Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#1501) yanna válasza F_Zolee (#1500) üzenetére


yanna
őstag

Nem hiszem, hogy összeakasztottam, a pipák természetes be voltak jelölve, látszólag minden rendben volt, egyszerűen TV-n nem találtam sehol sem a Serviiot.

(#1502) F_Zolee válasza yanna (#1501) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor már működnie kellene. Lehet a modem kavar be, mert szerintem sokan rendes routerrel használják.
Nem Sony tv-m van így azt már nem tudom megmondani hol kellene rálelned a megosztott mappára.
LG-nél simán megjelenik a bemenetek között ha fut a szerver. De majd próbáld ki fix címmel miután kábelen is tesztelted. Remélhetőleg ott már megy rendesen és akkor csak a wifi résznél van zűr.

(#1503) tomp


tomp
félisten

Nálam csak ip és gyorsítótár mérgezéses tiltás volt. Illetve az elején a program telepítése után amíg nem indítottam újra a gépet, nem ment a szerver. Én amúgy a upc-s cisco wifis modemmel használom. Tv wifi-n, laptop kábelen.

Amúgy nálam csak mkv-t és mp4 videókat jelenít meg a serviio/tv. m2ts vagy ts fájlokat nem, pedig a tv leírása alapján támogatja ezeket is. Mi a gond? Serviio-ban már bejelöltem a zene/kép opciót is.

(#1504) yanna válasza F_Zolee (#1502) üzenetére


yanna
őstag

ÁÁÁÁÁÁ, teljes siker!!! :)) Legyalultam, újraraktam a Serviiot, a médialejátszónál megtaláltam a TV-n is! :C Működik is :D , csak kicsit lassúnak vélem.

Köszönöm mindenkinek!!! :R

(#1505) yanna válasza yanna (#1504) üzenetére


yanna
őstag

Pár perc után megjelent a médiakiszolgáló alatt is! :DD

(#1506) makoss


makoss
addikt

Én annó a mentés gombal szúrtam el, minden beállítás után nem nyomtam meg a mentés gombot, ami az ablak jobb alsó sarkában van, ezért nem reagált arra amiket beállítottam :B

(#1504) yanna: na végre! király! :C

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1507) szabferi


szabferi
tag

Sziasztok,

Egy LG LB730as TV és Serviio kapcsán kérdezném: az normális hogy a filmen belüli előre-hátra gyorstekerés funkció nem működik?
Semmilyen fájlnál....

Konkrétan ha használni akarom kiírja hogy ez a funkció nem támogatott. Többféle fájllal próbáltam.

(apróbb kb 5 seces ugrásokat a távirányítón tudok csinálni a jobbra-balra nyilakkal, szóval ez igy furcsa).

[ Szerkesztve ]

(#1508) F_Zolee válasza szabferi (#1507) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha az idősávon tekersz bele úgy működik.

(#1509) szabferi válasza F_Zolee (#1508) üzenetére


szabferi
tag

Köszi, kipróbálom majd.

Ez amúgy a TV hülyesége vagy a serviio-é? (szóval ha esetleg kipróbálnék más szoftvert, azzal is igy nem menne? :) )

(#1510) F_Zolee válasza szabferi (#1509) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez így működik, mivel nem közvetlen a tv-n játszod le. Más programot nem próbáltam így nem tudom azokkal működne-e de szerintem nem.

(#1511) szabferi válasza F_Zolee (#1510) üzenetére


szabferi
tag

Kösz... kezdem megszokni ezeknél az új TVknél/új funkcióknál, hogy mindenre ami nem megy jól/ronda (felhősödés, képcsíkozódás) a válasz az "ez így működik".
Igaz hogy az 5000 forintos tesco DVD tudja, de a 200Ks TV és a 200Ks PC az erre nem alkalmas :)

Ez a technológia fejlődés manapság olyan mint a szamba: 1 lépés előre, 1 hátra.

Meg se merem kérdezni hogy olyan hogy időpontra uigrás van e vhol elrejtve. Nyilván nincs, technológiai okokból :)

[ Szerkesztve ]

(#1512) F_Zolee válasza szabferi (#1511) üzenetére


F_Zolee
veterán

Örülj annak amit tudtál venni. Van másik topikba illető aki még a 200k-s tv-t se tartja tv-nek. Szóval minden nézőpont kérdése. :) Ha minőséget akarsz venni akkor 200k semmi...szerinte. Nyilván van igazság benne de sajnos ez a mai technika átka. Ha valami jó akkor azt meg kell fizetni... :F
Plusz még nem is említettük a gyártói érdekeket ami miatt sok minden az ép ész ellen szól...

[ Szerkesztve ]

(#1513) szabferi válasza F_Zolee (#1512) üzenetére


szabferi
tag

Most nem a minőségről van szó, hanem ha összerakod hogy megszokott alapfeaturekat nem kapsz meg amikor elméletileg előrelépsz. Nem létszükséglet, de hiányzik.
Kb olyan, mintha a kis 10éves toyotámat lecserélném egy ferrarira aminek nem lehet kinyitni az ablakát... persze jobb a ferrari, gyorsabb erősebb stb, de amikor megszoktam hogy kilógatom a kezem az ablakon...

Értem én hogy van TV 500kért is, de azért ne legyen már olyan nagy dolog egy 200Ks tvtől elvárni az alapokat. Plusz ide a riozsdás bökőt hogy az 500Ks PCre rákötött 500Ks TV se fogja ezt tudni. Mert manapság sokszor ár != minőség. Vagy legalábbis rohadtul nem ARÁNYOSAN

ui: nekem nincs bajom a TV képével, nem vagyok vizuálbuzi se hifista, csak kerestem egy alapfunkciót :) remélem most 10 évig megint nem kell foglalkozni a TV témával, elég volt :)

[ Szerkesztve ]

(#1514) F_Zolee válasza szabferi (#1513) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az én tv-m fele annyiba került, mint a tiéd és én is meg vagyok vele elégedve. Egyedül a focimeccs alatt látni a dirty screen effektet de az se mindig zavar, főleg, hogy mostanság már nem igazán nézek. ;]

(#1515) makoss válasza szabferi (#1511) üzenetére


makoss
addikt

Nekem LG 42 LA 620S Led tévém van, noha a beállítással én is szenvedtem egy cseppet annó, nagyon örültem, hogy végül működik a Serviio. Amúgy Samsung 6400 -as tévét néztem ki a 620S előtt, de végül nem bántam meg, hogy LG lett :N
Először a Serviio-t wi-fi-vel szerettem volna összehozni, de mondták itt néhányan, hogy UTP kábellel stabilabb :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1516) #94529552 válasza szabferi (#1511) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jobb klikk a filmre a PC, vagy Laptop-on: lejátszás a következőn> tv. Ha ez működik, akkor az időpontra ugrás is megy a Magic távval.

(#1517) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!

A következő problémám van, ha wifin csatlakozok a routerre akkor a TV wifije látja a Serviio-t ha kábellel csatlakozok a routerre akkor nem látja a TV.
A TV IP címe 192.168.1.102 a laptopé 192.168.1.107.
Milyen beállítási probléma lehet ?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1518) F_Zolee válasza Tompie (#1517) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mindkét kapcsolati módnál ugyanazt az ip-t kapja?

(#1519) Tompie válasza F_Zolee (#1518) üzenetére


Tompie
őstag

Igen.
PC-be kábel bedugva és restart, ez megoldotta, viszont van egy mappa amiben nem látja a filmet :)
Összes többit igen de ezt az egyet nem. :)

(#1520) Tompie válasza Tompie (#1519) üzenetére


Tompie
őstag

Kivettem a médiagyűjteményből majd vissza így már ez is jó :)

(#1521) F_Zolee válasza Tompie (#1520) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ennyi. :)

(#1522) Tompie


Tompie
őstag

Ha PC-t nem wifivel hanem kábellal csatlakoztatom a routerre akkor ugye nem szagat be a film (a tv kábellal van kötve a routerre). Ha az UTP kábel 5m hosszú akkor sem szaggat be? vagy az 5m még nem számít soknak?

[ Szerkesztve ]

(#1523) F_Zolee válasza Tompie (#1522) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kábel az jobb, mint a wifi. 5m meg nem nagy távolság.

(#1524) Tompie válasza F_Zolee (#1523) üzenetére


Tompie
őstag

szuper, köszönöm :)

(#1525) makoss válasza Tompie (#1522) üzenetére


makoss
addikt

Nekem UTP kábellel van összekötve a PC tévével, 10 méteres UTP kábel van a rendszerre kötve, mert a wi-fi nem vált be.
Ez akár BD50-es videót is visz folyamatosan! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1526) Tompie válasza makoss (#1525) üzenetére


Tompie
őstag

Nekem a TV van össze kötve kb olyan hosszúval.

(#1527) makoss válasza Tompie (#1526) üzenetére


makoss
addikt

Én először nem akartam, mivel túl macerás, meg előtte sosem szereltem UTP kábelen RJ45-ös dugót, de még krimpelő fogó sem volt előtte a kezemben sosem! :B
De nagyon megérte a szerelés!
Olyannyira, hogy már idejét sem tudom mikor használtam tévéhez médialejátszót, a hozzá vett 2,5"-os vinyót is a tévére kötöttem közvetlen, felvételre állítva, vagy élőadás visszatekerésére

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1528) Aske válasza tomp (#1477) üzenetére


Aske
aktív tag

Sziasztok,

Samsung UE40h6200 TV, Serviio-s laptop ESET Smart Securityvel.

Serviio látja a TV-t, de a TV nem látja a Serviio szervert. (most már piros a TV mellett a gomb, mert lekapcsoltam, egyébként zöld)
A 100-as IP végű eszköz fogalmam sincs mi, és kell-e oda.

ESET tűzfal kikapcs, minden rendben.
ESET tűzfal bekapcs, szerver a TV-ben eltűnik.

#1477-ben leírt szabályokat hozzáadtam, de eredménytelen volt.

Mit csináljak?

(#1529) johndeegwed


johndeegwed
tag

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy laptop wifi pluss samsung bd dvd velel össze lehet e kapcsolni wifin ? serviioval valamint allshare kell hozzá? és windows 8al kompatibilis e? nekem eddig nem sikerült összehozni

[ Szerkesztve ]

(#1530) Tompie válasza johndeegwed (#1529) üzenetére


Tompie
őstag

Ha bd dvd lejátszóban van wifi és úgy tud a routerre kapcsolódni akkor igen. Ha nincs wifije akkor kábellel kötöd a routerre és így szintén működik.

(#1531) johndeegwed


johndeegwed
tag

wifis a dvd, allshare-val állandóan szakadoznak a filmek , serviio-t fel telepítettem de de a dvd csak allsharét látja a és serviio is csak allshare servert látja dvd-t nem. És ha kilépek serviio-bol majd ujra el indítanám nem indul , egy hiba üzenettel le tilt , ja és a laptoporól osztom a netet , de allshare félig meddig működik

[ Szerkesztve ]

(#1532) Tompie válasza johndeegwed (#1531) üzenetére


Tompie
őstag

Nekem a szakadozás azzal szűnt meg, hogy a házimozit és pc-t is vezetékkel kötöttem a routerre.

(#1533) johndeegwed


johndeegwed
tag

semmi kép nem szeretnék vezetékeket , jelenleg mezzmo tökéletes de csak 15 napos , őrülnék ha serviio-t meg tudnám oldani

(#1534) Tompie válasza johndeegwed (#1533) üzenetére


Tompie
őstag

Én sem akartam vezetéket de így legalább már élvezhető a film :) nincs akadás stb :)

(#1535) makoss válasza johndeegwed (#1531) üzenetére


makoss
addikt

Én sem örültem a vezetékesnek képzelheted, nem hiányzott az rj45-ös dugó szerelése :(((
De végül csak beadtam a derekam, és megcsináltam, előre nem lett jó, de másodjára már frankó lett! :K
Szépen, folyamatosan visz mindent, kop kop, jobb mint wi-fin!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1536) psychocska válasza Aske (#1528) üzenetére


psychocska
tag

Ezt egy másik fórumon találtam régebben, de ide is betettem már. Nekem megoldotta a problémát annak idején.

"Megtaláltam a megoldást, ha még érdekel. Nem a tűzfal állítja le, hanem az IDS rendszer.
1. lépés: fix ip címet adsz a tv-nek.
2. lépés: átteszed a tűzfalat Automatikus kivételekkel-re
3. lépés: Szabályok és zónák / Zóna és szabályszerkesztő gomb; Felugró ablakban Zóna fül
4. lépés: Az aktiv védelem (IDS) nem viszgálja...... (majd szerkesztés gomb, ha kijelölted)
5. lépés: megadod a TV IP címét.
6. lépés: Mindent leokézol és happy vagy mert működik.Persze egy Módosult állapot megadása még kell a progiban de innentől megy a menet.
Jó DLNA-t neked. És bárkinek, akinek az ESET megnehezítette a dolgát."

(#1537) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem tudja valaki mi a túró ez?
Nem megy a Serviio tőle! :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1538) Tompie válasza makoss (#1537) üzenetére


Tompie
őstag

tegyél fel egy 64bites javat a java.com-ról.

(#1539) makoss válasza Tompie (#1538) üzenetére


makoss
addikt

Okés! király! megy most már! :R
Amúgy eddig miért nem jelzett, hogy nem a 64-es van fent?
Vígan ment 32-esen is mostanáig :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1540) ACE- válasza makoss (#1539) üzenetére


ACE-
addikt

Gondolom eddig a 32 bites serviio volt fent nálad, most meg lecserélted a 64bit-esre...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1541) makoss válasza ACE- (#1540) üzenetére


makoss
addikt

64 bites Java van fent most már, de 32-essel is vígan elment mostanáig...
Nem értem mire a változás :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1542) Aske válasza psychocska (#1536) üzenetére


Aske
aktív tag

Szia,

közben részben sikerült orvosolnom a problémát egy másik megoldással, de ki fogom ezt is próbálni.

A kérdés: hogyan döntsem el, mi legyen a TV IP-je?

(#1543) Melorin


Melorin
addikt

Youtube-os vvideokat streamelnék Serviioval, de minden filmre azt írja a TV. hogy nem támogatott formátum. Ezzel mit lehet csinálni?

(#1544) makoss válasza Melorin (#1543) üzenetére


makoss
addikt

youtube-s Plugis van hozzá?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1545) tomp


tomp
félisten

2013-as Sony Bravia 2013-as profilt használva nem látja a tv az összes BD filmet! Mi lehet a hiba? Generic profillal egyet sem lát, gondolom a profil nem alkalmas rá.
Habár 2014-es a tv modell, de idei profil nincs.

(#1546) makoss válasza tomp (#1545) üzenetére


makoss
addikt

Nézd át ezen topik 1. hsz-étől, nem-e kihagytál valamit ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1547) tomp válasza makoss (#1546) üzenetére


tomp
félisten

ffdshow-ra gondolsz? Az nincs felrakva!
Ki van kapcsolva az átkódolás, vagy nem csak akkor használja/használná? :F

(#1548) makoss válasza tomp (#1547) üzenetére


makoss
addikt

Pedig az sem árt ha fent van! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1549) tomp válasza makoss (#1548) üzenetére


tomp
félisten

Felraktam. De nem használja, csak ha bekapcsolom az átkódolást. Akkor meg is jelenik az összes BD film de a laptop hűtése süvít mert 100%-on pörög a proci.
Itt találtam 2014-es profilt de hogyan csináljam meg? Sima jegyzettömbbel írjam be az egyik profilhoz?

(#1550) makoss válasza tomp (#1549) üzenetére


makoss
addikt

Én mindent úgy csináltam ahogy a topik elején van és jó, betetted a Plugis-t is?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.