Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#1551) tomp válasza makoss (#1550) üzenetére


tomp
félisten

Melyik plugin kell? Beraktam párat pl youtube meg hasonlók habár nem tudom ezek hol kell, hogy megjelenjen.
Amúgy a gépen van 7db BD film. Ebből 4-et lát átkodolás nélkül. Azonnal indulnak. De a maradék 3-at nem tudom miért nem látja a tv. Ki akarom hagyni az átkódolást.

(#1552) makoss válasza tomp (#1551) üzenetére


makoss
addikt

wifi-n megy vagy UTP kábellel?
Én sokáig szenvedtem wifivel, de mikor áttértem UTP kábeles összeköttetésre, hibátlan lett, mindenre!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1553) tomp válasza makoss (#1552) üzenetére


tomp
félisten

Wifin használom, de most kipróbáltam kábellel is. Úgysem jelenik meg a maradék. :O

(#1554) makoss válasza tomp (#1553) üzenetére


makoss
addikt

Akkor valami ütközik, pld kodek vagy valami...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1555) tomp válasza makoss (#1554) üzenetére


tomp
félisten

De ha ki van kapcsolva az átkódolás akkor mi ütközik? 0%-os processzorral mennek most a filmek. Csak szimplán lemez és hálózati használat van.

(#1556) Batib válasza tomp (#1555) üzenetére


Batib
őstag

Ez csak tipp: Probáld átnevezni, vagy más kiterjesztést adni neki, vagy vmi ilyesmi.Lehet valamelyik karakter nem tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#1557) tunkiih


tunkiih
őstag

Sziasztok! Lenne egy kis problémám.. media server-t hoztam létre a Sony KDL-32W705 és az asztali pc között. Tökéletesen lát mindent.. a shark 007 codec pack-nek köszönhetően az mkv file is látható-lejátszható lett, DE teljesen random időközönként csak ugy megáll a kép és rá kell tekernem hogy tovább menjen, továbbá az mkv videokat a media player is 0 másodpercesként irja.. csak elinditani tudom gépen tekerni gépen nem is lehet.. egyszóval bajban vagyok az MKV filmekkel megáll a kép időnként csak ugy valami szoftveres téma van itt az biztos.. valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1558) tomp válasza tunkiih (#1557) üzenetére


tomp
félisten

Nézd meg az Állapot fül alatt, hogy milyen profilt használsz! A megáll a film és csak akkor folytatódik ha beletekersz eset miatt van egy gyanúm, hogy Generic DLNA van beállítva. Nálam is megálltak ilyenkor. Állítsd Sony Bravia 2013-ra és nem fognak megállni!
Érdekes, hogy pc-n 0mp-es.
Ha képes a VGA a dxva-ra akkor én arra állítanám. Habár ott a tv a nézésre.

(#1559) tunkiih válasza tomp (#1558) üzenetére


tunkiih
őstag

A servio mellett milyen codec csomagot használsz? :) Probálkozom...

(#1560) tunkiih válasza tomp (#1558) üzenetére


tunkiih
őstag

Az Audio channels-t egyébként a servion- belül a Delivery-nél, Originalon hagyjátok vagy "Downmix to stereo"?

(#1561) tomp válasza tunkiih (#1559) üzenetére


tomp
félisten

Tegnap felraktam az ffdshow-ot de kb fél óra elteltével már le is töröltem. Nincs codec a gépen. Minden dxva-n megy.
Amikor kipróbáltam az átkódolást akkor az eredeti hangsáv megtartása volt aktív, de nem használom.

(#1562) Melorin válasza makoss (#1544) üzenetére


Melorin
addikt

Jé, nem volt semmi a plugins mappában. Nem is figyeltem, hogy amikor legutóbb frissítettem a programot, a pluginok is eltüntek.
Köszi, most már műxik :R

(#1563) makoss válasza Melorin (#1562) üzenetére


makoss
addikt

Mondom, hogy többnyire érdemes visszanézni mi van leírva az első hsz-ben, én sem tudhatok mindent, de majd ha újra lesz téve a win7, nekem is azt kell majd visszanézzem, nehogy kifelejtsek valamit! :K
Az a baj ezzel a Serviio-val, hogy macerás a telepítése, beállítása, + nehogy ütközzön valamivel, de ha minden okés, akkor az eredmény kárpótól! :K :C

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1564) tomp


tomp
félisten

Átnéztem a nem látható BD filmeket. Amire felfigyeltem, hogy az összesnél az elsődleges hangsáv DTS-HD MA! Először a Level 3-ra gondoltam mert a nem látható filmek 1 kivételével L3-as de egy az Level 4.1 és az sem megy. Viszont a hangsáv mindegyiknél közös. Lehet megtaláltam az okot? :)

(#1565) ACE- válasza tomp (#1564) üzenetére


ACE-
addikt

Próbáld ki a videót direktben lejátszani vinyóról vagy pendrive-ról, és ha úgy sem játssza le, akkor nem bírja azt a hangcodec-et a TV-d, amivel kódolva van. Az én Samsungom pl. az AVC-HD formátumot nem bírja, de ez mondjuk benne is van a leírásában, szerintem a tiédben is benne kéne lennie a lejátszható formátumoknak.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1566) makoss válasza tomp (#1564) üzenetére


makoss
addikt

Ezt próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1567) tomp válasza ACE- (#1565) üzenetére


tomp
félisten

AVCHD szerepel. Sajnos a támogatott formátumoknál minden kiterjesztés megtalálható. Amit külön kiemelnek az a Dolby® Digital / Dolby® Digital Plus / Dolby® Pulse. DTS nincs de a sima DTS-t viszi a tv. Akkor lehet azért nem jeleníti meg a tv mert mivel a DTS-HD MA sávval nem tudna mit kezdeni így elrejti. Majd még valamelyik napon megnézem közvetlenül usb-ről.

makoss
Generic profillal 1db BD filmet sem jelenít meg. Gondolom az alap profil nem támogatja. Sony Bravia 2013-al használom.

(#1568) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Friss telepítés (új nekem ez a progi is).
Médiagyűjteménynél hozzáadtam a könyvtárat, bejelöltem, hogy videók vannak benne, de nem akarja beolvasni a tartalmát.
TV-n nézve is minden üres. :U

Mit csináltam rosszul?
A képeket sem olvassa be (az is üres a TV-n nézve).

Állapot mutatásánál csak piros pötty van a felugró kis ablakban.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1569) petya2012 válasza radi8tor (#1568) üzenetére


petya2012
őstag

helló

én ki szoktam pipálni mindent
meg esetleg még lehet a megjelenítés menüben tíltva van nálad valami

ott jobbra alul nyomtál mentést??

[ Szerkesztve ]

(#1570) radi8tor válasza petya2012 (#1569) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze nyomtam. Már a gépet is újraindítottam hátha ez a baj.
Megnézem másik elérési úttal. Lehet az a baja, hogy hálózati meghajtót adtam neki nem pedig hálózati elérési utat. :U

⭐ Stella

(#1571) petya2012 válasza radi8tor (#1570) üzenetére


petya2012
őstag

esetleg a PC-n nézd még meg a megosztási központban a médiaadatfolyamtovábbításnál

nekem a vinyókon lévő mappák vannak beállítva

[ Szerkesztve ]

(#1572) radi8tor válasza petya2012 (#1571) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megvan mi a hiba.
Servioo nem tudja használni az ilyen mapelt meghajtókat és csak akkor tud hozzáférni, ha nincs jelszóval védve.

"My files (on remote drive) are not scanned

Make sure the user that runs Serviio server/service has got access to the shared folders. If you are on Windows, check that the user running the Windows service has got access. To run the service as a different user go to Services (from the Windows Control Panel → Administrative Tools or typing "Services.msc" in the Run command on Start menu), select Serviio, right-click -> Properties, Log On tab, enter the user's details and restart the service.

To access a NAS device the exact same set of credentials must be created on the NAS device. The Windows credentials must be a local user and not a domain user. The user must have "Run As Service" rights. The remote path must be entered as a UNC path in the Serviio Console (e.g. \\server\folder)), mapped drive letters will not work since the user running the Serviio service is not aware of your mapped drives."

Megjegyzem ez így elég fapados megoldás. :U
Nincs megoldás arra, hogy megadjam valahol a hálózati elérési út jelszavát?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1573) muszor


muszor
tag

Sziasztok. Serviio windows7 64bit, upc-s ubee router-modemből lan kábel a Samsung UE40EH6030 tv-be, mkv 1080p film indít a tv allshare Serviio -ról,
Kb. 10-20 mpercenként ugrik egyet a hang, mintha amikor a bakeliten ugrik a tű. Erre vmi okosság? Szörnyen idegesítő :/

zsoltee

(#1574) pjen válasza muszor (#1573) üzenetére


pjen
félisten

Szia.A gépen játszva jó a hang?Nem tudod össze kötni próba képen a Tv t kábellel a Pc vel.Esetleg felmásolni egy külső HDD re ,hogy kiderüljön ki a hunyó? :F

(#1575) muszor válasza pjen (#1574) üzenetére


muszor
tag

most nézem hogy a gépen a potplayer -em fagy az mkv filmektől. Kellene valami amivel gépen lejátszom őket gond néllkül. Pl Aurora Blu-ray Media Player?
Tv össze van kötve hdmi kábellel a pc-vel .

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#1576) pjen válasza muszor (#1575) üzenetére


pjen
félisten

VLC?

(#1577) muszor válasza muszor (#1573) üzenetére


muszor
tag

Power dvd 14 -nél hanggal semmi gond. De én Serviio használatával szeretnék akadásmentes hanggal filmezni. Vmi ötlet?:) serviio.socketBuffer?

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#1578) RudY válasza muszor (#1577) üzenetére


RudY
addikt

Átkódolás engedélyezve van esetleg? Nem kellene erőltetni, de ha mindenáron szükséges, akkor próbálgasd a hangot érintetlenül vagy lekerve.

(#1579) muszor válasza RudY (#1578) üzenetére


muszor
tag

Átkódolás engedélyezve van, de ha nem engedélyezem, akkor is ugrik a hang. A lekeverés sztereóra is tök mindegy hogy aktiv vagy nem. Ez sem befolyásolja a hang akadását. Valaki segííítsen hogy miért akad a hang :/

zsoltee

(#1580) Bobbacsi válasza muszor (#1579) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Próbáld meg a Serviio Állapot fülnél más szériára átállítani a Profilt (nem H-ra hanem D,F) hátha az segít (itt a fórumon olvastam ,hogy ez másnál bejött :)

[ Szerkesztve ]

(#1581) muszor válasza Bobbacsi (#1580) üzenetére


muszor
tag

Köszi, kipróbálom :P
Jelenleg Samsung tv / player (E/F-series) a profil. H nálam nem kiválasztható múgy, próbálgatok párat, kezdem a Generic DLNA -val.

zsoltee

(#1582) muszor válasza Bobbacsi (#1580) üzenetére


muszor
tag

Eddig így alakul:

Samsung tv (A-series): hang probléma megszünt. tools menüben felirat, hangsáv, időkeresés eltűnt.

Samsung tv (B-series) akadó hang, tools menüben minden elérhető
Samsung tv / player (C/D-series) akadó hang, tools menüben minden elérhető
Samsung tv / player (E/F-series) akadó hang, tools menüben minden opció elérhető
LG TV / Player a kiválasztott fájl nincs támogatva

zsoltee

(#1583) Bobbacsi válasza muszor (#1582) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Hát ez nem sok :( Reméljük kiadnak egy frissitést Serviioék amiben már benne lesz a H-széria is.
Egyenlöre ennyit találtam.A serviio fórumot olvastad,ott sem volt valami megoldás a problémára ?

[link]

(#1584) muszor


muszor
tag

Ez lehet a problémám megoldása, de nem érteni angol..:D
Tud valaki segíteni pontosan mit csináljak?

zsoltee

(#1585) muszor


muszor
tag

Találtam vmi ilyesmit, kipróbálom hátha...
just do there jobs!
turn off your TV!
then press: Info>Menu>Mute>Turn on button on your Remote control!
you will see secret menu of your LED TV!
just go to Control page and then Sound and start to sync your delay sound time of your TV!
Default number is 100!
change it between 100 to 50!

zsoltee

(#1586) Bobbacsi válasza muszor (#1584) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ebben sajna nem tudok segíteni én a Quick Translatort használom ilyenekhez :(Közben azért keresgélek megoldást a hang akadásodra. ezeket talátam azóta : Codek pakkok letörlése a gépröl,CAT-5 utp kábel használataa gép és a TV közt.

[ Szerkesztve ]

(#1587) muszor


muszor
tag

Egy kis teszt

- Windows 7 professional 64bit
- Realtec alc1150 HD audio
- ffdshow,semmi más hangkodek nincs fennt.
- Servio 1.4.1.2
- UPC-s Ubee EVW3226 modemre van kötve lan kábellel egy Samsung UE40EH6030 led tv, és a pc is.

Film:

Serviio profilok teszt eredményei:

Samsung tv (B-series),(C/D-series),(E/F-series)
akadó hang, tools menüben minden opció elérhető

Samsung tv (A-series),Sony Bravia TV (összes),Panasonic BD Player, Playstation 3,Samsung tv (A-series):
hang probléma megszünt. tools menüben felirat, hangsáv, időkeresés eltűnt:

Chaneru, Denon AVR, LG TV player, Lacie Lacinema Media Player, LG TV/Player, Panasonic Viera (2013), Panasonic Viera E/S/ST/VT (2011),Panasonic Viera G/GT/DT/UT/VT (2011/2012), Philips (2010-), Philips Np
Streamium, Pure Flow - A kiválasztott fájl jelenleg nincs támogatva

DirectTV HD-DVR - halkabb, szaggat a kép...
Manta wifi centre, Panasonic Viera (2010),Philips (2009): A fájlt nem lehet megfelelően lejátszani, rossz képminőség, elakadó kép.

Olyan jó lenne ha nem akadna a hang, és a tools menüben elérhető lenne a hangsáv, a feliratválasztás és az időkeresés, mint a Samsung tv (B-series),(C/D-series),(E/F-series) esetében

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#1588) muszor válasza Bobbacsi (#1586) üzenetére


muszor
tag

Köszi hogy felhívtad a figyelmem a CAT-5 utp kábelre. Jelenleg egy bizonyos GTT verified for gigabit Ethernet-www.hama.de kábelt használok, szóval hama :D
Amúgy nekem a pc és a tv nem közvetlenül kapcsolódik, hanem mindkettő a router ETH kimenetére van kötve. (UPC-s Ubee)

zsoltee

(#1589) muszor válasza Bobbacsi (#1586) üzenetére


muszor
tag

A pc-router ilyen kábellel van kötve amit te mondasz. UPC hozta. De azt hiszem ebből csak 1 et kaptam :/

zsoltee

(#1590) RudY válasza muszor (#1588) üzenetére


RudY
addikt

CAT5? Gigabites eszközökhöz minimum CAT5E legyen!
[link]

(#1591) makoss válasza RudY (#1590) üzenetére


makoss
addikt

Háát én ezt eddig megnem néztem :DDD

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1592) Melorin


Melorin
addikt

Nem akarok vészmadár lenni de szerintem le fog hervadni a mosolya miután a vadiúj kábelt kipróbálta, és semmi sem fog változni.

(#1593) makoss válasza Melorin (#1592) üzenetére


makoss
addikt

Én sem akarok ünneprontó lenni, de annó a Serviio-hoz amikor a kb 10 méteres UTP kábelt vettem a boltban, rámkérdeztek volna mire, vagy mihez kell, de nem... ha fontos lenne, már közölték volna, hogy milyen minőségű UTP kábelt vegyek...szerintem :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1594) muszor válasza RudY (#1590) üzenetére


muszor
tag

A kábelre van ráirva h cat5. Sárga merevebb fajta kábel. Még nem tudom hol, de majd veszek egyet a tv és a router közé. Megoldódni látszik vele a hang akadásos probléma :P Ami jelenleg a tv és a router között van, most másik irányba kötöttem be, annál mintha az se lenne mindegy :D

zsoltee

(#1595) muszor válasza Melorin (#1592) üzenetére


muszor
tag

Tapasztalatból beszélsz? Azaz összehasonlítást végeztél ugyanazon körülmények között, vagy a hasadra csaptál?
Már az se volt mindegy, hogy a Hamás (nem cat5) kábelem melyik fele volt a tv-be dugva... Jobb ha s17 jelölésű van a routerbe, és az s29 a tv-be :D

zsoltee

(#1596) tomp válasza muszor (#1594) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a pc a modemmel egy kb 15méteres fehér Cat5E kábellel van összekötve. A modem a tv-vel már wifin. A blu-ray filmek is gond nélkül mennek. BD filmeknél kb 50Mbps az átvitel a tv felé.

(#1597) pjen válasza muszor (#1595) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nincs olyan hogy hamás meg nem hamás.A cat 5 egy kábel fajta,a hama vagy bármely cég csak rászereli az Rj 43 at és csomagolja.Cat 5,Cat 5e lehet például Beldenes vagy más kábelgyár terméke.Az tény viszont hogy a cat 5E kábelt szinte ugyanazon paraméterekre mérik mint a cat 6 ot.

[ Szerkesztve ]

(#1598) Melorin válasza muszor (#1595) üzenetére


Melorin
addikt

Ezek a TV-s beépített médiaplayerek csapnivalóak, szerintem ott a bibi. Az én TV-m pl a 720p-s filmeknél is be-be akad, pedig én is próbáltam már mindenfélét.

(#1599) muszor válasza tomp (#1596) üzenetére


muszor
tag

:Y Az kemény. Milyen tv-d van? Nekem a Samsung ue40eh6030-hoz azt olvastam hogy csak Samsung wifi adapter lenne jó, ami elég drága.
Bár sztem nálam ez teljesen felesleges lenne, mivel router a tv-től 1 méterre van:)

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#1600) muszor válasza Melorin (#1598) üzenetére


muszor
tag

Az is igaz, viszont ha a tv usb bemenetére kötöm a külső vinyót, akkor semmi hang akadás, dadogás stb. Csak ott lassan tudok navigálni :)

zsoltee

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.