Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13851) NY_A válasza Teal'C (#13847) üzenetére


NY_A
őstag

Telekomtól jön ott ilyet nem látok. Kaptam e-mailt, hogy pénteken várható. Majd kiderül.

(#13852) Tybike81


Tybike81
őstag

Most rendelés után nem jött fel neked a kupon megosztós oldal, esetleg egy linket tudsz adni, vagy egy kupont...?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#13853) iceQ! válasza petymeg (#13849) üzenetére


iceQ!
addikt

Arra figyelj azért, hogy ne csapd az asztal sarkához :D + jöhet egy beszámoló, hogy seggre estél vagy sem egy S23U után :D

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#13854) Gardaai válasza iceQ! (#13853) üzenetére


Gardaai
senior tag

"Arra figyelj azért, hogy ne csapd az asztal sarkához"
Ez mit takar, ha szabad kérdezni?

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#13855) Gardaai


Gardaai
senior tag

Én nagyot csalódtam a színekben, bár az alap titán jól néz ki. Még kiderül váltok-e, mert az AI funkciók, az új 50mpx-es kamera és a lapos kijelző eléggé húznak.. Azt mondták már holnaptól fogdoshatóak lesznek, élőben kiderül meggyőznek-e. :C

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#13856) fahrii


fahrii
őstag

Jó ötletnek bizonyult idő előtt eladni az S23U-t, most úgy néz ki 0 ráfizetéssel jön az utód. Alig várom, kezdtem már eret vágni az átmeneti HTC-vel. :DDD

(#13857) DefJamHUN


DefJamHUN
aktív tag

Ezeket az ai fjúcsöröket megkapja ez az őskövület 23ultra is? ;] :D

[ Szerkesztve ]

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#13858) szabeska válasza DefJamHUN (#13857) üzenetére


szabeska
addikt

Kesobb meg, bar nekem nem kell. Ha azt nezzuk, csak egy lencse valtozott es laposabb lett a kijelzo, en nem vagyom ra. Majd talan jovore...

F1

(#13859) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok,
a biztonságos mappába telepített appok hogyan frissülnek vagy hogyan kell frissíteni ezeket? A Google Playban úgy látszik mintha nem lennének telepítve a biztonságos mappába telepített bankos appjaim.

S23

(#13860) Gardaai válasza DefJamHUN (#13857) üzenetére


Gardaai
senior tag

Valószínűleg nem. Legalábbis ilyen mértékben biztos nem. Nem véletlen fejlődött ennyit az NPU. Ezért gondolkodok erősen a váltáson. Ha bármi AI újítás jön, S24U tuti megfogja kapni a jövőben is.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#13861) Gardaai válasza alex devil (#13859) üzenetére


Gardaai
senior tag

A fő appal együtt frissülnek szerintem. Ha pedig nem, akkor a Play áruháznak tuti nincs rálátása maximum a Galaxy Store-nak. Ott nézted?

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#13862) Monstersnake válasza szabeska (#13858) üzenetére


Monstersnake
tag

Igy van. Mivel nincs fél éves a 23u-m biztos ,hogy marad.
Pár éve már inkább kívánom a Usereket, hogy ne szaladjak pofonba mert ugye ígéret szintjén minden újdonság fel van sz@pva a sztatoszféráig de ahogy kiderült ,a 22u-t is érdemes volt kihagyni igy erre is hagynék időt.:K

KRB

(#13863) ToomyC válasza Monstersnake (#13862) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Én 23Ultrám 3 napos, és nem bántam meg...22Ultrát váltott.

(#13864) Pug


Pug
veterán

Ha valakit érdekel egy fél napot használt Mous Magsafe tok, az keressen meg :R

(#13865) S e t h


S e t h
nagyúr

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#13866) gyuri81 válasza S e t h (#13865) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

De látod, mégis örül neki!! ;]

(#13867) Monstersnake válasza S e t h (#13865) üzenetére


Monstersnake
tag

Egy árnyalattal sötétebb .
Ja nem :B

KRB

(#13868) Tin válasza S e t h (#13865) üzenetére


Tin
veterán

Másik topikban írtam, videóban azért masszívat erősödött az S24U:
- tud 4k/120 fps videót
- az összes objektív menet közben váltható 4K/60-ban is
- a director's view elvileg 4K/30-ban tud rögzíteni tetszőleges 2 kamera streamet
- az új 5x-ös kamera is tud 8K-ban felvenni

Nyilván ezek apróságok, de azért videós fronton ez elég nagy előrelépés, még ha leginkább csak azoknak, akik videózásra használják a telót.

(#13869) iceQ! válasza Gardaai (#13854) üzenetére


iceQ!
addikt

Tok meg fólia még lehet nincs rá, azért írtam :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#13870) S e t h válasza Tin (#13868) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szerintem is jó a meme.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#13871) Plazmacucci válasza S e t h (#13865) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Na, ez az. Offolás zárható.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13872) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok. 24es 512es ultrát menyire lehet lekuponozni most ? Es honann lehet kupont szeezni idáig nem nagyon foglalkoztam a 24es szériaval anyira jo a 23u de azert gondolkozom rajta. :R

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#13873) NY_A válasza S e t h (#13870) üzenetére


NY_A
őstag

Jónak jó, de még nagyon sokszor fogjuk látni. Én először a 23U megjelenésekor láttam, aztán a 15PM-nál, és még mindig nem fáradt ki. Pedig nagy valószínűséggel felső házban már ez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#13874) S e t h válasza NY_A (#13873) üzenetére


S e t h
nagyúr

Minden évben vissza fog köszönni és tükröt tart a vásárlók elé. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#13875) kengyel válasza gery14 (#13872) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ha nem lenne ilyen jó a 23U, már én is agyalnék a cserén. De komolyan mondom, most nem hozta azt a szintet.
Még a kamerákra kiváncsi vagyok, de nem várok nagy innovációt.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#13876) migabi24 válasza kengyel (#13875) üzenetére


migabi24
nagyúr

Fotós topikba már látszik, hogy nem lett jobb.

(#13877) kengyel válasza migabi24 (#13876) üzenetére


kengyel
nagyúr

Még nem néztem, de most megteszem.
Köszi !
Akárhogy nézem, ugyan ez a szint. :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#13878) Kleroo válasza NY_A (#13873) üzenetére


Kleroo
veterán

Elsőre énis ilyennek gondoltam a 22 vs 23-nál. De az exynos->snapi csere a valós használatban önmagában egy hatalmas ugrás. A 22 rapszódikus döcögése, nyeklései tempóban (S10ről váltva csak hümmögtem, hogy nem gyorsabb, sőt sokszor bedöcög). Az akkuideje pedig gyötrelmesen fos volt. Azonos nyúzósabb használatban akkukimélő módban bírt 4.5 óra környékét, míg a 23 7-8órát. Ez önmagában fostarisznya vs élmezőny.
Aztán ott a főkamera. Számháborúban butaságnak tűnt, de szignifikánsan jobb a 23 kamerája. A 22 a jobb széleken a képek java részét elkeni. És utánaolvasva rengeteg ilyen probléma van. ÉS HW-es. A kis lencse lehet fos nagyon sok példányon. Annyira azért jó, hogy ne nagyon lehessen bizonyítani, cseréltetni, de annyira meg azért rossz, hogy ez nem a 100% nézetben nem tökéletes kategória, hanem egyből piciben nézve is rávágja az ember, hogy MIAZOTT :D Meg úgy összességében is alig csinált jobb képeket 12mp üzemmódban mnt a régim.A raw módja...igazából csak látszat. A 108mp módban kijött belőle pár zseniális fotó, de 6-8mp is kellett neki. ergo használhatatlan point&shott jellegben. Ezzel szemben a 23 valós raw, 50mp üzemmódban pedig brutáljó végeredmény. Konkrétan fotósként is lehet vele alkotgatni. És nincs nagyon hibája ami miatt lecserélné az ember. Főkamerában mutatják az utat a kínaiak, hogy lehet még feljebb tekerni....de igazából itt is inkább csak SW odlalon rosszabb a samu ami végső soron ízlés kérdése is. Nomeg ez a sok "AI" (röhejes minden egyes funkciót AI-nak hívni :D ) cucc...hát elég sok dolog már eddig is szivárgott be sunyiban. Szóval összességében a 24 szerintem 2 embernek való: Aki ténylegesen kütyüimádó, és gondolkodás nélkül cserél, mert viszket a kütyümirigy (nincs ezzel semmi baj), vagy szívből gyűlili a lekerekített kijelzőt. :DEzen felül a 24-ben nincs semmi izgi. Az egyedüli vátlzoás, az a tele. Kíváncsi leszek a tesztekre, de szerintem az 5-10x tartományt nincs nagyon értelme ilyen "lossless" zoommá tenni. Az eseteke egy nagyon nagy részében ahol már 110-120mm-re zoomol a user, ott már elférne 200 környéke is, mert nagyon messze van az adott objektum. Ha ekvivalens 300mm lenne a 10x, na akkor megérteném, mert azzal tényleg nehéz mit kezdeni, fájó hogy nincs alatta. Ami hasznosabb lenne, az pont az 1x(van 2x szenzorzoom,de nah...) 3x és 5x közötti rések lefedése. Fotós világban is, nem véletlen, hogy 24-100mm környéke a rohangálós mindenes zoom, ezt kéne minél jobban lefedni. (Nekem a 23 setupja is tökéletes, pár lépés kell csak....de ha már variálunk, akkor én 2x-5x kamerát csináltam volna és maradt volna a 10x úgy ahogy.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#13879) L_ajos válasza Tin (#13868) üzenetére


L_ajos
őstag

Ezen funkciók 80%-át pár hónapon belül megkapja a 23U is, mint mindig.

A 8K parasztvakítást meg hagyjuk már...

[ Szerkesztve ]

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#13880) L_ajos válasza Kleroo (#13878) üzenetére


L_ajos
őstag

A legnagyobb hibát az ilyen 2elemzésekkel" ott követik el amikor a "fotós világban"-t összemossák egy (drága de mégis...) mobiltelefonnal.
Irreális minden elvárás belepaszírozása, és amúgy azt sem értem hogy ha nem 10*10 méteres helyre szánod az elkészült fényképet, miért is hatalmas vita a szenzorok mivolta, képek lófaxnyi különbségei stb... Nem ekvivalens.
A telefon betölti egy "mini számítógép" szerepét és még elég jó minőségű fotós/videós képességet is kap. :)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#13881) Tin válasza L_ajos (#13879) üzenetére


Tin
veterán

Ezeket nem fogja megkapni...

(#13882) gF válasza Tin (#13881) üzenetére


gF
senior tag

Pontosan.. Miért vennék akkor meg az emberek az újabb modellt? :U

(#13883) tylerddd válasza gF (#13882) üzenetére


tylerddd
veterán

Miért? Ezért veszik meg? :U

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#13884) gF válasza tylerddd (#13883) üzenetére


gF
senior tag

Ezt azoktól a vevőktől kérdezd meg akik, alapos review/teszt nélkül már előrendelték tegnap a S24 Ultrát. Mivel tegnapi Unpacked kb fele az AI-ról szólt tegnap, gondolom igen.

(#13885) Pug válasza Tin (#13881) üzenetére


Pug
veterán

Amik az uj Snapi AI reszevel vanak on device "szamolva" es nem cloud based, azokat biztos nem kapja meg.

A cloud-osokat igen.

[ Szerkesztve ]

(#13886) rothfb válasza Tin (#13881) üzenetére


rothfb
veterán

Ne jelentgessünk ki felelőtlenül dolgokat.
link
Idézet a cikkből:
"Sikerült hivatalos forrásból kiderítenünk, hogy egy nagyobb frissítés képében mely készülékek kaphatják meg ezeket a AI funkciókat.
A Samsung Galaxy S23-as széria tulajdonosai egészen biztosan számíthatnak az összes, mesterséges intelligenciát alkalmazó szolgáltatásra és természetesen a Fold5, valamint Flip5 tulajok sem maradnak ki. Mi arra tippeltünk, hogy a Galaxy S22-es mobilok is kellőképpen fejlettek és erősek ahhoz, hogy a valós idejű fordítót, képmanipulálót stb. futtassák, ám sajnos ez a széria az első körben biztosan nem lesz benne, és arról sincs hír, hogy valaha is megkapják-e ezen extrákat.
Némiképp meglepetés azonban, hogy a Galaxy S23 FE szintén szerepel a lajstromban (a tesztjét hamarosan olvashatod nálunk), pedig ez a készülék nem a csúcsligába sorolható. A tabletek világában sem túl hosszú a lista, a Samsung Galaxy Tab S9-ek tulajdonosai egészen biztosan számíthatnak az AI-frissítésre, korábbi modellek egyelőre nincsenek a támogatott készülékek körében."

(#13887) Tin válasza Pug (#13885) üzenetére


Tin
veterán

Emberünk arra reagált, hogy írtam mik a kamera újítások:
- 4K/120fps
- dual stream rögzítés 4K/30fps-ben
- összes objektív között lehet váltani 4K/60fps-ben
- 5x-ös optikai zoom 8K-ban is

Erre írta, hogy ezeket megkapja az S23U is. Nem, ezeket rohadtul nem kapja meg, mert nincs elég kakaó a vasban. Nem tudom miért kell hülyeségeket terjeszteni. Az AI-s marhaságokat megkapja, de ezeket nem.

És akkor már a fél fórum elmeséli, hogy de, megkapja az AI-s cuccokat. Csak azokról nem beszélt senki.

(#13888) rothfb válasza Tin (#13887) üzenetére


rothfb
veterán

Aminek hardveres követelményei vannak, nyílván nem kaphatja meg.
Ha az újabb széria tud pl 16K 240 fps-ben rögzíteni és ezzel adnak el új, friss szériás telefont, az elődje biztosan nem fogja ezt tudni, csak mondjuk 8K 120 fps-t. Mert akkor ki venné meg az újat? Ha visszafelé kompatibilissé lehetne tenni a korábbi telefonokat az újak funkcióra. És meg is tennék.
Hozzáteszem, akár, talán csak szoftveres akadálya lenne.:U
Főleg, hogy az S24U ugyanazt a kamerát kapta meg, mint az S23U, kivéve az 50 megapixelest. De ez már nekem túl szakmai.
Nyílvánvalóan új, friss funkciókat, függően, függetlenül attól, hogy hardveres vagy szoftveres követelményei vannak e, a régi modellek nem fogják megkapni. Jól is néznénk ki.:))

[ Szerkesztve ]

(#13889) petymeg válasza tylerddd (#13883) üzenetére


petymeg
addikt

Én a lapos kijelző miatt fontolgattam, meg a valós idejű fordító miatt. De elengedtem a dolgot, már nem olyan nagy az az íves rész a 23U-n, az AI-t meg megkapja. Inkább upgradelem a PC-t abból a pénzből.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#13890) vlesi69 válasza rothfb (#13820) üzenetére


vlesi69
senior tag

A Magic 5 Pro még annyira sem melegszik mint az S23 Ultrám.

(#13891) Gardaai válasza rothfb (#13888) üzenetére


Gardaai
senior tag

Én már csak azért megveszem, mert erősebb a hardver mint az iPhone-nak! ;]
Egyébként ezeknél sokkal több dolog történt. Akku idő +15%, teljesítményről nem is beszélve, AI funkciók nagyon hasznosan egy bizonyos rétegnek (engem is beleértve). Titánium váz, lapos kijelző. Már ezekért megéri váltanom.

Ettől rossz lesz az S23U? Nem.
Azt minek boncolgatni, hogy ki, miért vált?
Örüljön a használt piac, hogy egy ilyen jó kis csúcs mobilt kaphat meg kevesebb mint 1 évesen, dupla tárhellyel potom összegért. Ha nem szeretnél váltani, ne tedd, de miért rugóztok egy másik ember döntésén, hogy ő vált?

Ha negyed évente jönne ki egy új széria, negyed évente vennék telefont.. más cigizik, iszik, bulizik, koncertre megy, autóval jár kisboltba is stb. én egyiket sem teszem, az új kütyü pedig vonz és mivel megtehetem, mert nem kenyérre kell az ára, megveszem (ha élőben is megtetszik, mert az S23U egyedi szín amit vettem nagyon megfogott, nehezen engedem). :K

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#13892) rothfb válasza Gardaai (#13891) üzenetére


rothfb
veterán

Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Én biztos nem mondom meg, Te válts vagy ne. Teljesen irreleváns, én mit gondolok.:C
A +15% akkuidőt azért még várjuk meg. Nagyobb teljesítmény, nagyobb fogyasztás, és mint kiderült már pár más készüléknél, a gen 3-as snapi igencsak tud melegedni, 50-60 fok köré is, ami nagyon durva.

[ Szerkesztve ]

(#13893) -Maci-


-Maci-
addikt

Nem tudom mit esztek a lapos képernyőn.:F
Pont az a poén, hogy ívelt a széle.
Ha fontolgatnám a váltást, nálam egy nagy mínusz lenne, hogy lapos.:((:W Vissza fejlődés.:W

(Emlékszem mikor meg jelent az S7e, mekkora forradalom volt az ívelt képernyő. Most meg újra fel találják a laposat... 4 év múlva az 28U azzal fog tarolni, hogy végre újra fel találják a hajlított képernyőt.:((( Mint a watch-nál: egyszer az a nagy szám, hogy van csavarható lünetta, egyszer meg hogy nincs lünetta...)

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#13894) tylerddd válasza Gardaai (#13891) üzenetére


tylerddd
veterán

Amiket felsoroltál nagy nulla innováció szinten, pont semmi értelme ezekért váltani. Ha ennyire érdekelnek a kütyük, akkor pl. egy hajlítható kijelzős modellben látnék fantáziát. Én ha veszek egy újabb, bármilyen eszközt, akkor érezhető fejlődést szeretnék tapasztalni, ami csupán abból, hogy a legújabb, nincs meg.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#13895) klaya86 válasza tylerddd (#13894) üzenetére


klaya86
senior tag

+1

(#13896) -Maci- válasza tylerddd (#13894) üzenetére


-Maci-
addikt

+1

Pedig erős kütyü mániával "küzdök".:)

Jobban várom mit hoz a Fold6 :K

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#13897) bajnokpityu válasza rothfb (#13892) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem pont az jön le a tesztekből, h nagyobb lesz a fogyasztása, igy gyengébb az akkuidő, mint gen 2..

eladó Kawasaki j300 robogó

(#13898) klaya86 válasza -Maci- (#13893) üzenetére


klaya86
senior tag

Ugyanígy vagyok a kijelzővel. Nekem is visszalépés ez a lapos kijelző. Design szempontjából szerintem egyszerűen szebb az ívelt és modernebb hatása van a telefonnak. A renderképeken sem tetszett. Aláírom, üvegfólia sokkal könnyebb lesz rá. Kb a szememben ennyi előnye van. De ez mind ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

(#13899) rothfb válasza bajnokpityu (#13897) üzenetére


rothfb
veterán

Ezt mondom én is. Majd meglátjuk a teszteket. De nincsenek csodák, ráadásul a gen 2-t nagyon eltalálták. Alig fogyaszt és alig melegszik. A hűvös villám.:U

(#13900) Teal'C


Teal'C
addikt

Ezt úgy bírom eddig a legtöbb ember szapulta a hajlított kijelző csak emlékezzetek vissza, most hogy lapos az a baj és nem csak itt olvasom. Hát ki érti ezt :D De nem ez az első változtatás és nem csak a samunál ami így jár.

Másrészt nagyobb teljesítmény nagyobb fogyasztás ezen miért kell meglepődni? De nem hiszem hogy minden itteni felhasználó egyfolytában agyig terheli a telóját.
Találgatni felesleges majd kiderül a napi használatban mi az igazság. :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.