Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Cucuska2 válasza CJ4567 (#12800) üzenetére


Cucuska2
őstag

Szürke és az enyhén lilás között alternál. Igazából a hangulathoz a get out of here, stalker és az I said come in, don't stand there srácok tesznek hozzá leginkább. :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12802) CJ4567 válasza Cucuska2 (#12801) üzenetére


CJ4567
veterán

[link]

[link]

No Sana No Life

(#12803) hubai1979 válasza hubai1979 (#12799) üzenetére


hubai1979
őstag

Beáltam a tudósokhoz ez jó ötlet.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#12804) CJ4567 válasza hubai1979 (#12803) üzenetére


CJ4567
veterán

Én a SHOC Completevel próbáltam ki milyen ha beállok a tudósokhoz. Na, képzeld el hogy kb. a Bárig csak sétáltam, banditákat kellett csak lelőnöm. Aréna is túl könnyű így.

No Sana No Life

(#12805) hubai1979 válasza CJ4567 (#12804) üzenetére


hubai1979
őstag

Akkor a hadsereg békénhagy,nekem tetszik.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#12806) CJ4567 válasza hubai1979 (#12805) üzenetére


CJ4567
veterán

Meg a Monolith, mutánsok, zombik, Szabadság, banditák kivételével mindenki.

No Sana No Life

(#12807) hubai1979 válasza CJ4567 (#12806) üzenetére


hubai1979
őstag

Na jó szolgálat legyen :F vagy hadjam a picsába.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#12808) CJ4567 válasza hubai1979 (#12807) üzenetére


CJ4567
veterán

Te tudod.

No Sana No Life

(#12809) hubai1979


hubai1979
őstag

[error]Expression : assertion failed
[error]Function : xrServer::Process_event_ownership
[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\xrServer_process_event_ownership.cpp
[error]Line : 23
[error]Description : e_parent

stack trace:

A magyarosítás véget van vagy mi a fene.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#12810) Musicking válasza CJ4567 (#12800) üzenetére


Musicking
aktív tag

A Stalkerek alatt EAX 2 van, egyáltalán milyen kártyáról van szó?

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#12811) CJ4567 válasza Musicking (#12810) üzenetére


CJ4567
veterán

Creative SoundBlaster Audigy SE.

No Sana No Life

(#12812) Musicking válasza CJ4567 (#12811) üzenetére


Musicking
aktív tag

SE/Value are limited to software-based EAX 3.0 (upgraded to software-based EAX 4.0 with a driver update)
Az EAX 2-t elvileg hardveresen kéne támogatnia , de az SE a legtöbb esetben butított verziót szokott jelenteni, tehát chip típus szerint kell utánanézned a neten mit írnak. Az is lehet hanyagul van megírva a drivere az újabb rendszerekre mert több fórumon panaszkodnak enneka kártyának az eax hangzására, így érdemes lenne kipróbálni a gyári driver helyett Daniel K drivereit. Az X-Fihez az ő hegesztett drivereit használom egyrészt szebben szól másrészt nyoma sincs azoknak az anomáliáknak a gyári driver esetén jelentkeztek. Amúgy ha hardveresen szól az eax azt egyből észreveszed mert részletgazdagabb és tisztább a hang a sima sztereo módhoz képest.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#12813) CJ4567 válasza Musicking (#12812) üzenetére


CJ4567
veterán

Majd megpróbálom ezt a driver akkor, köszi! :R

Splinter Cell Chaos Theoryban nem tudom bekapcsolni az EAX-ot, ki van szürkítve. Viszont integrálthoz képest alapban szebb a hang. Alap(Creative) drivereket uninstallálni kell előtte?

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#12814) Musicking válasza CJ4567 (#12813) üzenetére


Musicking
aktív tag

Win7-8-10 alatt alapból legyen feltelepítve az OpenAL és esetleg az adott játékot az Alchemy-be (driverpack része) is hozzá kell adni hogy játékon belül elérhető legyenek az eax módok. (Sima Audigy-m nem volt , de az Audigy 2-4 és X-Fi esetén így működik, az Alchemy felület meg pont erre való.)
Itt egy (hiányos) lista az eax-os játékokról, de a Medieval II Total War alatt Eax 2-3-4 is van, ott egy játék alatt tudod tesztelni mit hogyan támogat a kártya.
A gyári drivert és az sb appokat le kell kaparni , registry takarítás és mehet fel a custom driver.
A Splinter Cell Chaos Theory alatt ha jól emlékszem EAX3 van.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#12815) borovi válasza Sensut (#12796) üzenetére


borovi
aktív tag

Megvan a megoldás: először Tolikkal kell beszélni Kordonban. Ha adsz neki vodkát meg lőszert, amit kér, elárulja, hogy Wild Territoryban van egy rejtekhelyen egy íj. Innentől már a teleport is működik, átmentem rajta, az íjat megtaláltam, leadtam Plicskónak. Mondjuk pici csalódást azért okozott, hogy a sok rohangálás után lóf.szt se kaptam érte. :(((

[ Szerkesztve ]

(#12816) Sensut válasza borovi (#12815) üzenetére


Sensut
őstag

Az azért kell, hogy beengedjen Voroninhoz. Később persze a Csapos beintéz oda és akkor már lényegét veszti a feladat.

(#12817) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Tetszik ez a Red Eye artifact meg amúgy az egész artifact kombinálás.150k rubelembe és pár relikviámba került, de megérte! +2500% health, +750% wound healing és csak +100% hunger. Egyszerűen remek, simán megérte az a sok kör Wild Territoryról a Bárig és vissza. :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12818) Sensut válasza Cucuska2 (#12817) üzenetére


Sensut
őstag

Szerezd meg mielőbb a Klondike artikat.

(#12819) Cucuska2 válasza Sensut (#12818) üzenetére


Cucuska2
őstag

Amikor Digger Yura meghal, a PDA-jában van egy kép, de pendrive-ja nincs. Esetleg ehhez kaphatnék valami hintet, hogy mégis hol lett az lefotózva? :B Amúgy még relatíve a játék elején vagyok, még Sötétvölgyben nem is jártam. :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12820) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Beteg ez a mod. :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12821) Sensut válasza Cucuska2 (#12819) üzenetére


Sensut
őstag

Agroprom Underground, a nagyobbik helységben.

(#12822) Cucuska2 válasza Sensut (#12821) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ha egyszer végigérek ezen a modon, meghívlak egy sörre vagy kettőre! Bár ha így haladok lesz az egy rekesz is... :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12823) Sensut válasza Cucuska2 (#12822) üzenetére


Sensut
őstag

Egészségünkre!

:D

(#12824) Dhampir válasza Cucuska2 (#12820) üzenetére


Dhampir
félisten

Spongya Bob miatt?

(#12825) hubai1979


hubai1979
őstag

FATAL ERROR

[error]Expression : assertion failed
[error]Function : xrServer::Process_event_ownership
[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\xrServer_process_event_ownership.cpp
[error]Line : 23
[error]Description : e_parent

stack trace:

Valami ötlet?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#12826) Sensut válasza hubai1979 (#12825) üzenetére


Sensut
őstag

Ez melyik mod?

(#12827) hubai1979 válasza Sensut (#12826) üzenetére


hubai1979
őstag

[link]

Vele küszködök .

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#12828) Sensut válasza hubai1979 (#12827) üzenetére


Sensut
őstag

Ja. Egyszer én is elindítottam volt, de crashelt mint a rossznyavaja. Az a hibakód nem árul el sokat sajnos.

(#12829) hubai1979 válasza Sensut (#12828) üzenetére


hubai1979
őstag

Végig probáltam már az egész verziót,10004-10005-10006 most az ötel probálkoztam. Nem tudom lehet hogy a magyarosítás miat van, mert azt a Legendary-1 hez készíteték.De nem látok nagy külömbséget de hát ki tudja.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#12830) hubai1979 válasza hubai1979 (#12829) üzenetére


hubai1979
őstag

De érdekes,shield féle legendaryt nem tudom letölteni sehonnan.

Ja és a StalkerSoup sem tudom letölteni pedig már probáltam.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#12831) Sensut válasza hubai1979 (#12830) üzenetére


Sensut
őstag

Erről a 2 helyről próbáld, ne máshonnan a Soupot:

ONE DRIVE

DROPBOX

(#12832) hubai1979 válasza Sensut (#12831) üzenetére


hubai1979
őstag

Köszi gondolom mindent le kel tölteni?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#12833) Sensut válasza hubai1979 (#12832) üzenetére


Sensut
őstag

A Stalkersoup topicban találsz infót és magyarítást hozza.

(#12834) Cucuska2 válasza Dhampir (#12824) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az ilyen apróságok miatt. Legyen ez, az új questek, Cheburashka, a vicces üzenetek, a morbid meglepetések, az egész!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12835) Sensut


Sensut
őstag

O.G.S.E.0693 Final - 2.09 patch
Nem kell új játékot kezdeni!

(#12836) Cucuska2


Cucuska2
őstag

A Yantar's Secret questben, amikor megiszom a löttyöt, hogy zombifikálódjak, és meg kell találni Figet, akkor minden zombi két Controllerről beszél, gondolom őket kéne megtalálni, hogy Figről megtudjak valamit, na, ők hol vannak? Csomót kutattam már Yantarban, de az istenért sem találom őket bent a találban, pedig a gyárban kéne lenniük.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12837) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Valóban csodás Yantar éjszaka! Felhúztam a screenshot erejéig 4k-ra a felbontást, hát finoman szólva megpusztul a GTX 970-em.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12838) Dhampir válasza Sensut (#12835) üzenetére


Dhampir
félisten

Bocs, ha korábban már volt róla szó, de ehhez van magyarítás? :F

(#12839) rétisün válasza Dhampir (#12838) üzenetére


rétisün
veterán

nincs :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12840) Sensut válasza Cucuska2 (#12836) üzenetére


Sensut
őstag

Én inkább elkerülném a controllereket, minthogy megkeressem őket :D Ebben a modban azok a bestiák irtó kegyetlenek. A zombik beszélnek róluk, mivel már controllerek befolyása alatt állnak. Később lesznek itt is controllerek. Miután bevetted a zombicsináló szérumot, azonnal menj és keresd meg Figet, mielőtt az idő lejár. Nálam nem voltak controllerek ebben a helyzetben, de ha vannak, azt már messziről észreveszed a szédülésedből, meg a hülye hangjukból. Akkor se foglalkozz velük, ha nem muszáj. Fig ott van abban a hangárszerű épületben baloldalt, kicsit bent az udvaron, ahogy belépsz a gyár kapuján (feltéve, hogy nem random rakja be). Azért kell a zombi szérum, hogy beszélni tudj vele, mivel ő egy zombi. Nem tudod megmenteni. Miután megvan a cucca, menekülj az udvarról. A kolléga nálam nem változott vissza emberré, amint az időm lejárt, elkezdett lőni rám. Nem akartam lelőni, mivel nem tudtam mi a sorsa, ezért elmenekültem.

(#12841) Sensut


Sensut
őstag

Nekem ennyi megoldatlan feladat maradt a nagy végső balhé után a freeplayre. Ezek közül a 3 artit képtelen vagyok összeszedni, a másik hely azonosításáért végig kellene járnom újra a Zónát.

Ezek csak mellékfeladatok, viszont úgy vettem észre, hogy még egy csomó ilyen kimaradt. Például Sidorovich egy adott pillanatban riaszt, hogy időzített bomba van elrejtve a faluban és keressem meg, mielőtt az felrobbanna. Erre van 2,5 perced. Ezt a feladatot nem kaptam meg - és ki tudja még hány ilyen apróságot. Amíg kijön az új Stalkersoup patch kezdek én is egy teljesen új, de alaposabb OGSE játékot az új patchel, amiben minden egyes mellékküldetést letudok, beleértve a mutánsvadászatokat is, és közben figyelek az előzőleg fennmaradt feladatokra is, mert így a sztori után már nem igazán ösztönöz a megoldásuk.

Dhampir: sajnos nincs magyarítása az OGSE-nek, és a hatalmas szövegmennyiséget nézve (egyhamar) nem is lesz :( .

[ Szerkesztve ]

(#12842) Alienhun79 válasza Sensut (#12841) üzenetére


Alienhun79
tag

A chameleon artit úgy találtam meg, hogy Dark cityben éppen kitörés volt, én meg bent beszélgetek a csapossal, amikor egyszer csak beesett a cucc a lépcső elé jobb oldalra, a plafonon keresztül, érdekes, a többi még nekem sincs meg. A bombát Sidornál az egyik bokorba rejtették el, a faluban. Egy újra végig játszást nekem is megér majd.

tesztoszteronstalkerista

(#12843) Sensut válasza Alienhun79 (#12842) üzenetére


Sensut
őstag

Állítólag a Cobblestone ott van Szeméttelepen az egyik szemétdomb tetején. A másikat meg esőben mocsárnál lehet megtalálni, azt mondják a Raktáraknál, ahol az őrült stalker lövöldöz a kunyhóból. Én 2x is ott ácsorogtam az esőben, de sehol nem jelent meg :F

(#12844) Cucuska2 válasza Sensut (#12840) üzenetére


Cucuska2
őstag

Igazából minden rohadt veszélyes lett, Agroprom undergroundban szerencsém volt, egyiket megölte egy vérszívó, a másodikra meg számítottam, úgy voltam vele, hogy a modkészítők tuti raknak egyet mögém, és ott volt, de egy gránát jól helyrerakta, így még nem tudom, hogy milyenek. A pszeudokutyák nagyon idegesítőek, meg a kimérák a Vad Területeken. Most Sakharovnak Burer kezek kellenek, hát, én azt a questet nem mertem elfogadni, majd ha oda kerülök, hogy már van. :DDD Tökre azt hittem amúgy, hogy őket kell megkeresni, és mondanak valamit.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12845) Sensut válasza Cucuska2 (#12844) üzenetére


Sensut
őstag

Itt is a gránát a megoldás a mutáns bossok ellen. Főleg a gránátvető. A kisóriásokat, controllereket, burereket egy jól célzott gránáttal ki lehet végezni mikor lőszerből egész tárak kellenének. A vérszívók és chimerák ellen, mivel azok gyorsak, a géppuska vagy Saiga a legjobb gyógyszer. Kutyák ellen is géppuska - ebből mindig van egy nálam. A bioradart Sakharovnál fel lehet készíteni a mutánsok érzékelésére és akkor már könnyebb a dolog.

(#12846) Cucuska2 válasza Sensut (#12841) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ebben a videóban nem az O-21 minta helye van?
Bioradart mikor/honnan szerzek amúgy?

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12847) Sensut válasza Cucuska2 (#12846) üzenetére


Sensut
őstag

Nekem a 0-21 tárgy már megvan, csak el kellene pusztítani egy bizonyos helyen, amit a leírás alapján meg kellene találni. Egy anomália az, az első anomália a Zónában, a legerősebb. Még nem bukkantam rá.
Bioradart Sakharovtól kapsz majd, de később venni is lehet nála jó pénzért.

(#12848) Sensut válasza Cucuska2 (#12846) üzenetére


Sensut
őstag

Nem voltam otthon, de most megnéztem a videót és az az. Benne van az anomália is, nem is gondoltam volna, hogy Darkscape-en lesz.

(#12849) Cucuska2 válasza Sensut (#12848) üzenetére


Cucuska2
őstag

Örülök, hogy végre én is segíthettem. :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12850) Dhampir válasza Sensut (#12841) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi, akkor csak kibicelek nektek. :D

A Legendaryhoz van madzsarítás, vagy milyen stabil és érdekes mod van, amihez készült? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.