Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6651) Laris2 válasza speki1982 (#6650) üzenetére


Laris2
aktív tag

Amit linkeltem nem működik az a mirroros dolog?

(#6652) speki1982 válasza Laris2 (#6651) üzenetére


speki1982
tag

De, én is onnan szedtem le, csak nem tudom elindítani sehogyan sem.

(#6653) ' Tzs , válasza Laris2 (#6647) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Az melyik fájl pontosan?
Ezek szerint jól haladsz a fordítással :) A magyarítás letöltése Error-t ír 99%-nál.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#6654) Macko94 válasza speki1982 (#6650) üzenetére


Macko94
csendes tag

Szia!
Pontosan milyen hibat ir ki a program?
Nalam dx10-es modban chrashel ki mar az inditásnál, ha a user.ltx-et modositom pl. user_1920x1080.ltx-et atnevezem user.ltx-re (tehát felülírom) akkor elindul. Minden beallitas flottul megy, de ha már dx10-ről van szó akkor kakukk :/
Erre még keresek megoldást...

Good hunting S.T.A.L.K.E.R!!!

(#6655) speki1982 válasza Macko94 (#6654) üzenetére


speki1982
tag

A bin mappából a dxgi.dll fájl töröld ki a náthába, ez nekem már az előző Reborn modnál is keresztbe rakott az indításnak (valamilyen directx-es sz..akodás, hiába van fent a legújabb DX verzió, ezzel a fájllal - és akkor pluszban a dxgi.fx-szel - nem indult el az istennek se).
Semmi mást nem kell csinálni, csak ezt a fájlt kitörölni.

[ Szerkesztve ]

(#6656) Laris2


Laris2
aktív tag

[link] Frissítettem az Istok magyarítást, az Agronomig.
[link] Ha lefagy a játék, ezzel felülírod a scripts mappát.
[link] Ezek hasznos tábla feiratok

(#6657) speki1982 válasza Laris2 (#6656) üzenetére


speki1982
tag

Te aztán nyomod! :)

A Pilóta az elején ad a Bárban egy küldetést a Tündérek völgyébe, az még nincs lefordítva. Piros marker jelzi a karaktert, ott van mellette (ahol az első részben) Ellie hullája.

(#6658) Laris2 válasza speki1982 (#6657) üzenetére


Laris2
aktív tag

Kb 4 óra játékidőt fordítottam. A tábla szöveg fordítása nem túl jó, mert a mentett képből konvertáltam ki, és fordítottam le. Hát az őrületre rátettek egy nagy lapáttal, viszont annyiban egyszerűbb, hogy itt nincs egybekeverve két rész. A fordítás valószínű, nem lesz teljes, és nem is lesz minden értelmezve. Nem is célom, nagyon sok hibát lehet ejteni benne.

(#6659) Laris2


Laris2
aktív tag

speki, játszol még ezzel az őrülettel? Agronomig még tetszett is a játék, de innentől rettenetesen nehéz bármerre is haladni. Egyre durvább mutánsok, anomáliák, az x16-ba kellene lemennem, de még csak a közelébe sem jutok. Véleményem szerint, kb ötször durvább ebben bármelyik pálya, mint a Solyankában a radari vörös erdő. :D

(#6660) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Eléggé nehéz ez a mod. Pld idegesít, hogy sehol sem találok és venni se lehet fejlámpát, a ruha amit a Voronin-tól kapok az nem rossz de annyira nem is véd nagyon, max a relikvia tartók miatt jó. A teleportálós szörnyekkel nem kell felvenni a harcot 20 méteren belül úgyis kinyírnak. Agropom küldetés után semmilyen feladatot nem kapok, szal fogalmam sincs merre kéne menni. Nem normális ez az egész, csak mászkálok, felderítek. Én lelkes vagyok mindig ha Stalker mod tesztről van szó, de ez így nagyon kiábrándító, egyre inkább elmegy a kedvem tőle. Ha esetleg van valakinek mentése az Agropomi küldetés után amivel lehet is valamit kezdeni, ossza meg velem pls.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#6661) Dhampir válasza Laris2 (#6658) üzenetére


Dhampir
félisten

:R

(#6662) speki1982 válasza Laris2 (#6659) üzenetére


speki1982
tag

A héten nem volt időm rá, de most hétvégén haladgatni akarok, a Kordonon mentem át az (ebben a szériában sokadik) alternatív valóságba.
Nem jó hír, amit mondasz, de addig én is elmegyek, kipróbálom.

(#6663) speki1982


speki1982
tag

A Mocsárban van valamilyen konkrét feladat az észak-nyugati tanyán lévő zsoldosok megmentésén kívül? egyetlen élő Tiszta Égboltost sem találtam, bár a pda azt mondja, hogy vannak gyenge jeleik a mocsárban?

(#6664) Laris2 válasza speki1982 (#6662) üzenetére


Laris2
aktív tag

Nekem kezd bejönni a játék, de követem a végig játszást. Az a videós fickó nagyon lazán tolja. Holnap linkelem a fordítást, már amire haladtam vele.
Tzs, szerintem nem lenne értelme az én mentésemmel haladni, mert nem tudnál lépést tartani az egyre nehezebb feladatokkal. :D Fejlámpát találsz az arénában, és a déli ellenőrző ponton a bunkerban.

(#6665) Laris2 válasza speki1982 (#6663) üzenetére


Laris2
aktív tag

[link] Istok. Agronom, Yantar Jupiter, Zaton is fordítva. Persze később lesznek még ott feladatok. Az alap mocsárban egyenlőre csak kis másodlagos feladatok vannak. Érdemes megoldani őket jó fegyverekért stb. Eddig Agronomban, és Yantarban találkoztam keményebb feladatokkal, a többi olyan átlagon felüli nehézségű csak. :D Még nem találkoztam passzív helyekkel, minden pályán vannak feladatok bőven. Egyik fő feladat, a hasonmások kiiktatása, de az előző részek karaktereivel is találkozunk, akiken, (nek) segíteni kell.

(#6666) speki1982 válasza Laris2 (#6665) üzenetére


speki1982
tag

Az jó hír, hogy érthetőbb a játékmenet, az viszont rossz, hogy ajánlott a végigjátszás mentén haladni. Nagyon furcsa feladatokkal találkoztam, alagút feletti kunyhó, lejárat keresése a másik Agronomba, a hátizsákokból eltűnő, furcsa alakú és tulajdonságú reliviák, a Kordon alatt húzódó alagútrendszer, óriás vadkanok stb.
Újrakezdem, mert teljesen másfelé mentem, mint a videós srác, nem volt meg a detektor es a fejlámpa sem az elején a Bárban, a tündérvölgyben meg nem tudtam, hogy tovább lehet menni a Raktárakra is...

(#6667) Laris2 válasza speki1982 (#6666) üzenetére


Laris2
aktív tag

Eljutottam a játékban egy olyan részig, ahol jött egy SMS, hogy nem az eredeti játékkal játszok. Adott egy letöltő linket, ahol megvásárolhatom a letöltő kódot hozzá. Vagyis egy feltört játékkal játszunk, ahol minden fokozat veterán szintre van állítva. De szerintem a spawv, és a random is manipulálva lehet, mert ilyen sűrű, és mennyiségű mutáns és zombi támadást nem láttam a végigjátszásban. Nagyon kevés a lőszer, a med kit, és a szerelők sehol nem javítanak, vagy fejlesztenek. Elvileg végig lehet játszani, de rohadtul sok idő és türelem kell hozzá. Egyenlőre konyec! :D Állítólag elég jó a befejezése. Meg kell ölni az időgépkezelő időőr fickót, a legvégén Scar nagyon elámul, majd nevet egy nagyot. (lehet, hogy ezután kezdődik a Clear sky?) :F

(#6668) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

OFF: Srácok, aki tudja linkelje már be ezt a filmet! Naivan azt hittem, megnézem én ezt...sehol nem találom: [link].

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#6669) Laris2


Laris2
aktív tag


A páncél tartósságát szeretném növelni, ha van rá mód. A karakteremet eléggé ellenállóvá alakítottam, minden külső behatás ellen, de a legjobb páncélomat hamar leamortizálják a zombik, és mutánsok. SAjnos a védő műtárgyak hamar lemerülnek. Szerencsére a halott hurok nevű pálya egy nagy Klondike mező, ahol nem műtárgyak, hanem a legjobb felszerelések találhatók, sőt sok pénz is. De nem egyszerű oda eljutni.

[ Szerkesztve ]

(#6670) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl trailer
megjelenés ~ 2021 április 28

V6

(#6671) Sensut válasza M0ng00se (#6670) üzenetére


Sensut
őstag

Vagyis 2022 :)

(#6672) M0ng00se válasza Sensut (#6671) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

igen 2022, a nagy izgalomban félrement egy karakter :B
de ahogy volt szakoktatóm mondta: nem az a fontos hogy mit mondok, hanem hogy mire gondolok :DDD

V6

(#6673) hubai38


hubai38
aktív tag

Szia, letöltöttem a Clear Sky reborn nevű modot, na most a problémám az lenne hogy letöltöttem hozzá a magyarosítást de mindenféle fájlt szedtem le és nem tudom hogy mit hová húzzak át.Ja igen nekem is össze omlott dx10-ben.

[ Szerkesztve ]

(#6674) hubai38 válasza Laris2 (#6669) üzenetére


hubai38
aktív tag

Szia, letöltöttem a Clear Sky reborn nevű modot, na most a problémám az lenne hogy letöltöttem hozzá a magyarosítást de mindenféle fájlt szedtem le és nem tudom hogy mit hová húzzak át.Ja igen nekem is össze omlott dx10-ben.

Bocsi a meleg kicsit meg nyomott.

[ Szerkesztve ]

(#6675) hubai38 válasza hubai38 (#6674) üzenetére


hubai38
aktív tag

Sikerült fölraknom a magyarosítást,de egy kicsit kusza a történet,nem jelez semmit a pda.
Kéne egy kis segítség hogy merre-hová.A bárba baromkodom mindenki kinyúlt.

(#6676) shield válasza hubai38 (#6675) üzenetére


shield
őstag

Szia!

Szerintem a Clear Sky reborn-hoz nincs fordítás.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6677) hubai38 válasza shield (#6676) üzenetére


hubai38
aktív tag

Van mert épen játszottam vele.
Reborn Istok a neve.

Nincs vele gond csak épen nem tudom hogyan fogjak hozzá.KI lősz egy majmot helyette hogy el hulna megnyílik egy portál és jön helyette még rosszabb.
Az sem probléma de hogyan kezdjek hozzá.

Egyébként üdvözöllek nagyon régen beszélgettünk.

[ Szerkesztve ]

(#6678) shield válasza hubai38 (#6677) üzenetére


shield
őstag

Hát tényleg régen beszélgettünk. Mostanában kihaltak a Stalker topikok, mással vannak elfoglalva most az emberek.
Erről teljesen elfelejtkeztem, most néztem utána a topikban.
Laris2 biztos tud majd segíteni.
Én most Sniper Ghost Warrior - Contracts, közben NecroVisionnal nyomulok, előtte Metro 2033 két részét vittem végig. Rettenetesen jó ez a Metro, annak idején kimaradt, amint olvastam nagyon sokaknál kimaradt sajnos. Várom az Metro Exodus fordítását, akkor lesz teljes az élmény.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6679) Dhampir válasza shield (#6678) üzenetére


Dhampir
félisten

Akinek nem a játékkészítés a fő foglalkozása, az mindig mással van/lesz elfoglalva és csak pihenőidőben huppan le a gép mellé egy kis kikapcsolódásra.

Az élet nem játék - a játék nem élet, de a játék talán kicsit segíthet az éltetésben, mint "rekreáció". :)

(#6680) hubai38 válasza shield (#6678) üzenetére


hubai38
aktív tag

A Metro Exodus-t én is kijátszottam igaz a Dlck-nélkül.Nagyon jó kis játék,érdemes megvárni a magyarosítást mert ugyebár úgy lesz kerek a történet.
Ha lesz ideje Laris2 :F fórumtársunknak majd csak segít.Érdemesnek látom a történetet adok neki még egy esélyt,kavarognak a gondolatok hogy mit is hoztak össze a mód készítői.
Próbáld ki te úgy is többre jutsz mint én. :R

Ja igazad van Dhampir,aki a mi kis országunkban született,és itt is kíván élni annak a jó sok meló jut.Nappal reggel 04-órakor kelés,14-óra-30 percig meló,utána a jól megérdemelt fa vágás.Csak ennyi és még is csóró vagyok.

(#6681) Dhampir válasza hubai38 (#6680) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezért érdemes továbbtanulni, kiemelkedni a nehéz életből, ami sajnos nem sikerül mindenkinek. Például programozással, többféle mesterséges, programozási nyelv kellő szintű ismeretével talán még itthon is elég jól lehet keresni.

(#6682) hubai38 válasza Dhampir (#6681) üzenetére


hubai38
aktív tag

Figyelj,nehogy félre értsél,sosem adnám fel a mostani életemet,a főnököm,az unoka testvérem most vett 150000-euróért valami BMV-csodát.És mindenki addig szereti míg kiossza a fizetést utána le sem szarják,engem pedig szeretnek az emberek a falumba megyek az erdőre hozom a fát hordom, eladom olcsóbban mint a helyi tüzép,az időseknek ingyen bérmentve össze is vágom.Nem érdekel a tanulás mindig egy csavargó voltam,horgászi jártam kaszálni,erdőn dolgozni.Tavasszal elkaptam a Covid-ot. 16 napig voltam kórházban ebből 8 kemény napot lélegeztető gépen és haza jöttem onnan ahonnan még az orvosok sem gondolták.Lehet ha nem ilyen életet élek ott maradok a zsák négy napig az ágyam mellet volt.

A munkáról nem látok egy fiatalt sem abban a munkakörben amibe én dolgozom,érdekes Román és Ukrán vendég munkások vannak,kőművesek ácsok bádogosok és dolgoznak.El nézést kérek nem akarok senkit sem bántani. :R

[ Szerkesztve ]

(#6683) Dhampir válasza hubai38 (#6682) üzenetére


Dhampir
félisten

:R

A lényeg, hogy meggyógyultál, így nem marad papa nélkül a család. :)

Ez a fontos, amit leírtál. :K

Sok ember elégedetlen, pedig többeknek közülük van háza, lakása, számítógépe, esetleg kocsija is és családja, unokái is virágzanak, felnőnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#6684) hubai38 válasza Dhampir (#6683) üzenetére


hubai38
aktív tag

Én is elégedetlen vagyok,látom a pénzt a semmit tevést,de nem számít.
Köszi hogy vissza írtál. :R

(#6685) shield


shield
őstag

Itt van a [Chernobylite] topik.
Harcra fel! :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6686) Dhampir válasza shield (#6685) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi, nagyon szuper! :)

(#6687) borovi válasza hubai38 (#6682) üzenetére


borovi
aktív tag

Nagyon megérintett, amit írtál...

(#6688) hubai38 válasza borovi (#6687) üzenetére


hubai38
aktív tag

Köszi az észrevételt :K ,nem panaszkodni akartam csak néha jólesik az embernek mesélni magáról egy kicsit. :O :O

(#6689) borovi válasza hubai38 (#6688) üzenetére


borovi
aktív tag

Igen, ez így van. Azért az a zsák az ágy mellett durva lehetett. Remélem mielőbb elfelejted!
Apropó, játszol még a Fallout: New Vegassal? Kijött a teljes fordítása, minden DLC is magyar immár! Én is ezt nyomattam az elmúlt hónapokban. Innen letöltheted.

(#6690) shield válasza hubai38 (#6682) üzenetére


shield
őstag

Kitartás! Próbálj megjátszani a Chernobylite-tal, biztos segít elfelejteni a napi gondokat. :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6691) hubai38


hubai38
aktív tag

Köszönöm szépen mind kettőtöknek a jó szavakat,erőt egészséget nektek.

Nem játszom már a New Vegassal,olyan negatív az egész ahogy észre vettem nem lesz happy-end a vége,így nem játszottam ki.

(#6692) Dhampir


Dhampir
félisten

(#6693) Dhampir


Dhampir
félisten

Boldog új évet kívánok! :)

(#6694) shield


shield
őstag

Boldog Új Évet Stalkerek!

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6695) Laris2


Laris2
aktív tag

Sziasztok, pár szót írok még a Reborn Istok-ról. Mivel nem igazán tudtam haladni benne, inkább csak céltalanul kóboroltam, az orosz végigjátszást valamint az angol scripts fordítást nézve észrevettem bizonyos hibákat, pl miért nem spavnolódnak be feladatok, tárgyak karakterek stb. Ugyanis az oroszok kiemelik a fontosabb dolgokat a zárójelben lévő jellel.
(«монолитом») Ezt a fordító idéző jelnek írja, és ha a mondat végére kerül a program karakterlánc részének nézi ami egyből hibát is ejt a programban, Ki nem dob a játék, de nem is tölti be sem a szöveget, sem a hozzárendelt fentebb sorolt dolgokat, Ez a hibák egyik része, A másik a játékot durva védelemmel látták el a csalás ellen. Pl ha lefordítunk angolra magyarra, vagy átkódoljuk itt is ugyan az a hiba generálódik, az-az nem tudhattuk, hogy az szöveg, vagy program része. A védelem az isteni modra, falon átjárásra spavn menü elleni használatra aktiválódik. A legenyhébb fokozata az, hogy a mentéseket nem tölti be, még azt sem amit előzőleg kitettél az asztalra. A durvább amikor nem spavnol be feladatokat, stb. A legdurvább szankcióban nem indítható, nem telepíthető újra a játék, csak ha letakarítottad a Wndowst minden összetevőjével, és újra nem telepítetted. Egyébként a fordítás kész, elvileg teljesen játszható, de szerintem jó pár infót még be kell gyűjteni erről a játékról, hogy ne az legyen hogy csak elidegeskedjük, és dobjuk a szemétbe.(pedig aranyat dobnánk) Vagy írnánk a megalapozatlan negatív véleményeket. Folyt. köv. később..........

(#6696) Dhampir válasza Laris2 (#6695) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönjük, hogy fáradoztál vele. Nagyon hasznosak ezek az észrevételek. :R

(#6697) Laris2


Laris2
aktív tag

Reborn Istok: A Doppelgangerrel ellentétben, itt már rendezték a feladat listát, valamint a játékban való navigálást. A játék elején Strelok minden infót megad mi a teendőnk, hogy teljesen felkészülve jussunk el a Radar 2-be. Többet ő nem is tud segíteni nekünk. Onnan tovább az erdész, majd az ördög navigál. Strelok közli, hogy az Auto info szkenner figyel minket, és a területet amerre járunk, és miden fontos adatot közöl velünk. Pl olyan terület is van ahová betesszük a lábunkat, azonnal jelzi hogy vegyük el amiért jöttünk, és azonnal tűnjünk el. Vannak esőbbséget élvező, és kiemelten fontos feladatok. Ezeket teljesítenünk kell. A játék első részében részben mutáns mintákat kell gyűjtenünk, de ezáltal ismerjük meg a zónát, a mutánsok és zombik elleni sajátos harcmodort, valamint a hatalmas, de összefüggő földalatti területeket. Egy tanács, mivel a föld alá legtöbbször időhurkon keresztül jutunk le, mellőzni kell az exót és a lámpát, mert lassan lemerülnek az aksik az időeltolódás miatt, és mozdulni sem tudunk majd.
Kb 26-27 Gyűjtőnéven Zsoldos feladatot kell megoldanunk. Lehetőleg tisztítsuk meg a területeket a mutánsoktól, és a zombiktól.

Ez a fickó halhatatlan, ránk nem annyira veszélyes, de könnyen elintézheti a számunkra fontos karaktereket. Egyetlen megoldás, ha minél távolabbra csalogassuk az NPC-sektől. A vörös erdőben nincs jelen, de oda is eljöhet utánunk, és ez hiba mert Kruglovot át kell vezeztni ezen a területen. Pedig őt el kell kísérni Yantarba. Ez az út a Stalker történetek legdurvább leghosszabb psziho horrorja, egy rémálom, még a legütősebb stalkeresnek is, De azért megoldható, A metróból nem csak ez a fekete fickó jött át, hanem a D6-os metróállomás, valamint a levéltár is. A játéknak különleges minden eddigi modtól eltérő hangulata van, a játékélményt egyenletesen magasra tekerték, remek története, és végre hiányérzet nélküli befejezése van. :K Még írok később az elkerülendő hibákról, és felrakom a magyarítást.

(#6698) Laris2


Laris2
aktív tag

Hát, nem mondanám hogy nagyon pörög a topik, de mindegy. [link] Reborn istok magyarítás.
Azért érdemes időnként belenézni a végigjátszásba, mert egy két dolgot nem tudtam egyértelműen kihámozni a fordításból, valamint maradt benne orosz szöveg is, amit nem találtam. Figyeljünk oda, ha Lizát elkísérjük a teleporthoz, a Kordonon Olgával abszolúte ne foglalkozzunk, mert (így eldobunk esetleg többhetes játék idő)t csak egy lány kell az aktiváló központba. Liza elkisérése előtt tisztítsuk meg a területet a mutánsoktól, ez célszerű a játék elején amikor Zuluval beszélünk. Az agronom pincéjében az első alkalommal oldjunk meg egy feladatot a zsoldosoknak, akkor a felszínen barátok lesznek.Feladatokat az elején bárkitől kaphatunk, de nekünk kell utána járni. Jillt a mocsári orvos lányát kísérjük az apja házához a mocsárban, és oda jó sok pénzel menjünk a páncélok fejlesztése végett, Szidorovicsnál tudunk kereskedni, főleg értékes páncélokat vigyünk neki. Semmiképp ne harcoljunk a katonákkal, mert sohasem fogynak el, csak a lőszerünk. A vérszívókat legegyszerűbben a domboldalakon lehet elintézni.
A játékon könnyítettem, hogy legalább a pszi sugárzás, és a pszi-mutánsok ne öljönek meg. Én amúgy is gyenge stalkeres vagyok csak a leggyengébb fokozatban játszok, és ha lehet még azt is meggyengítve tolom. kb ennyit a játékról. Jó játékot, és jó szórakozást kívánok.
:) :)) :)

[ Szerkesztve ]

(#6699) Dhampir válasza Laris2 (#6698) üzenetére


Dhampir
félisten

Nagyon szépen köszönjük! :R

(#6700) Laris2 válasza Dhampir (#6699) üzenetére


Laris2
aktív tag

Köszönöm szépen, :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.