Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#1801) makoss válasza makoss (#1800) üzenetére


makoss
addikt

nekem végig így van:

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1802) Magga


Magga
aktív tag

Sziasztok!

Milyen wondowsos lejátszó programot tudok használni DLNA-hoz, ami pl. XBMC kinézetű, de (és itt jön a lényeg, mert az XBMC-t erre nem bírtam rávenni, egyébként jó lenne) lejátsza a DLNA szerveren generált playlisten szereplő tartalmakat egymás után?? Eddig amiket próbáltam, megálltak az első elem lejátszása után! :(((

(#1803) makoss válasza Magga (#1802) üzenetére


makoss
addikt

Szia!

A Serviio miért nem jó?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1804) Magga válasza makoss (#1803) üzenetére


Magga
aktív tag

Régebben próbáltam, de az nem egy szerver? Jelenleg Mezzmo-t használok, de akkor vetek rá egy pillantást!

(#1805) makoss válasza Magga (#1804) üzenetére


makoss
addikt

Ha még nem olvastad e topik elejét, olvasd el, hogyan kell beállítani, stb
Én a számítógép képeit, filmeit, zenéit Serviio-val nézem, úgy, hogy a gépre van kötve egy router, a router meg össze van kötve az LG 42 LA 620S Led tévével UTP CAT5e kábellel.
99%-ban filmet nézek, azt meg, hogy milyen kinézete van a Serviiónak, vagy miért nem olyan mint az XBMC, az nem nagyon foglalkoztat, mivel csak kb fél percig nézem, míg megkeresem azt a filmet amit épp nézni szeretnék. ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1806) Magga válasza makoss (#1805) üzenetére


Magga
aktív tag

De akkor te a TV-n nézed a Serviio által megosztott tartalmat??

(#1807) makoss válasza Magga (#1806) üzenetére


makoss
addikt

Filmeket igen
De a Serviio másra is jó, például streamokat is megjelenit, persze ha jó a link. (aláírásomban a lelőhelye)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1808) Magga válasza makoss (#1807) üzenetére


Magga
aktív tag

Szerintem elbeszélünk egymás mellett! Vázolom kicsit részletesebben a történetet:
- van egy "HTPC" a nappaliban, ezen plex és mezzmo server fut
- plex home theater közvetelenül a TV-re kötve hdmi-vel
- a plex adja az új tartalmakat
- a mezzmo generál véletlenszerű lejátszási listát a már látott sorozatokból, ezeket dlna-n keresztül a nappaliban lévő tv média lejátszóján keresztül nézzük ("háttérzaj"), mennek a részek egymás után
- a hálóba is szeretnék egy gépet, amin szintén futna a plex, ezzel nincs semmi gond
- kellene egy olyan lejátszó windowsra, ami a mezzmo által megosztott lejátszási listát lejátsza, hogy legyen ott is "háttérzaj" :)

Tehát egy win-es lejátszót keresek, ami szépen viszi a megosztott tartalmakat!!!!

[ Szerkesztve ]

(#1809) makoss válasza Magga (#1808) üzenetére


makoss
addikt

Akkor ide gyere

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1810) Magga válasza makoss (#1809) üzenetére


Magga
aktív tag

Folyamatosan követem a topikot, kérdésem is megírtam, de érdemi válasz (sőt, egyáltalán válasz) nem érkezett, ezért is gondoltam, teszek egy próbát itt is!
Azért köszönöm!

(#1811) makoss válasza Magga (#1810) üzenetére


makoss
addikt

Én is jártam már úgy, hogy valamikre nem kaptam egyáltalán választ, de hátha jön valaki és segít neked

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1812) RudY válasza Magga (#1808) üzenetére


RudY
addikt

Elvileg a Windows Media Center is megoldja, de van Mezzmo lejátszó is.
Azt viszont nem értem, hogy ha a tv beépített médialejátszóját használod, akkor minek listát generálni. Nálam is hasonló a helyzet a sorozatokkal kapcsolatokban, de a tv intézi folyamatosan, egymás után a részek lejátszását, nem áll meg.

(#1813) Magga válasza RudY (#1812) üzenetére


Magga
aktív tag

A hálóban lévő CRT tv-nek sajnos nincs beépített lejátszója...
Ha lenne egy okostévém a hálóban is, nem lenne probléma! :))

(#1814) szekimilu válasza Magga (#1813) üzenetére


szekimilu
csendes tag

Sziasztok!
Az HBOGO-t is meglehet valahogy oldani ezzel a programmal ?

(#1815) pjen válasza szekimilu (#1814) üzenetére


pjen
félisten

4 helyen tudod nézni ha van HBO elő fizud.Ha haverodnak van és oda adja a kódot például egy okos teló tükrözéssel is ki tudod rakni TV re.Ha van smart TV d és kódod simán megy.

(#1816) szekimilu válasza pjen (#1815) üzenetére


szekimilu
csendes tag

Van okos telóm, a tv-m pedig hálózatba köthető de nem smartos és nincs benne webböngésző sem, HBO előfizum van , erre a tükrözésre van valami aplikáció androidra ?

(#1817) eFeMeR74 válasza szekimilu (#1816) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ha van a TV hdmi csati akkor okosítsd fel a tvd (én is ezt tettem) és nincs határ :)
A kulcsszó android minipc.

MiniPC

YouTube

Jön a karácsony "ezt kell kérni" ;)

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1818) kander74


kander74
csendes tag

Sziasztok!
A Serviio-t hogy lehet magyar nyelvre állítani? Beállítom a magyar nyelvet, nyomok egy mentést (Save), újraindítom a programot és mégis marad angol nyelven. Mi lehet a probléma?

(#1819) thaeee


thaeee
újonc

Sziasztok!

Akármennyi linket próbáltam egy sem működött kivéve az ATV, meg a youtube videók. Valaki esetleg tudna adni működő linkeket. Köszönöm

(#1820) kander74 válasza kander74 (#1818) üzenetére


kander74
csendes tag

Megoldódott a probléma. A számítógép újraindítása kellett, nem csak a konzolé.

(#1821) hkari válasza kander74 (#1820) üzenetére


hkari
őstag

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy feltettem a serviio-t a gépemre, hogy megosszam a dolgaim a tv-vel és a tabletemmel. TV-n működik is minden szépen, viszont az miért lehet, hogy ha tableten rámegyek egy megosztott filmre, hogy lejátszom VLC-vel, akkor elkezdi másolni az egész filmet a tabletre.

Mit kéne beállítanom hogy ne így legyen ez?

(#1822) makoss válasza thaeee (#1819) üzenetére


makoss
addikt

Vagy az aláírásomban, vagy az iptv stream ill iptv updater kifejezésekre érdemes keresni :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1823) thaeee válasza makoss (#1822) üzenetére


thaeee
újonc

Szia!

Akármennyi linket próbálok megetetni serviio-val mindegyikre piros X el válaszol, semmit nem játszik le. Esetleg tudnál nekem/nekünk bemásolni működő linkeket.
(Személy szerint discovery link kellene, illetve skysports linkek.)

(#1824) makoss válasza thaeee (#1823) üzenetére


makoss
addikt

Ami napi frissítéssel van aláírásomban az nem csak, hogy jónak kell lennie, hanem mind jó (kék szinü)
Ha valamelyik kék szinü nem jó, akkor lehet valamit nem jól csinálsz...
Azokra meg rá kell keresni amiket betettem googleval, és elöbb utóbb meg lesz, csak időigényes mert ritka az ilyen :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1825) orwi


orwi
tag

Sziasztok. Nekem egy Lg 42 lb 679 tv-m van,mindent úgy csináltam ahogy leírtárok de sehol sem találom a tv-n a serviot. Van valamim ötletetek??

(#1826) orwi válasza orwi (#1825) üzenetére


orwi
tag

Mondjuk azt sem tudom a tv-n hogy keressem meg a Serviio-t gondolom nem a bemenetek menüben kell keresnem, mert ott nincs.

(#1827) petya2012 válasza orwi (#1826) üzenetére


petya2012
őstag

nekem LA-s van és az inputnál is jelen van
vagy az alkalmazások között a smartshare alatt-csatlakoztatott eszközök

a pc-n a megosztási központban is beállítottál mindent??

(#1828) orwi válasza petya2012 (#1827) üzenetére


orwi
tag

Oké már megtaláltam, a smartshare-ban volt.

[ Szerkesztve ]

(#1829) orwi


orwi
tag

Szerintetek mit tudok csinálni ha lejátszás közben a film állandóan megáll tölteni??Így nem fasa.

[ Szerkesztve ]

(#1830) petya2012 válasza orwi (#1829) üzenetére


petya2012
őstag

hát ez általában akkor van,ha wifin nyomod

sztem ha van rá lehetőséged,akkor inkább kábelen vigyed a netet

(#1831) makoss válasza orwi (#1829) üzenetére


makoss
addikt

UTP kábellel kösd össze ha van rá mód, korábban én is wifi-vel próbáltam, de akadozott

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1832) orwi válasza makoss (#1831) üzenetére


orwi
tag

Melyik az a UTP kábel??

[ Szerkesztve ]

(#1833) petya2012 válasza orwi (#1832) üzenetére


petya2012
őstag

bocsi hogy én válaszolok

hát a routerből viszel egy internetkábelt a tv-be

(#1834) makoss válasza orwi (#1832) üzenetére


makoss
addikt

ki kell vezetni a routerből ide:

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1835) eFeMeR74 válasza orwi (#1832) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

UTP kábel :B

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1836) orwi válasza eFeMeR74 (#1835) üzenetére


orwi
tag

Ja, így már tudom, köszönöm uraim.

[ Szerkesztve ]

(#1837) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Valakinél volt már olyan hiba, hogy a gép indulásakor a Serviio console nem indul el, hanem hibaüzenetet küld a rendszer? Már volt clean reinstall, de ugyanaz. A gép indulása után ha a serviio/bin mappában indítom külön a service majd a bat fájlokat, egyszercsak hajlandó elindulni maga a konzol is.
Van erre valami megoldás, hogy ne kelljen szórakozni vele?

(#1838) F_Zolee válasza Clemi (#1837) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kicsit háklis. Én úgy szoktam elindítani, hogy a win szolgáltatások között elindítom a serviio-t majd utána nyomom a parancsikont. Ilyenkor nincs semmi gáz.

(#1839) orwi


orwi
tag

Ha 3d filmet teszek a Serviiora, letudja játszani a tv??

(#1840) F_Zolee válasza orwi (#1839) üzenetére


F_Zolee
veterán

Miért nem próbálod ki? :)

(#1841) orwi válasza F_Zolee (#1840) üzenetére


orwi
tag

Az lesz, csak szerettem volna tudni, hogy érdemes-e vele foglalkozni. :)

(#1842) makoss válasza orwi (#1839) üzenetére


makoss
addikt

Igen :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1843) lorcsi válasza orwi (#1839) üzenetére


lorcsi
veterán

igen, gond nélkül

(#1844) zoyka


zoyka
újonc

Sziasztok!

Az UTP kábel az online tartalom akadozását, illetve az eszköz leválasztását is megakadályozná? Nekem a sajátgép tartalma tökéletesen megy wifin, az online tv-vel vannak problémáim. Akadozik, illetve eszköz leválasztva hibaüzenet gyakran. Az UTP megoldás lehet erre? Köszi.

(#1845) RudY válasza zoyka (#1844) üzenetére


RudY
addikt

Valószínűleg igen, de legalább CAT5e jelölésű legyen (vagy ettől fölfelé, 6-7).

[ Szerkesztve ]

(#1846) F_Zolee válasza RudY (#1845) üzenetére


F_Zolee
veterán

Miért nem cat10(tudom nincs) amikor ki sem használja a tv még a cat5-t se? :F
Jó az alap kábel is neki.
Attól független vehet ha majd egyszer mással kihasználja.

[ Szerkesztve ]

(#1847) zoyka


zoyka
újonc

UTP kábel kipróbálva, nem változott semmi. Továbbra is eszköz leválasztva, illetve azt üzeni, hogy ellenőrizze a hálózati kapcsolatot. Nem azonnal, hanem változó időnként. A gépről mindent lejátszik akadás nélkül wifin. Lehet az 25 gigás FHD is. Az online tartalommal vannak a bajok. Lehet az probléma, hogy fenn van az allshare is? Akadhat a kettő? Bár azt tapasztaltam, hogy csatorna függő a dolog. Van ami nagyon sokáig megy, míg a másik pár perc után szétkapcsol.

(#1848) lorcsi válasza zoyka (#1847) üzenetére


lorcsi
veterán

fölösleges kettő is, szedd le az allshare-t
a serviio amúgy is sokkal jobb

(#1849) orwi válasza makoss (#1842) üzenetére


orwi
tag

Akkor légyszi segítsetek, mert mindig megáll a lejátszás. Mit csináljak? Ti ezt a problémát hogy oldjátok meg?

(#1850) F_Zolee válasza orwi (#1849) üzenetére


F_Zolee
veterán

Frissítést toltál már a tv-re? Nekem érdekes módon volt, hogy a sima filmet se játszotta le folyamatosan pedig ótvar szar minőségben volt és mégis meg-megállt. Aztán idővel megjavult. :F

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.