Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#401) eFeMeR74


eFeMeR74
senior tag

Ha a serviioval gond van a legelső lépés még mindig, hogy a TV fut a PC meg újrainditjuk, hogy felálljon újra a rendszer. Ez sok problémát orvosol :)

A renderer profil váltás is megoldás lehet, mivel a pck és a tv firmware nem mindig jön ki egymással:)
Ha a tv fut és a serviio conzolban profilt váltunk és azt mentjük is a TVn egyből meg kell hogy jelenjen (persze, ha fut a TV) A serviio látja a tvt (zöldpötty) attól még a tvn nem biztos, hogy a forráslistán megjelenik a dlna profilként.
Ez függ attól, hogy a tv saját beépített wifin vagy routeren keresztűl kommunikál egymással.
Soha ne adjuk meg kézzel az ip és egyéb hálozati beállítást, mindig automatikus legyen és amelyik tv engedélyezi vagy van olyan funkciója a hálozati beállítást teszteljük le.-DHCP engedélyezük mindig a routereken-
Néha a router is lehet a hibás nem árt ezt is egy 10mp szünettel újrainditani amikor új eszközt próbálunk összehozni vele.

A frissitést ki lehet iktatni és akkor nem fogja mindig újrahashelni a tart. Ezt ha hozzáadunk új forrást kézzel is megtehetjük :)
A kényszerített frissítést megnyomva- utána az állapot mutatása megjelenik és két zöld pötty jelenik meg kb 3 mp re illetve attól függ mennyi új forrást adtunk meg, majd átvált 2 piros pöttyre :) A frissítések közötti idő kockát hadjuk üresen.

A serviio a nem online és egyéb mappa tartalmakat egymás után le kell, hogy játssza :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#402) prochris válasza Flashget (#400) üzenetére


prochris
csendes tag

2 napja telepítettem fel a programot, azóta nem volt Java update, TP-Link Wr542G routerem van.

(#403) Indiant válasza eFeMeR74 (#401) üzenetére


Indiant
addikt

"A frissitést ki lehet iktatni és akkor nem fogja mindig újrahashelni a tart. Ezt ha hozzáadunk új forrást kézzel is megtehetjük."

:R Végre, valaki megmondta a tutit! :C
Végül is logikus, de nem jutott volna eszembe.

(#404) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Sziasztok! Magyar HD minőségű streamekhez tud vki linkeket? (M1, M2, Duna, Duna World elsősorban)
Köszönöm!

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#405) eFeMeR74 válasza J00hnny (#404) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

M1
mms://streamer1.carnation.hu/mtvonlinem1
M2
mms://streamer1.carnation.hu/mtvonlinem2
Duna
mms://80.249.172.27/dunatv
Duna II
mms://80.249.172.27/autonomia
Melitta
mms://stream01.gtk.hu/gil
Fehervar
mms://stream01.gtk.hu/fehervar_tv
GY Tv
mms://stream02.gtk.hu/gytv
Mako
mms://62.77.210.177/
, Revita
mms://stream02.gtk.hu/revita_tv
Budapest
mms://stream02.gtk.hu/bptv
NY Tv
mms://stream.giganet.hu/nytvonline?MSWMExt=.asf
Supra
mms://stream02.gtk.hu/Supra_boglar_tv
Zuglo
mms://stream01.gtk.hu/zuglotv_live
Fix HD
rtmp://video.fixhd.tv:1935/fix/hd.stream

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#406) eFeMeR74 válasza eFeMeR74 (#405) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

FIX HD

http://video.fixhd.tv:1935/fix/hd.stream/playlist.m3u8

bélyegkép:
http://www.weblapot.net/svla/upload/emblema.jpg

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#407) J00hnny válasza eFeMeR74 (#405) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Köszi, ezeket ismerem.

Ezek nem HD minőségűek közel sem :(

Azért köszönöm! Valaki más esetleg?

:R

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#408) eFeMeR74 válasza J00hnny (#407) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Románoknál keress :)

Sajnos kicsit előrébb járnak ebben. Nálunk még a HD csak papiron HD esetleg a digitális átállás után, majd beindul a mandula :)

RTL KLUB:
http://fms30.mediadirect.ro/live3/_definst_/rtlklub/chunklist.m3u8?publisher=1

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#409) J00hnny válasza eFeMeR74 (#408) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Reménykedjünk :)

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#410) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Arra esetleg vki tudja a választ, hogy az miért van, hogy egyes streamek a TV-n pixelekre hullnak, akadoznak, de ugyanakkor pl. egy laptopon tökéletesek? Vajon mit kellene a profil fileban átírni? :F

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#411) RudY válasza J00hnny (#410) üzenetére


RudY
addikt

Átkódolás engedélyezése vagy nem engedélyezése? Csak találgatok. :U

(#412) J00hnny válasza RudY (#411) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Mindkét esetben ugyanaz a helyzet :(

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#413) gejzinho


gejzinho
csendes tag

Elnézést ha volt már, átgörgettem, de nem találtam, szóval az olasz RaiSport (1-2) elérhető Serviio-n keresztül?

(#414) J00hnny válasza eFeMeR74 (#408) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Sajnos nálam már ez az RTL sem megy :(

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#415) J00hnny válasza gejzinho (#413) üzenetére


J00hnny
aktív tag

RAI Sport

rtsp://streaming.rai.it/Newsvod/x/vod/sport/ultimi/20080607124947mpo40jfnotiziario_sportivo_-rainet.wmv

RAI SPORT 1

http://httpstream1.rai.it/Italy/raisport1.isml/Manifest(format=m3u8-aapl).m3u8

RAI SPORT 2

http://httpstream1.rai.it/Italy/raisport2.isml/Manifest(format=m3u8-aapl).m3u8

[ Szerkesztve ]

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#416) Allure


Allure
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült szereznem pár jó minőségű MindigTV Stream-et, XBMC-ben használom, de valószínűleg működik az általatok használt programmal is. Értelemszerűen a http-s sorokat kell bemásolni.

#EXTINF:0,M1 MINDIGTV 720P
http://chkhu.connectmedia.hu/6090/index.m3u8
#EXTINF:0,M2 MINDIGTV 720P
http://hlshu.connectmedia.hu/4453/index.m3u8
#EXTINF:0,DUNA MINDIGTV 720P
http://chkhu.connectmedia.hu/6094/index.m3u8
#EXTINF:0,DUNA WORLD MINDIGTV 720P
http://hlshu.connectmedia.hu/4451/index.m3u8

(#417) eFeMeR74 válasza Allure (#416) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Köszönjük :)

Esetleg digisport ? :)

Akik találnak müködő magyarnyelvű streameket ne legyen rest idelinkelni nekünk :)

Köszönjük

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#418) eFeMeR74 válasza J00hnny (#410) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ez azért van mert vezeték nélkül megy a cuccos és a jobb minőségű ált fullhd vagy hd adásokat a routered nem birja adatforgalommal. Messze van gyenge az antenna, akadozik stb.
Az oda vissz fogalom számit és hogy mennyire stabil a router. Nem az érdekel, hogy rávan írva 150 vagy 300 mbit :) Ráadásul a szolgáltatótól is függ.

stabil 25/25 Mb net és a ping 15 (válaszidő) alatt kell hogy legyen na akkor nem fog szétesni a hd műsor sem :)

Teszteld le :)
Az a jó net ahol a le és feltöltés sebessége között nincs nagy különbség egy 10/10 sokszor jobb mint egy 15/5 :)

Ez ugyan nem egy pontos cucc de támpontnak jó: [link]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#419) dnbmax


dnbmax
csendes tag

Sziasztok, abban kérnék segítséget, hogy mitől lehet különböző a képe, elvileg ugyanazon streamnek két külön programban? Az alábbi képen bal oldalon látható az XBMC-s stream, jobb oldalon pedig a Windows 8-as MindigTv alkalmazással megnyitott M1. Ráadásul hiába vannak XBMC-s beállítások, nem működnek a streamre.

[Kép]

Továbbá bátorkodtam létrehozni egy táblázatot a működő streamekkel Allure linkjei alapján, hogy egy egységes helyen meglegyenek és ne vesszenek el a hozzászólások között ha nincs még ilyen, esetleg 1. hozzászólásba is be lehetne szúrni. Mindenki számára szerkeszthető így ide mindenki beleírhatja amit talál de lehetőleg ne trollkodja szét senki, értelem szerűen a zöld háttér a működő stream.

Íme: [link]

[ Szerkesztve ]

(#420) trafóóó válasza dnbmax (#419) üzenetére


trafóóó
tag

Ez a táblázat szerintem nagyon jó ötlet. :R
Köszönjük.

(#421) ozakila


ozakila
tag

Csatlakozom Én is,a táblázat nagyon király,digiknek örülök,köszönjük!

(#422) fgo


fgo
tag

Van arra megoldás,hogy maga a serviio konzol egy androidos tabon legyen azon fusson ,úgy értem hogy ne kelljen a számítógépnek mennie , hogy használni tudjam ,online források miatt kellene?

(#423) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Adott a pc, amin serviio 1.1 fut, nagyjából kifogástalanul. Samsung 6030 tv-t hajt meg. A telefonom Motorola Defy+, ami elméletileg tudja wifin keresztül a DNLA-t.Mivel a tv nem wifi-s, meg lehet valahogy oldani, hogy telóról valahogy csatlakozzak a serviio-hoz? Vagy bármihez, a lényeg, hogy meg tudjam jeleníteni a médiát a tv-n...

Köszi!

(#424) Flashget válasza dodopek (#423) üzenetére


Flashget
félisten

androidos az a mobil igaz?

[link]

bár én nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#425) Flashget


Flashget
félisten

pluginokat sem árt frissíteni, igaz április 20. óta nem frissült, de hátha valakinek régebbi van meg.
[link]

Realme GT Master Edition

(#426) dodopek válasza Flashget (#424) üzenetére


dodopek
addikt

Igen, droidos.:)

Köszi, kipróbálom.:)

[ Szerkesztve ]

(#427) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Gond van tesóm tévéjével. Samsung 6030. Wifi-n keresztül próbál kapcsolódni a laptopjáról a routerre, ami kábellel van összekötve a tv-vel. Mindegy, hogy serviio-t, vagy Samsung Allshare szoftvert használ-e, telepítés után működik addig, amíg a gépet újra nem indítja. Utána vagy nem találják egymást, vagy ha sikerül is csatlakozni, minden file-ra azt írja, hogy nem támogatott. Legyen az a legegyszerűbb JPG, vagy egy FHD .mkv...

Tudom, hogy nem kifejezetten serviiobann ellene feltennem, de a gond azzal is fennáll, ezért bátorkodtam...

Köszi előre is!

(#428) fgo válasza Flashget (#424) üzenetére


fgo
tag

Az a gond , hogy ezel is csak a pc lévő serviiot látom

(#429) J00hnny válasza Allure (#416) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Szia!

Ha azt mondom hálám örökké üldözni fog, meg sem közelítem az igazságot!

:R

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#430) J00hnny válasza fgo (#428) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Csak Windows, Mac, Linux és NAS verzió van. Sajnos Serviio szervert nem tudsz androidra telepíteni. Csak olyan programok léteznek Droid-ra, amik tudják kezelni a már meglévő szerveredet.

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#431) RudY válasza J00hnny (#430) üzenetére


RudY
addikt

Pedig létezik droidos változata is [link]

(#432) J00hnny válasza RudY (#431) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Ez csak egy már működő Serviio servert tud managelni, tehát csak a konzol részéhez férsz hozzá... Nem pedig egy önálló szerver alkalmazás.

Első sor a a linkről: " ServiiDroid is an android version of the console for the media streaming server Serviio"

[ Szerkesztve ]

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#433) Flashget válasza RudY (#431) üzenetére


Flashget
félisten

ugyan ezt linkeltem.

Realme GT Master Edition

(#434) RudY válasza Flashget (#433) üzenetére


RudY
addikt

oxigén :DDD
J00hnny jogos :U

[ Szerkesztve ]

(#435) fgo


fgo
tag

Köszönöm a válaszokat egyenlőre akkor marad a gépen

(#436) bodazo válasza fgo (#435) üzenetére


bodazo
tag

Szerintem ez kell neked.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cmc.dms&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jbWMuZG1zIl0.

(#437) _Karesz_ válasza dodopek (#427) üzenetére


_Karesz_
tag

valami hálózati gebasz lehet, vagy a laptoppal van gond, mert a tv-m nekem is ilyen és nekem tökéletes

(#438) mfranky


mfranky
őstag

Sziasztok!

Ha valaki tudna olyan stream-et, ami a hétvégi Bajnokok Ligája meccset 3D-ben közvetíti, akkor légyszíves osszátok meg... UPC-s sport1-esek kiváltságosak, de a többiek akkor??? :F :((

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#439) dodopek


dodopek
addikt

_karesz_ ! Köszönöm a választ. Továbbra sem tudtuk megoldani, de ez van.

Más
Nem tudom mennyire illik bele a topicba a kérdésem, de serviio-n keresztül kapcsolódik, ezért kérdezem meg itt (is).
Motorola Defy+ telefonom media share alkalmazásával serviion keresztül DLNA segítségével zenéket húzok át a pc-ről. Gyönyörűen megy, csak egy baj van. Minden dal .mp3 kiterjesztésről átváltozik .mpeg-re. Sem a telefonon, sem a serviioban nem találtam ilyen átkódolási beállítást. Próbáltam, hogy a serviio konzolon egy az egyben letiltom az átkódolást, de nem oldotta meg a gondot...

Van valami ötletetek, hogy mitől lehet?

Köszi!

(#440) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Egy rokonomnak szeretnék segíteni, a programot már feltelepítettem és a filmek perfektül mennek a tv-n, viszont lenne egy ilyen oldal, ahol sorozat néz, ezt is meg tudnám jeleníteni a tv-n, ha igen hogyan?

köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#441) eFeMeR74 válasza Draken (#440) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ilyen különböző videó megosztókon tárolt filmet nem fogsz tudni.
Főleg, hogy a reklámokból él és klikkelni kell egy csomót mire a filmet nézheted :)

Inkább a Youtube keress neked megfelelőt, mert viszont azt megtudod jelenítení :)

Pl online rss atom forrásként ezt:

http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos?v=2&q=sorozatok+magyarul+teljes&start-index=1&max-results=50

:))

160 sorozat film:

http://gdata.youtube.com/feeds/api/playlists/D939B98AFFAE1140?v=2

Ezel, Dadus, Gyilkos elmék, Hannah Montana, Jonas(dupla randi), Paula és Pauléna

szóval az retek sorozatok :)

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#442) Flashget válasza eFeMeR74 (#441) üzenetére


Flashget
félisten

Újra kellett raknom a rendszert és naná, hogy a serviio mappát nem mentettem el. Kezdhetek mindent elölről ;)

Realme GT Master Edition

(#443) ilgatto válasza dnbmax (#419) üzenetére


ilgatto
tag

Nagyon jó, köszönjünk! :)
Ami hiányzik és soha nem jövök rá alapból, hogy melyik link milyen típusú (RSS Atom, Web erőforrás, Élő adatfolyam)
Ezt lehetne esetleg pótolni még?
Pl ez milyen? http://chkhu.connectmedia.hu/6090/index.m3u8

Ami pedig még érdekelt, hogy ezeket a linkeket számítógépen is lehet-e nézni valamilyen programmal?

[ Szerkesztve ]

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#444) trafóóó válasza ilgatto (#443) üzenetére


trafóóó
tag

Élő adatfolyamként állítsd be.
Számítógépen pedig :
VLC media player.
Média - Hálózati műsor megnyitása -Beírod a linket és már megy is. :D

(#445) ilgatto válasza trafóóó (#444) üzenetére


ilgatto
tag

Köszi mindent, működik. :)

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#446) ilgatto válasza ilgatto (#445) üzenetére


ilgatto
tag

Működött, de Forma 1 idején ez sem működik... :(
Nincs esetleg olyan M1 HD közvetítés, ami most is jó?

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#447) J00hnny válasza ilgatto (#446) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Ilyen sajnos egyenlőre nem ismert!

:(

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#448) Flashget válasza ilgatto (#446) üzenetére


Flashget
félisten

androidos mobilon Mindigtv app és simán megy az F1 :)

Realme GT Master Edition

(#449) Melorin


Melorin
addikt

Engem is felbosszantott, hogy az F1 idejére nem működött :((

Van az a táblázat a linkekkel. Van egy hiba benne: A national geographic HUN linkje az RTL Klubot hozza be.
Tud valaki egy valós NG linket adni?

(#450) Carvus válasza Flashget (#448) üzenetére


Carvus
senior tag

tegnap este nem ment mindigtv-n F1...."A közvetítés interneten nem elérhető" pedig múlt héten még simán néztük....FIA közbeszólt v mi? :(

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.