Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#851) Bobbacsi válasza drjuris (#850) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Elötte el kell inditani a :Start Serviio service.exe-t.
Beépül a Windows szolgáltatásokba ott automata inditásra kell állítani

[ Szerkesztve ]

(#852) bluobluo75 válasza nylontacsko (#848) üzenetére


bluobluo75
őstag

Igen!
Néhány magyar HD csatorna streamot :K
Van?

(#853) bluobluo75 válasza bluobluo75 (#852) üzenetére


bluobluo75
őstag

Úgy látom nincs nagy pangás stream ügyben, akkor így változatlan marad korábbi hsz-om :(
Így nem sok mindent ér a Serviio

(#854) balagedebr


balagedebr
tag

Sziasztok!

Ha nem tudok a tv-n (lg la660s) a serviio-val (profile "lg tv/player" és transcoding kikapcsolva) megosztott mkv-knál (egyiknél sem) hangsávot váltani, akkor mit rontottam el?

[ Szerkesztve ]

(#855) dr.bubo válasza balagedebr (#854) üzenetére


dr.bubo
őstag

Semmit nem rontottál el. A TV-n nem lehet hálózaton megosztott tartalmaknál, feliratot váltani. Megoldás: mkvToolnix-al kiszedni a felesleges hangfájlokat.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#856) Firka30


Firka30
tag

Nálam pedig simán lehet tv-n hangsávot/feliratot váltani :)

Sony KDL32W650

(#857) balagedebr válasza dr.bubo (#855) üzenetére


balagedebr
tag

Ez így biztos nem igaz, mert feliratot pl. tudok váltani (nem is erre vonatkozott a kérdés, hanem hangra). És már többen is írták, hogy tudnak hangsávot váltani.

#856: Köszi a megerősítést. Milyen profil van neked beállítva?

(#858) dr.bubo válasza Firka30 (#856) üzenetére


dr.bubo
őstag

De neked Sony tévéd van, a kérdezőnek pedig LG. Az Lg-n eddig nem sikerült a hangsáv váltás hálózaton
(feliratot lehet). De ha van megoldás rá, jöhet! :K

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#859) balagedebr válasza dr.bubo (#858) üzenetére


balagedebr
tag

Talán bekapcsolt transcoding és valami olyan profile amit megeszik? (legalábbis most azt gondolom, hogy van kapcsolat a transcoding és a beállított profile között, vagy különben mi értelme a profiloknak?)

(#860) dr.bubo válasza balagedebr (#859) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nem tudom, mi rengeteg beállítást kipróbáltunk és nem ment a hangsáv váltás. Más server programokkal sem ment.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#861) zolikaDB válasza dr.bubo (#860) üzenetére


zolikaDB
veterán

Feliratvaltas nekem is megy, hang nem. LG LA620

(#862) Bobbacsi válasza zolikaDB (#861) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Én ugy oldottam meg ,hogy a Power DVD13-at használom és azt küldöm ki a TV-re HDMI kábellel.
Itt tudtam hangsávot váltani most próbáltam ki a Predator-ral

[ Szerkesztve ]

(#863) ACE- válasza Bobbacsi (#862) üzenetére


ACE-
addikt

Csak ennek meg semmi köze a Serviio-hoz, egyszerűen monitorként használod a TV-t... ahhoz nem kell semmilyen program csak a TV-n egy bemenet...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#864) zolikaDB válasza ACE- (#863) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igy van. En pl kifejezetten szeretem, h a TV taviranyitojaval el tudok mindent intezni. Ez nagy elony, nem kell a gepet piszkalni!

(#865) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Erről a 1.4 -es Serviioról mi a vélemény? használja már valaki?

(#866) fesii válasza bluobluo75 (#865) üzenetére


fesii
aktív tag

Ha valami jól működik minek hozzányúlni..
Plusz a cégek se hiaba vannak lemaradva egy verzióval.. Nem ők akarnak lenni a tesztalanyok.

(#867) Burt1793 válasza bluobluo75 (#865) üzenetére


Burt1793
veterán

FLAC-et nem látja a tv mióta felfrissítettem (de folyamatosan csesztettett, hogy rakjam fel az 1.4-et, persze kikapcsolhattam volna az automata frissítést).

(#868) gerpetya válasza bluobluo75 (#865) üzenetére


gerpetya
csendes tag

Én felraktam. Az egyik nagy változás, hogy a Samsung TV-k C/D/E/F profilját ketté szedték, hogy az E/F szériát jobban támogassa. Ehhez képest az F szériás TV-m sehogy sem működött együtt a Serviio 1.4-gyel. A megoldás az lett, hogy visszaraktam az 1.3.1-et (uninstall 1.4 majd install 1.3.1). Viszont most a media browser-be nem tudok belépni, mert a serviio console-ban ki van szürkítve az egész Remote fül és nem tudok jelszót beállítani. Gondolom a registry-be maradhatott esetleg valami vagy bárhol máshol, ami bekavar a downgrade-nek. Majd ccleaner-rel vagy valamivel rákeresek, hogy miket hagyott benne.
Igazából a többi TV-hez nem láttam, hogy változott volna a profil. De most belegondolva lehet megyek még egy kört az 1.4-gyel és az xml fájlt, amiben a profilok vannak (és a kódoláshoz szükséges opciók), átírogatom az 1.3.1 alapján és megnézem úgy.

Egyébként az 1.4-ben a media browser nagyon szép lett. Részemről ez azért fontos, mert NHL Gamecenterhez írogatok plugint, hogy tudjam nézni a meccseket a TV-n, valamint a google+ albumokat próbálom integrálni a Serviio-ba. Ehhez nagy segítség egy local, browser alapú "kliens".

Üdv:
gerpetya

(#869) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Akinek annyira nem jön be az 1.4
Itt megvannak a régebbi verziók.
Frissítés kikapcsol, aztán hajrá :)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#870) bluobluo75 válasza gerpetya (#868) üzenetére


bluobluo75
őstag

Én meg már azon agyaltam, letörlöm a túróba és nem teszem fel az újat, feszt kinlódik, akadozva játszik le már mindent, 1 esélyt még lehet adok neki az UTP kábellel ha azzal sem jó, kivágom :(

(#871) Burt1793 válasza bluobluo75 (#870) üzenetére


Burt1793
veterán

Nálam a lejátszás ugyanúgy hibátlan (20-30gb-os mkv-kat is viszi), a flac hiánya az egyetlen bibi.

(#872) mfranky


mfranky
őstag

Én is felraktam az 1.4-et, 1.3.1-es plugin pack-ot, beállítottam minden sport-al kapcsolatos linket, live rss, stb... mindent, felraktam a ffdshow-t, vlc playert, be van állítvan az E-F széria, mégsem akar megjeleníteni egy csatornát sem... :(((

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#873) gerpetya válasza mfranky (#872) üzenetére


gerpetya
csendes tag

Nálam is ugyanez volt a jelenség (UE40F6320). Próbáld meg esetleg a régi profiles xml fájllal. Ide felraktam, ha nem lenne meg: https://www.dropbox.com/s/xbh7rldylbpxi9l/profiles.xml
Visszajelzel esetleg, hogy jó-e? Csak mert én is ezt tervezem kipróbálni (csak nekem még uninstall, takarítás, install stb.), de ha már egy cipőben járunk nem szórakoznék vele feleslegesen, ha neked amúgyis fent van most az 1.4.

Üdv:
gerpetya

(#874) robee19 válasza bluobluo75 (#865) üzenetére


robee19
tag

Mivel aránylag új felhasználó vagyok, fogalmam sincs milyenek voltak az előbbi verziók, de nekem most az 1.4 van fent. F6400-al tökéletesen teszi a dolgát. Akadás nélkül viszi nekem is a 20-30 GB-os mkv-kat wifin.
Amivel nem sikerül egyedül megbírkóznia az a PVTV HD adása. Ott 1-2 mp múlva megszakad.

(#875) mfranky válasza gerpetya (#873) üzenetére


mfranky
őstag

Letöltöttem, kipróbálom....de mivel csak most olvastam és csak délután tudom feltenni, addigra gondolom te már okosabb leszel... működött vele? :F

üdv :R

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#876) mfranky válasza gerpetya (#873) üzenetére


mfranky
őstag

Szia! Hiába másoltam át a profile.xml-t, nem történt semmi változás...sajnos... :(

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#877) gerpetya válasza mfranky (#876) üzenetére


gerpetya
csendes tag

Én viszont felraktam időközben az 1.4-et és működik. Aztán felmásoltam a pluginokat és rájöttem, hogy csak én voltam hülye az első próbálkozásnál, mert kitöröltem a régebbi verziós libeket a lib könyvtárból. Gondoltam két különböző verziójú Java lib nem feltétlen fér meg egymás mellett. Visszaraktam mindent és így mennek a pluginok is és a videókat is rendben lejátssza. Sőt a TV-n most már vannak thumbnail-ek, ami az 1.3.1-ben még nem volt.

(#878) mfranky válasza gerpetya (#877) üzenetére


mfranky
őstag

Hmm...érdekes. Egy export-ot csinálnál a csatornabeállításoknál, kipróbálnám a nálad beállítottakat.
De most az 1.3.1-es pluginokról beszélünk, ugye? Én azokat bemásoltam, nem töröltem onnan semmit.

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#879) robee19


robee19
tag

Üdv!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Mint írtam korábban az 1.4-es serviio-t használom. Többnyire rendben is megy minden, viszont most össsze futottam 2db 3D-s -mkv-val, amit egyáltalán nem lát a serviio. De még az őket tartalmazó almappákat sem.
Tehát ugye meg van osztva a "filmek" mappám, azon belül lát minden tartalmat, kivéve ezt az egy mkv file-t tartalmazó almappát.
A médiagyűjtemény frissítése nem lehet hiba, mert 1 percre van állítva, de már próbáltam a kényszerített frissítést is. És a filmek egyébként is fent vannak már lassan egy hete a gépen.
Letöltöttem ezt a tsMuxert, amit oly sokan ajánlottak megoldásként, de az pedig mikor betallóznám ezt a két mkv-t kidob ezzel a hibaüzenettel: "Matroska parse error Invalid EBMR number size 0 at pos 0."
Mi lehet a bibi?

(#880) robee19 válasza robee19 (#879) üzenetére


robee19
tag

Sajnos már nem tudom szerkeszteni az előzőt, kiderült, hogy letöltési hiba volt.

(#881) gerpetya válasza mfranky (#878) üzenetére


gerpetya
csendes tag

Mármint milyen csatornabeállításra gondolsz?
Nem tudom pontosan te milyen pluginokra gondolsz. Nekem egy NHL Gamecenter pluginom van, meg egy Google+ fotóalbumos. Az ehhez tartozó dependency-k akadtak össze (amiket én az egyszerűség kedvéért a lib-be toltam be).

(#882) mzsolty


mzsolty
tag

Sziasztok.
(Előre is bocs az offért, de nem találtam a kérdésemnek pont megfelelő topicot)
Hogyan lehetne a következőt megcsinálni?
PC-n tárolt filmeket tévén akarom nézni, viszont a két eszköz között nagy a távolság.
Ha HDMI kábellel kötném össze, kéne abból kb. 8 méter, attól tartok hogy minőségromlás következne be a távolság miatt. Jól gondolom?
Láttam hogy vannak ilyen média megosztó programok, amik, ha jól értelmeztem, wifin osztják meg a médiafájlokat, viszont ezekhez meg egyáltalán nem értek.
Esetleg aki picit jobban ért hozzá, elmagyarázná hogy hogyan működik és hogyan kell beállítani hogy működjön? (Nero HomeMedia 4 Essentials, és a Samsung All Share programok vannak meg)

(#883) mfranky válasza gerpetya (#881) üzenetére


mfranky
őstag

Ahol meg lehet osztani a gépen a mappákat, illetve a másik fül, ahol fel lehet venni online tv csatornákat a serviio-ba. Ott hozzá lehet adni/szerkeszteni/eltávolítani csatornákat, de van egy export, import is, ahol le lehet menteni az egészet. Ha rákattintasz az exportra, akkor kimenti egy file-ba a csatornáidat. Ezt szerettem volna elkérni, kipróbálni.
Többieket kérdezem: Java frissítés tényleg bekavarhat a serviio-nak? Feltétlen újra kell telepíteni ilyenkor az egészet?

üdv :R

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#884) fesii válasza mzsolty (#882) üzenetére


fesii
aktív tag

Először is próbáld meg beállítani akár a servio-t akár a samsung allshare-t és ha nem működik akkor írj.
Wifi részről nem tudok nyilatkozni de lanon a full hd-t is elbirja általában...
Úgy müködik, hogy a vinyón lévő filmet megosztod a tévével és tádám ott a film a tévén ;] Ezt máshogy nem lehet elmagyarázni nincs mit magyarázni rajta.
A servio előnye az allshare-ral szemben, hogy itt tudsz még stream adásokat illetve youtube videókat is osztani a tv-vel ez nagy előny ha a tv nem smartos..
Így ha átjönnek haverok előtte beszorok pár zenét a youtube-ról és így nem kell se laptop se vinyó se semmi...

(#885) bluobluo75 válasza fesii (#884) üzenetére


bluobluo75
őstag

háát a streamokat inkább hagyuk mert vajmi kevés van belőle, legalábbis magyar és ami működik :(
eddig ez megy a többi felejtős, de még ez sem Full HD

(#886) Qlty válasza fesii (#884) üzenetére


Qlty
tag

illetve youtube videókat is osztani a tv-vel

Arra gondolsz h a Tv-vel kapcsolódva a nethez a TV böngészőjében elindítasz egy youtubeos videot?

(#887) Qlty


Qlty
tag

A legelső hsznél ahol a kolléga magyarázza a serviio használatot:

A lényeges dolog mivel a serviio a gépeden lévő codeket és filtert használja ezért a zökkenőmentes használat miatt rakjátok fel a FFDShow , de semmi más ne legyen fent, a codec ütközés elkerülése végett.

Ez azt jelenti hogy a PCn lévő filmeket már csak a VLCvel tudom lejátszani? Mert ezzel a codecel más lejátszónál nincs hang, jelen esetben egy mkvnál. Erre megoldás valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#888) nylontacsko válasza Qlty (#886) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Nem.
Hanem erre:
[link]

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#889) Qlty válasza nylontacsko (#888) üzenetére


Qlty
tag

Köszi. Még 1 kérdés, ha dlna adott és szeretnék a TVn nézni egy mkv-t mellékelt hozzáadott srt (átnevezve persze) felirattal, akkor azt hogyan tudom hogy ne a beágyazott feliratot (angolt) jelenítse meg? A beágyazottak között nincs magyar! Előre is köszi! (LA660)

(#890) falco1 válasza Qlty (#887) üzenetére


falco1
tag

"A lényeges dolog mivel a serviio a gépeden lévő codeket és filtert használja ezért a zökkenőmentes használat miatt rakjátok fel a FFDShow"

A kolléga ebben akkoriban tévedett. A Serviio NEM használ kodekeket, csak az ffmpeg.exe -t (benne van a serviio csomagban). Bővebben itt és itt.

"Ez azt jelenti hogy a PCn lévő filmeket már csak a VLCvel tudom lejátszani? Mert ezzel a codecel más lejátszónál nincs hang, jelen esetben egy mkvnál. Erre megoldás valakinek?"

Nem, nyugodtan hagyd fenn a meglévő directshow és VfW kodekeket, a serviio nem foglalkozik velük.

[ Szerkesztve ]

(#891) Ejelhar válasza Qlty (#889) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Tipp:

Serviio konzol

Kiszolgálás -> Feliratok
Engedélyezés,
Feliratok beágyazása
Előnyben részesített nyelv: hun

(#892) Burt1793 válasza Ejelhar (#891) üzenetére


Burt1793
veterán

És arra van valami mód, hogy azt elérjem, hogy alapból ne rakjon feliratot alá? Mindig magyar felirattal indulnak a filmek és ki kell kapcsolni.

(#893) fesii válasza Burt1793 (#892) üzenetére


fesii
aktív tag

Világméretű probléma ;]

(#894) Burt1793 válasza fesii (#893) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem mondod? Zsibbad a hüvelykujjam ;]

(#895) conegliano


conegliano
újonc

Üdv!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Az 1.4 -es verziót használom , nem sokáig tudom nézni a tv csatornákat online mert az "eszköz le van választva "üzenet jelenik meg kb 1 perc után.Mi a technikai feltétele ennek a programnak hogy akadás nélkűlk nézni tudjam.Az internet seb. 10mb/s .Az mkv filmek mennek rendesen,csak online nem tudom rendesen nézni a tv műsorokat mert leválaszt .Milyen erős videó kártya kell és internet sebesség a programhoz ? :W

(#896) Voice24


Voice24
őstag

A hozzáértőktől kérdezem:
Én egy Pioneer BCS-222 kompakt házimozin használom a DLNA és a serviio nyújtotta lehetőségeket (a tévém nem DLNA-képes). Viszont az online tartalmakkal gondom van, hiába viszek fel a serviio menüjében újabb és újabb, biztosan működő és kipróbált linkeket, a házimozi online listájában meg sem jelennek ezek. Sejtem, hogy a házimozinál lehet valami bibi, de fogalmam sincs, hogy mi.
Ja, és az is érdekes, hogy a serviio menüjében a csatlakoztatott eszközök között egyedül az xbox-ot írja ki név szerint, minden más "unrecognized device" néven fut.

(#897) LiteCross91 válasza eFeMeR74 (#54) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Szia!
Eddig a SmartShare-t használtam az LG tvmhez. De windows8-on nagyon nem akar jól működni. A serviiot most raktam fel. 3D filmnél nekem eddig, a smartshare megosztóval, a tv-nél ki kellett választanom, hogy milyen 3D kép jön éppen. Serviional rögtön elkezdi 3D-ben és csak ki/vagy bekapcsolni tudom.
Az átkódolás egyáltalán minek? Főleg a DTS 5.1 hangot nekem ne kódolgassa már sztereóba. Ha kiveszem a pipát az átkódolásból, akkor is 3D-ben kezdi a tv játszani a filmet és nem tudom behozni a megszokott kis menüt a tv-n (erről beszélek: [link])
Ebben tud nekem vki segíteni?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#898) zedok


zedok
senior tag

Szóval. Újraindítás után vagyunk - allshare törölve (samsung f6400-ról van szó). Serviio telepítve, fájlok megosztva pipálva stb. Viszont most, hogy nincs allshare a tv-t inaktívnak jelöli a serviio console. Mi lehet a bibi?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#899) Burt1793 válasza zedok (#898) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha a tv nincs bekapcsolva illetve fent a hálózaton, akkor piros pötty van a szervióban.

(#900) zedok válasza Burt1793 (#899) üzenetére


zedok
senior tag

De a tv bekapcsolt állapotban van és csatlakozva van a routerhez, a routeren is látszik, de kipróbáltam egy másik Tv-vel is (szintén samu) de ugyanez a helyzet. :(

Routeren belül kéne állítanom valamit?

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.