Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#801) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
A Serviio tud olyat, h a hozzáadott PC-nek a könyvtárszerkezetét mutassa és nem ömlesztve mindent?

(#802) RudY válasza zolikaDB (#801) üzenetére


RudY
addikt

Kedved szerint variálhatod, ha ilyesmire gondoltál: [link] vagy [link]

(#803) zolikaDB válasza RudY (#802) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, ez az!
Még egy kérdés. Avi-t miért nem játszik le? Elindul a film, sötét kép, felbontás 0x0, és hang sincs. De nem mondja, h nem ismeri a formátumot.

(#804) falco1 válasza zolikaDB (#803) üzenetére


falco1
tag

A serviio nem "játszik le" le semmit sem, a TV-d (egyéb renderer) az, ami a filmeket lejátssza.
Általánosságban annyi mondható, hogy ilyen esetben ellenőrizd, hogy a transcoding engedélyezve van-e, és próbálkozz másik eszköz profil beállításával. A Sony Bravia 2009 profil pl. minden avit mpeg2 -vé alakít, ezt a legtöbb TV megeszi. Külső USB -ről közvetlenül ezeket az AVI -kat gondolom ugyanúgy nem játssza le a TV-d , de azért ellenőrizd le.

(#805) zolikaDB válasza falco1 (#804) üzenetére


zolikaDB
veterán

És azt hol találom?

(#806) falco1 válasza zolikaDB (#805) üzenetére


falco1
tag

Eszközprofilok:
Status->Renderer Profile (a Generic DLNA profile nem jó, mert azzal nem működik a transzkódolás!)

Transcoding:
Delivery->Transcoding->Enable transcoding

(#807) zolikaDB válasza falco1 (#806) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm, minden jól működik mostmár!

(#808) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Lenne egy kis problémám.
Minden beállítva, ahogy mondtátok, de pl ez a dolog egy profillal sem ment. Adott egy American Horror Story epizód, HD, mkv formátumban. Elindítom, és beszaggat az elején, majd mintha lassított felvételt néznék. PC, Serviio, TV újraindít és akkor is. Profilnak választottam én mindent, LG TV, Sony Bravia 2009 stb...
Adatai: Video: MPEG4 Video (H264) 1912x1072 23.976fps [Video]
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch 384kbps [Audio]
Text [Subtitle]
Majd feltettem pendrivra és ment minden flottul... Tekerés is, a film is, minden...
De pl a Beyoncé BD-t gond nélkül lejátssza és teker is bele... :S

(#809) fesii válasza zolikaDB (#808) üzenetére


fesii
aktív tag

Van az a bitráta mennyiség aminél a lan elvérzik.. Ennek is vannak korlátai.

(#810) zolikaDB válasza fesii (#809) üzenetére


zolikaDB
veterán

Es azt mondod, ez az?

(#811) nylontacsko válasza zolikaDB (#808) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Nálam is ugyanez volt a probléma.
Itt kaptam egy tippet és bejött, azóta akadás mentesen mennek a filmek.
Korábban úgy volt összelőve, hogy PC -> Wifi -> Router -> Wifi -> TV (így akadt az összes 720 feletti .mkv)
Most: PC -> LAN kábel -> Router -> Wifi -> TV (így megy minden, akár a 35-40Gigás 3D filmek is)
Próbáld meg az utóbbi kombót szerintem.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#812) falco1 válasza zolikaDB (#808) üzenetére


falco1
tag

1. Jó lenne tudni, hogy milyen vason fut a serviio, mert pl. az is gond lehet, hogy a valós idejű transzkódolás nem elég gyors, nem készülnek el időben a nézhető framek. Próbáld ki, hogy az indítás után megnyomod a pause-t , és vársz egy kis ideig. A tekerés biztos ezért nem megy, mivel a serviio lényegében egy ideiglenes fájlt renderel le, és amíg ez nincs kész, addig nem tudsz a még nem létező framekhez tekerni.

2. Az 1. probléma egyébként azért léphet fel, mert rossz a profil beállításod. Ha USB-ről fut a video, akkor nincs szükséged transzkódolásra. Eddig még nem írtad le a TV-d típusát, de azt kéne megadni. (A Sony Bravia 2009 megadásával pl. biztos, hogy kényszeríted a transzkódolást)

3. Előttem szóló kollégák nagyon helyesen leírták, hogy Wifi esetében lehet sávszélesség probléma is, ugyanis a wifi nem full duplex, nem tud egy időben adni és fogadni is wifin a router, tehát a sávszélesség feleződik, ha a PC és a TV is wifin keresztül kapcsolódik.

4. Ha a 3. a probléma és az eredeti stream már eleve nem megy át wifin, akkor a transzkódolás a megoldás, csak alacsonyabb bitrátával. A serviio\config mappájában van a profiles.xml fájl. Ebben tudod módosítani, hogy az ffmpeg-et milyen paraméterekkel hívja meg a serviio (nyúlkálás előtt csinálj másolatot!). Pl. keress rá a sony bravia 2011 profilra. Ott találsz egy ilyen részt:

<!-- All Others video/audio codec will be transcoded into mpeg2ts, mpeg2video and ac3 audio -->
<!-- expected profile MPEG_TS_SD_EU/MPEG_TS_SD_NA/MPEG_TS_SD_KO -->
<Video targetContainer="mpegts" targetVCodec="mpeg2video" maxVBitrate="10000" targetACodec="ac3" aBitrate="192" forceInheritance="true">

Ha a maxVBitrate="10000" -et átírod pl. maxVBitrate="5000" -re, az biztos átmegy wifin is.

(#813) zolikaDB válasza falco1 (#812) üzenetére


zolikaDB
veterán

1, A PC:
- Core i3 540 3.06Ghz
- 8GB RAM
- WIN7 Professional
- Asus 4770

2, A TV: LG 42LA620, alapból is LG TV volt beállítva a profilban, de azzal sem remekelt a fenti sorozat.

3, A router: Tenda N3. Összekötve eddig is így volt:
kábelen a PC, Wifin a TV.

(#814) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Erre van már ötlet?
Magyar streamek (lehetőleg Full HD ha van):
M1 HD
M2 HD
Tv2 HD
Rtl Klub HD
esetleg más, természetfilm csatornák magyarul HD-ban
Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#815) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Miért van az, hogy tegnap még gond nélkül átküldött minden fájlt a Serviio, most meg minden videónál meg megáll?? :F

(#816) falco1 válasza bluobluo75 (#815) üzenetére


falco1
tag

Ha bármelyik eszköz wifin keresztül kapcsolódik, akkor lehet pl.a szomszéd ráállt arra a csatornára amit te használsz, valaki erősen használja a mikrót, cordless telefont, bluetooth-t. Meg persze páratartalom, szerencsétlen csillagegyüttállás, baljós árnyak, akármi :)
Ellenőrizd le, hogy a wifid ugyanazt a sávszélt biztosítja -e, mint tegnap.

[ Szerkesztve ]

(#817) bluobluo75 válasza falco1 (#816) üzenetére


bluobluo75
őstag

Éredekes most BDRip ment folyamatosan de 1080p nem :F
A torrent letöltés is befolyásol?

(#818) falco1 válasza bluobluo75 (#817) üzenetére


falco1
tag

Ha wifin jön a torrent és bármelyik DLNA eszköz (szerver/kliens) wifit használ akkor igen.

[ Szerkesztve ]

(#819) Firka30


Firka30
tag

Régebbi wifis routerem van ami elvileg 54megàt tud csak...lehet ez oka annak,hogy a hd-s filmek meg-megàllnak 2-3 màsodpercre lejàtszàsnàl?
1080P filmeket nèzek àltalàban.
Probàltam lan kàbellel összekötni de azzal nem akar működni.
Bàr mintha ugy emlèkeznèk,hogy a frissitès óta csinàlja ezt.
Sony Bravia KDL-32W650A

[ Szerkesztve ]

(#820) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Transcode-al kapcsolatban tudnátok segíteni? Jól vettem ki, hogy az a lényege, hogy lejátszáskor átkódolja a filmet, hogy a TV is megegye? Az filmjeim nagy része megy TV-n, 1-2 bukta csak, hogy lehet beállítani, hogy csak azoknál transcode-oljon?

(#821) falco1 válasza Firka30 (#819) üzenetére


falco1
tag

Persze. G-s wifi mellett a maximum elérhető megbízható sávszél olyen 2MB/sec körül van, ezt azért bőven átlépik az 1080p anyagok. Engedélyezett transzkódolással alapértelmezett maxVBitrate értékekkel meg biztosan (config\profiles.xml).

(#822) falco1 válasza utgyuru (#820) üzenetére


falco1
tag

A megfelelő "Renderer profile" beállításával. A transzkódolás csak akkor aktív, ha a profil szerint megadott eszköz nem támogatja az adott formátumot. Finomhangolni a config\profiles.xml -ben az adott profil szerkesztésével lehet.

(#823) Firka30 válasza falco1 (#821) üzenetére


Firka30
tag

Köszi,bepróbálkozom egy másik routerrel.
Ugyis időszerű volt cserélni :)

(#824) robee19


robee19
tag

Üdv! Pár napja sikeresen használom én is a Serviio-t a segítségetekkel egy UE40F6400-on, viszont most felmerült bennem a kérdés, hogy erről a webhelyről a mesékhez hogyan tudnék linket készíteni a serviio-nak? http://www.mesek.cc/jegvarazs-teljes-mese.html
Ha egyáltalán lehetséges. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#825) bluobluo75 válasza falco1 (#818) üzenetére


bluobluo75
őstag

Kezdek már rájönni mi okozza a FullHD tartalmak újboli és újboli betöltését félpercenként, amikor jól megy nincs rákötve a külső 2 Terrás vinyóm amin elég sok adat van
Olyat olvastam az LG 42LA620S Led tévé használati utasításában, hogy olyan adat átküldésével gondok jelentkezhetnek ahol sok olyan mappa található amiben mégtöbb almappa van...
Akkor ez volt a bibi! :C
Viszont így csak korlátozott tartalmat tudok megnézni :(

Járt már így valaki?

(#826) Firka30 válasza falco1 (#821) üzenetére


Firka30
tag

Nagy választék nem volt...TP-LINK TL-WR741ND
Ilyet sikerült csak beszerezni,remélem jobb lesz mint az előző :D

(#827) zolikaDB válasza bluobluo75 (#825) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, én :) Csak én WIFI-n streamelek :) De LA620-ra én is. Igaz, egy egyszerű routerem van.

[ Szerkesztve ]

(#828) bluobluo75 válasza zolikaDB (#827) üzenetére


bluobluo75
őstag

És hogyan lehetne azt megoldani, hogy a külső vinyó tartalma is folyamatosan menjen?

(#829) Firka30


Firka30
tag

Ha utp kábellel szeretném összekötni akkor melyik tipus kell?

Egyenes vagy kereszt kötésű?

(#830) ACE- válasza Firka30 (#829) üzenetére


ACE-
addikt

Mai routerek legtöbbje felismeri és tudja használni mindkét kábeltípust.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#831) Firka30 válasza ACE- (#830) üzenetére


Firka30
tag

És a tv is?

Mert volt itthon pár méter,össze akartam kötni a tv-vel de nem sikerült,ezért gondoltam,hogy nem mindegy.

(#832) ACE- válasza Firka30 (#831) üzenetére


ACE-
addikt

A TV-nek nem kell, a router egyszerűen ha érzékeli hogy milyen a kábel, a megfelelő szálak adatfolyamát megcseréli.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#833) Firka30 válasza ACE- (#832) üzenetére


Firka30
tag

Akkor nem tudom miért nem sikerült vezetékes net elérést beállítani rajta.
wifin nincs gond,ahhoz csatlakozik rögtön.

(#834) seduction3


seduction3
csendes tag

Sziasztok.
Meg tudná mondani valaki hogy az iso formátumot hogyan tudja lejátszani? A PS3 progi tudja, biztos ez is.
Kösz

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=seduction3

(#835) seduction3 válasza bluobluo75 (#780) üzenetére


seduction3
csendes tag

Engem is érdekelne ez is, valamint motorsport HD adások is.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=seduction3

(#836) nylontacsko válasza seduction3 (#834) üzenetére


nylontacsko
senior tag

A Serviio nem tudja. :(

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#837) ACE- válasza seduction3 (#834) üzenetére


ACE-
addikt

Le tudja, csak a DVD tartalmát kell neki megadni, és a VIDEO_TS mappából lejátssza a videó file-okat.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#838) Burt1793


Burt1793
veterán

Nagyon jó ez a serviio. :)

(#839) mfranky


mfranky
őstag

Sziasztok!

Nemrég volt egy win reinstall nálam, és sajnos nem mentettem el a serviio beállításaimat... :(((
Az 1.4-es verziót raktam fel, plugin packből csak 1.3.1-es verzió van, ha jól látom 1.4-es plugin pack még nincsen...
A bevezetőben leírt első pár hozzászólásból írtam be anno a sportcsatornákat, mert igazából engem csak ez érdekel...egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, nincs valakinek egy korábbi stream listája sportcsatornákból? Ezt megköszönném, valami friss 2013 év végi vagy ilyesmi...

üdv :R :R

ui: Espn, amerikai sportcsatornák érdekelnének, de jó az európai is...

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#840) seduction3


seduction3
csendes tag

Tudna valaki 5-letet írni az alábbira?
http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos?v=2&q=teljes+film+hd&start-index=51&max-results=50
Itt van ez a link, és erre szépen hozza az elvileg HD tartalmakat.
De.
Hogy lehet azt beállítani egy ilyen linkkel hogy lejátszáskor tényleg a HD-s felbontást hozza ne valami gagyit. Mert a fentivel csak olyan SD minőség jön.
A SMART TV-s Youtube Iconra bökve a TV-n uaz a videó sokkal nagyobb felbontással szebben jelenik meg.
?
kösz

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=seduction3

(#841) fesii


fesii
aktív tag

Valaki próbálkozott mostanság .flac tipusú fájlok lejátszásával? Nemigazán akarja benyelni konkrétan megse jelennek a számok.. :( Esetleg tipp a megoldáshoz?

(#842) Burt1793 válasza fesii (#841) üzenetére


Burt1793
veterán

Ja, eddig működött (1.3.1-es verzióval), most nekem se megy.

(#843) zolikaDB válasza fesii (#841) üzenetére


zolikaDB
veterán

Legfrissebbel nekem sem megy. Sot a legujabb Big Bang Theory epizodok sem tamogatott fajlformatumok, de pendrive-rol mennek.

(#844) Burt1793 válasza zolikaDB (#843) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem a tbbt megy, most néztem meg a 6-ik évad végét. :)

(#845) zolikaDB válasza Burt1793 (#844) üzenetére


zolikaDB
veterán

7. evad, csakis MKV, 1080-as... Megy nekem is, de csak pendriverol.

(#846) Burt1793 válasza zolikaDB (#845) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, én is mkv-kat nézek... az megy, csak a flac nem.

(#847) bluobluo75 válasza nylontacsko (#836) üzenetére


bluobluo75
őstag

hogyne tudná csak épp nincs most ami elég nagy gond mivel így a Serviio annál kevesebbet ér

(#848) nylontacsko válasza bluobluo75 (#847) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Parancsolsz?

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#849) gerpetya


gerpetya
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete sikeresen használom a Serviio-t mindenhez, még az 1.3.x verziót.
Ma felfrissítettem az 1.4-re és a TV-m azt írja, hogy nem támogatott formátum (minden videóra). A TV egy Samsung UE40F6320. Az 1.3.x verzióban ugye még a Samsung C/D/E/F series volt kiválasztva a TV-hez, most viszont se a Samsung C/D se a Samsung E/F profillal nem megy (a C/D ugye nem is lenne jó, de kiv. kedvéért megnéztem). Találkozott valaki ilyesmi problémával?

Előre is köszi!

Üdv:
gerpetya

(#850) drjuris


drjuris
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég felraktam a serviio-t! Több alkalommal az alábbi hibaüzenettel találkozom: :Y

Mi lehet a probléma???

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.