Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) Aarpok válasza Dhampir (#6250) üzenetére


Aarpok
őstag

Esetleg érdemes figyelni az osztódási helyet (ahol hirtelen sokan lesznek) általában ott legel az igazi. :DDD

Аарпок

(#6252) Dhampir válasza Aarpok (#6251) üzenetére


Dhampir
félisten

Az a baj, hogy ezek mindig hirtelen törtek rám az erdő sűrűjében, mielőtt még megfigyelhettem volna őkelméket. :D
Ám, ha manapság játszanám, akkor talán már óvatosabban haladnék.

(#6253) shield válasza Dhampir (#6252) üzenetére


shield
őstag

Én mindig igyekeztem felugrani magasabb kőre, így is volt amikor elkaptak és lerántottak.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6254) Dhampir válasza shield (#6253) üzenetére


Dhampir
félisten

A bokorba bújás sem sokat ért. :D

(#6255) shield válasza Dhampir (#6254) üzenetére


shield
őstag

Az nem. :D A pálya szélén szoktam haladni, ott vannak nagyobb kövek. És hasznos a futás is.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6256) shield


shield
őstag

A FIcsoport oldalán nézelődtem és rátaláltam náluk a Clear Sky javított fordítására. Ezzel is elkészültek.
ITT található.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6257) Vladi válasza Yutani (#6235) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

mikor kijött a soc akkor sokan rohantunk a vége felé. Akkor belefértek az ilyenek, jött is a....
De a stalkernek pont ez a gyűjtögetés, fejlesztgetés az egyik lényege. :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6258) Aarpok


Aarpok
őstag

[link] Ha valaki még szeretné beszerezni. Mondjuk a 3 játék együtt is elég jó áron van július 5.-ig.

Аарпок

(#6259) Dhampir válasza Aarpok (#6258) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi a megosztást!

Ezek hogyan működnek megvásárlás után? Letölthetőek? Steam-regisztráció kell hozzá?

Csak a Steam-fiókba bejelentkezve futtathatóak?

Internet-kapcsolat mindenképpen kell a megvett játék futtatásához?

(#6260) Balathruin válasza Dhampir (#6259) üzenetére


Balathruin
veterán

Steamen keresztül tudod letölteni, fiók kell hozzá (különben hova mentené a vásárlásod?)
Igen.
Nem. Ha indításkor nincs internet akkor kiírja hogy nem tudott csatlakozni, majd rányomsz az offline módra és elindul.

(#6261) SaGa59 válasza Balathruin (#6260) üzenetére


SaGa59
őstag

Szerintem stalkert a steamen venni nem jó ötlet*. Inkább nézelődj a GOG-on, ott is rendszeresen le van árazva. Most épp nincs, de volt már 9$-ért a három egyben. A GOG verziókból ki van operálva a védelem, azaz sem DVD, sem online kapcsolat nem kell hozzá. A Steam azokohoz jó, ami máshol nem beszerezhető.

* azért nem, mert úgyis modokkal fogod tolni előbb utóbb, azt meg a steammel nem biztos, hogy össze lehet hozni rendesen. Sok mod nem megy a legújabb verzióval, vissza kell butítani, amit a steam kliens agyonver.
Ez leginkább a ShoC modokra igaz, de más alverziókkal is lehetnek gondok.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#6262) Balathruin válasza SaGa59 (#6261) üzenetére


Balathruin
veterán

GoG-on is megvan az hogy nem működik minden mod, főleg hogy belenyúltak a játékba. Visszapatchelni a steamest is lehet, pár kattintás kikapcsolni a frissítést.

(#6263) Dhampir


Dhampir
félisten

Balathruin, SaGa59

Köszönöm az infót.

(#6264) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Dejó annak, akinek megvan mindhárom dobozosba kiadás napján megvéve. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6265) kekeeci válasza Vladi (#6264) üzenetére


kekeeci
senior tag

:K

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#6266) Dhampir válasza Vladi (#6264) üzenetére


Dhampir
félisten

Habár nem a kiadás napján, de nekem is megvan több éve már. (Még egy sivító Inno3D GeForce 6600GT-vel (a Sulinetnek köszönhetően) játszottam végig a ShoC-ot).

Vélhetően sokan féltik és kevesen koptatják a lemezt vagy az újkori butító divatnak megfelelően néha kényszerűen DVD olvasó hiányában is tokjában kell hagyni az eredeti lemezeket, illetve némely modokkal nem pászintható össze.

Ámde visszatérvén a Tiszta Égbolthoz, például anno Linuxon mindegyikkel játszottam már (egyes modokkal is), kivéve a Clear Sky-t, annak piszok egy másolásvédelme van, ami miatt nem lehetett Linuxon futtatni az eredeti lemezt, de ez már régen volt, azóta változhattak, fejlődtek a Linuxos tool-ok is.

[ Szerkesztve ]

(#6267) Balathruin válasza Dhampir (#6266) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha megvan eredetiben akkor nem kell újra megvenni.

(#6268) Dhampir válasza Balathruin (#6267) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi szépen az újabb hasznos infót! :R

(#6269) Dhampir válasza Vladi (#6264) üzenetére


Dhampir
félisten

Nu, előkotortam és megnéztem, hogy mink van...

Egy kis e-penis Vladi mester; a CS Gyémánt Kiadásban van meg (nyomtatott Zóna térképpel, matricákkal, kézikönyvvel). :)

A Google kidobta, hogy ilyeneket vesztegettek a Hardveraprón is, az enyém még boltból való. A többi alapjáték már csak szimpla műanyagdobozos, lemezes kiadásúban van meg.

[ Szerkesztve ]

(#6270) Dhampir válasza Balathruin (#6267) üzenetére


Dhampir
félisten

Hm, ez fura, ide irányított. Az instrukciók alapján telepítettem a Steam-klienst, ezt követően elindítottam, majd elsőnek a ShoC regisztrálását indítottam el, de a hivatalos (a dobozon belül felragasztott) termékkulcsot érvénytelennek tartja. :U

(#6271) Balathruin válasza Dhampir (#6270) üzenetére


Balathruin
veterán

(#6272) Dhampir válasza Balathruin (#6271) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi, inkább kihagyom a GOG-ot, oda nem akarok regisztrálni. A Steam amiatt szimpatikus, hogy Linuxos kliense is van.

Egyébként néztem hogyan lehet megrendelni a digitális változatot (a Bundle körülbelül 2.700 Ft körül van), de elriasztó volt az, hogy valami olyasmit írt a PayPal belépésnél, hogy ezentúl a steampowered fogja kezelni a vásárlásokat(?).

Ez csak a steam-es vásárlásokra vonatkozik, vagy mindenre (gondolom, hogy csak az előbbire, de nem tudom)? :F

[ Szerkesztve ]

(#6273) Dhampir válasza Aarpok (#6258) üzenetére


Dhampir
félisten

Végül beszereztem a Steam digitális verziót. :)

(#6271) Balathruin

Mégiscsak regisztráltam a GOG-ra, hiszen egy "többlábú szék" stabilabban áll.

Még keresem a lehetőségét a lemezes termékkulcsok aktiválásának. Valószínűleg az ügyetlenségemnek köszönhető, de ilyen lehetőséget nem találtam. :(

[ Szerkesztve ]

(#6274) SaGa59 válasza Dhampir (#6273) üzenetére


SaGa59
őstag

A GOG-on nem tudsz dobozodt regisztrálni, értelme se lenne, mert ők is "dobozost" adnak, csak nincs hozzá on-line vagy CD/DVD ellenőrzés.
Néhány játékot a GOG connecten össze tudsz kötni a steam fiókoddal is, de nem túl sokat. Nemrég a METRo volt ilyen, korábban a stalker, de azokat direkt nem tettem a steam kliensbe.

A seampowered csak annyit jelent, hogy amennyiben a PayPal-lal fizetsz a későbbiekben a steamen, nem kell az egész procedúrát elismételni, csak be kell lépj a PayPal fiókba, amikor feldobja az ablakot, és ha ott SMS authot állítottál be, megjön az SMS, visszaírod és már fizettél is. Az ilyen számlák steampowered fejléccel jönnek.

A GOG kliensnek nem sok jelenősége van, letöltöd vele a járék telepítőjét (nem telepíted, csak letöltöd), elrakod és kész, mindig nálad van, akár van neted, akár nincs. Illetve jogilag családon belül meg is oszthatod, akár multizhattok is egyszerre, ha olyan.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#6275) Dhampir válasza SaGa59 (#6274) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen, hogy mindezt leírtad. :R

Úgy voltam vele egyszerű emberként, hogy jó, ha megvan digitálisan is, sosem lehet tudni.

Egyébként már régen nem játszottam, de azért szeretnék majd. Például ott van a Hullócsillag is, legalább egyesztendős "lemaradásban" vagyok. :)

(#6276) rétisün válasza Dhampir (#6275) üzenetére


rétisün
veterán

" Például ott van a Hullócsillag is, legalább egyesztendős "lemaradásban" vagyok."

én is...... :O

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6277) Dhampir válasza rétisün (#6276) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor együtt szomorkodunk, de bízzunk a mielőbbi visszatérésben. :)

(#6278) sklopp


sklopp
őstag

Üdv stalkerek. Hosszú idő után elővettem a Változás Ideje 3.0-t. Nem tudom, mit nyomtam meg, de egyszer csak minden (HUD, célkereszt, valakire rámutatáskor a név kiírása, feliratok pl. mentés stb.) eltűnt a játék terepen kívül. Valaki tud erről valamit? Nem találtam a beállításokban semmit. Megköszönném a segítséget.

(#6279) sklopp válasza sklopp (#6278) üzenetére


sklopp
őstag

Megoldódott, egy újraindítás után helyreállt minden. Hogy mi okozta, nem derült ki.

(#6280) Dhampir válasza sklopp (#6278) üzenetére


Dhampir
félisten

A harmadik rész mikor készült el?

Régebben játszottam valamelyik verziót, de gyakran kidobált, emiatt abbahagytam, viszont van, akinél problémamentesebb volt.

(#6281) sklopp válasza Dhampir (#6280) üzenetére


sklopp
őstag

Nincs róla infóm.
Valahol olvastam olyat, a DX11 kártyákon kidobál, célszerű DX8-9 beállítást választani, már ha jól emlékszem, és tényleg erről a modról volt szó.
Szerk.: Jól rémlett, itt volt szó a DX problémáról.

[ Szerkesztve ]

(#6282) Dhampir válasza sklopp (#6281) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi! :R

(#6283) M0ng00se válasza Balathruin (#6267) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Most olvasgattam vissza, köszi a linket, tudtam aktiválni a CoP-omat :DDD Sajnos semmi komoly verzió, hanem a híres "gamemania" kiadás :)) Viszont a kézikönyv az igényes lett, nem a szokásos epilepszia felhivás van csak benne. Vannak színes képek, kis háttérinfó a játékról, billentyű kiosztások. Úgyhogy már steam-en megvan a trilógia :C

V6

(#6284) Dhampir válasza M0ng00se (#6283) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem lemezes verzióban, féltve őrzötten ezek a kiadások vannak meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#6285) hubai38 válasza shield (#6256) üzenetére


hubai38
aktív tag

Figy már mester hogy van az hogy még senki sem probálta lefordítani a Clear sky,smerte modot.Tök baro tele életel. :C :C :C

(#6286) emre válasza hubai38 (#6285) üzenetére


emre
veterán

Mert nem kell, működik a felirat és a szinkron is.
Nekem legalább is nem volt komoly gondom vele, de már jó ideje el sem indítottam.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#6287) hubai38 válasza emre (#6286) üzenetére


hubai38
aktív tag

Akkor a probléma a verzióval lesz,1.5.0.7 verzióval játszom,föl rakom rá akkor a 1.5.10-javítást.

(#6288) emre válasza hubai38 (#6287) üzenetére


emre
veterán

Megvan még az állományom, (bár nem indul, mert csak átmásoltam a régi merevlemezről) de az is 10-ig volt peccselve.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#6289) hubai38 válasza emre (#6288) üzenetére


hubai38
aktív tag

F- :R :R minden megy szépen köszi a tanácsot.

(#6290) hubai38 válasza emre (#6288) üzenetére


hubai38
aktív tag

Véletlenül nem tudod mi ezeknek a funkciója?

Viszont nem ártana egy kicsit magasabbra ugrani,valami segítség kéne.

[ Szerkesztve ]

(#6291) emre válasza hubai38 (#6290) üzenetére


emre
veterán

Az első általános javító készlet, de ha jól emlékszek kicsit bugos.
A másodikra nem emlékszek, az ugrást meg keresem.

Na ez kész, újra akarom rakni, hogy tudjak segíteni, erre a vga nem megfelelő. :(((

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#6292) rétisün válasza hubai38 (#6290) üzenetére


rétisün
veterán

ugrás (gondolom) az actor.ltx jump_speed sora, mint a többi stalkerben.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6293) shield válasza hubai38 (#6290) üzenetére


shield
őstag

Meguntad az új modokat? :D
A 2. kép nem-e esetleg fejlesztés az Mp5-re!?
A CS-hoz mindenképp szükséges a 1.5.10-es javítás. Nálam még ígyis akadt gond az alapjátéknál a Vöröserdő elején. Ha neked is esetleg lesz gondod, akkor előkeresem a javítást. Talán kekeeci segített, mnem emlékszem.

emre nem akarom elhinni, hogy azzal a kártyával nem megy. :F
Most nézem az oldalamon, tényleg csak 4:3-es kép méretben fut?

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6294) emre válasza rétisün (#6292) üzenetére


emre
veterán

A többi stalkerben tört érték szerepel, itt meg 60-as, amit én átírtam 100-ra de nem emlékszek, hogy sokkal jobb lett volna.
A CoP Smrter-ben 12-es a pókember style, itt is érdemes a 120-as értékkel próbálkozni.

(#6293) shield
Én sem, felpakolom újra. Lesz ami lesz.
Az lett, hogy dx10-ben nem indul modok nélkül sem. :Y

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#6295) emre válasza shield (#6293) üzenetére


emre
veterán

Igen, csak 4.3-ban megy, mert más felbontáshoz nem készültek textúrák.

A rebuild update1 cucc megvan hozzá, vagy feltöltsem?

Update Patch 01 for S.m.r.t.e.r. Zone Mod (Rebuild)

Requirements

- S.M.R.T.E.R. Zone Mod (Rebuild)
- Patch v1.510
- 4:3 resolution
- start of a new game

fixed errors:

- _g.script errors (mainly missing path errors)
- missing knife mesh was added
- typo causing the game to crash when receiving stash info
- anomaly in cordon replaced (npc died when they move to the garbage through forgotten valley)
- door did not open in agroprom underground (door was removed, level is now fully replayable)
- crash due to overspawning of a smart terrain when entering yantar
- crash that occured when receiving reward for helping the stalkers in agroprom fight off the zombies
- crash caused by a guide that was also a squad leader (marsh old church)

other changes:

- helicopter back in swamps
- respawn rate lowered
- size of the physics box of npcs lowered (you can get closer to them now)
- scripted spawns removed (possible crash reason)
- additional ragdoll physics removed (possible crash reason)
- changed monsters in tutorial mission
- added teleporters to red forest (in blown up tunnel to get cross the river and back)
- more Killer spawns in dark valley (killers (=mercs) are now enemies by default)

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#6296) shield válasza emre (#6295) üzenetére


shield
őstag

Az oldalamon van hozzá valami Update 01.
Ha ez más, akkor töltsd fel, légy szíves.

Most már elindult a mod?

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6297) hubai38 válasza rétisün (#6292) üzenetére


hubai38
aktív tag

Meg kerestem a sort és 60-ra volt átírva alapbol,a holdra kellen fölugrani ilyen magas számokkal.

shield,mostanában nem tudok annyira figyelni,sajna töröltem,IObitet használom és véletlenül töröltem.

[ Szerkesztve ]

(#6298) emre válasza shield (#6296) üzenetére


emre
veterán

az lesz az

a mod megy, a játék nem indul dx10-ben

(#6297) hubai38

120-on sem ugrik nagyobbat.
Nézd át 205 sortól, jump_power talán....

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#6299) hubai38 válasza emre (#6298) üzenetére


hubai38
aktív tag

Nem megy az,valami elpiszkáltak a készítök hogy ne lehesen könyen hozzá férni a dolgokhoz.Nem baj küszködünk tovább

.max_item_mass = 35 ;50.0
jump_speed = 60.
crouch_coef = 0.30 ;0.45
climb_coef = 0.7
run_coef = 2.0 ;2.1
sprint_koef = 1.9 ;2.6
run_back_coef = 1.8
walk_back_coef = 0.8
air_control_param = 0.1

jump_power = 65.05 ;óěĺřüřĺíčĺ ńčëű ń ďđűćęîě áĺç ó÷ĺňŕ âĺńŕ íîřč
jump_weight_power = .05 ;0.045 ;óěĺřüřĺíčĺ ńčëű ń ďđűćęîě ń ó÷ĺňîě âĺńŕ íîřč, äë˙ ěŕęńčěŕëüíîăî äîďóńňčěîăî âĺńŕ
overweight_jump_k = 5;10 ;1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.