Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#551) Flashget válasza Melorin (#550) üzenetére


Flashget
félisten

tv beépített médialejátszója kevés a 24p filmekhez. Ahhoz mindenképp külső lejátszó kell (BD, médialejátszó,PC+HDMI kábel)

Realme GT Master Edition

(#552) fesii válasza Flashget (#551) üzenetére


fesii
aktív tag

Ezzel nem értek egyet mert külső vinyóról eddig akármilyen durva méretű filmet elinditva probléma nélkül vitte

(#553) Flashget válasza fesii (#552) üzenetére


Flashget
félisten

BD filmről beszélünk aminek a fájl kiterjesztése, m2ts fájl? nem az mkv-ról.

Realme GT Master Edition

(#554) fesii válasza Flashget (#553) üzenetére


fesii
aktív tag

Volt olyan kiterjesztésű is igaz abból csak kettő :D

(#555) Flashget válasza fesii (#554) üzenetére


Flashget
félisten

mi annak a samsungnak a tipusa?
csak mert D7600-on nem lehet lejátszani...

Realme GT Master Edition

(#556) fesii válasza Flashget (#555) üzenetére


fesii
aktív tag

samsung....40D550
Ezekszerint lehet hazimozirol ment mert a te teved elvileg okosabb.
De meg mindig ugyemlekszem hogy vinyorol jatszottam le...

[ Szerkesztve ]

(#557) donceleger8


donceleger8
őstag

Hali. Szerintetek az, hogy az mkv akadozik, nem is igazán a kép, inkább a hang, van benne egy idegesítő csúszás bizonyos időközönként, az kodek probléma vagy valami más. Így viszont élvezhetetlen. Érdekes, hogy avi esetében és a nagyobb adatmennyiseget magában foglaló m2ts esetén nincs probléma. Én viszont mkv-t szeretnénk.
Amúgy egy pc és egy Samsung plazma tv között van ez, egy d-link dir 605l router közreműködésével.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#558) nylontacsko válasza donceleger8 (#557) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Ez az összes mkv formátumra igaz, vagy csak arra az egy filmre?

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#559) donceleger8 válasza nylontacsko (#558) üzenetére


donceleger8
őstag

Sajnos az összesre igaz.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#560) nylontacsko válasza donceleger8 (#559) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Akkor én passzolok :F

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#561) donceleger8 válasza nylontacsko (#560) üzenetére


donceleger8
őstag

Közben megoldódott a dolog, csak takarítanom kellett a gépről ilyen olyan kodekeket!
Viszont most valami más problémába ütköztem.
Igazából ma kezdtem a Serviioval és nagyon tetszik, főleg ez az online media dolog. Ki is próbáltam párat, konkrétan a Cool Sport és a Sport Live NET. Berakja szépen a csatornákat, el is tudom indítani, de kb 30-40 mp utána kiírja a tévém, hogy a hálózati eszköz leválasztva. Olyan szinten, hogy a hálózati eszközöknél nem is látja a serviiot, holott a gépen fut. Csak a tévé újraindítása után hajlandó ismét látni a Serviiot!
Mi lehet a gondja?
Köszi előre is, bárki is tud segíteni!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#562) Flashget válasza fesii (#556) üzenetére


Flashget
félisten

na most nem tudom miért 7600-at írtam..jól elgépeltem :D
D6500 és DLNA mindegy wifi vagy lan kábel nem játszotta le, de megnéztem egy 8GB-os pennel is és azt sem vitte. BD lejátszóval megoldottam ezt a gondot na meg jóval szebb a kép is mint a tv lejátszója tud előállítani.

Realme GT Master Edition

(#563) Flashget válasza donceleger8 (#561) üzenetére


Flashget
félisten

windowsban ne engedélyezd az alvó állapotot!

Realme GT Master Edition

(#564) donceleger8 válasza Flashget (#563) üzenetére


donceleger8
őstag

Nincs engedélyezve.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#565) Melorin válasza Flashget (#562) üzenetére


Melorin
addikt

Érdekes, én nem vettem észre minőségbeli különbséget. Persze ha be van kapcsolva az MPEG és a digitális zajszűrés, akkor nem csodálkozok hogy mosottabb TV-n.

(#566) Flashget válasza Melorin (#565) üzenetére


Flashget
félisten

A TV-nek vannak korlátozott médialeátszós képességei, de tudása messze van egy célhardverétől.
Amennyiben egy belépő szintű BD lejátszó mint a Pioneer 150 vagy Panasonic 120/220-al rendelkezel vagy jobbal, ott biza élesen látszik a különbség de akár egy mkv film megjelenítése között. És akkor a DVD-k felskálázásáról nem is szólva.

Realme GT Master Edition

(#567) stigma válasza Melorin (#550) üzenetére


stigma
addikt

Hát nem tudom, nekem 941ND-n N300-as van - 3 mimo antenna - ami a TV-vel egy ugyanilyen kiosztású wifi adóval(N300) csatlakozik, ami USB stick-nek nevezhető.
Én 720p-s filmeket lejátszok csont nélkül, 1080p-nél van gond, ami az általad írt bitráta.
Amúgy a wifi esetén a maximális sebesség a teljes fele szokott lenni, ennyi a max értéke ,ezt sajnos már tapasztaltam.
Kábellel szerintem mennie kellene még ha 100mbit-es,is.
Nem akarok konkurenciát ajánlani de próbálkozz úgy , hogy kábelen csatlakozol és egy PS3 media server nevű programot használsz.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#568) novoszath


novoszath
senior tag

adott egy samu 6030 as tv és ezt a progit szeretném használni a gépen lévö tartalom megosztáshoz

fox tvt miként tudom beállitani hogy tudjam nézni az adást?

ahogy látom ez proba idös verza hogy ha le jár akkor utánna anyi nem lehet használni tovább?

elöre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#569) Flashget válasza novoszath (#568) üzenetére


Flashget
félisten

először is vedd ki a pipát a mindig keressen új verzióból vagy ahogy írja.
free marad akkor is ha nem veszed meg csak pár dolgot nem lehet vele elérni, de a DLNA attól még működik tovább.

Realme GT Master Edition

(#570) novoszath válasza Flashget (#569) üzenetére


novoszath
senior tag

esetleg a fox tvt miként tudom nézni vele?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#571) Flashget válasza novoszath (#570) üzenetére


Flashget
félisten

keresőt használtad? mert volt korábban szó róla.

Realme GT Master Edition

(#572) novoszath


novoszath
senior tag

Érdeklödnék

hogy mi határozza meg a forrást hogy melyiket kell válasszam az adott stream hez mert ez nem egészen világos

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#573) martonzsolt


martonzsolt
tag

vajon a feliratokat miért nem jeleníti meg, azonos néven van mint a file csak srt kiterjesztés, pana ut50 tv, lehet a tv kavar be?

(#574) Burt1793


Burt1793
veterán

Üdv mindenkinek!
Serviio-n keresztül is nézek filmeket, amik sajnos úgy fullhd-sak, hogy szélesvásznúak. Tehát pl 1920*800 pixeles a kép.
Észrevettem, hogy az rtl úgy adja le ezeket a filmeket, hogy le van vágva a két széle szélesvásznú verziónak, így mondjuk 1550*800 pixeles lett, ami tfh 16:9-es képarányú (tehát a tv-n teljes képernyős, sokkal nagyobb élménnyel), így "teljes képernyős" lett a film. Meg tudom én ezt valahogy oldani gyorsan és egyszerűen?

Üdv.: Burt1793

(#575) fesii válasza Burt1793 (#574) üzenetére


fesii
aktív tag

Inkább a tévéd számít ebben az esetben.
A samsungnál vannak képméretezési módok... (nem vok biztos hogy ez a neve )
Jó lenne tudni milyen tévéd van....

[ Szerkesztve ]

(#576) Burt1793 válasza fesii (#575) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, f6400-de amikor a serviio-val megy a lejátszás, ez az opció szürke (értsd nem lehet rámenni... :( )
Ha megy egy csatorna, akkor tudom a képet állítani, de ott meg nem kell.
Nem lehet valahogy feltörni a tv szoftverét, hogy ki lehessen kapcsolni a képernyőt zenelejátszás alatt (és ne csak tv forrás alatt) és hogy a képméretet mindig állíthassam?

(#577) fesii válasza Burt1793 (#576) üzenetére


fesii
aktív tag

Nem ismerem a tiédet nekem még D-s van.
Servios filmlejátszás közbe nyomj a tools-ra kell lennie olyan funkciónak ahol a képet tudod állítani..
De ezek a kérdések inkább tartoznak a samsung-os topikba...

(#578) Burt1793 válasza fesii (#577) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen és ott a képméretnél van pár opció, de egyik se csinálja azt (a választhatóak közül), hogy levágja a két szélét... :(

(#579) Tegla80 válasza Burt1793 (#578) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
tv-n , menü--kép--képernyő beállítása és ezen belül van még amit lehet variálni (4.3 ról auto 16.9,meg ilyenek. )oda nézz be,hátha segít.
régebbi a tv-m de nálad is ilyen a menü szerkezet,ha jól tudom

Sony® & PlayStation®

(#580) Burt1793 válasza Tegla80 (#579) üzenetére


Burt1793
veterán

Ilyen a menü, de ez ha serviio-ról tv-zek, nem választható (szürke színű az írás)... :(

(#581) Flashget válasza Burt1793 (#576) üzenetére


Flashget
félisten

hogy ki lehessen kapcsolni a képernyőt zenelejátszás alatt

menü-rendszer-eco megoldás-energigazdálkodás-kép kikapcs
vagy
tools-energigazdálkodás-kép kikapcs

Realme GT Master Edition

(#582) ACE-


ACE-
addikt

Hogyan lehet azt megoldani, hogy a hálózati meghajtókat is listázza? Hiába adok meg neki hálózati meghajtót, nem indexeli be azokat a filmeket.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#583) dodopek válasza ACE- (#582) üzenetére


dodopek
addikt

Külön gép? Mert én úgy oldottam meg, hogy azokra a gépekre is tettem egy külön serviio progit. Így mindet látja a tv.

Más kérdés. Legjobb tudomásom szerint a serviio nincs jeszavazva, vagy más módon korlátozva. Ilyenformán ha valaki elmegy a ház előtt egy dlna képes telóval, és épp rákeres, akkor hozzáfér a tartalmaimhoz? Vagy mivel a wifi jelszavazva van, nem éri el?

Köszi a választ!

(#584) ACE- válasza dodopek (#583) üzenetére


ACE-
addikt

Igen külön gép, de pont azt szeretném elkerülni hogy több server legyen.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#585) dodopek válasza ACE- (#584) üzenetére


dodopek
addikt

Akkor nem tudok segíteni. Nekem hibátlanul megy így. Ráadásul az egyik wifi, a másik meg kábeles, mégsincs gond.

(#586) dodopek


dodopek
addikt

Tesztelte már valaki az 1.3.1 verziót? Érdemes frisíteni az 1.1 verziót?

(#587) Burt1793 válasza dodopek (#586) üzenetére


Burt1793
veterán

Én az 1.3.1-est használom, jó! :)
Van egy-két fájl, amit nem akar lejátszani, majd elkezdi a gépet szívatni, 100%-ra nyomja fel a procihasználatot.... pedig i7-es, igaz a film 1080p-s.

(#588) dodopek válasza Burt1793 (#587) üzenetére


dodopek
addikt

Az, hogy jó, még nem elég. Az 1.1 atom stabil, elvétve van csak, amit nem játszik le, szóval ez még nem ok a váltásra...

Kérdés. A Samu tv-n a források közt minden számítógép 2x van megjelenítve.Egyszer, mint win médiaeszköz, és egyszer mint serviio eszköz. Nem lehet valahogy megoldani, hogy csak egy módon, serviioként lássa? Nem lehet valahogy letiltani a win médiaeszközt?

Köszi!

(#589) Burt1793 válasza dodopek (#588) üzenetére


Burt1793
veterán

Dehogynem, kapcsold ki a windowsos fájlmegosztást. Hálózat-hálózatfelderítés... :)
Viszont így a többi gép is csak servioként látja majd a géped.
Én nem próbáltam az 1.1-et, de ez is megfelelő, csak egy-két nagyon régi 1080p-s filmet nem ismer, de ez szerintem az f6400as tv hibája, a serviio csak segíteni akar a kompatibilitási hibán.

(#590) dodopek válasza Burt1793 (#589) üzenetére


dodopek
addikt

Hát, akkor maradnia kell. Köszi a tippet.

(#591) ACE- válasza dodopek (#590) üzenetére


ACE-
addikt

Media streaming options-nál tudod kikapcsolni úgy, hogy mindent "blocked"-re állítasz.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#592) Burt1793 válasza ACE- (#591) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem free verzió van fent, itt nincs online streaming.

(#593) Flashget válasza Burt1793 (#587) üzenetére


Flashget
félisten

1.2-es tele volt buggal pörgette a procit 100%-on, kiakasztotta a túzfalat, állandóan egy exe akart a netre kapcsolódni ezért kérdezte.
Ha nem csinálsz semmit akkor nézd meg a procit pörgeti vagy sem a serviio mert ez érdekelne engem is telepítés elött. Vagy maradok a stabil 1.1-nél.

Realme GT Master Edition

(#594) Burt1793 válasza Flashget (#593) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem prögeti, folyton fut, még sok mással együtt és 0% a processzorhasználat. Ráadásul ilyenkor lemegy az órajel, végig 1600 mhz-en van a 4 mag és így is 0-1% a processzorhasználat.
Az ismeretlen anyagok konvertálását kell kikapcsolni és akkor véletlenül se kezd el konvertálni.

(#595) Burt1793


Burt1793
veterán

Miért van az, hogy egyes hangokat késve ad le a tv? Általában csak a magyarokkal van gond, az angol jó. Gépen nézve meg mindig jó a magyar is. :(((

(#596) joco83


joco83
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémával találkoztatok, hogy x264-es kódolású vidokba nem tudok beletekerni a távirányító nyilaival és a Tools opcióval sem? Samsung TV, Serviio és PC-ről elindított filmeknél. Ami nem x264-es kódolású, ott simán megy a beletekerés. Van valami ötletetek? Köszi előre is.

UE40D5000

(#597) ACE- válasza joco83 (#596) üzenetére


ACE-
addikt

Ez nekem is sűrűn előfordul, és mostanában egyre sűrűbben, gondolom a kódolások "modernizálódnak" a TV viszont nem bírja. Tegnap a Star-Trek-nél pl. az elején ahol van az a sor rózsaszín növény (valószínű a magas bitráta miatt) akadozott a lejátszás is. Sajnos az én C6000 TV-m ennyit tud. Szoftverfrissítés meg nyista hozzá... :(

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#598) Black Phone


Black Phone
senior tag

Innen,hogyan tudnám betenni adásokat serviioba?
Előre is köszönöm

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#599) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
az x264 kódolású mkv-val nem igazán akar megbirkózni a servio.
ffdshow-t felraktam.
x264-es kodeket betettem a lib mappába és megnyitottam lefutott egy ?bat? fájl de semmi egyéb.
Ötlet, hogy mért nem támogatja?

UI: Szűz win8, servio: 1.3.1

[ Szerkesztve ]

(#600) dodopek válasza fesii (#599) üzenetére


dodopek
addikt

Nekem semmi gond nem szokott lenni vele. Nem lehet, hogy a TV nem tudja kezelni? Milyen tv-n használod?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.