejátszásnál hangsávot váltani. Úgy kell már a filmet rá küldened, hogy magyar legyen az elsődleges hangsáv. Ez nem a serviio hibája.

Persze egyszerűbb lenne más lejátszóval megoldani, vagy olyan anyagot letölteni, ami csak egy magyar hangsávot tartalmaz, mert a mindenféle mókolás elég idegtépő tud lenni.
Egy dolgot még érdemes lenne megpróbálni, bár elég régi tipp.
Megkeresed: x:\Program Files\Serviio\Lib
az ffmpeg.exe fájlt átnevezed pl. erre, amolyan biztonsági másolatként: ffmpeg_original.exe
Letöltöd ezt: [select_stream.zip], kicsomagolod és másolod x:\Program Files\Serviio\Lib az eredeti mellé, majd a csomagban lévő stream.txt-ben lehet variálni a hangsávokkal (nem próbáltam, csak emlékeztem erre a megoldásra).
Eredeti topik itt.

[ Szerkesztve ]

(#1130) baandii


baandii
senior tag

az létezik hogy lejárt a serviio-nak a licensze? péntek óta nem látja a tv... :F

(#1131) RudY válasza baandii (#1130) üzenetére


RudY
addikt

Létezik, de ha nem használod a pro változat plusz szolgáltatásait, akkor észre sem veszed, tehát továbbra is látnia kellene mindennek, valami más gebasz lesz ott.

(#1132) Bobbacsi válasza baandii (#1130) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Elinditottad a Start Serviio service.exe alkalmazást elötte ?

(#1133) baandii válasza Bobbacsi (#1132) üzenetére


baandii
senior tag

el persze, automatikusan indul a window-sal. eddig kiírta a "névjegy"-nél hogy hány nap van hátra de most ezt nem látom ezért gondoltam...vagy mi lehet a gond? :F pénteken még néztem vele fimet azóta semmit nem állítottam el...

(#1134) Bobbacsi válasza baandii (#1133) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Az csak azt jelenti ,hogy Pro változatból hány nap van hátra.Attól még a sima változatnak még müködnie kéne.
Gépet próbáltad ujrainditani ?
1.4.1-es Serviio van fent ?
Wifin vagy kábelen csatlakozol a TV-re ?

[ Szerkesztve ]

(#1135) Tompie


Tompie
őstag

Hali!

Az mitől van, hogy a lejátszott mkv film néha beszaggat, nem mindig és nem minden film. Néha kicsit meg is áll aztán idővel magához tér.
Ez a film hibája?
Serviio 1.1 van fent :)
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1136) baandii válasza Bobbacsi (#1134) üzenetére


baandii
senior tag

az 1.4 van fent és wifin kapcsolódik a tv-hez...lehet le kéne szedni az 1.4.1-et?

(#1137) Bobbacsi válasza baandii (#1136) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Egy próbát megér.[link]
Csatlakozik a TV a netre ? Nem lehet ,hogy a routerrel van gond?

[ Szerkesztve ]

(#1138) baandii válasza Bobbacsi (#1137) üzenetére


baandii
senior tag

most indítottam el egy youtube videót elvileg nincs gond a wifi-vel...laptop is wifi-n csatlakozik a routerhez...

(#1139) makoss válasza RudY (#1129) üzenetére


makoss
addikt

Ez már túl variás, meg nem lehet tudni, hogy nem-e összeomlik tőle az egész :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1140) makoss válasza Tompie (#1135) üzenetére


makoss
addikt

Nállam volt ma olyan épp ma, hogy egy majd 2 órás film tizenkettedik percénél megállt mintha képmerevítés lenne aztán az egész Smart rendszer újraindult :F
Arra gyanakszom, hogy már túl sok a mappa a meghajtón belül amit kijelöltem
Esetleg a nemrégiben feltett VLC Player kavarhat be...
Amúgy a film a Thor: Sötét világ volt 1080p
Nekem a 1.3.1 verzió van

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1141) Tompie válasza makoss (#1140) üzenetére


Tompie
őstag

Nálam tegnap a feláldozhatók 1. résznél volt az, hogy kb a film vége előtt 5-10 perccel "pause" aztán magától elindult, meg voltak kisebb nagyobb szaggatások de utána észhez tért és ment folyamatosan.
Ezt már régebben is megfigyeltem, hogy ezt csinálja néha.
Nálam friss a rendszer meg a mappák se sok, konkrétan két film van megosztva.
Nem tudom érdemes lenne-e a legfrissebb serviiot feltenni, anno azért ragadtam le az 1.1-nél mert az 1.2 akadozott, lassúcska volt. Azóta meg nem foglalkoztam frissítéssel, nem tudom az újabbaknál van-e ilyen lassúsági probléma.
VLC Player az van nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#1142) metalstorm válasza baandii (#1136) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Már fent van a 4.1.2-es...nagyon gyorsan update-eznek....gondolom valami nem túl jó benne! A kérdésemet már nem teszem fel mégegyszer mert senki sem hajlando válaszolni,vagy senki sem tudja! :)

(#1143) baandii válasza metalstorm (#1142) üzenetére


baandii
senior tag

Aha megtaláltam, mindjárt le is szedem...kár hogy nem lehet frissíteni a régebbi verziót, ez a törlés-telepítés nem túl praktikus szerintem.

(#1144) kukucskad


kukucskad
tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni? Digi sport 1 stream címre lenne szükségem, de sehol sem találok. Ami korábban be volt linkelve sajnos nem működik. Vagy nálam van a gond?

(#1145) Firka30


Firka30
tag

Nálam sem megy...
Nekem viszont Digisport 2 kellene :D

(#1146) kukucskad válasza Firka30 (#1145) üzenetére


kukucskad
tag

Jaja közben néztem én is és mindkettő kellene :))

[ Szerkesztve ]

(#1147) ACE- válasza Tompie (#1141) üzenetére


ACE-
addikt

Az ilyen akadozások lehetnek attól is, ha a Wifi néha annyira belassul hogy nem tudja rendesen betölteni a stream-et a TV, de lehet attól is hogy a TV nem tudja a túl nagy bitrátát. Az én Samsung-ommal vettem észre, hogy ha túl részletgazdag a kép, és emiatt a VBR kódolás túl magas bitrátát használ, akkor akadozik a kép, ahogy kicsit homogénebb lesz a kép, azonnal megy tovább rendesen.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1148) Tompie válasza ACE- (#1147) üzenetére


Tompie
őstag

Valami ilyesmire gondoltam én is azért van az, hogy nem minden filmnél csinálja.

(#1149) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Samsung Smart TV-n (F7000) játszom le a a gépemen lévő filmeket, meséket serviio-n keresztül.Van lehetőségem "borító képeket" rendelni a TV-n megjelenő mappákhoz?Azért szeretném mert így a gyerkőc is tudna magának meséket berakni (4 éves, még nem tud olvasni :N ) .

Köszönöm :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#1150) Bobbacsi válasza Ceko (#1149) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igen .A beállitásoknál a Metaadatok,Videó, Bélyegkép létrehozása ,Helyi DVD boritó vagy plakát keresése --ezeket pipáld ki.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.