Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#101) eFeMeR74 válasza Attiba (#95) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Csak a FixTV :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#102) mfranky válasza eFeMeR74 (#98) üzenetére


mfranky
őstag

A win7 folyamatosan frissít persze, java frissítés is előfordulhatott simán. Van valami köze ahhoz, hogy a tv-n milyen ikonnal jelenik meg a serviio? Mert van amikor a "saját" sárga nyilas ikonját használja a tv, van amikor semmilyet, és van amikor meg szgépet jelenít meg, mint allshare eszköz...
Az eszköz egy laptop, 2 maggal, de eddig nem volt vele probléma...
A másik kérdésem, h a 15 nap letelt, nem lehet, h ez zavar be? Újra kell telepíteni a serviio-t?

Köszi a választ! :R

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#103) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Kövezzetek meg de nekem kicsit szájbarágósabban kellene elmondani. :)
Servio fenn. plugis mappát telepakoltam a mai frissitéssel. eFeMeR74 hozászólást gondoltam lemásolom.
Minden ok ott a pipa.
Go tv elé servió elindit online forrásokat elinditom a fix tv-t erre azt írja ismeretlen kodek (vagy valami hasonlót)
Vissza gép elé oké feltelepítem ezt az ffdshow-t na itt akadtam el. Kidobott nekem négy ikont audio videó stb...
Melyiket kell megnyissam és mit állítsak ott?
Válaszokat és türelmeteket előre is köszi :) :R

(#104) eFeMeR74


eFeMeR74
senior tag

Na akkor kezdjünk tiszta lapokkal:)
Mivel én nem látok bele senki gépébe ezért lehetnek problémák. (Nálam a auto frissités ki van kapcsolva a gépen, ha kell én frissítem, mert nem minden frissítés jó és telepakolja a gépet minden feles, lassító cuccosal)
A lényeges lépés a telepítés -ha nem akartok fennakadást az első hozzászólás Linux Serviio érdemes nyomonkövetni azzal a különbségel, hogy MS rendszeren egy csomo lépést egyből lehet megcsinálni.
A lényeg, ha már mindenféle codec, filter, stb van a gépen akkor azt le kell pucolni a mondjuk a revo uninstall progival és a következő képpen kell feltenni a serviiot.

1. FFDShow telepítése (full-semmit nem állítunk- custom) [link]
2. x264 codec: [link]
3. Java 32-bit platform (ez be tud kavarni rendesen mivel a serviio is java alapú platform): [link]
4. serviio : [link]
5. Plugin mappába groovy fileok bemásolni, vagy komplett pack berakása:)

Opcionális nem kötelező VLC Player: [link]

A többi beállítás stb, már ugyebár levan irva, képi segítséggel :)
Ennyi, ha a hálozat (wfi,router) megfelelő akkor müködnie kell :)

U.I a TVn megjelenő icon mindig a serviioé, ha nem ott valami bibi van. Esetleg a javaval összeakad. Ha valami müxik nem kell frissíteni állandóan :)
A start serviio.exe néha nem árt kézzel inditani, valamint egy serviio szerver leállítás, újrainditás is szokott segíteni :)
Ha a serviio lejár nem kell vele foglalkozni megy tovább, de ha valaki akarja vegye meg nyugottan :)

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#105) Flashget


Flashget
félisten

Mai dátummal frissitették a plugint!

Realme GT Master Edition

(#106) Attiba válasza eFeMeR74 (#101) üzenetére


Attiba
tag

Thx :R

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#107) Krityu válasza Flashget (#105) üzenetére


Krityu
csendes tag

Ezt frissítették:
SvtPlay - 19/02/2013

A RedTube-ost viszont nem rakták bele!
[link]
Tesztelve a frissített működik újra.

(#108) eFeMeR74 válasza Krityu (#107) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Web erőforrás -ként kell megadni

URL: http://www.svtplay/kanaler

Bővebb infó: SVT Play

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#109) _Karesz_


_Karesz_
tag

Sziasztok, tegnap vettem egy utp kábelt a tv-mhez, rádugtam a routerre és elkezdtem valami jó programot keresgélni, amivel meg tudnám osztani a gépen lévő tartalmakat, mivel a samsung sajátja nem működött nekem, eljutottam ide a samsung topicból. Érdekes ezek a netes tvmegosztós dolog, bár sokminden homályos még egy kicsit nekem a témában. Igazából a HD adások érdekelnének és találtam is párat, viszont a többséget nem nagyon akarja lejátszani a tv. A korábban linkelt 3D csatorna viszont nagyon jó.

(#110) eFeMeR74


eFeMeR74
senior tag

Magyar Filmek ( 1930-1950 ) Fekete-Fehér 170 film :)

Forrás tipusa: Online RSS/Atom forrás

Forrás URL: http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Magyar Filmek/uploads?v=2

Megjelenítési név: Magyar Filmek (1930-1950)

Eredeti web : Magyar Filmek

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#111) localhost válasza eFeMeR74 (#110) üzenetére


localhost
Közösségépítő

URL-ben szóköz? :((

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#112) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni (újra :( ).
Alapvetően Serviio-val nézem a filmeket a Tv (Panasonic TX-L32E5E), viszont van néhány mkv, aminek nem sikerül a lejátszása (a hang meg folyamatosan, a kép meg sem jelenik, vagy ugrik 5-10 másodpercet).
A Transcode opció sem segít ezeken a filmeken, ugyanúgy sikertelen a lejátszás. Amik működnek, azok transcode nélkül is mennek simán, működik a hangsáv váltás/felirat/stb.
A 'hibás' filmeket csak Universal Media Server segítségével tudom transcode után streamelni a TV-re...Mondanom se kell, ez terheli a gépet rendesen, amit nem szeretnék.

A kérésem a következő lenne: feltöltöttem egy jól és egy rosszul működő film MediaInfo logját ide.
Ha esetleg van köztetek hozzáértő, aki megnézné, és ez alapján lenne tippje, hogy tudok-e valamit tenni, kérem segítsen.

Előre is köszönöm :)

kiegészítő info: a jól működő filmek simán mennek külső HDD-ről is a TV saját lejátszójával, míg a hibásak ugyanúgy nem lejátszhatók.

(#113) eFeMeR74 válasza m0ski (#112) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Hali!

Milyen OP rendszered van 32-64 bit WV,W7,W8,XP?
Valamint ahogy látom a X264 .mkv vel van problémád rakd fel a legújabbat belőle?
És a serviioban engedélyezd az átkódolást lehetőleg stereora lekeverve:) ha nem gond
DTS hangsávos HD és FullHD inkább külső merevlemezről:)
És remélem egyébként fent van a FFDShow ill amik kellenek, mert nálad, ahogy elnézem codec ütközés is van:)

És a legfontosabb, ahogy elnézem a TVd nem szereti a 24fps képkockás filmeket itt lesz a bibi.

Jó: Frame rate : 23.976 fps
Rossz: Frame rate : 24.000 fps ezért akadozik ill. nem játsza le :)

Pedig megnéztem és az adatlapján szerepel:
24p Film megjelenés/Smooth Film
VIERA Connect (Net TV)
Social Networking TV (Faceboook/Twitter)
VIERA Remote App Support
Smart VIERA Engine Pro
Vivid Colour Creation
Skype
DLNA
Vezeték nélküli LAN: Ready
USB lejátszás (JPEG, MP539,0 DIVX HD)
USB kapcsolatok: USB HDD / Háttértár / Billentyű / WiFi

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#114) eFeMeR74 válasza eFeMeR74 (#113) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Itt kaphatsz választ, ha esetleg a TV kell beállítani valamit: [link]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#115) m0ski válasza eFeMeR74 (#113) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

Win7 64 bit.
Serviio mellett ffdshow van fent, illetve x264, ahogy egy korábbi leírásban is szerepelt.
Az x264 esetében (free-codecs-ről szedtem), az egy szem darab exe fájlt hova rakjam? Ahogy néztem, az egy parancsoros eszköz. Próbából beraktam a Serviio lib mappájába, de nincs különbség.

Ha a 'hibás' filmeket Universal Media Server programmal akarom lejátszani, ami ffmpeg-el ellentétben mencodert használ, akkor ott hibátlanul megy; leszámítva azt az "apróságot", hogy ilyenkor elég rendesen terheli a gépet.
Serviioban hiába engedélyeztem az átkódolást, nem történt semmi.

(#116) m0ski válasza eFeMeR74 (#113) üzenetére


m0ski
aktív tag

24p témához:

Megnéztem a többi 'hibás' film infoját is, tegnap sikerült pont azt kiválasztanom, ami 24 fps, az összes többi 23.976 fps. Tehát nem gondolom, hogy ez okozná a problémát.

A jól működő filmek közül a DTS hangsávos és FullHD anyagok gond nélkül mennek egyébként gépről streamelve, illetve USB eszközről is.

A hibás anyagok esetén csak az átkódolás segít, ezeket USB eszközről sem tudom indítani.

Mivel a Panasonic által elutasított filmeket gond nélkül le tudom játszani egy Samsung TV-n USB-n keresztül (nincs DLNA, se hálózat), ezért arra gondoltam, hogy hátha a Pana nem tudja ezeket átkódolni. Lehetséges ez?! :F :F

(#117) Silent77 válasza eFeMeR74 (#110) üzenetére


Silent77
veterán

Nála nem jelenik meg a listában. :(
A redtube se megy, látszik, de nem indul.
Másnál jók?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#118) eFeMeR74 válasza m0ski (#115) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

x264.exe filt a serviio bin mappájába tedd, de nálad a 24p megjelenítésel van gond :(
Ha jól vettem ki akkor a serviio megjeleniti néha csak akadozva. Ezért gondoltam, hogy esetleg lehet nálad codec ütközés is.
Ha mencoderel müxik próbáld berakni az mencodert is [link] a serviio bin mappába. És egy teljes pucolás (ccleaner,revo) után indits mindent újra.
Valamint lehetőleg engedélyezve legyen az összes .exe file futatása a bin mappából. Egyesével indulhat nehogy a tűzfal blokkolja valamelyiket, ha blokkol akkor engedélyezd.
Egy próbát megér.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#119) m0ski válasza eFeMeR74 (#118) üzenetére


m0ski
aktív tag

Egész biztos, hogy bin mappa? :U
Mert ott a Serviio batch állományai vannak, meg exe fájlok. Az ffmpeg és mindenféle jar állományok pedig a lib-ben. Az ffmpeg miatt gondolom, hogy ott lenne a helye az x264-nek és az mencoder-nek is. De lehet hogy rossz a gondolatmenet.
Takarítás megvolt többször is, nem hozott változást, illetve a tűzfalon is engedélyezve vannak a fájlok.

Mint ahogy a #116-ban írtam számítógéptől független ezeken a filmeknek a lejátszhatatlansága :((

(#120) eFeMeR74 válasza Silent77 (#117) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Hát a redtube az nagyon necces néha megy néha nem. Szerver érzékeny :) sokan lógnak rajta. Nálam pl 1 hete nem megy a HustlerHD pedig müxik csak szintén sokan lógnak rajta.

A magyar filmek linkjét javítom így már megfog jelenni :)

URL: http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/UCWEUWyHgbbro9Q5MAwFw0GQ/uploads?v=2

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#121) eFeMeR74 válasza m0ski (#119) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

jogos lib :), de elméletileg igyis megtalálja :) a lényeg ott legyen.
Egyenlőre több ötletem nincs, de specifikusan kérdezz ill nézd meg a TVdhez tartozó már linkelt fórumot, hátha jár más is ebben a cipőben.
Nekem samum van :)

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#122) Silent77 válasza eFeMeR74 (#120) üzenetére


Silent77
veterán

Kár, pedig jó. ;]
Igen a hustler se megy pár napja.

Köszi a Magyar film linket! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#123) m0ski válasza eFeMeR74 (#121) üzenetére


m0ski
aktív tag

Köszönöm a segítséged, ha más nem segít, ott rákérdezek :R

(#124) eFeMeR74


eFeMeR74
senior tag

Castle sorozat

Forrás: Online rss/atom
Forrás URL: http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/UCIeupvmFxyh2LTf1N7AgDbA/uploads?v=2
Megjelenites: Castle

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#125) Minstrel


Minstrel
senior tag

Sziasztok, egy ustream stream-et bele lehet tenni valahogy a serviio-ba? Találtam egy ustream URL converter-t, be is tettem élő adatfolyamként már tegnap este, de még mindig nem jelent meg.

(#126) c805 válasza eFeMeR74 (#22) üzenetére


c805
tag

Nagyon szuper a topik,megcsináltam mindent ahogy írtad és remekül működik. :R :C

(#127) eFeMeR74 válasza Minstrel (#125) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

ustream.groovy plugin bent van a serviio plugin mappában?
Minden úgy van fent ahogy kell? Milyen URL címet adtál meg a serviionak. Ha megadtad ellenőrizve van(zöld pipa van?:) )
Valahogy igy kell megadni a serviionak:

utána miután a converter végzett a RTMP URL hosszú linket adjuk be a serviionak (élő adatfolyam) amit ellenőrzünk. ha zöld a pipa minden oké- működik-örül-néz :))

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#128) eFeMeR74 válasza Minstrel (#125) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ustream converter: http://piscui.webear.net/ustream.php

Ustream link: Ustream TV

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#129) Flashget


Flashget
félisten

java frissült nálam és a serviio nem is működik.
Közben látom már van serviio 1.2 is.

Realme GT Master Edition

(#130) Minstrel válasza eFeMeR74 (#127) üzenetére


Minstrel
senior tag

Benne van a ustream plugin és szerintem pont így csináltam meg én is, de akkor nem akart működi, most kipróbáltam az űrállomás közvetítésével és azonnal látszott a tv-n és működött is. Az utlimate-sport NASCAR stream-jét próbáltam amúgy és direkt ellenőriztem is, még a zöld pipát is megkaptam :) de a tv-n nem jelent meg a listában. Majd vasárnap újra megpróbálom, mert azon csak akkor van adás.

Köszi ezt a leírást és az egész Serviio ismertetést, egy hete még nem is gondoltam volna, hogy létezik ilyen program :)

(#131) Flashget válasza Flashget (#129) üzenetére


Flashget
félisten

kicsit ellett felejtődve.
1.2 serviiohoz van 1.2 plugin is.

Realme GT Master Edition

(#132) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Már egy ideje szenvedek a beállításokkal, TV-n (Panasonic 50st50) állandóan "file nem olvasható" üzenetet kapok , pedig ott a zöld pötty a serviio csatlakozott eszközök előtt...látom is a megjeleníthető csatornákat a Tv-n,de mindig ez volt miután ráokézok az egyikre...aztán tegnap véletlenül beleakadtam a TV-re kötött médialejátszón a hálózati eszközöknél a serviiora,ugyanis , ott is megjelent. Persze próbaként elindítottam a Toya csatornát és némi gondolkodás után be is töltötte , nem akartam hinni a szememnek,utána megnéztem a többi csatornát is mindegyik működik...ez fura , hogy tv-n nem megy , médialejátszón igen...

Most látom,hogy serviio van androidra is...Lol

(#133) fgo


fgo
tag

Ha 1.2 serviio-ra frissítek a beállítások meg maradnak?

(#134) Minstrel válasza fgo (#133) üzenetére


Minstrel
senior tag

Meg.

(#135) fgo válasza Minstrel (#134) üzenetére


fgo
tag

kösz

(#136) joco83


joco83
csendes tag

Sziasztok! Filmelőzeteseket szeretnék nézni az online erőforrásokban. Tudtok ilyen linkeket és hogyan kell beállítani? Köszi előre is

UE40D5000

(#137) goodluck


goodluck
tag

Sziasztok már egy ideje használom a serviiot, ami tökéletesen is működött a tegnapi napig.
Viszont, a tegnapi naptól szerverről való filmnézés nem igazán akar menni mivel 20-30 percenként lecsatlakozik.
Csak a tv újra indításával látom ismét a bemeneti listában.
Tv típus az aláírásomban, a mappákat helyi hálózaton laptopon osztom meg.
Valakinek valami ötlet?

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#138) eFeMeR74 válasza joco83 (#136) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

online rss/atom

forras url:
http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos?v=2&q=official+trailer

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#139) eFeMeR74 válasza goodluck (#137) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

java uninstall (revo uninstall progival) - java7 install- serviio 1.2 install - pc automata frissítés kikapcs :)

router 5 perc pihi (kikapcs), majd újraindít.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#140) Minstrel


Minstrel
senior tag

Az normális, hogy a ServiioService.exe csak úgy 80-90%-os CPU terhelést csinál? A "csak úgyot" úgy értem, hogy nincs semmilyen stream nézés a tv-n vagy egyéb használat, egyszerűen csak használom a gépet és azt veszem észre, hogy lelassult.

(#141) Flashget válasza Minstrel (#140) üzenetére


Flashget
félisten

valami nem oké ezzel az 1.2-vel.
friss win7 és serviio..
a commodo tűzfal állandóan dobálja fel az ablakot ffmpeg.exe meg a ServiioService.exe akar valamit ütyködni én engedem de hiába..egyfolytában dobálja percenként.
az 1.1 veziónál ez nem volt.

2 dolog a megoldás.
1. kikapcsolom a tűzfalat
2. letörlöm ezt a serviio verziót és az 1.1 megy fel.

utóbbi szimpatikusabb.

egébként másnak is ez a gondja mint neked. [link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#142) mfranky válasza Flashget (#141) üzenetére


mfranky
őstag

Nálam is percenként dobálja el a servert, elkezdek lejátszani egy youtube-os filmelőzetest pl, és 1 perc után a kapcsolat megszakadt... :(((

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#143) Batib


Batib
őstag

Egy nagy bánatom van, nem tudok tekerni a videókban!
Ezt írta valaki s nem tudom hogy csak az online forrásokra értette-e vagy az otthon , gépen tárolt fájlokra is. Némi gyógyír a hálózati sebesség függvényében a jog jobbra-balra gombjaival lehet tekerni a megosztott videokban. az on-line-ra ez nem megoldás.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#144) fesii válasza Batib (#143) üzenetére


fesii
aktív tag

A sima filmeket amit a merevlemezről osztod meg ott én beletudok "tekerni" Samsung tévénél ha rányomsz a tools gombra ott betudod állítani, hogy hányadik percre ugorjon.

(#145) toto0569 válasza eFeMeR74 (#100) üzenetére


toto0569
addikt

Szia! Bocs a láma kérdésért,de a serviio-ban megadott linkeket,hogyan tudom nézni a tv-n ?

(#146) fesii válasza toto0569 (#145) üzenetére


fesii
aktív tag

Nálam az utolsó mappa az online elvileg ott kellene lennie a linkeknek. Amiket online forrásból osztottál meg.

[ Szerkesztve ]

(#147) toto0569 válasza fesii (#146) üzenetére


toto0569
addikt

az online forrás mappa ott van de üres...

(#148) toto0569


toto0569
addikt

tudnátok olyan online forrást mondani ahol a youtube 3d hd kisfilmek vannak? :F

(#149) Hell


Hell
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Töviről hegyére átolvastam a topikot, de nem jött össze.

- A pluginkat bemásoltam a megfelelő helyre, de nem tudom megjeleníteni a TV-n. Például a Top100 plugin. Beállítottam az olnline forrást viszont az url-hez nem tudom, hogy mit kell írni.

- A saját Youtube listám elérését megadtam de a 83 videóból csak 21-et játszik le.

- A Youtubeos Top rated videóknak hogyan kell forrást készíteni? Ezzel nem működött:
Web erőforrás, URL: https://gdata.youtube.com/feeds/api/standardfeeds/top_rated

Üdv, Hell..............................................BC2, BF3, BF4 nick: WarthogHell

(#150) Flashget


Flashget
félisten

Miként lehetne az RTL II-t is serviioba varázsolni? Már nem fizetős február vége óta.
Sima mezei web erőforrásként?
http://www.rtl2.hu/

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.