Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#1001) ACE- válasza fesii (#1000) üzenetére


ACE-
addikt

Hol szapultam bárkit is? Valaki azt állította, x sebesség kell a fullHD filmekhez, én meg elmondtam, hogy nem kell, mert nálam megy az alatt is, biztosan valami UFÓ elvitte a routert és csak azért megy... én a magam részéről befejeztem, senkit nem szapultam, csak a tapasztalatomat írtam le egy állítással szemben, ennyi, az és olyan routert vesz felőlem amilyet akar.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1002) ACE- válasza Ejelhar (#978) üzenetére


ACE-
addikt

Ezt most utólag elolvasva szerintem valamit félreértettél. Azt mondtam simán megy a 80/25-ös net, ami azt jelenti, hogy WAN-ról jön az adat, és Wifin megy tovább a laptopra, és a laptopon megvan a 80 le, és 25 feltöltés. De ha helyi hálóban másolok akkor is megvan nagyjából a 100/100 Mbit másolás. És valóban nem úgy, hogy Wifi-ről Wifi-re, hanem Wifi-ről LAN-ra, tehát a wifi adatfolyam csak egy van. Ez a helyesbítés még kellett ide. És véleményem szerint ha egy 80Mbit netet elbír az N-es net, akkor egy N-es TV is simán megy Wifi-vel, akár fullHD filmekkel is. Magyarul alkalmatlannak nem mondanám.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1003) Ejelhar válasza castiels (#995) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ahol stabil és állandó sávszélességre van szükség ( a filmlejátszás ilyen), ott mindenképpen kábel.
Megbízható és olcsó. Csak néha macerás a kiépítése.

Ha nincs, akkor powerline adapter. Túlképpen arról van szó, hogy a kábelt kiváltjuk a 230V-os hálózattal, mert az mindenhol van.
De két gond azért ezzel is van:
a.) Úgy, mint a wifinél, itt is igen nagy az overhead magyarán egy 300Mbites eszköz jónak minősül, ha a harmadát képes átvinni a névleges sebességnek.

b.) macerás a helyi háló, egy fázison kell lenniük az eszközöknek. Bár messze jobb és megbízhatóbb így is mint a wifi.

(#1004) Ejelhar válasza ACE- (#1001) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hol szapultam bárkit is? Valaki azt állította, x sebesség kell a fullHD filmekhez, én meg elmondtam, hogy nem kell

Kell, 40Mbit a video streamnek, + 24,5 Mbit a DTS hangnak. Avihoz, vagy agyontömörített mkv-ba csomagolt izékhez nem. De BD minőségű anyagokhoz kell. És én most csak azt írtam le, amit a szabványok megkövetelnek.

Illetve előzőleg jeleztem, szerintem 60mbit kell a full HD-hez. Ez a gyakorlat (ugye némileg kevesebb mint a fenti), ezt viszont már tapasztaltam. Ennyi.

A wifi ezt nem tudja megbízhatóan.

(#1005) Ejelhar válasza ACE- (#1002) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Mint mondottam volt, szerencséd van.

De a wifi sebessége esetleges, ezért felelőtlenség bárkinek is ajánlani filmnézésre. Vagy ha mégis ezt teszed, akkor séróból meg kéne oldanod a fórumtársak wifis problémáit. Láthatólag erre se késztetés, se tudás, se technikai lehetőség.

De akkor minek erőlteted?

(#1006) ACE- válasza Ejelhar (#1005) üzenetére


ACE-
addikt

Nem erőltetek én semmit, mivel az illető hozzászóló nem mondta, hogy "nyers" BD-t akar nézni, ezért tömörített MKV-re gondoltam, amihez messze nem kell annyi sáv, amennyit írtál. Megnéztem próbaképp egy filmet, amíg a BD50-es formátumot 460-an töltötték le, addig a 720p-st 8000-en, az 1080p-st 5ezren, összesen 13ezren, tehát szignifikáns a különbség a BD50-et favorizálók, és a tömörített 720p-t vagy 1080p-t letöltők között, amire viszont bőven elég 30, max. 40 Mbit, amit viszont szerintem simán bír a wifi, de javíts ki ha tévednék, és erre is alkalmatlan.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1007) Ejelhar válasza ACE- (#1006) üzenetére


Ejelhar
senior tag

1080p-t letöltők között, amire viszont bőven elég 30, max. 40 Mbit, amit viszont szerintem simán bír a wifi, de javíts ki ha tévednék, és erre is alkalmatlan

Véleményem: erre is alkalmatlan.

A wifivel a nagy gond az, hogy képtelenség garantálni a sávszélességet (a névleges sávszél nem jelent semmit wifivel, ellentétben mondjuk a vezetékessel), azt nem tudjuk előre, ergo rajtunk kívülálló okok miatt képtelenség ezzel tervezni.
Itt meg is bukott a dolog.

Ha a nyers számokat nézem, akkor egy N-es wifin még éppen átjöhet a BD minőségű anyag, a gyakorlat meg azt mutatja: ez olyan mint a kutya vacsorája. illetve rosszabb, mert többnyire nincs. A nagy átlag a sima HD határán mozog, azt még éppen, vagy majdnem jó átnyomja, de itt a vége.

Na most, a népek elvárják, hogy mikor a play gombra nyomnak a távirányítón, akkor folyamatosan játssza a filmet és ne kelljen bohóckodni a hálóval közben. Ezt pedig nem tudjuk garantálni wifi alatt.

(#1008) bluobluo75 válasza Grendar (#980) üzenetére


bluobluo75
őstag

Streamot már én is kértem korábban, de Serviio-hoz értelmes nincs, nállam még azóta is csak a Fix tv van 1280×720 felbontásban ami magyar, máshol nem találni :(

(#1009) robee19 válasza bluobluo75 (#1008) üzenetére


robee19
tag

A PVTV-t tudom még: http://mptslhu.connectmedia.hu/7787/ant_150210.ts

(#1010) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Lenne egy kérdésem a Serviio videóátküldéssel kapcsolatban, hogy ha UTP kábelen keresztül át tudok küldeni videó anyagot tévére, ugyanazt távoli gépre is át lehet küldeni ami jóval messzebb van bárhol a világban ahol van internet elérés?
Meg lehetne ezt oldani?
Ha igen, hogyan?
Köszönöm!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1011) RudY válasza makoss (#1010) üzenetére


RudY
addikt

A fizetős verzióval igen: [link], de megoldhatod ugyanezt serviio nélkül is. Fix ip, port forward, free dns stb. ismerős, akkor simán megy.

[ Szerkesztve ]

(#1012) makoss válasza RudY (#1011) üzenetére


makoss
addikt

háát ezek kínaiak, érthetőbben, részletesen nem tudod?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1013) RudY válasza makoss (#1012) üzenetére


RudY
addikt

Lehetne részletezni, de az nem mondatokban, hanem oldalakban mérhető. Ebben az esetben sokkal inkább ajánlott kifizetni azt a pár db ezrest a Serviio pro változatáért, és gyakorlatilag alig fél óra alatt be lehet állítani megfelelően.
Igazándiból ehhez is ajánlott természetesen a fix IP cím, amit az az eszköz kap a router-től, amiről a megosztást kívánod elvégezni. Plusz ajánlott egy free DNS, amit egy böngészőbe beírva a már beállított fix IP címre irányít, azaz a saját médiamegosztó eszközre. Ennek kell még egy portot is nyitni (port forward), ha alapesetben nincs megadva, de a Serviio elintézi ezt is.

(#1014) makoss válasza RudY (#1013) üzenetére


makoss
addikt

Háát ha ennyire macerás akkor inkább hagyuk, köszi!
Én egy távoli számítógépen lévő böngészőbe szerettem volna ennek az IP címét beírni és annyi ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1015) Woodslave


Woodslave
nagyúr

tök jól bekategorizálja a sorozatot, de néhány részt kihagy, pedig ugyanaz a neve. Mit nem veszek észre?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1016) psychocska


psychocska
tag

Üdv!

Olvasgattam vissza felirat ügyben, de nem nagyon jutottam semmire.
F6400as samsung, serviioval nézném a filmeket, már ha engedné.
Azt vettem észre, hogy ha felirat van a film mellett, ugyanazzal a névvel, akkor általában le sem nagyon játssza, viszont ha a feliratot kiveszem, akkor elindul.
Mit kéne tenni, hogy a film is menjen meg a felirat is?

(#1017) robee19 válasza psychocska (#1016) üzenetére


robee19
tag

Én MKVToolNIX 6.7-el bele szoktam tenni a magyar feliratot a konténerbe, az idegennyelvűeket pedig kiveszem ha van, így tökéletesen lejátsza.

(#1018) ACE- válasza robee19 (#1017) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem meg pl. ha az mkv-ban van a felirat sosem játssza le... Ha nincs, akkor mkvcleaver-el kiszedem a konténerből a feliratot, mellé rakom azonos névvel, és úgy láejátssza, Nekem Samsung C6000-em van.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1019) Flashget válasza ACE- (#1018) üzenetére


Flashget
félisten

D széria detto viszont tudunk váltani szinkront.
2013-as F széria esetében ez fordítva van már..tudnak feliratot váltani szinkront viszont nem.

Realme GT Master Edition

(#1020) burgatshow válasza Woodslave (#1015) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem teljesen értem. Kicsit ki tudnád fejteni, akkor talán tudunk segíteni! :)

(#1021) Woodslave válasza burgatshow (#1020) üzenetére


Woodslave
nagyúr

van a megosztott mappában egy sorozat 8 része. Amikor a tv-n megnyitom a serviio mappát, akkor a sorozatoknál megvan a kategorizált mappája, de nincs benne az összes rész, csak a 4,6,9 (csak példa). A részeknek ugyanaz a névformája. (ennél jobban nem tudom leírni :D )

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1022) burgatshow válasza Woodslave (#1021) üzenetére


burgatshow
veterán

Érdemes azzal a szisztémával elnevezni az epizódokat, ahogy a TVDB.com-on megtalálod.

Nálam pl. így néz ki egy sorozat, a példa kedvéért legyen a Grimm:

| - Grimm (szülő könyvtár)
| - Season 01
| - S01E01.mkv
| - S01E02.mkv
| - S01E03.mkv
| - ...
| - Season 02
| - Season 03
...

Szerk.:
Egyébként megnézheted a serviio logját, mert abba szépen beleteszi, ha valami miatt nem sikerült a meta-adatot felfetchelnie. Esetleg ha találsz ilyet és idemásolod nekünk, akkor tudunk segíteni. Volt pár durva szívásom egyes sorozatokkal (Dr. Who pl. :D), szerintem nem tudsz újat mutatni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1023) Zsüll


Zsüll
tag

Mióta frissítettem 1.4-re azóta véletlenszerűen filmnézés közben kiírja a Samsung ES6900, hogy a kiszolgáló leállt, de egyből visszalépek és már indul is a film, csak nem folytatható :W A számítógépen semmi nyoma, hogy miért állna le állandóan.
Találkoztatok ilyen leállással ti is? Már gondolkodom, hogy visszateszek egy régebbit...

(#1024) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Hogy állnak a netes streamek? Régebben próbálgattam, de mind elég hamar megszakadt/megszűnt. Van valami használható? Elsősorban külföldi sportcsatornák érdekelnének.

(#1025) m0ski válasza burgatshow (#1022) üzenetére


m0ski
aktív tag

Én a Marvels Agents of S.H.I.E.L.D. sorozattal szívok.
Az összes többi sorozatomat (Grimm, HIMYM, Homeland, stb.) gond nélkül kezeli, de ezzel az egyel szívok.
Akárhogy nevezgetem át a fájlokat, nem tölti be a metainfót.

szerk:
2014-01-13 17:29:03,473 WARN [OnlineVideoSourcesMetadataExtractor] Online metadata search returned no results for file marvels.agents.of.s.h.i.e.l.d.s01e11.720p.hdtv.mkv [VideoDescription [type=EPISODE, names=[marvels agents of s h i e l d, marvel's agents of s h i e l d season 01], year=null, season=1, episode=11]]
2014-01-13 17:29:03,725 INFO [LibraryAdditionsCheckerThread] Added file 'marvels.agents.of.s.h.i.e.l.d.s01e11.720p.hdtv.mkv' (title: marvels.agents.of.s.h.i.e.l.d.s01e11.720p.hdtv) to Library

[ Szerkesztve ]

(#1026) fesii válasza Zsüll (#1023) üzenetére


fesii
aktív tag

Energia takarékosságnál nézz körbe, hogy pl a merevlemez leáll-e 20perc tétlenség után.

(#1027) burgatshow válasza m0ski (#1025) üzenetére


burgatshow
veterán

Délután leírom nálam hogy van és akkor nálad is meggyógyul.

(#1028) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Van egy virtuális gépem rajta egy Clear OS, CentOS disztibúció, ezen pedig egy serviio server.
A gond az, hogy a virtuális gép belső hálózatán nem látják a gépek (DLNA kliensek) a serviio-t.
Sőt a külső hálókártyán ami ugyanúgy kap IP-t mint egy külső gép. Ha kinyitom a dlna-hoz szükséges portokat, ugyanúgy nem látom a kliensekkel (amik a külső gépen vannak).

A webes felület szerint a dlna server fut (a lámpa zöld).

Mi lehet a megoldás?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1029) burgatshow válasza m0ski (#1025) üzenetére


burgatshow
veterán

Marvel's Agents of Shield
| - Season 01
| - S01E01.mkv

(#1030) m0ski válasza burgatshow (#1029) üzenetére


m0ski
aktív tag

Ez nem segített, viszont a fájlnevekben a "s.h.i.e.l.d." lecserélése "shield"-re igen :)

(#1031) Ejelhar válasza Honkydoo (#1028) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szerintem első lépcsőben a tűzfalat kéne lenőni, ahhoz mitet szólnak a DLNA renderer-ek?

service iptables stop

Meg azt is ellenőrizni kéne, hogy a serviio hol szolgáltat, milyen IP-re ragadt rá.

netstat -nltup

[ Szerkesztve ]

(#1032) burgatshow válasza m0ski (#1030) üzenetére


burgatshow
veterán

Én a nálam működő struktúrát mutattam, szóval végülis segített. :)

(#1033) m0ski válasza burgatshow (#1032) üzenetére


m0ski
aktív tag

Az általad javasolt struktúra nálam valamiért nem vált be, csak a s.h.i.e.l.d. => shield átnevezéses módszer. :)

(#1034) burgatshow válasza m0ski (#1033) üzenetére


burgatshow
veterán

Ha feltűnt volna, akkor a SHIELD szó nálam is pont nélküli. :)

(#1035) m0ski válasza burgatshow (#1034) üzenetére


m0ski
aktív tag

Igaz, de én első körben azt gondoltam, hogy a mappastruktúra és a fájlnevek átalakítása segíteni fog. Annál is inkább, mert a thetvdb oldalon is pontokkal szerepel a sorozat.

No mindegy, lényeg hogy megoldódott a probléma :)

(#1036) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!
Ha valaki tudna légyszi segítsen már stream ügyben!
Magyar streamek (lehetőleg Full HD ha van):
M1 HD
M2 HD
Tv2 HD
Rtl Klub HD
esetleg más, természetfilm csatornák magyarul HD-ban
Köszönöm előre is! :R

(#1037) Crockett75


Crockett75
csendes tag

Sziasztok!Nagyon kezdő vagyok ebben a témában,ezért elnézést a banális kérdéseimért.
Szóval én egy Asus BDS 500-as blu-ray lejátszóval kötöttem össze a pc-t.Telepítettem a Serviio-t.Az IP címeknél nálam sárga a pötty,és a felsoroltak közül nem tudok választani,ami legördíthető,mert nincs ott se a tv-m,se a lejátszóm.Ezt hagyjam akkor Generic-en a fület?
Odáig eljutottam,hogy a mappáimat látom a lejátszón,amiket a Serviioban beállítottam.
A tv adásoknak,se híre,se hamva.Pár plugint bemásoltam a Serviio mappájába,pár adót elmentettem az online részénél,de semmi.Egyébként mentésnél,nem tudok rányomni az "ellenőrizze a folyam url-jét" gombra sem.
Szóval ezt a tévé adós dolgot abszolút nem értem.
Valaki leírná az elejétől,hogyan kell csinálni?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#1038) Firka30


Firka30
tag

Helló!

A tv-n a youtube alkalmazásba,hogy lehet bejelentkezni?
Azzal szeretnék amit a gépen is használok.

(#1039) Firka30 válasza Firka30 (#1038) üzenetére


Firka30
tag

Megoldódott.

(#1040) Crockett75


Crockett75
csendes tag

Úgy belassította a gépem ez a program,úgyhogy felejtős.Az Asus O'Play-emet be sem lehet állítani a listájába,tv adókat egy darabot nem láttam még,pedig a leírások alapján csináltam. :(

(#1041) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,van két problémám.
Az egyik,hogy ha iphone safariból próbálom megnyitni az oldalt,azt írja.:A safari nem képes az oldal megnyitására,mert nem tud kapcsolódni a szerverre.
Most akkor safariból nem tudom megnyitni?,vagy valami beállítási gondja van?

A másik,mikor a gépemen ,a serviio consolt megnyitom,azon belül meg a médiaböngészőt,ott látom is szépen a megosztott tartalmat,de nem indítja el,csak egy fekete kis képernyő jön elő(nem teljes képernyőbe....
Van fenn addblock,de azt letiltottam...

Most látom,hogy ha ráhúzom az egeret a kis képernyőre,akkor jobb oldalt fönt kiírja hogy blokkolás...
Lehet mégsem lőttem ki rendesen a blockot :F

[ Szerkesztve ]

(#1042) fesii válasza dezs520 (#1041) üzenetére


fesii
aktív tag

Nem használom ezt a részt de tipp a másodikra.
A távoli fülön belül a tartalomszolgáltatás résznél a továbbítani kivánt minőséget állítsd eredetire.

(#1043) dezs520 válasza fesii (#1042) üzenetére


dezs520
senior tag

Nem jó basszus,pedig nagyon tetszik az elgondolás...
De lehet ez nekem nem is lenne jó?
Hétfőn mennék bécsbe melózni,és ott szeretném nézni az itthoni filmeket,ilyen sambás dolgokhoz nem értek,ezért lett volna jó ez...

(#1044) dezs520


dezs520
senior tag

...látom tévúton jártam ezzel a programmal...
Másik gépröl(szomszédból) ugyan úgy nem tudott kapcsolódni,hiába írtam be localhost...stb-t
Tehát gondolom ez a program nem erre való...

(#1045) RudY válasza dezs520 (#1044) üzenetére


RudY
addikt

Erre is tökéletes, de a Pro, azaz fizetős változata. Önmagában, a router megfelelő konfigurálása nélkül persze ez sem ér semmit.
Fix IP cím kell a szervernek,
a router-ben port forward erre az IP címre és a Serviio port-ra: 23424,
plusz egy ingyenes domain, ami a szintén fix IP címmel rendelkező router-re irányít.
Tehát pl. a dezs520.dnsget.org címet bárhol, bármilyen eszközön, bármilyen böngészebe beírod, akkor az otthoni anyagokat látod a Media browser segítségével.
Ennél sokkal egyszerűbb a droidos ServiiGo alkalmazás, de a fenti beállításokat akkor is el kell végezni.
Esetleg próbáld ki ezt a progit, hátha jobban bejön: Universal Media Server

(#1046) dezs520 válasza RudY (#1045) üzenetére


dezs520
senior tag

Megnéztem a routter beállításokat,de hát úgy látom nem az én asztalom ez az egész,túl sok a beállítási lehetőség (Asus RT N-16)
Az én rendszerem meg iOS,android nem játszik nálam (nincs androidos készülékem)
Pedig ez a serviio tetszett nagyon,na sebaj,azért köszönöm a segítséget!

Ja,és ez az universal média serverrel meg nem tudok mit kezdeni,a kliens fut a gépen,megadtam neki a tartalmat,és utána? se egy böngésző cím az elérhetőségről se semmi...

[ Szerkesztve ]

(#1047) RudY válasza dezs520 (#1046) üzenetére


RudY
addikt

Na várjunk csak, ha ezen a router-en van a külső HDD, akkor nem kell semmilyen más program, elvileg simán szórja neked az anyagot bárhova, legalábbis ebből kiindulva. Gyorsan bedobod ide a pontos kérdést és hétfőig a szakik tuti megoldják ;)

[ Szerkesztve ]

(#1048) dezs520 válasza RudY (#1047) üzenetére


dezs520
senior tag

:R Rendben,köszönöm!

(#1049) ciceroo


ciceroo
tag

Samu f6400

eddig minden tökéletes volt, de új gép, új windows (ugyanúgy Win7), ugyanaz a Serviio, mindent ugyanúgy játszik (avi, MKV, kép, zene), de a sorozatok mellé berakott feliratokat nem akarja megjeleníteni.
azóta minden többször újraindítva/újracsatlakoztatva... semmi (tv mádialejátszó beállítások között nincs is felirat menüpont, pedig ha látná a feliratot, akkor szokott lenni)

(#1050) RudY válasza ciceroo (#1049) üzenetére


RudY
addikt

A feliratok beágyazása nincs véletlenül kipipálva?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.