Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#701) ACE- válasza fesii (#700) üzenetére


ACE-
addikt

Nem to'm nekem miért nem megy :(

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#702) falco1 válasza ACE- (#701) üzenetére


falco1
tag

A NASA live stream, vagy bármely más online stream megy a serviio-n keresztül ?

(#703) ACE- válasza falco1 (#702) üzenetére


ACE-
addikt

A Youtube megy, a NASA amit linkeltél nem.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#704) falco1 válasza ACE- (#703) üzenetére


falco1
tag

Akkor ezek szerint ez tényleg generális serviio probléma nálad. Mégpedig az alapértelmezett, plugint nem igénylő (tévedtem, ugyanis a szimpla live streamek nem igényelnek semmilyen plugint, kipróbáltam) Live stream típusú cuccok nem mennek nálad. A youtube ugyanis igényel plugint. Csak a biztonság kedvéért megkérdezem, hogy az új online tartalom hozzáadásakor az első mezőt (Source type) átállítottad Online/RSS atom feed -ről 'Live stream' -re ? A youtube gondolom 'Online/RSS atom feed' vagy 'Web Resource' beállításokkal megy.

Szerintem próbáld meg egy szűz serviio telepítéssel megnézni a dolgot (üres plugin könytár). Én a napokban raktam fel egy teljesen 'gyári' állapotú serviio-t egy ismerősnél a Samsung TV-jéhez (2012-es modell) ás a Live stream típusú http tartalmak pl. NASA stream egyből mentek.

(#705) ACE- válasza falco1 (#704) üzenetére


ACE-
addikt

A Live stream-re átállítottam, majd megprobalom laptopon, hogy ott mit kezd vele. Az a furi, hogy vlc-ben nem is tudok hangkartyat kijelölni a hangnal, csak a webkamera mikrofonja megy. Ez sem tudom hogy mitol lehet...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#706) kukucskad


kukucskad
tag

Sziasztok!

Valaki tud arra alternativat hogy hogyan tudnek iphone-rol live videot streamelni a tv-re? A laptoprol tokeletesen mukodik a serviio de ha nincs nalam a gep iphonerol is jo lenne neha.. Minden alternativat meghallgatok :)
Koszi

(#707) falco1 válasza ACE- (#705) üzenetére


falco1
tag

Win Vista/7/8 esetében már nem a hangkártyát kell látnod, hanem a bemeneteket külön-külön.

Ha nem látszanak, akkor ellenőrizd, hogy maga a rendszer látja-e őket. A 'stereo mix', 'what you hear' vagy hasonó nevű virtuális bemenetek csak gyártói driverrel szoktak elérhetők lenni ( akkor is csak úgy, ha engedélyezed, hogy mutassa a letiltott eszközöket), a default windows HD audio driverrel nem. Márpedig ezek szükségesek ahhoz, hogy a PC hangjait fel tudd venni vagy ki tudd küldeni streamre.

Szal nézd meg, hogy a windows látja-e.

Ha itt sem látszanak, baj van. Akkor ellenőrizd, hogy az eszküzkezelőben legalább látszik-e az audió eszköz.

(#708) ACE- válasza falco1 (#707) üzenetére


ACE-
addikt

Semmilyen hangkartya drivert nem raktam fel, csak amit a Win7 felrakott, azt hasznalom. Akkor ez lehet a gond? Az alaplaphoz adott drivert kéne felraknom? Vagy ha van frissebb, akkor azt?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#709) falco1 válasza ACE- (#708) üzenetére


falco1
tag

Igen, ezt kéne tenned. (Ízlés kérdése, hogy melyiket. Ha tudod ki az audio chipset vendor, akkor töltheted a legújabbat. Ha nem, akkor egyszerűbb előbb betenni az alaplap CD-jét, azután úgyis kiderül)

[ Szerkesztve ]

(#710) ACE- válasza falco1 (#709) üzenetére


ACE-
addikt

Asus weboldaláról le van toltve a legújabb (nincs dvd olvasóm) ugyhogy ha hazaerek megprobalom azt felrakni.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#711) ACE-


ACE-
addikt

Sajna hiába raktam fel az audio drivert, nincs nekem ott semmilyen audio eszköz. De nálam még olyan refresh list és Configure gomb sincs...

Hupsz, és ahogy leírtam már kiderült hogy mi van. A Recording devices-nél van olyan, hogy nyomsz jobb gombot, és "show disabled devices" és ott volt Disabled a "Stereo mix" bár fingom sincs miért, mert sosem használtam... meg itt sosem állítottam semmit... Most már látszik a VLC-ben a hangeszköz, bár configure gomb akkor sincs...

Ezek vannak nálam:

Hang
vlc
management

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#712) falco1 válasza ACE- (#711) üzenetére


falco1
tag

Egyik sem fontos. Az a lényeg, hogy a ' Hangezköz neve' legyen beállítva a stereo mixre. Ezen keresztül már menni fog a PC hangja a streamre. Most már csak a serviio problémát kell megoldani :)

(#713) ACE- válasza falco1 (#712) üzenetére


ACE-
addikt

Pedig nem megy, Megnéztem nincs elnémítva és fel van hangosítva, de nem megy át a hang, telefonnal kiprobaltam. :-(

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#714) ACE-


ACE-
addikt

Na király, újraraktam a Serviio-t, és nem ment, erre gondoltam egyet, Generic-re állítottam át, ott elindult a NASA-s stream, kb. 10 mp-ig ment, majd megszakadt. Most a C6000-es Samsung TV-mhez a beállításomat átállítottam B-series-re, és így megy szépen a NASA stream... Szóval nem értem, eddig mindig C,D,E,F-es szériára állítottam, úgy ment is minden MKV, vagy avi videó, ts is. De ezek szerint a stream-et nem szereti...
Na most meg a VLC ahogy akarnám a műsorszórást indítani lefagy... Király, valahogy ez nekem nem akar összejönni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#715) ACE- válasza ACE- (#714) üzenetére


ACE-
addikt

De ha B-re állítom, illetve most már sehogy sem akar megjelenni az a bejegyzés, amivel a desktopot streamelhetném, próbáltam már törölni, és újra létrehozni, nem jelenik meg, nem látom a TV-n... :(

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#716) falco1 válasza ACE- (#713) üzenetére


falco1
tag

Ok, akkor állítsd be a Windows 'Recording devices' paneljén úgy hogy jobb klikkelsz a 'stereo mix' eszközön hogy az legyen az alapértelmezett felvevő eszköz, és az alapértelmezett kommunikációs eszköz is. Ezután probálj meg lejátszani bármilyen audio fájlt, és nézd meg, hogy a panelen a stereo mix eszköz melletti volume meter jelzi-e, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#717) makoss


makoss
addikt

Sziasztok!
Ezzel a Serviio-val szeretnék átküldeni fájlokat de nemigazán értem hogyan működik ez, megjelent a servioo ablaka de amiket megnyitnák mappákban videót képet stb nem jelenik meg, tök üres pedig benne vannak a fájlok
Másik kérdés, hogy ha mégis menne a Servioo azt hogyan tudom az LG LA 620S tévén megjeleníteni?
Köszönöm!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#718) Wonderboy9


Wonderboy9
csendes tag

Ugyanez a problémám, lg 640S , csak a 3 mappát látja ,illetve ha berakok új mappákat azokat nem frissíti :S

(#719) Ejelhar válasza makoss (#717) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szia,

ezt kéne megpróbálni:
a Serviio konzolon a Médiagyűjtemény" lapot választani, majd azon belül a "Megosztott mappák"-kat.

Itt van egy olyan gomb: "Kényszerített frissítés".

Ezt kéne rázavarni, de előtte ugyanezen a lapon a "Mappa" ablakban (itt vannak a források ugye) ellenőrizni, hogy a megfelelő médiatípus (videó,zene,kép) be van e jelölve a forráshoz, illetve a legutolsó oszlopban is van e pipa. Az jelzi a Serviionak, hogy itt is keressen új tartalmakat.

Ugyanitt az "Állapot mutatása" gombra kattintva látjuk a frissítés menetét.

Amúgy meg a megjelenítés lapon a "Mappák" feltétlenül legyen aktív, eszerint is mutassa. Azért, mert a "Filmek" vagy "Sorozatok" részbe csak azokat rakja bele a Serviio, amikhez metaadatokat talált a neten.
Ha éppen nem, akkor ezekben a mappákban nem is fog megjelenni. Vagy azért mert nincs, vagy azért, mert nem jól lett elnevezve az adott film/sorozat, vagyisk nem tudta mihez kéne lehúzni adatokat.

(#720) makoss válasza Wonderboy9 (#718) üzenetére


makoss
addikt

nállam semmit nem lát pedig nem kéne kinlódnia hihetetlenül kicsi fájlokat próbálnák átküldeni kezdésnek! :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#721) makoss válasza Ejelhar (#719) üzenetére


makoss
addikt

Ott nem aktív, hanem minden sorban: "kategória megjelenítése" van

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#722) makoss


makoss
addikt

Az ég adta világon semmit nem jelenít meg a Serviio, valaki tudna használható progit adni LG LA 620S tévéhez? Köszönöm!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#723) fesii válasza makoss (#722) üzenetére


fesii
aktív tag

Látom elég gyorsan feladtad :) Tuti van lg-s topik ahol elmondják neked, hogy az lg megosztóját milyen néven nevezték el

(#724) makoss válasza fesii (#723) üzenetére


makoss
addikt

nem gyorsan, kicsi fálokat küldenék át egy olyan géppel ami még a mai napig is turbó gépnek számít, a türelem így sosem volt az erős oldalam, a router sem egy gagyi, kellene a Serviio-nak lennie egy olyan párosító beállításnak ami összehozza a tévét és a progit de ez hiányzik belőle :(
valószinü törölni fogom, semmi hasznát nem veszem sajna

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#725) ACE- válasza makoss (#724) üzenetére


ACE-
addikt

Valamit félreértettél, a Serviio nem klasszikus fáljmegosztási progi, ezzel kifejezetten médiákat (zene, film, kép) lehet átvinni egy DLNA képes készülékre. A DLNA sem fájlmegosztást támogat, hanem média lejátszást.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#726) makoss válasza ACE- (#725) üzenetére


makoss
addikt

az tök mindegy, nem működik sehogy!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#727) RudY válasza makoss (#717) üzenetére


RudY
addikt

Az alapteszt mindig érvényes: Serviio konzolon a Távoli fül, majd a Média Böngésző megnyitása. Amennyiben megjelenik az a tartalom, amit látni és láttatni szeretnénk, akkor a beállítások rendben vannak, nincs más, mint minden létező biztonsági programot kilőni (tűzfal, spyware, antivirus, malware, security stb.)! Utána kiderül, hogy kap-e valamit a tv.
A böngészőben nem jelenik meg normálisan, vagy sehogy, akkor lehet tovább bogarászni a beállításoknál, amíg nem sikerül minden, és/vagy [Serviio Support & Help ‹ LG]

[ Szerkesztve ]

(#728) lkristóf válasza falco1 (#689) üzenetére


lkristóf
senior tag

Szia én is ezzel a módszerrel próbálkoztam, Sony Bravia KDL-32EX520 TV -n. Laptop képernyőjét próbáltam megosztani, több kevesebb sikerrel. 1366x768 felbontást akartam streamelni, ami sikerült is részben de becsíkozza a képet, ha viszont 800x600 -ra vettem a felbontást úgy már sikerült csak úgy ugyebár eléggé rossz a minőség. Ez a laptop felbontás már nagy lehet a programnak vagy mi lehet a gond?

Más:
A Serviio -val meg majdhogynem tökéletesen működik a filmnézés annyi a probléma, hogy ha újraindítom a gépet vagy kilépek a programból és visszalépek akkor már nem működik, a TV -n már nem látom a szervert. Újratelepítéssel megoldódik a probléma, nem vészes fél perc se kell és feltelepül csak kicsit idegesítő. A feliratokat nekem nem hozza be alapból a tv ezért van a programban ilyen lehetőség, hogy "burned-in subtitle" az rá is rakja a feliratot, de elég sok filmet még jobban széles vásznúbbá teszi, ezért ezt a lehetőséget sajnos hanyagolom. Eddig ez a legjobb program ami így képes lejátszani a filmeket. Egyébként ez a TV nem is támogatja az mkv -t de így Serviio -val lejátsza (Full HD -t is), pendrive -ról nem.

(#729) RudY válasza lkristóf (#728) üzenetére


RudY
addikt

Akkor ez nálad is bejön: ...minden létező biztonsági programot kilőni (tűzfal, spyware, antivirus, malware, security stb.)! Egész pontosan: Make sure you open TCP 8895 and UDP 1900 ports in firewall. If you are using Windows Firewall these will be open for you automatically by the installer. Firewall (included with some antivirus SW) could be one of the reasons your device cannot connect to Serviio.

(#730) falco1 válasza lkristóf (#728) üzenetére


falco1
tag

Szia,
a későbbi posztok egyikében
utaltam rá, hogy a kódólásnál a legtöbb kodeknél gond ha a vertikális/horizontális pixelszám nem osztható legalább néggyel. Az 1366 esetében pedig ez a helyzet. Próbálkozz az 1360 értékkel inkább.

Feliratos filmeket a Sony TV-k esetében tapasztalatom szerint a PS3MS jobban kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#731) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

vki segítene ezzel a serviio-val kapcsolatban

telepítettem meg minden,de a tv-n nem látszódik semmi
a tv-n hol kell keresni,beállítani(LG),a PC-n kell valamit állítani??

köszi a segítséget

(#732) petya2012


petya2012
őstag

sajnos már nem tudom szerkeszteni az előzőt

annyit már sikerült elérnem,hogy a tv-m látja a pc-t,de sajna kijelölltem egy egész mappát,de semmilyen filmet nem lát belöle

(#733) dr.bubo válasza petya2012 (#732) üzenetére


dr.bubo
őstag

Serviio konzol-->médiagyűjtemény: itt kiválasztod azt a mappát amit megosztani akarsz, kipipálod, hogy milyen fájlok legyenek a mappában megosztva (audio, film, stb.)
Utána rányomsz a kényszerített frissítésre. Ekkor a serviio beolvassa a megosztott fájlokat (ez percekig is eltarthat).

TV-->smart-->smart share-->csatlakoztatott eszközök->serviio->video (ha filmet akarsz nézni)->folders->itt már a megosztott mappa fog látszani.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#734) petya2012 válasza dr.bubo (#733) üzenetére


petya2012
őstag

sikerült,köszi

itt nem lehet beletekerni valahogy a filmekbe??van rá lehetőség???

feliratot levenni??

[ Szerkesztve ]

(#735) petya2012


petya2012
őstag

és ha nem megy a PC akkor is lehet ezeket nézni a tv-n???vagy menni kell a PC-nek hozzá??

(#736) dr.bubo válasza petya2012 (#734) üzenetére


dr.bubo
őstag

Az ok gomb melletti jobbra-balra gombokkal lehet beletekerni.
Qmenü videóbeállítások-ban tudod a feliratot váltani, hangsávot nem. mkvToolnix-al, ki tudod szedni a felesleges hangsávot, feliratot.
A pc-nek mennie kell mikor DLNA-n nézel filmeket. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#737) petya2012 válasza dr.bubo (#736) üzenetére


petya2012
őstag

oké,köszi mindent

(#738) lkristóf válasza RudY (#729) üzenetére


lkristóf
senior tag

Köszi ez meg is oldotta a folyamatos újratelepítéses problémát, most már működik újraindítás után is. ;)

(#730) falco1 Ha a gépnek a felbontását 1360x768 -ra állítom, ahogy mondtad, úgy működik most már csak annyi a probléma, hogy 16:9 -re állítva is rak fekete csíkot alulra, felülre. Majd próbálgatom még, ha az alap Asztal megosztást indítom VLC -ben akkor azzal tökéletesen kihúzza széltől szélig a képet csak ugyebár ott nem lehet hangot választani, és többet késik mint a Screen Capture Recorder.

Köszi az eddigi segítséget mindenkinek!

(#739) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

vki tudna digisport2-höz linket erre a online forááshoz

találtam itt egy táblázatot,de vmit elrontottam és nem tudom kimásolni

na meg vki segíthetne,hogy azt hogy kell beállítani

(#740) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Már asszem a 2. napja szenvedek a Serviio-val de még eddig nem láttam eredményét, ha valaki tud segítsen,
amit eddig el tudtam érni az a következő:
feltelepítettem a Serviio-t
előtte az FFDshow kodeket
még előtte a win 7 64 bites oprendszer is le lett takarítva (újra lett telepítve SSD-re)
az LG 42 LA 620S érzékeli a Serviio programot, eddig általam nem látott főmappákat jelenít meg többet, mindegyikben egyforma 1 darab lila "felső mappa" névvel mindegyikben :(
Ha tud valaki kérem segítsen
Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#741) petya2012 válasza bluobluo75 (#740) üzenetére


petya2012
őstag

helló

bár nem vagyok nagy guru

a médiagyűjtaménynél hely hozzáadása,kikeresed azt a mappát,fájl-t amit szeretnél megosztani,majd pipa az összes négyzetbe és kényszerített frissítés

ja és a pc-n engedélyezni kell a megosztást

nekem így műkszik :)

(#742) bluobluo75 válasza petya2012 (#741) üzenetére


bluobluo75
őstag

a kényszerített frissítés az alapból a program nyomta be, halvány így rá sem tudok nyomni
pc-n megosztást hol?
ha erre gondolsz így van beállítva

(#743) petya2012 válasza bluobluo75 (#742) üzenetére


petya2012
őstag

ott jobbra lent kattoltál a mentésre??

mert csak utána lesz a kényszerített frissítés oké

(#744) bluobluo75 válasza petya2012 (#743) üzenetére


bluobluo75
őstag

Jelenlegi beállítást látod amit tegnap állítottam be
más?

(#745) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Most nem akarom sértegetni a Servio-t de jelenleg ennyit ér:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#746) petya2012 válasza bluobluo75 (#745) üzenetére


petya2012
őstag

de a serviió-ban kattoltál, a mentésre,miután betallóztad a mappát és kipipáltad a kis kockákat??

(#747) bluobluo75 válasza petya2012 (#746) üzenetére


bluobluo75
őstag

legelőször egy kb 50GB össz LETÖLTÉSEK mappát állítottam be ahova mentek eddig is az utorrent letöltések, ez nem jött be, aztán létrehoztam egy jóval kissebb mappát amiben csak 2 kisebb méretű videó volt összesen 64 MB, de ezt sem küldte :( direkt olyan mappát lőttem be amilyen a tévén volt látható "Filmek" mappát, háátha abba teszi bele
na most ilyenkor mi van???
nem értem ezt a Serviiót

[ Szerkesztve ]

(#748) petya2012 válasza bluobluo75 (#747) üzenetére


petya2012
őstag

hát passz

nekem legalább 500 GB van most megosztva

esetleg routergond nem lehet nállad??

(#749) bluobluo75 válasza petya2012 (#748) üzenetére


bluobluo75
őstag

tökéletesen megy a router, netezni telefonon és a most beálítandó tévén is tudok, tehát ha van net, átküldésnek is lennie kéne
kiszolgálás--átkódolás Serviion nem kell átállítani?
windows temp mappa van megadva

(#750) nylontacsko válasza bluobluo75 (#747) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Nem értem....
Gyakorlatilag hasonló formában osztom a Serviio-n a dolgaimat.
Torrent megy nálam is. Készítettem mappákat filmnek, zenének külön a letöltésekhez (a letöltéskor ezekbe a mappákba mentek). Ha végzek a filmekkel, zenékkel a visszatöltés előtt, akkor törlés. Ha nem akkor teszem át másik mappákba (szintén megosztva), hogy majd később megnézzem, meghallgassam őket.
Nálam minden hibátlanul megy. Külön a zenék, külön minden. Én pl. kiszedtem az összes felesleges mappát, mert nem előadóra, meg mit tudom én, rendezőre szűrök a mappákban, hanem egyszerűen csak a Mappákra.
Semmi hókusz-pókusz nem kellett, a TV (Samsung ES6100) tökéletesen látja a Servioo-t.
Ez legyen bármelyik korábbi, vagy éppen a legfrissebb verzió.
Kipipálva minden ahogy kell.
...és ez így néz ki nálam:

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.